2022 birželio 28 d. antradienis, 12:24
Reklama  |  facebook

Buvusio Šv. Jokūbo ligoninės komplekso teritorijoje prasideda rekonstrukcijos ir statybos darbai

2021-09-03 15:47
Buvusio Šv. Jokūbo ligoninės komplekso teritorijoje tarp Vasario 16-osios, J. Tumo-Vaižganto, A. Goštauto g. ir Lukiškių a. prasideda rekonstrukcijos ir statybos darbai, kuriuos baigus duris atvers viešbučio pastatų kompleksas, administracinės paskirties pastatai, restoranai, kavinės ir parduotuvės. Bažnyčios ir vienuolyno erdvės išliks saugomos ir neliečiamos.
nuotrauka
Vilniaus m. sav. nuotr.


Minimos įmonės
Vilniaus m. savivaldybė,
DO architects, UAB
Orkela, UAB
Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčia su vienuolynu jau nuo XVIII a. pradžios buvo vientisas kompleksas kartu su pirmąja Vilniaus pasaulietine ligonine. Kvartalas ilgai buvo pagrindinis Lukiškių priemiesčio traukos centras, kuriame vyravo viešosios funkcijos – be ligoninės ir bažnyčios, čia veikė mokykla, vaistinė, ledainė, buvo sodas. Projekto sprendiniai vysto urbanistinę kvartalo tradiciją, formuojant vientisą, gyvastingą kvartalą.

Planuojant šiandienę pertvarką, dalijasi Vilniaus m. savivaldybė, komplekse, jo teritorijoje formuojamose viešosiose erdvėse ir aplinkinėje tvarkomoje teritorijoje numatytas gausus apželdinamas. 16 000 kv. m ploto teritorijoje ir prieigose bus pasodinti 48 medžiai (5 iš jų – tujos), apie 7000 krūmų, 300 vijoklių, 600 kv. m smilginių augalų, 200 kv. m žolės ažūrinėse trinkelėse, bus apželdinta 1100 kv. m stogų. Planuojant kompleksą, pavyko išsaugoti 25 brandžius medžius. Dėl teritorijoje planuojamo užstatymo numatomas 9 medžių šalinimas – vienos mažalapės liepos ir vieno karpotojo beržo, trijų paprastųjų klevų. Iš devynių keturi – nesaugotini medžiai: dygiosios ir paprastosios eglės. Projekto vystytojai, bendrovė „Orkela", turės sumokėti jų atkuriamąją vertę – 3555 eurus. Bendras naujai sodinamų medžių skersmens ilgis – 372,5 cm, šalinamų – 189 cm.

Kuriant žalesnę nei iki šiol komplekso teritoriją pagal architektūrinės ir kraštovaizdžio dalies autorių, studijos „DO architects" projektą (dendrologinė ir augalų parinkimo dalis rengta kartu su želdinių dizaino žinove Rasa Laurinavičiene) bus pasodintas miestiečiams atviras dekoratyvinių obelų sodas. Į jį bus patenkama taku iš Lukiškių a. ir Vasario 16-osios gatvių. Takas ir sodas bus gausiai apželdinti gyvatvorėmis ir smilginiais augalais. Čia įrengiami suoliukai, dviračių stovai, kiti mažosios architektūros elementai.

Iš A. Goštauto gatvės pusės bus kuriamas naujas miesto gatvės skveras – Vienuolio keltininko skverelis. Iki nutiesiant A. Goštauto gatvę, senoji vienuolyno ir ligoninės teritorija turėjo tiesioginį priėjimą prie Neries upės, kur ir buvo keltininko vienuolio prieplauka. Siekiant atkurti istorinį buvimo prie upės jausmą, šioje atkarpoje numatyti upiniai, smilginiai, žoliniai augalai,o tarp jų grupių įterptos medinės upės prieplauką simbolizuojančios terasos.

Iš J. Tumo-Vaižganto gatvės pusės bus suformuotas įėjimo į viešbutį kiemelis, kurio atitvarinė sienelė bus gausiai apželdinta vijokliais – gebenėmis ir penkialapiais vynvyčiais. Kiemelio viduje erdvė formuojama gyvatvore, vazonuose augančiais daugiamečiais augalais.
Projektuotojams, kaip rašoma pranešime, pavyko rasti galimybę išsaugoti Vasario 16-osios gatvės prieigose augančią didžiausią (60 cm kamieno skersmens) mažalapę liepą. Saugant ją, suprojektuotas originalus įvažiavimas į teritoriją – jis tarsi dvigubinamas, apkabinant ir išsaugant medį bei paliekant 3 m diametro laidžios dangos ruožą liepos pomedžiui.

Teritorijos viduje bus išsaugota senųjų kapinių vieta, kuri bus paženklinta išsiskiriančiomis dangomis ir kapinėms būdingais želdiniais – šliaužiančiais kadagiais ir tujomis.

Kvartalo viduje išsaugomų senųjų pastatų apsuptas mokyklos įėjimo parkelis suprojektuotas su plačiais mediniais suolais, kuriuose integruoti daugiamečiai želdynai.

Krūmais ir medžiais bus tankiai apsodintos ir A. Goštauto, J. Tumo-Vaižganto, Vasario 16-osios gatvių zonos tarp pėsčiųjų ir važiuojamosios dalies. Projekto autoriai tikisi, kad žalesnė nei iki šiol ir užsukti traukianti teritorija bus gyvybinga, čia užsuks ir norintieji apžiūrėti istorinius pastatus, ir pasiklausyti Šv. apaštalų Jokūbo ir Pilypo bažnyčios kariliono.

Planuojama, kad teritorijos tvarkymo darbai bus baigti 2023-iaisiais, o investicijos į šį projektą sieks 55 mln. eurų.  
Statybunaujienos.lt
Savivaldybėse

nuotrauka
2022-06-28 08:10
Šalies savivaldybės jau gali teikti paraiškas jų valdomų kelių, vedančių į teritorijas, kuriose kuriamos darbo vietos, projektams finansuoti. Ekonomikos ir inovacijų ministerija patvirtino finansavimo sąlygas ir šiemet planuoja paskirstyti 5 mln. eurų.
nuotrauka
2022-06-20 09:27
Apleista ir neprižiūrima žemė niekam nedaro garbės, o ir naudos iš jos mažai. Tačiau Lietuvoje pastaruoju metu ir toliau mažėja apleistų žemės sklypų - šiuo metu šalyje suskaičiuojama per 40 tūkst. apleistų sklypų, o bendras apleistos žemės plotas siekia 24 tūkst. hektarų. Didžiausi apleistos žemės ...
nuotrauka
2022-06-20 09:13
„Luminor“ bankas su Vilniaus miesto savivaldybe pasirašė sutartį dėl finansavimo. Įvairiems sostinės investicijų projektams finansuoti „Luminor“ bankas skolina 28 mln. eurų.
nuotrauka
2022-06-20 06:43
Atnaujintos požeminės komunikacijos ir kontaktinis troleibusų tinklas, dar daugiau erdvės pėstiesiems – tokius pokyčius jau šią vasarą pasitiks Nemuno gatvė Kaune. Pradėjus intensyvius darbus, nuo pirmadienio ši senamiesčio gatvė taps nepravažiuojama – nuo Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos iki pat B...
nuotrauka
2022-06-16 11:26
Rekonstruojant Neries krantinę ir nuėmus dalį asfalto dangos P. Vileišio gatvėje, rastas akmenimis grįstas senovinis grindinys. Pagal pirminius archeologo vertinimus, tai tarpukariu (1930 m.) klota gatvė, besidriekianti palei upės krantą.
nuotrauka
2022-06-16 07:01
Regionų apygardos administraciniame teisme, rašoma šio teismo pranešime, birželio 14 d. buvo numatyta tęsti administracinės bylos nagrinėjimą pagal pareiškėjos Kauno m. savivaldybės administracijos skundą dėl atsakovo Kultūros paveldo departamento 2021 m. rugsėjo 1 d. reikalavimo stabdyti Vilniaus g...
nuotrauka
2022-06-16 06:46
Visą mėnesį gyventojai kviečiami teikti paraiškas paramai dėl senų šildymo katilų keitimo. Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) paskelbė naują paramos etapą, kuriame maksimali paramos suma pareiškėjui siekia net 14,5 tūkst. eurų, tuo tarpu Vilniaus miesto savivaldybė sostinės gyventojams savo r...
nuotrauka
2022-06-16 06:36
VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras (ŠRATC) laimėjo bylą prieš pusiau požemines atliekų surinkimo aikšteles Šiaulių mieste rengusias UAB „TIS“ ir belgų įmonę Zweva Environment BVBA, kurios Šiauliuose įrengė nekokybiškus ir sutarties sąlygų neatitinkančius pusiau požeminius atliekų surinkimo...
nuotrauka
2022-06-15 07:26
Pramoninės ir daugelio vilniečių niekad nematytos Vilkpėdės laukia pokyčiai. Apatinėje Neries upės terasoje išsidėstęs rajonas, gamybinės erdvės ir tarp jų įsiterpianti gamta – daug potencialo transformacijoms turinti teritorija.
nuotrauka
2022-06-14 15:45
Jurbarko rajono savivaldybės administracija įgyvendino projektą „Raudonės (rezidencinės) pilies parko tvarkymas ir pritaikymas lankymui“. Atnaujintas Raudonės (rezidencinės) pilies parkas, išsaugant jo kraštovaizdžio savitumą, atskleidžiant istorinį teritorijos kontekstą, išryškinant architektūrinę,...
nuotrauka
2022-06-10 08:36
Žaliakalnio sporto ir laisvalaikio komplekse vienus darbus veja kiti. Kol skaičiuojamos paskutinės savaitės iki oficialaus Dariaus ir Girėno stadiono bei Sporto halės atgimimo, šalia dirbanti sunkioji technika jau kloja pamatus uždaro Lengvojo atletikos maniežo statyboms. Čia prasideda didelio kruop...
nuotrauka
2022-06-10 08:20
Neringoje jau suprojektuota pėsčiųjų ir dviračių tako dalis nuo Smiltynės iki Juodkrantės (ruožai nuo 2,104 iki 2,956 km ir nuo 2,956 iki 15,567 km). Projektai galės būti realizuojami po to, kai bus gautas Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos ir kitų suinteresuotų institucijų pritarimas. Pla...
nuotrauka
2022-06-08 16:28
Vilniaus miesto savivaldybės taryba nutarė vilniečiams pasiūlyti šilumos taupymo sprendimą. Gyventojams, nusprendusiems atnaujinti gyvenamųjų namų šilumos punktus su priklausomąja sistema, savivaldybė teiks finansinę pagalbą. Programos įgyvendinimui savivaldybė planuoja skirti daugiau nei 2,4 mln. e...
nuotrauka
2022-06-08 15:59
Vilnius pradeda pasiruošimą nuo 2023 m. birželio įsigaliosiančiam draudimui deginti anglį ir durpių briketus sostinėje. Vilniaus miesto savivaldybės taryba priėmė sprendimą skirti dalinį finansavimą asmenims, nusprendusiems keisti iškastinį kurą naudojančius šilumos įrenginius į įrenginius, naudojan...
nuotrauka
2022-06-08 15:24
Vilnius toliau plečia mokyklų tinklą ir ruošiasi naujos progimnazijos Kalnėnų gyvenvietėje, Rasų seniūnijoje, Flamandų gatvėje, statyboms. Miesto Taryba pritarė beveik 4,24 ha žemės sklypo pirkimui, kuriame planuojama progimnazija.
nuotrauka
2022-06-07 10:09
Šių metų balandį veiklą pradėjęs „SB modernizavimo fondas" pasirašė pirmąją finansavimo sutartį. Fondo lėšomis renovuojamas daugiabutis namas Druskininkuose (Veisiejų g. 43). Kredito suma siekia 507 tūkst. eurų.
nuotrauka
2022-06-07 09:05
Finansų ministerija kviečia visus norinčius prisijungti prie diskusijos dėl pateikto Savivaldybių finansinio savarankiškumo stiprinimo paketo projekto ir siūlyti savo patobulinimus, pratęsiant pasiūlymų teikimo terminą iki birželio mėnesio pabaigos.
nuotrauka
2022-06-07 08:56
„Kauno energija“ iki naujojo šildymo sezono pradžios planuoja rekonstruoti 14 km susidėvėjusių šilumos tinklų mieste. Tam paruošta 19 projektų, kurių bendra vertė siekia beveik 11 mln. eurų. Tai didžiausias iki šiol rekonstruotas šilumos trasų ruožas, apimsiantis net keletą miesto mikrorajonų.
nuotrauka
2022-06-06 07:50
Sekmadienį, minint Pasaulinę aplinkos dieną, aplinkos ministras Simonas Gentvilas pirmą kartą įteikė apdovanojimus žaliausioms Lietuvos savivaldybėms – Vilniaus miesto, Druskininkų ir Jonavos rajono. Jos tapo šių metų Lietuvos savivaldybių aplinkosaugos reitingo, kuris sudarytas pirmą kartą, lyderėm...
nuotrauka
2022-06-02 09:11
Pasirašyta sutartis tarp Ukmergės savivaldybės valdomos įmonės „Ukmergės šiluma“ ir energetikos bendrovės „Ignitis“, kuri rajone įrengs 3,6 MW galios saulės elektrinių parką. Pagal pasirašytą sutartį „Ignitis“ bus atsakinga už elektrinės įrengimą ir jos priežiūrą pirmuosius dvylika mėnesių. Vėliau e...

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse