2024 liepos 19 d. penktadienis, 6:34
Reklama  |  facebook

Didžiausio automobilių centro „Tokvila“ projektą valdė įmonė „Statybos procesų valdymas“

2022-12-05 07:29
Veiklą Vilniaus Savanorių pr. pradėjo didžiausias šalyje „Toyota“ centras „Tokvila“. Modernus 11 tūkst. kv. m ploto pastatas yra ir vienas didžiausių „Toyota“ techninio aptarnavimo bei remonto bazių Baltijos šalyse. Šį „Tokvila“ centro statybos projektą valdė įmonė „Statybos procesų valdymas“.
nuotrauka
TOKVILOS nuotr.


Minimos įmonės
Statybos procesų valdymas, UAB
Tokvila, UAB
Dalux Lithuania, UAB
„Tokvilos“ centre įrengtas naudotų automobilių pardavimo salonas, automobilių kėbulų remonto dirbtuvės su biurų ir techninėmis patalpomis, prekybinės bei sandėliavimo patalpos nuomai. Tai didžiausias automobilių pardavimo ir techninio aptarnavimo centras Lietuvoje.

Kuo naudingas projekto valdytojo ir techninio prižiūrėtojo tandemas

Įmonė „Statybos procesų valdymas“ šio objekto statyboje dalyvavo ne tik kaip projekto valdytoja, bet ir vykdė techninės priežiūros funkcijas.

„Pagrindinė mūsų, kaip projekto valdytojų, funkcija buvo atstovauti užsakovo interesams, bendradarbiaujant su projektavimo komanda, generaliniu rangovu, kuriuo buvo Merko statyba, – sako UAB „Statybos procesų valdymas“ direktorius Erikas Lenkevičius. – Procese aktyviai dalyvavo ir „Tokvilos“ generalinis direktorius Gintautas Ignotas bei valdybos pirmininkas Petras Ignotas, turintys ne vieno objekto statybos patirties. Todėl mūsų funkcijos buvo labai aiškios – padėti užsakovui įgyvendinti jo sumanymus, teikiant profesionalius patarimus, siūlant sprendimus, sprendžiant klausimus su statybos rangovais, kurių buvo 30–35.“

tokvila, statybos projektų valdymas

Kaip pastebi projekto valdytojai, kompetentingo užsakovo dalyvavimas procesuose leidžia priimti savalaikius sprendimus ir efektyviai valdyti projektą. Prie efektyvaus projekto valdymo prisidėjo ir aplinkybė, kad „Statybos procesų valdymas“ vykdė ir techninę priežiūrą. Pasak E.Lenkevičiaus, projekto valdytojų ir techninės priežiūros tandemas yra naudingas visoms pusėms, leidžia efektyviau valdyti projektą: techninis prižiūrėtojas, būdamas valdymo komandos nariu, geriau atlieka savo darbą, o projekto vadovas turi daugiau įrankių valdant projektą.

Projekto valdymo komandoje dirbo 5 vadybos specialistai ir inžinieriai, papildydami vieni kitų kompetencijas, kurios būtinos dirbant su brėžiniais, siūlant pakeitimus, optimizuojant procesus, taisant klaidas arba užkardant jas.

„Tokvila“ centras buvo suprojektuotas naudojant BIM metodologiją. BIM kartu su specialiomis „Dalux“ programomis buvo tais įrankiais, kurie padeda ir efektyviau valdyti – procesus ir kokybę, ir efektyviau įgyvendinti projektą.

Atitinka aukštesnius nei vidutiniai tvarumo kriterijus

„Toyota“ savo veikloje atsižvelgia į tvarumą – tai ir aplinkai draugiški automobiliai, ir skatinimas pakartotinai naudoti transporto priemones. Todėl į tvarumą buvo susitelkta ir statant naująjį centrą Vilniuje.

„Mūsų įmonė, be kita ko, sertifikuoja ir projektus pagal jų atitikimą tvarumo kriterijams, tarp kurių – ne tik pastato tvarumas, bet ir valdytojų socialinė atsakomybė bei kiti kriterijai. Tad tvarumo filosofija artima ir mums, ir užsakovui“, – pastebi E. Lenkevičius ir akcentuoja logišką užsakovo orientaciją į tvarius statybos sprendimus.

tokvila , statybos projektų valdymas„Tokvilos“ statybos procesai, pasak E. Lenkevičiaus, atitiko aukštą tvarumo klasifikaciją – medžiagos, sistemos, procesai atitiko aukštesnius negu vidutiniai tvarumo reikalavimus, rangovams buvo privalomos vidinės kokybės kontrolės ir aplinkosaugos sistemos. Užtikrinti tvarumą Lietuvoje nebėra problema: paprastai visi pastatai statomi bent pagal minimalius tvarumo reikalavimus, net jeigu pastatas ir nesertifikuojamas pagal atitinkamas tarptautines sistemas. Tokią situaciją lemia rinkos spaudimas ir tinkamai įgyvendintos ES direktyvos: mūsų šalyje naudojamos sertifikuotos medžiagos ir sistemos, atsisakyta kenksmingų medžiagų, rūšiuojamos atliekos, taupomas vanduo, kontroliuojama vizualinė tarša ir kitos tvarumo dedamosios.

Akcentas – kliento aptarnavimo kokybei ir veiklos tvarumui

„Statybos procesų valdymo“ įmonė rinkoje jau 10 metų. Vertindamas patirtį, įgytą statant didžiausią automobilių pardavimo ir techninio aptarnavimo centrą Lietuvoje, įmonės vadovas E. Lenkevičius išskiria užsakovo – „Tokvilos“ – filosofiją, orientuotą į tvarumą, aukštą darbo kultūrą, efektyvių metodų paieškas ir taikymą. Užsakovui buvo svarbu, kad klientai būtų kokybiškai, patogiai ir greitai aptarnaujami. 29 metus veikiančiai „Tokvilai“ naujasis pastatas – strateginis žingsnis į ateities verslo vystymą ir tvarumą.

„Naujų automobilių tiekimo iššūkių ir kainų augimo akivaizdoje naudoti automobiliai su „Toyota Approved“ garantija iki 10 metų tampa itin patrauklūs ir kuria pridėtinę vertę pirkėjui, kuris dabar automobilius gali rinktis patogioje ir malonioje erdvėje, tarsi automobilių prekybos centre, – sako „Tokvilos“ vadovas G. Ignotas. – Kokie automobiliai bebūtų – vidaus degimo ar elektriniai, – kėbulo remonto paslaugos išliks aktualios ir ateityje, kaip ir naudotų automobilių paruošimas pakartotiniam pardavimui, tad efektyvi gamybinė bazė sudarys tvaraus verslo pagrindą“.

„Projektų sėkmę lemia kokybiškas procesų valdymas.
Ir priešingai – nesant jungiamosios grandies,
projektas tampa rizikingu, –
sako UAB „Statybos procesų valdymas“
direktorius ERIKAS LENKEVIČIUS. –
Projekto valdytojas susitelkia į laiką, kainą ir kokybę,
t. y. į tris dedamąsias, kurios yra svarbiausios užsakovui.
Projekto valdymo paslauga tampa neatsiejama dalimi, nes užsakovas žino, už ką moka pinigus ir kokią vertę gaus.“ 
 

„Tokvilos“ centras – tai 11368 kv. m 2 aukštų, 11,5 m aukščio pastatas, atitinkantis A++ energinės klasės reikalavimus. Pastato šildymui ir vėsinimui naudojama geoterminė energija, o naujos kartos dažymo įrenginiai su šilumos rekuperacija taupys iki pusės visos iš dujų gaminamos šilumos. Automobilių paruošimo dažymui procese naudojami efektyvūs dulkių filtravimo ir surinkimo įrenginiai, o dažymo metu – nekenksmingi, vandens pagrindu pagaminti dažai. Ateityje ant pastato stogo planuojama įrengti saulės energijos modulius.

Projektas buvo įgyvendintas per dvejus metus.

Užsakovas žino, už ką moka pinigus projekto valdytojui

Įmonės „Statybos procesų valdymas“ projektų portfelyje – tokie objektai, kaip šiuo metų vykdoma prekybos centro „Panorama“ bei lazerių optikos elementų gamyklos rekonstrukcija; valdė SEB banko pastato Vilniuje projektą, kuris buvo orientuojamas į BREEAM „Outstanding“ standartus; „Barclays“ banko operacijų centro Lietuvoje statybos projektas ir kiti.

„Tačiau tai nereiškia, kad mažesni objektai mums nėra svarbūs. Kokios apimties ir sudėtingumo projektas bebūtų, mums svarbu reprezentuoti ir savo įmonę – tai yra pamatas, ant kurio statome įmonės vertybes, filosofiją, kaupiame patirtis ir giliname kompetencijas“, – sako įmonės vadovas E. Lenkevičius.

tokvila, statybos projektų valdymas„Statybos procesų valdymas“ konkuruoja projektų valdymo rinkoje, kurią E. Lenkevičius pažįsta iš įvairių pusių – jis yra ir teismo ekspertas, Vilniaus komercinio arbitražo teismo arbitras, dirba FIDIC Ginčų nagrinėjimo komisijoje. Tokia vadovo patirtis leidžia įmonės komandai, valdančiai projektus, itin gerai orientuotis situacijoje, vykdyti įsipareigojimus, užkirsti kelią galimiems ginčams tarp įvairių statybos proceso dalyvių, iš anksto užkardyti galimas grėsmes – taip formuojama sėkminga bendra įmonės patirtis.

„Projektų sėkmę lemia kokybiškas procesų valdymas. Ir priešingai – nesant jungiamosios grandies, projektas tampa rizikingu, – sako UAB „Statybos procesų valdymas“ direktorius E. Lenkevičius. – Projekto valdytojas susitelkia į laiką, kainą ir kokybę, t. y. į tris dedamąsias, kurios yra svarbiausios kiekvienam užsakovui. Todėl projekto valdymo paslauga vis dažniau tampa neatsiejama proceso dalimi, nes užsakovas gerai žino, už ką moka pinigus ir kokią vertę gaus.“ 

TOKVILOS nuotr. ir vizualizac. 

Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2024-07-18 07:24
Įprastą mūrijimo būdą – sausus mišinius ateityje pakeis inovatyvi technologija, reikalaujanti mažiau laiko, žmogiškųjų ir finansinių resursų. Trečią dešimtmetį statybinių medžiagų rinkoje skaičiuojanti įmonė „Tegra State“ savo asortimentą papildė nauju produktu – FOME FLEX GLUE BLOCKS blokelių putų ...
nuotrauka
2024-07-17 08:01
Surenkamojo gelžbetonio su galutine apdaila svarba architektūroje ir statyboje yra didelė dėl daugelio priežasčių. Šios technologijos privalumai apima tiek ekonominius, tiek techninius, tiek estetinius aspektus, kurie prisideda prie efektyvesnio ir kokybiškesnio statybos proceso.
nuotrauka
2024-07-12 07:55
Viena ryškiausių pastarojo meto tendencijų – atsinaujinančios energijos naudojimas namų ūkiuose. KONTESTA, bendradarbiaudama su saulės modulius į rinką tiekiančia įmone AUTONOMECO, jau antrus metus gamina automobiliams statyti skirtas stogines, terasas su saulės moduliais. Tokias stogines įmonės dem...
nuotrauka
2024-07-11 13:45
Trečia pagal dydį Estijos statybos bendrovė „Mapri Ehitus" įsigijo 72 proc. Lietuvos statybos bendrovės „Bauschmidt" akcijų. Statybos bendrovė, iki šiol daugiausia užsiėmusi žemės ūkio statybomis, pakeitė pavadinimą į „Mapri Statyba" ir šiuo metu plečia savo veiklą kitose statybos srityse.
nuotrauka
2024-07-11 09:34
SBA grupės plėtojamame prekybos ir verslo mieste „Urban HUB“ Kaune pasirašyta sutartis dėl 3900 kv. m erdvių nuomos su „Energijos skirstymo operatoriumi“ (ESO). Į greta Kauno laisvosios ekonominės zonos įsikūrusį miestelį ESO komanda, planuojama, persikels jau 2025 m. I ketvirtį.
nuotrauka
2024-07-10 13:31
Perdegimo sindromas gali užklupti dėl pernelyg didelio darbo krūvio, užimtumo bei menko poilsio ir darbo balanso. Nors perdegimas niekaip nesusijęs su metų laikais, ekspertai įspėja, kad vasarą reikėtų būti atidesniems ir stebėti savo psichologinę sveikatą. Pasak jų, vasaros grafikas dažniausiai ku...
nuotrauka
2024-07-10 07:24
Įmonė „Gerbūvio projektai“ įgyja pagreitį. Jau trečius metus sparčiai auga užsakymų portfelis, o nuo 2020 m. apyvarta kasmet auga kone dvigubai. 2023-aisiais įmonė tempo nemažino.
nuotrauka
2024-07-09 08:02
Po dvejus metus trukusių atnaujinimo (kapitalinio remonto) darbų prekybos ir laisvalaikio centras PANORAMA tapo vienu iš įstabiausių centrų ne tik Vilniuje, bet ir regione. Aštuoniais etapais sėkmingai įvykdyti darbai proceso dalyviams suteikė patirties, kuri dėl santykinai nedidelės Lietuvos prekyb...
nuotrauka
2024-07-08 15:46
NT plėtros bendrovė „Homa Group“ buvusio Panevėžio mėsos kombinato teritorijoje Smėlynės g. 85 ketvirtadienį oficialiai pradės beveik 9000 kv. m ploto prekybos parko „TOWER" statybas. Kompanija jau yra susitarusi dėl didesnės dalies ploto nuomos, o 14 mln. Eur vertės projektą planuojama atidaryti ki...
nuotrauka
2024-07-08 14:40
Investicijų valdymo įmonės „Demus Asset Management" valdomo nekilnojamojo turto projekto „Ežero takais by Citus" plėtrai užtikrintas 4,2 mln. eurų finansavimas. Į projektą iš viso ketinama investuoti 7,95 mln. eurų – dalį šios sumos, 2 mln. eurų „Demus Asset Management" jau anksčiau pritraukė iš in...
nuotrauka
2024-07-08 14:19
Prieš dvejus metus Kauno Laisvoji ekonominė zona (LEZ) paskelbė apie pirmąjį pritrauktų investicijų milijardą, šiuo metu investicijų suma jau artėja prie antrojo milijardo – ji siekia 1,56 milijardo eurų. Šios investicijos artimiausiu metu leis sukurti beveik 10 tūkst. aukštos kvalifikacijos darbo v...
nuotrauka
2024-07-08 07:23
Dėl įmonės INTERSURGICAL kitos paskirties inžinerinio statinio (automatizuotų sandėliavimo sistemų statinys), kurį RASEINIŲ STATYBA pastatė Švenčionių rajone, Statybos inspekcija kreipėsi į teismą, reikalaudama panaikinti statybą leidžiantį dokumentą (SLD) ir statinį nugriauti. Po beveik dvejus metu...
nuotrauka
2024-07-05 07:59
Siekiant užtikrinti gyventojų komfortą ir gerovę, akustikos ir garso reikalavimai pastatų projektuose tampa vis svarbesni. Akustikos kokybė turi didelę reikšmę ne tik gyvenamosiose patalpose, bet ir biuruose, mokyklose, ligoninėse, kt. pastatuose. Garso izoliacija padeda sumažinti triukšmo lygį, užt...
nuotrauka
2024-07-03 13:51
„EIKA" grupei priklausanti investicijų valdymo įmonė „Eika Asset Management" (EAM), 2023 m. valdžiusi keturis investicijų fondus, sako, kad tai buvo naujų rinkų ir naujų produktų paieškos metai. Jau padarytų investicijų grąža džiugino, tad įmonė skyrė laiką nagrinėti naujoms galimybėms, kai kurios j...
nuotrauka
2024-07-02 13:39
Nuo liepos 2 d. Nidoje duris atveria pirmoji bendradarbystės (angl. coworking) erdvė „Out of Office“. Susimokėję už dieną, savaitę, mėnesį ar net visą vasarą ja pasinaudoti galimybę turės visi Kuršių Nerijoje dirbantys poilsiautojai. Nauja erdvė įsikūrė buvusio restorano „Bo House“ patalpose ant Kur...
nuotrauka
2024-07-01 16:45
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovės „Realco" duomenimis, birželį NT sostinės pirminėje rinkoje parduoti 204 būstai ir fiksuoti 7 sutarčių nutraukimai. Palyginti su geguže, kuomet buvo parduoti 247 būstai, pardavimai sumažėjo kiek daugiau nei 17 proc.
nuotrauka
2024-06-28 14:59
Sostinės Žalgirio ir Linkmenų gatvių sankryžoje iškilusį ir vidaus įrengimo darbus jau pradėjusį „Sand Offices" verslo centrą pasirinko pirmieji nuomininkai. Tai – internetinė finansavimo platforma „CapitalBox", restoranas „Laurus" ir buitinės technikos studija „Prenta studio". Verslo centro statybų...
nuotrauka
2024-06-28 14:02
Vilniuje duris atvėręs „Artery" verslo centras pelnė pasaulinį tvarumo įvertinimą – pagal tarptautinę sistemą BREEAM jam suteiktas „Outstanding" sertifikatas naujos statybos pastatų kategorijoje. Šiuo metu tokį aukščiausios kartelės pripažinimą, įrodantį žaliajam pastatui keliamų reikalavimų atitiki...
nuotrauka
2024-06-27 09:35
Būsto pirkėjams labai svarbus aspektas yra žalia namų aplinka ir vaizdas pro langą. Nekilnojamojo turto (NT) plėtotojai pastebi, kad ypač geidžiami yra būstai, šalia kurių yra miškas, parkas, kita žalioji erdvė ar vandens telkinys. Tačiau miestuose natūralios gamtos „pasiūla“ yra ribota, tad urbanis...
nuotrauka
2024-06-26 14:24
Rygos biurų nuomos kompleksui „Elemental Business Centre" suteiktas aukščiausias BREEAM New Construction „Outstanding" įvertinimas. Tai yra pirmasis nekilnojamojo turto (NT) projektas Latvijoje, gavęs tokio aukšto lygio įvertinimą. Tuo tarpu „Outstanding" įvertinimą Lietuvoje jau turi du verslo cent...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas