2024 gegužės 31 d. penktadienis, 0:34
Reklama  |  facebook

Būsto įrengimas: vis dar vyrauja įsitikinimas, kad patiems pavyks greičiau ir pigiau Video

2024-04-19 07:38
Nekilnojamojo turto pirkėjai šalyje – vis reiklesni, žinantys, ko nori, ir išsianalizavę rinką, pastebi ekspertai. Jie atidžiai renkasi patikimus vystytojus ir jų projektus. Daugėja ir tokių pirkėjų, kurie nori įsigyti pilnai įrengtą būstą gyvenimui čia ir dabar. Tačiau vis dar vyrauja įsitikinimas, kad pats galiu pigiau ir geriau. Kuo domisi šiandieninis pirkėjas, kas lemia apsisprendimą bei ką dažnai pamiršta nusprendusieji namus įsirengti patys, dalijasi dvi ekspertės.
nuotrauka
IKEA nuotr.


Minimos įmonės
IKEA Industry Lietuva, UAB
Eriadas, UAB
Nekilnojamojo turto plėtotojo „Eriadas“ pardavimo projektų vadovė Indrė Bakanienė sako, kad įsigyti pilnai įrengtą būstą dažniausiai renkasi užsiėmę žmonės, kurie nenori ar negali skirti laiko dalyvauti ir įsitraukti į įrengimo procesą, tačiau norintys užtikrintai gero rezultato. Taip pat toks variantas vilioja neturinčius daug žinių ir patirties namų įrengimo srityje. Daugumai tokių pirkėjų svarbu vystytojo patikimumas, būsto baigtumo lygis, kaina ir, žinoma, gaunama vertė. Pasirinkus įsigyti įrengtą būstą, pirkėjas gauna viską, ko reikia gyvenimui, vienoje vietoje ir kraustytis gyventi gali bene iškart.

Sutaupytas laikas ir iš anksto apgalvoti praktiniai klausimai

Poreikis gyvenimui įsigyti įrengtus namus didėja ir greičiausiai tik didės, sako I. Bakanienė. „Tai užtikrina paprastesnį ir sklandesnį procesą, garantijas, mažiau laiko sąnaudų ir rūpesčių. Tokį pasirinkimą dažnai nulemia ir galimybė sutaupyti, nebereikia rūpintis remonto, įrengimo klausimais“, – pasakoja įmonės „Eriadas“ atstovė.

ikea

Vienas tokių, įmonės pilnai įrengtų būstų pardavimui pavyzdžių – projektas „Aitvarų namai“ Lazdynėliuose. Interjero įrengimu bei būsto jaukumo sprendimais rūpinosi IKEA verslo klientų komanda. Su projektu dirbusi IKEA verslo klientų interjero dizainerė Rūta Gajauskaitė sako, kad namų jausmą kuriančius interjero sprendimus čia padiktavo supanti gamta – projektas įsikūręs netoliese miško.

Pirmiausia, ji atkreipia dėmesį, kad darbuojantis su verslo klientais praverčia gilios žinios apie tai, kaip žmonės gyvena namuose, ir ilgametė patirtis. Tai leidžia numatyti galimus iššūkius, su kuriais daugelis susiduria namuose. Pavyzdžiui, kasmet IKEA atliekamas tyrimas „Gyvenimas namuose“ rodo, kad vienas labiausiai erzinančių dalykų yra vietos daiktams laikyti trūkumas. Ir atvirkščiai – tvarkingi namai prisideda prie geresnės psichologinės savijautos net trečdaliui Lietuvos gyventojų. Tad įgyvendintame projekte virtuvė atrodo paprasta tik iš pirmo žvilgsnio: jos spintelėse suplanuoti vidiniai stalčiai, padedantys taupyti vietą. Įrengtas ir papildomas stalviršio apšvietimas, kad gaminti būtų patogiau. Taip pat numatyta pakankamai vietos atliekų rūšiavimui, mat tam reikalingos net keturios atskiros talpos.

„Stumdomų durų sistema panaudota kaip pertvara tarp miegamojo ir drabužinės. Taip atskirtos erdvės ir atlieptas būsimų gyventojų privatumo poreikis. Bute esanti lova neturi lovadėžės, tačiau, siekiant išnaudoti erdvę, parinktos papildomos dėžės, padėsiančios sukurti daugiau vietos laikyti daiktams. Tai nedideli, bet svarbūs dalykai, kurie vėliau nepastebimai džiugina, nes nebereikia sukti galvos, kur laikyti sezoninius daiktus ir investuoti laiko ieškant papildomų interjero sprendimų“, – dalinasi su IKEA verslo klientais dirbanti interjero dizainerė.

Padeda išvengti brangiai atsieinančių klaidų

IKEA verslo interjero dizainerė pastebi, kad kai namus įsirenginėja patys, pirkėjai dažnai pamiršta kai kurias smulkmenas. Pavyzdžiui, tinkamai neįvertinami atstumai tarp baldų ar buitinės technikos, atsiranda nepatogus santechnikos mazgų suplanavimas. Iš anksto to neapgalvojus, klaidų taisymas kainuoja brangiau nei pastangos jų išvengti nuo pat pradžių.

„Netinkamas baldų išplanavimas gali paversti erdvę nejaukia ar net nenaudojama. Derėtų pagalvoti ne tik apie tai, ar pats baldas fiziškai „telpa“ kambaryje, bet ir koks atstumas lieka norint jį apeiti, ar toks išstatymas pilnai leidžia išnaudoti jo funkcijas. Taip pat, verta įvertinti, kaip judame gamindami virtuvėje. Paprastai išimame maistą iš šaldytuvo, plauname, pjaustome, kepame bei serviruojame. Virtuvė turi būti suplanuota atitinkamai, kad mums būtų patogu judėti šia seka“, – pasakoja interjero dizainerė.

Visiškai įrengto būsto privalumus skaičiuoja ne tik pirkėjai, bet ir vystytojai

Anot jos, įsigijus visiškai įrengtą būstą, pirkėjui atkrenta daug rūpesčių: nereikia ieškoti apdailos medžiagų, įrangos ir baldų, rūpintis projekto eiga. Taip pat, tai padeda tiksliau įvertinti finansinius resursus: patogu žinoti galutinę būsto kainą, nes galima tiksliau įsivertinti finansavimo sąlygas.

IKEA

NT vystytojams toks variantas taip pat patrauklus, nes pirkėjui tokio būsto pasirinkimas padeda ir sutaupyti: IKEA interjero dizainerių paslaugos, įsigijus 70 proc. projekte pasiūlytų baldų ir aksesuarų, vystytojui nekainuoja. Dėl to išlošia ir galutinis pirkėjas.

„Prognozuojame, kad ateityje tokių būstų poreikis dar labiau augs. Pakilus būsto kainoms, galimybė sutaupyti ir susiplanuoti išlaidas tampa itin aktuali. Bendradarbiaujant su IKEA interjero dizaineriais pavyko sukurti namus, kuriuose yra visos būtinos funkcijos ir estetika“, – prognozuoja NT vystytojo atstovė.

Interjero dizaino paslaugos nekainuos

Tiek įmonės, tiek NT vystytojai, dirbdami su IKEA, gali rasti estetiškų ir funkcionalių interjero sprendimų. Interjero dizaineriai parengs interjero projektą, padės išsirinkti tinkamiausius baldus ir įgyvendins projektą jūsų pageidaujamoje erdvėje: biure, krautuvėlėje, kavinėje, viešbutyje, bute ar kitur.

Nusprendus įgyvendinti siūlomą projektą ir įsigyti ne mažiau kaip 70 proc. į projektą įtrauktų IKEA baldų ir aksesuarų, interjero dizaino paslauga suteikiama nemokamai.

Daugiau informacijos verslui rasite čia

Partnerio turinys

Statybunaujienos.lt

Naudingas IKEA pasiūlymas verslui
Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2024-05-30 14:38
Sostinės A. Goštauto kvartalas, kur Turto bankas plėtoja didžiausią valstybės biurų projektą, šiuo metu atrodo nykiai, tačiau, pasak vyriausiosios Vilniaus architektės Lauros Kairienės, turi didžiulį potencialą sukurti reprezentatyvią valdžios institucijų būstinę, kokybiškai išplėsti vaikščiojamąją ...
nuotrauka
2024-05-30 10:04
Šiuolaikiniuose namuose, biuruose ir komercinėse patalpose interjero sprendimai vis labiau prisideda prie tvaresnės ir gražesnės ateities kūrimo. Tai apima LED apšvietimo, energiją taupančių prietaisų ir kitų gaminių, pagamintų iš perdirbtų medžiagų, diegimą. Tačiau dažnai pamirštamas vienas aspekta...
nuotrauka
2024-05-29 15:09
Kiekvienas savo namuose norime jaustis saugiai, o kur nors išvykę – būti ramūs, kad saugūs išliks ir jie. Interjero dizainerė dalijasi keturiais paprastais ir nebrangiais sprendimais, kurie padės užtikrinti namų saugumą atostogų metu.
nuotrauka
2024-05-29 11:02
Lietuvos oro uostai (LTOU) ir Lietuvos architektų sąjunga pasirašė architektūrinių idėjų konkurso organizavimo paslaugų sutartį. LTOU kartu su šalies ekspertais iki šių metų pabaigos arba kitų pradžioje siekia atrinkti ir vėliau įgyvendinti geriausias architektų idėjas iki 2028 metų pabaigos planuoj...
nuotrauka
2024-05-23 10:29
Tvarumas nekilnojamojo turto (NT) ir statybų rinkai šiandien aktualus kaip niekada. Tačiau tvari sektoriaus strategija gali būti sutelkta ne tik į atliekų, neigiamo poveikio aplinkai ir CO2 mažinimą, žaliųjų sprendimų bei atsinaujinančios energijos naudojimą, bet ir teritorijų konversiją. Tai – tars...
nuotrauka
2024-05-23 10:01
2024 m. padėtas pagrindas ilgai lauktam architektūros ir urbanistikos kokybės proveržiui Lietuvoje. Sukurti įrankiai savivaldybėms, regioninėms architektų taryboms, architektams ir projektuotojams, kurie suteikia daugiau aiškumo, skaidrumo verslui, įtvirtina gyventojų ir bendruomenių lūkesčius.
nuotrauka
2024-05-22 14:22
Sparčiai augančiame Vilniaus Kalnėnų mikrorajone bus statomas darželis-pradinė mokykla. Architektūros projekto konkursų dalyviai pateikė net 12 idėjų, kaip galėtų atrodyti naujoji švietimo įstaiga. Iš jų bus renkamas nugalėtojas. Planuojama, kad nauja ugdymo įstaiga adresu Moravų g. 4, duris turėtų ...
nuotrauka
2024-05-14 10:59
XX a. architektūros tyrimai Lietuvoje įgauna naujų atspalvių – Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Architektūros fakultete gegužės 9-10 dienomis vyko tarptautinė mokslinė konferencija „Netobulas Modernizmas".
nuotrauka
2024-05-09 08:58
Virtuvė sujungta kartu su valgomuoju ir svetaine jau seniai tapo norma naujuose būstuose. Tam priežasčių yra įvairių. Vieni tokį namų planą renkasi norėdami erdvesnės virtuvės zonos, o kiti – dėl galimybės vienu metu bendrauti su kitais šeimos nariais, kol ruošiamas maistas. Tad jeigu svarstote įren...
nuotrauka
2024-05-06 13:00
Į parodą atvežėte gerą gaminį, norėjote pristatyti įdomią naujovę, bet prie ekspozicijos priėjo vos vienas kitas žmogus. Priešais įsikūrusioje ekspozicijoje nebuvo nieko naujo, bet žmonės nuolat prie jos būriavosi. Kaip įminti buvimo parodos dalyviu mįslę, kad išleisti pinigai sugrįžtų padidėjusiu ž...
nuotrauka
2024-05-06 09:01
Išmanūs namai – tai pastatas ar butas, suprantantis savininko poreikius. Jame visos valdymo sistemos bendrauja tarpusavyje, o pats valdymas yra labai paprastas. Ar daugiau komforto suteikianti bei sutaupyti leidžianti moderni namų valdymo sistema yra tokia pat patikima ir saugi?
nuotrauka
2024-05-03 10:44
Dar aštuoni moksliniai tyrimai atvers iki šiol nepažintus Vilniaus istorijos sluoksnius. 45 tūkst. eurų šiemet paskirstyti vienuolikai mokslininkų, kurie tirs sostinės istorinę, architektūrinę praeitį. Per visą stipendijų istoriją mokslininkų tyrimams paskirstyta didžiausia paramos suma. Šiemet moks...
nuotrauka
2024-04-29 17:04
Lietuvos architektų rūmų Tarybos sprendimu šiais metais rūmų garbės ženklas „Žiedas" skiriamas architektui, architektūros istorikui, profesoriui Jonui Minkevičiui. Apdovanojimas įteiktas Vilniuje, visuotinio Lietuvos architektų rūmų susirinkimo metu.
nuotrauka
2024-04-29 16:05
Tyrimas apie gyvenimą namuose atskleidžia, kad kas penktam Lietuvos gyventojui vienas iš svarbiausių idealių namų aspektų yra ryšys su gamta. Deja, daugelis žmonių neturi nuosavos lauko erdvės. Todėl interjero dizainerė dalinasi praktiškais patarimais, kaip pajusti ryšį su gamta, būnant namuose.
nuotrauka
2024-04-26 10:08
Įsitikinti, kaip įvairiai interjerą mato ir kokias emocijas juo gali perteikti skirtingi žmonės, galima užsukus į LITEXPO parodos „Baldai ir dizaino sprendimai" garsių nuomonės formuotojų erdvę. Joje dizaineris Robertas Kalinkinas, menininkė Monika Dirsytė ir tinklaraščio susitvarkyk.lt autorė Toma ...
nuotrauka
2024-04-25 07:53
Kultūros ministerija paskelbė konkursą eiti naujai įsteigto Nacionalinio architektūros instituto direktoriaus pareigas.
nuotrauka
2024-04-23 07:26
Iki balandžio 30 d. vilniečiai kviečiami teikti paraiškas istorinių pastatų išorės tvarkymui. Savivaldybė remia nuo 60 iki 80 proc. istorinių pastatų tvarkybos darbų išlaidų. Vilniaus miesto savivaldybės Kultūros paveldo apsaugos skyriaus vedėja Donata Kabelkė pasakoja svarbiausius dalykus, kuriuos ...
nuotrauka
2024-04-22 14:19
Nuo balandžio pabaigos vyksta medinių Šnipiškių pastatų vertybinis inventorizavimas ir fotogrametriniai matavimai. Šių matavimų prireikia siekiant išsaugoti šio rajono identitetą, restauruojant pastatus ir pretenduojant gauti paveldo apsaugos programų finansavimą. Šnipiškių senų pastatų savininkai k...
nuotrauka
2024-04-19 13:25
Kino filmų vakarai – tai ypatingas atokvėpis nuo varginančios rutinos. Nėra nieko geriau nei patogiame fotelyje įsitaisius žiūrėti mėgstamiausius filmus su šeima arba draugais. Ypač patogu, kai nereikia niekur eiti, o sparčiai gerėjant ir filmų žiūrėjimo namuose galimybėms, namuose žiūrėti filmus ga...
nuotrauka
2024-04-18 10:42
Išrinktas architektūrinio konkurso nugalėtojas Pavilnio bibliotekos ir aplink ją esančios teritorijos prikėlimui naujam gyvenimui. Avarinės būklės biblioteka bus rekonstruojama – joje įsikurs bendruomenės namai, edukacijų erdvės, vaikų kambarys, skaitykla. Kartu čia įsikurs ir Naujosios Vilnios seni...

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras