2023 rugsėjo 27 d. trečiadienis, 2:21
Reklama  |  facebook

DBOX dronai keičia statybviečių stebėjimo sampratą Fotogalerija

2023-05-03 10:08
Dronai skverbiasi į daugelį sričių. Jie reikalingi pramonės, karybos, žemės ūkio, privataus gyvenimo sferose. Statybos sektorius – viena iš sričių, kur vis daugiau ir plačiau naudojami dronai bei jų sistemos.
nuotrauka
„IT logika“ nuotr.


Minimos įmonės
IT logika, UAB
Homanit Lietuva, UAB
LSA (Lietuvos statybininkų asociacija), VŠĮ

Metų pradžioje įmonė „Homanit Lietuva“ pranešė apie inovatyvią technologiją, pasitelktą Lietuvoje statomos gamyklos teritorijai saugoti. Tai projektas, kai didelei teritorijai saugoti naudojama visiškai automatinė bepiločių orlaivių technologija „dronas dėžutėje“ arba DBOX, kurią sukūrė Lietuvos bendrovė „IT logika“.

Jau nebe naujiena dronai, stebintys statybvietes, fiksuojantys objektų pokyčius, padedantys kurti jų 3D modelius ir kt. Dronas gali veikti bet kokiu paros metu ištisus metus, tačiau skrydžius lemia oro sąlygos: skristi galima, kai pučia ne didesnis kaip 10 m/s, kai nėra lietaus ar snygio. Dronas skrenda iki 30 min., per kurias gali įveikti didesnį nei 10 km atstumą.

Operatorius stebi terminę drono kamerą, kuri lengvai visiškoje tamsoje aptinka net 300 m atstumu esantį žmogų. O dieną, naudojant vizualaus spektro kamerą, galima identifikuoti, pvz., ar statybvietėje dėvimi šalmai.

Artimiausiu metu išmanūs „IT logika“ sprendimai bus taikomi apsaugant elektros oro linijų tiesimo statybvietes.

IT LOGIKA DBOX

Dronų ir jų sistemų kūrėjai žengė dar toliau. „Mes sukūrėme DBOX. Kitaip sakant, bazinę dronų stotį, „droną dėžutėje“, – naująją sistemą pristato dr. Linas Gelažanskas, UAB „IT logika“ vadovas. – DBOX vykdo 3 pagrindines funkcijas: apsaugo droną nuo lietaus, sniego, žiemos šalčio ir vasaros kaitros, tuo pačiu geba atsidaryti ir paruošti droną skrydžiui; leidžia droną valdyti iš bet kurios pasaulio vietos per internetą, o dėžėje esanti robotizuota ranka automatiškai pakeičia drono bateriją per 60 sekundžių“.

DBOX dažniausiai montuojamos ant daugiabučių namų stogų. Kaip pastebi Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas Dalius Gedvilas, jau dabar reikia keisti statybos techninius reglamentus, numatant tokių stotelių įrengimo vietų specifikacijas, ruošiantis metui, kai dronai pristatinės ir siuntas.

IT LOGIKA DBOX„IT logika“ sukurta sistema susideda iš drono, bazines stoties (drono garažo DBOX M2) ir priedų (5G ryšio modulio, orų matavimo stotelės, apsaugos kameros). Dronas veikia įvairiomis aplinkos sąlygomis: temperatūrai esant nuo -20C iki +50C, bazinei stočiai problemų nekelia nei lietūs, nei sniegas. Dronas gali skraidyti 4 km spinduliu nuo DBOX, t. y. stebėti iki 50 kv. km plotą, kuris prilygsta Panevėžio miesto plotui.

Operatoriui nereikia fiziškai atlikti jokių veiksmų su dronu – jis valdomas prie sistemos prisijungus per interneto naršyklę. Taip nuotoliniu būdu valdomas drono skrydis, vaizdo kamera, bazinė stotis, kai reikia keisti parametrus, baterijas ar stoties temperatūrą, uždaryti ar atidaryti DBOX.

„Misija gali būti atlikta ir vienu paleidimo mygtuku: bazinė stotis pati paruoš droną skrydžiui (įjungs jį ir pultą, pakeis bateriją į visiškai įkrautą), DBOX atsidarys, dronas pakils, vykdys suplanuotą misiją, grįš ir automatiškai nutūps į DBOX. Tada stotis užsidarys, atliks būtinus veiksmus, o dronas vėl galės vykdyti nustatytą misiją. Robotizuota ranka geba laidu prijungti droną, kad surinkta aukštos kokybės vaizdo ir foto medžiaga būtų žaibiškai persiųsta“, – pasakoja dr. L.Gelažanskas.

Dronų sistemų panaudojimas itin platus. DBOX geba padaryti tūkstančius nuotraukų, iš kurių kuriamas itin tikslus miesto 3D maketas. Gali būti efektyviai stebima miesto infrastruktūra ir greitai reaguojama į pagalbos skambutį, kaip tai įgyvendinama Belgijoje, kur 70 bepiločių orlaivių tinklas jungiamas su pagalbos tarnybomis. Tokiu būdu dronas nedelsdamas surenka pirminę informaciją, kuri leidžia priimti tikslius sprendimus tarnyboms.IT LOGIKA DBOX

„IT logika“ projektuoja ir gamina DBOX, produktą parduoda ir nuomoja, suteikia garantiją ir priežiūrą. Bendradarbiaudama su didžiausiomis Baltijos šalių saugos tarnybomis, įmonė siūlo ir bazinių stočių operavimo (skraidymo) paslaugas 24/7 režimu.  

„IT logika“ nuotr.  

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2023-09-26 11:49
Žaliakalnio karūna tituluojamoje laikinosios sostinės vietoje išskirtinių būsto projektų ir NT paslaugų kompanijos „Citus“ valdomame projekte „Radio City by CITUS“ baigtas pirmasis etapas. Į jį investuota daugiau nei 8,3 mln. eurų.
nuotrauka
2023-09-26 08:36
Užsienio kapitalo įmonė LAYHER BALTIC jau 11 metų dalyvauja Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA), kuriai šiemet suėjo 30 metų, veikloje. Įmonės vadovas Viktoras Voroncovas sako, kad tapusi įtakinga, LSA turi žengti dar toliau – jungti kuo daugiau statybininkų: ne tik statybos ir susijusias įmones...
nuotrauka
2023-09-22 12:59
Diskusijose apie kvalifikuotų darbuotojų stoką bei jų pritraukimo galimybes vis dažniau atsigręžiama į emigracijoje gyvenančius ir į Lietuvą sugrįžti svajojančius mūsų piliečius. Juolab, kad grįžtančių į gimtinę ar rimtai ketinančių tai daryti skaičiai kasmet auga. Emigrantų, ypač kvalifikuotų darbu...
nuotrauka
2023-09-22 11:30
Nekilnojamojo turto vystymo bendrovė „Homa Group“ keičia 2021 m. įsigyto viešbučio „Simple Plus“ pastato koncepciją ir pavadinimą. Šiuo metu Ševčenkos g. 21, Vilniaus Naujamiesčio rajone, atliekami paprastojo remonto darbai.
nuotrauka
2023-09-21 09:30
Pasaulyje gerai žinomas SIKA prekinis ženklas, kuriuo žymimos specifinės cheminės medžiagos, skirtos statybai, turi 113 metų patirtį, kuri prasidėjo Šveicarijoje. Šimtametė kompanijos istorija yra pagrindas, ant kurio kuriami modernios rinkos produktai ir kuris liudija šimtmečio patikrintą patikimum...
nuotrauka
2023-09-20 13:35
Tvarių miestų plėtros ir statybų bendrovės „YIT Lietuva“ sostinės Viršuliškių rajone baigiamą vystyti naują 18 aukštų „Sky Office“ verslo centrą savo naujiesiems biurams jau pasirinko keletas nuomininkų.
nuotrauka
2023-09-19 20:06
Viena didžiausių šalies statybos bendrovių „Naresta“ pasirašė generalinės rangos sutartį dėl nacionalinio stadiono komplekso Vilniuje pirmojo etapo statybų. Sutartis pasirašyta su stadiono projektą įgyvendinančiu koncesininku – „BaltCap Infrastructure Fund“ valdoma įmone „Vilniaus daugiafunkcinis ko...
nuotrauka
2023-09-18 13:47
Turto bankas paskelbė du aukcionus ir siūlo įsigyti patalpas Vilniaus Naujamiesčio rajone – Algirdo ir Vytenio gatvėse esančiuose pastatuose – iš viso daugiau nei 1,6 tūkst. kv. m ploto.
nuotrauka
2023-09-18 07:17
Statyba tradiciškai laikoma inertiška, ją sunku įsivaizduoti be sunkiasvorės technikos, kalno medžiagų. Bet statyba taip pat įgyja vis daugiau lankstumo, kurio jai suteikia naujos technologijos. Viena tokių – geopolimerų injekcijų technologija.
nuotrauka
2023-09-15 15:41
2022 m. pabaigoje Lietuvos banko licenciją gavęs Uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirtas investicinis fondas „Reverest Baltic Opportunity Fund“ pradėjo įgyvendinti nekilnojamojo turto projektus, siekdamas skirti išskirtinį dėmesį miesto pridėtinės vertės kūrimui ir objektų plėtrai be...
nuotrauka
2023-09-15 11:17
Visuomenės nuomonės tyrimai rodo, kad Lietuvos verslui pavyksta auginti pasitikėjimą darbdaviais. Šalies vadybos ekspertai sako, kad šis laimėjimas džiugina, bet kartu ir užkrauna didesnes atsakomybes.
nuotrauka
2023-09-14 14:17
Turto valdymo bendrovės „BRAITIN" valdomai investicijų bendrovei „Verslo trikampis" Šiaulių bankas skolina 25,7 mln. eurų. Bendrovė, Vilniuje valdanti to paties pavadinimo biurų kompleksą, naujai gautas lėšas naudos anksčiau prisiimtų įsipareigojimų refinansavimui bei kasdienės veiklos poreikiams.
nuotrauka
2023-09-14 14:01
Pradedamas įgyvendinti naujas tvarus projektas „Sand Offices". Naujas verslo centras iškils sostinės Žalgirio ir Linkmenų gatvėse esančio seno administracinio pastato vietoje ir pasiūlys modernius inovatyvaus dizaino biurus.
nuotrauka
2023-09-14 13:31
Šią vasarą vos per du mėnesius – liepą ir rugpjūtį – investuotojai į naujus „Estateguru" sutelktinio finansavimo projektus investavo 18,9 mln. eurų.
nuotrauka
2023-09-14 07:57
Nuo praėjusių metų gegužės atsisakyta deklaracijų apie neypatingų statinių statybos užbaigimą tvirtinimo Valstybinėje teritorijų planavimo ir statybos inspekcijoje (Statybos inspekcija), perduodant šią funkciją statinio ekspertizės rangovams. Tačiau pokyčiai įnešė į rinką sumaišties.
nuotrauka
2023-09-12 16:47
Modernizuodama verslo centrą „Europa“, nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ atnaujina ir daugiaaukštę automobilių stovėjimo aikštelę. Tūkstančio parkavimo vietų aikštelės atnaujinimo darbus planuojama užbaigti iki šių metų pabaigos, investicijos sieks apie 6 mln. eurų.
nuotrauka
2023-09-12 16:38
Šalia Vilniaus, Avižieniuose oficialiai pradėtos prekybinių sandėlių (angl. stock-office) projekto „Urban HUB" statybos.
nuotrauka
2023-09-11 12:28
Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje pristatytas NATO itin aukštos parengties greitojo reagavimo pajėgų poreikiams skirtos infrastruktūros vystymo projektas.
nuotrauka
2023-09-08 07:10
UKMERGĖS GELŽBETONIS – įmonė, gaminanti ne tik gelžbetonio gaminius, bet ir polistireninį putplastį, kurio gaminimo patirtis – 27 metai. Anksčiau didžiausios įmonės apyvartos buvo susijusios su polistireniniu putplasčiu, o per pastaruosius 5 metus gelžbetonio gaminių gamyba išaugo apie 3 kartus ir d...
nuotrauka
2023-09-07 08:08
Siekiant sudaryti tinkamas tarnybos ir gyvenimo sąlygas sąjungininkams ir Lietuvos kariams Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalione Marijampolėje atidaryta nuolatinė modulinė stovykla, kurioje įrengta visa jai reikalinga karinė infrastruktūra. Ši stovykla bus na...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas