2023 kovo 20 d. pirmadienis, 18:25
Reklama  |  facebook

„Business Garden Vilnius“ verslo parkas plėsis: planuojama, kad ateityje čia dirbs apie 10 tūkst. specialistų

2023-01-18 11:02
Verslo parke „Business Garden Vilnius“ jau išnuomota 90 proc. iš 42 tūkst. kv. metrų biurams ir prekybai skirtų patalpų. Sostinės Laisvės prospekte projektą plėtojanti „Vastint Lithuania“ šiemet ne tik planuoja imtis antrojo etapo statybos darbų, bet jau kuria ir tolesnių etapų koncepcijas. Nuomojamas plotas dar tik planuojamuose pastatyti biurų pastatuose sieks daugiau nei 80 tūkst. kv. m.
nuotrauka
„Vastint Lithuania" archyvo nuotrauka: „Business Garden Vilnius" verslo parkas Vilniuje, Laisvės pr.


Minimos įmonės
Vastint Lithuania, UAB
Didžiausias žaliąsias erdves tarp verslo centrų Lietuvoje turintis „Business Garden Vilnius“ yra įsikūręs šalia parodų ir kongresų centro „Litexpo“ bei Lazdynų miško. Pirmojo etapo metu čia pastatyti ir jau baigiami išnuomoti du biurų pastatai. Europos Žaliųjų pastatų sertifikavimo įstaigos duomenimis, 95 LEED sertifikato balus surinkęs „Business Garden Vilnius“ patenka į vienuoliktuką Europos pastatų, kada nors gavusių tokį arba aukštesnį įvertinimą.

Nuomininkų ratas plečiasi

Praėjusių metų pabaigoje „Vastint Lithuania“ verslo parko „Business Garden Vilnius“ pirmojo etapo biurų pastatuose išnuomojo 90 proc. ploto.

„Mūsų projektas yra pastatų ir aplinkos kompleksas, o ne vienas biuras. Tai vienas didžiausių projektų rinkoje, vadinasi, ir nuomininkams galime suteikti visai kito masto ir kokybės paslaugas. Išnuomoję 90 proc. biurų patalpų dabar pereiname prie specifinio nuomos etapo, kadangi savo erdves nori ir ima plėsti esami nuomininkai“, – „Vastint Lithuania“ pranešime cituojamas vadovas Kęstutis Vedeckis.

Verslo parke jau yra įrengtos krepšinio, futbolo, tinklinio ir paplūdimio teniso aikšteles, sporto ir sveikatingumo centras, renginių centras, dviračių ir ėjimo takai. Kiek vėliau teritorijoje atsiras alpinizmo centras bei teniso kortai. Anot K. Vedeckio, šios erdvės sudaro sąlygas įmonių darbuotojams įgyvendinti asmeninius sumanymus, pagerinti sveikatą, sutvirtinti socialinius ryšius.

Vertina tvarumą

Tarptautinės NT konsultacijų bendrovės „Newsec“ tarpininkavimo grupės vadovė Lietuvoje Jurgita Ragaišė teigia, kad „Business Garden Vilnius“ yra išskirtinis projektas ne tik savo dydžiu bei infrastruktūra, bet ir dėl jį plėtojančios „Vastint Lithuania“ vertybių.

„Tvarumas vystytojui yra pirmoje vietoje ir tai atsispindi biurų miestelyje – darna su miesto architektūra bei supančia gamta, komfortas tiek dirbantiems pastatuose, tiek jų svečiams ir projekto kaimynams, susiliejimas su Vilniaus biurų rinka ir jos poreikių išpildymu. Šiame projekte nebuvo ieškoma pigiausių sprendimų, viskas buvo apgalvota iki detalių, išieškoti geriausi sprendimai“, – pažymi J. Ragaišė.

Anot jos, „Business Garden Vilnius“ demonstruoja, kad modernūs bei tvarumo vertybėmis paremti biurų projektai yra paklausūs sostinės rinkoje bei pozityviai vertinami tarp skirtingų segmentų nuomininkų.

Ambicingi plėtros planai

K. Vedeckis sako, kad „Vastint Lithuania“ jau šiemet pradės ir antrojo „Business Garden Vilnius“ etapo statybos darbus. Įgyvendinus juos, rinkai bus pasiūlyta apie 24 tūkst. kv. metrų nuomojamo biurų patalpų ploto.

Taip pat jau yra kuriamos ir 3-iojo bei 4-ojo etapų koncepcijos: nauji biurų pastatai bus statomi kitoje Laisvės pr. pusėje, o kiekviename iš naujų etapų bus įrengta apie 30 tūkst. kv. metrų nuomai skirtų patalpų.

„Nuo pat „Business Garden Vilnius“ įgyvendinimo pradžios jaučiame didelį rinkos susidomėjimą projektu. Tai įpareigoja tęsti pradėtus darbus, tobulinsime ir plėsime paslaugas, diegsime tiek technologines, tiek architektūros inovacijas“, – teigia „Vastint Lithuania“ vadovas.

Anot jo, įgyvendinus visus projekto etapus, bendras „Business Garden Vilnius“ nuomojamų biurų patalpų plotas sieks apie 120 tūkst. kv. metrų, o tai yra optimalus verslo parko dydis vidutinio dydžio augančiam, ambicingam Europos miestui.

„Pastatyti ir įrengti tokius plotus – didelis iššūkis. Tai bus vienas didžiausių verslo parkų Baltijos šalyse, lyg miestas mieste. Skaičiuojame, kad įgyvendinus projektą ir išnuomojus numatytas patalpas, jose iš viso turėtų dirbti apie 10 tūkst. darbuotojų“, – sako K. Vedeckis.

„Business Garden Vilnius“ projektą plėtojančią bendrovę „Vastint Lithuania“ valdo Šveicarijos investicijų kompanija „Interogo Holding“. 
Statybunaujienos.lt
Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2023-03-20 07:45
„Teriva“ sistema – tai efektyvus sprendimas pigiai, lengvai ir greitai sumontuoti perdangas naujos statybos ir renovuojamuose pastatuose net ir tada, kai pastato išplanavimas sudėtingas, nepatogios montavimo sąlygos.
nuotrauka
2023-03-17 11:34
Kovo 7 d. didžiausia Lietuvos energetinės infrastruktūros statybos bendrovė „Žilinskis Group“ Švedijoje įsteigė savarankišką akcinę bendrovę Zilinskis & Co AB, kuri vystys naujų aukštos įtampos oro linijų ir pastočių statybą bei esamų rekonstrukcijas. Iki tol Žilinskis ir Co, UAB Švedijoje beveik de...
nuotrauka
2023-03-17 11:10
Pasirengimas Mindaugo g. 12, Vilniuje esančio pastato atnaujinimui vyksta pilnu tempu. Šiuo metu vyksta šio pastato pritaikymo valstybės institucijų veiklai projektavimo darbai. Planuojama, kad pastate įsikurs net 8 valstybės įstaigos, bus sukurta daugiau nei 700 šiuolaikiškų darbo vietų. Įgyvendinu...
nuotrauka
2023-03-15 14:51
Šių metų pradžioje startavus pagrindiniams Vilniaus oro uosto naujojo išvykimo terminalo statybų darbams – balandžio viduryje bus sumontuotos beveik visos pagrindinės pastato konstrukcijos – laikančiosios kolonos. Anot Lietuvos oro uostų atstovų, darbai jau įsibėgėjo ir balandžio mėnesį bus galima p...
nuotrauka
2023-03-15 09:25
Jau visai netrukus Latvijos sostinės Rygos centre iškils modernus verslo centras, šalia kurio duris atvers ir milžiniškas daugiafunkcinis pastatas su šiuolaikiškai išvystyta infrastruktūra. Šio pastatų komplekso, pavadinto „Preses Nama Kvartāls“ (liet. „Spaustuvės kvartalas“), pirmojo etapo įgyvendi...
nuotrauka
2023-03-13 16:54
Metų pradžioje prasidėjo intensyvios naujojo keleivių išvykimo terminalo Vilniaus oro uoste statybos. Planuojama, kad pirmieji keleiviai iš šio terminalo išvyks 2025 m. pradžioje. Pasak Kristinos Greičiūtės, Lietuvos oro uostų aplinkosaugos projektų vadovės, naujasis terminalas bus didelio pokyčio p...
nuotrauka
2023-03-13 12:04
Šalia Klaipėdos, Gindulių gyvenvietėje, pradedamas statyti naujas prekybos paskirties pastatas, kuriame įsikurs „Maxima“ prekybos tinklo parduotuvė. Į naujo prekybos centro Klaipėdos rajone statybas planuojama investuoti 3,2 mln. eurų.
nuotrauka
2023-03-13 05:11
Daugiau nei dešimtmetį Klaipėdos rajono gyventojų lauktas projektas – Gargždų daugiafunkcis sporto centras – virsta realybė. Dariaus ir Girėno gatvėje, Gargžduose, kur po pustrečių metų iškils moderni sporto salė bei baseinas, įkasta simbolinė kapsulė ateities kartoms, žyminti realių statybos darbų ...
nuotrauka
2023-03-10 09:09
Vilniaus stoties rajone atsiras daugiau gyvybės ir erdvės – Vilniaus miesto savivaldybė planuoja apleistos Šv. Stepono bažnyčios teritorijos tvarkymo darbus. UAB „Vilniaus planas" parengtam Šv. Stepono skvero projektui jau gautas statybos leidimas.
nuotrauka
2023-03-09 11:11
Vilniuje, Lvivo gatvėje, bendrovės RELEVEN vystomas gyvenamosios ir biurų paskirties aukštuminis kvartalas nuo šiol bus žinomas „Horizontų“ pavadinimu. Modernų gyvenimo ir darbo būdą siūlysiančiam projektui bendrovė numatė skirti 200 mln. EUR. Tai – viena didžiausių investicijų į tokio tipo nekilnoj...
nuotrauka
2023-03-09 10:45
Kovo 8 d. Vilniaus Gedimino technikos universitete (VILNIUS TECH) iškilmingai atidarytas jungtinių mokslų laboratorijų – Mechanikos, Elektronikos bei Transporto inžinerijos fakultetų –centras.
nuotrauka
2023-03-07 12:10
Pastato, kurį vilniečiai iki šiol žinojo kaip Vilniaus centrinį paštą, koridoriai prisipildė studentų. Čia veiklą pradėjo ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas. ISM atstovai teigia, kad rekonstruojant unikalų statinį svarbiausia buvo užtikrinti erdvių funkcionalumą, tvarumą ir išsaugoti architektū...
nuotrauka
2023-03-07 08:56
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Galio Group“ persikėlė į naują biurą savo išplėtotame pastate Vilniuje, Kintų g. 11.
nuotrauka
2023-03-06 10:46
Reikšmingai prie šiuolaikinio Kauno veido formavimo prisidedančiame „Piliamiesčio“ kvartale dešiniojoje Neries krantinėje iškilo dar vienas naujas modernus gyvenamasis namas. Tęsdama viena patraukliausių vietų gyventi laikinojoje sostinėje tapusio kvartalo plėtrą tvarios miestų plėtros ir statybų be...
nuotrauka
2023-03-03 13:13
Vilniaus miesto klinikinė ligoninė simboliškai pradėjo naujo operacinių, reanimacijos ir dializės bloko statybas įleisdama kapsulę su laišku ateities kartoms.
nuotrauka
2023-03-03 06:23
Artimiausiu metu Turto bankas skelbs viešąjį pirkimą atrinkti viso Goštauto kvartalo komplekso architektūrinio konkurso organizatorių. Patį architektūrinį konkursą planuojama skelbti liepos mėnesį. Po architektūrinio konkurso paaiškės, kaip atrodys transformuojamas kvartalas, viešosios erdvės.
nuotrauka
2023-03-02 10:19
Kas bendro tarp tirpstančio ledo ir betono? Kaip atsakymas į šį klausimą susijęs su Europos Sąjungos direktyva iki 2050-ųjų pasiekti, kad didžioji dalis pastatų būtų efektyviai pertvarkyti į beveik nevartojančius energijos? Kauno technologijos universiteto (KTU) mokslininkai teigia, kad fazę keičian...
nuotrauka
2023-03-01 09:13
Fondų valdymo įmonės UAB „Eika Asset Management“ (EAM) valdomas nekilnojamojo turto fondas UAB „Eika Real Estate Fund“ (EREF) užbaigė sandorį dėl verslo centro „Celebro“ įsigijimo Varšuvoje, tai yra pirmoji fondo investicija kaimyninėje Lenkijoje. Verslo centre įsikūrę du inkariniai nuomininkai – „A...
nuotrauka
2023-02-28 13:52
Dešiniajame Neries krante kylantis JAV architekto Danielio LIbeskindo projektuotas verslo centras „Artery“ – vienas ambicingiausių pastarojo dešimtmečio sostinės NT projektų. Iš kitų centrinio verslo rajono pastatų jis išsiskiria ne tik išskirtinėmis architektūrinėmis linijomis, bet ir Lietuvoje dar...
nuotrauka
2023-02-28 06:45
XVI a. statytos Pajuosčio dvaro sodybos Panevėžio rajone dabartiniai šeimininkai – Lietuvos kariuomenės pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Karaliaus Mindaugo Husarų batalionas. Dviejuose šio kultūros paveldo objekto pastatuose – tarnų name ir penktame ūkiniame pastate – neseniai baigti tvarkybos...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas