2024 liepos 15 d. pirmadienis, 11:03
Reklama  |  facebook

Ekspertė patarė, kaip mažą butą vizualiai paversti erdvesniu

2024-03-15 15:55
Dabartinėje nekilnojamojo turto rinkoje itin didelis mažesnių būstų pasirinkimas. Jų kainos labiau prieinamos, tad perkant galima gerokai sutaupyti, o pasitelkus keletą gudrybių įrengti taip, kad atrodytų kur kas erdvesni. Pasak ekspertų, žinant vos kelias taisykles, keliolikos kvadratinių metrų loftą ar tradicinį senos statybos butą galima paversti be galo patogiu gyventi bei keliančiu nuostabą visiems svečiams.
nuotrauka
Jurgita Kvesėlaitė, bendrovės HOMA nuotr.


Minimos įmonės
Homa, UAB

Svarbi detalė – baldai

Kaip pastebi nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovės „Homa Group“ vadovė Jurgita Kveselaitė, viena svarbiausių detalių kuriant jaukumą nedideliame bute yra tinkami baldai.

Tad renkantis baldus mažam būstui, pavyzdžiui, lovą, sofą ar fotelį, pasak jos, dėmesį pirmiausia verta atkreipti į tokius, kurių kojelės neuždengtos audiniais ar kitomis medžiagomis.

„Tokiu būdu šviesa gali prasiskverbti pro daugiau erdvių, kambarys atrodys mažiau apkrautas. Tarpas tarp grindų ir baldo vizualiai atveria daugiau neužimto ploto negu, tarkime, vientiso masyvo, grindis siekiantys baldai”, – patarimu dalijasi pranešime cituojama J. Kveselaitė.

Pasak NT ekspertės, mažesnei erdvei įprasta ieškoti ir mažesnių baldų, tačiau taip elgtis reikėtų ne tik dėl išmatavimų, pavyzdžiui, kad baldas fiziškai tilptų kambaryje. Jis turėtų derėti ir prie kambario proporcijų: lova neturėtų užimti pusės ar trečdalio viso kambario grindų, sieninė spinta – neuždengti visos sienos. Dideli baldai mažuose namuose atrodo neskoningai ir užima erdvę.

„Šalyse, kuriose gyvenamasis plotas ypač brangus, prieš keletą dešimtmečių išpopuliarėjo ir iki šiol savo pozicijų neužleidžia daugiafunkciai baldai. Mūsų akiai įprastos ir gana dažnai naudojamos išskleidžiamosios sofos. Taip pat vis labiau populiarėja stalai, kuriuos galima sulenkti, kad nenaudojami neužimtų vietos. Vakarų šalyse populiarios atlenkiamos miegamojo lovos, kurios integruojamos į sieną ir dieną neužima grindų ploto, o naktį tiesiog atlenkiamos su visu čiužiniu. Renkantis baldus reikėtų atkreipti dėmesį į juose įmontuotas daiktadėžes. Mažose erdvėse itin naudingos lovos su patalynės dėžėmis, tuščiaviduriai pufai ar kavos staliukai su nuimamu stalviršiu”, – apie baldų tendencijas pasakoja J. Kveselaitė.

Daugiafunkciai baldai sutaupo grindų vietos, vizualiai plėsdami būsto plotą. Tą galima padaryti ir su prie sienų tvirtinamais ar pakabinamais baldais. Svarbu turėti omenyje, kad tokiu būdu atveriamas grindų plotas, tačiau siaurėja plotas tarp priešingų patalpos sienų.

Freepik nuotr.

Be to, namuose neapsieinama be sandėliuko ar spintelių, kuriose laikomi daiktai bei prietaisai. Taigi, mažesnėms erdvėms labai tinka vertikalios laikymo lentynos. Turintys daug knygų gali įrengti joms skirtą lentyną nuo grindų iki pat lubų.

Virtuvėje vietoje puodams skirtų spintelių su durimis galima nuo lubų pakabinti laikiklį ir ant jo sukabinti dažniausiai naudojamus rakandus. Taip pavyks sutaupyti vietos ant sienos ir paįvairinti interjerą.

Interjere – dėmesys spalvoms

J. Kveselaitės teigimu, vizualiai padidinti namus galima ir fiziškai sumažinant daiktų skaičių juose, tačiau ne ką mažiau naudos suteiks tinkamai parinktas interjeras, spalvos bei erdvių išplanavimas.

„Šviesesnės sienų, baldų ir audinių spalvos atspindi natūralią šviesą ir padidina kambarį, todėl naudinga vengti tamsesnių atspalvių. Kur kas efektyviau pasirinkti šviesių ir neutralių spalvų paletę, daugiau dėmesio skiriant pastelinėms spalvoms ir, žinoma, baltos atspalviams. Vieno atspalvio sienos ir kiti paviršiai visame bute, neišryškinant išskirtinių sienų, padeda išlaikyti vienodas patalpų proporcijas. O jei norima šiek tiek išskirtinumo ar detalių, tą galima padaryti nudažant grindjuostes, langų ir durų apdailą vienu atspalviu šviesiau nei likusioje patalpoje”, – pataria NT ekspertė bei priduria, kad renkantis dažų spalvas, reikėtų atsižvelgti į kitus būsto paviršius, ypač grindis, kadangi erdvė vizualiai didėja, kai paviršių spalvos kardinaliai nesiskiria ar net yra tos pačios. Tai sukuria pusiausvyrą ir neišryškina paviršių skirtumų.

Bandant sukurti daugiau erdvės namuose svarbus ir dar vienas dalykas. Pasak ekspertės, jei nėra galimybės išgriauti sienos, kad padidintumėte patalpas namuose, galima padaryti paprasčiau – išimti vidines duris. Jei durys atsidaro į kambarį, tai gali padidinti vertingo grindų ploto ir patalpų „suskaidymą“. Dėl šios priežasties naudinga visiškai išimti duris arba tiesiog pakeisti jas stumdomosiomis ir uždaryti tik prireikus.

Be to, pasak „Homa Group” vadovės, net ir dekoratyvinės langų apdailos priemonės, pavyzdžiui, užuolaidos, užima plotą ir mažina kambarį. Todėl naudingiau rinktis minimalistinę langų apdailą, pavyzdžiui, roletus iš tokios pat spalvos audinio kaip ir sienos.

Freepik nuotr.

„Jei neįsivaizduojate namų be užuolaidų, galite pasirinkti alternatyvą – įrengti takelį ant lubų. Planuojant mažo būsto interjerą, geriausia viską daryti kuo paprasčiau. Laikantis paprasto ir darnaus dizaino, sukuriamas tvarkos pojūtis, o minimalistinis apstatymas sudaro didesnės erdvės įspūdį. Norint sukurti erdvės iliuziją, svarbiausia atsižvelgti į baldų ir dekoro mastelį, spalvas bei išdėstymą”, – būstą įsirenginėjantiems pataria J. Kveselaitė.

Leiskite žaisti šviesai

Renkantis apšvietimą mažesnės kvadratūros būstui, geriausia naudoti skirtingus visos aplinkos, centralizuoto ir akcentuojančio apšvietimų derinius. Tinkamai apšviesti kambariai paprastai atrodo erdvesni, todėl geriausia numatyti, kurioms patalpoms geriausiai tiktų per visą lubų plotą įrengti šviestuvai, o kur vizualiai padidėtų ryškiai vienos lempos apšviestas kampas.

„Mažoms erdvėms netinka pastatomos lempos ar toršerai, mat iš kuo aukščiau kris šviesa, tuo labiau ji didins erdvę. Eksperimentuojant su apšvietimu svarbu prisiminti, kad norint pakankamai apšviesti nedidelį kambarį, reikėtų bent trijose jo vietose įrengti šviesos šaltinius. Šviesos sklaidai labai pasitarnauja ir veidrodžiai. Jie nedidelėje erdvėje sukuria gylio iliuziją ir atspindi šviesą. Šis būdas padeda sutaupyti, mat strateginėse vietose pastatyti ar pakabinti veidrodžiai pritraukia saulės šviesą ir leidžia jai „šokinėti“ po visą kambarį, sukurdami erdvės pojūtį. Paprasčiausiai panaudoti veidrodžius galima juos tiesiog atremiant į sieną ar kabinant ant jos. O veidrodį pastatę priešais langą, kur jis „pagaus“ daugiausiai saulės šviesos, pavyks sukurti menišką didesnės erdvės pojūtį“, – pastebėjimais dalijasi J. Kveselaitė.

Pasitelkus tinkamas spalvas, baldus, interjero detales ir šviesos šaltinius, galima nesunkiai optiškai padidinti bet kurį būstą. Visgi svarbiausias aspektas, įrengiant nedideles patalpas – nereikalingų daiktų atsikratymas. Pasilikite tik tuos, kurie jums būtini arba turi sentimentalią vertę. 
Statybunaujienos.ltSPRENDIMAI

nuotrauka
2024-07-04 07:44
Nuotekų šalinimo garsai, pavyzdžiui, nuleidžiant vandenį tualete ar išleidžiant iš vonios, gali būti itin stiprūs ir trikdantys gyventojų ir net kaimynų ramybę bei komfortą. Pirmaujanti tarptautinė plastikinių vamzdynų sprendimų gamintoja „Pipelife“ sukūrė sistemą „Master3Plus“, kuri itin efektyviai...
nuotrauka
2024-07-01 15:14
Išmanių namų sprendimų paklausa nuolat auga – namų šeimininkai nori gyventi ne tik gražiau, bet ir išmaniau. Viena populiariausių sistemų, galinčių atliepti net ir sudėtingiausius išmanesnių namų poreikius, yra KNX. Tad jei ketinate rinktis būtent tokį sprendimą, šiame straipsnyje sužinosite svarbia...
nuotrauka
2024-07-01 07:54
Nuo seno dažnai yra minimi tokie raktažodžiai kaip – „visraktis“ ar „stebuklingas raktas“. Bet ar tai gali būti tiesa, kad jie egzistuoja? Taip ir tai nėra mitas. Siekiant patenkinti augančią ABLOY spynų paklausą visame pasaulyje, 1968 m. buvo įkurta Joensuu gamykla. ABLOY gamykloje gaminami ir vien...
nuotrauka
2024-06-17 08:40
Kiekvienais metais patiriame vasaros karščius, kurie dėl klimato kaitos darosi ne tik ilgesni, bet ir intensyvesni. Todėl patalpų vėsinimas tampa ypač aktualus, tačiau tradiciniai, primityviai valdomi oro kondicionavimo būdai yra susiję su didelėmis energijos sąnaudomis. Būtent čia gali padėti išman...
nuotrauka
2024-05-29 15:09
Kiekvienas savo namuose norime jaustis saugiai, o kur nors išvykę – būti ramūs, kad saugūs išliks ir jie. Interjero dizainerė dalijasi keturiais paprastais ir nebrangiais sprendimais, kurie padės užtikrinti namų saugumą atostogų metu.
nuotrauka
2024-05-29 14:51
JUNG KNX išmaniųjų namų sistema (angl. JUNG KNX system arba JUNG KNX smart home) iš naujo apibrėžia mūsų santykį su erdvėmis, kuriose gyvename ar dirbame. Ši sistema leidžia ne tik valdyti ir automatizuoti įvairias išmaniųjų namų funkcijas, bet ir padeda ženkliai sumažinti energijos vartojimą bei ku...
nuotrauka
2024-05-28 10:55
Nuo pat karo Ukrainoje pradžios dažnas nerimauja ir dėl savo šalies saugumo – kaip gintų ją arba kur slėptųsi nuo pavojų, jei iškiltų grėsmė. Viena svarbiausių apsisaugojimo priemonių karo metu yra pastatuose įrengtos slėptuvės, kuriose nuo sprogimo gali slėptis šimtai žmonių. Apie tai, ar įmanoma t...
nuotrauka
2024-05-22 14:45
JUNG garsėja aukštos kokybės sprendimais, skirtais elektros instaliacijai ir išmaniesiems namams. Gydymo įstaigos ne išimtis – JUNG asortimente yra daugybė specializuotų sprendimų, kurie atitinka ligoninių, ambulatorijų, slaugos namų ir kitų medicinos įstaigų reikalavimus.
nuotrauka
2024-05-22 07:04
Prasidėjus šildymo ar vėsinimo sezonui, viena iš svarbiausių aktualijų tampa klausimas, kaip palaikyti norimą temperatūrą namuose be didelių šildymo ar vėsinimo sąnaudų. Populiariausias veiksmų planas – sienų izoliacija ir alternatyvūs šildymo-vėsinimo būdai. Tačiau paprastai pamirštama, kad didžiau...
nuotrauka
2024-05-07 07:04
Be akivaizdžių klimato kaitos padarinių, šiuo metu susiduriame ir su sparčiai augančiomis energijos kainomis, todėl energijos tausojimas tapo didžiausiu namų ūkių rūpesčiu. Energinis efektyvumas reiškia, kad tai pačiai užduočiai atlikti arba tam pačiam rezultatui gauti sunaudojama mažiau energijos. ...
nuotrauka
2024-04-27 09:01
Tiek buityje, tiek ir pramonėje neretai tenka susidurti su problema, kuri, nors ir nedidelė, bet kelia daug nepatogumų: kažkas užrūdijo, sunkiai atsidaro, neįmanoma pastumti. Mesti lauk ir keisti nauju –neracionalu. SOUDAL pasiūlė universalų sprendimą – atnaujintą „Soudal Multi Spray“.
nuotrauka
2024-04-26 14:46
Terminas rekuperacija girdėtas, ko gero, daugeliui. Ypač tie, kurie šiuo metu statosi namą, tam ruošiasi arba yra pirkimo procese, pakankamai dažnai tenka kalbėti apie įvairius techninius dalykus, tarp kurių patenka ir rekuperatoriai. Šis prietaisas atlieka labai svarbų vaidmenį gerinant oro kokybę ...
nuotrauka
2024-04-24 07:43
„Wolf Group“ yra pirmaujanti Europos statybinės chemijos produktų ir sprendimų gamintoja bei platintoja. Įmonė šiemet mini 30 metų veiklos sukaktį. 1994 m. dviejų draugų – Jaan Puusaag ir Jaanus Paeväli – įkurta įmonė išaugo į rinkos lyderę, veikiančią didelėje pasaulio dalyje ir eksportuojančią sav...
nuotrauka
2024-04-23 07:26
Iki balandžio 30 d. vilniečiai kviečiami teikti paraiškas istorinių pastatų išorės tvarkymui. Savivaldybė remia nuo 60 iki 80 proc. istorinių pastatų tvarkybos darbų išlaidų. Vilniaus miesto savivaldybės Kultūros paveldo apsaugos skyriaus vedėja Donata Kabelkė pasakoja svarbiausius dalykus, kuriuos ...
nuotrauka
2024-04-18 09:52
Ryškiomis spalvomis pleškančios gėlės – vienas iš gražiausių ir pigiausių namų akcentų. Tai, kad šiemet daug namų balkonų, terasų ir sodų pražys įvairiais žiedais, rodo ir gėlių, sėklų pardavimo skaičiai, sako Gintarė Kitovė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė. Tiesa, planuojant jomis dekoru...
nuotrauka
2024-04-15 10:06
Apgyvendinti skirtingo amžiaus vaikus viename kambaryje daugeliui tėvų skamba kaip rimtas iššūkis. Ypač, kai vaikų amžius ir poreikiai yra skirtingi, o vietos reikia ne tik namų darbams ruošti, bet ir žaidimams. Kaip padaryti, kad kambaryje vyrautų tvarka, o vietos pakaktų visiems, pademonstravo int...
nuotrauka
2024-04-09 07:44
Artėjant šiltajam metų sezonui, daugelis privačių ir daugiabučių namų įgauna naują išvaizdą. Dažnai būna keičiamos namų ar butų, lauko arba vidaus durys. Tačiau vienas iš pirmųjų žingsnių, renkantis duris, – apgalvoti ir nuspręsti, koks durų rakinimo sprendimas Jums bus tinkamiausias ir pateisins Jū...
nuotrauka
2024-04-04 11:44
Skirdami daugiau dėmesio tvarumui, gyventojai vis dažniau ieško būdų, kaip savo namuose sumažinti anglies dvideginio pėdsaką ir padidinti energijos vartojimo efektyvumą. Galvojant apie tai, šiltinami pastatai ir jų stogai, keičiami fasadų langai, tačiau dažnai neįvertinama, kokie svarbūs stogo langa...
nuotrauka
2024-04-03 07:43
Statant ar remontuojant klijai yra svarbus elementas, nes jie gali labai paveikti darbo kokybę ir patvarumą. Tinkamai parinkti klijai gali padėti užtikrinti, kad konstrukcija bus tvirta, patvari, estetiška ir atitiks visus reikalavimus. Klijų pasirinkimas yra svarbus ir gali turėti didelę įtaką meis...
nuotrauka
2024-03-30 08:30
Kai atsirado šviesa, žmonės būrėsi aplink ją. Prisijaukinęs šviesą, 21-ojo amžiaus žmogus nori, kad ji sektų paskui jį ir keistųsi pagal jo poreikius. „LEMONA electronics“ siūlo išmanius apšvietimo sprendimus, kurie atliepia modernios visuomenės poreikį – būste, spintoje, net virtuvinės spintelės st...

Statybunaujienos.lt » SPRENDIMAI

nuotrauka

Įmonės GERBŪVIO PROJEKTAI apyvartas augina plečiamas paslaugų paketas ir kelių projektai

Įmonė „Gerbūvio projektai“ įgyja pagreitį. Jau trečius metus sparčiai auga užsakymų portfelis, o nuo 2020 m. apyvarta kasmet auga kone dvigubai. 2023-aisiais įmonė tempo nemažino.