2024 gegužės 21 d. antradienis, 10:18
Reklama  |  facebook

Atsinaujinęs Keistuolių teatras žiūrovams žada aukščiausios kokybės garsą

2021-11-11 10:37
Spalio pabaigoje po dviejų metų pertraukos duris atvėręs Keistuolių teatras žiūrovus pasitiko stipriai atsinaujinęs – pastatytos patogesnės kėdės, įrengta geresnė vėdinimo sistema, nauja apšvietimo sistema ir moderniausia garso įranga.
nuotrauka
Simono Lankučio nuotr.


Minimos įmonės
Sonus exsertus, UAB
Iššūkis – turimą salę pritaikyti ir koncertams, ir spektakliams

Pasak Keistuolių teatro vadovo, aktoriaus ir režisieriaus Aido Giniočio, cituojamo teatro pranešime, bloga akustika buvo vienas didžiausių nuo 1993 m. veikiančio teatro galvos skausmų. Statyta kaip konferencijų erdvė, Keistuolių teatro pagrindinė salė nebuvo pritaikyta nei koncertams, nei spektakliams. Todėl rekonstrukcijos metu garso sistemos projektavimui ir adaptavimui prie esamos salės topologijos buvo skiriamas didelis dėmesys.

„Esame koncertuojantis teatras, todėl mums labai svarbu muzikos kokybė. O ji buvo labai prasta. Ilgą laiką kankinomės su bloga akustika ir nešvariu garsu. Kiek kviesdavomės specialistų suvaldyti garso bangas, kad jos nesimuštų į galinę sieną ir nesirinktų salės kampuose, jiems vis nepavykdavo. Dabar esu labai patenkintas nauja garso sistema. Džiaugiuosi, kad ir žiūrovai, visi be išimties sakė, kad garsas ryškiai pagerėjo", – pranešime cituojamas A. Giniotis.

Keistuolių teatrui naują garso sistemą projektavusios ir diegusios įmonės „Sonus exsertus" technologijų vadovas Mindaugas Indrašius neslepia, kad jiems teko gana sudėtinga užduotis. Nors įmonė moderniausius sceninių technologijų sprendimus jau yra įdiegusi ne vienoje Lietuvos kultūros įstaigoje, Keistuolių teatro pagrindinės salės nestandartinis išplanavimas ir netradicinis teatro pasirodymų pobūdis reikalavo su garso sistema atlikti garso sklidimo simuliacijas itin preciziškai ir kruopščiai.

Salėje įdiegta pasaulyje lyderiaujančio amerikiečių gamintojo „Meyer Sound" garso sistema. Šio gamintojo įrangą, kuri šiuo metu diegiama ir Nacionaliniame dramos teatre ir Druskininkų kultūros centre, naudoja tokios pasaulinio garso kultūros įstaigos kaip Maskvos didysis teatras, Dublino konferencijų centras „Dublin Docklands", Duke Ellington menų akademija Vašingtone, Svetlanovo vardo koncertų salė Maskvoje, „Cirque du Soleil" šou Las Vegase. „Meyer Sound" garso sistemas visuose savo koncertuose naudoja ir tokie pasaulinio garso atlikėjai kaip Michael Bublé, Metallica.

Diegdami garso sistemą Keistuolių teatre „Sonus exsertus" specialistai siekė, kad garsas vienodai gerai skambėtų tiek kiekvienoje sėdimoje vietoje žiūrovinėje salės dalyje, tiek scenoje. Tam technologijų ekspertai pasitelkė modernią lazerinę skenavimo technologiją. Jos didžiausias privalumas tas, kad sukūrus labai tikslų 3D salės modelį, juo remiantis galima simuliuoti garso sklidimą ir padengimo tolygumą, ir koreguoti jį panaudojant daugiau įrenginių ar pakeitus jų išdėstymo taškus.

Privalumai ne tik žiūrovams, bet ir atlikėjams

Kokybiškas garsas svarbus ir atlikėjams – aktoriams, muzikantams, dainininkams. Tam, kad jie galėtų geriau girdėti kiekvieną natą, sceninius efektus, rekonstrukcijos metu buvo įdiegta monitorinė garso sistema ir kolonėlės patalpintos pačioje scenoje. Teatro vadovas juokiasi, kad dabar, kai nebeliko papildomų trikdžių ir galima gerai girdėti kiekvieną natą, instrumentą ir balsą, atlikėjai yra priversti muzikuoti dar geriau.

„Su naująja monitorine sistema garsas įgavo konkretumo ir aiškumo. Dabar galime puikiai girdėti savo monitorių, o šalia esančio atlikėjų monitoriai nebetrukdo. Žinoma, su tuo kyla kitas iššūkis – dabar negalime daryti „kliurkų", nes viskas labai gerai girdisi. Nebegalime pasislėpti už papildomo keliamo triukšmo", – šypsosi A. Giniotis.

Išskirtinis sprendimas pasiūlytas ir garso operatoriams. Įdiegtas skaitmeninis garso valdymo pultas. Laiką ir resursus taupantis pultas „DiGiCo S21" leidžia iš anksto įrašyti tam tikrus pasirodymo elementus, ir juos, be jokių trikdžių panaudoti naujiems spektakliams ir pasirodymams.

Lietuvoje garso kokybės kartelė užkelta aukštai

Pasak „Sonus exsertus" technologijų vadovo M. Indrašiaus, Keistuolių teatras – puikus pavyzdys, kaip šalies kultūros įstaigos koja kojon žengia su naujausiomis technologijomis, siekia savo lankytojams pasiūlyti kokybiškus renginius, pilnai įsitraukia į projektines stadijas, duodami įžvalgų iš savo ilgametės patirties.

Specialistas pastebi, kad atsinaujinantys Lietuvos teatrai ir koncertų salės didelį dėmesį skiria įrangos kokybei ir renkasi moderniausią, tuo metu rinkoje esančią geriausią įrangą, užtikrinančią aukščiausios kokybės garsą, apšvietimą, vaizdą.

Paklaustas, kaip atskirti kokybišką garsą nuo nekokybiško, technologijų specialistas patarė išbandyti paprastą metodą – jei net labai garsiai grojant muzikai galite susikalbėti su greta esančiu žmogumi, vadinasi salėje įdiegta kokybiška muzikos sistema, rašoma pranešime.
Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2024-05-21 09:50
Dar prieš kelerius metus prie rekordinio efektyvumo saulės elementų kūrimo prisidėję Kauno technologijos universiteto (KTU) chemikai šiemet išradimą dar patobulino. Pasak jų, tai – itin svarbus žingsnis link naujos kartos saulės elementų gamybos.
nuotrauka
2024-05-21 07:11
Apie 40 % visų šalčio tiltų pastate susidaro dėl sienų ir kolonų. Ir tai lemia apie 10 % šildymo energijos nuostolių. Vokietijos įmonė SCHÖCK BAUTEILE GmbH sukūrė ir rinkai pasiūlė tvarių, patogių ir aukštos kokybės sprendimų – SCHÖCK SCONNEX gaminių asortimentą, prisidedantį prie tvaraus pastato ko...
nuotrauka
2024-05-20 10:51
Ekonomikos ir inovacijų ministerija investuoja į Lietuvoje veikiančių verslo paslaugų centrų modernizavimą. Skelbiamas 2,4 mln. eurų kvietimas teikti projektų įgyvendinimo planus verslo paslaugų centrams, norintiems automatizuoti savo veiklos procesus.
nuotrauka
2024-05-15 08:30
Vilniaus vakarinėje dalyje, šalia Buivydiškių tvenkinio, neseniai iškilęs modernus 5 aukštų biurų pastatas „Vestum" vilioja nuomininkus. Naujasis nekilnojamojo turto objektas vienoje iš pagrindinių Vilniaus miesto sankryžų, kur susikerta Šiaurinė gatvė ir Vakarinis aplinkkelis, pirmiausia domina pat...
nuotrauka
2024-05-14 10:50
Praėję metai UAB „Merko statyba“ buvo sėkmingi naujai pasirašytomis generalinės rangos sutartimis. Šiais metais jau matomi akivaizdūs jų rezultatai – 2024 metų pirmo ketvirčio UAB Merko statyba apyvarta iš generalinės rangos sutarčių pasiekė 49 mln. eurų. Palyginimui – 2023 metų pirmą ketvirtį šis s...
nuotrauka
2024-05-10 09:10
Pirmieji keturi šių metų mėnesiai pagal įregistruotų nekilnojamojo turto (NT) sandorių skaičių atsilieka nuo praėjusių metų – reikšmingesnių pokyčių neįnešė ir balandžio mėnuo, skelbia įregistruotus NT sandorius analizuojantis Registrų centras.
nuotrauka
2024-05-10 08:09
„Turto bankas“ paskelbė išskirtinį aukcioną laikinojoje sostinėje – parduodamas prestižinis administracinis pastatas su inžineriniais statiniais ir žemės sklypo dalimi centrinėje Kauno miesto dalyje, Laisvės alėjoje. Pradinė kaina aukcione, nustatyta nepriklausomų vertintojų, siekia 1, 7 mln. eurų.
nuotrauka
2024-05-09 09:36
Akcinė bendrovė „Via Lietuva“ gegužės mėnesio pradžioje pradeda konsultacijas dėl Valstybinio ir privataus kapitalo partnerystės principu vystomų projektų įgyvendinimo galimybių. Šio finansavimo modelio pritaikymas leistų kur kas greičiau įgyvendinti svarbiausius šalies kelių infrastruktūros gerinim...
nuotrauka
2024-05-09 07:20
Įmonė „Ukmergės gelžbetonis“ jau trečius metus gamina pilkąjį polistireninį putplastį BIOPORĄ. Šios termoizoliacinės medžiagos gamybai naudojamos ne iškastinės, o iš atsinaujinančių energijos šaltinių gaunamos žaliavos, t. y. nafta keičiama biodujomis, gautomis iš maisto atliekų.
nuotrauka
2024-05-07 10:09
Į vienos didžiausių pastatų priežiūros ir inžinierinių sprendimų grupių Baltijos šalyse „Civinity" valdybą paskirtas naujas nepriklausomas valdybos narys – pasaulyje pirmaujančios mobilumo paslaugas teikiančios technologijų bendrovės „Trafi" bendraįkūrėjas Martynas Gudonavičius.
nuotrauka
2024-05-06 07:57
Sandėliai, komercinės ir pramoninės paskirties pastatai dažnai susiduria su betoninių grindų ir pamatų nusėdimo problemomis. Nors iš pradžių tai gali atrodyti nereikšminga problema, svarbu mokėti pastebėti situacijas, kai konstrukcijos nusėda. Ilgainiui nusėdusios betoninės grindys ar pamatai gali p...
nuotrauka
2024-05-06 06:33
Vilniaus miesto savivaldybės administracija praneša koreguosianti Daugiafunkcio komplekso projektą. Projekto korekcijas darkart svarstys Vilniaus miesto savivaldybės Taryba.
nuotrauka
2024-05-03 13:49
Turto bankas viešojo aukciono metu už beveik 700 tūkst. eurų pardavė uždarosios akcinės bendrovės „Šilutės polderiai“ 81,02 proc. akcijų paketą.
nuotrauka
2024-05-03 07:41
Komercinių ir muitinės sandėlių paslaugas teikianti UAB „Transnest“ gamybinės paskirties pastato su sandėliavimo ir administracinėmis patalpomis statybai Klaipėdoje pasirinko valdymo modelį be generalinio rangovo. Siekiant kuo efektyvesnės objekto statybos kainos, bendrovė projekto valdymą patikėjo ...
nuotrauka
2024-05-02 15:27
Priemiesčių patrauklumą didina visas privalumų paketas: tai ne tik galimybė pasinaudoti valstybės parama, bet ir tai, kad galima įsikurti kur kas erdvesniame būste, turėti savą kiemą arba būnant kur kas arčiau gamtos naudotis kitomis, tik miestui būdingomis galimybėmis.
nuotrauka
2024-05-02 13:39
SBA grupės investicijų valdymo bendrovė „Capitalica Asset Management" pabaigė žaliausio biurų komplekso Rygoje „Verde" statybos darbus. 45 tūkst. kv. m. dydžio dviejų pastatų verslo komplekse iš viso įsikurė 19 Latvijos ir tarptautinių įmonių. Pirmojo „Capitalica Asset Management" projekto Latvijoje...
nuotrauka
2024-05-02 10:47
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovės „Realco“ duomenimis, šių metų balandį Vilniaus pirminėje NT rinkoje parduoti 207 būstai ir fiksuoti 7 sutarčių nutraukimai. Palyginti su kovu, kai parduoti 234 būstai, pardavimai sumenko 11,5 proc. 106 būstai balandį parduoti ekonominiame, 91 vidutiniame ir...
nuotrauka
2024-04-30 16:04
Žaliuoju kursu siekiama pertvarkyti Europos Sąjungą (ES) į modernią, efektyviai išteklius naudojančią ir konkurencingą ekonomiką, kurioje iki 2050 m. nebeliks grynojo išmetamo šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekio. Reikšmingas vaidmuo šioje tvarumo transformacijoje tenka verslams, ypač dideliems,...
nuotrauka
2024-04-30 10:09
Pastaraisiais metais Lietuvos įmonių bankrotų skaičius mažėjo, nors ekspertai prognozavo jų augimą. 2022 m. bankrotą paskelbė 1 103 įmonės, o 2023 m. – 949. Analitikai pastebi, kad dažniau bankrutuoja jaunesnės įmonės. Pagrindinėmis to priežastimis tampa žinių trūkumas, per dideli įsiskolinimai ir n...
nuotrauka
2024-04-30 09:57
Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ imasi jau antrojo gyvenamųjų namų projekto Lenkijoje. Kompanija Varšuvoje, Mokotów rajone, įsigijo sklypą, kuriame iki 2027 m. pabaigos iškils daugiabutis. Investicijos į šį projektą sieks 21 mln. eurų.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas