2024 liepos 16 d. antradienis, 8:42
Reklama  |  facebook

Ekspertas pataria: kaip susikurti saugius namus

2024-02-07 12:57
Lietuvos gyventojai savo būstą nuo nepageidaujamų įsibrovėlių stengiasi apsaugoti įvairiais būdais. Tradiciškai vis dar yra populiarios šarvuotos durys, akylūs kaimynai ar garsiai lojantis šuo. Tačiau technologijų amžiuje yra ir gerokai efektyvesnių namų apsaugos būdų. Apsaugos sistemos gali būti elektroninės, mechaninės, kombinuotos, su vaizdo stebėsena ar panaudojant dirbtinį intelektą, vietinės ar prijungtos prie saugos tarnybų stebėjimo ir valdymo centro.
nuotrauka
„Ekskomisarų biuro“ iliustracija


Minimos įmonės
Ekskomisarų biuras, UAB
Pasak saugos tarnybos „Ekskomisarų biuras“ elektroninės saugos departamento direktoriaus Žilvino Andrulio, kiekvieni namai ir jų gyventojai yra skirtingi, tad gali turėti ir skirtingus saugumo poreikius. Vis dėlto visas namų apsaugos sistemas vienija bendras tikslas – apsaugoti namus ir jų gyventojus nuo potencialių grėsmių – įsilaužimo ir turto vagystės, gaisro, vandens užliejimo ir kitų nelaimių.

Ko nepamiršti paliekant namus be priežiūros?

Namų apsaugos signalizacija, ko gero, yra vienas paprasčiausių ir patikimiausių būdų apsaugoti savo namus ar kitą turtą nuo nepageidaujamų svečių, be žmogaus įsikišimo. Butui ar namui apsaugoti dažniausiai yra naudojami durų ar langų atidarymo, judesio davikliai. Paprastai signalizacijos veikimo principas yra gana nesudėtingas: įvairūs judesio, dūmų ar magnetiniai jutikliai fiksuoja įsilaužimą pro duris ar langus, nepageidaujamus judesius patalpose, gaisro aptikimo, vandens užliejimo ir panašių nelaimių atvejus.

Ekskomisarų biurasŽilvinas Andrulis,
„Ekskomisarų biuro“
nuotr.

Pavyzdžiui, gaisro atveju, sistema ne tik informuoja apie pavojų signalu, bet ir gali atidaryti evakuacinius išėjimus, išjungti vėdinimo sistemas bei įjungti gesinimo priemones. Vandens davikliai gali ypač pasitarnauti nuosavus namus su rūsiais turintiems gyventojams, kuomet sistemos sensoriai, užfiksavę vandens nuotėkio pavojų, aktyvuojasi, praneša apie galimą užliejimą ir netgi gali uždaryti pagrindinio vandens įvado čiaupą.

Kitais atvejais suveikus vienam ar keliems davikliams, paprastai įsijungia garsinė sirena bei gali būti išsiunčiamas pranešimas patalpų savininkui. Jeigu signalizacija yra prijungta prie saugos tarnybos stebėjimo ir valdymo centro, pranešimą apie signalizacijos suveikimą gauna ir saugos tarnyba, kuri išsiunčia į vietą greitojo reagavimo ekipažą.

Belaidės apsaugos sistemos privalumai

Apsauginės signalizacijos gali būti laidinės arba belaidės. Įrengiant laidines sistemas, visi signalizacijos komponentai sujungiami laidais, todėl toks sprendimas yra labiau tinkamas naujai statomuose namuose arba atliekant renovaciją. Tuo tarpu belaidės signalizacijos sistemos veikia belaidžiu ryšiu, jos yra lengviau ir greičiau įdiegiamos jau įrengtuose namuose.

Saugos tarnyba „Ekskomisarų biuras“ siūlo visą mėnesį nemokamai – be jokių pradinių investicijų ir mokesčių, išbandyti profesionaliai sukomplektuotą belaidę apsaugos sistemą, kartu su stebėjimo ir reagavimo paslaugomis. Toks sprendimas tinka tiek privačių, tiek verslo objektų apsaugai.

Anot saugos eksperto Ž. Andrulio, tokios belaidės sistemos įrengimas yra itin greitas – užtrunka vos iki dviejų valandų, o svarbiausia nereikia ardyti, o po to papildomai tvarkyti būsto sienų.

„Kartu su belaide signalizacija būsto savininkui taip pat yra suteikiama ir greitojo reagavimo paslauga į apsaugos sistemos suveikimus bei galimybė valdyti šią apsaugos sistemą mobiliąja programėle. Objekto siunčiami signalai bus stebimi 24 val. per parą, 7 dienas per savaitę, o gavus sistemos suveikimo signalą – nedelsiant išsiųstas tarnybos greitojo reagavimo ekipažas“, – pabrėžia pranešime cituojamas Ž. Andrulis.

Ekskomisarų biuras

„Ekskomisarų biuro“ nuotr.

Vaizdo kamerų technologijos

Jo teigimu, be jau minėtos belaidės signalizacijos, vaizdo kameros yra viena efektyviausių namų apsaugos sistemų, kuri gali padėti užtikrinti namų, laiptinių, kiemų, požeminių automobilių stovėjimo aikštelių, sodybų ir šalia esančių teritorijų apsaugą nuotoliniu būdu. Dažnai vien pats faktas, kad teritorijoje ar patalpoje yra įrengtos vaizdo stebėjimo kameros, gali atgrasyti nuo vagystės, o įvykus incidentui yra galimybė vaizdo įrašų pagalba identifikuoti įsilaužėlį.

Tobulėjant technologijoms vis labiau populiarėja ir vadinamosios išmaniosios spynos, kuriose yra įdiegta vaizdo kamerų bei veido atpažinimo sistema, o pačią spyną galima valdyti ir stebėti nuotoliu per programėlę. Anot „Ekskomisarų biuro“ eksperto Ž. Andrulio, tokia įėjimo apsaugos kontrolės priemonė užtikrina privatumą, nes pagal iš anksto numatytus kriterijus, sistema atpažįsta ir į patalpas įleidžia tik juos atitinkančius asmenis.

„Tokios apsaugos priemonės naudoja biometrinių duomenų ir dirbtinio intelekto derinį – jūsų sukurtą veidų registrą, o ne įprastą raktą ar kodą. Todėl toks išmanus sprendimas sumažina galimą riziką, jog nepageidaujami asmenys pateks į objektų vidų su pamestais, pavogtais ar padirbtais raktais“, – aiškina Ž. Andrulis.

Namus apsaugos kompleksinis sprendimas

Vis dėlto saugos tarnybos elektroninės saugos departamento direktorius pabrėžia, kad net jei namuose yra įdiegtos įvairios apsaugos sistemos, tačiau jos nėra prijungtos prie saugos tarnybos stebėjimo ir valdymo centro, tokių priemonių atbaidyti vagims gali ir nepakakti.

Ekskomisarų biurasApsaugos valdymas.
Shutterstock nuotr.

„Net jeigu ir susitarėte su kaimynu, kad jums išvykus jis pasaugos jūsų namus, nėra jokios garantijos, jog paryčiui kaimynystėje išgirdęs triukšmą, jis puls ginti jūsų turto. Arba suveikus garsinei apsauginei signalizacijai, ir net į šeimininko telefoną nusiuntus pranešimus, plėšikai gali nuošaliau palaukti, ar atvyks greitojo reagavimo ekipažas, o tam neįvykus, toliau gali tęsti įsilaužimą. Tokiu atveju nedelsiant sureaguoti gali tik saugos tarnyba, turinti ryšį su apsaugos sistemomis jūsų namuose“, – akcentuoja ekspertas Ž. Andrulis.

Kokią namų apsaugos sistemą pasirinkti priklauso nuo patalpų paskirties bei ploto ir nuo grėsmių, nuo kurių norima apsaugoti savo turtą. Vis dėlto rekomenduojama rinktis tokią namų apsaugos sistemą, kurią būtų galima prijungti prie saugos tarnybos stebėjimo ir valdymo centro, kad iškilus pavojui greitojo reagavimo ekipažas galėtų operatyviai atvykti į vietą ir sulaikyti pažeidėjus, o esant reikalui iškviesti gelbėjimo tarnybas, suteikti pirmąją pagalbą nukentėjusiems. 
Statybunaujienos.ltSPRENDIMAI

nuotrauka
2024-07-04 07:44
Nuotekų šalinimo garsai, pavyzdžiui, nuleidžiant vandenį tualete ar išleidžiant iš vonios, gali būti itin stiprūs ir trikdantys gyventojų ir net kaimynų ramybę bei komfortą. Pirmaujanti tarptautinė plastikinių vamzdynų sprendimų gamintoja „Pipelife“ sukūrė sistemą „Master3Plus“, kuri itin efektyviai...
nuotrauka
2024-07-01 15:14
Išmanių namų sprendimų paklausa nuolat auga – namų šeimininkai nori gyventi ne tik gražiau, bet ir išmaniau. Viena populiariausių sistemų, galinčių atliepti net ir sudėtingiausius išmanesnių namų poreikius, yra KNX. Tad jei ketinate rinktis būtent tokį sprendimą, šiame straipsnyje sužinosite svarbia...
nuotrauka
2024-07-01 07:54
Nuo seno dažnai yra minimi tokie raktažodžiai kaip – „visraktis“ ar „stebuklingas raktas“. Bet ar tai gali būti tiesa, kad jie egzistuoja? Taip ir tai nėra mitas. Siekiant patenkinti augančią ABLOY spynų paklausą visame pasaulyje, 1968 m. buvo įkurta Joensuu gamykla. ABLOY gamykloje gaminami ir vien...
nuotrauka
2024-06-17 08:40
Kiekvienais metais patiriame vasaros karščius, kurie dėl klimato kaitos darosi ne tik ilgesni, bet ir intensyvesni. Todėl patalpų vėsinimas tampa ypač aktualus, tačiau tradiciniai, primityviai valdomi oro kondicionavimo būdai yra susiję su didelėmis energijos sąnaudomis. Būtent čia gali padėti išman...
nuotrauka
2024-05-29 15:09
Kiekvienas savo namuose norime jaustis saugiai, o kur nors išvykę – būti ramūs, kad saugūs išliks ir jie. Interjero dizainerė dalijasi keturiais paprastais ir nebrangiais sprendimais, kurie padės užtikrinti namų saugumą atostogų metu.
nuotrauka
2024-05-29 14:51
JUNG KNX išmaniųjų namų sistema (angl. JUNG KNX system arba JUNG KNX smart home) iš naujo apibrėžia mūsų santykį su erdvėmis, kuriose gyvename ar dirbame. Ši sistema leidžia ne tik valdyti ir automatizuoti įvairias išmaniųjų namų funkcijas, bet ir padeda ženkliai sumažinti energijos vartojimą bei ku...
nuotrauka
2024-05-28 10:55
Nuo pat karo Ukrainoje pradžios dažnas nerimauja ir dėl savo šalies saugumo – kaip gintų ją arba kur slėptųsi nuo pavojų, jei iškiltų grėsmė. Viena svarbiausių apsisaugojimo priemonių karo metu yra pastatuose įrengtos slėptuvės, kuriose nuo sprogimo gali slėptis šimtai žmonių. Apie tai, ar įmanoma t...
nuotrauka
2024-05-22 14:45
JUNG garsėja aukštos kokybės sprendimais, skirtais elektros instaliacijai ir išmaniesiems namams. Gydymo įstaigos ne išimtis – JUNG asortimente yra daugybė specializuotų sprendimų, kurie atitinka ligoninių, ambulatorijų, slaugos namų ir kitų medicinos įstaigų reikalavimus.
nuotrauka
2024-05-22 07:04
Prasidėjus šildymo ar vėsinimo sezonui, viena iš svarbiausių aktualijų tampa klausimas, kaip palaikyti norimą temperatūrą namuose be didelių šildymo ar vėsinimo sąnaudų. Populiariausias veiksmų planas – sienų izoliacija ir alternatyvūs šildymo-vėsinimo būdai. Tačiau paprastai pamirštama, kad didžiau...
nuotrauka
2024-05-07 07:04
Be akivaizdžių klimato kaitos padarinių, šiuo metu susiduriame ir su sparčiai augančiomis energijos kainomis, todėl energijos tausojimas tapo didžiausiu namų ūkių rūpesčiu. Energinis efektyvumas reiškia, kad tai pačiai užduočiai atlikti arba tam pačiam rezultatui gauti sunaudojama mažiau energijos. ...
nuotrauka
2024-04-27 09:01
Tiek buityje, tiek ir pramonėje neretai tenka susidurti su problema, kuri, nors ir nedidelė, bet kelia daug nepatogumų: kažkas užrūdijo, sunkiai atsidaro, neįmanoma pastumti. Mesti lauk ir keisti nauju –neracionalu. SOUDAL pasiūlė universalų sprendimą – atnaujintą „Soudal Multi Spray“.
nuotrauka
2024-04-26 14:46
Terminas rekuperacija girdėtas, ko gero, daugeliui. Ypač tie, kurie šiuo metu statosi namą, tam ruošiasi arba yra pirkimo procese, pakankamai dažnai tenka kalbėti apie įvairius techninius dalykus, tarp kurių patenka ir rekuperatoriai. Šis prietaisas atlieka labai svarbų vaidmenį gerinant oro kokybę ...
nuotrauka
2024-04-24 07:43
„Wolf Group“ yra pirmaujanti Europos statybinės chemijos produktų ir sprendimų gamintoja bei platintoja. Įmonė šiemet mini 30 metų veiklos sukaktį. 1994 m. dviejų draugų – Jaan Puusaag ir Jaanus Paeväli – įkurta įmonė išaugo į rinkos lyderę, veikiančią didelėje pasaulio dalyje ir eksportuojančią sav...
nuotrauka
2024-04-23 07:26
Iki balandžio 30 d. vilniečiai kviečiami teikti paraiškas istorinių pastatų išorės tvarkymui. Savivaldybė remia nuo 60 iki 80 proc. istorinių pastatų tvarkybos darbų išlaidų. Vilniaus miesto savivaldybės Kultūros paveldo apsaugos skyriaus vedėja Donata Kabelkė pasakoja svarbiausius dalykus, kuriuos ...
nuotrauka
2024-04-18 09:52
Ryškiomis spalvomis pleškančios gėlės – vienas iš gražiausių ir pigiausių namų akcentų. Tai, kad šiemet daug namų balkonų, terasų ir sodų pražys įvairiais žiedais, rodo ir gėlių, sėklų pardavimo skaičiai, sako Gintarė Kitovė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė. Tiesa, planuojant jomis dekoru...
nuotrauka
2024-04-15 10:06
Apgyvendinti skirtingo amžiaus vaikus viename kambaryje daugeliui tėvų skamba kaip rimtas iššūkis. Ypač, kai vaikų amžius ir poreikiai yra skirtingi, o vietos reikia ne tik namų darbams ruošti, bet ir žaidimams. Kaip padaryti, kad kambaryje vyrautų tvarka, o vietos pakaktų visiems, pademonstravo int...
nuotrauka
2024-04-09 07:44
Artėjant šiltajam metų sezonui, daugelis privačių ir daugiabučių namų įgauna naują išvaizdą. Dažnai būna keičiamos namų ar butų, lauko arba vidaus durys. Tačiau vienas iš pirmųjų žingsnių, renkantis duris, – apgalvoti ir nuspręsti, koks durų rakinimo sprendimas Jums bus tinkamiausias ir pateisins Jū...
nuotrauka
2024-04-04 11:44
Skirdami daugiau dėmesio tvarumui, gyventojai vis dažniau ieško būdų, kaip savo namuose sumažinti anglies dvideginio pėdsaką ir padidinti energijos vartojimo efektyvumą. Galvojant apie tai, šiltinami pastatai ir jų stogai, keičiami fasadų langai, tačiau dažnai neįvertinama, kokie svarbūs stogo langa...
nuotrauka
2024-04-03 07:43
Statant ar remontuojant klijai yra svarbus elementas, nes jie gali labai paveikti darbo kokybę ir patvarumą. Tinkamai parinkti klijai gali padėti užtikrinti, kad konstrukcija bus tvirta, patvari, estetiška ir atitiks visus reikalavimus. Klijų pasirinkimas yra svarbus ir gali turėti didelę įtaką meis...
nuotrauka
2024-03-30 08:30
Kai atsirado šviesa, žmonės būrėsi aplink ją. Prisijaukinęs šviesą, 21-ojo amžiaus žmogus nori, kad ji sektų paskui jį ir keistųsi pagal jo poreikius. „LEMONA electronics“ siūlo išmanius apšvietimo sprendimus, kurie atliepia modernios visuomenės poreikį – būste, spintoje, net virtuvinės spintelės st...

Statybunaujienos.lt » SPRENDIMAI

nuotrauka

Įmonės GERBŪVIO PROJEKTAI apyvartas augina plečiamas paslaugų paketas ir kelių projektai

Įmonė „Gerbūvio projektai“ įgyja pagreitį. Jau trečius metus sparčiai auga užsakymų portfelis, o nuo 2020 m. apyvarta kasmet auga kone dvigubai. 2023-aisiais įmonė tempo nemažino.