2023 gruodžio 1 d. penktadienis, 2:37
Reklama  |  facebook

„Continental“ ir Visagino profesinio mokymo centras pradeda dualinio pameistrystės modelio mokymo programą

2020-07-17 12:02
„Continental Automotive Lithuania“ ir Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centro atstovai pasirašė tarpusavio bendradarbiavimo sutartį ir pradeda pameistrystės modelio mokymo programą mechatronikos srityje. Tai viena pirmųjų tokio tipo mokymo programų Lietuvoje.
nuotrauka
Continental Automotive Lithuania nuotr.


Minimos įmonės
Continental Automotive Lithuania, UAB
Investuok Lietuvoje, VŠĮ
„Continental“ ir Visagino profesinio mokymo centro organizuojama mechatronikos pameistrystės programa startuoja šių metų rudenį ir tęsis dvejus metus. 70 proc. viso mokymosi laiko programos dalyviai praleis tiesioginėje darbo aplinkoje – elektronikos komponentų gamykloje Kaune, kur dirbs kartu su savo srities profesionalais, o tai leis žymiai greičiau įsigilinti ir suprasti mechatronikos ypatumus praktinėje aplinkoje. Likusius 30 proc. laiko pameistriai gilinsis į teorinius ir praktinius pagrindus Visagino TVPMc. Kaip skelbiama pranešime, besimokantieji įgis mechaninės inžinerijos, elektronikos, pneumatikos ir hidraulikos, jutiklių ir valdiklių, programavimo žinių, išmoks dirbti su moderniais automatizuotos gamybos įrenginiais. Besimokantieji visos programos metu gauna darbo užmokestį. Sėkmingai pabaigę programą, dalyviai ne tik įgaus šalies mastu pripažįstamą kvalifikaciją, bet ir turės galimybę tęsti savo karjerą „Continental“.

„Continental Automotive Lithuania” generalinis direktorius Shayan Ali, cituojamas pranešime, džiaugiasi bendradarbiavimu su Visagino profesinio mokymo centru ir įgyvendinama programa: „Vokietijoje tokio pobūdžio mokymo programos itin populiarios, tad džiaugiamės galėdami prisidėti prie šio mokymo modelio populiarinimo Lietuvoje. Pasitikime savo partneriais Visagino TVPMc. Jų sukaupta patirtis bendradarbiaujant su verslu leidžia ir mums užtikrintai kurti bendrą programą kartu. Matome Lietuvos žmonių potencialą ir suprantame, kaip svarbu bendradarbiaujant su vietinėmis mokymo įstaigomis vystyti ir kelti darbuotojų kvalifikaciją automobilių elektronikos segmente. Laukiame gabių, motyvuotų žmonių ir esame pasiruošę dalintis savo sukaupta ilgamete patirtimi”.

„Continental“ neatmeta galimybės vokiškojo modelio pameistrystės programų ateityje vystyti ir daugiau.

Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centro direktorius Vytautas Petkūnas pabrėžė, jog tokia mokymosi forma turi daugybę privalumų tiek verslui, tiek ir programoje dalyvaujantiems pemeistriams. „Pameistrystės mokymo forma suartina įmones ir mokymo įstaigas, siekiant kuo aukštesnės profesinio mokymo kokybės. Mokymo programos modulių pagrindus įgijęs mokymo įstaigoje, pameistrys praktinius įgūdžius tobulina realioje darbo vietoje. Pameistrystė įgalina spartesnę asmens integraciją į darbo rinką. Laimi visi: pameistrys besimokydamas gauna atlyginimą, socializuojasi įmonėje, sutrumpėja profesinės karjeros kelias; darbdavys pritraukia naujus darbuotojus, ženkliai prisideda prie profesinio mokymo kokybės” – teigė Vytautas Petkūnas. Tokią mokymosi formą Visagino profesinio mokymo centras yra sėkmingai įgyvendinęs ir su medicininės įrangos gamybos įmone „Intersurgical“.

Investuok Lietuvoje agentūros vadovas Mantas Katinas „Continental“ ir Visagino TVPMc bendradarbiavimą įvardino kaip svarbų žingsnį ne tik verslo ir ugdymo institucijų bendradarbiavimui, bet ir kaip svarbų postūmį automobilių pramonei reikalingų kompetencijų vystymui Lietuvoje.

„Pameistrystė yra vienas efektyviausių būdų panaikinti neatitikimą tarp darbo jėgos pasiūlos ir paklausos - ypatingai nišiniuose sektoriuose, kur švietimo sistema nespėja taip greitai prisitaikyti ir parengti darbo rinkai aktualių specialistų. Automobilių pramonės sektorius Lietuvoje dar yra pakankamai naujas, besiformuojantis, todėl natūralu, kad sektoriui aktualios kompetencijos šiuo metu yra sutelktos ir vystomos pačiose įmonėse, o ne profesinėse mokyklose. Tokių sektoriaus lyderių kaip „Continental“ įsitraukimas leis ne tik ugdyti visam sektoriui aktualias žinias, bet ir suteiks Lietuvos profesinėms mokykloms unikalią galimybę perimti ilgametę Vokietijos pameistrystės įgyvendinimo patirtį ir prisidės prie lietuviško profesinio mokymo kokybės gerinimo“, – cituojamas M. Katinas.

Ne vienus metus aktyviai pasisakančius pameistrystės tema ir dualinio mokymo idėjas populiarinantys Vokietijos-Baltijos šalių rūmų atstovai taip pat pasidžiaugė naujos programos startu ir gerųjų Vokietijos praktikų taikymu. „Vokietijos dualinio profesinio mokymo modelis yra sėkmės pavyzdys. Kiekvienais metais sudaroma daugiau kaip 500 tūkst. naujų mokymo sutarčių. Dualinis profesinis mokymas Vokietijoje yra reali alternatyva studijoms. Teorijos ir praktikos derinys leidžia besimokantiems įgyti tai, ko iš jų tikisi įmonės: ne tik specialių žinių, bet ir praktinę šių žinių taikymo patirtį. Turėdami tokią puikią „Continental“ iniciatyvą, tikimės, kad tai yra pirmas svarbus žingsnis link sukurtos profesinio mokymo sistemos Lietuvoje, kurioje AHK gali aktyviai remti įmones“, – pranešime cituojamas Dominic Otto, AHK Vykdančiojo direktoriaus pavaduotojas.  
Statybunaujienos.lt



Automatika, pramonės inžinerija

nuotrauka
2023-11-20 13:31
Švedų statytojai pristato naujovę – išmaniąsias namų bendruomenes, kuriose energija ne tik gaminama, bet ir optimizuojama, taip sumažinant sąskaitas bei siūlant tvarų, modernų gyvenimą. Joje pritaikomi sprendimai dėl panašaus klimato gali tapti sektinu pavyzdžiu ir Lietuvos NT rinkai.
nuotrauka
2023-11-20 09:25
Maišiagalos radioaktyviųjų atliekų saugykloje (MRAS) sėkmingai atlikti radioaktyviųjų atliekų tvarkymo įrangos ir sistemų bandymai, kurie parodė, kad visi įrenginiai tarpusavyje veikia saugiai, suderintai, o bendros objekto eksploatavimo ypatybės ir charakteristikos atitinka numatytus projektinius s...
nuotrauka
2023-09-12 16:22
Valstybinė darbo inspekcija informuoja, kad Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministro įsakymu buvo patvirtintas „Nuolatinę potencialiai pavojingų įrenginių priežiūrą atliekančių asmenų kvalifikacijos arba specialiųjų žinių ir įgūdžių reikalavimų nustatymo aprašas".
nuotrauka
2023-08-23 16:15
Šiuolaikinės technologijos keičia pramonės pasaulį, siūlydamos naujoviškus sprendimus mašinų ir sistemų efektyvumui ir tikslumui didinti. Fotoelektriniai jutikliai yra viena iš pažangių priemonių, lemiančių šią technologinę revoliuciją. Tačiau kaip juos palyginti su tradiciniais aptikimo metodais? A...
nuotrauka
2023-03-15 08:09
Vakarų investuotojai domisi Lietuva, bet kasmet smunka moksleivių rezultatai, o norinčių studijuoti inžinerinius mokslus studentų skaičius vis mažėja. Tai paskatino Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonės asociaciją LINPRA išsikelti ambicingą tikslą – Lietuva 2030 inžinerijos šalis. Tam būtini...
nuotrauka
2022-07-22 09:52
Vis garsiau kalbama, kad Lietuvos verslui, norinčiam išlikti konkurencingu, neišvengiamai būtina galvoti apie veiklos efektyvumą. Vienas iš kelių į kokybės gerinimą, produktyvumo didinimą, sąnaudų mažinimą ir darbuotojų saugą – robotizacija. Tačiau Lietuvos įmonės neskuba investuoti į robotus.
nuotrauka
2022-07-18 15:07
Bendradarbiaudama su „virtualios elektrinės“ paslaugas teikiančiu Estijoje įkurtu startuoliu „Fusebox“, „Caverion Lietuva“ savo klientams galės pasiūlyti išmanią elektros energijos valdymo sistemą, kuri padės sumažinti iki 50 000 tonų anglies dvideginio per metus. Ši sistema taip pat leis prisidėti ...
nuotrauka
2022-06-09 10:56
Rinkos tyrimų įmonės sutaria – pasaulinis robotikos sektorius iki 2030 m. patirs spartų augimą. Nors šis sektorius Lietuvoje dar tik pradinėse vystymosi stadijose, ekspertai skatina paversti jį strategine sritimi ir taip sparčiau skaitmenizuoti pramonę bei kitus sektorius.
nuotrauka
2022-02-21 07:32
GIPL – tai pirmoji ir vienintelė Lietuvos gamtinių dujų jungtis, sujungianti mus su Vakarais. Šis projektas vertinamas ir kaip energetinio saugumo priemonė, ir kaip dar vienas energijos tiekimo šaltinis, sudarantis galimybę įsigyti pigesnių dujų iš Europos visos dujų rinkos, ir praplėsti SGD termina...
nuotrauka
2021-12-07 11:26
Istorine, religine ir kultūrine prasme unikali Vilniaus Šv. Stanislovo ir Šv. Vladislovo arkikatedra bazilika prieš daugiau nei dešimtmetį tapo ir vienu pirmųjų moderniai valdomų visuomeninių pastatų Lietuvoje. 2003-iaisiais joje įdiegus, o šiemet renovavus JUNG KNX standarto išmanaus namo sistemą, ...
nuotrauka
2021-12-06 11:25
KTU mokslininkai pasiūlė dirbtiniu intelektu grįstą metodą, kuris triukšmingoje aplinkoje ne tik padeda aptikti įvairius gedimus laiku, bet ir yra tvarus aplinkai metodas – gedimo aptikimo procesas lengvai skaitmenizuojamas, o senų, puikiai veikiančių pramonės įrengimų keisti nereikia.
nuotrauka
2021-08-30 08:23
Rizikos kapitalo fondas „CoInvest Capital“ kartu su verslo angelais investuoja 400 tūkst. EUR į mobiliosios robotikos bendrovę „Rubedos“. Gautą investiciją bendrovė naudos robotų navigavimo technologijai, automatizuojančiai logistikos centrų veiklą, sukurti.
nuotrauka
2021-07-22 10:24
Ankstyvoje paauglystėje pradėjęs domėtis šiuolaikinės elektrotechnikos ir išmanių technologijų galimybėmis, šiandien šešiolikmetis Skirmantas Skurdenis – jauniausias tarptautinį KNX sertifikatą turintis išmaniojo namo sistemos diegėjas Lietuvoje. Vaikino planuose – savarankiškai nuo A iki Z suprojek...
nuotrauka
2021-07-12 09:09
Vilniuje, greta Molėtų plento, pradėta Gamybos inovacijų slėnio pastato statyba. Čia gamybos įmonės, startuoliai, technologijų kūrėjai ir tyrėjai galės testuoti inovatyvias savo idėjas, kurti skaitmenines inovacijas ir prototipus, vykdyti mažaserijinę gamybą.
nuotrauka
2021-05-31 08:56
„Caverion Lietuva‟ ir „Technopolis Lietuva‟ tęsia bendradarbiavimą naujame „Technopolio Beta“ pastato atnaujinimo projekte. „Caverion Lietuva‟ 10-ies aukštų ir 22,7 tūkst. kv. m ploto pastato rekonstrukcijos projekte organizuoja statybinės bei inžinerinės dalies atnaujinimą.
nuotrauka
2021-05-28 10:48
Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos (LINPRA) nariai pritarė siūlymui atsižvelgti į tarptautinę praktiką bei didėjančią technologijų reikšmę narių veikloje ir papildė asociacijos pavadinimą. Auganti bendruomenė taip pat sutarė laikytis aukštų profesinių standartų, kuriuos įtvirtino Etikos kodek...
nuotrauka
2021-05-21 10:50
Siekdama populiarinti studijas technologijos ir inžinerijos mokslų kryptyse, „Teltonika“ įmonių grupė įsteigė 90 tūkst. eurų stipendijų fondą būsimiems KTU pirmakursiams, pasirinkusiems šias studijas.
nuotrauka
2021-05-13 16:27
Vilniuje, Lvovo g. 37 duris jau atvėrė vienas inovatyviausių verslo centrų Lietuvoje. Šiuolaikiškiems A+ energinės klasės pastato reikalavimams, užsakovo bei nuomininkų poreikiams ir lūkesčiams atliepti, „Caverion Lietuva“ 8 aukštų, 23.000 kv. m bendro ploto pastate įrengė didelės apimties ateities ...
nuotrauka
2021-04-27 14:40
Išaugus Covid-19 pandemijai valdyti skirtų gaminių paklausai, Lietuvos ir visos Europos gamintojai fiksuoja kylančias plastiko gaminių kainas. Pandemijos sąlygomis dėl logistikos konteinerių trūkumo ir sulėtėjusios JAV plastiko sektoriaus gamybos kainas dar labiau kelia žaliavų trūkumas.
nuotrauka
2021-03-23 10:09
Elektronikos inžinieriai – žmonės, gebantys kurti, gaminti, diegti, tirti, tobulinti ir aptarnauti modernias elektronines sistemas. Šiandien jie ypač pageidaujami darbo rinkoje, nes prisideda prie spartesnio technologijų vystymosi, naujų produktų kūrimo.

Statybunaujienos.lt » Automatika, pramonės inžinerija