2025 m. birželio 19 d. ketvirtadienis, 6:36:41
Reklama  |  facebook

Alytaus pėsčiųjų ir dviračių tiltas neturi analogų

2017-01-17 07:51
Alytaus pėsčiųjų ir dviračių tiltas oficialiai įtrauktas į Lietuvos rekordų sąrašą kaip aukščiausias pėsčiųjų ir dviračių tiltas. 38,1 m aukščio, 240,52 m ilgio ir 6,71 m pločio tiltą pastatė bendrovė „Alkesta“. Pėsčiųjų ir dviračių tiltas, jungiantis piliakalnį ir Pirmąjį Alytų su Senamiesčio kurortine dalimi, generalinei objekto rangovei UAB „Alkesta“ ir projektuotojų komandai iš UAB „Tiltų ekspertų centras“ atnešė auksą – objektas pelnė „Lietuvos metų gaminio 2016“ aukso medalį.
nuotrauka
Alytaus pėsčiųjų ir dviračių tilto, kurį pastatė „Alkesta“, paspyrinė konstrukcija, perdengianti 92 m ilgio tarpatramį, yra viena didžiausių pasaulyje. Bendrovės „Alkesta“ nuotr.


Minimos įmonės
Alkesta, UAB
Tiltų ekspertų centras, UAB
Tiltas pastatytas 2015 m. ant išlikusių buvusiojo Varėnos-Gardino geležinkelio tilto atramų. Stovint vienoje tilto pusėje, kitos nesimato ne tik todėl, kad tiltas yra net 240,52 m ilgio, bet ir dėl to, kad viduryje jis yra išlenktas į viršų apie 3 metrus.

Įrengė unikalią tilto perdangą

statybu naujienos

Bendrovės „Alkesta“ nuotraukoje – Alytaus  pėsčiųjų ir dviračių tiltas 

„Lietuvos rinkoje tai yra išskirtinis projektas, – sako UAB „Alkesta“ generalinis direktorius Rimantas Morkūnas. – Toks Alytaus pėsčiųjų ir dviračių tiltas yra dėl inovatyvios ir unikalios perdangos.“

Tilto perdangą sudaro trys tarpatramiai. Didžiausias tarpatraminis atstumas – 92,9 metro. Kiekvieną tarpatramį perdengia kompozicinė, tai yra plieno ir betono erdvinių statramsčių paspyrinė konstrukcija su baigtinio lenkiamojo standumo temple. Parinktas statramsčių tinklelis ir baigtinio lenkiamojo standumo templė efektyviai perskirsto įrąžas laikančiuose elementuose, neleisdama atsirasti dideliems kinematiniams poslinkiams.

„Šio tipo konstrukcija yra pirmoji ir kol kas vienintelė Lietuvoje, – sako įmonės vadovas. – Grakšti konstrukcija, kuri atitinka privalomuosius statybos reglamentus, darniai įsikomponuoja į aplinką, kurdama puikų estetinį tilto vaizdą. Mūsų žiniomis, analogų tokia konstrukcija neturi nė vienoje pasaulio šalyje.“

Plieninėms konstrukcijoms kelti pasitelkė galingą techniką

Alytaus pėsčiųjų ir dviračių tilto paspyrinė konstrukcija, perdengianti 92 m ilgio tarpatramį, yra viena didžiausių pasaulyje. Kraštinių tarpatramių plieninių konstrukcijų skaičiuojamasis ilgis yra po 72,5 m; konstrukcijos plieninės dalies aukštis – po 5,75 m. Bendras plieninės konstrukcijos aukštis siekia po 6,35 m. Viena plieninė konstrukcija sveria apie 145 tonas.

Centrinio tarpatramio plieninės konstrukcijos skaičiuojamasis ilgis yra 92 m, konstrukcijos plieninės dalies aukštis – 8,5 m, o bendras plieninės konstrukcijos aukštis – 9,1 metro. Ši konstrukcija sveria apie 184 tonas. Bendras tilto plotis 6,71 m, einamosios dalies plotis 5 m, bendras visos tilto perdangos ilgis 240,5 m. Aukščiausias centrinio tarpatramio einamosios dalies taškas nuo vidutinio Nemuno upės vandens lygio nutolęs 37,6 metro. Plieninės perdangos konstrukcijos buvo gaminamos gamykloje, o į statybos aikštelę vežamos dalimis ir renkamos.

„Surinktas plienines konstrukcijas ant atramų teko kelti didelės keliamosios galios kranais, naudojant specialią technologiją. Šiam sudėtingam veiksmui atlikti pasikvietėme olandų kompaniją „Mammoet“, kuri vykdo itin sudėtingų konstrukcijų kėlimo darbus“, – pasakoja bendrovės „Alkesta“ generalinis direktorius R. Morkūnas.

Statybos aikštelėje vienu metu dirbo penki kranai. Pirmiausia 280 t keliamosios galios savaeigis vikšrinis ir automobilinis 750 t keliamosios galios kranai nuo žemės pakėlė centrinio tarpatramio konstrukciją. Pirmas kranas pamažu vežė vieną jos galą, o antras kranas kitą konstrukcijos galą perdavė kitame krante stovinčiam trečiajam 600 t keliamosios galios vikšriniam kranui.

Konstrukcijos perdavimas vyko Nemuno viduryje. Perstropavimo darbams atlikti buvo naudojami automobiliniai 220 ir 300 t keliamųjų galių kranai. Konstrukcija ant dviejų atramų buvo užkelta per tris valandas.

Kraštinės tilto konstrukcijos vienoje Nemuno pusėje buvo keliamos vienu kranu, o kitoje – kitu. Ant atramų, sumontavus plienines konstrukcijas, gelžbetoninis perdangų paklotas sumontuotas naudojant bokštinius kranus.

Zitos Stankevičienės nuotraukoje –  Alytaus pėsčiųjų ir dviračių tiltas

„Pasirinktas nestandartinis, šiuolaikiškas statybos technologijos sprendimas leido ne tik efektyviai, bet ir saugiai atlikti plieninių konstrukcijų montavimo ant atramų darbus, – pasakojo bendrovės generalinis direktorius R. Morkūnas. – Sklandžiai suderintas penkių itin didelės keliamosios galios kranų bendras darbas yra unikalus Lietuvos tiltų statybos istorijoje.“

Panaudotos inovatyvios technologijos ir sprendimai

Plieninės perdangos konstrukcijos suprojektuotos kompiuterine programa „SolidWorks“, iš dalies taikant BIM technologiją. Tai suteikė galimybę detaliai suprojektuoti sudėtingus, nestandartinius mazgus, periodiškai rinkti visą konstrukciją ir atskirus jos segmentus bei mazgus, atlikti patikrą prieš gamybos procesą. Kadangi plieninių konstrukcijų projektavimo ir gamybos procesuose buvo naudojama ta pati programinė įranga, buvo optimizuotas informacijos srautas tarp projekto ir gamybos proceso, minimizuojant įrangos programavimo darbus konstrukcijų gamybos metu.

Statant tiltą, reikėjo didelis betono mišinių kiekio – įmonė suskaičiavo, kad tai buvo net 2 154 kub. metrai. Pagrindinėms tilto gelžbetoninėms konstrukcijoms, tai yra atramoms ir perdangos paklotui, betono mišinius gamino pati įmonė jai priklausančioje Kaniūkų asfaltbetonio bazėje, esančioje už 6 km nuo statybos objekto. Gamtinio žvyro ir smėlio mišiniai betono gamybai buvo kasami iš generaliniam objekto rangovui priklausančio Bogušiškių kaimo žvyro karjero, esančio už 15 km nuo Kaniūkų asfaltbetonio bazės. Kaip akcentuoja bendrovės „Alkesta“ generalinis direktorius R. Morkūnas, vietinių medžiagų panaudojimas, reikiamos statybinės medžiagos gaminimas bazėje, kuri yra vos už kelių kilometrų nuo objekto, yra svarbus dėmuo ekologiniu požiūriu, nes šių medžiagų transportavimui nedideliais atstumais pasitelkiama mažiau sunkiasvorio transporto, kuris, nors ir leistinomis normomis, vis tik teršia aplinką.

Dalies išlikusių senojo tilto ramtų ir tauro konstrukciniams fragmentams atkurti bei atramoms statyti panaudotos vietinės žaliavos ir vietiniai gamybiniai resursai.

„Alkesta“, kuri yra viena iš didžiausių kelių, geležinkelių tiesimo ir tiltų, viadukų statybos įmonių Lietuvoje, savo jėgomis atliko daugiau negu 80 proc. išskirtiniu tapusio tilto statybos darbų. Objekto darbų vertė siekia 8,06 mln. eurų. 

Reklama

Statybunaujienos.lt



Metų nominacijos

nuotrauka
2025-06-16 14:23
Baigėsi Metų renovacijos projekto rinkimai, kuriuos organizavo Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) – daugiausiai visuomenės simpatijų sulaukė trys atnaujinti daugiabučiai: Vilniaus rajone, Marijampolėje ir Kaune. Geriausias šių metų renovacijos projektas buvo renkamas gegužės-birželio mėnesį, ...
nuotrauka
2025-06-04 09:38
Skelbiamas kasmetinio geriausiųjų Lietuvos viešųjų pirkimų lyderių konkurso startas. Juo įvertinamos pažangiausios, skaidriausios ir didžiausią poveikį kuriančios viešųjų pirkimų iniciatyvos šalyje. Organizacijos paraiškas šių metų apdovanojimams gali teikti iki rugsėjo 19 dienos.
nuotrauka
2025-06-03 14:44
Kasmet vykstančiame, „Verslo žinių“ organizuojamame Baltijos šalių nekilnojamojo turto (NT) investicijų forume jau vienuoliktą kartą išrinkti geriausi metų NT projektai. Gyvenamojo būsto kategorijoje nugalėtoju paskelbtas bendrovės „Realco“ Vilniaus Naujamiestyje pastatytas daugiabučių kompleksas „A...
nuotrauka
2025-05-30 15:10
Sostinės viešosios erdvės pelno ne tik miestiečių pripažinimą – jų kokybę ir architektūrinę vertę aukštai įvertino ir profesionalų bendruomenė. 2025 m. Nacionaliniuose architektūros apdovanojimuose viešųjų erdvių kategorijoje nominuoti du Vilniaus vystymo kompanijos projektuotojų komandos sukurti pr...
nuotrauka
2025-05-29 15:57
Vienas moderniausių logistikos projektų Baltijos regione – „Lidl Lietuva“ logistikos centras Vilniuje – pripažintas geriausiu praėjusiais metais užbaigtu industriniu nekilnojamojo turto (NT) projektu Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. Šį įvertinimą objektas pelnė kasmet „Verslo žinių“ organizuojamuos...
nuotrauka
2025-05-27 09:30
Aplinkos ministerija kartu su Kultūros ministerija paskelbė projektų, pretenduojančių į šių metų aukščiausius valstybinius architektūros įvertinimus Lietuvoje, sąrašą. Iš 125 pateiktų paraiškų komisija atrinko 35 projektus, kurie varžysis devyniose kategorijose dėl Nacionalinių architektūros apdovan...
nuotrauka
2025-05-21 09:05
Nuo gegužės 19 d. Lietuvos gyventojai kviečiami susipažinti su 12 per 2023–2024 m. atnaujintų daugiabučių namų projektų iš Vilniaus miesto ir rajono, Kauno, Ukmergės, Jonavos, Panevėžio, Klaipėdos, Mažeikių, Marijampolės ir išrinkti padariusį didžiausią įspūdį. „Metų renovacijos projekto“ rinkimus n...
nuotrauka
2025-05-08 13:35
Konkurse „Lietuvos BIM projektai 2025” įvertinti pažangiausi Lietuvos įmonių įgyvendinti skaitmeninės statybos projektai. Tai vienintelė šalyje iniciatyva, kasmet suburianti viešojo ir privataus sektoriaus atstovus įvertinti geriausius darbus, įgyvendintus taikant statinio informacinio modeliavimo (...
nuotrauka
2025-04-30 13:53
„Atnaujinkime miestą“, Vilniaus miesto savivaldybės įkurta organizacija, veikianti kaip renovacijos kompetencijų centras, pretenduoja į svarbų apdovanojimą. Ji pateko į Europos parlamento (EP) rengiamo konkurso finalą vienoje iš 3 kategorijų. Atrankos komisija įvertino „Atnaujinkime miestą“ taikomą ...
nuotrauka
2025-04-11 05:48
Baigėsi Aplinkos ministerijos ir Kultūros ministerijos organizuojamų Nacionalinių architektūros apdovanojimų (NAA) paraiškų rinkimo etapas, konkursui šiemet pateikti 125 darbai.
nuotrauka
2025-04-10 11:28,      papildyta 2025-04-14 14:00, Pratęstas terminas
Puiki žinia visiems besiruošiantiems dalyvauti konkurse „Lietuvos BIM projektai 2025”: paraiškų teikimo terminas pratęsiamas iki balandžio 18 d. Kviečiame nepraleisti progos ir pasinaudoti papildomu laiku bei pristatyti savo inovatyvius BIM projektus ir įsitvirtinti tarp skaitmeninės statybos lyderi...
nuotrauka
2025-03-24 09:46
Nacionalinių architektūros apdovanojimų (NAA) paraiškų teikimo terminas pratęstas iki balandžio 4 d. Taip suteikta daugiau laiko tiems, kurie dar nespėjo pateikti savo darbų ir pretenduoti į aukščiausią valstybinį architektūros įvertinimą Lietuvoje.
nuotrauka
2025-03-14 10:03
Paskelbtas kvietimas teikti paraiškas 2025 m. UNESCO ir Graikijos Melinos Mercouri tarptautiniam apdovanojimui už kultūrinių kraštovaizdžių išsaugojimą ir tvarkymą. Šis apdovanojimas, įsteigtas 1995 m., skatina išskirtinius veiksmus, kuriais siekiama apsaugoti ir puoselėti pasaulio kultūrinius krašt...
nuotrauka
2025-02-20 15:28
Vienas svarbiausių ir prestižiškiausių architektūros renginių Lietuvoje – Nacionaliniai architektūros apdovanojimai (NAA) – vėl suburs talentingiausius šalies architektus, urbanistus ir kraštovaizdžio kūrėjus. Paraiškų teikimas 2025 m. apdovanojimams jau vyksta, o pateiktų darbų objektyvumą ir kokyb...
nuotrauka
2025-02-19 08:29
Marijampolės profesinio rengimo centras (MPRC) 2024 metais buvo pastebėtas ir įvertintas reikšmingais apdovanojimais. Sūduvos pramonės ir verslo asociacija centrui įteikė padėką „Už partnerystę ir pasiekimus Sūduvoje ir Lietuvoje“, o centro direktorius Gražvydas Juodišius pelnė Kauno prekybos, pramo...
nuotrauka
2025-02-17 09:33
Valstybės atkūrimo dienos proga Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda įteikė valstybės apdovanojimus už nuopelnus Lietuvai ir už jos vardo garsinimą pasaulyje.
nuotrauka
2025-02-03 10:44
„Auksinė paletė“ – interjero dizainerių „Oskaras", suburiantis talentingiausius Lietuvos architektus ir dizainerius. Per 20 metų konkursas tapo kokybės ir profesionalumo simboliu: jame dalyvavo per tūkstantį kūrėjų, pateikta daugiau nei 2 tūkst. darbų. Jubiliejinė sukaktis – tai proga apžvelgti inte...
nuotrauka
2025-01-31 11:10
Vilniuje, ant Tauro kalno kylanti Nacionalinė koncertų salė – ambicingas projektas, duris atversiantis 2028 metais, tačiau jį jau spėjo įvertinti tarptautinė bendruomenė. Prestižiniuose nekilnojamojo turto rinkos apdovanojimuose (orig. Marché International des Professionnels de l'Immobilier (MIPIM))...
nuotrauka
2025-01-29 06:45
Įmonė „VA STATYBA“, veikianti jau daugiau nei 17 metų, dar kartą įrodė savo lyderystę statybos rinkoje. Kaune jos, kaip generalinio rangovo, pastatytas branduolinės medicinos tyrimų centras pelnė prestižinį „Lietuvos metų gaminio 2024“ aukso medalį. „Šis projektas – tai įrodymas, kad bendrovės speci...
nuotrauka
2025-01-24 09:18
Aplinkos ministerija kviečia savivaldybes dalyvauti Europos Komisijos paskelbtos iniciatyvos – Naujojo europinio bauhauzo (NEB) – premijoms laimėti.

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos