2023 vasario 8 d. trečiadienis, 0:06
Reklama  |  facebook

Didžiausio automobilių centro „Tokvila“ projektą valdė įmonė „Statybos procesų valdymas“

2022-12-05 07:29
Veiklą Vilniaus Savanorių pr. pradėjo didžiausias šalyje „Toyota“ centras „Tokvila“. Modernus 11 tūkst. kv. m ploto pastatas yra ir vienas didžiausių „Toyota“ techninio aptarnavimo bei remonto bazių Baltijos šalyse. Šį „Tokvila“ centro statybos projektą valdė įmonė „Statybos procesų valdymas“.
nuotrauka
TOKVILOS nuotr.


Minimos įmonės
Statybos procesų valdymas, UAB
Tokvila, UAB
Dalux Lithuania, UAB
„Tokvilos“ centre įrengtas naudotų automobilių pardavimo salonas, automobilių kėbulų remonto dirbtuvės su biurų ir techninėmis patalpomis, prekybinės bei sandėliavimo patalpos nuomai. Tai didžiausias automobilių pardavimo ir techninio aptarnavimo centras Lietuvoje.

Kuo naudingas projekto valdytojo ir techninio prižiūrėtojo tandemas

Įmonė „Statybos procesų valdymas“ šio objekto statyboje dalyvavo ne tik kaip projekto valdytoja, bet ir vykdė techninės priežiūros funkcijas.

„Pagrindinė mūsų, kaip projekto valdytojų, funkcija buvo atstovauti užsakovo interesams, bendradarbiaujant su projektavimo komanda, generaliniu rangovu, kuriuo buvo Merko statyba, – sako UAB „Statybos procesų valdymas“ direktorius Erikas Lenkevičius. – Procese aktyviai dalyvavo ir „Tokvilos“ generalinis direktorius Gintautas Ignotas bei valdybos pirmininkas Petras Ignotas, turintys ne vieno objekto statybos patirties. Todėl mūsų funkcijos buvo labai aiškios – padėti užsakovui įgyvendinti jo sumanymus, teikiant profesionalius patarimus, siūlant sprendimus, sprendžiant klausimus su statybos rangovais, kurių buvo 30–35.“

tokvila, statybos projektų valdymas

Kaip pastebi projekto valdytojai, kompetentingo užsakovo dalyvavimas procesuose leidžia priimti savalaikius sprendimus ir efektyviai valdyti projektą. Prie efektyvaus projekto valdymo prisidėjo ir aplinkybė, kad „Statybos procesų valdymas“ vykdė ir techninę priežiūrą. Pasak E.Lenkevičiaus, projekto valdytojų ir techninės priežiūros tandemas yra naudingas visoms pusėms, leidžia efektyviau valdyti projektą: techninis prižiūrėtojas, būdamas valdymo komandos nariu, geriau atlieka savo darbą, o projekto vadovas turi daugiau įrankių valdant projektą.

Projekto valdymo komandoje dirbo 5 vadybos specialistai ir inžinieriai, papildydami vieni kitų kompetencijas, kurios būtinos dirbant su brėžiniais, siūlant pakeitimus, optimizuojant procesus, taisant klaidas arba užkardant jas.

„Tokvila“ centras buvo suprojektuotas naudojant BIM metodologiją. BIM kartu su specialiomis „Dalux“ programomis buvo tais įrankiais, kurie padeda ir efektyviau valdyti – procesus ir kokybę, ir efektyviau įgyvendinti projektą.

Atitinka aukštesnius nei vidutiniai tvarumo kriterijus

„Toyota“ savo veikloje atsižvelgia į tvarumą – tai ir aplinkai draugiški automobiliai, ir skatinimas pakartotinai naudoti transporto priemones. Todėl į tvarumą buvo susitelkta ir statant naująjį centrą Vilniuje.

„Mūsų įmonė, be kita ko, sertifikuoja ir projektus pagal jų atitikimą tvarumo kriterijams, tarp kurių – ne tik pastato tvarumas, bet ir valdytojų socialinė atsakomybė bei kiti kriterijai. Tad tvarumo filosofija artima ir mums, ir užsakovui“, – pastebi E. Lenkevičius ir akcentuoja logišką užsakovo orientaciją į tvarius statybos sprendimus.

tokvila , statybos projektų valdymas„Tokvilos“ statybos procesai, pasak E. Lenkevičiaus, atitiko aukštą tvarumo klasifikaciją – medžiagos, sistemos, procesai atitiko aukštesnius negu vidutiniai tvarumo reikalavimus, rangovams buvo privalomos vidinės kokybės kontrolės ir aplinkosaugos sistemos. Užtikrinti tvarumą Lietuvoje nebėra problema: paprastai visi pastatai statomi bent pagal minimalius tvarumo reikalavimus, net jeigu pastatas ir nesertifikuojamas pagal atitinkamas tarptautines sistemas. Tokią situaciją lemia rinkos spaudimas ir tinkamai įgyvendintos ES direktyvos: mūsų šalyje naudojamos sertifikuotos medžiagos ir sistemos, atsisakyta kenksmingų medžiagų, rūšiuojamos atliekos, taupomas vanduo, kontroliuojama vizualinė tarša ir kitos tvarumo dedamosios.

Akcentas – kliento aptarnavimo kokybei ir veiklos tvarumui

„Statybos procesų valdymo“ įmonė rinkoje jau 10 metų. Vertindamas patirtį, įgytą statant didžiausią automobilių pardavimo ir techninio aptarnavimo centrą Lietuvoje, įmonės vadovas E. Lenkevičius išskiria užsakovo – „Tokvilos“ – filosofiją, orientuotą į tvarumą, aukštą darbo kultūrą, efektyvių metodų paieškas ir taikymą. Užsakovui buvo svarbu, kad klientai būtų kokybiškai, patogiai ir greitai aptarnaujami. 29 metus veikiančiai „Tokvilai“ naujasis pastatas – strateginis žingsnis į ateities verslo vystymą ir tvarumą.

„Naujų automobilių tiekimo iššūkių ir kainų augimo akivaizdoje naudoti automobiliai su „Toyota Approved“ garantija iki 10 metų tampa itin patrauklūs ir kuria pridėtinę vertę pirkėjui, kuris dabar automobilius gali rinktis patogioje ir malonioje erdvėje, tarsi automobilių prekybos centre, – sako „Tokvilos“ vadovas G. Ignotas. – Kokie automobiliai bebūtų – vidaus degimo ar elektriniai, – kėbulo remonto paslaugos išliks aktualios ir ateityje, kaip ir naudotų automobilių paruošimas pakartotiniam pardavimui, tad efektyvi gamybinė bazė sudarys tvaraus verslo pagrindą“.

„Projektų sėkmę lemia kokybiškas procesų valdymas.
Ir priešingai – nesant jungiamosios grandies,
projektas tampa rizikingu, –
sako UAB „Statybos procesų valdymas“
direktorius ERIKAS LENKEVIČIUS. –
Projekto valdytojas susitelkia į laiką, kainą ir kokybę,
t. y. į tris dedamąsias, kurios yra svarbiausios užsakovui.
Projekto valdymo paslauga tampa neatsiejama dalimi, nes užsakovas žino, už ką moka pinigus ir kokią vertę gaus.“ 
 

„Tokvilos“ centras – tai 11368 kv. m 2 aukštų, 11,5 m aukščio pastatas, atitinkantis A++ energinės klasės reikalavimus. Pastato šildymui ir vėsinimui naudojama geoterminė energija, o naujos kartos dažymo įrenginiai su šilumos rekuperacija taupys iki pusės visos iš dujų gaminamos šilumos. Automobilių paruošimo dažymui procese naudojami efektyvūs dulkių filtravimo ir surinkimo įrenginiai, o dažymo metu – nekenksmingi, vandens pagrindu pagaminti dažai. Ateityje ant pastato stogo planuojama įrengti saulės energijos modulius.

Projektas buvo įgyvendintas per dvejus metus.

Užsakovas žino, už ką moka pinigus projekto valdytojui

Įmonės „Statybos procesų valdymas“ projektų portfelyje – tokie objektai, kaip šiuo metų vykdoma prekybos centro „Panorama“ bei lazerių optikos elementų gamyklos rekonstrukcija; valdė SEB banko pastato Vilniuje projektą, kuris buvo orientuojamas į BREEAM „Outstanding“ standartus; „Barclays“ banko operacijų centro Lietuvoje statybos projektas ir kiti.

„Tačiau tai nereiškia, kad mažesni objektai mums nėra svarbūs. Kokios apimties ir sudėtingumo projektas bebūtų, mums svarbu reprezentuoti ir savo įmonę – tai yra pamatas, ant kurio statome įmonės vertybes, filosofiją, kaupiame patirtis ir giliname kompetencijas“, – sako įmonės vadovas E. Lenkevičius.

tokvila, statybos projektų valdymas„Statybos procesų valdymas“ konkuruoja projektų valdymo rinkoje, kurią E. Lenkevičius pažįsta iš įvairių pusių – jis yra ir teismo ekspertas, Vilniaus komercinio arbitražo teismo arbitras, dirba FIDIC Ginčų nagrinėjimo komisijoje. Tokia vadovo patirtis leidžia įmonės komandai, valdančiai projektus, itin gerai orientuotis situacijoje, vykdyti įsipareigojimus, užkirsti kelią galimiems ginčams tarp įvairių statybos proceso dalyvių, iš anksto užkardyti galimas grėsmes – taip formuojama sėkminga bendra įmonės patirtis.

„Projektų sėkmę lemia kokybiškas procesų valdymas. Ir priešingai – nesant jungiamosios grandies, projektas tampa rizikingu, – sako UAB „Statybos procesų valdymas“ direktorius E. Lenkevičius. – Projekto valdytojas susitelkia į laiką, kainą ir kokybę, t. y. į tris dedamąsias, kurios yra svarbiausios kiekvienam užsakovui. Todėl projekto valdymo paslauga vis dažniau tampa neatsiejama proceso dalimi, nes užsakovas gerai žino, už ką moka pinigus ir kokią vertę gaus.“ 

TOKVILOS nuotr. ir vizualizac. 

Statybunaujienos.lt
Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2023-02-07 10:29
Žirmūnuose planuojamas statyti Lengvosios atletikos maniežas jau baigiamas projektuoti, iki statybos liko paskutinis žingsnis – gauti statybą leidžiantį dokumentą.
nuotrauka
2023-02-07 09:54
„Eika“ grupės valdoma įmonė „Samogitia miestelis“ pasirašė generalinės rangos sutartį su „Gilesta“. Pagal generalinės rangos sutartį įmonė įsipareigoja atlikti visus Šiaulių karinio miestelio rangos darbus nuo sutarties pasirašymo momento iki 2024 m. kovo mėnesio. Sutarties suma neskelbiama.
nuotrauka
2023-02-07 07:28
Įmonė „Ekobazė“ verčiasi atliekų tvarkymu, tačiau prieš porą metų rinkai pateikė naują prekinį ženklą EKOFINA, kuris pretenduoja aktyviai dalyvauti žiedinėje ekonomikoje: įmonė iš atliekų gamina inovatyvius, pažangius ir aktualius gaminius, kurie taip pat naudojami ir statyboje.
nuotrauka
2023-02-06 08:29
Įmonės „Grinda“ pradėta Vilniaus gyvūnų globos namų komplekso L. Giros gatvėje rekonstrukcija padidins beglobiams skiriamų vietų skaičių, leis atnaujinti ir išplėsti neatidėliotinų veterinarijos paslaugų spektrą, pagerins prieglaudos gyventojų buities sąlygas. Rekonstrukciją numatyta užbaigti iki me...
nuotrauka
2023-02-03 11:00
Dėl didėjančio automobilių skaičiaus ir su tuo susijusios būtinybės naujai statomuose objektuose užtikrinti reikiamą stovėjimo vietų skaičių, projektuojamos vis gilesnės automobilių stovėjimo aikštelės. Dažnai dėl tankaus miesto užstatymo, įskaitant ir senamiesčius, užstatymo teritorijose su nuolydž...
nuotrauka
2023-02-02 08:10
Atgimsta dar vienas Kauno miesto istorinis pastatas – architekto Karolio Reisono projektuota Evangelikų reformatų bažnyčia (E. Ožeškienės g. 41). Jau parengti architektų grupės UAB „Senamiesčio projektai“ tvarkybos darbų projektiniai pasiūlymai, pagal kuriuos bus restauruota Evangelikų reformatų baž...
nuotrauka
2023-02-02 07:21
Statinio statybos techninis prižiūrėtojas turi turėti ne tik reikiamų kompetencijų, išsilavinimą, bet ir praktinės patirties, įsitikinęs inžinierius Ridas Verpečinskas, MB „Gorikliai“ statybų techninės priežiūros vadovas.
nuotrauka
2023-02-02 06:11
Vilniaus oro uoste pradėtos naujo išvykimo terminalo statybos: startavo visai Lietuvos aviacijai strategiškai svarbus projektas. Apie tai paskelbta sausio 31 dieną oficialios ceremonijos metu. Teigiama, kad didelio masto projektas truks dvejus metus, visi darbai vyks veikiančiame oro uoste, o pirmie...
nuotrauka
2023-02-01 14:14
Transporto priemonėms judėti nuo Molėtų iki Pabradės miesto ir atgal taps dar saugiau, patogiau bei greičiau. Tvarios miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ atliks šio kelio virš 5 km ilgio ruožo kapitalinį remontą. Darbus, kurie prasidės pasibaigus technologinei pertraukai, planuo...
nuotrauka
2023-02-01 07:38
Baseinų, šaldymo patalpų stogai yra veikiami drėgmės, garų, cheminių medžiagų, specifinės temperatūros. Tokia agresyvi aplinka verčia atidžiai rinktis stogo sistemas. Taigi ko reikia vengti ir kuo keisti tradicinius gaminius?
nuotrauka
2023-02-01 05:51
Aplinkos ministras Simonas Gentvilas lankėsi Kaune statomame specializuotame Laukinių gyvūnų globos centre (LGGC). Planuojama, kad centras, steigiamas prie Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU), pradės veikti šių metų pabaigoje. Iki kovo pabaigos bus pastatyti ir įrengti pagrindiniai pastata...
nuotrauka
2023-01-31 15:06
Augant vilniečių galimybėms patekti į pirmuoju prioritetu pasirinktus darželius (pernai pateko apie 80 proc. vaikų), jaunų šeimų pamėgtame sostinės rajone per 20 mėnesių nuo kapsulės įkasimo pastatytas modernus 14 grupių 240 vietų lopšelis-darželis. Šiuo metu jį lanko 133 vaikai, netrukus pradės lan...
nuotrauka
2023-01-31 10:15
Sostinės senamiestyje, šalia S. Moniuškos skvero, restauruota šv. Kotrynos bažnyčia. Atnaujintas vėlyvojo baroko laikų pastatas, pagal restauravimo programas sutvarkyti kryžiai ir fasadinės skulptūros, o bažnyčia apšviesta specialiais, meno vertybes tausojančiais LED šviestuvais.
nuotrauka
2023-01-31 06:43
Ignalinos atominėje elektrinėje (IAE) įvykdytas projektas, kurio metu nuo branduolinio kuro dalių (nuobirų) išvalytas kuro išlaikymo baseinų dugnas.
nuotrauka
2023-01-30 13:24
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ šiemet į NT projektus Lietuvoje investuos 114 mln. eurų – apie 13 mln. eurų daugiau nei 2022 metais. Didžioji dalis investicijų – 89 mln. eurų – bus nukreiptos į negyvenamosios paskirties projektus – prekybinius sandėlius (stock-office) bei viešosio...
nuotrauka
2023-01-30 09:26
Statydami naujus pastatus, tiek daugiabučius, tiek ir individualius gyvenamuosius namus, siekiame, kad jie būtų energiškai efektyvūs, kokybiški ir ilgaamžiai. Siekiame, kad išlaidos būsto šildymui būtų kuo mažesnės, o gyvenamoji aplinka sveika ir patogi.
nuotrauka
2023-01-30 04:49
Pernai Druskininkuose pradėti ir šiuo metu tęsiami vilos „Oazė“, esančios V. Krėvės g. 6, tvarkybos darbai. Darbus vykdo UAB „Paveldo sprendimai LT“. Sausį ši įmonė pradėjo ir Vilos pastatų kompleksui priklausančios medinės vilos tvarkybos darbus pagal architektės Marijos Nemunienės parengtą projekt...
nuotrauka
2023-01-27 15:24
Lazdynų daugiafunkcio komplekso statyba oficialiai baigėsi – Vilniaus miesto savivaldybė gavo Statybos inspekcijos patvirtintą statybos užbaigimo aktą, o tai reiškia, kad rangos darbai Lazdynų baseine baigti.
nuotrauka
2023-01-26 04:44
Industrinio nekilnojamojo turto (NT) vystymo ir valdymo bendrovė „Sirin Development“ įdiegė kokybės valdymo sistemos (9001) ir aplinkosaugos valdymo sistemos (14001) ISO standartus bei gavo tai patvirtinančius sertifikatus. Tokiu būdu bendrovė siekia gerinti įmonės vadybos ir paslaugų teikimo proces...
nuotrauka
2023-01-25 06:29
Praėjusių metų „Eikos statybos“ apyvarta, palyginus su 2021 m., išaugo daugiau kaip dvigubai. Verslui tai didžiulė grėsmė neįvykdyti įsipareigojimų. Tačiau laiku priimti įmonės valdymo sprendimai, stipri komanda ir principas „Statome kaip sau“ leido visus įsipareigojimus įvykdyti laiku ir išvengti n...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas