2022 gruodžio 4 d. sekmadienis, 12:50
Reklama  |  facebook

Dušo be padėklo įrengimas: privalumai ir trūkumai

2022-09-29 11:41
Atviros koncepcijos dušai sparčiai populiarėja – ir dėl svarios priežasties. Jie siūlo prieinamumą ir lankstumą kuriant interjero dizainą. Nuėmę dušo barjerus, vonios kambaryje galime sukurti vientisą išvaizdą, kad jis atrodytų ir jaustųsi didesnis.
nuotrauka
Adma.lt nuotr.


Suprantame, jog tarp daugybės galimybių rinktis lengva pasimesti, kuris variantas, su padėklu ar be padėklo, jums tinkamiausias. Žemiau pateikėme pagrindinius dušo be padėklo privalumus ir trūkumus, kurie padės įvertinti, ar būtent toks modelis jums reikalingas.

4 pagrindiniai privalumai

1. Puikiai tinka neįgaliesiems, senjorams ir vaikams


Vienas didžiausių dušo be padėklo privalumų yra tai, kad jie prieinami bet kokiam žmogui. Tie, kurie naudoja neįgaliųjų vežimėlį, sklandžiai įvažiuos, o tiems, kurių jėgos sunkiau leidžia valdyti kūną, nereikės kelti kojų, jog perliptų bordiūrą, todėl apsisaugos nuo užkliuvimų. Vaikai į tokį dušą taip pat lengvai patys įeis. Neteks padėti ar nerimauti, jog atžala nukris.

2. Lengvai prižiūrimi

Tradiciniai dušo padėklai sukuria daugiau įvairių kampų, prie kurių ne taip paprasta prieiti. Dušas be padėklo yra atviresnis, mažiau kaupia purvą ir greičiau išdžiūsta po maudynių. Toks prieinamumas ne tik palengvina rūpinimąsi dušu, jo estetika, bet ir sutaupo jūsų laiką valymui.


Adma.lt nuotr. 

3. Platus pasirinkimų spektras

Grindiniui pasirinkti galite iš ko tik norite: nuo ornamentuotų keramikinių plytelių iki medinių lentelių. Jei tik esate linkę eksperimentuoti ir išbandyti nestandartinius variantus - prašome, vaizduotei ribų nėra. Žinoma, pats dažniausias pasirinkimas yra palikti jau esamas plyteles, kurios puošia visą vonios kambarį. Tačiau dušas gali tapti ir pagrindiniu interjero dizaino akcentu.

4. Vizualiai padidina erdvę

Vonią prabangia daro ne jos dydis, o idealiai tarpusavyje deranti įranga. Tai ne tik vizualiai atrodys patraukliai, tačiau namų gyventojas galės maksimaliai išnaudoti jos privalumus. Jei jūsų vonia - maža, rekomenduojame rinktis dušą be padėklo. Atsisakius dušo padėklo jums neteks paaukoti kvadratinių metrų, kurie labai reikšmingi mažam vonios kambariui.

3 pagrindiniai trūkumai

1. Gali pritrūkti privatumo


Dažnai bepadėkliai dušai yra atviri, turi tik stacionarią stiklo sienelę. Tad, priklausomai, kaip įsivaizduojate dušo padėklą, jums gali pritrūkti bent šiokios tokios nepermatomos sienelės, pridengiančios jus. Tačiau tai - maža bėda. Ją išspręsti galite:

įrengę kabiną pilnai su borteliu durims;
pakabinę užuolaidą vietoj durų;
įrengę dušą toliau nuo įėjimo į vonios kambarį ar praustuvo, dėl kurio gali reikėti užeiti kitam žmogui.

2. Nesulaiko šilumos

Vėlgi, įprastai dušai be padėklo neturi durų, todėl žymiai greičiau išgaruoja šiluma. Jei esate šilumos mėgėjas arba jūsų kūnas jautriai reaguoja į temperatūros pokyčius, jums praustis tokiame duše gali būti nemalonu. Jei vis dėlto nusprendėte įsirengti dušą be padėklo, prie to paties apsvarstykite grindų šiltinimą. Tai padės išlaikyti šilumos pusiausvyrą vonios kambaryje.

3. Gali išsilieti vanduo

Dušas be padėklo yra mažiau saugus variantas negu su padėklu, nes, neturėdamas vandenį sulaikančių sienelių, jis praleis vandenį užsikimšus kanalizacijai ar atsitikus kitoms nelaimėms. Būtinai pasitarkite su patyrusiu namų statybininku ar santechnikos meistru, kuris įvertins, ar dušo konstrukcija be padėklo tinkama jūsų voniai ir ar vanduo teka ten, kur jam paskirta - į kanalizaciją.

Kurį, su ar be padėklo, variantą rinktis?


Ne taip paprasta nuspėti, kaip pasirinktas dušo modelis jums prigis. Būtina atsižvelgti į keletą sąlygų, nesusijusių su santechnika, o labiau - su gyvenimo būdu:
  • Jei namie gyvena daugiau nei du žmonės, tikėtina, kad norėsite privatumo, jei nors kuris užeitų į vonios kambarį. Dviese prie vienas kito prisitaikyti lengviau, tačiau daugėjant žmonių skaičiui, daugėja ir trintis.
  • Jei turite vaikų ar tėvelius, kuriuos prižiūrite, atsižvelkite į jų poreikius ir pasirinkite jiems patogiausią naudotis dušą.
  • Įvertinkite, kiek laiko vonios kambario priežiūrai galite ir norite skirti. Jei sieksite susisukti greičiau, jums geriau turėti lengvai valomą dušą.
  • Kokie bus kiti vonios baldai? Iš ko susidarys kambario apdaila? Ne kartą minėjome, jog dušai be padėklo dažnai neturi durų, todėl, nors neišlaiko šilumos duše, ji pasklinda po visą kambarį. Atkreipkite dėmesį, ar besikaupianti drėgmė jums nepridarys žalos.
  • Jei rinkotės tarp dušo ir vonios, dušas su padėklu gali kompensuoti pastarąją. Atitinkamas padėklo dydis ir aukštis gali leisti mėgautis vonios privalumais. Sau tinkamą padėklą dušui rasti galite www.adma.lt/. 
Statybunaujienos.lt
Žymės  Dizainas, Dušas
Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2022-12-01 15:46
Naujasis Pavilnio bendruomenės daugiafunkcis centras planuojamas toje vietoje, kur iki pernai veikė medinuke įsikūrusi senoji rajono biblioteka adresu Garsioji g. 3. Pavasarį centro, kuriame bus perkeltas ir sukauptas bibliotekos lobynas, projektui bus skelbiamas architektūrinis konkursas, laimėtoja...
nuotrauka
2022-12-01 10:12
Virtuvės erdvė neretai vadinama namų širdimi: joje dažniausiai prasideda ir baigiasi diena, gimsta kulinariniai šedevrai, čia yra šeimos susitikimų bei pokalbių vieta. Todėl įsirengti šią zoną daugelis nori patogiai, praktiškai, funkcionaliai ir, žinoma, estetiškai. Tačiau virtuvės projektavimas kar...
nuotrauka
2022-12-01 07:36
Ruošiantis Kalėdoms Vilniaus Paupio rajonas pasipuošė netradicinėmis šventinėmis dekoracijomis. Čia skirtingose vietose įsikūrė šeši kailiniuoti sniego žmonės – dalis jų gali pasigirti net 3,5 metro ūgiu.
nuotrauka
2022-11-30 15:32
Sparčiai besikeičiantis sostinės Šnipiškių rajonas pasižymi kontrastais – jame ir aukščiausi Vilniaus dangoraižiai, ir šalia – medinė nuosavų namų architektūra. Kaip šiame rajone surasti balansą? Ko jame trūksta ir koks aplinkinių gatvių, tokių kaip Krokuvos ar Lvivo, charakteris? Miesto planuotojai...
nuotrauka
2022-11-23 06:29
Naujos statybos būtą įsirengti gali būti sunki užduotis. Pradedant virtuvės ar svetainės baldais, baigiant miegamojo įrenginėjimu. Kas svarbiausia, įrenginėjant miegamojo kambarį savo naujos statybos bute?
nuotrauka
2022-11-21 15:57
Cepelino spalvos dangus, vis pabarstantis snaigių, apgaubė mūsų rudenišką kraštovaizdį. Bet net ir niūrokus lietuviškus orus galima praskaidrinti. Kalbant apie būstą, geriausias receptas - skoningi architektūriniai bei dizaino sprendimai. Drąsiomis idėjomis, kaip įsirengti jaukius ir spalvingus namu...
nuotrauka
2022-11-18 15:36
Pirmasis sniegas atneša kalėdinę nuotaiką. O iki gruodžio likus vos daugiau nei savaitei pradedame galvoti, kaip namuose sukurti jaukią švenčių laukimo nuotaiką. Dekoratorė Esterė Gedvilaitė-Valatkienė pasakoja, kad šį sezoną dekoruojant namus populiaru atsigręžti į gamtą, iš jos pasisemti natūralum...
nuotrauka
2022-11-18 14:24
Į aplinką harmoningai įsiliejantis fasadas, dvi modernios koncertų salės su preciziška akustika, transformuojama konferencijų, kongresų erdvė, tvariais sprendimais paremta šildymo bei vėsinimo sistema. Visa tai ir kur kas daugiau architektai numato M. K. Čiurlionio koncertų centro Kaune vizijoje.
nuotrauka
2022-11-16 06:56
Lapkričio 15 d. prasidėjo dalyvių, norinčių, kad jų namus ar verslo patalpas nemokamai atnaujintų IKEA interjero dizaineriai, atranka. Aštuoniems laimingiesiems interjero dizainerių komanda ne tik atnaujins pasirinktas namų erdves IKEA baldais ir aksesuarais, tačiau ir pademonstruos, kaip tai padary...
nuotrauka
2022-11-11 11:29
Nepaisant pandemijos nulemtų pokyčių ir įsitvirtinusio hibridinio darbo modelio, patogią ir produktyvią darbo aplinką užtikrinančių biuro erdvių reikšmė nė kiek nesumenko. Priešingai – įmonės savo biuro patalpoms tampa vis reiklesnės ir vis daugiau investuoja į kokybišką jų įrengimą. Statybos eksper...
nuotrauka
2022-11-11 09:51
Pilaitė – vienas iš jauniausių sostinės rajonų, kuriame pirmieji gyvenamieji daugiabučiai dygti pradėjo vos prieš tris dešimtmečius. Dabar ji yra bene greičiausiai augantis Vilniaus rajonas, kuris ateityje turėtų tapti vienu iš mažųjų sostinės centrų. Kaip Pilaitė atrodys 2032-aisiais, komentuoja mi...
nuotrauka
2022-11-11 06:07
Šių metų kalėdiniams papuošimams daugiausia įtakos turės tradicijos ir ryšys su gamta. Daug kur matysime tipinių žiemos švenčių elementų ir spalvų: raudonos, žalios, auksinės, o kartu su jomis – ir žemiškų tonų. Svarbiausia taisyklė puošiant namus – paprastumas: geriau mažiau negu viskas kartu ir pe...
nuotrauka
2022-11-08 14:36
Pastaraisiais metais išmaniosios namų technologijos sparčiai tobulėja, jos neaplenkia ir namų apšvietimo sprendimų. Išmanusis apšvietimas ne tik padeda susikurti inovatyvius namus, bet ir sunaudoja mažiau energijos, tausoja aplinką.
nuotrauka
2022-10-28 16:02
Pažintis su Vilkpėde prasideda vos įvažiavus į Vilnių: gamyklos, pramonė, šiluminės „monstras" ir tik šiaurinėje dalyje įsikūrę sovietmečiu dvelkiantys gyvenamieji rajonai. Tokią Vilkpėdę iki šiol matė praeiviai. Tačiau urbanistai šį didžiulį 10,8 kv. km plotą mato kaip išskirtinį potencialą. Tokios...
nuotrauka
2022-10-27 10:37
Orui vis žvarbėjant, namuose norisi jaustis kuo jaukiau, todėl ruduo – puikus metas atsinaujinti. O norint į namus įnešti šiek naujų spalvų – tereikia trupučio fantazijos ir vos kelių naujų interjero akcentų, šiltesnių tonų namų tekstilės.
nuotrauka
2022-10-18 07:41
Vilniaus miesto Vilkpėdės rajone planuojamo daugiafunkcio kultūros, pramogų, verslo ir prekybos kvartalo „Akropolis Vingis“ projektiniams pasiūlymams, kurie liepos mėnesį buvo pristatyti visuomenei, pritarė Vilniaus miesto savivaldybė. Naujo kvartalo statybas numatoma pradėti ne anksčiau nei 2023 m....
nuotrauka
2022-10-17 15:01
Lietuvos dizaino forumas jau dešimtus metus iš eilės organizavo „Gero dizaino“ apdovanojimų teikimo ceremoniją. Šiemet ji vyko spalio 12 dieną Kaune, verslo centre BLC. Renginys yra programos „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ dalis.
nuotrauka
2022-10-17 08:39
Vilniaus rotušėje spalio 13 d. įteikti Lietuvos architektų sąjungos konkurso „Žvilgsnis į save 2021-2022“ apdovanojimai.
nuotrauka
2022-10-17 08:17
Paskelbti projekto „Daugiabučių gyvenamųjų namų kompleksas Daugėliškio g. 33A, Vilniuje“ kviestinio architektūrinio konkurso nugalėtojai.
nuotrauka
2022-10-15 09:43
Kiekvienas gerai suvokia, kad grindų dangą reikia rinktis itin atsakingai, nes kas sezoną naujų neklosi. Galima, bet neracionalu. Todėl Stilingų grindų atstovai sako, kad pirmiausia reikia susirinkti informaciją apie dangą, kurią žadate įsirengti savo būste.

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras