2024 gegužės 30 d. ketvirtadienis, 23:14
Reklama  |  facebook

Dėl ko susitarė Vakarų regiono merai

2024-01-19 07:52
Gargžduose vykusiame asociacijos „Klaipėdos regionas“, kurios prezidentas yra Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas, susitikime pristatyta Palangos oro uosto skrydžių plėtros vizija. Septynias savivaldybes vienijančių Vakarų Lietuvos merų nuomone, oro uosto plėtra būtina, siekiant skatinti regiono patrauklumą.
nuotrauka
Klaipėdos r. savivaldybės nuotr.


Minimos įmonės
Klaipėdos r. savivaldybė,
Palangos m. savivaldybė,
Skrydžių plėtra – reikalinga

Pernai iš Palangos oro uosto išskrido ir į jį atskrido 300 tūkstančių keleivių, tačiau, pasak oro uosto atstovų, potencialas didinti šį skaičių yra nemažas, o ateities ambicijos ir planai – kasmet keleivių srautą padidinti bent 7 procentais.

Iš Palangos šiuo metu galima nuskristi į Kopenhagą, Rygą, Oslą, Londoną. Kovą vėl bus grąžinti skrydžiai į Dubliną, o jau gegužės mėnesį keliautojams planuojama pasiūlyti tiesioginį skrydį ir į Amsterdamą, kuris iš šio miesto per jungiamuosius skrydžius atvers vartus į visą pasaulį.

Dabartinė oro uosto infrastruktūra išvystyta tiek, kad ji atitinka šiai paslaugų sričiai keliamus reikalavimus ir yra tinkama Europoje naudojamiems orlaiviams bei yra pajėgi priimti ir aptarnauti naujausius lėktuvus. Sukurta infrastruktūra leidžia aptarnauti dvigubą kiekį keleivių, tad norint pritraukti didesnį jų srautą, pasak oro uosto atstovų, būtina galvoti apie dar vieno naujo skrydžio Vokietijos kryptimi sukūrimą, tačiau tam reikalingas visų suinteresuotų pusių – Valstybės, regiono, oro linijų, bendradarbiavimas ir palaikymas.

Skrydžių skatinimo priemonių paketas Lietuvos oro uostuose jau veikia ir dabar, jis veiks ir ateityje. Tačiau bendrovė savo praktikoje Vilniaus oro uoste jau taiko ir naują skatinimo modelį, prie kurio prisideda ir miesto savivaldybė. Šio modelio pagrindu visos suinteresuotos šalys įsipareigoja prisidėti prie skrydžių plėtros – taip atsiranda stabilumas ir pastovumas dalijantis ir valdant rizikas.

„Išties matome ir suprantame, kad Palangos oro uosto skrydžių plėtra reikalinga norint, kad Vakarų Lietuva išliktų patraukli tiek turistams, tiek verslui. Atsiradus naujiems skrydžiams, atsirastų ir dar didesnė paklausa viešbučių, maitinimo, visame turizmo sektoriuje. Šioje situacijoje išloštų tiek aviacija, tiek vietiniai verslai. Išgirdome net kelis variantus, kaip Savivaldybės gali tiesiogiai ir netiesiogiai prisidėti prie skrydžių plėtros, išties turime apie ką pagalvoti ir rasti visiems priimtinus sprendimus, kaip ir kokį modelį galėtume taikyti“, – sakė pranešime cituojamas rajono meras Bronius Markauskas.

Bus sprendžiami ir kiti svarbūs klausimai

Regionų merai aptarė ir itin aktualią problemą – besikartojančius ir stiprėjančius potvynius. Vasario mėnesį bus organizuojama konferencija, į kurią bus pakviesti ir mokslininkai bei Aplinkos ministerija.

„Norime patikinimo, kad šiais metais iš tikrųjų bus skiriama 34 mln. eurų potvynių prevencijai. Norime žinoti, kas gali pretenduoti, su kokiomis priemonėmis ir ko galėtume tikėtis, kokius projektus galėtume pasirengti ir įgyvendinti“, – sakė asociacijos „Klaipėdos regionas“ vadovas.

Aptartas ir prastėjančių valstybinių kelių klausimas, biudžetinių įstaigų reglamentavimo pakeitimai, nutarta susitikti ir su Klaipėdos universitetinės ligonės vadovu – aptarti finansavimo ir sveikatos reformos klausimus. 
Statybunaujienos.lt
Žymės  SavivaldaSavivaldybėse

nuotrauka
2024-05-30 14:38
Sostinės A. Goštauto kvartalas, kur Turto bankas plėtoja didžiausią valstybės biurų projektą, šiuo metu atrodo nykiai, tačiau, pasak vyriausiosios Vilniaus architektės Lauros Kairienės, turi didžiulį potencialą sukurti reprezentatyvią valdžios institucijų būstinę, kokybiškai išplėsti vaikščiojamąją ...
nuotrauka
2024-05-30 09:33
Šią savaitę Vilniaus Gedimino prospekte nukritęs balkonas dar kartą priminė apie prastos būklės balkonų keliamas grėsmes tiek praeiviams, tiek daugiabučių gyventojams. Daugiabučių priežiūra ir administravimu užsiimančios „Civinity Namai" statinių techninės priežiūros specialistas Povilas Lysiukas pe...
nuotrauka
2024-05-29 10:48
Šiandien įkasta simbolinė kapsulė ateities kartoms būsimo daugiafunkcio centro pamatuose Sendvaryje, Trušeliuose. Čia per artimiausius porą metų iškils net 8 tūkstančių kvadratinių metrų pastatas, kuriame veiks mokykla ir darželis. Taip pat atsiras universali sporto, treniruoklių ir kultūros salės, ...
nuotrauka
2024-05-27 14:43
Baisogaloje ir Šeduvoje atidaromos dvi naujos didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelės, į kurias Radviliškio rajono gyventojai atliekas galės pristatyti jau nuo šių metų gegužės 28 dienos.
nuotrauka
2024-05-27 09:51
Amaliuose šią savaitę atverta pusantro kilometro atkarpa su naujais viadukais ir žiedinėmis sankryžomis. Tai ženkli dalis pirmajame Pietrytinio aplinkkelio darbų etape. Įgyvendinus visą projektą, naujoji trasa taps patogia ir greita jungtimi tarp A1 ir „Via Baltica“ magistralių. Maža to, apvažiavima...
nuotrauka
2024-05-24 11:03
Netrukus bus tęsiami prieš dvejus metus pradėti ir vėliau sustabdyti gatvės, dubliuojančios Liepojos gatvę, privažiuojamojo kelio nuo Šiltnamių g. iki Klaipėdos g. statybos darbai. Tikimasi, kad eismas naujuoju keliu, iš kurio tikimasi geresnės saugumo situacijos, vyks dar šį rudenį.
nuotrauka
2024-05-23 13:50
Viena žaliausių Lietuvos savivaldybių Tauragė vadinama ne veltui: šią savaitę miestelyje persodinti dideli medžiai. Pasak savivaldybės atstovų, šis projektas yra ypač svarbus dėl sparčiai kintančio klimato bei vis dažnesnių karščio bangų mieste. Medžiai yra natūrali priemonė, kuri padeda sumažinti p...
nuotrauka
2024-05-22 17:09
Šiandien šalia Panevėžio aplinkkelio, ties Bliūdžių kaimu, oficialiai paskelbta didžiausio Baltijos šalyse elektromobilių parko statybų pradžia – įkasta laiko kapsulė. Projektą vystys elektromobilių įkrovimo stotelių operatorė UAB „Eldrive“.
nuotrauka
2024-05-22 15:56
Klaipėdos rajono darželiuose ypač trūkstant vietų mažiesiems gyventojams, Savivaldybė ir toliau investuoja į ugdymo įstaigų plėtrą. Žengtas dar vienas svarbus žingsnis – jau ieškoma rangovo, kuris statys naują modernų darželį Sendvario seniūnijoje, Mazūriškiuose.
nuotrauka
2024-05-22 14:22
Sparčiai augančiame Vilniaus Kalnėnų mikrorajone bus statomas darželis-pradinė mokykla. Architektūros projekto konkursų dalyviai pateikė net 12 idėjų, kaip galėtų atrodyti naujoji švietimo įstaiga. Iš jų bus renkamas nugalėtojas. Planuojama, kad nauja ugdymo įstaiga adresu Moravų g. 4, duris turėtų ...
nuotrauka
2024-05-22 09:29
Panevėžio miesto savivaldybės užsibrėžta ambicija mieste įkurti profesionalaus, šiuolaikinio meno erdvę, virsta realybe: jau kitą savaitę duris atvers pasaulinio garso menininko, daugiafunkcionalisto Stasio Eidrigevičiaus menų centras, pavadintas Stasys Museum.
nuotrauka
2024-05-21 10:00
Akcinė bendrovė „Via Lietuva" pasirašė sutartį, pagal kurią bus rekonstruojamas Ariogaloje, Raseinių rajono savivaldybėje, esantis tiltas per Dubysą. Tilto rekonstravimo darbai bus pradėti birželio mėnesį, baigti darbus planuojama iki 2025 m. spalio mėn.
nuotrauka
2024-05-21 09:54
Vilniaus savivaldybė pradeda Kazbėjų tilto per Vokės upę rekonstrukciją. Tikimasi, kad remonto darbai užtruks iki kitų metų pradžios ir vėl bus leidžiamas automobilių, dviračių ir pėsčiųjų eismas, kuris nuo 2018 metų buvo apribotas dėl tilto avarinės būklės.
nuotrauka
2024-05-20 14:37
Baigiami pagrindinės Klaipėdos miesto arterijos – Baltijos prospekto bei Šilutės ir Vilniaus plentų žiedinės sankryžos rekonstrukcijos darbai. Tam, kaip valstybei svarbiam vietinės reikšmės kelių projektui, šiemet skirta daugiau kaip 1 mln. eurų Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšų.
nuotrauka
2024-05-20 14:31
Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras surašė kaltinamąjį aktą ir teismui perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai piktnaudžiavimu siekiant turtinės naudos, dokumentų klastojimu bei sukčiavimu pareikšti buvusiam Vilniaus miesto ...
nuotrauka
2024-05-20 14:25
Tankiai gyvenamame Vilniaus Pašilaičių rajone atsiras dar vienas valstybinis lopšelis-darželis, kurį galės lankyti 280 vaikų. Projektui jau išduotas statybą leidžiantis dokumentas ir, jei procesas vyks sklandžiai, statyba turėtų prasidėti iki kitų metų ir trukti apie dvejus metus. Priimti vaikus dar...
nuotrauka
2024-05-20 11:09
Oficialiai pažymėtas Tauragės daugiafunkcės arenos antrasis statybų etapas – į būsimus sporto ir kultūros centro pamatus įkasta simbolinė laiko kapsulė ateities kartoms. Tikimasi, kad itin laukta ir regionui svarbi arena įneš dar daugiau kultūros ir galimybių sportuoti į visos apskrities gyvenimą. ...
nuotrauka
2024-05-17 07:46
Rekonstruotas Kauno apskrities VPK Kauno miesto Nemuno policijos komisariato pastatas. Atlikti rekonstrukcijos darbai kainavo apie 1,2 mln. Eur.
nuotrauka
2024-05-17 06:10
Aplinkos ministerija praneša, kad 550 asmenų, turinčių teisę atkurti nuosavybės teises į žemės sklypus individualiai statybaiVilniaus mieste, iki š. m. gegužės 1 d. pasirinko sklypus. Planuojama, kad dar šiemet šie sklypai bus registruoti Nekilnojamojo turto registre kaip savininkų, laukusių nuosavy...
nuotrauka
2024-05-16 14:51
Dar šiais metais planuojama atnaujinti aikštę prie Klaipėdos santuokų rūmų. Darbai bus atliekami pagal anksčiau atliktą techninį projektą – įrengiant parkavimo vietas, daugiau žaliųjų zonų ir sukuriant vientisą vaizdą su M. Mažvydo alėja.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse