2024 liepos 19 d. penktadienis, 14:21
Reklama  |  facebook

CENTOR sprendimas plačioms angoms. Kaip apsisaugoti nuo vabzdžių ir valdyti šviesą

2024-02-29 07:45
Būstuose populiarėja plačios ir aukštos stumdomos sistemos į terasą, balkoną ar kiemą. Tačiau kartu kyla problema – kaip apsisaugoti nuo vabzdžių ir valdyti šviesos srautą. Amerikiečių gamintojas CENTOR pasiūlė modernų sprendimą: stilingus ištraukiamus tinklelius ir susukamas vertikalias žaliuzes. Šie sprendiniai skirti uždengti didelio ploto (kaip HS stumdomos sistemos) angas.
nuotrauka
„Gretsch-Unitas Baltic“ ir CENTOR nuotr.


Minimos įmonės
Gretsch-Unitas Baltic, UAB
„CENTOR sukūrė 2 sprendinius durims ir langams. S2 idealiai tinka apsisaugoti nuo vabzdžių ir šviesos akinimo angose iki 4 m, o S4 sistema yra specialiai sukurta didelėms – iki 3,2 m aukščio ir 9,01 m pločio – durims su įvairiomis tinklelių, žaliuzių ir jų kombinavimo galimybėmis“, – sako Svajūnas Rutkauskas, projektų vadovas iš įmonės „Gretsch-Unitas Baltic“, kuri yra įgaliota CENTOR atstovė.

S4 sistema – patikima apsauga ir lengvas valdymas

S4 sistema sukurta specialiai itin didelėms – iki 3,2 m aukščio ir 9,01 m pločio – angoms. Šio tipo sistema – tinkleliai ir/arba žaliuzės – leidžia būsto su didelėmis durų angomis savininkams mėgautis prabanga be tradicinių nemalonumų, kurių sunku išvengti dėl vabzdžių, akinančios saulės, prarandamo privatumo.

S4 tinkleliai nuo vabzdžių yra sukurti iš itin patvarus poliesterio (PVC). Tinkleliai gali būti dviejų skirtingų tankių, pynimų. Standartinio pynimo tinklelis sulaiko muses, uodus ir panašius vabzdžius. Tvirtojo pynimo tinklelis pagamintas iš tokios pat medžiagos, kaip ir standartinis variantas, bet tinklelio akučių skersmuo yra dar mažesnis, tad apsaugo nuo dar smulkesnių vabzdžių.

Žaliuzės leis išvengti akinimo, susikurti prieblandą ir pasislėpti nuo svetimų akių.

S4 sistema pagaminta su tvirtu aliumininiu rėmu. Tinkleliai ir žaliuzės jame yra sandariai ir patikimai įtvirtinami, tad yra atsparūs vėjo gūsiams, nelieka plyšių vabzdžiams patekti.

Modernūs inžineriniai sprendimai CENTOR tinklelius daro patogiai valdomus – jie lengvai slysta per visą durų angą, net palietus pirštų galiukais, ir be vargo gali būti sustabdomi bet kurioje norimoje padėtyje. Kai tinklelis arba žaliuzės nenaudojamos, jos vertikaliai susukamos į rėmą, atverdamos vaizdą lauke. Tuo pat būdu sistemos medžiaga yra apsaugota nuo pažeidimų, dulkių ar nešvarumų, o tai ypač svarbu sezoniškai naudojamam uždengimui.

Keturi variantai leidžia susikurti norimą sistemą

S4 sistemos tinkleliai ir žaliuzės gali būti įvairių konfigūracijų. Vienas galimų variantų – tinklelis arba žaliuzės, kurios dengia angą nuo vieno rėmo iki kito, apimdamos visą angos plotą. Pasirinkus dvigubą uždengimą, gali būti įrengiami du tinkleliai arba dvejos žaliuzės, kurios susijungia bet kurioje angos vietoje. Galima rinktis ir dviejų skirtingų tipų audinius – vienoje rėmo pusėje įtaisomas tinklelis, kitoje – žaliuzės. Šios sistemos taip pat gali būti įrengiamos taip, kad užsidarytų 90 laipsnių kampu.

S4 sistema gali būti montuojama tiek viduje, tiek išorėje. Montuojant sistemas išorėje, ant slenksčio įrengiami drenažo latakai.

Sistemą galima pritaikyti prie bet kokio dizaino

S4 sistema yra vizualiai patrauklaus dizaino, atverianti vaizdą nuo vieno angos krašto iki kito.

Sistemos tinklelis gali būti įvairių pynimo stilių, be klosčių ar stumdomų plokščių, kurios sumažintų vaizdą. Pasirinkus žaliuzes, prabangus audinys apsaugo nuo akinimo, gali užtemdyti patalpas, yra stilingų raštų ir spalvų, tad tinka bet kokioms erdvėms, pritaikomas prie bet kokio dizaino.

Aliumininis rėmas gali būti nudažytas pasirinkta spalva – siūloma gamintojų arba priderinant prie esamos durų, langų, interjero spalvos.

S4 sistema savo kategorijoje pelnė geriausio gaminio apdovanojimą „Red Dot: Best of the Best 2019“. Tai yra vienas iš didžiausių pasaulyje dizaino konkursų.

S2 sistema – tokia pat patogi, bet siauresnė

Sistema S2 taip pat apsaugo nuo vabzdžių, įleidžia gryną orą, leidžia grožėtis ištisiniu vaizdu. Ši vienpusė sistema skirta mažesnėms – iki 2025 mm pločio ir 3150 mm aukščio – durų bei langų angoms, tad lengvai galima derinti su mažesniais langais ir durimis. Kaip ir visose CENTOR sistemose, S2 neturi jokių plisuotų klosčių, kurios trukdytų grožėtis vaizdu per visą lango arba durų plotą. Ši sistema paprastai gali būti įrengiama tiek naujos statybos metu, tiek renovuojant, remontuojant patalpas.

S2 sistemos valdymas, uždangų susukimas yra analogiškas kaip ir S4 – mechanizmai veikia vienodai lengvai, gali būti palikta atitraukta bet kokiame taške. Jeigu tinklelis iššoka iš rėmo, jis paprastai grąžinamas atgal.

S2 sistemos konstrukcija kompaktiška: žemo profilio – vos 19 mm arba 25 mm aukščio – slenkstis, leidžiantis sistemą sulygiuoti su grindimis.

Jeigu S4 sistemos atveju galimi keturi variantai, tai S2 atveju – du. Gali būti įrengiamas viengubas (1,3 m pločio ir 3,15 m aukščio) tinklelis arba dvigubas (2,6 m pločio ir 3,15 m aukščio).

Patvarus aliumininis rėmas yra anoduotas arba dažytas – baltos arba bronzinės spalvos. Tinklelis nuo vabzdžių pagamintas iš patvaraus poliesterio (PVC) – standartinio arba tankaus pynimo.

S2 sistema gali būti įrengiama su dvigubomis varstomomis arba stumdomomis durimis, ji puikiai tiks bet kokio stiliaus langams. Sistemą paprasta valyti, remontuoti – užtenka nuimti dangtelius.

Universalaus dizaino ir komforto jungtis

Universalaus dizaino principai gaminius ir paslaugas orientuoja taip, kad visiems būtų galima jais naudotis vienodai lengvai ir patogiai. JAV pradžią gavę universalaus dizaino principai įgyvendinti ir CENTOR gaminiuose.

Gretsch-Unitas Baltic ir CENTOR

S2 ir S4 sistemos maksimaliai atveria durų, langų angas, leisdamos be apribojimų, be angų suskirstymo mėgautis vaizdais lauke. Dar vienas didelis šių sistemų pranašumas – patogus, universalus naudojimasis. Rėmas su tinkleliu, kuris saugo nuo uodų, arba žaliuzės, saugančios nuo akinimo, suteikiančios privatumo, itin lengvai stumdomas. Jis lengvai slysta vos palietus pirštų galiukais, tad rėmą gali stumdyti ir vaikas, ir žmogus, turintis problemų dėl sąnarių, nes tam nereikia didelių pastangų. Dar vienas svarbus elementas – sistemos konstrukcija yra žemo profilio, tad nereikia slenksčio. Tokiu būdu eliminuojama kliūtis stumiant vaikišką vežimėlį, naudojantis neįgaliojo vežimėliu, turint judėjimo negalių.

Gretsch-Unitas Baltic ir CENTOR

Amerikiečių gamintojo CENTOR gaminiai sujungia komfortą ir patogų naudojimąsi. Jis prieinamas tiek naujai statomuose būstuose, tiek ir senuose, remontuojamuose pastatuose.

Sistemos yra gaminamos pagal individualius užsakymus: matmenis, spalvą, medžiagos tankumą ir raštą galima rinktis pagal pageidavimą. Sistemoms suteikiama 5 metų garantija.

Gretsch-Unitas Baltic

CENTOR sprendimų pranašumai:

• Lengvai valdomi – stumdyti galima pirštų galiukais
• 100 % apsauga nuo vabzdžių
• Sumažina akinimą ir saulės šviesą
• Uždengimo medžiagos atsparios blukimui
• Galima naudoti vieną arba kombinuoti kelis sprendimus
• Tinka naujai įrengiamam, renovuojama arba esamam durų, lango rėmui
• Galima montuoti viduje ir išorėje
• Sistemos yra gaminamos pagal individualius užsakymus: matmenis, spalvą, medžiagos tankumą ir raštą galima rinktis pagal pageidavimą.
• Sistemoms suteikiama 5 metų garantija.
„Gretsch-Unitas Baltic“ ir CENTOR nuotr.
Statybunaujienos.ltSPRENDIMAI

nuotrauka
2024-07-19 08:32
Aplinkos projektų valdymo agentūros duomenimis, šiuo metu Lietuvoje renovuojama per 1200 daugiabučių, o jau surenovuota – kiek daugiau nei 3700. Tai siekia vos 12,4 proc. šalies daugiabučių, tad norint pasiekti klimato kaitos padarinių švelninimo tikslus, būtina spartinti renovacijos tempą. Atnaujin...
nuotrauka
2024-07-04 07:44
Nuotekų šalinimo garsai, pavyzdžiui, nuleidžiant vandenį tualete ar išleidžiant iš vonios, gali būti itin stiprūs ir trikdantys gyventojų ir net kaimynų ramybę bei komfortą. Pirmaujanti tarptautinė plastikinių vamzdynų sprendimų gamintoja „Pipelife“ sukūrė sistemą „Master3Plus“, kuri itin efektyviai...
nuotrauka
2024-07-01 15:14
Išmanių namų sprendimų paklausa nuolat auga – namų šeimininkai nori gyventi ne tik gražiau, bet ir išmaniau. Viena populiariausių sistemų, galinčių atliepti net ir sudėtingiausius išmanesnių namų poreikius, yra KNX. Tad jei ketinate rinktis būtent tokį sprendimą, šiame straipsnyje sužinosite svarbia...
nuotrauka
2024-07-01 07:54
Nuo seno dažnai yra minimi tokie raktažodžiai kaip – „visraktis“ ar „stebuklingas raktas“. Bet ar tai gali būti tiesa, kad jie egzistuoja? Taip ir tai nėra mitas. Siekiant patenkinti augančią ABLOY spynų paklausą visame pasaulyje, 1968 m. buvo įkurta Joensuu gamykla. ABLOY gamykloje gaminami ir vien...
nuotrauka
2024-06-17 08:40
Kiekvienais metais patiriame vasaros karščius, kurie dėl klimato kaitos darosi ne tik ilgesni, bet ir intensyvesni. Todėl patalpų vėsinimas tampa ypač aktualus, tačiau tradiciniai, primityviai valdomi oro kondicionavimo būdai yra susiję su didelėmis energijos sąnaudomis. Būtent čia gali padėti išman...
nuotrauka
2024-05-29 15:09
Kiekvienas savo namuose norime jaustis saugiai, o kur nors išvykę – būti ramūs, kad saugūs išliks ir jie. Interjero dizainerė dalijasi keturiais paprastais ir nebrangiais sprendimais, kurie padės užtikrinti namų saugumą atostogų metu.
nuotrauka
2024-05-29 14:51
JUNG KNX išmaniųjų namų sistema (angl. JUNG KNX system arba JUNG KNX smart home) iš naujo apibrėžia mūsų santykį su erdvėmis, kuriose gyvename ar dirbame. Ši sistema leidžia ne tik valdyti ir automatizuoti įvairias išmaniųjų namų funkcijas, bet ir padeda ženkliai sumažinti energijos vartojimą bei ku...
nuotrauka
2024-05-28 10:55
Nuo pat karo Ukrainoje pradžios dažnas nerimauja ir dėl savo šalies saugumo – kaip gintų ją arba kur slėptųsi nuo pavojų, jei iškiltų grėsmė. Viena svarbiausių apsisaugojimo priemonių karo metu yra pastatuose įrengtos slėptuvės, kuriose nuo sprogimo gali slėptis šimtai žmonių. Apie tai, ar įmanoma t...
nuotrauka
2024-05-22 14:45
JUNG garsėja aukštos kokybės sprendimais, skirtais elektros instaliacijai ir išmaniesiems namams. Gydymo įstaigos ne išimtis – JUNG asortimente yra daugybė specializuotų sprendimų, kurie atitinka ligoninių, ambulatorijų, slaugos namų ir kitų medicinos įstaigų reikalavimus.
nuotrauka
2024-05-22 07:04
Prasidėjus šildymo ar vėsinimo sezonui, viena iš svarbiausių aktualijų tampa klausimas, kaip palaikyti norimą temperatūrą namuose be didelių šildymo ar vėsinimo sąnaudų. Populiariausias veiksmų planas – sienų izoliacija ir alternatyvūs šildymo-vėsinimo būdai. Tačiau paprastai pamirštama, kad didžiau...
nuotrauka
2024-05-07 07:04
Be akivaizdžių klimato kaitos padarinių, šiuo metu susiduriame ir su sparčiai augančiomis energijos kainomis, todėl energijos tausojimas tapo didžiausiu namų ūkių rūpesčiu. Energinis efektyvumas reiškia, kad tai pačiai užduočiai atlikti arba tam pačiam rezultatui gauti sunaudojama mažiau energijos. ...
nuotrauka
2024-04-27 09:01
Tiek buityje, tiek ir pramonėje neretai tenka susidurti su problema, kuri, nors ir nedidelė, bet kelia daug nepatogumų: kažkas užrūdijo, sunkiai atsidaro, neįmanoma pastumti. Mesti lauk ir keisti nauju –neracionalu. SOUDAL pasiūlė universalų sprendimą – atnaujintą „Soudal Multi Spray“.
nuotrauka
2024-04-26 14:46
Terminas rekuperacija girdėtas, ko gero, daugeliui. Ypač tie, kurie šiuo metu statosi namą, tam ruošiasi arba yra pirkimo procese, pakankamai dažnai tenka kalbėti apie įvairius techninius dalykus, tarp kurių patenka ir rekuperatoriai. Šis prietaisas atlieka labai svarbų vaidmenį gerinant oro kokybę ...
nuotrauka
2024-04-24 07:43
„Wolf Group“ yra pirmaujanti Europos statybinės chemijos produktų ir sprendimų gamintoja bei platintoja. Įmonė šiemet mini 30 metų veiklos sukaktį. 1994 m. dviejų draugų – Jaan Puusaag ir Jaanus Paeväli – įkurta įmonė išaugo į rinkos lyderę, veikiančią didelėje pasaulio dalyje ir eksportuojančią sav...
nuotrauka
2024-04-23 07:26
Iki balandžio 30 d. vilniečiai kviečiami teikti paraiškas istorinių pastatų išorės tvarkymui. Savivaldybė remia nuo 60 iki 80 proc. istorinių pastatų tvarkybos darbų išlaidų. Vilniaus miesto savivaldybės Kultūros paveldo apsaugos skyriaus vedėja Donata Kabelkė pasakoja svarbiausius dalykus, kuriuos ...
nuotrauka
2024-04-18 09:52
Ryškiomis spalvomis pleškančios gėlės – vienas iš gražiausių ir pigiausių namų akcentų. Tai, kad šiemet daug namų balkonų, terasų ir sodų pražys įvairiais žiedais, rodo ir gėlių, sėklų pardavimo skaičiai, sako Gintarė Kitovė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė. Tiesa, planuojant jomis dekoru...
nuotrauka
2024-04-15 10:06
Apgyvendinti skirtingo amžiaus vaikus viename kambaryje daugeliui tėvų skamba kaip rimtas iššūkis. Ypač, kai vaikų amžius ir poreikiai yra skirtingi, o vietos reikia ne tik namų darbams ruošti, bet ir žaidimams. Kaip padaryti, kad kambaryje vyrautų tvarka, o vietos pakaktų visiems, pademonstravo int...
nuotrauka
2024-04-09 07:44
Artėjant šiltajam metų sezonui, daugelis privačių ir daugiabučių namų įgauna naują išvaizdą. Dažnai būna keičiamos namų ar butų, lauko arba vidaus durys. Tačiau vienas iš pirmųjų žingsnių, renkantis duris, – apgalvoti ir nuspręsti, koks durų rakinimo sprendimas Jums bus tinkamiausias ir pateisins Jū...
nuotrauka
2024-04-04 11:44
Skirdami daugiau dėmesio tvarumui, gyventojai vis dažniau ieško būdų, kaip savo namuose sumažinti anglies dvideginio pėdsaką ir padidinti energijos vartojimo efektyvumą. Galvojant apie tai, šiltinami pastatai ir jų stogai, keičiami fasadų langai, tačiau dažnai neįvertinama, kokie svarbūs stogo langa...
nuotrauka
2024-04-03 07:43
Statant ar remontuojant klijai yra svarbus elementas, nes jie gali labai paveikti darbo kokybę ir patvarumą. Tinkamai parinkti klijai gali padėti užtikrinti, kad konstrukcija bus tvirta, patvari, estetiška ir atitiks visus reikalavimus. Klijų pasirinkimas yra svarbus ir gali turėti didelę įtaką meis...

Statybunaujienos.lt » SPRENDIMAI