2021 spalio 28 d. ketvirtadienis, 21:48
Reklama  |  facebook

CLIPSO įtempiamosios lubos ne tik kuria akustinį komfortą, bet ir tampa interjero akcentu Fotogalerija

2021-06-11 07:20
Garsą sugerianti tekstilė patalpoms – nauja realybė. Iš poliesterio siūlų išaustam ir poliuretanu padengtam audiniui tokių savybių suteikė ypatinga technologija: 250 tūkst. mikroperforacijų 1 kv. m užtikrina, kad akustinės CLIPSO lubos sugers net iki 90% garso.
nuotrauka
CLIPSO įtempiamosios lubos. UAB „Šveicariškos sistemos“ nuotr.


Minimos įmonės
Šveicariškos sistemos, UAB
Šis ypatingas audinys yra šveicarų firmos CLIPSO PRODUCTIONS gaminys, kurį Lietuvos rinkai pristato UAB „Šveicariškos sistemos“.

Lubų dangai – drabužių pramonės gaminys

Abi medžiagos – poliesteris ir poliuretanas – jau seniai naudojamos drabužių pramonėje.

Iliustracijoje –
akustinių CLIPSO lubų
įrengimas

Pritaikius specialią technologiją, iš jų pradėtos gaminti lubų ir sienų dangos, padedančios patalpose sukurti akustinį komfortą.

Akustinės CLIPSO lubos – tai pirmosios pasaulyje užpatentuotos besiūlės įtempiamosios lubos arba perforuota lubų drobė, kuri kartu su porėtaisiais sugėrikliais (pvz., mineralinės vatos dembliais) leidžia pasiekti artimas vienetui akustinio sugerties koeficiento reikšmes.

Įrengiant akustines įtempiamas lubas, formuojami trys sluoksniai: perdanga padengiama dembliais, paliekamas oro tarpas ir įrengiama akustinė įtempiama lubų danga.

Akustinė lubų danga – nuo 1 cm storio

Sprendimus arba įrengimo sluoksnius lemia perdanga, patalpos aukštis, užsakovo pageidavimai. Visuomeniniuose pastatuose lubų aukštis nėra toks svarbus, o privačiame būste jis įgyja didelės svarbos. Šiuo atveju žmogus turi apsispręsti, kiek jis gali paaukoti aukščio, nes reikia vietos ir oro tarpui, ir vietos perdangą uždengti dembliais, vatomis, porolonu. Įmonės „Šveicariškos sistemos“ specialistams yra tekę perdangas dengti ir kiaušinių padėklais ar kamštinėmis medžiagomis. Vis tik aukščio praradimai yra maži, palyginus su įgyjama verte – akustiniu komfortu.

Nuotraukoje –
specialistams yra tekę perdangas dengti ir
kiaušinių padėklais

Kartais ne tik žmogaus noras sutaupyti aukštį, bet ir esama situacija, kai nėra kitos išeities, verčia ieškoti alternatyvių sprendimų. Tokiais atvejais galima rinktis 1–3 cm storio sluoksnius. Ekspertų pastebėjimu, efektyviausias rezultatas yra, kai 10 cm galima skirti absorbuojančioms medžiagoms ir palikti apie 15 cm oro tarpą.

Neretai palubėse yra ortakių, inžinerinių sistemų. Šiuo atveju galimi keli sprendimo variantai. Kadangi dėl šių komunikacijų lubas tenka pažeminti 12–13 cm, tai šią erdvę, išlyginant aukščius, galima panaudoti minėtiems įtempiamųjų lubų įrengimo sluoksniams. Kitas variantas – įrengti kelių aukščių, arba laiptuotas, lubas. Šiuo atveju suformuojamas atitinkamas karkasas, „apsiuvamas“ profiliais ir aptempiamas akustiniu audiniu.

Sprendimus privačiuose objektuose lemia kliento pageidavimai, o visuomeniniuose objektuose paprastai atliekamas garso modeliavimas. Įmonė „Šveicariškos sistemos“ nesyk montavo akustines lubas tokiuose žinomuose objektuose, kaip Palangos koncertų salė, Lietuvos jūrų muziejaus delfinariumas, privačiose kino salėse ir kt.

Kaip akustinę dangą paversti interjero akcentais

Įrengiant įtempiamąsias lubas, galima integruoti visus lubų elementus. Tai gali būti įleidžiami arba kabamieji šviestuvai, įvairios grotelės.

Nuotraukoje –
CLIPSO dangą galima padengti
skaitmenine spauda

Įtempiamos akustinės lubos arba sienos, kai šiuo audiniu dengiamos pertvaros, yra ilgaamžės. Dėl džiūvančių sienų ar lubų atsiradę įtrūkimai 0,4 mm storio akustinei dangai nepakenks, nes audinys turi savybę temptis, neprarasdamas lygaus paviršiaus ir akustinių savybių.

Akustinė CLIPSO danga atitinka Bs1d0 degumo klasę, tai rodo, kad gaminys neužsiliepsnoja. Akustinė danga yra skaidri, tačiau gali būti gaminama įvairių spalvų. CLIPSO lubos gali tapti ir interjero akcentu, nes jos būna ne tik įvairiaspalvės, bet ir švytinčios, puoštos pasirinktais vaizdais ar grafika.

CLIPSO lubose galima įrengti efektingas apšvietimo sistemas, kai audinys tarsi filtras idealiai tolygiai išsklaido virš audinio esančių šaltinių šviesą. Dažniausi tai LED šviesos šaltiniai. CLIPSO dangą galima padengti skaitmenine spauda. Dažniausiai to pageidaujama visuomeniniuose ar komerciniuose objektuose, nors tokia technika įspūdingai atrodo ir privačiame būste.

Audiniai paprastai yra imlūs dulkių, tačiau CLIPSO lubos yra antistatinės – neleidžia kauptis dulkėms. Tam tikras CLIPSO audinys gali būti naudojamas net operacinėse. Tarptautiniai higienos sertifikatai liudija, kad tai yra saugus gaminys, kuris atliepia ir tvarumo principus: nuo gamybos pradžios iki įrengimo ypač saugo aplinką, o atliekos yra visiškai perdirbamos.

Ką verta žinoti apie akustines CLIPSO lubas:

• prisitaiko prie judančio pastato, idealiai lygios;
• taupo aukštį, gali būti 1–3 cm;
• įrengiamos per 2–4 dienas (70–120 kv. m);
• neįgeria kvapų, drėgmės ir atstumia dulkes;
• gali būti šviečiančios, su vaizdais;
• montuojant nešiukšlinama, nereikia išnešti baldų;
• antibakterinės, tinka net medicinos įstaigoms;
• suteikiama 10 m garantija, nors iš tiesų tarnauja neribotai.
 UAB „Šveicariškos sistemos“ iliustr.
Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka

SPRENDIMAI

nuotrauka
2021-10-13 07:03
Statybų sektoriaus aktualijos ir tendencijos nuolat keičiasi. Ilgą laiką dėmesys krypo į šilumos izoliavimą, vėliau – pastato išorinių konstrukcijų sandarumą, o paskutiniu metu aktualiausia tapo garso izoliacijos sprendimų svarba. Populiarėjančios lengvo mūro medžiagos dėl masės trūkumo dažnai negal...
nuotrauka
2021-10-07 07:14
Artėjant šildymo sezonui, daugiausia diskusijų kyla dėl šildymo kaštų. Tačiau net ir brangiai mokantys už šilumą privačių namų savininkai, verslo ar visuomeninių objektų vartotojai kartais patiria diskomfortą. Vieni dažniausių nepatogumų – šildymo sistemos skleidžiamas triukšmas ar netolygiai pasisk...
nuotrauka
2021-10-05 07:01
Klojant grindis, vis labiau populiarėja parketlenčių klijavimas tiesiogiai prie pagrindo. Toks būdas užtikrina didesnį šilumos pralaidumą, leidžia kloti didesnį vientisų parketlenčių plotą ir suteikia akustinį komfortą. Norint, kad parketas gerai sukibtų, labai svarbu teisingai pasirinkti klijus.
nuotrauka
2021-09-28 07:00
Jeigu anksčiau renkantis langus klausimas dėl sprendimo būdavo paprastas – mediniai arba plastikiniai, tai šiandien jau ieškoma ir energiškai efektyvių, ir modernaus dizaino sprendimų.
nuotrauka
2021-09-24 06:40
Lietuvos įmonė IGLU TECH, priklausanti ICOR įmonių grupei, neslepia ambicingų planų. Modernių geoterminių šilumos siurblių gamintojai, jau žinomi Baltijos šalių ir Lenkijos rinkose, nusitaikė į Europą.
nuotrauka
2021-09-20 15:33
Stogas yra svarbiausias namo elementas, kuris saugo namus ir jo šeimininkus nuo nelauktų kritulių ir šalto bei karšto oro. Jei stogas nebus tinkamai parinktas, patirsite didelių ekonominių nuostolių. Stogą reikia rinktis atsakingai, nes visi norime, kad jis tarnautų ilgai ir puoštų kiemą savo gražia...
nuotrauka
2021-09-13 07:25,      papildyta 2021-09-14 21:38, Papildyta nuotraukomis
Svarbiausios priežastys dvi: išmanioji šildymo dujomis sistema garantuoja maksimalų komfortą su minimalia priežiūra, o išmanieji skaitikliai užtikrins tikslų atsiskaitymą ir garantuos nenutrūkstamą dujų tiekimą.
nuotrauka
2021-09-13 05:56
Balta stogo danga dengtas žaliausias Lietuvoje logistikos centras WESTHUB visą eksploatacijai reikalingą energiją planuoja gauti iš saulės elektrinės, sumontuotos ant stogo. Dėl specialios stogo dangos „RENOLIT ALKORPLAN Bright“ šio pastato energinis naudingumas yra kur kas aukštesnis – tokie stogai...
nuotrauka
2021-09-08 07:30,      papildyta 2021-09-14 21:10, Papildyta nuotraukomis
Naujos kartos ADAX NEO H/L ir CLEA H/L elektriniai radiatoriai su WiFi valdymu – modernaus ir elegantiško dizaino radiatoriai, tinkantys įvairioms aplinkoms ir pritaikyti įvairios paskirties patalpoms: gyvenamosioms, komercinėms ir pan.
nuotrauka
2021-08-12 10:50
Tinkuojamos sienos – vienas populiariausių sienų šiltinimo sprendimų tiek gyvenamųjų bei viešosios paskirties pastatų statyboje, tiek ir renovacijoje. Šilumos izoliacija yra ypatingai svarbi tokios sienos dalis, nes būtent ji padeda taupyti šildymo sąnaudas. Nedegi, ilgaamžė, laidi vandens garams, s...
nuotrauka
2021-08-06 08:02
Didėjant individualių namų pardavimams auga ir tvorų paklausa. Būsimieji gyventojai namus juosiančia tvora dažnai pradeda rūpintis dar prieš namų vidaus įrengimo darbus. Tvora šiandien yra tapusi ne tik namų saugumo ir privatumo garantu, bet ir estetiniu elementu. Taip pat svarbu žinoti, kad norint ...
nuotrauka
2021-07-30 07:31
Visai netrukus – nuo 2023 m. – visi viešieji pirkimai Lietuvoje turėtų tapti žali ir inovatyvūs. Pasiekti to vien tik tradicinėmis statybinėmis medžiagomis ir sprendimais nėra paprasta, tad modernioji Europos statybos pramonė apsiginkluoja hibridiniais sprendimais, suteikiančiais naudojamoms medžiag...
nuotrauka
2021-07-28 07:30
Siekiant užtikrinti statinių ilgaamžiškumą ir energinį efektyvumą, itin svarbus kokybiškas išorinių fasadų sienų jungčių sandarinimas. Fasado elementų jungtys ne tik padeda sukurti vientisą, estetišką vaizdą, bet ir apsaugo pastatą nuo drėgmės, temperatūrų pokyčių bei kitokio aplinkos poveikio, gali...
nuotrauka
2021-07-16 06:33
Saulės elektrinės montavimo ant namo stogo sąnaudos sudaro reikšmingą dalį visos saulės jėgainės kainos. Specialistai tvirtina, kad turint aiškias instrukcijas, saulės elektrinę ant savo namo stogo paprastai gali susimontuoti kiekvienas nagingesnis žmogus.
nuotrauka
2021-07-14 08:07
Alinant karščiams vis dažniau pagalvojame, kaip būtų gera gyventi namuose, kuriuose žiemą šilta, o vasarą – vėsu. UAB ROCKWOOL techninis vadovas dr. Andrius Buska tvirtina, kad tai tikrai įmanoma – tereikia statant ir įrengiant namus dėmesio skirti ne vien estetikai, bet ir pritaikyti keletą sprendi...
nuotrauka
2021-07-07 07:58
Net energiškai efektyviuose namuose gyventojai kartais priversti klausytis iš kaimyninių butų sklindančių garsų ar gatvės triukšmo. Vienas iš būdų padidinti akustinį komfortą – garsą izoliuojantys langai.
nuotrauka
2021-06-28 07:14
Vienas iš pagrindinių pastato elementų yra išorinė atitvara arba siena. Todėl suprantamas specialistų dėmesys, ieškant efektyviausių sprendinių. Šios paieškos tapo dar aktualesnės nuo metų pradžios įsigaliojus reikalavimui statyti tik A++ energinio naudingumo pastatus.
nuotrauka
2021-06-17 07:15
Nuo senų laikų didesnių dvarų, rūmų stogai buvo dengiami vario, žalvario ar cinkuota skarda. Ši šimtmečius menanti tradicija, tik su gerokai patobulintomis medžiagomis, išlieka populiari ir šiomis dienomis – ypač tai pastebima apsižvalgius ne tik po naujai statomų, modernių namų kvartalus, bet ir Li...
nuotrauka
2021-06-15 08:05
Vienas greičiausiai kintančių gyvenamosios aplinkos taršos šaltinių yra triukšmas. Miesto transporto, buitinių prietaisų, garso ir vaizdo aparatūros sukuriamo triukšmo lygis per pastaruosius 15–20 metų padidėjo net 10 decibelų. Žmogaus ausis tai suvokia kaip du kartus didesnį triukšmą.
nuotrauka
2021-06-14 07:18
Statybų įmonės dažnai giriasi A++ energinės klasės pastatais. Tačiau nemaža dalis pastatų realiai neatitinka deklaruojamų savybių. Sumažinti pažeidimų skaičių galėtų griežtesnė sertifikavimo kontrolė ir pirkėjų reiklumas, siekiant įsitikinti, ar gauna tai, už ką sumokėjo.

Statybunaujienos.lt » SPRENDIMAI

nuotrauka

Tvarumas ir žaliosios sienos didmiesčiuose

Miestų želdynai – tema, kuri darosi vis aktualesnė brangstant sklypams, aktyvėjant statyboms, žaliųjų erdvių rekonstrukcijos projektams ir visiems siekiant turėti atgaivos suteikiančias žali...