2024 vasario 25 d. sekmadienis, 1:44
Reklama  |  facebook

Būstą pajūryje įsirengę Nainiai: papasakojo apie sprendimą, paverčiantį namus išmanesniais

2023-10-09 11:43
„Visada svajojome turėti namus prie jūros ir norėjome tą svajonę įgyvendinti“, – sako dizainerė, verslininkė Simona Nainė. Su vyru Jonu šią vasarą ji įsirengė jaukius, šviesius namus, stebinančius išmaniais sprendimais. Pora atskleidė, kodėl pasirinko pirkti būstą Kunigiškėse ir kokie sprendimai kuriant namus poilsiui pasiteisino labiausiai.
nuotrauka
Andriaus Pelakausko nuotr.


Minimos įmonės
JUNG Vilnius, UAB
Anot pranešime cituojamo Jono Nainio, viena iš priežasčių įsigyti būstą prie jūros buvo draugai, taip pat turintys namus pajūryje. Kita priežastis – susijusi su darbu. „Vasaromis dažnai tenka groti Palangoje. Jei seniau po darbo visada nakvodavau viešbučiuose, dabar galiu grįžti į šalia esančius jaukius namus. Smagu turėti savo būstą prie jūros, kuriame gerai jaučiamės ir mes su Simona, ir mūsų augintiniai. Vien tik pliusai“, – džiaugėsi J. Nainys.

Troško namų, kuriems nereikia tarnauti

Naujuosius namus Nainiams įrengė tos pačios dizainerės, sukūrusios ir Vilniuje esančių namų interjerą. „Norėjosi namų, kuriuose būtų šviesu, patogu, kuriuos būtų lengva prižiūrėti – dizainerių pasiūlytas variantas iškart patiko ir tiko. Nors visų kaimynystėje stovinčių kotedžų išplanavimas yra praktiškai vienodas ir iš išorės jie atrodo taip pat, kiekvieno namo vidus labai skirtingas. Žavu, kaip kūrybiškai galima išnaudoti esamą plotą, prigalvoti įvairiausių idėjų ir sukurti visiškai skirtingus interjerus“, – pasakojo J. Nainys.

JUNG HOME / Andriaus Pelakausko nuotraukaNamų temperatūros valdymas
JUNG HOME termostatu.
Andriaus Pelakausko nuotr.

Pajūrio kotedžas savo plotu nėra didelis, jame vyrauja šiltos, šviesios spalvos. Anot Simonos, dizainerių buvo paprašyta tik vieno – sukurti namus, kurie tarnautų jiems, o ne atvirkščiai. „Norėjome, kad būtų patogu, kad viskas būtų kompaktiškai suplanuota, funkcionalu. Taip pat siekėme išsaugoti erdvę, neapkrauti jos daiktais. Mėgstame minimalistinį stilių be detalių gausos“, – sakė S. Nainė.

„Mūsų naujuose namuose esama daugybės spintelių – Simona mėgsta tvarką, jai nepatinka, kai įvairiausi daiktai atvirai eksponuojami, norisi viską slapstyti“, – atviravo J. Nainys.

Namuose Nainiai pasirinko ne medines grindis, bet pagamintas iš išlieto betono. „Mums svarbu, kad būtų paprasta tvarkytis. Grįžus iš paplūdimio, parsinešama nemažai smėlio, be to, turime augintinių, todėl norėjosi tokių grindų, kurias būtų lengva valyti.“

Pajūrio namai skiriasi nuo Nainių būsto Vilniuje, tačiau abu namai labai šviesūs. „Nesinori grįžti į tamsius namus, mums reikia saulės, kuri šviestų pro langus“, – sakė J. Nainys.

Simona Nainė

Andriaus Pelakausko nuotr.

Pavertė namus išmanesniais

Tai – ne pirmieji Nainių namai, kuriuose įdiegta išmanumo namams suteikianti sistema. Jono ir Simonos namuose Vilniuje yra įdiegta vokiečių gamintojo JUNG protingo namo KNX sistema, o štai Pajūrio namams Nainiai pasirinko paprastesnę jos versiją.

„Galvodami apie išmanumą namuose, pirmiausia pasitarėme su profesionalais, aptarėme, kurių funkcionalumų tikrai norime, o kurie nėra mums tokie būtini. Viską įvertinę, savo pajūrio namams pasirinkome novatorišką to paties gamintojo neseniai Lietuvos rinkai pristatytą skaitmeninę namų infrastruktūros sistemą JUNG HOME“, – sakė S. Nainė.

Anot J. Nainio, pasirinkta išmanesnių namų sistema ne tik kur kas paprasčiau ir greičiau įdiegiama tiek senos, tiek naujos statybos namuose, nes jai pakanka įprastos elektros instaliacijos, nereikia vesti papildomų laidų, bet ir nėra tokia brangi kaip protingo namo KNX sistemos.

„Nereikia manyti, kad ši sistema prilygs protingo namo KNX sistemai, tačiau namų šeimininkams gerokai palengvins gyvenimą ir nekainuos daug tūkstančių eurų. Vienas didžiausių privalumų man yra tai, kad visą savo gyvenimą, pradedant pinigine, automobiliu, baigiant – namais, galiu valdyti telefonu. Tad naudodamasis specialia šios sistemos programėle savo telefone, galiu svetainėje įjungti šviesas, pritemdyti apšvietimą, reguliuoti šildymą – kelių mygtukų paspaudimu visi scenarijai įmanomi“, – pasakojo J. Nainys.

JUNG sistemos valdymas telefonu

Paprastas išmaniosios sistemos JUNG HOME valdymas telefonu. Andriaus Pelakausko nuotr.

Vyras pastebi, kad išeinant iš namų ir įjungus signalizaciją, ši sistema atjungia visus elektros prietaisus, o tai ypač aktualu, kai pajūrio namai nėra nuolatiniai. „Išsijungia televizorius ir visi prietaisai, kuriuos kartais išeidamas gali pamiršti išjungti. Būna, skubėdamas gali palikti įjungtą lygintuvą – sistema pasirūpins, kad jis išsijungtų. Suvedus apsaugos kodą, praktiškai visi namai išsijungia ir tai labai prisideda prie saugumo“, – sako J. Nainys.

Skirtingi namų scenarijai: nuo vakarėlio iki tuščių namų

Pasak būsto savininkų, JUNG HOME siūlo esminius žmogaus poreikius atliepiančius sprendimus, tokius kaip šviesos, šilumos, žaliuzių, saugos valdymas, įskaitant ir resursų taupymą. Sistema leidžia valdyti, reguliuoti apšvietimą, pasirinkti laiko programas šildymui ir lauko apšvietimui, valdyti šildymą termostatais. Taip pat galima pasirinkti skirtingus namų scenarijus – pavyzdžiui, vakarėlio, tuščių namų ar televizoriaus žiūrėjimo, o išmanūs JUNG HOME kištukiniai lizdai matuoja energiją.

 Andriaus Pelakausko nuotr.

 Andriaus Pelakausko nuotr.

„Lengva priprasti prie patogaus gyvenimo, kai nereikia eiti išjunginėti šviesų, kai apšvietimą, šilumą ir visus namų scenarijus gali kontroliuoti savo telefonu. Kadangi naujuose namuose praleisime mažiau laiko nei Vilniuje, mums esamų funkcijų pilnai pakanka. Žinoma, galima įsidiegti valdymą balsu ir kitais įvairiais būdais sistemą tobulinti, tačiau kol kas technologijas bandome prisijaukinti po truputį“, – pasakojo J. Nainys.

Vyras džiaugėsi, kad sistemą paprasta įdiegti – jos planavimui ir montavimui tinka įprasta 230 voltų elektros instaliacija, o elektros skydelyje nereikia diegti jokių papildomų įrenginių, pakanka turimus jungiklius bei kištukinius lizdus pakeisti išmanesniais. Patogu ir tai, kad visi išmanūs JUNG HOME sistemos komponentai – jungikliai, kištukiniai lizdai ar šilumos termostatai – atrodo kaip įprasti prietaisai, tad ir Nainių būstą aplankiusiems svečiams iš karto aišku, kaip naudotis.
Statybunaujienos.ltSPRENDIMAI

nuotrauka
2024-02-23 07:15
Parduodamo arba nuomojamo objekto kainą lemia plotas. Tad užsakovai suinteresuoti turėti kuo daugiau ploto, bet neprarasti kokybiškos apdailos. Tradiciškai laikoma, kad kuo storesnis atitvarų ar perdangų apdailos sluoksnis, tuo geriau izoliuojamas garsas. Bet taip mažėja plotas, patalpų aukštis. Vok...
nuotrauka
2024-02-14 14:36
Būsto statyboms ar renovacijai naudojamos šilumą atspindinčios medžiagos ir pastato apdaila gali turėti įtakos ryšio kokybei namuose. Aukštos energetinės klasės A++ pastatai pasižymi ekonomiškumu, tačiau juose gyvenantys ir dirbantys žmonės gali susidurti su ryšio sutrikimais. Ekspertas ramina – pas...
nuotrauka
2024-02-09 07:55
Rinkoje nuolat trūksta naujų kokybiškesnių izoliacinių gaminių. Poliuretano putos – tai medžiaga, turinti geriausias izoliacines savybes. Techniniu požiūriu tai reiškia, kad šie gaminiai turi mažiausią šilumos laidumą. Poliuretanas gali būti jau pagamintos plokštės arba aukšto ir žemo slėgio purškia...
nuotrauka
2024-02-08 08:04
Rinkoje vertinami sprendimai, kurie sudaro sąlygas statyti greitai, optimaliomis sąnaudomis bei gauti kokybišką rezultatą. Todėl itin populiarūs lego principu surenkami namai. Vieną tokių galimybių siūlo „ShellBau“ – karkasiniai namai iš patobulintų struktūrinių izoliacinių skydų (SIP).
nuotrauka
2024-02-07 12:57
Lietuvos gyventojai savo būstą nuo nepageidaujamų įsibrovėlių stengiasi apsaugoti įvairiais būdais. Tradiciškai vis dar yra populiarios šarvuotos durys, akylūs kaimynai ar garsiai lojantis šuo. Tačiau technologijų amžiuje yra ir gerokai efektyvesnių namų apsaugos būdų. Apsaugos sistemos gali būti e...
nuotrauka
2024-02-05 07:41
Kaip patikimai užsandarinti konstrukcines ir išsiplečiančias siūles fasaduose, stoguose ar pėsčiųjų takuose? Sprendimas – naujos kartos hermetikas „Fome Flex ROOF & FAÇADE“, padedantis suformuoti ypatingai elastingą ir patvarią siūlę.
nuotrauka
2024-02-02 14:10
Energetikos rinkoje vis dažniau kalbama apie ketvirtąją pramonės revoliuciją, kitaip dar vadinamą Pramone 4.0, ir pramonės šakų skaitmeninimą. Tačiau šiame kontekste pamirštami individualūs vartotojai, kurie daro vis didesnę įtaką energetikos transformacijai, elektros tinklams ir rinkos dalyviams. A...
nuotrauka
2024-02-01 10:16
Nuo š. m. sausio 1 d. pradėjus veikti Nuotekų tvarkymo informacinei sistemai (NTIS) jokių naujų reikalavimų šiems įrenginiams nėra. Neturintys galimybės prisijungti prie centrinės nuotekų sistemos gyventojai vis dar gali rinktis vieną iš trijų įrenginių tipų: rezervuaro tipo individualių nuotekų kau...
nuotrauka
2024-01-25 11:09
Akumuliatoriniai darbo įrankiai populiarūs, nes jie ne tik patogūs naudoti, be ir puikiai pritaikomi tiek profesionalams, tiek mėgėjams. Šios rūšies įrankio veikimas tiesiogiai priklauso nuo akumuliatoriaus galingumo, jo dydžio ir talpos. Jei nesinori darbo nutraukti todėl, kad išseko baterija, nau...
nuotrauka
2024-01-03 09:39
Nors gyventojams žadėta, kad šiemet šildymo išlaidos bus mažesnės nei praėjusiais metais, sulauktos pirmosios sąskaitos signalizuoja atvirkščiai – mokėti kai kuriems teks netgi daugiau. Vienas iš būdų efektyviai mažinti energijos suvartojimą ir taupyti nepriklausomai nuo valdžios sprendimų, bute ar ...
nuotrauka
2023-12-27 13:06
Elektriniai katilai – tai alternatyva tradicinėms šildymo sistemoms. Šie katilai yra atsakas į šiuolaikinius energetikos iššūkius: jie mažina priklausomybę nuo iškastinio kuro, yra ekologiški ir gali būti efektyvus sprendimas daugelyje situacijų. Be to, dėl savo paprastos konstrukcijos ir saugumo, e...
nuotrauka
2023-12-22 15:19
Įprastai namų remontu užsiimama šiltuoju sezonu ar rudens pradžioje, tačiau tam tikrus darbus atlikti patogiau žiemą. Visus vidaus darbus galite drąsiai pradėti net tuomet, kai už lango spaudžia šaltukas – tereikia pasirūpinti, kad namuose nesikauptų drėgmė ir šaltis. Sausis ir vasaris yra bene geri...
nuotrauka
2023-12-19 10:50
Svajonių namai daug kam dar sunkiai pasiekiami dėl milžiniškų nekilnojamo turto kainų ir brangių paskolų. Šį ratą pastaruoju metu papildo dideli nuomos mokesčiai bei infliacija su ją sunkiai besivejančiais atlyginimais, tad nenuostabu, kad kitokie galimi statybos procesai ir jų potencialas atpiginti...
nuotrauka
2023-12-07 15:06
Medinių pastatų Lietuvoje apstu, tačiau kur bepasisuksi, seni, sukrypę, kiaurais stogais medinukai vis dar bado akis, o tokių pastatų savininkai, norėdami imitis remonto ar rekonstrukcijos darbų, ne visuomet žino nuo ko ir pradėti.
nuotrauka
2023-12-05 11:01
Vidaus sienų perdažymas – paprastas ir nebrangus būdas atnaujinti ir pagerinti namų išvaizdą. Sienų dažymas bus smagus ir pasitenkinimą teikiantis užsiėmimas, jei tinkamai nusiteiksite ir pasiruošite.
nuotrauka
2023-11-16 12:13
Nuo plaktuko, atsuktuvo ir replių iki skirtingų rūšių grąžtų bei suktuvų – kiekvieno meistro įrankių dėžėje galima sutikti pačius įvairiausius įrankius. Nors namų remonto ar kiti statybos darbai neįsivaizduojami be elektrinių įrankių, savo patvarumu ir funkcionalumu gali nustebinti ir šiuolaikiški a...
nuotrauka
2023-11-10 11:26
Šviesos jungiklis, kištukinis lizdas ar termostatas ilgą laiką buvo svarbūs tik dėl savo funkcijų, neteikiant per daug reikšmės jų išvaizdai ir derėjimui interjere. Dizainerių teigimu, būtina griauti mitą, kad šie prietaisai privalo būti tik balti: jų spalvą ir formą apsprendžia vieta interjere.
nuotrauka
2023-11-09 14:47
Ergonomiškos virtuvės įrengimas – tikras mokslas, kuriam reikia nemenko bagažo žinių ir pasirengimo. Salono „Gintaro baldai" interjero dizainerė Jūratė Sventickienė dalijasi įžvalgomis, kokios klaidos planuojant virtuvę pasitaiko dažniausiai, ir pataria, kaip jų išvengti.
nuotrauka
2023-11-07 13:31
Išmanieji namai, kur į bendrą tinklą sujungtos įvairios namų funkcijos jau dabar leidžia turėti didesnį komfortą ir efektyviai vartoti energiją, pasitelkus dirbtinį intelektą dar labiau patobulės. Ekspertai tikina, kad pakankamai greitai toks namas šeimininko norus tenkins gavęs ne tik pavienes žodi...
nuotrauka
2023-10-30 11:36
Išmaniųjų namų sistemos daugeliui jau nėra naujiena. Jos vis dažniau yra diegiamos ne tik gyvenamuosiuose būstuose, bet ir biuruose, viešbučiuose ar kituose dideliuose pastatuose. Jungiklių ir protingų namų sistemų centras „JUNG Vilnius" kartu su įmone „SoulWood LT" nusprendė, jog protingo namo sist...

Statybunaujienos.lt » SPRENDIMAI