2023 birželio 2 d. penktadienis, 8:21
Reklama  |  facebook

„CITUS“ Druskininkuose įgyvendina konversijos projektą

2022-10-24 15:06
Druskininkuose, buvusioje didžiausioje kurorto sanatorijoje jau sukiojasi kranai ir pluša statybininkai – „Nemuno by CITUS“ projektui rugsėjį išduotas statybų leidimas. Iki šiol darbai taip pat vyko: pastatas išvalytas, pašalintos fasado konstrukcijos, dalis vidinių pertvarų ir senų inžinerinių sistemų; toliau lygiagrečiai vyko projektavimo darbai, buvo rengiama sudėtinga konversijos projekto dokumentacija.
nuotrauka
CITUS nuotr.


Minimos įmonės
Citus, UAB
Archas, UAB
Druskininkų savivaldybė,
„Citus“ turi patirties su konversijos projektais: projektas „Telegrafas“ Kaune tapo vienu pirmųjų pagal autentiškumo programą atkurtu paveldo objektų Lietuvoje, antrasis etapas pradėtas buvusioje Kauno radijo gamykloje „Banga“, tapusioje „Radio City“.

„Nemuno by CITUS“, kaip ir „Radio City“, architektūrinė išraiška buvo patikėta žinomai Kauno architektūros studijai „Archas“. Architektai „Nemuno“ poilsio namus vertina kaip svarbią Druskininkų urbanistinio identiteto dalį ir vieną ambicingiausių to meto Druskininkų urbanistinių įvykių.

„Tikime, kad mūsų studijos parengtas pastato atgaivinimo projektas prisidės prie Druskininkų kurorto įvaizdžio gerinimo, pastatas išliks toks pat ambicingas ir matomas. Statinio architektūra, konstrukcijos yra aukštos kokybės, tad pritaikyti jį pasikeitusiems inžineriniams, funkciniams, estetiniams reikalavimams nebuvo labai sudėtingas uždavinys. Kuriant pastato regeneracijos koncepciją išsikėlėme tikslą išsaugoti modernaus pastato architektūrą, sukurti maksimaliai komfortišką būsimų pastato gyventojų aplinką“, – cituojamas studijos „Archas“ architektas Tomas Kuleša.

Prasidėjo aktyvus statybų etapas; pikas – pavasarį

„Nemunas by CITUS“ – įspūdingo masto ir sudėtingumo projektas. Pavyzdžiui, jo grindų plotas sudaro beveik 21 tūkst. kv. metrų, fasado langų ir pirmojo aukšto bei šoninių laiptinių vitrinų bendras plotas – beveik 7,5 tūkst. kv. metrų. Net tokių paprastų dalykų, kaip durų ar turėklų reikės didžiulių kiekių: vien durų reikės apie 450, o balkonams ir laiptinėms, kurių viena – žymioji, D formos centrinė sanatorijos laiptinė – 2 810 m turėklų“, – „Citus“ pranešime cituojamas įkūrėjas ir akcininkas Mindaugas Vanagas.

CITUS Druskininkuose

Ir tai, M. Vanago teigimu, – tik paprastos ir akivaizdžios techninės detalės. Druskininkai yra toli nuo Lietuvos didmiesčių, todėl dalį darbuotojų statybos darbams teks atsivežti, apgyvendinti kurorte. Tai – pakankamai sudėtingi logistiniai klausimai, o darbai tarpusavyje tampriai susiję, todėl bet kokie pakeitimai ar nesklandumai gali turėti įtakos bendram procesui.

CITUS Druskininkuose „Beveik lygiai po metų, 2023 m. IV ketv. siekiame pradėti perduoti apartamentus naujiesiems jų savininkams. Reiškia, turės būti atlikti apie keturi penktadaliai visų fizinių darbų. Subūrėme labai stiprią, patyrusią ir patikimą komandą, kuri dirba projekte – nuo plėtros ir statybų valdymo iki pardavimų bei rinkodaros – todėl neabejoju projekto sėkme“, – sako vienas „Nemuno by CITUS“ idėjos autorių Mindaugas Vanagas.

Projekto teritorijoje jau iškilo kranai, kurie pradeda išmontuoti senąją stogo konstrukciją. Turės būti sustiprintos stogo konstrukcijos, kad išlaikytų numatytą baseiną, terasas ir kitą įrangą. Senosios konstrukcijos, kurias reikės numontuoti, sudaro apie 860 tonų.

Naujosios konstrukcijos turės atlaikyti dvigubai didesnes nei iki šiol, apie 1 300 kg kv. metre apkrovas, o baseino vietoje – 2 150 kg/kv. m. Atraminės kolonos bus tvirtinamos pirmame ir dešimtajame pastato aukštuose. Tam reikės beveik 60 500 kg metalinių konstrukcijų.

Pagal projekto grafiką, naują stogą ir įspūdingą „karūną“, kuri svers apie 144 600 kg, pastatas turės kitų metų gegužę.

Senųjų konstrukcijų išmontavimo ir naujų sumontavimui vien kranų darbo skaičiuojama apie 1 700 val. Visų laukiamas baseinas ir terasos ant jo turėtų atsirasti priklausomai nuo visų projekto eigos aspektų, jau įsikūrus gyventojams – maždaug 2024 m. pavasarį.

Lygiagrečiai vykdomas kitas didelis darbas: grindų žeminimas pirmajame aukšte. Projekto statybų komanda aiškina, kad bus keičiamos visos komunikacijos, vamzdynai. Taip pat to reikia siekiant aukštesnių lubų inžinerinėms sistemoms: pagal dabartinius standartus reikalinga kokybiška ventiliacija pirmajame aukšte numatytoms erdvėms. Darbus numatoma baigti kitų metų gegužės mėn.

Didelių apimčių bus ir pastato inžinerinės sistemos. Pvz., vandentiekio vamzdžių ilgis sieks apie 20 km, buitinių nuotekų – dar 5,7 km, pastato bendrojo elektros tinklo, be apartamentų ir dalies kitų patalpų, kabelių ilgis – 20 km, gaisro aptikimo ir signalizacijos bei dūmų šalinimo sistemoms reikės dar per 21 km kabelių.

Jau vyksta pastato konstrukcijų valymas bei nusidėvėjusių elementų remontas ir keitimas. Rugsėjį projekte lankėsi ekspertų grupė, kuri tikrino konstrukcijų būklę. Buvo nustatyta, kad konstrukcijų būklė – gera, o nedideli defektai yra susiję su ilgalaikiu pastato nusidėvėjimu, ypač tuo laikotarpiu, kai sanatorija buvo nenaudojama, o neprižiūrimas konstrukcijas ardė aplinkos poveikis. Bus tvarkomi visi pastato elementai: perdangos, sienos, kolonos.

CITUS Druskininkuose

Baigus darbus, „Nemuno by CITUS“ pastatas niekuo nesiskirs nuo visiškai naujai pastatyto – visos jo dalys bus naujos, išskyrus perdangas ir kolonas, kurios bus sutvirtintos, bus įdiegti nauji inžineriniai sprendimai, nauji langai, sienos ir kiti pastato elementai. Tačiau konversija leis išsaugoti autentišką pastato charakterį, o tuo pačiu – sutaupyti medžiagų, darbo laiko, sumažinti taršą, reikalingą tokio dydžio objekto statybai. Visame pastatui reikalingų statybinių medžiagų gamybos ir pačios statybos procese didžiąją dalį išskiriamo anglies dvideginio sudaro konstrukcijoms reikalingo betono gamyba.

Įdomus faktas: betonas savo didžiausią stiprumą pasiekia maždaug per 100 metų. „Nemuno“ sanatorija pradėta statyti 1966 m.

2023 m. pavasario pabaigoje bus pradėtas langų montavimo, mūro ir inžinerinių sistemų įrengimo darbų etapas. Lygiagrečiai bus vykdomi darbai pastato viduje, taigi, tuomet bus pasiektas darbų intensyvumo pikas. Atlaisvinus atskiras projekto teritorijos zonas nuo pastolių, technikos ir pan. prasidės dalis gerbūvio tvarkymo darbų.

Projektas rekordininkas

„Birželį pradėję projekto pardavimus nusimatėme įvairių rizikų: pasaulį jau buvo pradėjusios užvaldyti neapibrėžtumo nuotaikos. Tačiau pasiteisino mūsų prognozė, kad antrojo būsto arba būsto poilsiui populiarumas pastaruoju metu labai išaugo ir ypatingas apartamentų su papildomomis paslaugomis pasiūlymas Druskininkuose bus patrauklus. Daugybė žmonių „Nemuno by CITUS“ starto laukė, buvo palikę savo kontaktus, kai kas jautė sentimentus buvusiai sanatorijai ir laukė jos atsinaujinimo. Todėl pirmiausia bendravome su jais, o ir paskelbus apie projekto pradžią susidomėjimo sulaukiame didelio“, – kalba „Citus“ įkūrėjas M. Vanagas.

CITUS Druskininkuose

„Nemune by CITUS“ per keturis mėnesius rezervuoti 85 apartamentai, o preliminariosios sutartys pasirašytos su 64 klientais – parduoti jau 36 proc. iš 176 šiuo metu parduodamų pirmosios projekto dalies apartamentų. Šiemet tai yra sėkmingiausias pardavimų prasme „Citus“ valdomas projektas. „Radio City“, Kaune nuo metų pradžios su klientais pasirašytos 49 sutartys, projekte „Visi savi“, Vilniuje – 48, PaJustyje“ – 38, „Link Ten“ – 22, „Miško ardų“ II ir III etapuose – 16. Dar 11 butų parduoti jau baigtuose „Klevų namuose“, laikinojoje sostinėje.

Apie 90 proc. projekto klientų sudaro 30–45 ir vyresnių nei 50 m. amžiaus žmonės, dažniausiai verslininkai arba aukščiausios kategorijos specialistai. Ieškančių būsto sau ir investicijai dalys pasiskirsto beveik tolygiai. Ieškantieji sau dairosi antrojo būsto, bet planuoja jį ir nuomoti, kai nesinaudos patys.

Absoliuti dauguma apartamentų pirkėjų yra iš Vilniaus, likę – iš Kauno, Druskininkų, kartais – ir kitų miestų. Vilniaus ir Kauno gyventojus projektas domina, nes yra arčiau nei pajūris, o tiek iš vieno, tiek iš kito miesto atstumas iki Druskininkų – panašus. Taip pat jiems patrauklus kurortas, kuris aktyvus visais metų laikais. Didžioji dalis klientų gerai pažįsta Druskininkus, dažnai atvyksta ilsėtis su šeimomis arba net yra iš čia kilę. Tiesa, jau fiksuota ir pirkėjų iš užsienio: Jungtinės Karalystės, Izraelio, Lenkijos.

CITUS Druskininkuose

„Druskininkai – vienas didžiausių Lietuvos kurortų, pagrindinis pajūrio konkurentas. Žmonės Druskininkus mėgsta dėl gamtos, mineralinių vandenų, paslaugų gausos ir nepavaldumo sezonams. Tačiau viešbučių kainos yra aukštos, todėl konkuruoja ir su užsienio kurortais, o trumpalaikei nuomai siūlomi individualūs butai stokoja papildomų paslaugų ir ne visada atitinka lūkesčius, – kalba Mindaugas Vanagas. – Mes siekiame užpildyti šią nišą, kuri, kaip matome, yra labai patraukli, nes padidins kurorto prieinamumą. Įsivaizduokime: naktis Druskininkuose, viešbutyje kainuoja iki kelių šimtų eurų. Dar pramogos, maistas. Kiek kartų per metus vidutines pajamas gaunanti šeima gali apsilankyti kurorte – 1, gal 2? O nuosavuose apartamentuose jie gali turėti virtuvę, reiškia, galės sutaupyti maistui, bet, tuo pačiu, turės visą paslaugų, įprastų viešbučiui, paketą. Taip pat čia bus puikios galimybės nuotoliniam darbui. Tai yra patrauklu, nesvarbu, ar įsigyti apartamentai bus nuomojami, ar naudojami sau, nes jų gyventojai gali valdyti savo išlaidas ir dažniau – nors kas mėnesį ir ne tik savaitgaliais – lankytis kurorte.“

Daugiausia susidomėjimo sulaukia 19–39 kv. m ploto apartamentai, kurių ir asortimentas „Nemune by CITUS“ – didžiausias. Daugelis (89 proc. pirkėjų) akcentuoja puikią lokaciją ir patrauklią projekto koncepciją: išskirtinumą, papildomas vertes. Projekto unikalumą akcentuojantis „Nemuno by CITUS“ prekės ženklas, sukurtas su agentūra „Imagine“, spalį buvo pripažintas geriausiu dizaino meistrystės darbu šių metų kūrybiškumo festivalyje „ADC*LT“.

Nuosavo viešbučio apartamentų koncepcija

Pagal „Nemuno by CITUS“ projekto viziją, po konversijos buvusi sanatorija taps apartamentais gyvenimui ir poilsiui, tačiau juos planuojama papildyti pramogų ir paslaugų paketu, būdingu viešbučiams. Apartamentų savininkams numatoma siūlyti administravimo paslaugas, kad juose apsistojant – kaip nuosavame viešbutyje – nereikėtų niekuo rūpintis. Jau yra gauti preliminarūs paslaugų pasiūlymai iš potencialių partnerių.

CITUS Druskininkuose Buvusios sanatorijos pirmajame aukšte turėtų įsikurti SPA paslaugų centras ir restoranas, o jų tąsa numatyta erdvėse ant stogo: ten projektuojama restorano terasa ir kokteilių baras, taip pat įspūdingą SPA vandens zona. Tai bus viso komplekso akcentas.

Likusiuose devyniuose aukštuose suprojektuota apie 370 skirtingo dydžio apartamentų, kurių kambarių skaičius svyruoja nuo 1 iki 4, o plotas – nuo 18 iki 80 kv. m.

Aplink pastatą planuojama įrengti parką, kuris taip pat bus atviras visiems. Tai padidins sinergiją ir su greta baigiamu statyti Druskininkų kultūros centru.

„Nemunas by CITUS“ kuriasi Druskininkų centre, adresu Liepų g. 1. Šalia yra Druskininkų Vandens parkas, Lynų kelias, Gydyklos ir gydyklų parkas, Muzikinis fontanas, nuotykių parkas, Druskonio ežeras ir kitos turistų bei poilsiautojų pamėgtos vietos.

Buvusį sanatorijos kompleksą už 3,63 mln. Eur Druskininkų savivaldybės skelbtame aukcione įsigijo „Citus“ įmonių grupė. 

CITUS nuotr. ir ARCHAS vizualizac. 

Statybunaujienos.lt
Žymės  KonversijaObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2023-06-01 14:50
Darželių laukiančioms jaunoms vilniečių šeimoms džiugi žinia – pasirašyta rangos sutartis dėl darželio augančiame Pilaitės rajone. Planuojama, kad mažieji darželį galės pradėti lankyti 2026-aisiais. Numatoma, kad ugdymo įstaigą galės lankyti iki 320 vaikų: 16 ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo ...
nuotrauka
2023-06-01 12:22
Nesandari stogo danga ir vandens nuvedimo sistema, savaiminiai augalai ant pastato, drėgmės pažeisti konstrukcijų elementai – tokios ir panašios problemos kamuoja daugelį vertingų istorinių Lietuvos pastatų. Šią situaciją gerai žino Kultūros infrastruktūros centro Kultūros paveldo prevencinės prieži...
nuotrauka
2023-05-31 09:49
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Realco“ rinkoje ketina pasiskolinti apie 60 proc., arba iki 67 mln. eurų, lėšų Vilniaus centrinėje dalyje statomam verslo centrui „Hero“, į kurį iš viso investuos 112 mln. eurų.
nuotrauka
2023-05-29 14:50
Nekilnojamo turto plėtros kompanija „Hanner“ gavo leidimą verslo centro „Business Stadium Central“ sostinės Rinktinės gatvėje statyboms. Darbus įmonė planuoja pradėti iš karto, investicijos sieks 60 mln. eurų.
nuotrauka
2023-05-29 11:00
Skaitmeninius sprendimus statybos ir gamybos pramonei sėkmingai vysčiusios Lietuvos įmonės sutelkia jėgas naujam etapui prancūzų kapitalo grupėje.
nuotrauka
2023-05-23 14:49
Vilniaus daugiafunkcio komplekso Šeškinėje projektas keliasi į naują etapą – šiandien, gegužės 23 d., išduotas statybos leidimas Nacionaliniam stadionui ir jame įsikursiančiam sporto muziejui. Stadiono statybos darbai – kartu su visu Daugiafunkciniu kompleksu – turėtų būti baigti 2025 m. Projektą vy...
nuotrauka
2023-05-22 09:53
Estijos kapitalo bankas „Bigbank“ suteikė 9,8 mln. eurų finansavimą NT vystymo grupei „Lithome“, įgyvendinančiai aukštos klasės gyvenamąjį kompleksą Vilniaus Naujamiestyje – „Algirdo promenada“. Bendros investicijos į 119 butų ir 10 komercinių patalpų kompleksą sieks 14,5 mln. eurų, o komplekso dydi...
nuotrauka
2023-05-18 11:58
„Eika“ įmonių grupei priklausantis nutolęs saulės elektrinės parkas Klaipėdos rajone jau gamina elektros energiją. Nuo 2023 pavasario 5 megavatų bendros galios elektrinė aprūpina apie 85 proc. „Eika“ grupės dabartinio energijos poreikio.
nuotrauka
2023-05-18 08:04
Statybos pramonė ieško būdų, kaip pagaminti tokius gaminius, kurie pastatams padėtų kuo taupiau naudoti energiją ir būtų tvarūs – paliktų kuo mažesnį anglies dvideginio pėdsaką ir būtų perdirbami. Vienas tokių gaminių – BIOPORAS, kuris naudojamas kaip efektyvi termoizoliacinė medžiaga.
nuotrauka
2023-05-18 06:46
Vyriausybė pritarė Finansų ministerijos pateiktam A. Goštauto gatvės administracinio kvartalo konversijos pirmojo etapo investiciniam projektui. Šis projektas apima pastato, esančio A. Goštauto g. 11, kapitalinį remontą. Skaičiuojama darbų vertė siekia 16,185 mln. eurų, darbus ketinama baigti 2025 m...
nuotrauka
2023-05-18 06:20
Fondas „East Capital Real Estate Fund IV“ susitarė dėl dviejų Vilniuje esančių 10 aukštų biurų pastatų – „Duetto A“ ir „Duetto B“, kurių bendras nuomai skirtas plotas sudaro 17 260 kv. m. Sandoris bus užbaigtas 2023 m. birželio pradžioje.
nuotrauka
2023-05-15 09:39
Lietuvos zoologijos sodo renovacija jau beveik pasiekė tikslą – įgyvendinta daugiau nei 80 proc. numatytų darbų. Pastatyti daugumos gyvūnų vidaus bei žiemojimo pastatai, lauko voljerai, baigtas rekonstruoti senasis žirafų, zebrų pastatas, pastatytas apžvalgos bokštas su liftu, pilnai įrengtas takas ...
nuotrauka
2023-05-15 09:36
Pilnai rekonstravęs vieną universiteto bendrabutį, Kauno technologijos universitetas (KTU) toliau modernizuoja turimus gyvenamosios paskirties pastatus. Siekiant sukurti šiuolaikišką, studento poreikius atitinkančią gyvenamąją aplinką, šiuo metu ruošiami dar kelių KTU bendrabučių rekonstrukcijos pro...
nuotrauka
2023-05-10 13:57
Tradiciškai gegužės pradžioje Videniškių (Molėtų r.) Šv. Lauryno bažnyčioje ir vienuolyno muziejuje paminėta palaimintojo Mykolo Giedraičio diena. Kultūros infrastruktūros centro (KIC) užsakymu pernai buvo atlikti koplyčios ir zakristijų stogų, fasadų tvarkybos (remonto) darbai.
nuotrauka
2023-05-09 07:49
Pavasaris, kaip rodo ilgametė specialistų patirtis, yra geriausias metas apšiltinti sienas ir stogą. Itin svarbu, kad statybų ekspertams siūloma vis daugiau patikimų sprendimų, kurių vienas populiariausių – greičiausio stingimo putų klijai rinkoje „FOME FLEX 60 Seconds Fast Fix“.
nuotrauka
2023-05-08 09:18
„SBA Urban“ naujos koncepcijos verslo miestelio „Urban HUB“ pirmojo etapo statyboms partneriu pasirinko įmonę „YIT Lietuva“. Pasirašytos generalinės rangos sutarties vertė – 30 mln. eurų. Pirmojo etapo darbus numatoma baigti jau 2024 m. pradžioje.
nuotrauka
2023-05-05 11:35
Vilniaus oro uoste prasidėjęs darbų įkarštis vyksta ne tik naujojo terminalo statybų aikštelėje. Intensyviai planuojamas naujas oro uosto išplanavimas, naujos erdvės ir kiti pokyčiai. Pastačius naująjį terminalą ir sujungus jį su esamu, Vilniaus oro uoste keleiviai skrydžių lauks šiuolaikiškoje erdv...
nuotrauka
2023-05-05 10:48
Jau visai netrukus Vilniuje, Viršuliškių rajone, duris atvers naujas 18 aukštų „Sky Office“ verslo centras. Statybos darbus šiuo metu vykdanti darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ sostinės biuro erdvių rinką papildys 8800 kv. m nuomojamo ploto. Projektuodamas naująjį verslo centr...
nuotrauka
2023-05-03 10:08
Dronai skverbiasi į daugelį sričių. Jie reikalingi pramonės, karybos, žemės ūkio, privataus gyvenimo sferose. Statybos sektorius – viena iš sričių, kur vis daugiau ir plačiau naudojami dronai bei jų sistemos.
nuotrauka
2023-05-02 11:32
Buvusiame Subačiaus priemiestyje, šalia Vilniaus gynybinės sienos bastėjos, įsikūrusi rokoko stiliaus Vilniaus Misionierių vienuolyno ir Viešpaties Dangun Žengimo bažnyčia, dar žinoma Misionierių vardu, pasitinka savo grakščiais bokštais ir proporcijomis. Užpernai prasidėjo šio išskirtinio komplekso...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas