2024 liepos 25 d. ketvirtadienis, 9:11
Reklama  |  facebook

DARNU GROUP į 71 ha teritoriją Vilniuje investuos mažiausiai 1 mlrd. eurų

2024-06-03 10:05
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ pristatė 71 ha teritorijos Vilniaus pietinėje dalyje vystymo planus. Numatoma, kad tarp Eišiškių plento ir P. Joniko gatvės per 10 metų bus pastatytas naujas rajonas „Launagiai“, kuriame, bendrovės skaičiavimais, galės gyventi apie 13-15 tūkst. žmonių. „Darnu Group“ į projektą planuoja investuoti mažiausiai 1 mlrd. eurų, o statybas tikimasi pradėti jau 2026 metais.
nuotrauka
Asociatyvi projekto vizualizacija. Bendrovės „Darnu Group“ pav.


Minimos įmonės
Darnu Group (buvusi MG VALDA), UAB
Vilniaus m. savivaldybė,
„Savo mastu tai bus didžiausias privataus kapitalo nekilnojamojo turto projektas Lietuvos nepriklausomybės istorijoje. Pagal savo dydį, suplanavimą, funkcijas, jis gali drąsiai pretenduoti į miesto kategoriją. Palyginimui – teritorijos dydis prilygsta 10-čiai mūsų šiuo metu baigiamo Paupio rajonų, o planuojamas gyventojų skaičius bus panašus į Druskininkų“, – sako pranešime cituojama „Darnu Group“ generalinė direktorė Sigita Survilaitė.

Pasak jos, žodžiu „launagis“ mūsų kalboje alternatyviai vadinamas pietų vėjas: „Naujojo projekto pavadinime koduojame ne tik naują gūsį į pietinę Vilniaus dalį ir jos transformaciją, bet ir siekį į Vilnių atnešti naują požiūrį į gyvenamųjų rajonų vystymą, siekiant užtikrinti kokybišką, bet ir tuo pačiu įperkamą gyvenimą mieste.“

Išsamioje projekto urbanistinėje vizijoje numatoma, jog per 10 metų čia bus pastatyta apie 302 tūkst. kv. metrų gyvenamojo ploto (apie 5,5 tūkst. būstų) bei 80,7 tūkst. kv. metrų komercinių ir visuomeninių objektų. Tai leis šiame rajone patogiai gyventi apie 13-15 tūkst. žmonių ir dar apie 7 tūkst. dirbti.

Darnu GroupAsociatyvi
bendrovės
„Darnu Group“
vizualizacija
 
Turės viską, ko reikia kokybiškam gyvenimui

„Vilnius sparčiai auga, tačiau jo gyventojų poreikiai neretai nustumiami į antrąjį planą, kuomet plėtra vykdoma ignoruojant miestiečiams reikalingą socialinę infrastruktūrą: darželius, mokyklas, kasdienes paslaugas, viešąsias erdves, susisiekimą. „Launagius“ projektuojame kaip ateities rajoną, kuris bus daugiafunkcis ir gebės veikti savarankiškai. Šiame projekte itin daug investuosime ne tik į būstus, bet ir į visą patogiam gyvenimui bei darbui reikalingą socialinę ir susisiekimo infrastruktūrą. Taip pat šiandien vilniečiams vis dažniau tenka daryti kompromisus tarp kainos ir kokybės, susiduriama ir su kaip niekad opia būsto įperkamumo problema, todėl keliame sau užduotį sukurti naują gyvenimo kokybės standartą, pasiūlant prieinamas kainas“, – teigia „Darnu Group“ vadovė.

Planuojama, kad „Launagiuose“ vyraus mažaaukštė statyba, o rajonas bus plėtojamas remiantis mišrios paskirties teritorijų vystymo filosofija – taip, kad visas reikalingas paslaugas jo gyventojai galėtų gauti neišvykę iš jo. Numatoma, kad čia iškils mokykla, keletas vaikų darželių, prekybos, paslaugų bei verslo centrai, sporto klubas, grožio ir sveikatos paslaugos, smulkios parduotuvėlės, maitinimo įstaigos, kultūros objektai, aikštės.

Darnu GroupKomercinė zona.
Asociatyvi
bendrovės
„Darnu Group“
vizualizacija

„Tai aktualu ne tik būsimiems naujakuriams, bet ir vietos bendruomenėms, kurias, mūsų skaičiavimais, sudaro apie 2 tūkst. žmonių. Joms pirmosioms jau pristatėme „Launagių“ vystymo planus – girdime jų poreikį ugdymo vietoms, patogesniam susisiekimui, didesniam paslaugų prieinamumui. Be to, tokio masto projektas padės pakeisti šios miesto dalies industrinį veidą ir paskatins gamtiškos bei unikalios vietos potencialą išnaudoti žmogaus gyvenimo poreikiams, o ne pramonės sektoriaus plėtrai“, – sako S. Survilaitė.

„Launagiuose“ bus kuriama daug ir įvairių vilniečiams atvirų rekreacinių zonų: keturi vandens telkiniai, penki skirtingų funkcijų parkai – visos žaliosios erdvės bus skirtingos siekiant užtikrinti veiklų įvairovę lauke – nuo edukacijos iki sporto. Šias erdves jungs nenutrūkstami žalieji koridoriai, kuriais bus galima keliauti ir po visą teritoriją – jie sujungs visus atskirus projekto rajonus.

Planuojama, kad net 50 proc. viso naujojo projekto teritorijos užims visiems atviros, įveiklintos ir sutvarkytos žaliosios erdvės, parkai, aikštės ir pan.

Projektas skaidomas į penkias dalis

Rengiant urbanistinę studiją daug dėmesio skirta skirtingų žmonių tipų ir jų gyvenimo įpročių analizei. Ja buvo siekiama atliepti skirtingus žmonių poreikius gyvenamajai aplinkai ir atsižvelgti į juos planuojant naujas miesto dalis.

Dėl šios priežasties „Launagių” teritorija padalinta į penkis skirtingų charakterių miestelius: privatumą ir individualumą vertinantiems žmonėms planuojama uždaresnė teritorija su nuosavais sodeliais ir daržais, labiau bendruomeniškiems gyventojams bus kuriamas miestelis su daugiau bendrų viešųjų erdvių, bet vis dar maksimaliai ribojantis privačias erdves.

Tuo tarpu liberalesni žmonės galės rinktis tarp „naujamiesčio“ tipo atviro šurmuliuojančio trečiojo miestelio ir teritorijos su mažiau intensyviomis bendromis erdvėmis, bet vis dar pakankamai atviromis prieigomis prie pastatų.

Penktajame miestelyje koncentruosis didžioji dalis „Launagių“ verslo, komercinių ir visuomeninių paslaugų. Ši negyvenamoji funkcinė teritorijos zona veiks ir kaip savotiškas skydas nuo Eišiškių plento, kuris, planuojama, taip pat bus atnaujinamas.

Darnu Group

Parkas. Asociatyvi „Darnu Group“ vizualizacija.

Prioritetas – susisiekimui, ypač pėstiesiems ir dviratininkams

„Siekiame būti žingsniu priekyje ir suplanuoti viešąją bei socialinę infrastruktūrą, kuri atitiktų ne tik šių dienų, bet ir būsimų kartų poreikius. Vienas pagrindinių klausimų, kurį sieksime išspręsti, yra patogus judumas, todėl vidinį gatvių tinklą ir jų struktūrą planuojame taip, kad gyventojai išvengtų kamščių. Didelį dėmesį skirsime ne tik automobilių judėjimui, bet ir pėstiesiems bei dviratininkams. Neišvengiamai turės pasikeisti ir pagrindinė transporto arterija, esanti šalia teritorijos – Eišiškių plentas. Čia kartu su savivaldybe jau pradėjome diskutuoti ir ieškoti geriausių būdų gerinti jo pralaidumą, išspręsti alternatyvaus transporto prieinamumo ir kitus su keliavimu mieste susijusius klausimus“, – sako „Darnu Group“ generalinė direktorė.

Darnu GroupVienbučių namų zona.
Asociatyvi
„Darnu Group“ 
vizualizacija
 
Anot S. Survilaitės, plėtojant projektą Vilniaus miestui „Darnu Group“ sumokės apie 19-20 mln. eurų infrastruktūros mokesčio, o susisiekimo infrastruktūra bus vystoma lygiagrečiai kitų projekto darbų, siekiant išvengti nepatogumų ir užtikrinti patogų susisiekimą tiek čia jau gyvenančiai bendruomenei, tiek pirmiesiems naujakuriams. Be to, gatvių tinklas planuojamas ir formuojamas atsižvelgiant į teritorijoje esamus želdynus, kuriuos bus siekiama išsaugoti. Statant „Launagius“ planuojama nutiesti 4,2 km pėsčiųjų, 2,2 km dviračių takų bei 8,25 km naujų gatvių vien vidinėje teritorijos dalyje.

Architektūrinis konkursas daliai teritorijos jau vyksta

Šiuo metu jau vyksta uždaras architektūrinis konkursas pirmiesiems dviem projekto vystymo etapams. Jame dalyvauja rekordiškai daug – net 22 šalies architektūros įmonės. Jų darbai visuomenei bus paviešinti ir pristatyti birželio mėnesį, o nugalėtojai skelbiami liepos mėnesį.

Pirmojo etapo metu planuojama pastatyti 72 tūkst. kv. metrų gyvenamųjų pastatų ploto (apie 1200 būstų) bei 17 tūkst. kv. metrų komercinių ir visuomeninių objektų. 
Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2024-07-24 07:13
„Teltonikos“ plastiko ir mechanikos komponentų gamyklos statybos prasidėjo – antradienį į pastato pamatus įkasta simbolinė laiko kapsulė su laišku ateities kartoms. Renginyje dalyvavę ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė ir Vilniaus meras Valdas Benkunskas akcentavo šio projekto naudą ...
nuotrauka
2024-07-23 09:55
Sostinėje, šalia Ukmergės gatvės, iškilo naujas SBA grupės verslo miestelis „Urban HUB“. Naujos koncepcijos prekybos bei verslo miestelio rangos darbus atliko tvarios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“. Naująją verslo erdvę rangovas pastatė už daugiau nei 23 mln. eurų. Viso čia įsikurs...
nuotrauka
2024-07-22 15:48
2024 m. birželio pabaigoje buvo pasiektas susitarimas, kurio rezultatas – pirmaujančio Baltijos šalių modifikuoto bitumo čerpių ir hidroizoliacinių membranų gamintojo „Mida LT“ kartu su gamykla Lietuvoje ir atstovybe Latvijoje bei Estijoje tapimas tarptautinės statybinių sistemų gamintojų grupės „SO...
nuotrauka
2024-07-19 09:43
Tarptautinė investicinė VMG grupė Akmenės laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) veikiančiose medienos perdirbimo ir baldų gamyklose bei didžiausiame Baltijos šalyse pramonės inovacijų parke Klaipėdos rajone iki metų pabaigos planuoja įdarbinti dar beveik 200 įvairių sričių darbuotojų.
nuotrauka
2024-07-18 07:24
Įprastą mūrijimo būdą – sausus mišinius ateityje pakeis inovatyvi technologija, reikalaujanti mažiau laiko, žmogiškųjų ir finansinių resursų. Trečią dešimtmetį statybinių medžiagų rinkoje skaičiuojanti įmonė „Tegra State“ savo asortimentą papildė nauju produktu – FOME FLEX GLUE BLOCKS blokelių putų ...
nuotrauka
2024-07-17 08:01,      papildyta 2024-07-22 08:22, Papildyta VIDEO iš apsilankymo INHUS gamykloje
Surenkamojo gelžbetonio su galutine apdaila svarba architektūroje ir statyboje yra didelė dėl daugelio priežasčių. Šios technologijos privalumai apima tiek ekonominius, tiek techninius, tiek estetinius aspektus, kurie prisideda prie efektyvesnio ir kokybiškesnio statybos proceso.
nuotrauka
2024-07-12 07:55
Viena ryškiausių pastarojo meto tendencijų – atsinaujinančios energijos naudojimas namų ūkiuose. KONTESTA, bendradarbiaudama su saulės modulius į rinką tiekiančia įmone AUTONOMECO, jau antrus metus gamina automobiliams statyti skirtas stogines, terasas su saulės moduliais. Tokias stogines įmonės dem...
nuotrauka
2024-07-11 13:45
Trečia pagal dydį Estijos statybos bendrovė „Mapri Ehitus" įsigijo 72 proc. Lietuvos statybos bendrovės „Bauschmidt" akcijų. Statybos bendrovė, iki šiol daugiausia užsiėmusi žemės ūkio statybomis, pakeitė pavadinimą į „Mapri Statyba" ir šiuo metu plečia savo veiklą kitose statybos srityse.
nuotrauka
2024-07-11 09:34
SBA grupės plėtojamame prekybos ir verslo mieste „Urban HUB“ Kaune pasirašyta sutartis dėl 3900 kv. m erdvių nuomos su „Energijos skirstymo operatoriumi“ (ESO). Į greta Kauno laisvosios ekonominės zonos įsikūrusį miestelį ESO komanda, planuojama, persikels jau 2025 m. I ketvirtį.
nuotrauka
2024-07-10 13:31
Perdegimo sindromas gali užklupti dėl pernelyg didelio darbo krūvio, užimtumo bei menko poilsio ir darbo balanso. Nors perdegimas niekaip nesusijęs su metų laikais, ekspertai įspėja, kad vasarą reikėtų būti atidesniems ir stebėti savo psichologinę sveikatą. Pasak jų, vasaros grafikas dažniausiai ku...
nuotrauka
2024-07-10 07:24
Įmonė „Gerbūvio projektai“ įgyja pagreitį. Jau trečius metus sparčiai auga užsakymų portfelis, o nuo 2020 m. apyvarta kasmet auga kone dvigubai. 2023-aisiais įmonė tempo nemažino.
nuotrauka
2024-07-09 08:02
Po dvejus metus trukusių atnaujinimo (kapitalinio remonto) darbų prekybos ir laisvalaikio centras PANORAMA tapo vienu iš įstabiausių centrų ne tik Vilniuje, bet ir regione. Aštuoniais etapais sėkmingai įvykdyti darbai proceso dalyviams suteikė patirties, kuri dėl santykinai nedidelės Lietuvos prekyb...
nuotrauka
2024-07-08 15:46
NT plėtros bendrovė „Homa Group“ buvusio Panevėžio mėsos kombinato teritorijoje Smėlynės g. 85 ketvirtadienį oficialiai pradės beveik 9000 kv. m ploto prekybos parko „TOWER" statybas. Kompanija jau yra susitarusi dėl didesnės dalies ploto nuomos, o 14 mln. Eur vertės projektą planuojama atidaryti ki...
nuotrauka
2024-07-08 14:40
Investicijų valdymo įmonės „Demus Asset Management" valdomo nekilnojamojo turto projekto „Ežero takais by Citus" plėtrai užtikrintas 4,2 mln. eurų finansavimas. Į projektą iš viso ketinama investuoti 7,95 mln. eurų – dalį šios sumos, 2 mln. eurų „Demus Asset Management" jau anksčiau pritraukė iš in...
nuotrauka
2024-07-08 14:19
Prieš dvejus metus Kauno Laisvoji ekonominė zona (LEZ) paskelbė apie pirmąjį pritrauktų investicijų milijardą, šiuo metu investicijų suma jau artėja prie antrojo milijardo – ji siekia 1,56 milijardo eurų. Šios investicijos artimiausiu metu leis sukurti beveik 10 tūkst. aukštos kvalifikacijos darbo v...
nuotrauka
2024-07-08 07:23
Dėl įmonės INTERSURGICAL kitos paskirties inžinerinio statinio (automatizuotų sandėliavimo sistemų statinys), kurį RASEINIŲ STATYBA pastatė Švenčionių rajone, Statybos inspekcija kreipėsi į teismą, reikalaudama panaikinti statybą leidžiantį dokumentą (SLD) ir statinį nugriauti. Po beveik dvejus metu...
nuotrauka
2024-07-05 07:59
Siekiant užtikrinti gyventojų komfortą ir gerovę, akustikos ir garso reikalavimai pastatų projektuose tampa vis svarbesni. Akustikos kokybė turi didelę reikšmę ne tik gyvenamosiose patalpose, bet ir biuruose, mokyklose, ligoninėse, kt. pastatuose. Garso izoliacija padeda sumažinti triukšmo lygį, užt...
nuotrauka
2024-07-03 13:51
„EIKA" grupei priklausanti investicijų valdymo įmonė „Eika Asset Management" (EAM), 2023 m. valdžiusi keturis investicijų fondus, sako, kad tai buvo naujų rinkų ir naujų produktų paieškos metai. Jau padarytų investicijų grąža džiugino, tad įmonė skyrė laiką nagrinėti naujoms galimybėms, kai kurios j...
nuotrauka
2024-07-02 13:39
Nuo liepos 2 d. Nidoje duris atveria pirmoji bendradarbystės (angl. coworking) erdvė „Out of Office“. Susimokėję už dieną, savaitę, mėnesį ar net visą vasarą ja pasinaudoti galimybę turės visi Kuršių Nerijoje dirbantys poilsiautojai. Nauja erdvė įsikūrė buvusio restorano „Bo House“ patalpose ant Kur...
nuotrauka
2024-07-01 16:45
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovės „Realco" duomenimis, birželį NT sostinės pirminėje rinkoje parduoti 204 būstai ir fiksuoti 7 sutarčių nutraukimai. Palyginti su geguže, kuomet buvo parduoti 247 būstai, pardavimai sumažėjo kiek daugiau nei 17 proc.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas