2021 liepos 26 d. pirmadienis, 8:38
Reklama  |  facebook

CLIPSO įtempiamosios lubos ne tik kuria akustinį komfortą, bet ir tampa interjero akcentu Fotogalerija

2021-06-11 07:20
Garsą sugerianti tekstilė patalpoms – nauja realybė. Iš poliesterio siūlų išaustam ir poliuretanu padengtam audiniui tokių savybių suteikė ypatinga technologija: 250 tūkst. mikroperforacijų 1 kv. m užtikrina, kad akustinės CLIPSO lubos sugers net iki 90% garso.
nuotrauka
CLIPSO įtempiamosios lubos. UAB „Šveicariškos sistemos“ nuotr.


Minimos įmonės
Šveicariškos sistemos, UAB
Šis ypatingas audinys yra šveicarų firmos CLIPSO PRODUCTIONS gaminys, kurį Lietuvos rinkai pristato UAB „Šveicariškos sistemos“.

Lubų dangai – drabužių pramonės gaminys

Abi medžiagos – poliesteris ir poliuretanas – jau seniai naudojamos drabužių pramonėje.

Iliustracijoje –
akustinių CLIPSO lubų
įrengimas

Pritaikius specialią technologiją, iš jų pradėtos gaminti lubų ir sienų dangos, padedančios patalpose sukurti akustinį komfortą.

Akustinės CLIPSO lubos – tai pirmosios pasaulyje užpatentuotos besiūlės įtempiamosios lubos arba perforuota lubų drobė, kuri kartu su porėtaisiais sugėrikliais (pvz., mineralinės vatos dembliais) leidžia pasiekti artimas vienetui akustinio sugerties koeficiento reikšmes.

Įrengiant akustines įtempiamas lubas, formuojami trys sluoksniai: perdanga padengiama dembliais, paliekamas oro tarpas ir įrengiama akustinė įtempiama lubų danga.

Akustinė lubų danga – nuo 1 cm storio

Sprendimus arba įrengimo sluoksnius lemia perdanga, patalpos aukštis, užsakovo pageidavimai. Visuomeniniuose pastatuose lubų aukštis nėra toks svarbus, o privačiame būste jis įgyja didelės svarbos. Šiuo atveju žmogus turi apsispręsti, kiek jis gali paaukoti aukščio, nes reikia vietos ir oro tarpui, ir vietos perdangą uždengti dembliais, vatomis, porolonu. Įmonės „Šveicariškos sistemos“ specialistams yra tekę perdangas dengti ir kiaušinių padėklais ar kamštinėmis medžiagomis. Vis tik aukščio praradimai yra maži, palyginus su įgyjama verte – akustiniu komfortu.

Nuotraukoje –
specialistams yra tekę perdangas dengti ir
kiaušinių padėklais

Kartais ne tik žmogaus noras sutaupyti aukštį, bet ir esama situacija, kai nėra kitos išeities, verčia ieškoti alternatyvių sprendimų. Tokiais atvejais galima rinktis 1–3 cm storio sluoksnius. Ekspertų pastebėjimu, efektyviausias rezultatas yra, kai 10 cm galima skirti absorbuojančioms medžiagoms ir palikti apie 15 cm oro tarpą.

Neretai palubėse yra ortakių, inžinerinių sistemų. Šiuo atveju galimi keli sprendimo variantai. Kadangi dėl šių komunikacijų lubas tenka pažeminti 12–13 cm, tai šią erdvę, išlyginant aukščius, galima panaudoti minėtiems įtempiamųjų lubų įrengimo sluoksniams. Kitas variantas – įrengti kelių aukščių, arba laiptuotas, lubas. Šiuo atveju suformuojamas atitinkamas karkasas, „apsiuvamas“ profiliais ir aptempiamas akustiniu audiniu.

Sprendimus privačiuose objektuose lemia kliento pageidavimai, o visuomeniniuose objektuose paprastai atliekamas garso modeliavimas. Įmonė „Šveicariškos sistemos“ nesyk montavo akustines lubas tokiuose žinomuose objektuose, kaip Palangos koncertų salė, Lietuvos jūrų muziejaus delfinariumas, privačiose kino salėse ir kt.

Kaip akustinę dangą paversti interjero akcentais

Įrengiant įtempiamąsias lubas, galima integruoti visus lubų elementus. Tai gali būti įleidžiami arba kabamieji šviestuvai, įvairios grotelės.

Nuotraukoje –
CLIPSO dangą galima padengti
skaitmenine spauda

Įtempiamos akustinės lubos arba sienos, kai šiuo audiniu dengiamos pertvaros, yra ilgaamžės. Dėl džiūvančių sienų ar lubų atsiradę įtrūkimai 0,4 mm storio akustinei dangai nepakenks, nes audinys turi savybę temptis, neprarasdamas lygaus paviršiaus ir akustinių savybių.

Akustinė CLIPSO danga atitinka Bs1d0 degumo klasę, tai rodo, kad gaminys neužsiliepsnoja. Akustinė danga yra skaidri, tačiau gali būti gaminama įvairių spalvų. CLIPSO lubos gali tapti ir interjero akcentu, nes jos būna ne tik įvairiaspalvės, bet ir švytinčios, puoštos pasirinktais vaizdais ar grafika.

CLIPSO lubose galima įrengti efektingas apšvietimo sistemas, kai audinys tarsi filtras idealiai tolygiai išsklaido virš audinio esančių šaltinių šviesą. Dažniausi tai LED šviesos šaltiniai. CLIPSO dangą galima padengti skaitmenine spauda. Dažniausiai to pageidaujama visuomeniniuose ar komerciniuose objektuose, nors tokia technika įspūdingai atrodo ir privačiame būste.

Audiniai paprastai yra imlūs dulkių, tačiau CLIPSO lubos yra antistatinės – neleidžia kauptis dulkėms. Tam tikras CLIPSO audinys gali būti naudojamas net operacinėse. Tarptautiniai higienos sertifikatai liudija, kad tai yra saugus gaminys, kuris atliepia ir tvarumo principus: nuo gamybos pradžios iki įrengimo ypač saugo aplinką, o atliekos yra visiškai perdirbamos.

Ką verta žinoti apie akustines CLIPSO lubas:

• prisitaiko prie judančio pastato, idealiai lygios;
• taupo aukštį, gali būti 1–3 cm;
• įrengiamos per 2–4 dienas (70–120 kv. m);
• neįgeria kvapų, drėgmės ir atstumia dulkes;
• gali būti šviečiančios, su vaizdais;
• montuojant nešiukšlinama, nereikia išnešti baldų;
• antibakterinės, tinka net medicinos įstaigoms;
• suteikiama 10 m garantija, nors iš tiesų tarnauja neribotai.
 UAB „Šveicariškos sistemos“ iliustr.
Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka

SPRENDIMAI

nuotrauka
2021-07-16 06:33
Saulės elektrinės montavimo ant namo stogo sąnaudos sudaro reikšmingą dalį visos saulės jėgainės kainos. Specialistai tvirtina, kad turint aiškias instrukcijas, saulės elektrinę ant savo namo stogo paprastai gali susimontuoti kiekvienas nagingesnis žmogus.
nuotrauka
2021-07-14 08:07
Alinant karščiams vis dažniau pagalvojame, kaip būtų gera gyventi namuose, kuriuose žiemą šilta, o vasarą – vėsu. UAB ROCKWOOL techninis vadovas dr. Andrius Buska tvirtina, kad tai tikrai įmanoma – tereikia statant ir įrengiant namus dėmesio skirti ne vien estetikai, bet ir pritaikyti keletą sprendi...
nuotrauka
2021-07-07 07:58
Net energiškai efektyviuose namuose gyventojai kartais priversti klausytis iš kaimyninių butų sklindančių garsų ar gatvės triukšmo. Vienas iš būdų padidinti akustinį komfortą – garsą izoliuojantys langai.
nuotrauka
2021-06-28 07:14
Vienas iš pagrindinių pastato elementų yra išorinė atitvara arba siena. Todėl suprantamas specialistų dėmesys, ieškant efektyviausių sprendinių. Šios paieškos tapo dar aktualesnės nuo metų pradžios įsigaliojus reikalavimui statyti tik A++ energinio naudingumo pastatus.
nuotrauka
2021-06-17 07:15
Nuo senų laikų didesnių dvarų, rūmų stogai buvo dengiami vario, žalvario ar cinkuota skarda. Ši šimtmečius menanti tradicija, tik su gerokai patobulintomis medžiagomis, išlieka populiari ir šiomis dienomis – ypač tai pastebima apsižvalgius ne tik po naujai statomų, modernių namų kvartalus, bet ir Li...
nuotrauka
2021-06-15 08:05
Vienas greičiausiai kintančių gyvenamosios aplinkos taršos šaltinių yra triukšmas. Miesto transporto, buitinių prietaisų, garso ir vaizdo aparatūros sukuriamo triukšmo lygis per pastaruosius 15–20 metų padidėjo net 10 decibelų. Žmogaus ausis tai suvokia kaip du kartus didesnį triukšmą.
nuotrauka
2021-06-14 07:18
Statybų įmonės dažnai giriasi A++ energinės klasės pastatais. Tačiau nemaža dalis pastatų realiai neatitinka deklaruojamų savybių. Sumažinti pažeidimų skaičių galėtų griežtesnė sertifikavimo kontrolė ir pirkėjų reiklumas, siekiant įsitikinti, ar gauna tai, už ką sumokėjo.
nuotrauka
2021-06-09 13:14
Triukšmas – viena opiausių mūsų laikų aplinkosaugos ir visuomenės sveikatos problemų. Triukšmas neleidžia susikaupti, vargina, neigiamai veikia leidžiant laiką viešosiose, visuomeninėse erdvėse bei biuruose, todėl būdų, kaip efektyviai slopinti triukšmą, reikia ieškoti jau ankstyvuosiuose pastatų pr...
nuotrauka
2021-06-08 08:37
Šilumos izoliacija naudojama visur, kur siekiama išvengti patalpų mikroklimato kaitos dėl vidaus ir išorės temperatūrų skirtumo, kai šiluma prarandama dėl mainų per atitvaras, besiribojančias su išore.
nuotrauka
2021-06-01 06:47
Netinkamos pastatų konstrukcijos, nesandarumai veikia kaip kanalai, kuriais oru sklindantis garsas gali laisvai keliauti iš vienos patalpos į kitą. Dėl to gerokai sumažėja garso izoliacijos efektyvumas. O ką daryti, kai tokių garso kelių pastate yra ne vienas?
nuotrauka
2021-05-26 07:17
Privačių namų savininkai turi galimybę patys spręsti, kokias nuotekų sistemas nori įsidiegti. Specialistų teigimu, absoliuti dauguma žmonių renkasi įprastas, todėl vėliau ilgus metus gyvena klausydamiesi kanalizacijos šniokštimo. Ar verta investuoti į mažatriukšmes sistemas?
nuotrauka
2021-05-24 07:15
Reikalavimas pastatus statyti tik A++ energinės klasės neretai kelia klausimų, kaip energijos taupymą suderinti su fasado estetika. Svarbu ir kaina – ar ne per didelės išlaidos, jau investavus į energijos taupymą, dar investuoti ir į pastato estetiką.
nuotrauka
2021-05-18 07:14
Laikmetis ne tik diktuoja madas, bet ir apibrėžia sąlygas. Didėjant statybų apimtims ir naujakuriams norint kuo greičiau įsikelti į naujuosius savo namus, spartinami ir statybų tempai.
nuotrauka
2021-05-12 07:18
Vilnietė Irma su šeima jau trečius metus gyvena name, kuriame įrengta „Carbontec®“ infraraudonųjų spindulių šildymo sistema. Šalia Nemenčinės gyvenantys vilniečiai svarsto apie dar vieno namo statybą, kuriame taip pat žada rinktis tik infraraudonųjų spindulių šildymo sistemą.
nuotrauka
2021-05-10 16:07
Tinkuojamos sienos – vienas populiariausių sienų šiltinimo sprendimų tiek gyvenamųjų bei viešosios paskirties pastatų statyboje, tiek ir renovuojant, modernizuojant pastatus.
nuotrauka
2021-05-07 10:47
Nuo konstrukcijų tvirtinimo ir statybinių plokščių montavimo iki grindlenčių ar veidrodžių tvirtinimo – klijavimas dažnai yra vienintelis būdas sujungti medžiagas. Šiuolaikiniai klijų gamintojai siekia ne tik užtikrinti kuo geresnį sukibimą, bet ir nuolat ieško sprendimų, gerinančių produktų atsparu...
nuotrauka
2021-05-06 07:13
Suvaldyti garsą, neleisti jam sklisti patalpoje – didysis galvosūkis. Ir ne todėl, kad tai neįmanoma. Svarbiausia – kad, kuriant akustinį komfortą, nereikėtų aukoti erdvės.
nuotrauka
2021-05-05 07:12
„SLENTEX® Aerogelis“ – efektyviausias sprendimas tuose objektuose, kur šiltinamajam sluoksniui palikta visai nedaug vietos. Jis puikiai tiks ir renovuojant istorinius pastatus su nelygiomis sienomis bei kebliais fasadams keliamais paminklosaugos reikalavimais.
nuotrauka
2021-05-04 16:03
Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) inicijuotuose „Metų renovacijos projekto 2020“ rinkimuose pagrindinis prizas atiteko absoliučiam rinkimų favoritui – Klaipėdoje, Taikos pr. 3 stovinčiam devynių aukštų daugiabučiui namui.
nuotrauka
2021-05-03 07:25
Individualių namų statytojai žino – palengvinti ir paspartinti perdengimo darbus galima tik pasirinkus šiuolaikines perdangas. „Teriva“ sistema leidžia neįtikėtinai lengvai ir greitai sumontuoti perdangas esant bet kokiam, net ir įmantriam pastato išplanavimui ar nepatogioms montavimo sąlygoms – tie...

Statybunaujienos.lt » SPRENDIMAI