2024 birželio 18 d. antradienis, 6:04
Reklama  |  facebook

„Business Garden Vilnius“ verslo parkas plėsis: planuojama, kad ateityje čia dirbs apie 10 tūkst. specialistų

2023-01-18 11:02
Verslo parke „Business Garden Vilnius“ jau išnuomota 90 proc. iš 42 tūkst. kv. metrų biurams ir prekybai skirtų patalpų. Sostinės Laisvės prospekte projektą plėtojanti „Vastint Lithuania“ šiemet ne tik planuoja imtis antrojo etapo statybos darbų, bet jau kuria ir tolesnių etapų koncepcijas. Nuomojamas plotas dar tik planuojamuose pastatyti biurų pastatuose sieks daugiau nei 80 tūkst. kv. m.
nuotrauka
„Vastint Lithuania" archyvo nuotrauka: „Business Garden Vilnius" verslo parkas Vilniuje, Laisvės pr.


Minimos įmonės
Vastint Lithuania, UAB
Didžiausias žaliąsias erdves tarp verslo centrų Lietuvoje turintis „Business Garden Vilnius“ yra įsikūręs šalia parodų ir kongresų centro „Litexpo“ bei Lazdynų miško. Pirmojo etapo metu čia pastatyti ir jau baigiami išnuomoti du biurų pastatai. Europos Žaliųjų pastatų sertifikavimo įstaigos duomenimis, 95 LEED sertifikato balus surinkęs „Business Garden Vilnius“ patenka į vienuoliktuką Europos pastatų, kada nors gavusių tokį arba aukštesnį įvertinimą.

Nuomininkų ratas plečiasi

Praėjusių metų pabaigoje „Vastint Lithuania“ verslo parko „Business Garden Vilnius“ pirmojo etapo biurų pastatuose išnuomojo 90 proc. ploto.

„Mūsų projektas yra pastatų ir aplinkos kompleksas, o ne vienas biuras. Tai vienas didžiausių projektų rinkoje, vadinasi, ir nuomininkams galime suteikti visai kito masto ir kokybės paslaugas. Išnuomoję 90 proc. biurų patalpų dabar pereiname prie specifinio nuomos etapo, kadangi savo erdves nori ir ima plėsti esami nuomininkai“, – „Vastint Lithuania“ pranešime cituojamas vadovas Kęstutis Vedeckis.

Verslo parke jau yra įrengtos krepšinio, futbolo, tinklinio ir paplūdimio teniso aikšteles, sporto ir sveikatingumo centras, renginių centras, dviračių ir ėjimo takai. Kiek vėliau teritorijoje atsiras alpinizmo centras bei teniso kortai. Anot K. Vedeckio, šios erdvės sudaro sąlygas įmonių darbuotojams įgyvendinti asmeninius sumanymus, pagerinti sveikatą, sutvirtinti socialinius ryšius.

Vertina tvarumą

Tarptautinės NT konsultacijų bendrovės „Newsec“ tarpininkavimo grupės vadovė Lietuvoje Jurgita Ragaišė teigia, kad „Business Garden Vilnius“ yra išskirtinis projektas ne tik savo dydžiu bei infrastruktūra, bet ir dėl jį plėtojančios „Vastint Lithuania“ vertybių.

„Tvarumas vystytojui yra pirmoje vietoje ir tai atsispindi biurų miestelyje – darna su miesto architektūra bei supančia gamta, komfortas tiek dirbantiems pastatuose, tiek jų svečiams ir projekto kaimynams, susiliejimas su Vilniaus biurų rinka ir jos poreikių išpildymu. Šiame projekte nebuvo ieškoma pigiausių sprendimų, viskas buvo apgalvota iki detalių, išieškoti geriausi sprendimai“, – pažymi J. Ragaišė.

Anot jos, „Business Garden Vilnius“ demonstruoja, kad modernūs bei tvarumo vertybėmis paremti biurų projektai yra paklausūs sostinės rinkoje bei pozityviai vertinami tarp skirtingų segmentų nuomininkų.

Ambicingi plėtros planai

K. Vedeckis sako, kad „Vastint Lithuania“ jau šiemet pradės ir antrojo „Business Garden Vilnius“ etapo statybos darbus. Įgyvendinus juos, rinkai bus pasiūlyta apie 24 tūkst. kv. metrų nuomojamo biurų patalpų ploto.

Taip pat jau yra kuriamos ir 3-iojo bei 4-ojo etapų koncepcijos: nauji biurų pastatai bus statomi kitoje Laisvės pr. pusėje, o kiekviename iš naujų etapų bus įrengta apie 30 tūkst. kv. metrų nuomai skirtų patalpų.

„Nuo pat „Business Garden Vilnius“ įgyvendinimo pradžios jaučiame didelį rinkos susidomėjimą projektu. Tai įpareigoja tęsti pradėtus darbus, tobulinsime ir plėsime paslaugas, diegsime tiek technologines, tiek architektūros inovacijas“, – teigia „Vastint Lithuania“ vadovas.

Anot jo, įgyvendinus visus projekto etapus, bendras „Business Garden Vilnius“ nuomojamų biurų patalpų plotas sieks apie 120 tūkst. kv. metrų, o tai yra optimalus verslo parko dydis vidutinio dydžio augančiam, ambicingam Europos miestui.

„Pastatyti ir įrengti tokius plotus – didelis iššūkis. Tai bus vienas didžiausių verslo parkų Baltijos šalyse, lyg miestas mieste. Skaičiuojame, kad įgyvendinus projektą ir išnuomojus numatytas patalpas, jose iš viso turėtų dirbti apie 10 tūkst. darbuotojų“, – sako K. Vedeckis.

„Business Garden Vilnius“ projektą plėtojančią bendrovę „Vastint Lithuania“ valdo Šveicarijos investicijų kompanija „Interogo Holding“. 
Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2024-06-17 11:50
Vilniuje, Zigmantiškių gatvėje, šalia Lentvario, „Maxima LT“ atidarė vieną moderniausių logistikos centrų Baltijos šalyse. Logistikos centras aptarnaus visą „Maximos“ prekybos tinklą – arti pustrečio šimto parduotuvių.
nuotrauka
2024-06-17 10:40
Šiuo metu statomame naujajame Vilniaus oro uosto išvykimo terminale – baigti saulės energijos modulių montavimo darbai. Saulės moduliai dengia 5 tūkst. kv. metrų plotą ant pastato stogo ir ateityje patenkins apie trečdalį viso naujojo išvykimo terminalo elektros poreikio.
nuotrauka
2024-06-17 10:34
Sostinės Naujamiestyje, buvusio „Lelijos“ siuvimo fabriko vietoje, oficialiai pradedamas didžiausio Europoje technologijų ir kūrybinių industrijų miestelio „Tech Zity Vilnius“ statybos. Pirmasis projekto etapas, apimantis 16,5 tūkst. kv. m ploto, duris atvers jau 2025 m. vasarą, o 75 proc. patalpų j...
nuotrauka
2024-06-14 10:55
Verslo parką „Business Garden Vilnius“ plėtojanti „Vastint Lithuania“ gavo leidimą projekto antrajam statybų etapui. Verslo parke Vilniuje iškils du biurų pastatai ir daugiaaukštė automobilių stovėjimo aikštelė, bus įrengta ir daugiau viešųjų erdvių. Į darbuotojų patogumą orientuotų biurų paklausą š...
nuotrauka
2024-06-14 10:42
„Ruukki Construction“, priklausanti SSAB, pasirašė sutartį su kelionių bendrove „Experience Pyhä Oy“ dėl „Ruukki® Classic LowCarbon“ stogo dangos, pagamintos iš SSAB „Fossil-free™“ plieno, tiekimo investicinės bendrovės ekologinių atostogų vilų projektui Pyhätunturi, Suomijos Laplandijoje. Ateityje ...
nuotrauka
2024-06-11 11:46
„Omniva LT“ baigė pirmąjį naujo Kauno logistikos centro statybos darbų etapą – jame užbaigtas biuro patalpų įrengimas, čia dirbti persikėlė administracijos darbuotojai iš Kauno. 2400 kv. m ploto patalpose sukurtos ne tik modernios darbo vietos, bet ir darbuotojų laisvalaikio bei poilsio erdvės. Suku...
nuotrauka
2024-06-11 10:49
Šiais metais grįžtančius į paskaitas studentus ar naują gyvenimo etapą Kaune pradedančius pirmakursius Kauno technologijos universitetas (KTU) pasitiks pasikeitęs. Šiemet užbaigta Studentų gatvės rekonstrukcija, šiuo metu daug dėmesio skiriama bendrabučių atnaujinimui, pastatų modernizavimui ir saul...
nuotrauka
2024-06-10 10:32
Naujuoju „Kärcher“ vadovu Lietuvoje paskirtas Mindaugas Levickas. Jis tapo atsakingas už Lietuvos padalinio tolesnę verslo plėtrą, veiklos strategijos planavimą ir įgyvendinimą, finansų bei personalo valdymą.
nuotrauka
2024-06-10 08:04
Karo kontekste, pažangios technologijos tampa svarbiu faktoriumi. Termovizoriai – įranga, gebanti atvaizduoti šilumą infraraudonųjų spindulių spektre – viena tokių technologijų. Ši įranga ne tik leidžia kariams identifikuoti priešus ir jų judėjimą teritorijoje, bet ir apsaugo jų gyvybes, padeda numa...
nuotrauka
2024-06-07 13:26
Lietuvoje pirmą kartą pradedama įgyvendinti „GovTech smėliadėžės" programa, skirta praktiškai išbandyti dirbtinio intelekto (DI) technologija grįstų sprendimų galimybes viešajame sektoriuje. Birželio 5 d. Vilniuje vykusiame programos atidarymo renginyje 14 viešojo sektoriaus institucijų pristatė sav...
nuotrauka
2024-06-07 10:54
SBA grupė, valdanti daugiau kaip 40 įmonių ir vienijanti 3 500 darbuotojų bendruomenę, personalo valdymą kelia į skaitmeninę sistemą „SAP SuccessFactors“.
nuotrauka
2024-06-07 09:56
Centrinėje sostinės dalyje esantis Šnipiškių rajonas, kuriame telkiasi didieji sostinės verslai ir neseniai duris atvėrė ramybe alsuojantis Vilniaus japoniškas sodas, pasipildė naujais daugiabučiais. Tvarios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ drauge su Čekijos investicijų grupe „RSJ In...
nuotrauka
2024-06-06 12:38
Su finansiniais sunkumais susidurianti pastatų vidaus inžinerinių sistemų montavimo ir projektavimo įmonė „Alinita“, priklausanti „Panevėžio statybos tresto“ grupei, planuoja pradėti restruktūrizavimo procesą.
nuotrauka
2024-06-06 10:40
UAB „Translinija", bendradarbiaudama su nekilnojamojo turto plėtros bendrove „EIKA Development", imasi naujo projekto – Utenoje planuoja statyti viešbutį su restoranu, konferencijų centru bei SPA zona. J. Basanavičiaus gatvėje, buvusio banko vietoje, iškilsiantį viešbutį planuojama baigti statyti 20...
nuotrauka
2024-06-05 14:50
Vienai iš didžiausių Lietuvoje NT plėtros bendrovių „Omberg group“, kartu su investiciniais fondais plėtojančiai gyvenamosios paskirties projektus Vilniuje ir komercinės – Kaune, vadovauti pradeda Deimantė Laumytė. Prie įmonių grupės vairo stojus ilgametę vadovavimo patirtį sukaupusiai verslo strate...
nuotrauka
2024-06-05 14:36
Šiemet praėjusių metų finansinę atskaitomybę laiku pateikė 103 882 bendrovės – tai penktadaliu (20,14 proc.) daugiau nei pernai (86 468). Nors savo 2023 m. rezultatus deklaravo daugiau įmonių, dalis sektorių patyrė pajamų mažėjimą palyginti su 2022 m., rodo kredito biuro „Creditinfo Lietuva" analizė...
nuotrauka
2024-06-05 13:23
Stiklo gamyba yra ne tik itin svarbus Europos pramonės sektorius, bet ir vienas iš pagrindinių energijos vartotojų bei aplinkos teršėjų. Vien 2021 metais jis į aplinką išmetė 17 mln. tonų anglies dvideginio, daugiausia dėl iškastinio kuro deginimo. Galimą šios problemos sprendimą netrukus gali pasiū...
nuotrauka
2024-06-04 09:46
Lietuvoje ketvirtadalis smulkių įmonių įvardija, kad susiduria su sunkumais ieškant darbuotojų. Ką daryti, kad darbuotojų paieškos procesas smulkioms įmonėms būtų lengvesnis ir kaip joms išsiskirti kitų darbdavių gausoje, pasakoja Užimtumo tarnybos ir „Luminor“ banko ekspertės.
nuotrauka
2024-06-04 08:57
Didžiausia Lietuvoje ekstremalaus sporto erdvė po stogu „Banga Ramp Park“ duris atvers rugpjūtį. Paspirtukų, BMX dviračių, riedlenčių ir riedučių sporto entuziastams skirtas 850 kv. m. rampų parkas įsikurs „SBA Urban“ plėtojamame projekte „Urban HUB“ šalia Ukmergės gatvės Avižieniuose, Vilniaus pašo...
nuotrauka
2024-06-04 08:51
Šiandien visame pasaulyje tvarumo klausimai tampa neatsiejama modernaus verslo dalimi. Dėl augančio vartotojų sąmoningumo ir tarptautinių teisinių reikalavimų, įmonės vis dažniau įdiegia tvarumo strategijas – Lietuvoje ši tendencija taip pat įgauna pagreitį.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas