2023 gruodžio 1 d. penktadienis, 2:19
Reklama  |  facebook

Duris atvėrė Plungės sporto arenos baseinas

2023-04-14 19:28
Penktadienį, balandžio 14 d., Plungėje buvo atidarytas ilgai miesto gyventojų ir jo svečių lauktas Plungės sporto arenos baseinas. Prie „Universalaus sporto ir sveikatingumo komplekso Mendeno g. 1C , Plungėje statyba“ I etapo projekto įgyvendinimo prisidėjo LR švietimo, mokslo ir sporto ministerija, skyrusi dalį lėšų, bei atvirą konkursą statybos darbams laimėjusi UAB „Brosta“.
nuotrauka
Plungėje atidarytas Plungės sporto arenos baseinas. „Brosta“ nuotr.


Minimos įmonės
Brosta, UAB
Plungės r. savivaldybė,

Apie baseino statybos darbų eigą ir tai, kaip sekėsi įgyvendinti užsibrėžtus tikslus, dalijasi įmonės Brosta statybos direktorius Oleksandras Kotliaras.

Kokie buvo pagrindiniai statybos proceso etapai ar stadijos, su kokiais iššūkiais teko susidurti?

Universalaus sporto ir sveikatingumo komplekso I etapo statybos darbų sutartį su Plungės rajono savivaldybe pasirašėme 2020-ųjų gegužės 13-tąją, per patį pandemijos įkarštį. Tuo metu darbą apsunkino griežti sveikatos saugos reikalavimai, buvo juntami prekybos apribojimai. Vos pasibaigusią pandemiją pakeitė žinia apie karą Ukrainoje.

BROSTANuotraukoje iš kairės:
„Brosta“ projektų vadovas Darius Tamavičius,
Plungės r. savivaldybės meras Audrius Klišonis ir
„Brosta“ statybos direktorius Oleksandras Kotliaras

Turbūt daugelis pramonės sektorių susidūrė su panašiais sunkumais, tokiais kaip medžiagų kainų kilimu ir ženkliai išaugusiais energetikos kaštais. Prie išorinių veiksnių, žinoma, prisidėjo ir vidiniai iššūkiai – laiku ir kokybiškai įgyvendinti išsikeltus siekius, kuriuos įsivardinę suskirstėme į etapus. 2020-ųjų metų tikslas buvo iki žiemos sezono pradžios atlikti betonavimo darbus ir nutiesti lauko inžinerinius tinklus. 2021-iais norėjome pastatyti konstruktyvą ir įrengti šildymą, o 2022-iais viską užbaigti su vidaus apdaila, įrengimais ir kitais technologiniais darbais.

Manau, plano laikytis pavyko, darbai buvo fiziškai baigti 2022-ųjų metų pačioje pabaigoje. Na, o toliau, kaip žinia, sekė baseino pridavimo procedūra, statybos darbų užbaigimo įforminimas.

Ar baigtas projektas skyrėsi nuo pradinio plano? Ar buvo daryta pakeitimų?

Darbus vykdėme pagal jau parengtą techninį projektą, todėl nukrypti nuo pradinio plano nelabai buvo kur. Tiesa, mūsų komanda pateikė Plungės rajono savivaldybei keletą darbo projekto sprendinių, kurie turėjo pakeisti senas technologijas naujomis.

Siūlėme atnaujinti vandens pramogų zoną ir vandens paruošimo sistemą baseinams. Taip pat patarėme įrengti saulės modulius. Šiems pasiūlymams Plungės rajono savivaldybė pritarė, tad papildomi darbai buvo įgyvendinti.

Buvo minėta, kad tai pirmasis Universalaus sporto ir sveikatingumo komplekso statybų etapas. Koks šio projekto tęsinys, ar „Brosta“ žada jame dalyvauti?

Taip, baseino statyba yra pirmasis Universalaus sporto ir sveikatingumo komplekso etapas. Sekantis – Plungės sporto arena. Dalyvauti ketiname ir antrame etape. Vis dėlto sukaupta nemaža patirtis, kuri sukurtų užtikrintą pagrindą siekiant naujų rezultatų šio projekto tęsinyje.

Sėkmingo projekto įgyvendinimo veiksniai – kokius įvardintumėte?

Manau, kad kiekvieno sėkmingo projekto pagrindinis veiksnys yra efektyvi komunikacija – tiek išorinė, tiek vidinė. Viso statybų proceso metu Plungės savivaldybės atstovai aktyviai dalyvavo visuose pasitarimuose ir derinant uždavinius. Taip pat noriu pasidžiaugti ir „Brostos“ indėliu. Mūsų statybos vadovas Aurimas Bartkevičius ir jo komanda įdėjo daug pastangų, kad darbas vyktų operatyviai, o kilę klausimai būtų sprendžiami einamuoju momentu, neatidėliojant.

Kaip manote, kokią įtaką projektas turės Plungės gyventojams?

Visų pirma, tai turėtų tapti laisvalaikio praleidimo traukos centru ne tik vietiniams, bet ir miesto svečiams, kurie, manau, norės čia apsilankyti, o tai savaime skatins vietinio verslo plėtrą. Tai galėtume įvardinti kaip ekonominį poveikį Plungės miestui. Taip pat manau, kad naujai duris atvėręs baseinas taps populiarus ne tik dėl savo teikiamų pramogų, bet labiausiai dėl galimybės vystyti sporto ugdymą bei plėtoti sveikatingumo sritį. Kiek man žinoma, bus buriamos įvairaus amžiaus grupės plaukimo pamokoms, rengiamos plaukimo varžybos. Taip pat labai džiaugiamės, jog baseinu galės naudotis ir neįgalieji, kuriems yra įrengtas mobilus neįgaliųjų keltuvas. Galiausiai, tai puiki susibūrimo vieta socializacijos poreikiams patenkinti, užmegzti naujas pažintis ar tiesiog pabūti bendrystėje.

BROSTAUniversalaus sporto ir sveikatingumo komplekse Plungėje veiks 4 takų ir 25 m ilgio plaukimo baseinas, atitinkantis FINA reikalavimus, o mažuosius džiugins vaikų baseinas su nusileidimo trasa. Lankytojai kviečiami išmėginti ir kitas vandens pramogas: SPA zoną, skirtingų rūšių pirtis bei didelio populiarumo susilaukusį ledo kambarį. 

„Brosta“ nuotr.

Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2023-11-28 12:23
Tęsdamas ilgalaikį bendradarbiavimą, „Luminor" bankas suteikė 10,4 mln. eurų ilgalaikę paskolą vienai didžiausių nekilnojamojo turto plėtotojų Baltijos šalyse „Sirin Development", plėtojančiai A klasės logistikos parką „Rumbula" Rygoje. Projektas buvo įgyvendinamas keliais etapais – ketvirtasis 28 t...
nuotrauka
2023-11-28 11:58
Neseniai užbaigtas, daugiau nei 6 mln. eurų kainavęs naujausias Kauno technologijos universiteto (KTU) projektas – tarpdisciplininio prototipavimo laboratorijų centras „M-Lab“. Mokslininkų poreikius atliepiančios aukšto lygio laboratorijos, poilsio ir susitikimų erdvės bei įvairūs technologiniai spr...
nuotrauka
2023-11-27 10:01
Sąnaudų požiūriu gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba nuo šių metų rugsėjo mėnesio atpigo po 0,5 proc., o pastatų remontas – 0,4 proc.
nuotrauka
2023-11-27 09:28
Daugiau nei ketvirtį amžiaus – nuo 1996 metų Vilniaus miestą planavusi ir jo skaitmenizavimo procesus vysčiusi bendrovė „Vilniaus planas“ keičia vizualinį identitetą – nuo šiol ji tampa „ID Vilnius“.
nuotrauka
2023-11-24 16:17
Tarptautinis Šiaulių oro uostas šią savaitę paskelbė turimo paskutinio laisvo žemės sklypo aukcioną, kuris įvyks gruodžio 18 d. Į jį tikimasi pritraukti logistikos ar sandėliavimo veikla užsiimantį investuotoją. Oro uosto vadovė Aurelija Kuezada teigia, kad atsižvelgiant į oro uostų specifiką, tokia...
nuotrauka
2023-11-24 09:56
Didžiausias Baltijos šalyse privataus kapitalo fondų valdytojas „BaltCap" nutraukė sutartį su fondo „BaltCap Infrastructure Fund" (BInF) partneriu Šarūnu Stepukoniu ir kreipėsi į teisėsaugą po to, kai BInF finansų direktoriai nustatė veiklos pažeidimų tvarkant jo vadovaujamo fondo finansus. Vadovav...
nuotrauka
2023-11-24 09:35
„Ruukki Construction“, priklausanti „SSAB“ grupei, statybos bendrovė „Peab“ bei nekilnojamojo turto bendrovė „Wihlborgs“ Lunde (Švedija) pristato pirmąjį pasaulyje pastatą, kurio statyboms buvo naudojamas plienas, pagamintas nenaudojant iškastinio kuro. Pastato sienų ir stogo konstrukcijas suprojekt...
nuotrauka
2023-11-24 07:56
Statyba paprastai orientuota į žmogų. Statybos ir rekonstravimo darbai Lietuvos zoologijos sode Kaune įvedė dar vieną, patį svarbiausią šiame objekte elementą – gyvūnus. Tad įmonei STATYBOS RITMAS, šio projekto generaliniam rangovui, teko įgyvendinti netradicinį projektą.
nuotrauka
2023-11-23 13:28
Vievyje oficialiai atidaryti senjorų globos namai „Gemma" Vievio namai, kuriuose jau apsigyveno pirmieji senjorai. Tarp jų – ir Amerikos lietuvė, atvykusi tiesiai iš oro uosto. Kone 5 tūkst. kv. m ploto komplekse galės apsigyventi 160 senjorų.
nuotrauka
2023-11-22 12:56
Skaitmenizavimo procesai sparčiai keičia visą pasaulį, o šiame kontekste tampa aišku – jei valstybė ir verslas neinvestuos į dirbtinio intelekto galimybių išnaudojimą, didžiųjų duomenų įveiklinimo sprendinius ir kitus skaitmeninius įrankius, ilgainiui didės skaitmeninė atskirtis tarp pažengusių ir p...
nuotrauka
2023-11-22 12:28
Universitetai ir kolegijos praktikas įmonėse studentams yra įtraukusios į privalomąją studijų programą. Verslas šį praktinį teorinių žinių pritaikymą sutinka palankiai, nes tai leidžia viduje užsiauginti trūkstamus darbuotojų resursus. Ar praktika studijų metais gali išspręsti šį iššūkį ir kokią nau...
nuotrauka
2023-11-21 13:42
Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) akredituotoje elektromagnetinio suderinamumo laboratorijoje Kaune bus įrengta pusiau beaidė kamera (SAC) su valdymo kambariu. Beveik 1,8 mln. eurų vertės sutartis pasirašyta su įmone „Statela", kuri atstovauja ETS-Lindgren, pasaulinio lygio beaidžių kamerų gamintoją.
nuotrauka
2023-11-20 13:31
Švedų statytojai pristato naujovę – išmaniąsias namų bendruomenes, kuriose energija ne tik gaminama, bet ir optimizuojama, taip sumažinant sąskaitas bei siūlant tvarų, modernų gyvenimą. Joje pritaikomi sprendimai dėl panašaus klimato gali tapti sektinu pavyzdžiu ir Lietuvos NT rinkai.
nuotrauka
2023-11-17 13:26
Vyriausybė pritarė Gedimino pr. 38, Vilniuje esančio pastato atnaujinimo projektui. Sovietmečiu statytas, energetiškai neefektyvus ir nusidėvėjęs pastatas po modernizacijos taps šiuolaikiškais ir tvariais valstybės įstaigų namais. Projekto įgyvendinimui jau gauta beveik 10 mln. eurų Aplinkos projekt...
nuotrauka
2023-11-17 10:36
„Ruukki Construction", priklausanti „SSAB" grupei, bendradarbiauja su „Honkarakenne", siekiant išbandyti „SSAB" plieno pritaikymą stogo dangų gamybos procese. Pirmasis stogas, pagamintas iš plieno be iškastinio kuro, bus montuojamas ant „Honka" rąstinio namo, kuris yra statomas Klaukkala, Suomijoje....
nuotrauka
2023-11-17 08:08
Pasak Valstybės duomenų agentūros, šių metų trečiąjį ketvirtį Lietuvoje iš viso pabaigta statyti 2 190 naujų gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų. Tai 1,7 proc. daugiau nei atitinkamą ketvirtį 2022-aisiais.
nuotrauka
2023-11-16 15:09
Įmonių grupė „Northway" Vilniuje pradeda plėtoti didžiausią Europoje biotechnologijų miestą BIO CITY. Šalia Molėtų plento esančioje teritorijoje, prilygstančioje 10-iai futbolo aikštynų, įsikurs 6 dideli biotechnologijų kompleksai – keturios gamyklos ir du mokslo tiriamieji centrai. Juose bus vystom...
nuotrauka
2023-11-16 12:02
Siekiant paspartinti projekto užbaigimą, Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT) rekonstrukcijai Vyriausybė papildomai skyrė 4 mln. 389 tūkst. eurų. Šios lėšos LNDT prašymu skirtos vykdomam tęstiniam investicijų projektui „Lietuvos nacionalinio dramos teatro pastato Vilniuje, Gedimino pr. 4, reko...
nuotrauka
2023-11-15 13:49
2023 m. rugsėjį šalyje atlikta statybos darbų už 549,6 mln. EUR to meto kainomis. Pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, tai 1,1 proc. daugiau nei rugpjūtį (palyginamosiomis kainomis).
nuotrauka
2023-11-13 12:09
Paskolų būstui įsigyti ir paskolų įmonėms paklausą vis dar vėsina aukštas palūkanų normų lygis, o dažniausiai fiksuotosiomis palūkanomis suteikiamų vartojimo paskolų paklausa po truputį didėja, rodo Lietuvos banko atlikta naujausia bankų apklausa.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas