2022 gegužės 28 d. šeštadienis, 22:07
Reklama  |  facebook

Buvusiuosiuose karininkų namuose Kaune atidarytas Socialinių mokslų kolegijos pastatų kompleksas

2021-12-17 16:02
Kauno Aleksote, Vilties g. 2, atvertas naujasis Socialinių mokslų kolegijos (toliau – SMK) Kauno filialo pastatų kompleksas. Atnaujinti, XIX amžių menantys karininkų namai ir greta pastatytas naujas, modernus pastatas virto šiuolaikiška ir pažangia erdve, atliepsiančia ne tik studentų, bet ir miesto bendruomenės poreikius.
nuotrauka
SMK nuotr.


Minimos įmonės
Lighthouse contracting (Viremida), UAB
Įspūdingų, tačiau iki tol apleistų, XIX amžiaus laikus menančių karininkų namų restauracijos bei naujojo kolegijos pastato statybos projektą su komanda kūrusi architektė Rūta Staugaitienė atskleidžia, jog simbolinėje kapsulėje užfiksuotos vertybės atsispindėjo nuo pirmojo projekto kūrimo etapo.

„Pirminis šios vietos projektas, kurio autorius architektas Evaldas Barzdžiukas, buvo skirtas biurų kompleksui statyti. Jo vizija ir misija – modernaus ir istorinio pastatų draugystė. Stiklinis pastato tūris turėjo atlikti dvejopą funkciją – atspindėti istorinio pastato fasadą ir, kartu, išlaikyti ryšį su skvero erdve. Tad šio komplekso išskirtinumas buvo ir yra – naujo bei seno dermė. Kitaip tariant, galimybė abu pastatus naudoti pagal šių dienų poreikius, bet kartu turėti jaukią erdvę su istorine bei gamtine aplinka. Pritaikant projektą SMK poreikiams išlaikėme pirminę projekto idėją. Siekėme, kad naujasis pastatas nenustelbtų esamo istorinio, taptų jam labiau fonas nei komplekso dominantė", – projekto kūrimo subtilybes atskleidžia pranešime cituojama architektė R. Staugaitienė.

Architektė pažymi, kad nepaisant techninių bei inžinerinių iššūkių, pavyko ne tik įgyvendinti pirminę projekto viziją, bet išgauti ir dar daugiau, nei planuota.

„Malonus netikėtumas mus aplankė jau iškilus pastatui. Judant naujojo pastato koridoriumi Europos prospekto link, vizualinės ašies centre iškyla Kauno Prisikėlimo bažnyčia – simbolinė miesto panoramos dominantė. Tokiu būdu ketvirtojo aukšto bendradarbystės erdvė virto studentų polėkio ir darbo erdve su ypatinga panorama", – pasakoja architektė.

Darbų rangovas – „Lighthouse contracting".

Naujajame komplekse susirinkusius studentus, dėstytojus, bendruomenės narius bei partnerius sveikinusi SMK kanclerė Gabija Skučaitė teigė, jog komplekso vieta jau iš pirmojo žvilgsnio atliepė kolegijos poreikius bei puoselėjamas vertybes.

„Kauno filialo plėtros vietos mes nepasirinkome. Tai ji pasirinko mus. Sprendimą priėmėme per vieną dieną, vos atvykę į Kauną ieškoti, kur galėtų įsikurti naujieji SMK namai. Mums buvo pristatytos kelios vietos, po kurių apžiūrėjimo, dar tik vykdami į Vilties gatvę, jau tvirtai jautėme, kad mums skirta įsikurti būtent čia. Viskas, nuo gatvės pavadinimo iki kaimynystėje įsikūrusio VDU Botanikos sodo, atitiko tai, ko ieškojome. Tiesa, manau, kad šiai vietai tikome ir mes", – pranešime cituojama SMK kanclerė G. Skučaitė.

Naujasis kompleksas skirtas apjungti intelektinį ir kūrybinį darbą, mokymąsi, idėjų kūrimą bei realizavimą. Dėl šios priežasties ši vieta taps reikšminga ne tik kolegijos, bet ir viso miesto bendruomenės tobulėjimo erdve.

Pagrindinės naujojo filialo erdvės yra skirtos mokymuisi: įrengtos auditorijos, kompiuterių klasės, estetinės kosmetologijos ir bendrosios slaugos praktiniams užsiėmimams skirtoss laboratorijos, mankštų salė, biblioteka ir kavinė. Tiek studentai, tiek dėstytojai turės savo poilsio erdves, o renginiai vyks konferencijų salėje, talpinančioje apie 200 žmonių. 
Statybunaujienos.lt
Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2022-05-26 09:11
Pastaruoju metu smarkiai išaugo elektros ir šildymo kainos, privertusios susimąstyti, kaip sumažinti namų ūkių išlaidas. Vienas iš sprendimų – tvari statyba šiltinant namus. Tvarūs namai sietini su sumažėjusiais eksploataciniais kaštais dėl mažesnio energijos suvartojimo ir priežiūros, aukštesniu gy...
nuotrauka
2022-05-26 07:28
Plokštieji stogai kone labiausiai paplitęs sprendimas gamybinės ir visuomeninės paskirties pastatuose, bei daugiabučiuose. Tokių stogų plotai yra dideli, šilumą izoliuojančių plokščių pakuočių daug, jas reikia užsikelti ant stogo, dažniausiai iš karto visas, nes tam reikalingas kranas arba keltuvai....
nuotrauka
2022-05-25 11:21
Visi sutaria dėl skaitmenizacijos svarbos. Tačiau skaitmenizavimo sprendimų gausa, gairių trūkumas apsunkina įmonių skaitmeninę transformaciją. Užuot blaškiusis tarp skaitmeninių technologijų ir madų, verta susikoncentruoti į universalių skaitmenizacijos gebėjimų – augmentacijos, integracijos, anali...
nuotrauka
2022-05-25 07:45
Finansų ministerija paskyrė laikinąjį Kėdainių fosforo trąšų gamyklos AB „Lifosa“ administratorių – juo vieniems metams tapo UAB „Finance Guru“.
nuotrauka
2022-05-24 15:59
AB „Panevėžio statybos trestas“ (PST) pasirašė statybos rangos sutartį su Visagino savivaldybės administracija dėl Visagino Sedulinos alėjos ir fontano rekonstravimo darbų.
nuotrauka
2022-05-23 15:45
Valstybės investicijų valdymo agentūra (VIVA), valdanti Pagalbos verslui fondą (Fondą), suteiks papildomą 2 mln. Eur finansavimą vienai didžiausių inžinerinių sprendimų, pramoninių įrenginių gamybos bei statybos įmonei „Montuotojas“. Remiantis pasirašyta sutartimi, Fondas išpirks 2 mln. Eur vertės į...
nuotrauka
2022-05-23 10:48
Europos investicijų bankas (EIB) suteikė bendrovei „Teltonika IoT Group“ 50 mln. eurų paskolą, kad ji paspartintų mokslinių tyrimų, plėtros ir inovacijų veiklą belaidžių tinklų ir ryšių technologijų srityje. Be to, iš šių lėšų bus plečiamos ir atnaujinamos bendrovės gamybinės patalpos, kurios, kitai...
nuotrauka
2022-05-20 07:38
Konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2022. Vilnius“ paskelbti geriausi Lietuvos BIM projektai. Geriausiu BIM projektu užsienyje pripažintas „Science Park Towers“ Švedijoje, kurį įgyvendino „INHUS Engineering“, „Peikko Lietuva“ ir „Staticus“.
nuotrauka
2022-05-19 07:26
Įsibėgėjant šiltajam sezonui, suaktyvėja ne tik gamta, bet ir statybų darbai. Juos atliekantys siekia apsirūpinti reikiamomis priemonėmis, kurios užtikrintų aukštą darbų kokybę ir gerą rezultatą. Viena iš sričių, kurioje tai tampa ypač aktualu – pastatų apšiltinimas ir aukšto energinio efektyvumo už...
nuotrauka
2022-05-18 11:15
Eišiškių plento ir Geologų gatvės sankirtoje pradėtas statyti naujas internetinės ir didmeninės prekybos miestelis „eMarketCity“. Logistiškai patogioje vietoje, netoli tarptautinio Vilniaus oro uosto esančioje 3,9 ha teritorijoje numatomi 7 pastatai, kurių bendras plotas sudarys virš 20 tūkst. m².
nuotrauka
2022-05-18 09:51
Pasaulinio garso architekto Danielio Libeskindo (Niujorkas, JAV) suprojektuotas verslo centras „Artery“ Vilniaus centriniame verslo rajone – Konstitucijos prospekte – pradeda įgauti formą. Nuo darbų pradžios jau iškilo didžioji dalis monolitinio gelžbetonio konstrukcijų, o dabar 20 aukštų kompleksas...
nuotrauka
2022-05-17 10:37
Konkurencijos taryba nusprendė savo iniciatyva pradėti koncentracijos priežiūros procedūrą ir įvertinti, ar bendrovei „Kauno liftai“ įsigijus 100 proc. „Baltijos liftų“ akcijų, nebuvo sukurta ar sustiprinta dominuojanti padėtis arba itin apribota konkurencija kėlimo įrenginių techninės priežiūros Li...
nuotrauka
2022-05-16 10:00
Tarp Baltijos šalių tik Lietuvoje pernai bankrotų kiek daugėjo, o kaimyninėse Estijoje ir Latvijoje – mažėjo, rodo tarptautinės rizikų valdymo bendrovės „Coface" naujausias tyrimas.
nuotrauka
2022-05-11 07:29
„Raitininkų sodo“ projektas, kurį įmonė „YIT Lietuva“ įgyvendino dviem etapais, sulaukė svarbaus įvertinimo. Konkurse „Lietuvos BIM projektai 2022“ šis projektas pripažintas geriausiu gyvenamųjų pastatų BIM projektu.
nuotrauka
2022-05-10 07:32
KTU Statybos ir architektūros fakulteto Išmaniųjų miestų ir infrastruktūros centro sukurtas Kauno miesto skaitmeninis dvynys konkurse „Lietuvos BIM projektai 2022“ pripažintas geriausiu miesto modelio BIM projektu.
nuotrauka
2022-05-09 16:39
Tikriausiai sutiksite, kad nepriklausomai nuo statinio paskirties ir tipo, visada būtina atsižvelgti į stogo dangą. Pastaruoju metu netrūksta itin plataus dangų pasirinkimo, tačiau ekspertai pastebi, kad plieninė stogo danga yra laikui nepavaldi klasika. Šį kartą dėmesio centre – plieninė „Ruukki” s...
nuotrauka
2022-05-06 07:20
Tiek privačiuose būstuose, tiek biuruose naudojama itin daug stiklo konstrukcijų: nuo vonios kambario ar laiptų turėklų iki pertvarų. Tam, kad šias konstrukcijas iš viso galima būtų įrengti ir įrengti estetiškai, būtini laikikliai ir panašios detalės, kurias gamina „TTinox“ įmonė.
nuotrauka
2022-05-05 05:59
Klaipėdos miesto savivaldybei pateikti dokumentai, apibrėžiantys planuojamą prekybos ir pramogų centro „Akropolis“ Klaipėdoje plėtrą šalia esamo pastato statant naują, apie 3,5 tūkst. kv. m prekybinio ploto, vieno aukšto pastatą.
nuotrauka
2022-05-04 07:12
„Ruukki“ pristato naujus produktus, užtikrinančius aukščiausio lygio priešgaisrinę apsaugą. Vienas jų – „Ruukki® Firewall“ ugniasienė – lengva ir greitai montuojama šiuolaikinė sistema, skirta garantuoti dar didesnį saugumą ir apsaugą nuo ugnies plitimo. Kitas naujas produktas – daugiasluoksnės plok...
nuotrauka
2022-05-03 15:33
Sostinės Lazdynų baseine šiuo metu baigiamas olimpinio baseino įrengimas. Šio mėnesio pabaigoje baseiną planuojama pirmą kartą užpildyti vandeniu, informuoja Vilniaus miesto savivaldybė.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka

Lietaus nuotekų valdymo sistema: kaip išvengti vandens taršos, didesnių mokesčių ir panaudoti lietaus vandenį

Tinkamas lietaus nuotekų srautų suvaldymas lietaus vandens kaupimosi vietose gali užkirsti kelią potvyniams. Universali Pipelife lietaus nuotekų valdymo sistema „Raineo“ – tai galimybė ne ti...