2024 birželio 20 d. ketvirtadienis, 10:00
Reklama  |  facebook

Būstą pajūryje įsirengę Nainiai: papasakojo apie sprendimą, paverčiantį namus išmanesniais

2023-10-09 11:43
„Visada svajojome turėti namus prie jūros ir norėjome tą svajonę įgyvendinti“, – sako dizainerė, verslininkė Simona Nainė. Su vyru Jonu šią vasarą ji įsirengė jaukius, šviesius namus, stebinančius išmaniais sprendimais. Pora atskleidė, kodėl pasirinko pirkti būstą Kunigiškėse ir kokie sprendimai kuriant namus poilsiui pasiteisino labiausiai.
nuotrauka
Andriaus Pelakausko nuotr.


Minimos įmonės
JUNG Vilnius, UAB
Anot pranešime cituojamo Jono Nainio, viena iš priežasčių įsigyti būstą prie jūros buvo draugai, taip pat turintys namus pajūryje. Kita priežastis – susijusi su darbu. „Vasaromis dažnai tenka groti Palangoje. Jei seniau po darbo visada nakvodavau viešbučiuose, dabar galiu grįžti į šalia esančius jaukius namus. Smagu turėti savo būstą prie jūros, kuriame gerai jaučiamės ir mes su Simona, ir mūsų augintiniai. Vien tik pliusai“, – džiaugėsi J. Nainys.

Troško namų, kuriems nereikia tarnauti

Naujuosius namus Nainiams įrengė tos pačios dizainerės, sukūrusios ir Vilniuje esančių namų interjerą. „Norėjosi namų, kuriuose būtų šviesu, patogu, kuriuos būtų lengva prižiūrėti – dizainerių pasiūlytas variantas iškart patiko ir tiko. Nors visų kaimynystėje stovinčių kotedžų išplanavimas yra praktiškai vienodas ir iš išorės jie atrodo taip pat, kiekvieno namo vidus labai skirtingas. Žavu, kaip kūrybiškai galima išnaudoti esamą plotą, prigalvoti įvairiausių idėjų ir sukurti visiškai skirtingus interjerus“, – pasakojo J. Nainys.

JUNG HOME / Andriaus Pelakausko nuotraukaNamų temperatūros valdymas
JUNG HOME termostatu.
Andriaus Pelakausko nuotr.

Pajūrio kotedžas savo plotu nėra didelis, jame vyrauja šiltos, šviesios spalvos. Anot Simonos, dizainerių buvo paprašyta tik vieno – sukurti namus, kurie tarnautų jiems, o ne atvirkščiai. „Norėjome, kad būtų patogu, kad viskas būtų kompaktiškai suplanuota, funkcionalu. Taip pat siekėme išsaugoti erdvę, neapkrauti jos daiktais. Mėgstame minimalistinį stilių be detalių gausos“, – sakė S. Nainė.

„Mūsų naujuose namuose esama daugybės spintelių – Simona mėgsta tvarką, jai nepatinka, kai įvairiausi daiktai atvirai eksponuojami, norisi viską slapstyti“, – atviravo J. Nainys.

Namuose Nainiai pasirinko ne medines grindis, bet pagamintas iš išlieto betono. „Mums svarbu, kad būtų paprasta tvarkytis. Grįžus iš paplūdimio, parsinešama nemažai smėlio, be to, turime augintinių, todėl norėjosi tokių grindų, kurias būtų lengva valyti.“

Pajūrio namai skiriasi nuo Nainių būsto Vilniuje, tačiau abu namai labai šviesūs. „Nesinori grįžti į tamsius namus, mums reikia saulės, kuri šviestų pro langus“, – sakė J. Nainys.

Simona Nainė

Andriaus Pelakausko nuotr.

Pavertė namus išmanesniais

Tai – ne pirmieji Nainių namai, kuriuose įdiegta išmanumo namams suteikianti sistema. Jono ir Simonos namuose Vilniuje yra įdiegta vokiečių gamintojo JUNG protingo namo KNX sistema, o štai Pajūrio namams Nainiai pasirinko paprastesnę jos versiją.

„Galvodami apie išmanumą namuose, pirmiausia pasitarėme su profesionalais, aptarėme, kurių funkcionalumų tikrai norime, o kurie nėra mums tokie būtini. Viską įvertinę, savo pajūrio namams pasirinkome novatorišką to paties gamintojo neseniai Lietuvos rinkai pristatytą skaitmeninę namų infrastruktūros sistemą JUNG HOME“, – sakė S. Nainė.

Anot J. Nainio, pasirinkta išmanesnių namų sistema ne tik kur kas paprasčiau ir greičiau įdiegiama tiek senos, tiek naujos statybos namuose, nes jai pakanka įprastos elektros instaliacijos, nereikia vesti papildomų laidų, bet ir nėra tokia brangi kaip protingo namo KNX sistemos.

„Nereikia manyti, kad ši sistema prilygs protingo namo KNX sistemai, tačiau namų šeimininkams gerokai palengvins gyvenimą ir nekainuos daug tūkstančių eurų. Vienas didžiausių privalumų man yra tai, kad visą savo gyvenimą, pradedant pinigine, automobiliu, baigiant – namais, galiu valdyti telefonu. Tad naudodamasis specialia šios sistemos programėle savo telefone, galiu svetainėje įjungti šviesas, pritemdyti apšvietimą, reguliuoti šildymą – kelių mygtukų paspaudimu visi scenarijai įmanomi“, – pasakojo J. Nainys.

JUNG sistemos valdymas telefonu

Paprastas išmaniosios sistemos JUNG HOME valdymas telefonu. Andriaus Pelakausko nuotr.

Vyras pastebi, kad išeinant iš namų ir įjungus signalizaciją, ši sistema atjungia visus elektros prietaisus, o tai ypač aktualu, kai pajūrio namai nėra nuolatiniai. „Išsijungia televizorius ir visi prietaisai, kuriuos kartais išeidamas gali pamiršti išjungti. Būna, skubėdamas gali palikti įjungtą lygintuvą – sistema pasirūpins, kad jis išsijungtų. Suvedus apsaugos kodą, praktiškai visi namai išsijungia ir tai labai prisideda prie saugumo“, – sako J. Nainys.

Skirtingi namų scenarijai: nuo vakarėlio iki tuščių namų

Pasak būsto savininkų, JUNG HOME siūlo esminius žmogaus poreikius atliepiančius sprendimus, tokius kaip šviesos, šilumos, žaliuzių, saugos valdymas, įskaitant ir resursų taupymą. Sistema leidžia valdyti, reguliuoti apšvietimą, pasirinkti laiko programas šildymui ir lauko apšvietimui, valdyti šildymą termostatais. Taip pat galima pasirinkti skirtingus namų scenarijus – pavyzdžiui, vakarėlio, tuščių namų ar televizoriaus žiūrėjimo, o išmanūs JUNG HOME kištukiniai lizdai matuoja energiją.

 Andriaus Pelakausko nuotr.

 Andriaus Pelakausko nuotr.

„Lengva priprasti prie patogaus gyvenimo, kai nereikia eiti išjunginėti šviesų, kai apšvietimą, šilumą ir visus namų scenarijus gali kontroliuoti savo telefonu. Kadangi naujuose namuose praleisime mažiau laiko nei Vilniuje, mums esamų funkcijų pilnai pakanka. Žinoma, galima įsidiegti valdymą balsu ir kitais įvairiais būdais sistemą tobulinti, tačiau kol kas technologijas bandome prisijaukinti po truputį“, – pasakojo J. Nainys.

Vyras džiaugėsi, kad sistemą paprasta įdiegti – jos planavimui ir montavimui tinka įprasta 230 voltų elektros instaliacija, o elektros skydelyje nereikia diegti jokių papildomų įrenginių, pakanka turimus jungiklius bei kištukinius lizdus pakeisti išmanesniais. Patogu ir tai, kad visi išmanūs JUNG HOME sistemos komponentai – jungikliai, kištukiniai lizdai ar šilumos termostatai – atrodo kaip įprasti prietaisai, tad ir Nainių būstą aplankiusiems svečiams iš karto aišku, kaip naudotis.
Statybunaujienos.ltSPRENDIMAI

nuotrauka
2024-06-17 08:40
Kiekvienais metais patiriame vasaros karščius, kurie dėl klimato kaitos darosi ne tik ilgesni, bet ir intensyvesni. Todėl patalpų vėsinimas tampa ypač aktualus, tačiau tradiciniai, primityviai valdomi oro kondicionavimo būdai yra susiję su didelėmis energijos sąnaudomis. Būtent čia gali padėti išman...
nuotrauka
2024-05-29 15:09
Kiekvienas savo namuose norime jaustis saugiai, o kur nors išvykę – būti ramūs, kad saugūs išliks ir jie. Interjero dizainerė dalijasi keturiais paprastais ir nebrangiais sprendimais, kurie padės užtikrinti namų saugumą atostogų metu.
nuotrauka
2024-05-29 14:51
JUNG KNX išmaniųjų namų sistema (angl. JUNG KNX system arba JUNG KNX smart home) iš naujo apibrėžia mūsų santykį su erdvėmis, kuriose gyvename ar dirbame. Ši sistema leidžia ne tik valdyti ir automatizuoti įvairias išmaniųjų namų funkcijas, bet ir padeda ženkliai sumažinti energijos vartojimą bei ku...
nuotrauka
2024-05-28 10:55
Nuo pat karo Ukrainoje pradžios dažnas nerimauja ir dėl savo šalies saugumo – kaip gintų ją arba kur slėptųsi nuo pavojų, jei iškiltų grėsmė. Viena svarbiausių apsisaugojimo priemonių karo metu yra pastatuose įrengtos slėptuvės, kuriose nuo sprogimo gali slėptis šimtai žmonių. Apie tai, ar įmanoma t...
nuotrauka
2024-05-22 14:45
JUNG garsėja aukštos kokybės sprendimais, skirtais elektros instaliacijai ir išmaniesiems namams. Gydymo įstaigos ne išimtis – JUNG asortimente yra daugybė specializuotų sprendimų, kurie atitinka ligoninių, ambulatorijų, slaugos namų ir kitų medicinos įstaigų reikalavimus.
nuotrauka
2024-05-22 07:04
Prasidėjus šildymo ar vėsinimo sezonui, viena iš svarbiausių aktualijų tampa klausimas, kaip palaikyti norimą temperatūrą namuose be didelių šildymo ar vėsinimo sąnaudų. Populiariausias veiksmų planas – sienų izoliacija ir alternatyvūs šildymo-vėsinimo būdai. Tačiau paprastai pamirštama, kad didžiau...
nuotrauka
2024-05-07 07:04
Be akivaizdžių klimato kaitos padarinių, šiuo metu susiduriame ir su sparčiai augančiomis energijos kainomis, todėl energijos tausojimas tapo didžiausiu namų ūkių rūpesčiu. Energinis efektyvumas reiškia, kad tai pačiai užduočiai atlikti arba tam pačiam rezultatui gauti sunaudojama mažiau energijos. ...
nuotrauka
2024-04-27 09:01
Tiek buityje, tiek ir pramonėje neretai tenka susidurti su problema, kuri, nors ir nedidelė, bet kelia daug nepatogumų: kažkas užrūdijo, sunkiai atsidaro, neįmanoma pastumti. Mesti lauk ir keisti nauju –neracionalu. SOUDAL pasiūlė universalų sprendimą – atnaujintą „Soudal Multi Spray“.
nuotrauka
2024-04-26 14:46
Terminas rekuperacija girdėtas, ko gero, daugeliui. Ypač tie, kurie šiuo metu statosi namą, tam ruošiasi arba yra pirkimo procese, pakankamai dažnai tenka kalbėti apie įvairius techninius dalykus, tarp kurių patenka ir rekuperatoriai. Šis prietaisas atlieka labai svarbų vaidmenį gerinant oro kokybę ...
nuotrauka
2024-04-24 07:43
„Wolf Group“ yra pirmaujanti Europos statybinės chemijos produktų ir sprendimų gamintoja bei platintoja. Įmonė šiemet mini 30 metų veiklos sukaktį. 1994 m. dviejų draugų – Jaan Puusaag ir Jaanus Paeväli – įkurta įmonė išaugo į rinkos lyderę, veikiančią didelėje pasaulio dalyje ir eksportuojančią sav...
nuotrauka
2024-04-23 07:26
Iki balandžio 30 d. vilniečiai kviečiami teikti paraiškas istorinių pastatų išorės tvarkymui. Savivaldybė remia nuo 60 iki 80 proc. istorinių pastatų tvarkybos darbų išlaidų. Vilniaus miesto savivaldybės Kultūros paveldo apsaugos skyriaus vedėja Donata Kabelkė pasakoja svarbiausius dalykus, kuriuos ...
nuotrauka
2024-04-18 09:52
Ryškiomis spalvomis pleškančios gėlės – vienas iš gražiausių ir pigiausių namų akcentų. Tai, kad šiemet daug namų balkonų, terasų ir sodų pražys įvairiais žiedais, rodo ir gėlių, sėklų pardavimo skaičiai, sako Gintarė Kitovė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė. Tiesa, planuojant jomis dekoru...
nuotrauka
2024-04-15 10:06
Apgyvendinti skirtingo amžiaus vaikus viename kambaryje daugeliui tėvų skamba kaip rimtas iššūkis. Ypač, kai vaikų amžius ir poreikiai yra skirtingi, o vietos reikia ne tik namų darbams ruošti, bet ir žaidimams. Kaip padaryti, kad kambaryje vyrautų tvarka, o vietos pakaktų visiems, pademonstravo int...
nuotrauka
2024-04-09 07:44
Artėjant šiltajam metų sezonui, daugelis privačių ir daugiabučių namų įgauna naują išvaizdą. Dažnai būna keičiamos namų ar butų, lauko arba vidaus durys. Tačiau vienas iš pirmųjų žingsnių, renkantis duris, – apgalvoti ir nuspręsti, koks durų rakinimo sprendimas Jums bus tinkamiausias ir pateisins Jū...
nuotrauka
2024-04-04 11:44
Skirdami daugiau dėmesio tvarumui, gyventojai vis dažniau ieško būdų, kaip savo namuose sumažinti anglies dvideginio pėdsaką ir padidinti energijos vartojimo efektyvumą. Galvojant apie tai, šiltinami pastatai ir jų stogai, keičiami fasadų langai, tačiau dažnai neįvertinama, kokie svarbūs stogo langa...
nuotrauka
2024-04-03 07:43
Statant ar remontuojant klijai yra svarbus elementas, nes jie gali labai paveikti darbo kokybę ir patvarumą. Tinkamai parinkti klijai gali padėti užtikrinti, kad konstrukcija bus tvirta, patvari, estetiška ir atitiks visus reikalavimus. Klijų pasirinkimas yra svarbus ir gali turėti didelę įtaką meis...
nuotrauka
2024-03-30 08:30
Kai atsirado šviesa, žmonės būrėsi aplink ją. Prisijaukinęs šviesą, 21-ojo amžiaus žmogus nori, kad ji sektų paskui jį ir keistųsi pagal jo poreikius. „LEMONA electronics“ siūlo išmanius apšvietimo sprendimus, kurie atliepia modernios visuomenės poreikį – būste, spintoje, net virtuvinės spintelės st...
nuotrauka
2024-03-26 15:16
Ar kada nors pagalvojote, kad įmanoma padidinti saugumą, palengvinti savo buitį ir dar sumažinti sąskaitas už elektrą? Aktyviai tobulinamos išmaniosios sistemos ne tik padeda siekti šių tikslų, bet ir nereikalauja daug investicijų, o jų nauda pajuntama gana greitai.
nuotrauka
2024-03-22 12:06
Netinkami pastatų projektavimo sprendimai vėliau gali lemti ne tik dar didesnes išlaidas, bet ir sveikatos problemas. Dėl prastai suprojektuotų vėdinimo sistemų gyventojai gali susidurti su pelėsiu, kurio išnaikinimas neretai tampa neįmanomas.
nuotrauka
2024-03-15 15:55
Dabartinėje nekilnojamojo turto rinkoje itin didelis mažesnių būstų pasirinkimas. Jų kainos labiau prieinamos, tad perkant galima gerokai sutaupyti, o pasitelkus keletą gudrybių įrengti taip, kad atrodytų kur kas erdvesni. Pasak ekspertų, žinant vos kelias taisykles, keliolikos kvadratinių metrų lo...

Statybunaujienos.lt » SPRENDIMAI