2023 gruodžio 2 d. šeštadienis, 20:35
Reklama  |  facebook

„CITUS“ Druskininkuose įgyvendina konversijos projektą

2022-10-24 15:06
Druskininkuose, buvusioje didžiausioje kurorto sanatorijoje jau sukiojasi kranai ir pluša statybininkai – „Nemuno by CITUS“ projektui rugsėjį išduotas statybų leidimas. Iki šiol darbai taip pat vyko: pastatas išvalytas, pašalintos fasado konstrukcijos, dalis vidinių pertvarų ir senų inžinerinių sistemų; toliau lygiagrečiai vyko projektavimo darbai, buvo rengiama sudėtinga konversijos projekto dokumentacija.
nuotrauka
CITUS nuotr.


Minimos įmonės
Citus, UAB
Archas, UAB
Druskininkų savivaldybė,
„Citus“ turi patirties su konversijos projektais: projektas „Telegrafas“ Kaune tapo vienu pirmųjų pagal autentiškumo programą atkurtu paveldo objektų Lietuvoje, antrasis etapas pradėtas buvusioje Kauno radijo gamykloje „Banga“, tapusioje „Radio City“.

„Nemuno by CITUS“, kaip ir „Radio City“, architektūrinė išraiška buvo patikėta žinomai Kauno architektūros studijai „Archas“. Architektai „Nemuno“ poilsio namus vertina kaip svarbią Druskininkų urbanistinio identiteto dalį ir vieną ambicingiausių to meto Druskininkų urbanistinių įvykių.

„Tikime, kad mūsų studijos parengtas pastato atgaivinimo projektas prisidės prie Druskininkų kurorto įvaizdžio gerinimo, pastatas išliks toks pat ambicingas ir matomas. Statinio architektūra, konstrukcijos yra aukštos kokybės, tad pritaikyti jį pasikeitusiems inžineriniams, funkciniams, estetiniams reikalavimams nebuvo labai sudėtingas uždavinys. Kuriant pastato regeneracijos koncepciją išsikėlėme tikslą išsaugoti modernaus pastato architektūrą, sukurti maksimaliai komfortišką būsimų pastato gyventojų aplinką“, – cituojamas studijos „Archas“ architektas Tomas Kuleša.

Prasidėjo aktyvus statybų etapas; pikas – pavasarį

„Nemunas by CITUS“ – įspūdingo masto ir sudėtingumo projektas. Pavyzdžiui, jo grindų plotas sudaro beveik 21 tūkst. kv. metrų, fasado langų ir pirmojo aukšto bei šoninių laiptinių vitrinų bendras plotas – beveik 7,5 tūkst. kv. metrų. Net tokių paprastų dalykų, kaip durų ar turėklų reikės didžiulių kiekių: vien durų reikės apie 450, o balkonams ir laiptinėms, kurių viena – žymioji, D formos centrinė sanatorijos laiptinė – 2 810 m turėklų“, – „Citus“ pranešime cituojamas įkūrėjas ir akcininkas Mindaugas Vanagas.

CITUS Druskininkuose

Ir tai, M. Vanago teigimu, – tik paprastos ir akivaizdžios techninės detalės. Druskininkai yra toli nuo Lietuvos didmiesčių, todėl dalį darbuotojų statybos darbams teks atsivežti, apgyvendinti kurorte. Tai – pakankamai sudėtingi logistiniai klausimai, o darbai tarpusavyje tampriai susiję, todėl bet kokie pakeitimai ar nesklandumai gali turėti įtakos bendram procesui.

CITUS Druskininkuose „Beveik lygiai po metų, 2023 m. IV ketv. siekiame pradėti perduoti apartamentus naujiesiems jų savininkams. Reiškia, turės būti atlikti apie keturi penktadaliai visų fizinių darbų. Subūrėme labai stiprią, patyrusią ir patikimą komandą, kuri dirba projekte – nuo plėtros ir statybų valdymo iki pardavimų bei rinkodaros – todėl neabejoju projekto sėkme“, – sako vienas „Nemuno by CITUS“ idėjos autorių Mindaugas Vanagas.

Projekto teritorijoje jau iškilo kranai, kurie pradeda išmontuoti senąją stogo konstrukciją. Turės būti sustiprintos stogo konstrukcijos, kad išlaikytų numatytą baseiną, terasas ir kitą įrangą. Senosios konstrukcijos, kurias reikės numontuoti, sudaro apie 860 tonų.

Naujosios konstrukcijos turės atlaikyti dvigubai didesnes nei iki šiol, apie 1 300 kg kv. metre apkrovas, o baseino vietoje – 2 150 kg/kv. m. Atraminės kolonos bus tvirtinamos pirmame ir dešimtajame pastato aukštuose. Tam reikės beveik 60 500 kg metalinių konstrukcijų.

Pagal projekto grafiką, naują stogą ir įspūdingą „karūną“, kuri svers apie 144 600 kg, pastatas turės kitų metų gegužę.

Senųjų konstrukcijų išmontavimo ir naujų sumontavimui vien kranų darbo skaičiuojama apie 1 700 val. Visų laukiamas baseinas ir terasos ant jo turėtų atsirasti priklausomai nuo visų projekto eigos aspektų, jau įsikūrus gyventojams – maždaug 2024 m. pavasarį.

Lygiagrečiai vykdomas kitas didelis darbas: grindų žeminimas pirmajame aukšte. Projekto statybų komanda aiškina, kad bus keičiamos visos komunikacijos, vamzdynai. Taip pat to reikia siekiant aukštesnių lubų inžinerinėms sistemoms: pagal dabartinius standartus reikalinga kokybiška ventiliacija pirmajame aukšte numatytoms erdvėms. Darbus numatoma baigti kitų metų gegužės mėn.

Didelių apimčių bus ir pastato inžinerinės sistemos. Pvz., vandentiekio vamzdžių ilgis sieks apie 20 km, buitinių nuotekų – dar 5,7 km, pastato bendrojo elektros tinklo, be apartamentų ir dalies kitų patalpų, kabelių ilgis – 20 km, gaisro aptikimo ir signalizacijos bei dūmų šalinimo sistemoms reikės dar per 21 km kabelių.

Jau vyksta pastato konstrukcijų valymas bei nusidėvėjusių elementų remontas ir keitimas. Rugsėjį projekte lankėsi ekspertų grupė, kuri tikrino konstrukcijų būklę. Buvo nustatyta, kad konstrukcijų būklė – gera, o nedideli defektai yra susiję su ilgalaikiu pastato nusidėvėjimu, ypač tuo laikotarpiu, kai sanatorija buvo nenaudojama, o neprižiūrimas konstrukcijas ardė aplinkos poveikis. Bus tvarkomi visi pastato elementai: perdangos, sienos, kolonos.

CITUS Druskininkuose

Baigus darbus, „Nemuno by CITUS“ pastatas niekuo nesiskirs nuo visiškai naujai pastatyto – visos jo dalys bus naujos, išskyrus perdangas ir kolonas, kurios bus sutvirtintos, bus įdiegti nauji inžineriniai sprendimai, nauji langai, sienos ir kiti pastato elementai. Tačiau konversija leis išsaugoti autentišką pastato charakterį, o tuo pačiu – sutaupyti medžiagų, darbo laiko, sumažinti taršą, reikalingą tokio dydžio objekto statybai. Visame pastatui reikalingų statybinių medžiagų gamybos ir pačios statybos procese didžiąją dalį išskiriamo anglies dvideginio sudaro konstrukcijoms reikalingo betono gamyba.

Įdomus faktas: betonas savo didžiausią stiprumą pasiekia maždaug per 100 metų. „Nemuno“ sanatorija pradėta statyti 1966 m.

2023 m. pavasario pabaigoje bus pradėtas langų montavimo, mūro ir inžinerinių sistemų įrengimo darbų etapas. Lygiagrečiai bus vykdomi darbai pastato viduje, taigi, tuomet bus pasiektas darbų intensyvumo pikas. Atlaisvinus atskiras projekto teritorijos zonas nuo pastolių, technikos ir pan. prasidės dalis gerbūvio tvarkymo darbų.

Projektas rekordininkas

„Birželį pradėję projekto pardavimus nusimatėme įvairių rizikų: pasaulį jau buvo pradėjusios užvaldyti neapibrėžtumo nuotaikos. Tačiau pasiteisino mūsų prognozė, kad antrojo būsto arba būsto poilsiui populiarumas pastaruoju metu labai išaugo ir ypatingas apartamentų su papildomomis paslaugomis pasiūlymas Druskininkuose bus patrauklus. Daugybė žmonių „Nemuno by CITUS“ starto laukė, buvo palikę savo kontaktus, kai kas jautė sentimentus buvusiai sanatorijai ir laukė jos atsinaujinimo. Todėl pirmiausia bendravome su jais, o ir paskelbus apie projekto pradžią susidomėjimo sulaukiame didelio“, – kalba „Citus“ įkūrėjas M. Vanagas.

CITUS Druskininkuose

„Nemune by CITUS“ per keturis mėnesius rezervuoti 85 apartamentai, o preliminariosios sutartys pasirašytos su 64 klientais – parduoti jau 36 proc. iš 176 šiuo metu parduodamų pirmosios projekto dalies apartamentų. Šiemet tai yra sėkmingiausias pardavimų prasme „Citus“ valdomas projektas. „Radio City“, Kaune nuo metų pradžios su klientais pasirašytos 49 sutartys, projekte „Visi savi“, Vilniuje – 48, PaJustyje“ – 38, „Link Ten“ – 22, „Miško ardų“ II ir III etapuose – 16. Dar 11 butų parduoti jau baigtuose „Klevų namuose“, laikinojoje sostinėje.

Apie 90 proc. projekto klientų sudaro 30–45 ir vyresnių nei 50 m. amžiaus žmonės, dažniausiai verslininkai arba aukščiausios kategorijos specialistai. Ieškančių būsto sau ir investicijai dalys pasiskirsto beveik tolygiai. Ieškantieji sau dairosi antrojo būsto, bet planuoja jį ir nuomoti, kai nesinaudos patys.

Absoliuti dauguma apartamentų pirkėjų yra iš Vilniaus, likę – iš Kauno, Druskininkų, kartais – ir kitų miestų. Vilniaus ir Kauno gyventojus projektas domina, nes yra arčiau nei pajūris, o tiek iš vieno, tiek iš kito miesto atstumas iki Druskininkų – panašus. Taip pat jiems patrauklus kurortas, kuris aktyvus visais metų laikais. Didžioji dalis klientų gerai pažįsta Druskininkus, dažnai atvyksta ilsėtis su šeimomis arba net yra iš čia kilę. Tiesa, jau fiksuota ir pirkėjų iš užsienio: Jungtinės Karalystės, Izraelio, Lenkijos.

CITUS Druskininkuose

„Druskininkai – vienas didžiausių Lietuvos kurortų, pagrindinis pajūrio konkurentas. Žmonės Druskininkus mėgsta dėl gamtos, mineralinių vandenų, paslaugų gausos ir nepavaldumo sezonams. Tačiau viešbučių kainos yra aukštos, todėl konkuruoja ir su užsienio kurortais, o trumpalaikei nuomai siūlomi individualūs butai stokoja papildomų paslaugų ir ne visada atitinka lūkesčius, – kalba Mindaugas Vanagas. – Mes siekiame užpildyti šią nišą, kuri, kaip matome, yra labai patraukli, nes padidins kurorto prieinamumą. Įsivaizduokime: naktis Druskininkuose, viešbutyje kainuoja iki kelių šimtų eurų. Dar pramogos, maistas. Kiek kartų per metus vidutines pajamas gaunanti šeima gali apsilankyti kurorte – 1, gal 2? O nuosavuose apartamentuose jie gali turėti virtuvę, reiškia, galės sutaupyti maistui, bet, tuo pačiu, turės visą paslaugų, įprastų viešbučiui, paketą. Taip pat čia bus puikios galimybės nuotoliniam darbui. Tai yra patrauklu, nesvarbu, ar įsigyti apartamentai bus nuomojami, ar naudojami sau, nes jų gyventojai gali valdyti savo išlaidas ir dažniau – nors kas mėnesį ir ne tik savaitgaliais – lankytis kurorte.“

Daugiausia susidomėjimo sulaukia 19–39 kv. m ploto apartamentai, kurių ir asortimentas „Nemune by CITUS“ – didžiausias. Daugelis (89 proc. pirkėjų) akcentuoja puikią lokaciją ir patrauklią projekto koncepciją: išskirtinumą, papildomas vertes. Projekto unikalumą akcentuojantis „Nemuno by CITUS“ prekės ženklas, sukurtas su agentūra „Imagine“, spalį buvo pripažintas geriausiu dizaino meistrystės darbu šių metų kūrybiškumo festivalyje „ADC*LT“.

Nuosavo viešbučio apartamentų koncepcija

Pagal „Nemuno by CITUS“ projekto viziją, po konversijos buvusi sanatorija taps apartamentais gyvenimui ir poilsiui, tačiau juos planuojama papildyti pramogų ir paslaugų paketu, būdingu viešbučiams. Apartamentų savininkams numatoma siūlyti administravimo paslaugas, kad juose apsistojant – kaip nuosavame viešbutyje – nereikėtų niekuo rūpintis. Jau yra gauti preliminarūs paslaugų pasiūlymai iš potencialių partnerių.

CITUS Druskininkuose Buvusios sanatorijos pirmajame aukšte turėtų įsikurti SPA paslaugų centras ir restoranas, o jų tąsa numatyta erdvėse ant stogo: ten projektuojama restorano terasa ir kokteilių baras, taip pat įspūdingą SPA vandens zona. Tai bus viso komplekso akcentas.

Likusiuose devyniuose aukštuose suprojektuota apie 370 skirtingo dydžio apartamentų, kurių kambarių skaičius svyruoja nuo 1 iki 4, o plotas – nuo 18 iki 80 kv. m.

Aplink pastatą planuojama įrengti parką, kuris taip pat bus atviras visiems. Tai padidins sinergiją ir su greta baigiamu statyti Druskininkų kultūros centru.

„Nemunas by CITUS“ kuriasi Druskininkų centre, adresu Liepų g. 1. Šalia yra Druskininkų Vandens parkas, Lynų kelias, Gydyklos ir gydyklų parkas, Muzikinis fontanas, nuotykių parkas, Druskonio ežeras ir kitos turistų bei poilsiautojų pamėgtos vietos.

Buvusį sanatorijos kompleksą už 3,63 mln. Eur Druskininkų savivaldybės skelbtame aukcione įsigijo „Citus“ įmonių grupė. 

CITUS nuotr. ir ARCHAS vizualizac. 

Statybunaujienos.lt
Žymės  KonversijaObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2023-12-01 14:09
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovės „Realco“ duomenimis, šių metų lapkričio mėnesį Vilniaus pirminėje NT rinkoje parduotas 171 naujas būstas ir fiksuota 15 sutarčių nutraukimų. Iš visų praėjusį mėnesį parduotų būstų 30 buvo rezervuoti ankstesniais mėnesiais, o į lapkričio statistiką įtraukti ...
nuotrauka
2023-11-28 12:23
Tęsdamas ilgalaikį bendradarbiavimą, „Luminor" bankas suteikė 10,4 mln. eurų ilgalaikę paskolą vienai didžiausių nekilnojamojo turto plėtotojų Baltijos šalyse „Sirin Development", plėtojančiai A klasės logistikos parką „Rumbula" Rygoje. Projektas buvo įgyvendinamas keliais etapais – ketvirtasis 28 t...
nuotrauka
2023-11-28 11:58
Neseniai užbaigtas, daugiau nei 6 mln. eurų kainavęs naujausias Kauno technologijos universiteto (KTU) projektas – tarpdisciplininio prototipavimo laboratorijų centras „M-Lab“. Mokslininkų poreikius atliepiančios aukšto lygio laboratorijos, poilsio ir susitikimų erdvės bei įvairūs technologiniai spr...
nuotrauka
2023-11-27 10:01
Sąnaudų požiūriu gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba nuo šių metų rugsėjo mėnesio atpigo po 0,5 proc., o pastatų remontas – 0,4 proc.
nuotrauka
2023-11-27 09:28
Daugiau nei ketvirtį amžiaus – nuo 1996 metų Vilniaus miestą planavusi ir jo skaitmenizavimo procesus vysčiusi bendrovė „Vilniaus planas“ keičia vizualinį identitetą – nuo šiol ji tampa „ID Vilnius“.
nuotrauka
2023-11-24 16:17
Tarptautinis Šiaulių oro uostas šią savaitę paskelbė turimo paskutinio laisvo žemės sklypo aukcioną, kuris įvyks gruodžio 18 d. Į jį tikimasi pritraukti logistikos ar sandėliavimo veikla užsiimantį investuotoją. Oro uosto vadovė Aurelija Kuezada teigia, kad atsižvelgiant į oro uostų specifiką, tokia...
nuotrauka
2023-11-24 09:56
Didžiausias Baltijos šalyse privataus kapitalo fondų valdytojas „BaltCap" nutraukė sutartį su fondo „BaltCap Infrastructure Fund" (BInF) partneriu Šarūnu Stepukoniu ir kreipėsi į teisėsaugą po to, kai BInF finansų direktoriai nustatė veiklos pažeidimų tvarkant jo vadovaujamo fondo finansus. Vadovav...
nuotrauka
2023-11-24 09:35
„Ruukki Construction“, priklausanti „SSAB“ grupei, statybos bendrovė „Peab“ bei nekilnojamojo turto bendrovė „Wihlborgs“ Lunde (Švedija) pristato pirmąjį pasaulyje pastatą, kurio statyboms buvo naudojamas plienas, pagamintas nenaudojant iškastinio kuro. Pastato sienų ir stogo konstrukcijas suprojekt...
nuotrauka
2023-11-24 07:56
Statyba paprastai orientuota į žmogų. Statybos ir rekonstravimo darbai Lietuvos zoologijos sode Kaune įvedė dar vieną, patį svarbiausią šiame objekte elementą – gyvūnus. Tad įmonei STATYBOS RITMAS, šio projekto generaliniam rangovui, teko įgyvendinti netradicinį projektą.
nuotrauka
2023-11-23 13:28
Vievyje oficialiai atidaryti senjorų globos namai „Gemma" Vievio namai, kuriuose jau apsigyveno pirmieji senjorai. Tarp jų – ir Amerikos lietuvė, atvykusi tiesiai iš oro uosto. Kone 5 tūkst. kv. m ploto komplekse galės apsigyventi 160 senjorų.
nuotrauka
2023-11-22 12:56
Skaitmenizavimo procesai sparčiai keičia visą pasaulį, o šiame kontekste tampa aišku – jei valstybė ir verslas neinvestuos į dirbtinio intelekto galimybių išnaudojimą, didžiųjų duomenų įveiklinimo sprendinius ir kitus skaitmeninius įrankius, ilgainiui didės skaitmeninė atskirtis tarp pažengusių ir p...
nuotrauka
2023-11-22 12:28
Universitetai ir kolegijos praktikas įmonėse studentams yra įtraukusios į privalomąją studijų programą. Verslas šį praktinį teorinių žinių pritaikymą sutinka palankiai, nes tai leidžia viduje užsiauginti trūkstamus darbuotojų resursus. Ar praktika studijų metais gali išspręsti šį iššūkį ir kokią nau...
nuotrauka
2023-11-21 13:42
Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) akredituotoje elektromagnetinio suderinamumo laboratorijoje Kaune bus įrengta pusiau beaidė kamera (SAC) su valdymo kambariu. Beveik 1,8 mln. eurų vertės sutartis pasirašyta su įmone „Statela", kuri atstovauja ETS-Lindgren, pasaulinio lygio beaidžių kamerų gamintoją.
nuotrauka
2023-11-20 13:31
Švedų statytojai pristato naujovę – išmaniąsias namų bendruomenes, kuriose energija ne tik gaminama, bet ir optimizuojama, taip sumažinant sąskaitas bei siūlant tvarų, modernų gyvenimą. Joje pritaikomi sprendimai dėl panašaus klimato gali tapti sektinu pavyzdžiu ir Lietuvos NT rinkai.
nuotrauka
2023-11-17 13:26
Vyriausybė pritarė Gedimino pr. 38, Vilniuje esančio pastato atnaujinimo projektui. Sovietmečiu statytas, energetiškai neefektyvus ir nusidėvėjęs pastatas po modernizacijos taps šiuolaikiškais ir tvariais valstybės įstaigų namais. Projekto įgyvendinimui jau gauta beveik 10 mln. eurų Aplinkos projekt...
nuotrauka
2023-11-17 10:36
„Ruukki Construction", priklausanti „SSAB" grupei, bendradarbiauja su „Honkarakenne", siekiant išbandyti „SSAB" plieno pritaikymą stogo dangų gamybos procese. Pirmasis stogas, pagamintas iš plieno be iškastinio kuro, bus montuojamas ant „Honka" rąstinio namo, kuris yra statomas Klaukkala, Suomijoje....
nuotrauka
2023-11-17 08:08
Pasak Valstybės duomenų agentūros, šių metų trečiąjį ketvirtį Lietuvoje iš viso pabaigta statyti 2 190 naujų gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų. Tai 1,7 proc. daugiau nei atitinkamą ketvirtį 2022-aisiais.
nuotrauka
2023-11-16 15:09
Įmonių grupė „Northway" Vilniuje pradeda plėtoti didžiausią Europoje biotechnologijų miestą BIO CITY. Šalia Molėtų plento esančioje teritorijoje, prilygstančioje 10-iai futbolo aikštynų, įsikurs 6 dideli biotechnologijų kompleksai – keturios gamyklos ir du mokslo tiriamieji centrai. Juose bus vystom...
nuotrauka
2023-11-16 12:02
Siekiant paspartinti projekto užbaigimą, Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT) rekonstrukcijai Vyriausybė papildomai skyrė 4 mln. 389 tūkst. eurų. Šios lėšos LNDT prašymu skirtos vykdomam tęstiniam investicijų projektui „Lietuvos nacionalinio dramos teatro pastato Vilniuje, Gedimino pr. 4, reko...
nuotrauka
2023-11-15 13:49
2023 m. rugsėjį šalyje atlikta statybos darbų už 549,6 mln. EUR to meto kainomis. Pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, tai 1,1 proc. daugiau nei rugpjūtį (palyginamosiomis kainomis).

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas