2024 gegužės 21 d. antradienis, 16:40
Reklama  |  facebook

Duris atvėrė Plungės sporto arenos baseinas

2023-04-14 19:28
Penktadienį, balandžio 14 d., Plungėje buvo atidarytas ilgai miesto gyventojų ir jo svečių lauktas Plungės sporto arenos baseinas. Prie „Universalaus sporto ir sveikatingumo komplekso Mendeno g. 1C , Plungėje statyba“ I etapo projekto įgyvendinimo prisidėjo LR švietimo, mokslo ir sporto ministerija, skyrusi dalį lėšų, bei atvirą konkursą statybos darbams laimėjusi UAB „Brosta“.
nuotrauka
Plungėje atidarytas Plungės sporto arenos baseinas. „Brosta“ nuotr.


Minimos įmonės
Brosta, UAB
Plungės r. savivaldybė,

Apie baseino statybos darbų eigą ir tai, kaip sekėsi įgyvendinti užsibrėžtus tikslus, dalijasi įmonės Brosta statybos direktorius Oleksandras Kotliaras.

Kokie buvo pagrindiniai statybos proceso etapai ar stadijos, su kokiais iššūkiais teko susidurti?

Universalaus sporto ir sveikatingumo komplekso I etapo statybos darbų sutartį su Plungės rajono savivaldybe pasirašėme 2020-ųjų gegužės 13-tąją, per patį pandemijos įkarštį. Tuo metu darbą apsunkino griežti sveikatos saugos reikalavimai, buvo juntami prekybos apribojimai. Vos pasibaigusią pandemiją pakeitė žinia apie karą Ukrainoje.

BROSTANuotraukoje iš kairės:
„Brosta“ projektų vadovas Darius Tamavičius,
Plungės r. savivaldybės meras Audrius Klišonis ir
„Brosta“ statybos direktorius Oleksandras Kotliaras

Turbūt daugelis pramonės sektorių susidūrė su panašiais sunkumais, tokiais kaip medžiagų kainų kilimu ir ženkliai išaugusiais energetikos kaštais. Prie išorinių veiksnių, žinoma, prisidėjo ir vidiniai iššūkiai – laiku ir kokybiškai įgyvendinti išsikeltus siekius, kuriuos įsivardinę suskirstėme į etapus. 2020-ųjų metų tikslas buvo iki žiemos sezono pradžios atlikti betonavimo darbus ir nutiesti lauko inžinerinius tinklus. 2021-iais norėjome pastatyti konstruktyvą ir įrengti šildymą, o 2022-iais viską užbaigti su vidaus apdaila, įrengimais ir kitais technologiniais darbais.

Manau, plano laikytis pavyko, darbai buvo fiziškai baigti 2022-ųjų metų pačioje pabaigoje. Na, o toliau, kaip žinia, sekė baseino pridavimo procedūra, statybos darbų užbaigimo įforminimas.

Ar baigtas projektas skyrėsi nuo pradinio plano? Ar buvo daryta pakeitimų?

Darbus vykdėme pagal jau parengtą techninį projektą, todėl nukrypti nuo pradinio plano nelabai buvo kur. Tiesa, mūsų komanda pateikė Plungės rajono savivaldybei keletą darbo projekto sprendinių, kurie turėjo pakeisti senas technologijas naujomis.

Siūlėme atnaujinti vandens pramogų zoną ir vandens paruošimo sistemą baseinams. Taip pat patarėme įrengti saulės modulius. Šiems pasiūlymams Plungės rajono savivaldybė pritarė, tad papildomi darbai buvo įgyvendinti.

Buvo minėta, kad tai pirmasis Universalaus sporto ir sveikatingumo komplekso statybų etapas. Koks šio projekto tęsinys, ar „Brosta“ žada jame dalyvauti?

Taip, baseino statyba yra pirmasis Universalaus sporto ir sveikatingumo komplekso etapas. Sekantis – Plungės sporto arena. Dalyvauti ketiname ir antrame etape. Vis dėlto sukaupta nemaža patirtis, kuri sukurtų užtikrintą pagrindą siekiant naujų rezultatų šio projekto tęsinyje.

Sėkmingo projekto įgyvendinimo veiksniai – kokius įvardintumėte?

Manau, kad kiekvieno sėkmingo projekto pagrindinis veiksnys yra efektyvi komunikacija – tiek išorinė, tiek vidinė. Viso statybų proceso metu Plungės savivaldybės atstovai aktyviai dalyvavo visuose pasitarimuose ir derinant uždavinius. Taip pat noriu pasidžiaugti ir „Brostos“ indėliu. Mūsų statybos vadovas Aurimas Bartkevičius ir jo komanda įdėjo daug pastangų, kad darbas vyktų operatyviai, o kilę klausimai būtų sprendžiami einamuoju momentu, neatidėliojant.

Kaip manote, kokią įtaką projektas turės Plungės gyventojams?

Visų pirma, tai turėtų tapti laisvalaikio praleidimo traukos centru ne tik vietiniams, bet ir miesto svečiams, kurie, manau, norės čia apsilankyti, o tai savaime skatins vietinio verslo plėtrą. Tai galėtume įvardinti kaip ekonominį poveikį Plungės miestui. Taip pat manau, kad naujai duris atvėręs baseinas taps populiarus ne tik dėl savo teikiamų pramogų, bet labiausiai dėl galimybės vystyti sporto ugdymą bei plėtoti sveikatingumo sritį. Kiek man žinoma, bus buriamos įvairaus amžiaus grupės plaukimo pamokoms, rengiamos plaukimo varžybos. Taip pat labai džiaugiamės, jog baseinu galės naudotis ir neįgalieji, kuriems yra įrengtas mobilus neįgaliųjų keltuvas. Galiausiai, tai puiki susibūrimo vieta socializacijos poreikiams patenkinti, užmegzti naujas pažintis ar tiesiog pabūti bendrystėje.

BROSTAUniversalaus sporto ir sveikatingumo komplekse Plungėje veiks 4 takų ir 25 m ilgio plaukimo baseinas, atitinkantis FINA reikalavimus, o mažuosius džiugins vaikų baseinas su nusileidimo trasa. Lankytojai kviečiami išmėginti ir kitas vandens pramogas: SPA zoną, skirtingų rūšių pirtis bei didelio populiarumo susilaukusį ledo kambarį. 

„Brosta“ nuotr.

Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2024-05-21 14:36
Investicija į nekilnojamąjį turtą (NT) lietuviams visada buvo viliojantis pasirinkimas, tai atskleidė ir pandemija, kai dažnas puolė ieškoti antro būsto pajūryje ar sodybos užmiestyje. Pranešime cituojamas NT ekspertas Marius Bružas sako, kad nors šis bumas jau praėjo, išskirtinio būsto poreikis yra...
nuotrauka
2024-05-21 13:13
Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ verslo centro „Business Stadium Central“ vidaus inžinerinių sistemų montavimo rangovais pasirinko Lietuvos įmones „Aktinis“, „Todera“, „Ivalta“, „PoolPro“. Bendra su rangovais sudarytų sutarčių vertė – 5,6 mln. eurų.
nuotrauka
2024-05-21 12:56
Kada prekybos centras gali vadintis tvariu? Ar tam užtenka deramai surūšiuoti atliekas ir pakeisti lemputes? Vienas iš technologiškai pažangiausių „Nordika“ tvarumo aspektų – R8 tech įrankio, kuris paremtas dirbtiniu intelektu, naudojimas. Ši automatizavimo sistema valdo prekybos centro šildymo, vė...
nuotrauka
2024-05-21 09:50
Dar prieš kelerius metus prie rekordinio efektyvumo saulės elementų kūrimo prisidėję Kauno technologijos universiteto (KTU) chemikai šiemet išradimą dar patobulino. Pasak jų, tai – itin svarbus žingsnis link naujos kartos saulės elementų gamybos.
nuotrauka
2024-05-21 07:11
Apie 40 % visų šalčio tiltų pastate susidaro dėl sienų ir kolonų. Ir tai lemia apie 10 % šildymo energijos nuostolių. Vokietijos įmonė SCHÖCK BAUTEILE GmbH sukūrė ir rinkai pasiūlė tvarių, patogių ir aukštos kokybės sprendimų – SCHÖCK SCONNEX gaminių asortimentą, prisidedantį prie tvaraus pastato ko...
nuotrauka
2024-05-20 10:51
Ekonomikos ir inovacijų ministerija investuoja į Lietuvoje veikiančių verslo paslaugų centrų modernizavimą. Skelbiamas 2,4 mln. eurų kvietimas teikti projektų įgyvendinimo planus verslo paslaugų centrams, norintiems automatizuoti savo veiklos procesus.
nuotrauka
2024-05-15 08:30
Vilniaus vakarinėje dalyje, šalia Buivydiškių tvenkinio, neseniai iškilęs modernus 5 aukštų biurų pastatas „Vestum" vilioja nuomininkus. Naujasis nekilnojamojo turto objektas vienoje iš pagrindinių Vilniaus miesto sankryžų, kur susikerta Šiaurinė gatvė ir Vakarinis aplinkkelis, pirmiausia domina pat...
nuotrauka
2024-05-14 10:50
Praėję metai UAB „Merko statyba“ buvo sėkmingi naujai pasirašytomis generalinės rangos sutartimis. Šiais metais jau matomi akivaizdūs jų rezultatai – 2024 metų pirmo ketvirčio UAB Merko statyba apyvarta iš generalinės rangos sutarčių pasiekė 49 mln. eurų. Palyginimui – 2023 metų pirmą ketvirtį šis s...
nuotrauka
2024-05-10 09:10
Pirmieji keturi šių metų mėnesiai pagal įregistruotų nekilnojamojo turto (NT) sandorių skaičių atsilieka nuo praėjusių metų – reikšmingesnių pokyčių neįnešė ir balandžio mėnuo, skelbia įregistruotus NT sandorius analizuojantis Registrų centras.
nuotrauka
2024-05-10 08:09
„Turto bankas“ paskelbė išskirtinį aukcioną laikinojoje sostinėje – parduodamas prestižinis administracinis pastatas su inžineriniais statiniais ir žemės sklypo dalimi centrinėje Kauno miesto dalyje, Laisvės alėjoje. Pradinė kaina aukcione, nustatyta nepriklausomų vertintojų, siekia 1, 7 mln. eurų.
nuotrauka
2024-05-09 09:36
Akcinė bendrovė „Via Lietuva“ gegužės mėnesio pradžioje pradeda konsultacijas dėl Valstybinio ir privataus kapitalo partnerystės principu vystomų projektų įgyvendinimo galimybių. Šio finansavimo modelio pritaikymas leistų kur kas greičiau įgyvendinti svarbiausius šalies kelių infrastruktūros gerinim...
nuotrauka
2024-05-09 07:20
Įmonė „Ukmergės gelžbetonis“ jau trečius metus gamina pilkąjį polistireninį putplastį BIOPORĄ. Šios termoizoliacinės medžiagos gamybai naudojamos ne iškastinės, o iš atsinaujinančių energijos šaltinių gaunamos žaliavos, t. y. nafta keičiama biodujomis, gautomis iš maisto atliekų.
nuotrauka
2024-05-07 10:09
Į vienos didžiausių pastatų priežiūros ir inžinierinių sprendimų grupių Baltijos šalyse „Civinity" valdybą paskirtas naujas nepriklausomas valdybos narys – pasaulyje pirmaujančios mobilumo paslaugas teikiančios technologijų bendrovės „Trafi" bendraįkūrėjas Martynas Gudonavičius.
nuotrauka
2024-05-06 07:57
Sandėliai, komercinės ir pramoninės paskirties pastatai dažnai susiduria su betoninių grindų ir pamatų nusėdimo problemomis. Nors iš pradžių tai gali atrodyti nereikšminga problema, svarbu mokėti pastebėti situacijas, kai konstrukcijos nusėda. Ilgainiui nusėdusios betoninės grindys ar pamatai gali p...
nuotrauka
2024-05-06 06:33
Vilniaus miesto savivaldybės administracija praneša koreguosianti Daugiafunkcio komplekso projektą. Projekto korekcijas darkart svarstys Vilniaus miesto savivaldybės Taryba.
nuotrauka
2024-05-03 13:49
Turto bankas viešojo aukciono metu už beveik 700 tūkst. eurų pardavė uždarosios akcinės bendrovės „Šilutės polderiai“ 81,02 proc. akcijų paketą.
nuotrauka
2024-05-03 07:41
Komercinių ir muitinės sandėlių paslaugas teikianti UAB „Transnest“ gamybinės paskirties pastato su sandėliavimo ir administracinėmis patalpomis statybai Klaipėdoje pasirinko valdymo modelį be generalinio rangovo. Siekiant kuo efektyvesnės objekto statybos kainos, bendrovė projekto valdymą patikėjo ...
nuotrauka
2024-05-02 15:27
Priemiesčių patrauklumą didina visas privalumų paketas: tai ne tik galimybė pasinaudoti valstybės parama, bet ir tai, kad galima įsikurti kur kas erdvesniame būste, turėti savą kiemą arba būnant kur kas arčiau gamtos naudotis kitomis, tik miestui būdingomis galimybėmis.
nuotrauka
2024-05-02 13:39
SBA grupės investicijų valdymo bendrovė „Capitalica Asset Management" pabaigė žaliausio biurų komplekso Rygoje „Verde" statybos darbus. 45 tūkst. kv. m. dydžio dviejų pastatų verslo komplekse iš viso įsikurė 19 Latvijos ir tarptautinių įmonių. Pirmojo „Capitalica Asset Management" projekto Latvijoje...
nuotrauka
2024-05-02 10:47
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovės „Realco“ duomenimis, šių metų balandį Vilniaus pirminėje NT rinkoje parduoti 207 būstai ir fiksuoti 7 sutarčių nutraukimai. Palyginti su kovu, kai parduoti 234 būstai, pardavimai sumenko 11,5 proc. 106 būstai balandį parduoti ekonominiame, 91 vidutiniame ir...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas