2024 liepos 25 d. ketvirtadienis, 10:23
Reklama  |  facebook

Elektromobiliu į pajūrį: Palangoje atidarytas greito įkrovimo elektromobilių parkas

2024-05-31 14:46
Palangoje, Taikos g. 2, atidarytas greito elektromobilių įkrovimo parkas, kuriame vienu metu gali įsikrauti net 20 elektromobilių. Papildomai dar 4 elektromobilių įkrovimo prieigos įrengtos Ronžės g. 5A. Elektromobilių įkrovimo parke veikia iš viso 16 įkrovimo prieigų, kurių galia 60 kW ir 4 įkrovimo prieigos, kurių galia 150 kW. Ronžės g. veikia 4 įkrovimo prieigos po 60 kW. Bendra „Ignitis" investicijų suma Palangos mieste siekia daugiau kaip 0,5 milijono eurų.
nuotrauka
„Ignitis ON“ nuotr.


Minimos įmonės
Palangos m. savivaldybė,
Ignitis grupė (buvusi Lietuvos energija), AB
„Ignitis ON" elektromobilių įkrovimo parkas įrengtas per rekordiškai trumpą laiką – 199 dienas, tad elektromobiliais į kurortą atvykę svečiai vasaros sezoną pasitiks jausdamiesi užtikrintai – tikrai bus kur įsikrauti transporto priemonę.

Kaip teigia pranešime cituojamas „Ignitis" elektrinio mobilumo departamento vadovas Eimantas Balta, Palangoje kol kas nebuvo ne tik, kad elektromobilių įkrovimo parko, tačiau apskritai vietų, kur elektromobilių vairuotojai galėtų patogiai, nelaukdami eilėje, įsikrauti elektromobilį. „Tad Palanga, ko gero, yra viena geidžiamiausių lokacijų elektromobilių įkrovimo infrastruktūrą plečiančiam verslui, „Ignitis ON" ne išimtis. Taip yra dėl kurorto lankytojų ir gyventojų, neabejingų tvarumo idėjoms, norinčių kvėpuoti švaresniu oru, siekiančių būti darnoje su aplinka. O tai reiškia, besirenkančių ar svarstančių netrukus vairuoti elektromobilius. Todėl ypatingai vertiname, kad būtent „Ignitis ON" laimėjęs savivaldybės įmonės skelbtą konkursą kuria patogumą elektromobilių vairuotojams vasaros sostinėje", – komentavo E. Balta.

Palangos meras Šarūnas Vaitkus komentavo, kad galimybė palangiškiams ir miesto svečiams drąsiai atvykti į Palangą elektromobiliais, yra svarbi miesto veido keitimosi dalis.

„Palanga yra kurortas, tad ekologija mūsų mieste yra ir bus ypač svarbi sritis. Džiugu, kad Palanga šią vasarą pasitinka būdama dar draugiškesnė elektromobilių vairuotojams. Naujasis didžiausias Vakarų Lietuvoje elektromobilių įkrovimo parkas tarnaus ne tik mūsų miesto gyventojams, bet ir kurorto svečiams. Tikiu, kad patogi, išplėtota infrastruktūra elektromobilių vairuotojus iš kitų miestų skatins dažniau atvykti į Palangą, o taip pat paskatins daugiau palangiškių iš taršių automobilių persėsti į ekologiškas transporto priemones", – teigė pranešime pacituotas Š. Vaitkus.

„Kiekvieną mėnesį Lietuvoje ir Baltijos šalyse auga elektromobilių registracijų skaičius, su tuo didėja įkrovimo prieigų poreikis. Vienas dažniausių klausimų iš elektromobilių vairuotojų, kurį tekdavo išgirsti įkrovimo tinklo vystytojams – kada bus galima ramia širdimi nuvažiuoti iš Vilniaus į Palangą, kada kurorte bus pakankamai įkrovimo prieigų? Tad klausimas dėl Palangos išspręstas, tačiau tai tik pradžia, tikrai turėsime ir daugiau puikių naujienų tiek keliaujantiems į Palangą, tiek ir po Vakarų Lietuvą, nes šiuo metu esame aktyvioje elektromobilių infrastruktūros plėtros fazėje", – komentavo E. Balta.

„Ignitis ON" elektromobilių įkrovimo parkas Palangoje oficialiai atidarytas gegužės 31 d. Atidarymo proga, visą savaitgalį, t.y., gegužės 31 d. – birželio 2 d. naujosiose įkrovimo prieigose Palangoje, adresu Taikos g. 2 ir Ronžės g. 5A elektromobilių įkrovimui taikoma 50 proc. nuolaida.

Visas elektromobilių įkrovimo prieigas galima patogiai surasti vienoje „Ignitis ON" programėlėje. 
Statybunaujienos.ltInfrastruktūra

nuotrauka
2024-07-25 09:41
Vienos didžiausių agroverslo ir maisto gamybos bendrovių Baltijos regione Akola group valdomas Kaišiadorių paukštynas planuoja statyti biometano dujų jėgainę, kurioje perdirbs maisto gamybos veikloje susidarančias organines atliekas. Į šią biojėgainę planuojama investuoti 19,4 mln. Eur, projektui įg...
nuotrauka
2024-07-24 16:56
Vilniaus pakraštyje įsikūrusi „Amžinybė“ tapo turbūt pirmaisiais sostinės laidojimo namais, šildomais ir vėsinamais žaliąja elektros energija.
nuotrauka
2024-07-23 10:48
Klaipėdos uoste įgyvendinamas vieną didžiausių projektų jo istorijoje – bus suformuota ir įveiklinta 100 hektarų apimanti teritorija. Naujos sausumos teritorijos pietinėje Klaipėdos uosto dalyje kūrimui pritarė Aplinkos apsaugos agentūros specialistai, baigtos visos poveikio aplinkai vertinimo proce...
nuotrauka
2024-07-19 10:10
Lietuvos ir tarptautiniam susisiekimui strategiškai svarbaus magistralinio kelio „Via Baltica“ paskutinės atkarpos nuo Marijampolės iki Lenkijos sienos rekonstrukcijai Europos Komisija (EK) šią savaitę papildomai skyrė 48 mln. eurų Europos infrastruktūros tinklų priemonės (Connecting Europe Facility...
nuotrauka
2024-07-18 11:06
Nuo 2023 metų pabaigos plėtojamas Kauno oro uosto šiaurinio perono projektas pasiekė tarpinį finišą ir nuo liepos vidurio orlaivių riedėjimui jau atidaryta būsimo naujojo perono dalis (orlaivių riedėjimo maršrutas).
nuotrauka
2024-07-17 09:27
Vilniaus miesto savivaldybė tęsia senamiesčio gatvių atnaujinimą. Šiais metais tvarkomos Subačiaus, Paupio, V. Šopeno, Vingrių, Žygimantų, T. Kosciuškos, Seinų, M. Daukšos, Aušros Vartų gatvės, dalis Pylimo gatvės šaligatvių. Ateinančiais metais bus pradėtos tvarkyti Trakų, Barboros Radvilaitės ir M...
nuotrauka
2024-07-15 13:09
Siekiant išsiaiškinti, kaip ateityje būtų galima pagreitinti Utenos rajono savivaldybei priklausančių vietinės reikšmės kelių su žvyro danga asfaltavimo darbus, Utenoje išbandyta nauja technologija – kelio pagrindo stabilizavimas ligninu.
nuotrauka
2024-07-12 11:19
Liepos 15 d. pradedami fiziniai tilto per Dubysą rekonstravimo darbai. Siekiant užtikrinti eismo dalyvių saugumą, keisis eismo organizavimo tvarka – transporto eismas vyks apylanka, pėsčiųjų ir dviratininkų – laikinu tiltu. Planuojama, kad tilto rekonstravimo darbai bus baigti keliais mėnesiais anks...
nuotrauka
2024-07-12 09:45
Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables" Tauragės rajone baigė saulės elektrinės statybas prie jau veikiančio vėjo parko, taip sukuriant pirmąjį bendrovės hibridinį saulės ir vėjo elektrinių parką ir atveriant didesnes galimybes efektyviau išnaudoti valdomą infrastruktūrą ir ž...
nuotrauka
2024-07-12 09:38
Viena populiariausių vasaros atostogų vietų – Kunigiškių priemiestis Palangoje – nuo šiol dar patogiau pasiekiama kurorto gyventojams bei svečiams. Miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ pabaigė į šį rajoną vedančio kelio remontą.
nuotrauka
2024-07-11 13:28
Siekiant nukreipti tranzitinį transportą nuo miesto centrinės dalies, Tauragėje šiemet toliau tiesiamas pietinis aplinkkelis. Šiuo metu darbai vyksta ruože nuo Vytauto gatvės iki Dariaus ir Girėno gatvės.
nuotrauka
2024-07-11 13:21
Atsinaujinančios energetikos investicinių fondų valdymo įmonė „Modus Asset Management", vykdanti veiklą Baltijos bei Vidurio Rytų Europos šalyse, ir bankas „Swedbank AS" susitarė dėl 20 mln. eurų finansavimo 57 MW galios saulės jėgainių portfelio statyboms Latvijoje.
nuotrauka
2024-07-11 09:38
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) birželio 11 d. paskelbusi 4 paramos kvietimus gyventojams, norintiems įsirengti saulės elektrines arba padidinti jau turimų saulės elektrinių galią, jau sulaukė virš 13 tūkst. gyventojų paraiškų. Iš Energetikos ministerijos skirtų 40 mln. eurų, jau rezervuot...
nuotrauka
2024-07-10 07:24
Įmonė „Gerbūvio projektai“ įgyja pagreitį. Jau trečius metus sparčiai auga užsakymų portfelis, o nuo 2020 m. apyvarta kasmet auga kone dvigubai. 2023-aisiais įmonė tempo nemažino.
nuotrauka
2024-07-09 11:03
Praėjusią savaitę didmeninė elektros kaina Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse didėjo 5 proc. ir vidutiniškai siekė 99,70 Eur/MWh.
nuotrauka
2024-07-09 09:52
Antakalnio seniūnijos teritorijoje pradedami Moliakalnio ir P. Morkūno gatvių dalių atnaujinimo darbai. Šiose Dvarčionių gyvenamajame rajone esančiose gatvėse, užtikrinant saugų tiek pėsčiųjų, tiek automobilių judėjimą, bus paklota nauja asfalto danga, įrengti šaligatviai, pakeistas apšvietimas.
nuotrauka
2024-07-09 09:45
Didėjant vandenilio gamybos apimtims ir susiduriant su jo saugojimo problemomis, KTU mokslininkai siekia ištirti požeminio vandenilio saugojimo Lietuvoje galimybes. Projekto tikslas – prisidėti prie vandenilio energijos saugojimo infrastruktūros kūrimo ir skatinti švarios bei tvarios energijos spren...
nuotrauka
2024-07-05 14:13
„Via Lietuva“ toliau vykdo darnaus judumo infrastruktūros plėtrą šalyje – iki šių metų pabaigos planuojama įrengti daugiau nei 40 km naujų bei suremontuoti netoli 30 km pėsčiųjų ir dviračių takų visoje Lietuvoje.
nuotrauka
2024-07-04 13:50
Prieš dešimtmetį įvykęs Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostų sujungimas buvo tarsi Lietuvos aviacijos pakilimas naujam skrydžiui. Dešimtmetį skaičiuojanti Lietuvos oro uostų kelionė buvo pažymėta įspūdingų projektų. Visi jie stiprina Lietuvos aviacijos pozicijas regione, padeda auginti ekonomiką ir...
nuotrauka
2024-07-04 13:29
Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su Inovacijų agentūra ir Aplinkos projektų valdymų agentūra kviečia įmones ir toliau konsultuotis dėl naujų finansavimo priemonių investicijoms į atsinaujinančių energijos išteklių bei švaresnės gamybos, energijos vartojimo efektyvumo technologijų diegimo pr...

Statybunaujienos.lt » Infrastruktūra