2023 gruodžio 9 d. šeštadienis, 6:13
Reklama  |  facebook

Dalyvaudama svarbiuose Lietuvai atsinaujinančios energetikos projektuose, „TAEM Projektų valdymas“ tvirtina savo pozicijas rinkoje Fotogalerija

2023-04-21 07:32
„Ignitis grupės“ plėtojamame vėjo jėgainių parke Mažeikių rajone užbaigti statybos darbai, kurių valdymą ir techninę priežiūrą atliko įmonė „TAEM Projektų valdymas“. Šiuo metu vykdomi jėgainių bandymo, paleidimo derinimo darbai.
nuotrauka
„TAEM Projektų valdymas“ nuotr.


Minimos įmonės
TAEM Projektų valdymas, UAB
TAEM Group, UAB
VVP investment, UAB
Kuršasta, UAB
Žilinskis ir CO, UAB
Nordex Lithuania, UAB
Žalią elektros energiją šiame vėjo jėgainių parke Mažeikių rajone gamins 14 jėgainių, kurių bendra instaliuota galia – apie 63 MW. UAB „TAEM Projektų valdymas“ šiame projekte buvo patikėtas projekto, statybos ir aikštelės valdymas, statinio statybos techninė priežiūra bei statybos darbų saugos koordinatoriaus funkcijos. Projektas startavo 2020 m. trečią ketvirtį, o užbaigti planuojama iki 2023 m. pabaigos.

Parke įrengtos dviejų tipų 220 m aukščio jėgainės

Apie 2–2,5 km nuo Lietuvos ir Latvijos sienos pastatytas 14 vėjo jėgainių parkas. Statant parką, rekonstruota sklypų melioracijos sistema, nutiesta apie 9 km naujų ir suremontuota 4 km esamų privažiavimo kelių, įrengta TP pastotė, įrengti elektros kabeliai.

Parke įrengtos dviejų tipų jėgainės, kurių aukštis be sparnuotės – 145 ir 155, o su sparnuote – 220 metrų. Ant bokštų įrengtos 72 m ilgio mentės, kurių kiekviena sveria apie 21 toną.

„Pamatų įrengimas yra svarbus etapas vėjo jėgainių statybose, nes jis užtikrina stabilumą ir saugumą visam vėjo jėgainės konstrukcijos kompleksui. Prieš pradedant darbus objekte, buvo parengtas detalus tvarkaraštis, kuris apėmė visus darbo etapus ir numatė reikalingus išteklius: medžiagas, įrangą ir darbuotojus, – pasakoja apie vėjo jėgainių pamatų įrengimo subtilybes UAB „TAEM Projektų valdymas“ rinkodaros direktorius Virginijus Palubinskas. – Pamatai įrengiami pagal parengtus darbo projekto sprendinius, kuriuose įvertinti grunto geologinių tyrimų duomenys, parinkti pamatų parametrai, armavimo sprendiniai.“

Mažeikių vėjo jėgainių pamatai – tai 23 m skersmens betono plokštės ant gręžtinių polių, kurių gylis – nuo 10 iki 15 m. Jėgainių pamatams sunaudota apie 12,5 tūkst. kub. m betono.

Kaip suvaldyti procesus, kuriuos lemia net ir oras

Jėgainių montavimo darbams buvo pasitelktas 174 m darbinio aukščio kranas. Šiuo atveju projektą valdžiusiai „TAEM Projektų valdymas“ buvo svarbus tikslus projekto valdymas, detalus darbų grafikas.

TAEM projektų valdymas

Tam, kad į objektą galima būtų atvežti ir sumontuoti 72 m ilgio mentes, jėgainės bokšto segmentus, turi būti įrengti tvirto pagrindo keliai ir montavimo aikštelės, o logistika suplanuota išvengiant staigių posūkių, nuolydžių, todėl paprastai atliekami bandomieji važiavimai. Kranas į objektą turi atvažiuoti tiksliai tuo metu, kai galima pradėti montavimą, nes nesuvaldytas laiko ir darbų grafikas reikštų nereikalingas sąnaudas už brangių mechanizmų prastovas. Kelių įrengimą bei jėgainių montavimą vykdė skirtingi rangovai, objekte dirbo daugybė suinteresuotų šalių, todėl sukoordinuoti ir suderint projekto procesus taip, kad rezultatas būtų tinkamas ir pasiektas efektyviausiu būdu, kaip akcentuoja užsakovai – UAB „VVP Investment“ – buvo tiesiog būtina.

„Procesų suvaldymas yra itin svarbus darbų frontas, kuriame sprendimus lemia ir keliai, ir oro sąlygos, todėl bent kelios dienos prieš montavimą visus reikšmingus privažiavimų, jėgainių montavimo aikštelių parametrus reikia dar kartą patikrinti – įvertinti galimas rizikas ar nuokrypius ir padaryti viską, kad jų būtų išvengta, kad visos operacijos vyktų numatytu laiku“, – pasakoja V.Palubinskas.

Kuo naudingos dvi paslaugos viename pakete

Tačiau ne viską įmanoma numatyti, todėl valdant projektą tenka priimti ir greitus sprendimus, ištinka nenumatytos situacijos dėl naujų aplinkybių, informacijos, klaidų. Projekto valdytojai „TAEM Projektų valdymas“ šiame objekte taip pat vykdė ir techninę priežiūrą. Toks paslaugų paketas, pasak įmonės atstovo, optimizuoja ir efektyvina darbus, nes išvengiama nereikalingo dubliavimo, paprastesnė ir greitesnė komunikacija, specialistai padeda vieni kitiems, tinkamos darbų kokybės užtikrinimas leidžia sklandžiau valdyti ir darbų grafiko laikymąsi.

Objekte dirbo „TAEM Projektų valdymas“ komanda, kurią sudarė 7 specialistai: elektros dalies, melioracijos, kelių, statybos inžinieriai, turintys darbo su atsinaujinančios energijos jėgainėmis patirties, pamatų ir kelių statybos inžinieriai, elektros darbų inžinierius. Veiklą koordinavo statybos vadovas, kuris koordinavo pamatų ir jėgainių montavimo (UAB „Nordex Lithuania“) rangovus, kelių ir melioracijos rangovus (UAB „Kuršasta“), TP pastotės ir elektros kabelių įrengimo rangovus (UAB „Žilinskis ir Ko“).

Patirtis atsinaujinančios energetikos projektuose – nuo 2012-ųjų

Mažeikių rajone įgyvendintas vėjo jėgainių projektas įmonei „TAEM Projektų valdymas“ yra jau ketvirtas. 2013–2016 m. įmonė dalyvavo įgyvendinant vėjo jėgainių parkus Pagėgiuose ir Šilutės rajone. Viename iš jų įrengta 30, kitame – 24 jėgainės. Įmonė pagal savo kompetencijas buvo atsakinga už projekto statybos valdymą, statinio statybos techninę priežiūrą, vykdė statybos darbų saugos koordinavimo funkcijas.

TAEM projektų valdymas

Pirmasis įmonės projektas buvo 2012 m. trijuose Šilutės rajono kaimuose. Įmonė tuomet įrengė apie 5 km privažiavimo kelių, 6 km melioracijos sistemų, jėgainių aptarnavimo aikšteles, kurių plotas – 10,8 tūkst. kv. m ir vykdė techninę priežiūrą.

Lietuva, „Wind Europe“ duomenimis, yra tarp lyderių tų šalių, kurios investuoja daugiausiai į vystomus vėjo energetikos projektus. Įvairiose vystymo stadijose esančių Lietuvos vėjo elektrinių parkų bendroji galia siekia per 2,7 GW, o jų realizacija Lietuvai galėtų patenkinti apie 60 proc. suvartojamos elektros kiekio. „Mes siekiame būti reikšminga šio proceso dalimi ir panaudoti savo įmonių – „TAEM Projektų valdymas“ ir „TAEM Group“ – sukauptą patirtį, dirbant atsinaujinančios energetikos objektuose, – akcentuoja V.Palubinskas. – Savo klientams mes padedame optimizuoti procesus, valdyti terminus, spręsti problemas, identifikuoti ir užkardyti klaidas bei pasiekti planuotus projekto tikslus. Pastarieji metai pateikė iššūkių dėl kainų – mes esame pasirengę padėti suvaldyti ir šią situaciją, atstovauti klientų interesams.“

„TAEM Projektų valdymas“ ir „TAEM Group“ yra sukaupusios būtinų atsinaujinančios energetikos projektų įgyvendinimui kompetencijų, taip pat ir sudėtingoje elektros dalyje. Šių įmonių ir jų specialistų patirtis bei moderni vadyba yra faktoriai, kurie leidžia sėkmingai konkuruoti energetikos projektų rinkoje.

„Mūsų bendrą darbą su „TAEM Projektų valdymas“ laikome sėkmingu. Visuose projektuose nutinka neplanuotų situacijų, iškyla netikėtų problemų ar papildomų klausimų, tačiau kai dirbama rūpestingai, proaktyviai, turint reikiamas kompetencijas atitinkamose srityse, tos netikėtos situacijos ar iškilę klausimai nepakeičia projekto krypties, eigos ar rezultatų, – vertindami statybos valdytojo darbą sako užsakovai. – Džiaugiamės, kad kartu su „TAEM Projektų valdymas“ pavyko sėkmingai atlikti didelį ir pakankamai sudėtingą darbą. Tikimės sėkmingai užbaigti jėgainių parko testavimus bei paleisti jį veikti ir gaminti švarią ir žalią elektros energiją.“ 

„TAEM Projektų valdymas“ nuotr. 

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
Infrastruktūra

nuotrauka
2023-12-06 14:46
Lietuvos automobilių kelių direkcija pasirašė sutartį dėl daugiau nei 16 km ilgio aplinkkelio atkarpos priešprojektinių sprendinių parengimo. Sutartyje nurodyta šiuos darbus atlikti per 12 mėn.
nuotrauka
2023-12-05 14:37
Tarptautinei žaliosios energetikos bendrovei „Ignitis Renewables" vykdant Baltijos jūros dugno tyrimus, skirtus įvertinti galimybes statyti jūrinio vėjo elektrines, aptiktas jūros dugne nugrimzdęs 70 metrų ilgio ir apie 6 m aukščio laivas. Skenduolį apie 38 metrų gylyje rado geofizinių tyrimų laivas...
nuotrauka
2023-12-04 10:08
Lapkričio pradžioje Kretingoje po stipraus lietaus kilęs potvynis, užpylęs gatves ir kiemus, ne tik naikino žmonių turtą, bet ir kilo taršos pavojus: teko į vandens telkinius išleisti nevalytas nuotekas. Šis įvykis atskleidė, kad savivaldybės ir gyventojai nepakankamai pasirengę dėl klimato kaitos v...
nuotrauka
2023-11-30 13:26
Šią vasarą Vyriausybė leido Susisiekimo ministerijai komerciniais pagrindais nupirkti 167 sklypus, kurie yra reikalingi „Rail Baltica" geležinkelių infrastruktūros Kauno geležinkelių mazge ir „Rail Baltica" geležinkelio ruožo nuo Lietuvos-Lenkijos sienos iki Jiesios upelio, statyboms. Teisininkas nu...
nuotrauka
2023-11-28 12:36
Šiuos metus Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) planuoja baigti su rekordiniu suremontuotų kelių kilometrų skaičiumi. Iki metų pabaigos numatyta sutvarkyti iki 380 km kelių, tai yra beveik 42 proc. daugiau, nei praėjusiais, 2022-aisiais, kai šalyje buvo sutvarkyta 220 km kelių. Taip pat plan...
nuotrauka
2023-11-28 10:10
Šiandien vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius įteikė apdovanojimus savivaldybių administracijų atstovams už sėkmingiausiai įgyvendintus VRM administruojamus 2014-2020 metų laikotarpiu ir Europos Sąjungos lėšomis finansuotus infrastruktūros projektus regionuose.
nuotrauka
2023-11-24 12:28
Lietuvos automobilių kelių direkcijai toliau vystant didžiausią nepriklausomos Lietuvos istorijos kelių infrastruktūros projektą, „Via Baltica" kelio atnaujinimą, rekonstruojamoje atkarpoje nuo Marijampolės pradėta statyti moderniausia iki šiol Lietuvoje poilsio ir transporto priemonių stovėjimo aik...
nuotrauka
2023-11-20 12:47
Lietuvos automobilių kelių direkcija paskelbė viešąjį pirkimą daugiau nei 12 km ilgio „Via Baltica" atkarpos rekonstrukcijos darbams atlikti. Tai paskutinis „Via Baltica" projekto nuo Marijampolės iki Lietuvos-Lenkijos sienos etapas. Planuojama, kad po sėkmingai įvykusių viešųjų pirkimų procedūrų, k...
nuotrauka
2023-11-17 10:01
Lietuvos automobilių kelių direkcija dalinasi puikiomis žiniomis dėl dviračių ir pėsčiųjų tako Smiltynė-Nida įrengimo. Šią savaitę bendrovė inicijavo viešojo pirkimo procedūras likusios ir iki šiol neatnaujintos tako dalies įrengimui. Bendras darbų metu numatomas įrengiamo tako ilgis – beveik 22 km.
nuotrauka
2023-11-15 09:21
UAB „MERKO statyba" netrukus pradės antro etapo darbus tarptautinės žaliosios energetikos bendrovės „Ignitis renewables" vėjo elektrinių parke Kelmės rajone pagal pasirašytą naują sutartį. Darbų vertė – 45 mln. eurų.
nuotrauka
2023-11-15 09:09
Pagrindinis įvažiavimas į Gargždus miesto svečius ir gyventojus dabar pasitinka visiškai pasikeitęs – čia atliktas kapitalinis kelio remontas, įrengti pėsčiųjų, dviračių takai, kitos eismo saugumo priemonės.
nuotrauka
2023-11-15 09:02
Lietuvos automobilių kelių direkcija informuoja pasirašiusi dvi techninio darbo projekto parengimo sutartis kelio Kaunas-Prienai-Alytus atkarpoms, bendrai siekiančioms beveik 20 km. Pasirašytose projektavimo paslaugų teikimo sutartyse numatyta, jog kelio ruožų techniniai darbo projektai turėtų būti ...
nuotrauka
2023-11-14 12:13
Šiais metais, siekiant užtikrinti kelių remonto darbų kokybės reikalavimus, jau patikrinti 234 kelių objektai, informuoja Lietuvos automobilių kelių direkcija. Objektų būklė tikrinta pasitelkiant ne tik vidinius, bet ir nepriklausomus išorės resursus.
nuotrauka
2023-11-14 12:02
Naujoji elektros jungtis tarp Lietuvos ir Lenkijos „Harmony Link“ turėtų būti pastatyta, kaip ir planuota anksčiau, iki 2028-ųjų. Lietuvos, Lenkijos ir Europos Komisijos už energetiką atsakingi pareigūnai bei perdavimo sistemų operatoriai derina technines galimybes jungtį tiesti sausuma, o ne jūros ...
nuotrauka
2023-11-13 10:48
Lietuvos automobilių kelių direkcija tęsia šių metų planus dėl šalies prastos būklės tiltų, viadukų ir estakadų tvarkymo darbų. Šiuo metu Lietuvoje yra tvarkoma 16 tiltų, 10 viadukų, tęsiami vienos estakados tvarkymo darbai. Daugumoje objektų darbus planuojama baigti dar šiais metais.
nuotrauka
2023-11-13 10:39
Vyriausybė nutarė, kad konkursas dėl teisės vystyti antrąjį 700 MW jūrinio vėjo parką bus skelbiamas 2024 m. sausio 15 d. Tikimasi, kad vėjo jėgainių parkas ne tik pagamins 6 TWh žaliosios elektros energijos (maždaug pusę dabartinio Lietuvos elektros energijos poreikio), bet ir įpūs naujos gyvybės v...
nuotrauka
2023-11-10 12:30
Vyriausybei pritarus, bus pradėtas pasirengimas trijų tarptautinės magistralės „Via Baltica“ ruožų nuo Kauno iki sienos su Latvija rekonstrukcijai, parengiant susisiekimo komunikacijų inžinerinės infrastruktūros vystymo planus. Šių kelių bendras ilgis – beveik 160 kilometrų.
nuotrauka
2023-11-09 11:13
Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables“ ir pirmaujanti medžiagų pernaudojimo technologijų įmonė „Umicore“ pasirašė ilgalaikę elektros prekybos sutartį (angl. power purchase agreement, PPA), pagal kurią žalioji elektros energija 10-čiai metų bus tiekiama „Umicore“ elektromobil...
nuotrauka
2023-11-07 09:24
Teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, priėmė apkaltinamąjį nuosprendį, kuriuo du asmenys ir viena bendrovė pripažinti kaltais dėl aplinkos apsaugos taisyklių pažeidimo ir saugomų teritorijų suniokojimo. Teismo sprendimu, nuteistieji privalės atlyginti savo veiksmais aplinkai padarytą 4,8 mln. eurų...
nuotrauka
2023-11-06 14:01
Spalio pabaigoje pradėti naujo pėsčiųjų ir dviračių tako, sujungsiančio Birštoną su aplinkinėmis gyvenvietėmis, įrengimo darbai. 3,4 km ilgio taką planuojama baigti iki kitų metų liepos.

Statybunaujienos.lt » Infrastruktūra