2023 rugsėjo 24 d. sekmadienis, 4:14
Reklama  |  facebook

Didžiausio automobilių centro „Tokvila“ projektą valdė įmonė „Statybos procesų valdymas“

2022-12-05 07:29
Veiklą Vilniaus Savanorių pr. pradėjo didžiausias šalyje „Toyota“ centras „Tokvila“. Modernus 11 tūkst. kv. m ploto pastatas yra ir vienas didžiausių „Toyota“ techninio aptarnavimo bei remonto bazių Baltijos šalyse. Šį „Tokvila“ centro statybos projektą valdė įmonė „Statybos procesų valdymas“.
nuotrauka
TOKVILOS nuotr.


Minimos įmonės
Statybos procesų valdymas, UAB
Tokvila, UAB
Dalux Lithuania, UAB
„Tokvilos“ centre įrengtas naudotų automobilių pardavimo salonas, automobilių kėbulų remonto dirbtuvės su biurų ir techninėmis patalpomis, prekybinės bei sandėliavimo patalpos nuomai. Tai didžiausias automobilių pardavimo ir techninio aptarnavimo centras Lietuvoje.

Kuo naudingas projekto valdytojo ir techninio prižiūrėtojo tandemas

Įmonė „Statybos procesų valdymas“ šio objekto statyboje dalyvavo ne tik kaip projekto valdytoja, bet ir vykdė techninės priežiūros funkcijas.

„Pagrindinė mūsų, kaip projekto valdytojų, funkcija buvo atstovauti užsakovo interesams, bendradarbiaujant su projektavimo komanda, generaliniu rangovu, kuriuo buvo Merko statyba, – sako UAB „Statybos procesų valdymas“ direktorius Erikas Lenkevičius. – Procese aktyviai dalyvavo ir „Tokvilos“ generalinis direktorius Gintautas Ignotas bei valdybos pirmininkas Petras Ignotas, turintys ne vieno objekto statybos patirties. Todėl mūsų funkcijos buvo labai aiškios – padėti užsakovui įgyvendinti jo sumanymus, teikiant profesionalius patarimus, siūlant sprendimus, sprendžiant klausimus su statybos rangovais, kurių buvo 30–35.“

tokvila, statybos projektų valdymas

Kaip pastebi projekto valdytojai, kompetentingo užsakovo dalyvavimas procesuose leidžia priimti savalaikius sprendimus ir efektyviai valdyti projektą. Prie efektyvaus projekto valdymo prisidėjo ir aplinkybė, kad „Statybos procesų valdymas“ vykdė ir techninę priežiūrą. Pasak E.Lenkevičiaus, projekto valdytojų ir techninės priežiūros tandemas yra naudingas visoms pusėms, leidžia efektyviau valdyti projektą: techninis prižiūrėtojas, būdamas valdymo komandos nariu, geriau atlieka savo darbą, o projekto vadovas turi daugiau įrankių valdant projektą.

Projekto valdymo komandoje dirbo 5 vadybos specialistai ir inžinieriai, papildydami vieni kitų kompetencijas, kurios būtinos dirbant su brėžiniais, siūlant pakeitimus, optimizuojant procesus, taisant klaidas arba užkardant jas.

„Tokvila“ centras buvo suprojektuotas naudojant BIM metodologiją. BIM kartu su specialiomis „Dalux“ programomis buvo tais įrankiais, kurie padeda ir efektyviau valdyti – procesus ir kokybę, ir efektyviau įgyvendinti projektą.

Atitinka aukštesnius nei vidutiniai tvarumo kriterijus

„Toyota“ savo veikloje atsižvelgia į tvarumą – tai ir aplinkai draugiški automobiliai, ir skatinimas pakartotinai naudoti transporto priemones. Todėl į tvarumą buvo susitelkta ir statant naująjį centrą Vilniuje.

„Mūsų įmonė, be kita ko, sertifikuoja ir projektus pagal jų atitikimą tvarumo kriterijams, tarp kurių – ne tik pastato tvarumas, bet ir valdytojų socialinė atsakomybė bei kiti kriterijai. Tad tvarumo filosofija artima ir mums, ir užsakovui“, – pastebi E. Lenkevičius ir akcentuoja logišką užsakovo orientaciją į tvarius statybos sprendimus.

tokvila , statybos projektų valdymas„Tokvilos“ statybos procesai, pasak E. Lenkevičiaus, atitiko aukštą tvarumo klasifikaciją – medžiagos, sistemos, procesai atitiko aukštesnius negu vidutiniai tvarumo reikalavimus, rangovams buvo privalomos vidinės kokybės kontrolės ir aplinkosaugos sistemos. Užtikrinti tvarumą Lietuvoje nebėra problema: paprastai visi pastatai statomi bent pagal minimalius tvarumo reikalavimus, net jeigu pastatas ir nesertifikuojamas pagal atitinkamas tarptautines sistemas. Tokią situaciją lemia rinkos spaudimas ir tinkamai įgyvendintos ES direktyvos: mūsų šalyje naudojamos sertifikuotos medžiagos ir sistemos, atsisakyta kenksmingų medžiagų, rūšiuojamos atliekos, taupomas vanduo, kontroliuojama vizualinė tarša ir kitos tvarumo dedamosios.

Akcentas – kliento aptarnavimo kokybei ir veiklos tvarumui

„Statybos procesų valdymo“ įmonė rinkoje jau 10 metų. Vertindamas patirtį, įgytą statant didžiausią automobilių pardavimo ir techninio aptarnavimo centrą Lietuvoje, įmonės vadovas E. Lenkevičius išskiria užsakovo – „Tokvilos“ – filosofiją, orientuotą į tvarumą, aukštą darbo kultūrą, efektyvių metodų paieškas ir taikymą. Užsakovui buvo svarbu, kad klientai būtų kokybiškai, patogiai ir greitai aptarnaujami. 29 metus veikiančiai „Tokvilai“ naujasis pastatas – strateginis žingsnis į ateities verslo vystymą ir tvarumą.

„Naujų automobilių tiekimo iššūkių ir kainų augimo akivaizdoje naudoti automobiliai su „Toyota Approved“ garantija iki 10 metų tampa itin patrauklūs ir kuria pridėtinę vertę pirkėjui, kuris dabar automobilius gali rinktis patogioje ir malonioje erdvėje, tarsi automobilių prekybos centre, – sako „Tokvilos“ vadovas G. Ignotas. – Kokie automobiliai bebūtų – vidaus degimo ar elektriniai, – kėbulo remonto paslaugos išliks aktualios ir ateityje, kaip ir naudotų automobilių paruošimas pakartotiniam pardavimui, tad efektyvi gamybinė bazė sudarys tvaraus verslo pagrindą“.

„Projektų sėkmę lemia kokybiškas procesų valdymas.
Ir priešingai – nesant jungiamosios grandies,
projektas tampa rizikingu, –
sako UAB „Statybos procesų valdymas“
direktorius ERIKAS LENKEVIČIUS. –
Projekto valdytojas susitelkia į laiką, kainą ir kokybę,
t. y. į tris dedamąsias, kurios yra svarbiausios užsakovui.
Projekto valdymo paslauga tampa neatsiejama dalimi, nes užsakovas žino, už ką moka pinigus ir kokią vertę gaus.“ 
 

„Tokvilos“ centras – tai 11368 kv. m 2 aukštų, 11,5 m aukščio pastatas, atitinkantis A++ energinės klasės reikalavimus. Pastato šildymui ir vėsinimui naudojama geoterminė energija, o naujos kartos dažymo įrenginiai su šilumos rekuperacija taupys iki pusės visos iš dujų gaminamos šilumos. Automobilių paruošimo dažymui procese naudojami efektyvūs dulkių filtravimo ir surinkimo įrenginiai, o dažymo metu – nekenksmingi, vandens pagrindu pagaminti dažai. Ateityje ant pastato stogo planuojama įrengti saulės energijos modulius.

Projektas buvo įgyvendintas per dvejus metus.

Užsakovas žino, už ką moka pinigus projekto valdytojui

Įmonės „Statybos procesų valdymas“ projektų portfelyje – tokie objektai, kaip šiuo metų vykdoma prekybos centro „Panorama“ bei lazerių optikos elementų gamyklos rekonstrukcija; valdė SEB banko pastato Vilniuje projektą, kuris buvo orientuojamas į BREEAM „Outstanding“ standartus; „Barclays“ banko operacijų centro Lietuvoje statybos projektas ir kiti.

„Tačiau tai nereiškia, kad mažesni objektai mums nėra svarbūs. Kokios apimties ir sudėtingumo projektas bebūtų, mums svarbu reprezentuoti ir savo įmonę – tai yra pamatas, ant kurio statome įmonės vertybes, filosofiją, kaupiame patirtis ir giliname kompetencijas“, – sako įmonės vadovas E. Lenkevičius.

tokvila, statybos projektų valdymas„Statybos procesų valdymas“ konkuruoja projektų valdymo rinkoje, kurią E. Lenkevičius pažįsta iš įvairių pusių – jis yra ir teismo ekspertas, Vilniaus komercinio arbitražo teismo arbitras, dirba FIDIC Ginčų nagrinėjimo komisijoje. Tokia vadovo patirtis leidžia įmonės komandai, valdančiai projektus, itin gerai orientuotis situacijoje, vykdyti įsipareigojimus, užkirsti kelią galimiems ginčams tarp įvairių statybos proceso dalyvių, iš anksto užkardyti galimas grėsmes – taip formuojama sėkminga bendra įmonės patirtis.

„Projektų sėkmę lemia kokybiškas procesų valdymas. Ir priešingai – nesant jungiamosios grandies, projektas tampa rizikingu, – sako UAB „Statybos procesų valdymas“ direktorius E. Lenkevičius. – Projekto valdytojas susitelkia į laiką, kainą ir kokybę, t. y. į tris dedamąsias, kurios yra svarbiausios kiekvienam užsakovui. Todėl projekto valdymo paslauga vis dažniau tampa neatsiejama proceso dalimi, nes užsakovas gerai žino, už ką moka pinigus ir kokią vertę gaus.“ 

TOKVILOS nuotr. ir vizualizac. 

Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2023-09-22 12:59
Diskusijose apie kvalifikuotų darbuotojų stoką bei jų pritraukimo galimybes vis dažniau atsigręžiama į emigracijoje gyvenančius ir į Lietuvą sugrįžti svajojančius mūsų piliečius. Juolab, kad grįžtančių į gimtinę ar rimtai ketinančių tai daryti skaičiai kasmet auga. Emigrantų, ypač kvalifikuotų darbu...
nuotrauka
2023-09-22 11:30
Nekilnojamojo turto vystymo bendrovė „Homa Group“ keičia 2021 m. įsigyto viešbučio „Simple Plus“ pastato koncepciją ir pavadinimą. Šiuo metu Ševčenkos g. 21, Vilniaus Naujamiesčio rajone, atliekami paprastojo remonto darbai.
nuotrauka
2023-09-21 09:30
Pasaulyje gerai žinomas SIKA prekinis ženklas, kuriuo žymimos specifinės cheminės medžiagos, skirtos statybai, turi 113 metų patirtį, kuri prasidėjo Šveicarijoje. Šimtametė kompanijos istorija yra pagrindas, ant kurio kuriami modernios rinkos produktai ir kuris liudija šimtmečio patikrintą patikimum...
nuotrauka
2023-09-20 13:35
Tvarių miestų plėtros ir statybų bendrovės „YIT Lietuva“ sostinės Viršuliškių rajone baigiamą vystyti naują 18 aukštų „Sky Office“ verslo centrą savo naujiesiems biurams jau pasirinko keletas nuomininkų.
nuotrauka
2023-09-19 20:06
Viena didžiausių šalies statybos bendrovių „Naresta“ pasirašė generalinės rangos sutartį dėl nacionalinio stadiono komplekso Vilniuje pirmojo etapo statybų. Sutartis pasirašyta su stadiono projektą įgyvendinančiu koncesininku – „BaltCap Infrastructure Fund“ valdoma įmone „Vilniaus daugiafunkcinis ko...
nuotrauka
2023-09-18 13:47
Turto bankas paskelbė du aukcionus ir siūlo įsigyti patalpas Vilniaus Naujamiesčio rajone – Algirdo ir Vytenio gatvėse esančiuose pastatuose – iš viso daugiau nei 1,6 tūkst. kv. m ploto.
nuotrauka
2023-09-18 07:17
Statyba tradiciškai laikoma inertiška, ją sunku įsivaizduoti be sunkiasvorės technikos, kalno medžiagų. Bet statyba taip pat įgyja vis daugiau lankstumo, kurio jai suteikia naujos technologijos. Viena tokių – geopolimerų injekcijų technologija.
nuotrauka
2023-09-15 15:41
2022 m. pabaigoje Lietuvos banko licenciją gavęs Uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirtas investicinis fondas „Reverest Baltic Opportunity Fund“ pradėjo įgyvendinti nekilnojamojo turto projektus, siekdamas skirti išskirtinį dėmesį miesto pridėtinės vertės kūrimui ir objektų plėtrai be...
nuotrauka
2023-09-15 11:17
Visuomenės nuomonės tyrimai rodo, kad Lietuvos verslui pavyksta auginti pasitikėjimą darbdaviais. Šalies vadybos ekspertai sako, kad šis laimėjimas džiugina, bet kartu ir užkrauna didesnes atsakomybes.
nuotrauka
2023-09-14 14:17
Turto valdymo bendrovės „BRAITIN" valdomai investicijų bendrovei „Verslo trikampis" Šiaulių bankas skolina 25,7 mln. eurų. Bendrovė, Vilniuje valdanti to paties pavadinimo biurų kompleksą, naujai gautas lėšas naudos anksčiau prisiimtų įsipareigojimų refinansavimui bei kasdienės veiklos poreikiams.
nuotrauka
2023-09-14 14:01
Pradedamas įgyvendinti naujas tvarus projektas „Sand Offices". Naujas verslo centras iškils sostinės Žalgirio ir Linkmenų gatvėse esančio seno administracinio pastato vietoje ir pasiūlys modernius inovatyvaus dizaino biurus.
nuotrauka
2023-09-14 13:31
Šią vasarą vos per du mėnesius – liepą ir rugpjūtį – investuotojai į naujus „Estateguru" sutelktinio finansavimo projektus investavo 18,9 mln. eurų.
nuotrauka
2023-09-14 07:57
Nuo praėjusių metų gegužės atsisakyta deklaracijų apie neypatingų statinių statybos užbaigimą tvirtinimo Valstybinėje teritorijų planavimo ir statybos inspekcijoje (Statybos inspekcija), perduodant šią funkciją statinio ekspertizės rangovams. Tačiau pokyčiai įnešė į rinką sumaišties.
nuotrauka
2023-09-12 16:47
Modernizuodama verslo centrą „Europa“, nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ atnaujina ir daugiaaukštę automobilių stovėjimo aikštelę. Tūkstančio parkavimo vietų aikštelės atnaujinimo darbus planuojama užbaigti iki šių metų pabaigos, investicijos sieks apie 6 mln. eurų.
nuotrauka
2023-09-12 16:38
Šalia Vilniaus, Avižieniuose oficialiai pradėtos prekybinių sandėlių (angl. stock-office) projekto „Urban HUB" statybos.
nuotrauka
2023-09-11 12:28
Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje pristatytas NATO itin aukštos parengties greitojo reagavimo pajėgų poreikiams skirtos infrastruktūros vystymo projektas.
nuotrauka
2023-09-08 07:10
UKMERGĖS GELŽBETONIS – įmonė, gaminanti ne tik gelžbetonio gaminius, bet ir polistireninį putplastį, kurio gaminimo patirtis – 27 metai. Anksčiau didžiausios įmonės apyvartos buvo susijusios su polistireniniu putplasčiu, o per pastaruosius 5 metus gelžbetonio gaminių gamyba išaugo apie 3 kartus ir d...
nuotrauka
2023-09-07 08:08
Siekiant sudaryti tinkamas tarnybos ir gyvenimo sąlygas sąjungininkams ir Lietuvos kariams Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalione Marijampolėje atidaryta nuolatinė modulinė stovykla, kurioje įrengta visa jai reikalinga karinė infrastruktūra. Ši stovykla bus na...
nuotrauka
2023-09-05 12:47
Daugiafunkcio komplekso ant Šeškinės kalno projekte pradedamas naujas etapas: šią savaitę išduotas leidimas statyti Kultūros ir ugdymo centrą. Dar dviejų, į Ozo g. 27 kompleksą įeinančių objektų – Sporto centro su lengvosios atletikos maniežu ir futbolo treniruočių aikšte bei vaikų darželio – techni...
nuotrauka
2023-09-05 10:08
AB HISK stebėtojų taryba rugsėjo 4 d. išrinko naują nepriklausomą valdybos narį Aivarą Čičelį. Jis keičia iki šiol šias pareigas ėjusį Mindaugą Jusių.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas