2024 liepos 21 d. sekmadienis, 22:46
Reklama  |  facebook

Energetikos krizės sprendimas: skaitmeninės daiktų interneto ir dirbtinio intelekto technologijos

2021-11-12 09:38
Šiandien pasaulis, žengiantis į tvarios ir žalios energijos erą, išgyvena pirmąją didžiausią energetikos krizę. Ekspertai prognozuoja, jog per ateinančius kelis dešimtmečius tokių krizių dėl energijos tiekimo sutrikimų dar gali būti ne viena, o pasaulio energetikos sistemos žaliosios transformacijos pereinamasis laikotarpis nebus toks lengvas, kaip tikėtasi.
nuotrauka
„Schneider Electric“ nuotr.


Minimos įmonės
Schneider Electric Lietuva, UAB
„Šiandien elektros kainoms išaugus kelis kartus, tiek privatiems vartotojams, tiek verslo įmonėms kiekvienas suvartotas elektros kilovatas tampa brangus tiesiogine to žodžio prasme. Ši situacija mus visus verčia ieškoti efektyvesnių energijos valdymo būdų ir keisti jos vartojimo įpročius“, – sako tarptautinės energijos valdymo kompanijos „Schneider Electric“ produktų grupės vadovas Tomas Bakanas.

Pasak jo, pramonės įmonės ir pastatai šiandien galėtų būti net 30 proc. efektyvesni, jei energijos valdymui būtų pasitelktas dirbtinis intelektas ir skaitmeninės daiktų interneto technologijos. 

 „EcoStruxure“ elektros skirstyklos serveris leidžia verslams kur kas efektyviau valdyti elektros sistemą: sumažinti išlaidas ir prastovų laiką dėl sutrikimų tinkle, užtikrinti kibernetinį saugumą, užkirsti kelią gaisro pavojui“, – „Schneider Electric“ produktų grupės vadovas Tomas BAKANAS.

„Paradoksalu, bet elektros ūkis daugelyje sričių vis dar tebėra tamsioje ir nematomoje zonoje. Dar labai didelė dalis įmonių, pastatų administratorių nestebi, neanalizuoja ar net neturi duomenų apie įvairių įrenginių suvartojamą energiją. Tai neišvengiamai padidina kaštus, kelia riziką saugumui bei veiklos efektyvumui“, – sako T. Bakanas.

Elektros skirstyklos serveris – atveria akis į visą įmonės elektros ūkį

Pirmas žingsnis į efektyvesnį energijos valdymą – tai duomenų analizė, kuri leidžia nustatyti, energijos vartojimo spragas. Šiemet „Schneider Electric“ rinkai pristatė naujos kartos inovatyvų sprendimą – „EcoStruxure™ Panel Server“. Tai elektros skirstyklose montuojamas serveris, kuris veikia tarsi visos elektros sistemos smegenys: stebi visą elektros ūkį, įspėja apie sutrikimus tinkle , užtikrina kibernetinį tinklo saugumą ir pateikia vizualias ataskaitas, leidžiančias operatyviai išnaudoti visas galimybes sumažinti energijos vartojimą ten, kur ji naudojama neefektyviai.

EcoStruxure™ Panel Server„Dideli skaitmeninės transformacijos tempai įvairiose verslo šakose skatina ir naujos kartos daiktų interneto technologijų proveržį. Iki 2030 metų prie interneto prijungtų įrenginiai bus skaičiuojami milijardais, todėl bet kuriam verslui elektros sistemos integracija į bendrą tinklą, kur visi įrenginiai galės dalintis informacija ne tik tarpusavyje arba debesyse, bet ir su kitomis sistemomis, tampa viena kertinių verslo strategijos dalių. „EcoStruxure“ elektros skirstyklos serveris leidžia verslams kur kas efektyviau valdyti elektros sistemą: sumažinti išlaidas ir prastovų laiką dėl sutrikimų tinkle, užtikrinti kibernetinį saugumą, užkirsti kelią gaisro pavojui“, – teigia T. Bakanas.

Pasak T. Bakano, elektros skirstyklos serveris – tai naujas energijos valdymo standartas, kuris gali būti lengvai pritaikomas dideliuose pastatuose, švietimo bei gydymo įstaigose, duomenų centruose bei įvairiose gamybos įmonėse. Šis naujos kartos įrenginys gali būti integruotas į bet kurią verslo valdymo platformą arba moderniausią „Schneider Electric“ sukurtą „EcoStruxure Power Monitoring Expert“ sistemą, kuri atskleidžia dar daugiau duomenų apie elektros sistemą.

Išmanus energijos galios valdymo sprendimas eliminuoja „nematomus“ kaštus

Pasak T. Bakano, išmanios elektros paskirstymo sistemos leidžia ne tik aptikti, kur energija naudojama neefektyviai, bet ir daug tiksliau valdyti elektros srovės galią. Tai padeda išspręsti itin dažnai gamybos įmonėse pasitaikančias problemas: išvengti prastovų dėl tinklo perkrovos ir papildomų „nematomų“ kaštų, kuriuos generuoja nepakankamas galios išnaudojimas.

„Neturint priemonių elektros grandinės galiai nustatyti, įmonėms kyla daug problemų. Pavyzdžiui, jei gamykloje norima įdiegti naują robotizuotą gamybos liniją, elektros inžinieriams kyla klausimas, ar tokiai įrangai pakaks turimos galios. Tokiais atvejais dažnai tenka samdyti ekspertus ir atlikti brangiai kainuojantį auditą. Įdiegus išmanią programinę įrangą, tokią kaip „Schneider Electric Power Monitoring Expert“, įmonių specialistai iš karto gali priimti sprendimus, ar norint įdiegti naują įrangą pakaks galios pajėgumų, ar būtina atnaujinti elektros sistemą“, – pažymi T. Bakanas.

Šis galios stebėjimo įrankis pateikia net 68 skirtingas ataskaitas apie elektros galios rezervus, sąskaitas už elektrą, energijos suvartojimą pasirinktais periodais ir daugybę kitų parametrų, kurie svarbūs elektros inžinieriams.

Skaitmeniniai elektros ūkio valdymo instrumentai, pasak T. Bakano, padeda įmonėms ne tik išvengti energijos švaistymo ir efektyviau naudoti jos resursus. „Jei skaitmeniniai daiktų interneto sprendimai ir dirbtinio intelekto technologijos taptų nauju energijos valdymo standartu visose verslo srityse, galėtume lengviau susidoroti su energetikos krizės iššūkiais. Tai padėtų užtikrinti stabilumą viso elektros tinklo, kuris šiuo metu susiduria su itin rimtais sutrikimais, kurių ateityje tik dažnės, kai į tinklą bus prijungiama vis daugiau energijos iš atsinaujinančių šaltinių gamintojų“, – įspėja T. Bakanas.

„Schneider Electric“ nuotr. 

Statybunaujienos.ltSkaitmeninė statyba

nuotrauka
2024-07-09 10:56
Paskelbtas konkursas Statybos sektoriaus vystymo agentūros (SSVA) direktoriaus pareigoms užimti. Kandidatai prašymus ir dokumentus gali pateikti iki liepos 23 d.
nuotrauka
2024-06-28 08:00
Glaudi partnerystė su StatybosZurnalas.lt klientais paskatino mus sukurti naują įrankį žurnale – statybos dalyvių (organizacijų ir specialistų) reitingavimo sistemą, kuri nuo šiol prieinama visiems „Cotenders“ žurnalo vartotojams.
nuotrauka
2024-05-22 09:17
Statybų sektorius vaidina svarbų vaidmenį darydamas įtaką klimato kaitai, nes jis sudaro didelę pasaulinės energijos naudojimo ir išmetamo anglies dioksido (CO2) dalį. Apytiksliai net 39 proc. pasaulinio išmetamo CO2 kiekio tenka statybos pramonei. Pasak Kauno technologijos universiteto Aplinkos inž...
nuotrauka
2024-05-21 12:56
Kada prekybos centras gali vadintis tvariu? Ar tam užtenka deramai surūšiuoti atliekas ir pakeisti lemputes? Vienas iš technologiškai pažangiausių „Nordika“ tvarumo aspektų – R8 tech įrankio, kuris paremtas dirbtiniu intelektu, naudojimas. Ši automatizavimo sistema valdo prekybos centro šildymo, vė...
nuotrauka
2024-05-14 20:17
Alytaus profesinio rengimo centre įvyko konferencija-susitikimas, kuriame Alytaus regiono statybos įmonės aptarė abipusius lūkesčius su tame pačiame regione dirbančiais statybos inžinieriais. Pastaruosius atstovavo Lietuvos statybos inžinierių sąjungos Alytaus apskrities bendrija. Rangovų atstovai i...
nuotrauka
2024-05-13 10:05
Reaguodama į Seimo priimtą Kelių įstatymo pakeitimą, kad "Automobilių keliams, išskyrus sudėtingus konstrukcinius kelių elementus (viadukus, estakadas, tiltus, dviejų lygių sankryžas, sankirtas, tunelius ir kt.), statinio informacinio modeliavimo metodas netaikomas", Lietuvos projektavimo įmonių aso...
nuotrauka
2024-05-10 07:11
Visų statybos darbų pagrindas yra įrankiai ir mechanizmai: išlaidos jiems siekia 10–30 % nuo bendros projektų kainos. Todėl efektyvus jų valdymas yra svarbus verslo sėkmei.
nuotrauka
2024-05-04 07:54
Parodos „RESTA 2024“ metu įvyko tarptautinė konferencija „Skaitmeninė statyba 2024. Vilnius“. Tryliktus metus iš eilės rengiama konferencija, laikoma didžiausiu skaitmeninės statybos ir BIM (Building Information Modeling) metodologijos tematikos forumu šalyje, subūrė kelis šimtus NT vystytojų, valdy...
nuotrauka
2024-05-01 07:58
Statybos sektorius sparčiai skaitmenizuojamas, tačiau šis procesas kelia nemažų įtampų verslui dėl technologijų kompleksiškumo, investicijų, pagaliau – kompetencijų trūkumo. Todėl, kaip sako UAB „Statybos ritmas“ direktorius, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų (PPAR) Marijampolės filialo tarybos...
nuotrauka
2024-04-29 16:39
Balandžio 26 d. didžiausiame skaitmeninės statybos forume Lietuvoje – tarptautinėje konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2024. Vilnius" – paskelbti ir apdovanoti geriausi praėjusiais metais Lietuvos įmonių įgyvendinti skaitmeninės statybos projektai.
nuotrauka
2024-04-29 07:56
Statytojai (užsakovai), statantys tiek valstybės biudžeto (viešieji finansai), tiek privačiomis lėšomis, turi naudoti elektroninį statybos darbų žurnalą. Jie privalo užtikrinti, kad, pildant šį žurnalą, būtų naudojamos elektroninės priemonės, kurios leidžia identifikuoti kiekvieną pildantį ir pasira...
nuotrauka
2024-04-26 16:47
Tarptautinėje statybų verslo parodoje „RESTA 2024" buvo diskutuojama ir apie tai, ar duomenys apie pastato techninę eksploataciją yra svarbūs ir ar jie padidina pastato vertę.
nuotrauka
2024-04-15 13:46
Balandžio 26 d. „Litexpo“ parodų rūmuose vyks tarptautinė konferencija „Skaitmeninė statyba 2024. Vilnius“, subursianti nekilnojamo turto (NT) vystytojus, valdytojus, projektuotojus bei statytojus kalbėti apie Lietuvos statybų sektoriaus pažangą skatinančias temas.
nuotrauka
2024-02-22 09:17
Devintus metus „Skaitmeninė statyba“ drauge su Lietuvos statybininkų asociacija (LSA) organizuoja unikalų konkursą „Lietuvos BIM projektai“. Konkursu siekiama išrinkti geriausią šalies įmonių praktiką skaitmeninės statybos srityje – taikant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir me...
nuotrauka
2024-01-05 09:46
Šveicarijos tarptautinio vadybos instituto IMD pristatomame pasaulio skaitmeninio konkurencingumo indekse Lietuva užėmė 28 vietą iš 64 valstybių – tai viena iš aukščiausių pozicijų per penkerius metus. Šioje srityje mūsų šalies stiprybė yra žinios, reikalingos naujų technologijų atradimui, supratimu...
nuotrauka
2023-05-29 11:00
Skaitmeninius sprendimus statybos ir gamybos pramonei sėkmingai vysčiusios Lietuvos įmonės sutelkia jėgas naujam etapui prancūzų kapitalo grupėje.
nuotrauka
2023-05-18 11:45
Skaitmenizacija ir verslo procesų integracija visada buvo svarbiausiais Pramonės 4.0 aspektais, tačiau COVID-19 pandemijos kontekste verslų skaitmeninimas įgavo tik dar didesnį pagreitį ir reikšmę. Skaitmenizacijos nauda akivaizdi, ji dažnai tampa ir didelių verslui kylančių iššūkių priežastimi. Kas...
nuotrauka
2023-05-02 11:53
Balandžio 28 d. apie infrastruktūros skaitmenizaciją ir jos tarptautinius gerosios praktikos pavyzdžius, Vilniaus metro idėją ir reikalingus pokyčius vystant šalies infrastruktūrą, diskutuojama jau 12-us metus iš eilės vykstančiame didžiausiame skaitmeninės statybos tematikos renginyje Lietuvoje – t...
nuotrauka
2023-04-26 05:21
Balandžio 28 d. apie infrastruktūros skaitmenizaciją ir jos tarptautinius gerosios praktikos pavyzdžius, Vilniaus metro idėją ir reikalingus pokyčius šalies infrastruktūros vystymui bus diskutuojama jau 12-us metus iš eilės vykstančiame didžiausiame skaitmeninės statybos tematikos renginyje Lietuvoj...
nuotrauka
2023-04-24 11:04
Pandemija negrįžtamai pakeitė darbo rinką – saugant darbuotojų sveikatą pradėtas taikyti hibridinis darbo modelis, ilgainiui tapęs bemaž įprastu darbuotojų pageidavimu atrankose. Šis pokytis sprendimų ieškoti privertė ne tik personalo specialistus, tačiau ir NT vystytojus bei valdytojus, sukančius g...

Statybunaujienos.lt » Skaitmeninė statyba