2024 gegužės 30 d. ketvirtadienis, 9:10
Reklama  |  facebook

„Alža“. Nedidelis kolektyvas kuria didelę pridėtinę vertę

2017-09-22 10:07
Bendrovė „Alža“ pelnė konkurso „Statinių šiltinimo lyderis“, kurį organizuoja Polistireninio putplasčio asociacija, apdovanojimą. Bendrovės darbas įvertintas už aukštus energinio naudingumo rezultatus.
nuotrauka
Bendrovės „Alža“ nuotr.


Minimos įmonės
Alža, UAB

Pastatų šiltinimo srityje įmonė „Alža“ veiklą pradėjo 2006 metais. Per 11 veiklos šioje srityje metų bendrovė, naudodama polistireninį putplastį, yra apšiltinusi nemažai įvairios paskirties pastatų, tokių, kaip: Radiacinės saugos centras (Vilnius), Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centras (Vilnius), Vilniaus regiono kelių administracinis pastatas (Vilnius), Švenčionių kelių tarnybos administracinis pastatas (Švenčionys), Rudausių mokykla-darželis (Vilniaus raj.), daugiabučiai gyvenamieji namai Molėtuose, Vilniuje bei daugelis kitų pastatų. Šiemet polistireniniu putplasčiu bendrovė šiltina tris daugiabučius gyvenamuosius namus Vilniuje ir Vilniaus rajone.

Pernai, naudodama polistireninį putplastį, bendrovė apšiltino du daugiabučius ir ikimokyklinio ugdymo įstaigą. Apšiltinus šiuos pastatus, užbaigus renovaciją, pasiektas įspūdingas energijos sutaupymas: nuo 74 proc. iki 88 procentų.

Lemiamas faktorius – darbuotojų kompetencijos

„Viso ko pagrindas – ilgamečiai, sukaupę didelę patirtį darbuotojai“, – sako bendrovės „Alža“ gamybos vadovė Lolita Vižinienė, akcentuodama, kad kokybišką darbą ir aukštus rezultatus lemia darbais išbandyti žmonės, kolektyvas.

Šiuo metu bendrovėje dirba iki 50 darbuotojų. Toks kolektyvas turi savo pranašumą. Kaip pastebi L. Vižinienė, kaip tik dėl to ir bendrovės „Alža“ direktorius Gintautas Ališevičius ne tik žino visa, kas vyksta kiekviename objekte, bet asmeniškai pažįsta ir kiekvieną savo darbuotoją. Tai kuria pridėtinę vertę ir bendrovei, ir užsakovui, nes nedidelis žmonių skaičius leidžia stebėti visų darbą, stebėti kokybę, o kai prisireikia, čia pat koreguoti.

Kalbėdama apie darbą su polistireniniu putplasčiu, gamybos vadovė įvardina jo pranašumus, kurių pats didžiausias – šios medžiagos svoris, nes ji yra lengva, tad darbuotojams patogu dirbti.

Problemų kyla dėl vilkinamo finansavimo

Darbų šiltinti pastatus bendrovė gauna dalyvaudama viešuosiuose pirkimuose, kurių beveik visi yra įgyti per CPO LT katalogą arba per CVP IS (Centrinę viešųjų pirkimų informacinę sistemą). Kalbėdama apie viešųjų pirkimų peripetijas, Lolita Vižinienė pateikia pavyzdį:

„Turime prieš metus laimėtą objektą, tačiau iki šiol finansavimas jam neskirtas. Mums belieka apsispręsti, ar imtis objekto už laimėtą metų senumo kainą, nors belaukiant finansavimo gali praeiti ir antri metai, ar jo atsisakyti. Taigi didžiausia rizika yra finansavimas“, – sako L. Vižinienė, akcentuodama, kad per tokį ilgą laiko tarpą pabrangsta medžiagos ir darbo jėga, o sutartyje numatytos kainos keisti nebegalima.  

Bendrovės „Alža“ nuotr.  

Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2024-05-30 08:03
Čerpės daugeliui asocijuojasi su raudonais senamiesčių stogais ir istoriniais objektais. Privačių namų savininkams čerpės atrodo patraukliai, bet kai kurie vengia jų dėl esą aukštos kainos ir apkrovos stogui. Tačiau čerpės būna ne tik keraminės, bet ir betoninės, kurios vizualiai nesiskiria nuo moli...
nuotrauka
2024-05-29 09:56
Šią savaitę užbaigti konstrukciniai „Sand Offices" verslo centro statybų darbai. Ta proga, tradiciškai, virš pastato iškeltas vainikas. Vilniaus Žalgirio ir Linkmenų gatvių sankirtoje kylančio verslo centro statybos prasidėjo šių metų sausio mėnesį.
nuotrauka
2024-05-28 10:40
Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ didina dukterinės bendrovės „Lvovo projektai“ įstatinį kapitalą nuo 300 tūkst. iki 50 mln. eurų. Šiuo žingsniu siekiama efektyvinti įmonių grupės struktūrą ir Latvijoje uždirbtą kapitalą reinvestuoti Lietuvoje.
nuotrauka
2024-05-28 09:57
Apsaugos paslaugas teikianti bendrovė „Eurocash1" ir „Panevėžio statybos tresto" (PST) valdoma įmonė „Šeškinės projektai" pasirašė sutartį dėl daugiau nei 800 kv. m ploto biuro erdvių verslo centre „U219", Vilniuje. Jose įsikurs „Eurocash1" pagrindinė būstinė Baltijos šalyse.
nuotrauka
2024-05-27 14:50
Investicijų valdymo įmonė „Demus Asset Management“ valdomas uždarojo tipo fondas „Victory Development Venture“ įsigijo naują projektą – „Ežero takais by Citus“. Iš viso į projektą ketinama investuoti 8 mln. eurų, iš informuotųjų investuotojų „Demus Asset Management“ pritraukė 2 mln. eurų.
nuotrauka
2024-05-27 10:26
Naujausia, šių metų gegužės mėnesį atlikta Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) narių apklausa rodo, kad nekilnojamojo turto (NT) verslas labiausiai tiki būsto rinka ir būtent šiame sektoriuje kreips didesnę dalį savo investicijų. Neapibrėžtumo kupinoje rinkoje NT plėtotojai vis ...
nuotrauka
2024-05-27 09:40
Generalinė rangos įmonė „Conres“ pradėjo „Ukmergės pramonės parko“ plėtros I etapo statybos darbus. Penktadienį, simbolinės laiko kapsulės įkasimu, pažymėta šio projekto pradžia. Naujose gamybinėse patalpose įsikurs viena iš grupės įmonių – „Stansefabrikken“.
nuotrauka
2024-05-24 11:36
Per pirmąsias tris savaites nuo finansinės priemonės „Milijardas verslui" starto įmonės suskubo aktyviai teikti paraiškas finansavimui gauti. Nacionalinė plėtros įstaiga INVEGA sulaukė 25 paraiškų paskoloms, kurių bendra prašoma suma viršija 1 mlrd. eurų, tad nuo šiol klientų teikiamos paraiškos sko...
nuotrauka
2024-05-23 13:36
Didžiausia pasaulyje lanksčiai nuomojamų įrengtų darbo vietų kompanija IWG, kuriai priklauso biurų nuomos tinklas „Regus", verslo centre „U219" Vilniuje steigia naują darbo erdvę. Joje bus sukurtos hibridiniam darbui pritaikytos darbo vietos, privatūs biurai, posėdžių salės ir kūrybinės erdvės. Biur...
nuotrauka
2024-05-23 10:47
„Pro Kapital Lietuva" pasirinko finansinį partnerį plėtojamo aukščiausios klasės NT projekto Vilniaus senamiestyje įgyvendinimui – pasirašyta sutartis su „Šiaulių banku" dėl 13,2 mln. eurų paskolos.
nuotrauka
2024-05-22 17:24
„EIKA Development" valdomame, naujai statomame verslo centre „Jasinskio 2" daugiau nei pusė ploto jau yra išnuomota: čia įsikurs advokatų kontora „Ellex Valiūnas" bei į kokybiškas, modernias patalpas kelsis ir Nyderlandų karalystės ambasada, kuri sudarė sutartį dėl 552 kv. m ploto patalpų nuomos.
nuotrauka
2024-05-22 09:29
Panevėžio miesto savivaldybės užsibrėžta ambicija mieste įkurti profesionalaus, šiuolaikinio meno erdvę, virsta realybe: jau kitą savaitę duris atvers pasaulinio garso menininko, daugiafunkcionalisto Stasio Eidrigevičiaus menų centras, pavadintas Stasys Museum.
nuotrauka
2024-05-21 14:36
Investicija į nekilnojamąjį turtą (NT) lietuviams visada buvo viliojantis pasirinkimas, tai atskleidė ir pandemija, kai dažnas puolė ieškoti antro būsto pajūryje ar sodybos užmiestyje. Pranešime cituojamas NT ekspertas Marius Bružas sako, kad nors šis bumas jau praėjo, išskirtinio būsto poreikis yra...
nuotrauka
2024-05-21 13:13
Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ verslo centro „Business Stadium Central“ vidaus inžinerinių sistemų montavimo rangovais pasirinko Lietuvos įmones „Aktinis“, „Todera“, „Ivalta“, „PoolPro“. Bendra su rangovais sudarytų sutarčių vertė – 5,6 mln. eurų.
nuotrauka
2024-05-21 12:56
Kada prekybos centras gali vadintis tvariu? Ar tam užtenka deramai surūšiuoti atliekas ir pakeisti lemputes? Vienas iš technologiškai pažangiausių „Nordika“ tvarumo aspektų – R8 tech įrankio, kuris paremtas dirbtiniu intelektu, naudojimas. Ši automatizavimo sistema valdo prekybos centro šildymo, vė...
nuotrauka
2024-05-21 09:50
Dar prieš kelerius metus prie rekordinio efektyvumo saulės elementų kūrimo prisidėję Kauno technologijos universiteto (KTU) chemikai šiemet išradimą dar patobulino. Pasak jų, tai – itin svarbus žingsnis link naujos kartos saulės elementų gamybos.
nuotrauka
2024-05-21 07:11
Apie 40 % visų šalčio tiltų pastate susidaro dėl sienų ir kolonų. Ir tai lemia apie 10 % šildymo energijos nuostolių. Vokietijos įmonė SCHÖCK BAUTEILE GmbH sukūrė ir rinkai pasiūlė tvarių, patogių ir aukštos kokybės sprendimų – SCHÖCK SCONNEX gaminių asortimentą, prisidedantį prie tvaraus pastato ko...
nuotrauka
2024-05-20 14:25
Tankiai gyvenamame Vilniaus Pašilaičių rajone atsiras dar vienas valstybinis lopšelis-darželis, kurį galės lankyti 280 vaikų. Projektui jau išduotas statybą leidžiantis dokumentas ir, jei procesas vyks sklandžiai, statyba turėtų prasidėti iki kitų metų ir trukti apie dvejus metus. Priimti vaikus dar...
nuotrauka
2024-05-20 11:09
Oficialiai pažymėtas Tauragės daugiafunkcės arenos antrasis statybų etapas – į būsimus sporto ir kultūros centro pamatus įkasta simbolinė laiko kapsulė ateities kartoms. Tikimasi, kad itin laukta ir regionui svarbi arena įneš dar daugiau kultūros ir galimybių sportuoti į visos apskrities gyvenimą. ...
nuotrauka
2024-05-20 10:51
Ekonomikos ir inovacijų ministerija investuoja į Lietuvoje veikiančių verslo paslaugų centrų modernizavimą. Skelbiamas 2,4 mln. eurų kvietimas teikti projektų įgyvendinimo planus verslo paslaugų centrams, norintiems automatizuoti savo veiklos procesus.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas