2024 birželio 17 d. pirmadienis, 2:54
Reklama  |  facebook

Dalyvaudama svarbiuose Lietuvai atsinaujinančios energetikos projektuose, „TAEM Projektų valdymas“ tvirtina savo pozicijas rinkoje Fotogalerija

2023-04-21 07:32
„Ignitis grupės“ plėtojamame vėjo jėgainių parke Mažeikių rajone užbaigti statybos darbai, kurių valdymą ir techninę priežiūrą atliko įmonė „TAEM Projektų valdymas“. Šiuo metu vykdomi jėgainių bandymo, paleidimo derinimo darbai.
nuotrauka
„TAEM Projektų valdymas“ nuotr.


Minimos įmonės
TAEM Projektų valdymas, UAB
TAEM Group, UAB
VVP investment, UAB
Kuršasta, UAB
Žilinskis ir CO, UAB
Nordex Lithuania, UAB
Žalią elektros energiją šiame vėjo jėgainių parke Mažeikių rajone gamins 14 jėgainių, kurių bendra instaliuota galia – apie 63 MW. UAB „TAEM Projektų valdymas“ šiame projekte buvo patikėtas projekto, statybos ir aikštelės valdymas, statinio statybos techninė priežiūra bei statybos darbų saugos koordinatoriaus funkcijos. Projektas startavo 2020 m. trečią ketvirtį, o užbaigti planuojama iki 2023 m. pabaigos.

Parke įrengtos dviejų tipų 220 m aukščio jėgainės

Apie 2–2,5 km nuo Lietuvos ir Latvijos sienos pastatytas 14 vėjo jėgainių parkas. Statant parką, rekonstruota sklypų melioracijos sistema, nutiesta apie 9 km naujų ir suremontuota 4 km esamų privažiavimo kelių, įrengta TP pastotė, įrengti elektros kabeliai.

Parke įrengtos dviejų tipų jėgainės, kurių aukštis be sparnuotės – 145 ir 155, o su sparnuote – 220 metrų. Ant bokštų įrengtos 72 m ilgio mentės, kurių kiekviena sveria apie 21 toną.

„Pamatų įrengimas yra svarbus etapas vėjo jėgainių statybose, nes jis užtikrina stabilumą ir saugumą visam vėjo jėgainės konstrukcijos kompleksui. Prieš pradedant darbus objekte, buvo parengtas detalus tvarkaraštis, kuris apėmė visus darbo etapus ir numatė reikalingus išteklius: medžiagas, įrangą ir darbuotojus, – pasakoja apie vėjo jėgainių pamatų įrengimo subtilybes UAB „TAEM Projektų valdymas“ rinkodaros direktorius Virginijus Palubinskas. – Pamatai įrengiami pagal parengtus darbo projekto sprendinius, kuriuose įvertinti grunto geologinių tyrimų duomenys, parinkti pamatų parametrai, armavimo sprendiniai.“

Mažeikių vėjo jėgainių pamatai – tai 23 m skersmens betono plokštės ant gręžtinių polių, kurių gylis – nuo 10 iki 15 m. Jėgainių pamatams sunaudota apie 12,5 tūkst. kub. m betono.

Kaip suvaldyti procesus, kuriuos lemia net ir oras

Jėgainių montavimo darbams buvo pasitelktas 174 m darbinio aukščio kranas. Šiuo atveju projektą valdžiusiai „TAEM Projektų valdymas“ buvo svarbus tikslus projekto valdymas, detalus darbų grafikas.

TAEM projektų valdymas

Tam, kad į objektą galima būtų atvežti ir sumontuoti 72 m ilgio mentes, jėgainės bokšto segmentus, turi būti įrengti tvirto pagrindo keliai ir montavimo aikštelės, o logistika suplanuota išvengiant staigių posūkių, nuolydžių, todėl paprastai atliekami bandomieji važiavimai. Kranas į objektą turi atvažiuoti tiksliai tuo metu, kai galima pradėti montavimą, nes nesuvaldytas laiko ir darbų grafikas reikštų nereikalingas sąnaudas už brangių mechanizmų prastovas. Kelių įrengimą bei jėgainių montavimą vykdė skirtingi rangovai, objekte dirbo daugybė suinteresuotų šalių, todėl sukoordinuoti ir suderint projekto procesus taip, kad rezultatas būtų tinkamas ir pasiektas efektyviausiu būdu, kaip akcentuoja užsakovai – UAB „VVP Investment“ – buvo tiesiog būtina.

„Procesų suvaldymas yra itin svarbus darbų frontas, kuriame sprendimus lemia ir keliai, ir oro sąlygos, todėl bent kelios dienos prieš montavimą visus reikšmingus privažiavimų, jėgainių montavimo aikštelių parametrus reikia dar kartą patikrinti – įvertinti galimas rizikas ar nuokrypius ir padaryti viską, kad jų būtų išvengta, kad visos operacijos vyktų numatytu laiku“, – pasakoja V.Palubinskas.

Kuo naudingos dvi paslaugos viename pakete

Tačiau ne viską įmanoma numatyti, todėl valdant projektą tenka priimti ir greitus sprendimus, ištinka nenumatytos situacijos dėl naujų aplinkybių, informacijos, klaidų. Projekto valdytojai „TAEM Projektų valdymas“ šiame objekte taip pat vykdė ir techninę priežiūrą. Toks paslaugų paketas, pasak įmonės atstovo, optimizuoja ir efektyvina darbus, nes išvengiama nereikalingo dubliavimo, paprastesnė ir greitesnė komunikacija, specialistai padeda vieni kitiems, tinkamos darbų kokybės užtikrinimas leidžia sklandžiau valdyti ir darbų grafiko laikymąsi.

Objekte dirbo „TAEM Projektų valdymas“ komanda, kurią sudarė 7 specialistai: elektros dalies, melioracijos, kelių, statybos inžinieriai, turintys darbo su atsinaujinančios energijos jėgainėmis patirties, pamatų ir kelių statybos inžinieriai, elektros darbų inžinierius. Veiklą koordinavo statybos vadovas, kuris koordinavo pamatų ir jėgainių montavimo (UAB „Nordex Lithuania“) rangovus, kelių ir melioracijos rangovus (UAB „Kuršasta“), TP pastotės ir elektros kabelių įrengimo rangovus (UAB „Žilinskis ir Ko“).

Patirtis atsinaujinančios energetikos projektuose – nuo 2012-ųjų

Mažeikių rajone įgyvendintas vėjo jėgainių projektas įmonei „TAEM Projektų valdymas“ yra jau ketvirtas. 2013–2016 m. įmonė dalyvavo įgyvendinant vėjo jėgainių parkus Pagėgiuose ir Šilutės rajone. Viename iš jų įrengta 30, kitame – 24 jėgainės. Įmonė pagal savo kompetencijas buvo atsakinga už projekto statybos valdymą, statinio statybos techninę priežiūrą, vykdė statybos darbų saugos koordinavimo funkcijas.

TAEM projektų valdymas

Pirmasis įmonės projektas buvo 2012 m. trijuose Šilutės rajono kaimuose. Įmonė tuomet įrengė apie 5 km privažiavimo kelių, 6 km melioracijos sistemų, jėgainių aptarnavimo aikšteles, kurių plotas – 10,8 tūkst. kv. m ir vykdė techninę priežiūrą.

Lietuva, „Wind Europe“ duomenimis, yra tarp lyderių tų šalių, kurios investuoja daugiausiai į vystomus vėjo energetikos projektus. Įvairiose vystymo stadijose esančių Lietuvos vėjo elektrinių parkų bendroji galia siekia per 2,7 GW, o jų realizacija Lietuvai galėtų patenkinti apie 60 proc. suvartojamos elektros kiekio. „Mes siekiame būti reikšminga šio proceso dalimi ir panaudoti savo įmonių – „TAEM Projektų valdymas“ ir „TAEM Group“ – sukauptą patirtį, dirbant atsinaujinančios energetikos objektuose, – akcentuoja V.Palubinskas. – Savo klientams mes padedame optimizuoti procesus, valdyti terminus, spręsti problemas, identifikuoti ir užkardyti klaidas bei pasiekti planuotus projekto tikslus. Pastarieji metai pateikė iššūkių dėl kainų – mes esame pasirengę padėti suvaldyti ir šią situaciją, atstovauti klientų interesams.“

„TAEM Projektų valdymas“ ir „TAEM Group“ yra sukaupusios būtinų atsinaujinančios energetikos projektų įgyvendinimui kompetencijų, taip pat ir sudėtingoje elektros dalyje. Šių įmonių ir jų specialistų patirtis bei moderni vadyba yra faktoriai, kurie leidžia sėkmingai konkuruoti energetikos projektų rinkoje.

„Mūsų bendrą darbą su „TAEM Projektų valdymas“ laikome sėkmingu. Visuose projektuose nutinka neplanuotų situacijų, iškyla netikėtų problemų ar papildomų klausimų, tačiau kai dirbama rūpestingai, proaktyviai, turint reikiamas kompetencijas atitinkamose srityse, tos netikėtos situacijos ar iškilę klausimai nepakeičia projekto krypties, eigos ar rezultatų, – vertindami statybos valdytojo darbą sako užsakovai. – Džiaugiamės, kad kartu su „TAEM Projektų valdymas“ pavyko sėkmingai atlikti didelį ir pakankamai sudėtingą darbą. Tikimės sėkmingai užbaigti jėgainių parko testavimus bei paleisti jį veikti ir gaminti švarią ir žalią elektros energiją.“ 

„TAEM Projektų valdymas“ nuotr. 

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
Infrastruktūra

nuotrauka
2024-06-13 07:00
Atidarytas didžiausias savivaldybės iniciatyva įrengtas saulės elektrinių parkas Lietuvoje. 4,1 mln. eurų vertės parkas įrengtas 5 ha teritorijoje Ukmergėje, o jame sumontuota 5332 vnt. saulės fotomodulių. Saulės elektrinių parką įrengė savivaldybės valdoma įmonė „Ukmergės šiluma“ drauge su energeti...
nuotrauka
2024-06-12 15:49
Vyriausybė trečiadienį, birželio 12 d., patvirtino europinės vėžės projekto „Rail Baltica“ ruožo nuo Jiesios (Kauno) iki sienos su Lenkija infrastruktūros vystymo planą. Trečiadienį vykusiame posėdyje taip pat nutarta pradėti žemės paėmimo visuomenės poreikiams procedūras.
nuotrauka
2024-06-12 10:49
Pradėti Jonavos aplinkkelio statybos darbai. Įgyvendinus Jonavos aplinkkelio projektą, šalia vieno didžiausių Lietuvoje karinių poligonų bus užtikrintas reikalingas ir transporto infrastruktūros gynybinę strategiją atitinkantis Lietuvos ir NATO valstybių karinės technikos judėjimas, taip pat stipria...
nuotrauka
2024-06-12 10:35
Vadinamojo Kėdainių tilto statyba bus didžiausias pastarojo laikmečio projektas Kaune. Rangovai skaičiuoja, kad vien aukštos kokybės plieno statybų procese prireiks apie 100 geležinkelio vagonų.
nuotrauka
2024-06-11 08:50
Atsinaujinančiosios energijos bendrovė „Green Genius“, veikianti aštuoniose Europos rinkose, pasirašė du sandorius su Vokietijos finansų įstaigomis, kuriais bus finansuojamos didžiausio Latvijoje ir antro pagal dydį Baltijos šalyse vienoje teritorijoje esančio (angl. stand-alone) saulės elektrinių p...
nuotrauka
2024-06-11 08:12
Šiandien, birželio 11 d., 8 val. paskelbti net 4 nauji paramos kvietimai gyventojams, norintiems įsirengti saulės elektrines arba padidinti jau turimų saulės elektrinių galią. Šiai paramos priemonei Energetikos ministerija skyrė 40 mln. Eur. APVA dalinasi informacija, ką vertėtų žinoti norintiems su...
nuotrauka
2024-06-10 18:16
Sumanių energetikos sprendimų bendrovės „Ignitis“ privatiems klientams gaminantiems vartotojams, kurie yra įsirengę saulės elektrinę ant stogo ar įsigiję nutolusiame saulės parke, nuo birželio 10 d. atsiranda galimybė rinktis dar vieną elektros energijos apskaitos būdą – grynąjį atsiskaitymą (angl. ...
nuotrauka
2024-06-10 11:58
Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables" vysto pirmąjį jūrinio vėjo elektrinių parką Baltijos šalyse, kuris vadinsis „Curonian Nord". Šis Lietuvos energetikai ypatingai svarbus projektas pavadintas kuršių genties garbei, kuri kadaise gyveno prie Baltijos jūros krantų. Pavadini...
nuotrauka
2024-06-07 11:04
Priimtas norminis teisės aktas turi būti paskelbtas Teisės aktų registre, o to nepadarius, atitinkamas aktas negali būti taikomas. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) išnagrinėjo ginčą tarp Vyriausybės atstovo Vilniaus ir Alytaus apskrityse (Vyriausybės atstovas) ir Vilniaus miesto ...
nuotrauka
2024-06-07 10:24
Po maždaug pustrečio mėnesio trukusių darbų baigtas tvarkyti Žvėryno rajoną su centrine miesto dalimi jungiantis Žvėryno tiltas. Šalia Seimo esantis tiltas paskutinį kartą rekonstruotas prieš beveik du dešimtmečius – 2005 metais. Planinio remonto darbų metu atstatytas projektinis Žvėryno tilto vaizd...
nuotrauka
2024-06-06 13:00
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) birželio 11 d. 8 val. ryte skelbs naujus paramos kvietimus gyventojams, norintiems įsirengti saulės elektrines arba padidinti jau turimų saulės elektrinių galią. Šį kartą šiai paramos priemonei Energetikos ministerija skyrė 40 mln. Eur. APVA dalinasi informa...
nuotrauka
2024-06-06 09:20
„Pasirengimo lygis sinchronizacijai su kontinentinės Europos elektros tinklais yra beveik 100 proc. Dabar svarbiausia – užbaigti reikalingas derinimo procedūras su ENTSO-E (Europos elektros perdavimo sistemos operatorių asociacija) ir susiderinus bendrus veiksmus kartu su Latvija ir Estija informuot...
nuotrauka
2024-06-03 09:40
Vienoje didžiausių Vilniaus miesto žaliųjų erdvių – Tauro kalno teritorijoje – intensyviai vyksta aplinkos tvarkymo darbai. Ši teritorija atnaujinama keliais etapais: statybos, infrastruktūros, želdinimo. Darbai apima 11,4 ha plotą, įskaitant Liuteronų sodą. Planuojama, kad didžioji darbų dalis bus ...
nuotrauka
2024-05-31 14:46
Palangoje, Taikos g. 2, atidarytas greito elektromobilių įkrovimo parkas, kuriame vienu metu gali įsikrauti net 20 elektromobilių. Papildomai dar 4 elektromobilių įkrovimo prieigos įrengtos Ronžės g. 5A. Elektromobilių įkrovimo parke veikia iš viso 16 įkrovimo prieigų, kurių galia 60 kW ir 4 įkrovim...
nuotrauka
2024-05-31 09:03
Jau šią vasarą prasidės darbai Slengiuose. Čia esantį karjerą apjuos pėsčiųjų takas su poilsio zonomis. Klaipėdos rajono savivaldybė jau rado rangovą, kuris atliks šiuos darbus. Šiuo projektu norima sukurti dar vieną erdvę Sendvario seniūnijoje, kurioje bus galima ne tik ilsėtis, bet ir aktyviai lei...
nuotrauka
2024-05-30 14:38
Sostinės A. Goštauto kvartalas, kur Turto bankas plėtoja didžiausią valstybės biurų projektą, šiuo metu atrodo nykiai, tačiau, pasak vyriausiosios Vilniaus architektės Lauros Kairienės, turi didžiulį potencialą sukurti reprezentatyvią valdžios institucijų būstinę, kokybiškai išplėsti vaikščiojamąją ...
nuotrauka
2024-05-29 11:02
Lietuvos oro uostai (LTOU) ir Lietuvos architektų sąjunga pasirašė architektūrinių idėjų konkurso organizavimo paslaugų sutartį. LTOU kartu su šalies ekspertais iki šių metų pabaigos arba kitų pradžioje siekia atrinkti ir vėliau įgyvendinti geriausias architektų idėjas iki 2028 metų pabaigos planuoj...
nuotrauka
2024-05-27 10:34
Praėjusią savaitę „Via Lietuva" pasirašė sutartį dėl paskutiniosios kelio „Via Baltica" nuo Marijampolės iki Lenkijos sienos atkarpos rekonstrukcijos darbų atlikimo. Planuojama, kad intensyvūs modernizavimo darbai šiame kelio ruože turėtų prasidėti jau birželio pradžioje, baigtis – kitų metų antroje...
nuotrauka
2024-05-27 09:51
Amaliuose šią savaitę atverta pusantro kilometro atkarpa su naujais viadukais ir žiedinėmis sankryžomis. Tai ženkli dalis pirmajame Pietrytinio aplinkkelio darbų etape. Įgyvendinus visą projektą, naujoji trasa taps patogia ir greita jungtimi tarp A1 ir „Via Baltica“ magistralių. Maža to, apvažiavima...
nuotrauka
2024-05-24 13:37
Nors elektromobilių naudojimas Lietuvoje kasmet auga, vienas iš didžiausių iššūkių, su kuriuo susiduria daugiabučių namų gyventojai, yra elektromobilių įkrovimo infrastruktūros prieinamumas. Kokias galimybes turi vairuotojai, gyvenantys daugiabutyje, pasakoja daugiabučių priežiūra ir administravimu ...

Statybunaujienos.lt » Infrastruktūra