2024 vasario 26 d. pirmadienis, 12:38
Reklama  |  facebook

Ekspertas pataria: kaip susikurti saugius namus

2024-02-07 12:57
Lietuvos gyventojai savo būstą nuo nepageidaujamų įsibrovėlių stengiasi apsaugoti įvairiais būdais. Tradiciškai vis dar yra populiarios šarvuotos durys, akylūs kaimynai ar garsiai lojantis šuo. Tačiau technologijų amžiuje yra ir gerokai efektyvesnių namų apsaugos būdų. Apsaugos sistemos gali būti elektroninės, mechaninės, kombinuotos, su vaizdo stebėsena ar panaudojant dirbtinį intelektą, vietinės ar prijungtos prie saugos tarnybų stebėjimo ir valdymo centro.
nuotrauka
„Ekskomisarų biuro“ iliustracija


Minimos įmonės
Ekskomisarų biuras, UAB
Pasak saugos tarnybos „Ekskomisarų biuras“ elektroninės saugos departamento direktoriaus Žilvino Andrulio, kiekvieni namai ir jų gyventojai yra skirtingi, tad gali turėti ir skirtingus saugumo poreikius. Vis dėlto visas namų apsaugos sistemas vienija bendras tikslas – apsaugoti namus ir jų gyventojus nuo potencialių grėsmių – įsilaužimo ir turto vagystės, gaisro, vandens užliejimo ir kitų nelaimių.

Ko nepamiršti paliekant namus be priežiūros?

Namų apsaugos signalizacija, ko gero, yra vienas paprasčiausių ir patikimiausių būdų apsaugoti savo namus ar kitą turtą nuo nepageidaujamų svečių, be žmogaus įsikišimo. Butui ar namui apsaugoti dažniausiai yra naudojami durų ar langų atidarymo, judesio davikliai. Paprastai signalizacijos veikimo principas yra gana nesudėtingas: įvairūs judesio, dūmų ar magnetiniai jutikliai fiksuoja įsilaužimą pro duris ar langus, nepageidaujamus judesius patalpose, gaisro aptikimo, vandens užliejimo ir panašių nelaimių atvejus.

Ekskomisarų biurasŽilvinas Andrulis,
„Ekskomisarų biuro“
nuotr.

Pavyzdžiui, gaisro atveju, sistema ne tik informuoja apie pavojų signalu, bet ir gali atidaryti evakuacinius išėjimus, išjungti vėdinimo sistemas bei įjungti gesinimo priemones. Vandens davikliai gali ypač pasitarnauti nuosavus namus su rūsiais turintiems gyventojams, kuomet sistemos sensoriai, užfiksavę vandens nuotėkio pavojų, aktyvuojasi, praneša apie galimą užliejimą ir netgi gali uždaryti pagrindinio vandens įvado čiaupą.

Kitais atvejais suveikus vienam ar keliems davikliams, paprastai įsijungia garsinė sirena bei gali būti išsiunčiamas pranešimas patalpų savininkui. Jeigu signalizacija yra prijungta prie saugos tarnybos stebėjimo ir valdymo centro, pranešimą apie signalizacijos suveikimą gauna ir saugos tarnyba, kuri išsiunčia į vietą greitojo reagavimo ekipažą.

Belaidės apsaugos sistemos privalumai

Apsauginės signalizacijos gali būti laidinės arba belaidės. Įrengiant laidines sistemas, visi signalizacijos komponentai sujungiami laidais, todėl toks sprendimas yra labiau tinkamas naujai statomuose namuose arba atliekant renovaciją. Tuo tarpu belaidės signalizacijos sistemos veikia belaidžiu ryšiu, jos yra lengviau ir greičiau įdiegiamos jau įrengtuose namuose.

Saugos tarnyba „Ekskomisarų biuras“ siūlo visą mėnesį nemokamai – be jokių pradinių investicijų ir mokesčių, išbandyti profesionaliai sukomplektuotą belaidę apsaugos sistemą, kartu su stebėjimo ir reagavimo paslaugomis. Toks sprendimas tinka tiek privačių, tiek verslo objektų apsaugai.

Anot saugos eksperto Ž. Andrulio, tokios belaidės sistemos įrengimas yra itin greitas – užtrunka vos iki dviejų valandų, o svarbiausia nereikia ardyti, o po to papildomai tvarkyti būsto sienų.

„Kartu su belaide signalizacija būsto savininkui taip pat yra suteikiama ir greitojo reagavimo paslauga į apsaugos sistemos suveikimus bei galimybė valdyti šią apsaugos sistemą mobiliąja programėle. Objekto siunčiami signalai bus stebimi 24 val. per parą, 7 dienas per savaitę, o gavus sistemos suveikimo signalą – nedelsiant išsiųstas tarnybos greitojo reagavimo ekipažas“, – pabrėžia pranešime cituojamas Ž. Andrulis.

Ekskomisarų biuras

„Ekskomisarų biuro“ nuotr.

Vaizdo kamerų technologijos

Jo teigimu, be jau minėtos belaidės signalizacijos, vaizdo kameros yra viena efektyviausių namų apsaugos sistemų, kuri gali padėti užtikrinti namų, laiptinių, kiemų, požeminių automobilių stovėjimo aikštelių, sodybų ir šalia esančių teritorijų apsaugą nuotoliniu būdu. Dažnai vien pats faktas, kad teritorijoje ar patalpoje yra įrengtos vaizdo stebėjimo kameros, gali atgrasyti nuo vagystės, o įvykus incidentui yra galimybė vaizdo įrašų pagalba identifikuoti įsilaužėlį.

Tobulėjant technologijoms vis labiau populiarėja ir vadinamosios išmaniosios spynos, kuriose yra įdiegta vaizdo kamerų bei veido atpažinimo sistema, o pačią spyną galima valdyti ir stebėti nuotoliu per programėlę. Anot „Ekskomisarų biuro“ eksperto Ž. Andrulio, tokia įėjimo apsaugos kontrolės priemonė užtikrina privatumą, nes pagal iš anksto numatytus kriterijus, sistema atpažįsta ir į patalpas įleidžia tik juos atitinkančius asmenis.

„Tokios apsaugos priemonės naudoja biometrinių duomenų ir dirbtinio intelekto derinį – jūsų sukurtą veidų registrą, o ne įprastą raktą ar kodą. Todėl toks išmanus sprendimas sumažina galimą riziką, jog nepageidaujami asmenys pateks į objektų vidų su pamestais, pavogtais ar padirbtais raktais“, – aiškina Ž. Andrulis.

Namus apsaugos kompleksinis sprendimas

Vis dėlto saugos tarnybos elektroninės saugos departamento direktorius pabrėžia, kad net jei namuose yra įdiegtos įvairios apsaugos sistemos, tačiau jos nėra prijungtos prie saugos tarnybos stebėjimo ir valdymo centro, tokių priemonių atbaidyti vagims gali ir nepakakti.

Ekskomisarų biurasApsaugos valdymas.
Shutterstock nuotr.

„Net jeigu ir susitarėte su kaimynu, kad jums išvykus jis pasaugos jūsų namus, nėra jokios garantijos, jog paryčiui kaimynystėje išgirdęs triukšmą, jis puls ginti jūsų turto. Arba suveikus garsinei apsauginei signalizacijai, ir net į šeimininko telefoną nusiuntus pranešimus, plėšikai gali nuošaliau palaukti, ar atvyks greitojo reagavimo ekipažas, o tam neįvykus, toliau gali tęsti įsilaužimą. Tokiu atveju nedelsiant sureaguoti gali tik saugos tarnyba, turinti ryšį su apsaugos sistemomis jūsų namuose“, – akcentuoja ekspertas Ž. Andrulis.

Kokią namų apsaugos sistemą pasirinkti priklauso nuo patalpų paskirties bei ploto ir nuo grėsmių, nuo kurių norima apsaugoti savo turtą. Vis dėlto rekomenduojama rinktis tokią namų apsaugos sistemą, kurią būtų galima prijungti prie saugos tarnybos stebėjimo ir valdymo centro, kad iškilus pavojui greitojo reagavimo ekipažas galėtų operatyviai atvykti į vietą ir sulaikyti pažeidėjus, o esant reikalui iškviesti gelbėjimo tarnybas, suteikti pirmąją pagalbą nukentėjusiems. 
Statybunaujienos.ltSPRENDIMAI

nuotrauka
2024-02-23 07:15
Parduodamo arba nuomojamo objekto kainą lemia plotas. Tad užsakovai suinteresuoti turėti kuo daugiau ploto, bet neprarasti kokybiškos apdailos. Tradiciškai laikoma, kad kuo storesnis atitvarų ar perdangų apdailos sluoksnis, tuo geriau izoliuojamas garsas. Bet taip mažėja plotas, patalpų aukštis. Vok...
nuotrauka
2024-02-14 14:36
Būsto statyboms ar renovacijai naudojamos šilumą atspindinčios medžiagos ir pastato apdaila gali turėti įtakos ryšio kokybei namuose. Aukštos energetinės klasės A++ pastatai pasižymi ekonomiškumu, tačiau juose gyvenantys ir dirbantys žmonės gali susidurti su ryšio sutrikimais. Ekspertas ramina – pas...
nuotrauka
2024-02-09 07:55
Rinkoje nuolat trūksta naujų kokybiškesnių izoliacinių gaminių. Poliuretano putos – tai medžiaga, turinti geriausias izoliacines savybes. Techniniu požiūriu tai reiškia, kad šie gaminiai turi mažiausią šilumos laidumą. Poliuretanas gali būti jau pagamintos plokštės arba aukšto ir žemo slėgio purškia...
nuotrauka
2024-02-08 08:04
Rinkoje vertinami sprendimai, kurie sudaro sąlygas statyti greitai, optimaliomis sąnaudomis bei gauti kokybišką rezultatą. Todėl itin populiarūs lego principu surenkami namai. Vieną tokių galimybių siūlo „ShellBau“ – karkasiniai namai iš patobulintų struktūrinių izoliacinių skydų (SIP).
nuotrauka
2024-02-05 07:41
Kaip patikimai užsandarinti konstrukcines ir išsiplečiančias siūles fasaduose, stoguose ar pėsčiųjų takuose? Sprendimas – naujos kartos hermetikas „Fome Flex ROOF & FAÇADE“, padedantis suformuoti ypatingai elastingą ir patvarią siūlę.
nuotrauka
2024-02-02 14:10
Energetikos rinkoje vis dažniau kalbama apie ketvirtąją pramonės revoliuciją, kitaip dar vadinamą Pramone 4.0, ir pramonės šakų skaitmeninimą. Tačiau šiame kontekste pamirštami individualūs vartotojai, kurie daro vis didesnę įtaką energetikos transformacijai, elektros tinklams ir rinkos dalyviams. A...
nuotrauka
2024-02-01 10:16
Nuo š. m. sausio 1 d. pradėjus veikti Nuotekų tvarkymo informacinei sistemai (NTIS) jokių naujų reikalavimų šiems įrenginiams nėra. Neturintys galimybės prisijungti prie centrinės nuotekų sistemos gyventojai vis dar gali rinktis vieną iš trijų įrenginių tipų: rezervuaro tipo individualių nuotekų kau...
nuotrauka
2024-01-25 11:09
Akumuliatoriniai darbo įrankiai populiarūs, nes jie ne tik patogūs naudoti, be ir puikiai pritaikomi tiek profesionalams, tiek mėgėjams. Šios rūšies įrankio veikimas tiesiogiai priklauso nuo akumuliatoriaus galingumo, jo dydžio ir talpos. Jei nesinori darbo nutraukti todėl, kad išseko baterija, nau...
nuotrauka
2024-01-03 09:39
Nors gyventojams žadėta, kad šiemet šildymo išlaidos bus mažesnės nei praėjusiais metais, sulauktos pirmosios sąskaitos signalizuoja atvirkščiai – mokėti kai kuriems teks netgi daugiau. Vienas iš būdų efektyviai mažinti energijos suvartojimą ir taupyti nepriklausomai nuo valdžios sprendimų, bute ar ...
nuotrauka
2023-12-27 13:06
Elektriniai katilai – tai alternatyva tradicinėms šildymo sistemoms. Šie katilai yra atsakas į šiuolaikinius energetikos iššūkius: jie mažina priklausomybę nuo iškastinio kuro, yra ekologiški ir gali būti efektyvus sprendimas daugelyje situacijų. Be to, dėl savo paprastos konstrukcijos ir saugumo, e...
nuotrauka
2023-12-22 15:19
Įprastai namų remontu užsiimama šiltuoju sezonu ar rudens pradžioje, tačiau tam tikrus darbus atlikti patogiau žiemą. Visus vidaus darbus galite drąsiai pradėti net tuomet, kai už lango spaudžia šaltukas – tereikia pasirūpinti, kad namuose nesikauptų drėgmė ir šaltis. Sausis ir vasaris yra bene geri...
nuotrauka
2023-12-19 10:50
Svajonių namai daug kam dar sunkiai pasiekiami dėl milžiniškų nekilnojamo turto kainų ir brangių paskolų. Šį ratą pastaruoju metu papildo dideli nuomos mokesčiai bei infliacija su ją sunkiai besivejančiais atlyginimais, tad nenuostabu, kad kitokie galimi statybos procesai ir jų potencialas atpiginti...
nuotrauka
2023-12-07 15:06
Medinių pastatų Lietuvoje apstu, tačiau kur bepasisuksi, seni, sukrypę, kiaurais stogais medinukai vis dar bado akis, o tokių pastatų savininkai, norėdami imitis remonto ar rekonstrukcijos darbų, ne visuomet žino nuo ko ir pradėti.
nuotrauka
2023-12-05 11:01
Vidaus sienų perdažymas – paprastas ir nebrangus būdas atnaujinti ir pagerinti namų išvaizdą. Sienų dažymas bus smagus ir pasitenkinimą teikiantis užsiėmimas, jei tinkamai nusiteiksite ir pasiruošite.
nuotrauka
2023-11-16 12:13
Nuo plaktuko, atsuktuvo ir replių iki skirtingų rūšių grąžtų bei suktuvų – kiekvieno meistro įrankių dėžėje galima sutikti pačius įvairiausius įrankius. Nors namų remonto ar kiti statybos darbai neįsivaizduojami be elektrinių įrankių, savo patvarumu ir funkcionalumu gali nustebinti ir šiuolaikiški a...
nuotrauka
2023-11-10 11:26
Šviesos jungiklis, kištukinis lizdas ar termostatas ilgą laiką buvo svarbūs tik dėl savo funkcijų, neteikiant per daug reikšmės jų išvaizdai ir derėjimui interjere. Dizainerių teigimu, būtina griauti mitą, kad šie prietaisai privalo būti tik balti: jų spalvą ir formą apsprendžia vieta interjere.
nuotrauka
2023-11-09 14:47
Ergonomiškos virtuvės įrengimas – tikras mokslas, kuriam reikia nemenko bagažo žinių ir pasirengimo. Salono „Gintaro baldai" interjero dizainerė Jūratė Sventickienė dalijasi įžvalgomis, kokios klaidos planuojant virtuvę pasitaiko dažniausiai, ir pataria, kaip jų išvengti.
nuotrauka
2023-11-07 13:31
Išmanieji namai, kur į bendrą tinklą sujungtos įvairios namų funkcijos jau dabar leidžia turėti didesnį komfortą ir efektyviai vartoti energiją, pasitelkus dirbtinį intelektą dar labiau patobulės. Ekspertai tikina, kad pakankamai greitai toks namas šeimininko norus tenkins gavęs ne tik pavienes žodi...
nuotrauka
2023-10-30 11:36
Išmaniųjų namų sistemos daugeliui jau nėra naujiena. Jos vis dažniau yra diegiamos ne tik gyvenamuosiuose būstuose, bet ir biuruose, viešbučiuose ar kituose dideliuose pastatuose. Jungiklių ir protingų namų sistemų centras „JUNG Vilnius" kartu su įmone „SoulWood LT" nusprendė, jog protingo namo sist...
nuotrauka
2023-10-11 12:45
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) kartu su Statybų sektoriaus vystymo agentūros (SSVA) ekspertais parengė rekomendacijas A energinio naudingumo klasės reikalavimams. Šios rekomendacijos pirmiausia yra skirtos daugiabučių namų atnaujinimo administratoriams, bet taip pat gali būti naudingos ti...

Statybunaujienos.lt » SPRENDIMAI