2024 gegužės 31 d. penktadienis, 0:44
Reklama  |  facebook

Apie duomenų kaupimą visame statinio gyvavimo cikle ir jų perdavimą – konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2024. Vilnius“

2024-04-15 13:46
Balandžio 26 d. „Litexpo“ parodų rūmuose vyks tarptautinė konferencija „Skaitmeninė statyba 2024. Vilnius“, subursianti nekilnojamo turto (NT) vystytojus, valdytojus, projektuotojus bei statytojus kalbėti apie Lietuvos statybų sektoriaus pažangą skatinančias temas.
nuotrauka
Andreas Lippold pristatymas konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2023“. „Skaitmeninės statybos“ nuotr.


Minimos įmonės
Skaitmeninė statyba, VŠĮ
LSA (Lietuvos statybininkų asociacija), VŠĮ
INHUS Group (anksčiau „Markučių“ įmonių grupė), UAB
Contenders, UAB
Matuok, UAB
Tryliktus metus iš eilės rengiamoje konferencijoje, laikomoje didžiausiu skaitmeninės statybos ir BIM (Building Information Modeling) metodologijos tematikos forumu šalyje, pranešimus skaitys vieni geriausių Lietuvos ir užsienio šalių specialistų. Pasak konferencijos organizatorių, VšĮ „Skaitmeninė statyba” ir Lietuvos statybininkų asociacija (LSA), jie pasidalins vertingomis įžvalgomis ir praktine patirtimi. Rengiant konferenciją siekiama suteikti galimybę dalintis žiniomis, naujausiomis skaitmeninės statybos tendencijomis ir tarptautine patirtimi, aptarti BIM metodologijos vystymą Lietuvoje ir visame pasaulyje.

Itin didelį dėmesį šių metų konferencijoje specialistai skirs efektyviam pastatų valdymui per skaitmeninių duomenų kaupimą ir naudojimą visame pastato gyvavimo cikle, nuo projektavimo iki priežiūros ir naudojimo fazės. Taip pat ekspertai aptars, kaip statinio informacinis modeliavimas (BIM) ir susiję skaitmeniniai įrankiai gali prisidėti prie tvarumo, efektyvumo ir ilgaamžiškumo užtikrinimo bei ko mums reikia, kad galėtume pereiti skaitmeninių dvynių realybės.

Nebus praleista ir diskusijų apie naujos kartos pastatų efektyvumą, realijas, iššūkius, susijusius su nekilnojamojo turto perėmimu ir priežiūra.

Renginio svečių lauks ir konferencijos akcentas - panelinė diskusija, kurioje ekspertai diskutuos apie tai, ar keičiantis statinių savininkams, sutartyje turi būti perduodamas visas materialus ir nematerialus turtas, įskaitant skaitmeninius duomenis.

Lietuvos statybininkų asociacija

Dalius Gedvilas. „Skaitmeninės statybos“ nuotr.

Aptars opią problemą

Anot konferencijos iniciatoriaus, bendrovės „Skaitmeninė statyba“ direktoriaus ir Lietuvos statybininkų asociacijos prezidento (LSA) Daliaus Gedvilo, BIM vis dažniau taikomas įgyvendinant statybos projektus Lietuvoje.

„Vis dar išlieka problema, kaip efektyviai kaupti ir dalintis duomenimis, informacija. Bendra duomenų aplinka (CDE) sudaro sąlygas visiems statybos projektų dalyviams kaupti skaitmeninius duomenis ne tik statinio statybos etape, bet ir statinio naudojimo stadijoje“, – kalbėjo pranešime cituojamas D. Gedvilas.

Anot D. Gedvilo, sukaupti duomenys naudojant ir eksploatuojant statinį yra ne mažiau svarbūs kaip duomenys atsiradę projektavimo ar statybos stadijoje.

Lietuvos statybininkų asociacijaJarkko Sireeni.
„Skaitmeninės statybos“
nuotr.
 
Konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2024. Vilnius“ Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas aptars itin opią temą – kaip statinio viso gyvavimo ciklo duomenys turėtų būti perduodami naujam statinio savininkui, kai statinys, ar jo dalis parduodama ar perleidžiamas kitam asmeniui.

„Skaitmeniniai duomenys yra turtas, tik nematerialus. Šis turtas turi vertę, tik ne visada tinkamai įvertinamas ir dažnai neapskaitomas įmonių balanse. Geroji užsienio praktika, kuri bus pristatyta konferencijoje, tikimės, kad padės renginio dalyviams pritaikyti žinias ir savo kasdieniniame darbe“, – viliasi pašnekovas.

Svarbios ekspertinės įžvalgos

D. Gedvilas pažymi, kad konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2024. Vilnius“ pranešimus skaitys užsienio šalių ekspertai, atstovaujantys didelę patirtį sukaupusias bendroves BIM taikyme ir skaitmeninių dvynių modelių vystyme, kartu su specialistais iš Lietuvos, kurių indėlis ir ekspertinės žinios daro didžiulę įtaką Lietuvos statybų sektoriaus skaitmenizacijoje ir inovacijų diegime, tad tai klausytojams suteiks labai vertingų žinių ir padės geriau suprasti vykstančius globalius pokyčius.

Diskusijose dalyvaus aplinkos ministras Simonas Gentvilas, Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas ir „Skaitmeninė statyba” VšĮ direktorius Dalius Gedvilas, Statybos sektoriaus vystymo agentūros direktorius Aidas Vaičiulis, „VILNIUS TECH“ Senato pirmininkas prof. Alfonsas Daniūnas, „Granlund OY“ Sprendimų pardavimo vadovas Baltijos ir Šiaurės šalims Mika Virkki, „Catenda“ Verslo plėtros vadovė Edmee Schultz, „Siemens“ atstovas Andrejs Misjuks, „Nordecon“ skaitmenizacijos ir inovacijų vadovas Risto Vahenurm ir kiti.

Lietuvos statybininkų asociacija

Ankstesnių metų konferencijos dalyviai. „Skaitmeninės statybos“ nuotr.

Konferencijoje taip pat bus apdovanoti konkurso „Lietuvos BIM projektai 2024“ nugalėtojai ir geriausių skaitmeninės statybos projektų autoriai bei jų projektų pristatymai.

Konferencija „Skaitmeninė statyba 2024. Vilnius“ vyks didžiausios statybų parodos RESTA 2024 metu. Jos rėmėjai – bendrovės „Matuok”, „Cotenders” ir „INHUS”.

Praėjusių metų konferencija pritraukė didelį dalyvių skaičių, o konferencijoje profesionalai aptarė infrastruktūros skaitmenizavimą, jos tarptautinius gerosios praktikos pavyzdžius bei Vilniaus metro idėją. Renginyje dalyvavo daugiau kaip 350 asmenų.
Statybunaujienos.ltSkaitmeninė statyba

nuotrauka
2024-05-22 09:17
Statybų sektorius vaidina svarbų vaidmenį darydamas įtaką klimato kaitai, nes jis sudaro didelę pasaulinės energijos naudojimo ir išmetamo anglies dioksido (CO2) dalį. Apytiksliai net 39 proc. pasaulinio išmetamo CO2 kiekio tenka statybos pramonei. Pasak Kauno technologijos universiteto Aplinkos inž...
nuotrauka
2024-05-21 12:56
Kada prekybos centras gali vadintis tvariu? Ar tam užtenka deramai surūšiuoti atliekas ir pakeisti lemputes? Vienas iš technologiškai pažangiausių „Nordika“ tvarumo aspektų – R8 tech įrankio, kuris paremtas dirbtiniu intelektu, naudojimas. Ši automatizavimo sistema valdo prekybos centro šildymo, vė...
nuotrauka
2024-05-14 20:17
Alytaus profesinio rengimo centre įvyko konferencija-susitikimas, kuriame Alytaus regiono statybos įmonės aptarė abipusius lūkesčius su tame pačiame regione dirbančiais statybos inžinieriais. Pastaruosius atstovavo Lietuvos statybos inžinierių sąjungos Alytaus apskrities bendrija. Rangovų atstovai i...
nuotrauka
2024-05-13 10:05
Reaguodama į Seimo priimtą Kelių įstatymo pakeitimą, kad "Automobilių keliams, išskyrus sudėtingus konstrukcinius kelių elementus (viadukus, estakadas, tiltus, dviejų lygių sankryžas, sankirtas, tunelius ir kt.), statinio informacinio modeliavimo metodas netaikomas", Lietuvos projektavimo įmonių aso...
nuotrauka
2024-05-10 07:11
Visų statybos darbų pagrindas yra įrankiai ir mechanizmai: išlaidos jiems siekia 10–30 % nuo bendros projektų kainos. Todėl efektyvus jų valdymas yra svarbus verslo sėkmei.
nuotrauka
2024-05-04 07:54
Parodos „RESTA 2024“ metu įvyko tarptautinė konferencija „Skaitmeninė statyba 2024. Vilnius“. Tryliktus metus iš eilės rengiama konferencija, laikoma didžiausiu skaitmeninės statybos ir BIM (Building Information Modeling) metodologijos tematikos forumu šalyje, subūrė kelis šimtus NT vystytojų, valdy...
nuotrauka
2024-05-01 07:58
Statybos sektorius sparčiai skaitmenizuojamas, tačiau šis procesas kelia nemažų įtampų verslui dėl technologijų kompleksiškumo, investicijų, pagaliau – kompetencijų trūkumo. Todėl, kaip sako UAB „Statybos ritmas“ direktorius, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų (PPAR) Marijampolės filialo tarybos...
nuotrauka
2024-04-29 16:39
Balandžio 26 d. didžiausiame skaitmeninės statybos forume Lietuvoje – tarptautinėje konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2024. Vilnius" – paskelbti ir apdovanoti geriausi praėjusiais metais Lietuvos įmonių įgyvendinti skaitmeninės statybos projektai.
nuotrauka
2024-04-29 07:56
Statytojai (užsakovai), statantys tiek valstybės biudžeto (viešieji finansai), tiek privačiomis lėšomis, turi naudoti elektroninį statybos darbų žurnalą. Jie privalo užtikrinti, kad, pildant šį žurnalą, būtų naudojamos elektroninės priemonės, kurios leidžia identifikuoti kiekvieną pildantį ir pasira...
nuotrauka
2024-04-26 16:47
Tarptautinėje statybų verslo parodoje „RESTA 2024" buvo diskutuojama ir apie tai, ar duomenys apie pastato techninę eksploataciją yra svarbūs ir ar jie padidina pastato vertę.
nuotrauka
2024-02-22 09:17
Devintus metus „Skaitmeninė statyba“ drauge su Lietuvos statybininkų asociacija (LSA) organizuoja unikalų konkursą „Lietuvos BIM projektai“. Konkursu siekiama išrinkti geriausią šalies įmonių praktiką skaitmeninės statybos srityje – taikant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir me...
nuotrauka
2024-01-05 09:46
Šveicarijos tarptautinio vadybos instituto IMD pristatomame pasaulio skaitmeninio konkurencingumo indekse Lietuva užėmė 28 vietą iš 64 valstybių – tai viena iš aukščiausių pozicijų per penkerius metus. Šioje srityje mūsų šalies stiprybė yra žinios, reikalingos naujų technologijų atradimui, supratimu...
nuotrauka
2023-05-29 11:00
Skaitmeninius sprendimus statybos ir gamybos pramonei sėkmingai vysčiusios Lietuvos įmonės sutelkia jėgas naujam etapui prancūzų kapitalo grupėje.
nuotrauka
2023-05-18 11:45
Skaitmenizacija ir verslo procesų integracija visada buvo svarbiausiais Pramonės 4.0 aspektais, tačiau COVID-19 pandemijos kontekste verslų skaitmeninimas įgavo tik dar didesnį pagreitį ir reikšmę. Skaitmenizacijos nauda akivaizdi, ji dažnai tampa ir didelių verslui kylančių iššūkių priežastimi. Kas...
nuotrauka
2023-05-02 11:53
Balandžio 28 d. apie infrastruktūros skaitmenizaciją ir jos tarptautinius gerosios praktikos pavyzdžius, Vilniaus metro idėją ir reikalingus pokyčius vystant šalies infrastruktūrą, diskutuojama jau 12-us metus iš eilės vykstančiame didžiausiame skaitmeninės statybos tematikos renginyje Lietuvoje – t...
nuotrauka
2023-04-26 05:21
Balandžio 28 d. apie infrastruktūros skaitmenizaciją ir jos tarptautinius gerosios praktikos pavyzdžius, Vilniaus metro idėją ir reikalingus pokyčius šalies infrastruktūros vystymui bus diskutuojama jau 12-us metus iš eilės vykstančiame didžiausiame skaitmeninės statybos tematikos renginyje Lietuvoj...
nuotrauka
2023-04-24 11:04
Pandemija negrįžtamai pakeitė darbo rinką – saugant darbuotojų sveikatą pradėtas taikyti hibridinis darbo modelis, ilgainiui tapęs bemaž įprastu darbuotojų pageidavimu atrankose. Šis pokytis sprendimų ieškoti privertė ne tik personalo specialistus, tačiau ir NT vystytojus bei valdytojus, sukančius g...
nuotrauka
2023-03-28 11:24
Sparčiai besikeičiantis statybų sektorius, veikiamas daiktų interneto, pastatų informacinio modeliavimo ir skaitmeninių dvynių bei kitų naujovių, verčia nuolat tobulėti ir verslo įmones, ir akademinę bendruomenę. Efektyviai pritaikius šias naujas technologijas galima padidinti statybos sektoriaus ef...
nuotrauka
2023-03-23 07:45
Balandžio 28 d. apie infrastruktūros skaitmenizaciją ir jos tarptautinius gerosios praktikos pavyzdžius, Vilniaus metro idėją ir reikalingus pokyčius šalies infrastruktūros vystyme bus diskutuojama jau 12-us metus iš eilės vykstančiame didžiausiame skaitmeninės statybos tematikos renginyje Lietuvoje...
nuotrauka
2023-03-08 14:44
Lietuvos veiksmus įgyvendinant nuo karo ir kitų nelaimių nukentėjusių valstybių atstatymo paramos iniciatyvas nuo šiol koordinuos VšĮ Statybos sektoriaus vystymo agentūra, iš Aplinkos ministerijos taip pat perimanti pažangos ir plėtros skatinimo statybose politiką.

Statybunaujienos.lt » Skaitmeninė statyba