2023 gruodžio 4 d. pirmadienis, 21:26
Reklama  |  facebook

Ekspertas pataria. Ieškote būdų didinti našumą – rinkitės kompleksinius sprendimus

2021-10-05 06:37
Kaip pastebi UAB ROCKWOOL techninis vadovas dr. Andrius Buska, neretai efektyvumas statybose prarandamas tuomet, kai užstringama dėl vieno gaminio, parametro, sprendimo ar pan. Paprastas, bet efektyvus būdas – rinktis kompleksiškumą.
nuotrauka
ROCKWOOL nuotr.


Minimos įmonės
ROCKWOOL, UAB

Kompleksiškumas. Kaip už vieno kainą gauti kelias vertes

Statybininkams turėtų būti svarbus klausimas: ką gausime naudingiausio ir geriausio, kiek verčių sukursime, pasirinkę vieną kurį gaminį ar produktą. Dažnai, kaip pastebi dr. Andrius Buska, imamas gaminys ar sprendimas ir akcentuojamas tik vienas iš jo parametrų.

„Imkim sienų šilumos izoliavimo pavyzdį – dažnai akcentuojamas tik medžiagos šilumos laidumo koeficiento vertės dydis arba užsiciklinama ties to skaičiaus tūkstantąja verte, pamirštant, kad termoizoliacija montuojama kartu ir su kitomis medžiagomis, todėl svarbi visuminė atitvaros varža. Ir nekreipiama dėmesio, kad ta pati termoizoliacinė medžiaga gali ne tik sulaikyti šilumą, bet ir izoliuoti garsą ir netgi lemti apsaugą nuo gaisro. Iš akiračio paleidžiamas kompleksiškumas“, – sako dr. A.Buska.

ANDRIUS BUSKA Rockwool

Nuotraukoje – 
UAB ROCKWOOL techninis vadovas
dr. Andrius Buska

Šiuolaikiški pastatai turi būti saugūs, komfortiški ir efektyviai naudoti energiją. Kitaip sakant, jie vienu metu turi tenkinti kelis esminius – šilumos išsaugojimo, gaisrinės saugos, apsaugos nuo triukšmo ir kt. – statinio reikalavimus, tad geriausia naudoti aukštos kokybės ir ilgaamžius termoizoliacinius gaminius iš akmens vatos.

„Užtikrinant pastato vartotojų komfortą ir saugumą, siekiant mažų eksploatacijos sąnaudų, reikia kompleksinių sprendimų, kokius siūlo ir ilgametę praktiką sukaupusi ROCKWOOL. Vienas akivaizdžiausių pavyzdžių – vėdinamų fasadų šiltinimas akmens vata. Tokie sprendimai leidžia išsirinkti optimaliausią variantą iš plataus asortimento, be to, taupoma energija, užtikrinama priešgaisrinė sauga ir akustinis komfortas“, – patikina dr. A.Buska.

Projektus rengiantiems architektams ir projektuotojams rūpi ne tik koncepcijos patrauklumas, bet ir pastatų saugumas, ekonomiškumas ir energijos taupymas. Todėl svarbiausia – pasirinkti tinkamas medžiagas ir patikrintus sprendimus. O geriausias termoizoliacinis sprendimas – ROCKWOOL akmens vata, kurią projektuotojai ir statybininkai dažnai ir renkasi. Ne kiekviena izoliacija užtikrina atitinkamą apsaugos laipsnį, kurio reikalauja STR, juolab ne kiekviena juos pranoksta. Šilumos izoliacija iš ROCKWOOL akmens vatos vėdinamuose fasaduose užtikrina natūralią apsaugą nuo šalčio, karščio, triukšmo ir ugnies, tad yra geriausias apsauginis barjeras. Ši izoliacija universali, itin tinkama ir efektyvi esant sudėtingoms vėdinamų fasadų sistemoms.

Išorinėms vėdinamų sienų konstrukcijoms turi būti taikomi specialūs šiltinimo sprendimai, kurie atitinka ne tik termoizoliacijai keliamus šilumos išsaugojimo reikalavimus, bet ir yra nepralaidūs vėjui, kitoms klimato sąlygoms. Vadinasi, apskaičiuojant sienos šilumos perdavimo koeficientą (U) reikia vertinti ir pataisas, atsiradusias dėl medžiagos įdrėkio, fasadinės apdailos tvirtinimo ir montavimo būdo (laikančiosios konstrukcijos karkaso ar smeigių). Tinkamai parinkus ir tiksliai sumontavus akmens vatos plokščių termoizoliaciją, gaunamas sandarus, vientisas šiltinimo sluoksnis ir minimizuojami fasade atsirandantys šilumos tilteliai. Bet nereikia pamiršti, kad šiltinimo medžiagos turi turėti ne tik geras šilumą izoliuojančias savybes, bet ir teikti naudą – padidinti objekto priešgaisrinę saugą ir užtikrinti papildomą garso (akustinę) izoliaciją. Tiktai tada galima garantuoti viso pastato patikimumą, saugumą ir komfortą.

Efektyvumas. Kodėl du viename geriau negu vienas plius vienas

Rinka verčia ieškoti sprendimų, kurie didina darbo našumą. Kaip tai padaryti, apšiltinimui naudojant akmens vatą? „Kuo mažiau skirtingų medžiagų, tuo sparčiau vyksta darbai, tad našumą lemia gebėjimas pasirinkti tinkamą medžiagą, gaminį, kuris sukurtas kelių verčių viename principu“, – sako dr. A.Buska.

rockwoolSiekiant patenkinti įvairių architektūrinių projektų reikalavimus, galima rinktis iš daugybės universalių ir išskirtinių gaminių bei ilgaamžių, laiko patikrintų šiltinimo sprendimų vėdinamiems fasadams. Vienas iš tokių ROCKWOOL gaminių seniai rinkoje esančios – dvitankės akmens vatos plokštės VENTIROCK SUPER ir VENTIROCK PLUS, sudarytos iš dviejų skirtingo tankio sluoksnių.

Šių plokščių viršutinis (kietasis) sluoksnis veikia kaip priešvėjinė izoliacija, todėl montuojamos kietąja puse į oro tarpą, o vidinis, minkštesnis sluoksnis dedamas prie esamos sienos paviršiaus ir gali gerai prisitaikyti prie jos nelygumų.

Dėl didelio tankio plokštės yra tvirtos, nesukrenta ir lengvai montuojamos, joms tvirtinti reikia mažiau smeigių, bet svarbiausia – jokių papildomų vėjo izoliacinių sluoksnių ar apsaugų montuoti nereikia.

rockwoolROCKWOOL asortimente yra ir kitų išskirtinių produktų įvairios paskirties naujos statybos arba renovuojamų pastatų su vėdinamu fasadu sienų konstrukcijoms. Tai plokštės WPI PLUS, kurios patikimai nuo vėjo saugo pagrindinį termoizoliacinį sluoksnį. 30 mm storio vėjo izoliacinės plokštės yra padengtos specialia pilkos spalvos mineraline membrana, užtikrinančia patikimą apsaugą nuo vėjo poveikio, be to, yra laidžios vandens garams, todėl danga nesudaro garų barjero ir leidžia jiems laisvai pasišalinti, užtikrindama sienų „kvėpavimą“. WPI PLUS plokštės tvirtinamos mechaniškai prie kitų atitvaros sluoksnių, kad būtų panaikinti oro tarpeliai sujungimų vietose ir tarp atitvaros sluoksnių, o plokščių siūles rekomenduojama užsandarinti ROCKTECT „Twinline“ lipnia juosta, užtikrinančia apsaugą nuo vėjo ar kritulių.

Paminėtini ir nauji gaminiai – padidinto tankio ROCKWOOL akmens vatos plokštės ROCKTON PREMIUM arba SUPERROCK PREMIUM, naudojamos vėdinamuose fasaduose įrengiant pagrindinį termoizoliacinį sluoksnį. Šios aukščiausios kokybės akmens vatos plokštės, gaminamos pasitelkus inovatyvią gamybos technologiją, yra standžios, malonesnės plaušų struktūros, pasižymi žemiausiu šilumos laidumo koeficientu λ = 0,033-0,034 W/mK bei gera garso izoliacija. Todėl šiltinamos atitvaros efektyviau akumuliuoja ir ilgiau išsaugo šilumą, užtikrindamos šiluminį bei akustinį komfortą. Dėl didesnio tankio bei standumo su jomis lengva, paprasta ir galima greitai atlikti šiltinimo darbus.

Patogumas. Akmens vatos naudojimas eliminuoja statybos sezoniškumą

„Ir trečia, ką svarbu žinoti: projektuojant vėdinamus fasadus su akmens vatos šiltinimo sluoksniu, sezoniškumas praktiškai neturi jokios reikšmės. Montuojant vėdinamų fasadų sistemas, nenaudojami šlapi procesai, todėl temperatūrinis technologinis režimas nepriklauso nuo oro temperatūros ar kitų klimato veiksnių. Akmens vata yra atspari drėgmei, todėl laikinas nedidelis lietus jos struktūros nepaveikia, statybos darbai gali būti atliekami praktiškai ištisus metus“, – akcentuoja dr. A.Buska.

Taigi statybininkams verta atsiminti, kad šiltinimui naudojami ROCKWOOL gaminiai atitinka rinkos iššūkius darbus vykdyti greitai, kokybiškai, su mažiausiomis sąnaudomis. Arba, kaip linksmai apibendrina dr. A.Buska, imi vieną, o gauni daugiau papildomų privalumų, dažnai primirštamų ar net neįvertinamų.

 ROCKWOOL nuotr. ir iliustr.

Statybunaujienos.lt



Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2023-12-01 14:09
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovės „Realco“ duomenimis, šių metų lapkričio mėnesį Vilniaus pirminėje NT rinkoje parduotas 171 naujas būstas ir fiksuota 15 sutarčių nutraukimų. Iš visų praėjusį mėnesį parduotų būstų 30 buvo rezervuoti ankstesniais mėnesiais, o į lapkričio statistiką įtraukti ...
nuotrauka
2023-11-28 12:23
Tęsdamas ilgalaikį bendradarbiavimą, „Luminor" bankas suteikė 10,4 mln. eurų ilgalaikę paskolą vienai didžiausių nekilnojamojo turto plėtotojų Baltijos šalyse „Sirin Development", plėtojančiai A klasės logistikos parką „Rumbula" Rygoje. Projektas buvo įgyvendinamas keliais etapais – ketvirtasis 28 t...
nuotrauka
2023-11-28 11:58
Neseniai užbaigtas, daugiau nei 6 mln. eurų kainavęs naujausias Kauno technologijos universiteto (KTU) projektas – tarpdisciplininio prototipavimo laboratorijų centras „M-Lab“. Mokslininkų poreikius atliepiančios aukšto lygio laboratorijos, poilsio ir susitikimų erdvės bei įvairūs technologiniai spr...
nuotrauka
2023-11-27 10:01
Sąnaudų požiūriu gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba nuo šių metų rugsėjo mėnesio atpigo po 0,5 proc., o pastatų remontas – 0,4 proc.
nuotrauka
2023-11-27 09:28
Daugiau nei ketvirtį amžiaus – nuo 1996 metų Vilniaus miestą planavusi ir jo skaitmenizavimo procesus vysčiusi bendrovė „Vilniaus planas“ keičia vizualinį identitetą – nuo šiol ji tampa „ID Vilnius“.
nuotrauka
2023-11-24 16:17
Tarptautinis Šiaulių oro uostas šią savaitę paskelbė turimo paskutinio laisvo žemės sklypo aukcioną, kuris įvyks gruodžio 18 d. Į jį tikimasi pritraukti logistikos ar sandėliavimo veikla užsiimantį investuotoją. Oro uosto vadovė Aurelija Kuezada teigia, kad atsižvelgiant į oro uostų specifiką, tokia...
nuotrauka
2023-11-24 09:56
Didžiausias Baltijos šalyse privataus kapitalo fondų valdytojas „BaltCap" nutraukė sutartį su fondo „BaltCap Infrastructure Fund" (BInF) partneriu Šarūnu Stepukoniu ir kreipėsi į teisėsaugą po to, kai BInF finansų direktoriai nustatė veiklos pažeidimų tvarkant jo vadovaujamo fondo finansus. Vadovav...
nuotrauka
2023-11-24 09:35
„Ruukki Construction“, priklausanti „SSAB“ grupei, statybos bendrovė „Peab“ bei nekilnojamojo turto bendrovė „Wihlborgs“ Lunde (Švedija) pristato pirmąjį pasaulyje pastatą, kurio statyboms buvo naudojamas plienas, pagamintas nenaudojant iškastinio kuro. Pastato sienų ir stogo konstrukcijas suprojekt...
nuotrauka
2023-11-24 07:56
Statyba paprastai orientuota į žmogų. Statybos ir rekonstravimo darbai Lietuvos zoologijos sode Kaune įvedė dar vieną, patį svarbiausią šiame objekte elementą – gyvūnus. Tad įmonei STATYBOS RITMAS, šio projekto generaliniam rangovui, teko įgyvendinti netradicinį projektą.
nuotrauka
2023-11-23 13:28
Vievyje oficialiai atidaryti senjorų globos namai „Gemma" Vievio namai, kuriuose jau apsigyveno pirmieji senjorai. Tarp jų – ir Amerikos lietuvė, atvykusi tiesiai iš oro uosto. Kone 5 tūkst. kv. m ploto komplekse galės apsigyventi 160 senjorų.
nuotrauka
2023-11-22 12:56
Skaitmenizavimo procesai sparčiai keičia visą pasaulį, o šiame kontekste tampa aišku – jei valstybė ir verslas neinvestuos į dirbtinio intelekto galimybių išnaudojimą, didžiųjų duomenų įveiklinimo sprendinius ir kitus skaitmeninius įrankius, ilgainiui didės skaitmeninė atskirtis tarp pažengusių ir p...
nuotrauka
2023-11-22 12:28
Universitetai ir kolegijos praktikas įmonėse studentams yra įtraukusios į privalomąją studijų programą. Verslas šį praktinį teorinių žinių pritaikymą sutinka palankiai, nes tai leidžia viduje užsiauginti trūkstamus darbuotojų resursus. Ar praktika studijų metais gali išspręsti šį iššūkį ir kokią nau...
nuotrauka
2023-11-21 13:42
Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) akredituotoje elektromagnetinio suderinamumo laboratorijoje Kaune bus įrengta pusiau beaidė kamera (SAC) su valdymo kambariu. Beveik 1,8 mln. eurų vertės sutartis pasirašyta su įmone „Statela", kuri atstovauja ETS-Lindgren, pasaulinio lygio beaidžių kamerų gamintoją.
nuotrauka
2023-11-20 13:31
Švedų statytojai pristato naujovę – išmaniąsias namų bendruomenes, kuriose energija ne tik gaminama, bet ir optimizuojama, taip sumažinant sąskaitas bei siūlant tvarų, modernų gyvenimą. Joje pritaikomi sprendimai dėl panašaus klimato gali tapti sektinu pavyzdžiu ir Lietuvos NT rinkai.
nuotrauka
2023-11-17 13:26
Vyriausybė pritarė Gedimino pr. 38, Vilniuje esančio pastato atnaujinimo projektui. Sovietmečiu statytas, energetiškai neefektyvus ir nusidėvėjęs pastatas po modernizacijos taps šiuolaikiškais ir tvariais valstybės įstaigų namais. Projekto įgyvendinimui jau gauta beveik 10 mln. eurų Aplinkos projekt...
nuotrauka
2023-11-17 10:36
„Ruukki Construction", priklausanti „SSAB" grupei, bendradarbiauja su „Honkarakenne", siekiant išbandyti „SSAB" plieno pritaikymą stogo dangų gamybos procese. Pirmasis stogas, pagamintas iš plieno be iškastinio kuro, bus montuojamas ant „Honka" rąstinio namo, kuris yra statomas Klaukkala, Suomijoje....
nuotrauka
2023-11-17 08:08
Pasak Valstybės duomenų agentūros, šių metų trečiąjį ketvirtį Lietuvoje iš viso pabaigta statyti 2 190 naujų gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų. Tai 1,7 proc. daugiau nei atitinkamą ketvirtį 2022-aisiais.
nuotrauka
2023-11-16 15:09
Įmonių grupė „Northway" Vilniuje pradeda plėtoti didžiausią Europoje biotechnologijų miestą BIO CITY. Šalia Molėtų plento esančioje teritorijoje, prilygstančioje 10-iai futbolo aikštynų, įsikurs 6 dideli biotechnologijų kompleksai – keturios gamyklos ir du mokslo tiriamieji centrai. Juose bus vystom...
nuotrauka
2023-11-16 12:02
Siekiant paspartinti projekto užbaigimą, Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT) rekonstrukcijai Vyriausybė papildomai skyrė 4 mln. 389 tūkst. eurų. Šios lėšos LNDT prašymu skirtos vykdomam tęstiniam investicijų projektui „Lietuvos nacionalinio dramos teatro pastato Vilniuje, Gedimino pr. 4, reko...
nuotrauka
2023-11-15 13:49
2023 m. rugsėjį šalyje atlikta statybos darbų už 549,6 mln. EUR to meto kainomis. Pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, tai 1,1 proc. daugiau nei rugpjūtį (palyginamosiomis kainomis).

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas