2022 sausio 19 d. trečiadienis, 9:58
Reklama  |  facebook

Atsinaujinęs Keistuolių teatras žiūrovams žada aukščiausios kokybės garsą

2021-11-11 10:37
Spalio pabaigoje po dviejų metų pertraukos duris atvėręs Keistuolių teatras žiūrovus pasitiko stipriai atsinaujinęs – pastatytos patogesnės kėdės, įrengta geresnė vėdinimo sistema, nauja apšvietimo sistema ir moderniausia garso įranga.
nuotrauka
Simono Lankučio nuotr.


Minimos įmonės
Sonus exsertus, UAB
Iššūkis – turimą salę pritaikyti ir koncertams, ir spektakliams

Pasak Keistuolių teatro vadovo, aktoriaus ir režisieriaus Aido Giniočio, cituojamo teatro pranešime, bloga akustika buvo vienas didžiausių nuo 1993 m. veikiančio teatro galvos skausmų. Statyta kaip konferencijų erdvė, Keistuolių teatro pagrindinė salė nebuvo pritaikyta nei koncertams, nei spektakliams. Todėl rekonstrukcijos metu garso sistemos projektavimui ir adaptavimui prie esamos salės topologijos buvo skiriamas didelis dėmesys.

„Esame koncertuojantis teatras, todėl mums labai svarbu muzikos kokybė. O ji buvo labai prasta. Ilgą laiką kankinomės su bloga akustika ir nešvariu garsu. Kiek kviesdavomės specialistų suvaldyti garso bangas, kad jos nesimuštų į galinę sieną ir nesirinktų salės kampuose, jiems vis nepavykdavo. Dabar esu labai patenkintas nauja garso sistema. Džiaugiuosi, kad ir žiūrovai, visi be išimties sakė, kad garsas ryškiai pagerėjo", – pranešime cituojamas A. Giniotis.

Keistuolių teatrui naują garso sistemą projektavusios ir diegusios įmonės „Sonus exsertus" technologijų vadovas Mindaugas Indrašius neslepia, kad jiems teko gana sudėtinga užduotis. Nors įmonė moderniausius sceninių technologijų sprendimus jau yra įdiegusi ne vienoje Lietuvos kultūros įstaigoje, Keistuolių teatro pagrindinės salės nestandartinis išplanavimas ir netradicinis teatro pasirodymų pobūdis reikalavo su garso sistema atlikti garso sklidimo simuliacijas itin preciziškai ir kruopščiai.

Salėje įdiegta pasaulyje lyderiaujančio amerikiečių gamintojo „Meyer Sound" garso sistema. Šio gamintojo įrangą, kuri šiuo metu diegiama ir Nacionaliniame dramos teatre ir Druskininkų kultūros centre, naudoja tokios pasaulinio garso kultūros įstaigos kaip Maskvos didysis teatras, Dublino konferencijų centras „Dublin Docklands", Duke Ellington menų akademija Vašingtone, Svetlanovo vardo koncertų salė Maskvoje, „Cirque du Soleil" šou Las Vegase. „Meyer Sound" garso sistemas visuose savo koncertuose naudoja ir tokie pasaulinio garso atlikėjai kaip Michael Bublé, Metallica.

Diegdami garso sistemą Keistuolių teatre „Sonus exsertus" specialistai siekė, kad garsas vienodai gerai skambėtų tiek kiekvienoje sėdimoje vietoje žiūrovinėje salės dalyje, tiek scenoje. Tam technologijų ekspertai pasitelkė modernią lazerinę skenavimo technologiją. Jos didžiausias privalumas tas, kad sukūrus labai tikslų 3D salės modelį, juo remiantis galima simuliuoti garso sklidimą ir padengimo tolygumą, ir koreguoti jį panaudojant daugiau įrenginių ar pakeitus jų išdėstymo taškus.

Privalumai ne tik žiūrovams, bet ir atlikėjams

Kokybiškas garsas svarbus ir atlikėjams – aktoriams, muzikantams, dainininkams. Tam, kad jie galėtų geriau girdėti kiekvieną natą, sceninius efektus, rekonstrukcijos metu buvo įdiegta monitorinė garso sistema ir kolonėlės patalpintos pačioje scenoje. Teatro vadovas juokiasi, kad dabar, kai nebeliko papildomų trikdžių ir galima gerai girdėti kiekvieną natą, instrumentą ir balsą, atlikėjai yra priversti muzikuoti dar geriau.

„Su naująja monitorine sistema garsas įgavo konkretumo ir aiškumo. Dabar galime puikiai girdėti savo monitorių, o šalia esančio atlikėjų monitoriai nebetrukdo. Žinoma, su tuo kyla kitas iššūkis – dabar negalime daryti „kliurkų", nes viskas labai gerai girdisi. Nebegalime pasislėpti už papildomo keliamo triukšmo", – šypsosi A. Giniotis.

Išskirtinis sprendimas pasiūlytas ir garso operatoriams. Įdiegtas skaitmeninis garso valdymo pultas. Laiką ir resursus taupantis pultas „DiGiCo S21" leidžia iš anksto įrašyti tam tikrus pasirodymo elementus, ir juos, be jokių trikdžių panaudoti naujiems spektakliams ir pasirodymams.

Lietuvoje garso kokybės kartelė užkelta aukštai

Pasak „Sonus exsertus" technologijų vadovo M. Indrašiaus, Keistuolių teatras – puikus pavyzdys, kaip šalies kultūros įstaigos koja kojon žengia su naujausiomis technologijomis, siekia savo lankytojams pasiūlyti kokybiškus renginius, pilnai įsitraukia į projektines stadijas, duodami įžvalgų iš savo ilgametės patirties.

Specialistas pastebi, kad atsinaujinantys Lietuvos teatrai ir koncertų salės didelį dėmesį skiria įrangos kokybei ir renkasi moderniausią, tuo metu rinkoje esančią geriausią įrangą, užtikrinančią aukščiausios kokybės garsą, apšvietimą, vaizdą.

Paklaustas, kaip atskirti kokybišką garsą nuo nekokybiško, technologijų specialistas patarė išbandyti paprastą metodą – jei net labai garsiai grojant muzikai galite susikalbėti su greta esančiu žmogumi, vadinasi salėje įdiegta kokybiška muzikos sistema, rašoma pranešime.
Statybunaujienos.lt
Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2022-01-19 07:05
Darnios NT plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ yra viena iš dviejų Lietuvos statybos įmonių, kurių net du projektai pelnė konkurso „Lietuvos metų gaminys 2021“ aukso medalius.
nuotrauka
2022-01-18 08:53
Fondų valdymo įmonės UAB „Eika Asset Management“ (EAM) valdomas NT fondas UAB „Eika Real Estate Fund“ (EREF) investavo į A klasės verslo centrą „Business Centrum Tesla2“ (BCT2) Košice, antrame pagal dydį Slovakijos mieste. EREF įsigijo 50 proc. įmonės „Kosice HoldCo s r o“, kuriai priklauso verslo c...
nuotrauka
2022-01-17 09:39
Neringos savivaldybė pasirašė rangos sutartį su UAB „Žimpra“ dėl naujo gyvenamojo daugiabučio namo Preiloje (Preilos g. 73B, Preila, Neringos sav.) statybos. Gyvenamajame name savivaldybė planuojama įrengti 6 socialinius vieno kambario būstus, kurie bus išnuomoti mažiausiai 6 asmenims (šeimoms). Num...
nuotrauka
2022-01-14 11:56
2022 m. sausį oficialiai baigtas didžiausias šalies aviacijos istorijoje Vilniaus oro uosto aerodromo atnaujinimo projektas. Trejus metus trukusios rekonstrukcijos metu atnaujinti ir įrengti nauji orlaivių riedėjimo takai, pakeistos ir išplatintos dangos, sudarant sąlygas riedėti didesnės kategorijo...
nuotrauka
2022-01-14 10:01
Vilniaus m. savivaldybė ir Vilniaus vystymo kompanija pasirašė sutartį dėl Žirmūnų lengvosios atletikos maniežo projektavimo. Maniežą projektuos MB „Syrusas“, veikianti pavadinimu „IMPLMNT architects“ (architektai Aurimas Syrusas, Greta Šidlauskaitė, Eglė Gečaitė, Aurelija Kniukštaitė, Kotryna Bajor...
nuotrauka
2022-01-13 09:39
UAB Merko statyba baigė darbus Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerijos inicijuotame projekte – bendrovė renovavo Lietuvos kariuomenės Vytauto Didžiojo jėgerių bataliono kareivinių pastatą.
nuotrauka
2022-01-11 09:37
Metų pradžia – tinkamas laikas įvertinti praėjusių metų darbus. Apžvelgdamas juos, Kultūros infrastruktūros centro direktorius Šarūnas Šoblinskas teigė, kad 2021 m. padėjo labiau suprasti rinkos situaciją ir priimti sprendimus, kurie padėtų geriau rūpintis mūsų šalies istorijai svarbiais statiniais.
nuotrauka
2022-01-10 08:13
Kauno Žaliakalnyje atgimstančiame sporto ir laisvalaikio komplekse darbai vyksta ir šaltuoju metų laiku. Kauno sporto halėje liko paskutiniai rekonstrukcijos štrichai, o nuo pamatų statomame Dariaus ir Girėno stadione jau montuojamos žiūrovams skirtos kėdės.
nuotrauka
2022-01-07 12:31
Lietuvos paštas ir VšĮ „Kaunas 2022“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Joje numatyta, kad Lietuvos paštas 2022-aisiais metais atveria organizacijai buvusio Kauno centrinio pašto rūmus – juose visus metus vyks „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ renginiai.
nuotrauka
2022-01-07 10:22
Fondų valdymo įmonės UAB „Eika Asset Management“ (EAM) valdomas NT fondas UAB „Eika Real Estate Fund“ (EREF) užbaigė sandorį dėl inžinerinės didmeninės prekybos įmonės UAB „ViaCon Baltic“ gamybos bazės, įsikūrusios Kauno rajone, įsigijimo. „ViaCon Baltic“ ilgalaike sutartimi nuomojasi beveik 5 ha te...
nuotrauka
2022-01-06 09:07
Po kelerius metus trukusių derinimo procedūrų, Aplinkos ministerija pritarė restorano „Strandhalle“ statyboms Smiltynėje.
nuotrauka
2022-01-05 07:14
Rinkoje siūlomos įvairių formų ir dydžių fasadų plokštės. Tačiau šių plokščių tvirtinimas kabėmis ir varžtais ne visuomet atitinka architekto sumanymą, statytojo, vis labiau vertinančio estetiką, poreikį. „Soudal“ pasiūlė sprendimą, kuris patenkins ir architektų, ir estetiką vertinančių statytojų lū...
nuotrauka
2022-01-04 11:56
Šiandien, sausio 4 d., Vilniuje sunkioji technika pradėjo ardyti nuo 1993 m. užkonservuotas nebaigtas statyti stadiono konstrukcijas. Per 4 mėnesius bendrovė „Vilniaus BDT“ įsipareigojo nugriauti yrančias žiūrovų tribūnas, išvalyti teritoriją ir parengti aikštelę 85 tūkst. kv. m daugiafunkciam sveik...
nuotrauka
2022-01-04 09:47
Rekordais paženklintus 2021-uosius šalies būsto rinka užbaigė išlaikiusi didelį aktyvumą, tačiau perėjusi į stabilaus augimo trajektoriją. Tokią tendenciją atspindi darnios miestų plėtros ir statybų bendrovės „YIT Lietuva“ praėjusių metų būsto pardavimo rezultatai.
nuotrauka
2022-01-04 09:32
„Vilniaus metrologijos centras“, seniausia Lietuvoje metrologijos įmonė, teikianti aukštos kokybės teisinės, mokslinės ir industrinės metrologijos paslaugas, keičia pavadinimą ir nuo sausio 4 d. vadinsis „Nordic Metrology Science“.
nuotrauka
2021-12-31 09:18
Valstybės nekilnojamąjį turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas ir bendrovė „Infes“ pasirašė sutartį dėl modernaus policijos administracinio pastato statybos darbų. Sutartimi numatytų rangos darbų vertė 14,34 mln. eurų įskaitant pridėtinės vertės mokestį.
nuotrauka
2021-12-30 11:45
Privataus kapitalo fondų valdytojos „BaltCap“ fondas „BaltCap Infrastructure Fund“ (BInF) per savo antrinę įmonę „Forest Investment“ skolina 6 mln. eurų biokuro kogeneracinės jėgainės statybai Alytuje. Projektą įgyvendina bendrovė „Biovatas“. Planuojama, kad šilumos ir elektros energijos gamyba kati...
nuotrauka
2021-12-30 10:07
Vilniaus savivaldybė kartu su Vilniaus pataisos namais sutvarkė ir išvalė teritoriją (apie 2365 kv. m) šalia Vizitiečių vienuolyno, Drujos g. 11. Anksčiau čia buvo griežtojo režimo pataisos darbų kolonijos gamybinė teritorija, užteršta sunkiaisiais metalais ir naftos produktais.
nuotrauka
2021-12-29 11:59
Pusantrų metų vykdyti Vilniaus universiteto (VU) centrinių rūmų ir Istorijos bei Filologijos fakultetų fasadų ir kiemų tvarkybos darbai pateikė reikšmingų staigmenų ne tik VU bendruomenei, bet ir šalies mokslininkams bei istorikams.
nuotrauka
2021-12-28 09:43
Statybų sektorius Europos mastu pradeda istorinę transformaciją, o įsibėgėjantys procesai per artimiausius keletą metų turėtų stipriai pakeisti tradicinių statybos medžiagų gavybos, pastatų statybos ir renovacijos industrijas.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas