2024 kovo 28 d. ketvirtadienis, 15:03
Reklama  |  facebook

Bokštiniame krane dirbanti Violeta: jeigu darbas patinka, jame visada surasite romantikos

2019-05-21 12:16
Kiekvieną darbo rytą ji kopėtėlėmis kyla į 30 m aukštį. Ne tam, kad nuolat gėrėtųsi sostinės Antakalnio panorama. Violeta Janovič jau 11 metų dirba bokštinio krano operatore.
nuotrauka
Kiekvieną rytą nuo 7 val. kraną jau valdanti Violeta Janovič sako, kad darbe reikia tikslumo, geros reakcijos, loginio mąstymo. „Eikos“ nuotr.


Minimos įmonės
Eika, UAB
Vilniaus kranai, UAB
„Šis bokštinis kranas dar palyginti neaukštas. Man labiau patinka aukščiau – kai pastatas auga, auštesniame krane matomumas geresnis, o dabar – beveik vienodame lygyje su namu“, – sako moteris.

Aukščio baimę Violeta jau seniai pamiršo, priprato ir prie to, kad kranas siūbuoja. Tik aplinkiniai vis dar stebisi, kai pamato prie bokštinio krano vairo sėdinčią ir mikliai milžinišką įrenginį valdančią moterį.

„Nežinau, ar čia vyriškos pareigos. Statybininkų geriau klauskite. Man šis darbas tikrai patinka“, – sako kranininkė.

Aukščio baimė išgaravo

Į statybų sritį Violeta 2008 m. pasuko vedama noro daugiau užsidirbti. Po skaudžios vyro netekties jai vienai teko rūpintis dukra, tad teko ieškoti didesnių pajamų šaltinio.

Nuotraukoje – V. Janovič jau 11 metų dirba bokštinio krano operatore

„Dirbdama parduotuvėje laikraštyje perskaičiau skelbimą, kad organizuojami kranininkų kursai. Pasiskambinau, pakalbėjau, pažadėjo geresnį atlyginimą negu gaudavau. Ne aukso kalnus, bet vis tiek daugiau. Gerai sutariau su pirkėjais, bet po trijų mėnesių svarstymų pasiryžau sukti link statybų. Parašiau prašymą mokytis kursuose, nors abejojau, ar sugebėsiu valdyti kraną“, – prisimena moteris.

Violeta pirmosiomis dienomis labai bijojo – kai tik kranas pradėdavo siūbuoti, ji stverdavo už viduje esančių turėklų. Vėliau suprato, kad sunkesnį krovinį padedant ar trūktelint stipriau, tai yra neišvengiama. Be to, ji baiminosi suklysti ir sužeisti apačioje dirbančius kolegas. Bet, įgijus patirties, ta baimė išgaravo.

Pasak jos, žmonės iki šiol su nuostaba klausia, kaip pavyksta užlipti tomis laibomis kopėtėlėmis į bokštinį kraną.

„Aš sakau, kad pripratau. Būna, kad per dieną tenka ne vieną kartą lipti į viršų ir atgal – taip ir nusileidęs žemyn papietauji, ir raumenis pamankštini, kad ilgai neužsisėdėtum“, – sako šiuo metu „Eikos“ plėtojamame projekte „Antakalnio panorama“ dirbanti kranininkė.

Traukė techniniai dalykai

Kiekvieną rytą nuo 7 val. kraną jau valdanti moteris sako, kad darbe reikia tikslumo, geros reakcijos, loginio mąstymo. Prieš pradėdama vaikščioti į kursus pagalvojo, kad mokykloje rodyti technikos valdymo įgūdžiai pravers.

„Sovietų laikais baigiau mokyklą, ten reikėdavo išardyti ir surinkti automatą. Klasėje tai atlikdavau greičiausiai. Taigi galvojau, kad reakciją visgi turiu. Matematikos pažymiai taip pat buvo tarp geriausių, tad turbūt ir loginis mąstymas nėra prastas. Tikrai laiminga, kad nuėjau į kursus ir atsidūriau statybose“, – prisipažįsta „Vilniaus kranų“ kranininkė.

Jos dukra taip pat linksta link techninių profesijų – vienintelė tarp dvyliktokų fizikos mokslus baigė su dešimtuku. Pasak Violetos, dukra galėdavo išardyti ir surinkti kompiuterį – jai tai nebuvo problema. „Nelabai nustebo, kad keliauju į statybų sferą, ir visuomet palaikė mano sprendimą“, – dukros pritarimą įvertino Violeta.
 
Nuotraukoje – V. Janovič kasdien kyla į 30 m aukštį

Gėrisi miesto panorama

Atsiradus laisvai minutei Violeta išnaudoja unikalią galimybę pasigėrėti miestu ir jo panorama.

„Kartais pasitaiko, kad medžiagos vėluoja. Belaukdama, aišku, pasižvalgau po rajoną. Palyginu, kokie senos statybos namai, o kokie – naujos. Antakalnyje tai galima padaryti ir skirtumas akivaizdus“, – sako kranininkė.

Paklausta, ar galėtų savo darbą pavadinti romantišku, Violeta nusišypso: „Kiekvienas darbas, jeigu šiek tiek tau patinka, gali būti romantiškas. O jeigu nepatinka, tai jame romantikos ir nesurasite.“  
EIKA nuotr.
Statybunaujienos.lt



Asmenybės. Sėkmės istorijos

nuotrauka
2024-02-29 06:43,      papildyta 2024-03-06 10:15, papildyta nuotraukomis
Vasario 29 d. Julius Laiconas, Lietuvos statybininkų asociacijos vadovų klubo prezidentas, šventė 80-ties metų jubiliejų.
nuotrauka
2024-02-26 16:10
Netrukus visuomenei bus pristatyta knyga apie Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) Garbės prezidentą Adakrą Vincentą Šeštakauską. Tai yra knyga ne apie karjerą baigusį žmogų. Ir ne apie veikimą planinėje ekonomikoje ir laisvojoje rinkoje. Ji apie kur kas svarbesnius dalykus – nesenstančius princi...
nuotrauka
2023-11-22 09:48
Mirė Lietuvos statybininkų asociacijos Tarybos narys, buvęs AB „Panevėžio statybos trestas“ generalinis direktorius Egidijus Urbonas.
nuotrauka
2023-10-24 11:00
Sekmadienį, spalio 22-ąją, eidamas 78-uosius metus, mirė statybos inžinierius Algimantas Nekrašius.
nuotrauka
2023-10-06 07:27
Būsimiesiems specialistams, kai jie ima rinktis profesiją ar konkrečią mokymo įstaigą, svarbiausia, kad įgytų reikalingų žinių ir praktinių įgūdžių palankiausioje aplinkoje, kad dar mokydamiesi užsitikrintų galimybę sėkmingai įsidarbinti ir siekti karjeros pasirinktoje srityje.
nuotrauka
2023-09-29 07:51
Karjerą pradėjęs kaip darbininkas, Valerijus Iziumovas jau 14 metų yra įmonės YIT LIETUVA statybos direktorius. Bendrovėje jis dirba keturiasdešimt antrus metus: tai jo pirmoji ir, kaip pats sako, tikriausiai ir paskutinė darbovietė.
nuotrauka
2023-09-22 07:39
Įveikęs pirmąjį rimtą karjeros iššūkį, konstruktorius Andrius Gudelis jautėsi geriausiu. Po 10 metų geriausiu jį pripažino ir statybos inžinierių bendruomenė: Lietuvos statybos inžinierių sąjungos (LSIS) apdovanojimuose Andrius Gudelis šiemet buvo išrinktas Metų statybos inžinieriumi-projektuotoju.
nuotrauka
2022-08-02 16:25
Eidamas 90-uosius metus mirė Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) emeritas, habilituotas daktaras, profesorius Jonas Gediminas Marčiukaitis.
nuotrauka
2022-04-25 07:43
Penktadienį, balandžio 22 d., Viktoras Voroncovas, LAYHER BALTIC vadovas, buvo apdovanotas Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) auksiniu pasižymėjimo ženklu.
nuotrauka
2022-04-12 07:29
Pirmadienį, balandžio 11–ąją, mirė žymus Lietuvos architektas, redaktorius, aktyvus visuomenės veikėjas Leonardas Vaitys, pranešė Lietuvos architektų sąjunga (LAS).
nuotrauka
2022-01-03 15:00
Apie nekilnojamo turto agentūros „Centro kubas“ įkūrėjo ir ilgamečio vadovo Arūno Strolio mirtį šiandien, sausio 3 d., pranešta socialiniame tinkle „Facebook“.
nuotrauka
2021-12-20 06:55
Pasitinkant didžiąsias metų šventes, Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) sukvietė verslo bendruomenę, visuomenės, politikos ir mokslo lyderius į kalėdinį LPK vakarą.
nuotrauka
2021-11-15 11:33
Eidamas 60-uosiu metus, mirė verslininkas, kelių ir infrastruktūros AB „Panevėžio keliai“ akcininkas, Remigijus Juodviršis. Lapkričio 15 d. R. Juodviršis atgulė Kairėnų kapinėse.
nuotrauka
2021-10-21 06:39
2021 m. spalio 16 d., eidamas 46-uosius metus, mirė Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Aplinkos inžinerijos fakulteto (AIF) Pastatų energetikos katedros docentas, mokslų daktaras Giedrius Šiupšinskas (1976 liepos 24 d.–2021 spalio 16 d.).
nuotrauka
2021-09-19 07:15
Eidamas 88 metus mirė iškilus Lietuvos ir savo gimtojo Salako krašto patriotas, buvęs Lietuvos statybos ir urbanistikos ministras Algirdas Vapšys.
nuotrauka
2021-07-22 10:24
Ankstyvoje paauglystėje pradėjęs domėtis šiuolaikinės elektrotechnikos ir išmanių technologijų galimybėmis, šiandien šešiolikmetis Skirmantas Skurdenis – jauniausias tarptautinį KNX sertifikatą turintis išmaniojo namo sistemos diegėjas Lietuvoje. Vaikino planuose – savarankiškai nuo A iki Z suprojek...
nuotrauka
2021-06-09 09:35
Aplinkos ministerijos šių metų Viktoro Bergo premiją pelnė Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktoriaus pavaduotoja Rūta Baškytė. Šia proga Aplinkos ministerija kviečia artimiau susipažinti su žinoma gamtosaugininke, kurios iniciatyva sutvarkyta ir pritaikyta lankymui daugelis vertingų gamti...
nuotrauka
2021-06-01 22:02
Gegužės 31 d. eidamas 80-uosius metus mirė Lietuvos inžinierius statybininkas, aktyvus visuomenės veikėjas Juozas Zykus.
nuotrauka
2021-06-01 16:28
Eidamas 96-uosius metus, mirė Statybos veteranų klubo patriarchas profesorius Bronius Sidauga. Gegužės 31 d. jis buvo palaidotas Vilniaus Karveliškių kapinėse.
nuotrauka
2021-01-26 15:24
Studijos „DO Architects“ bendraįkūrėja Andrė Baldišiūtė – pirmoji lietuvių architektė, jau šį trečiadienį debiutuosianti vokiečių bendrovės JUNG remiamos tarptautinės nemokamų renginių serijos „Architects, not Architecture | Virtual World Tour“ virtualioje scenoje.

Statybunaujienos.lt » Asmenybės. Sėkmės istorijos