2021 lapkričio 29 d. pirmadienis, 8:01
Reklama  |  facebook

Energetikos krizės sprendimas: skaitmeninės daiktų interneto ir dirbtinio intelekto technologijos

2021-11-12 09:38
Šiandien pasaulis, žengiantis į tvarios ir žalios energijos erą, išgyvena pirmąją didžiausią energetikos krizę. Ekspertai prognozuoja, jog per ateinančius kelis dešimtmečius tokių krizių dėl energijos tiekimo sutrikimų dar gali būti ne viena, o pasaulio energetikos sistemos žaliosios transformacijos pereinamasis laikotarpis nebus toks lengvas, kaip tikėtasi.
nuotrauka
„Schneider Electric“ nuotr.


Minimos įmonės
Schneider Electric,
Schneider Electric Lietuva, UAB
„Šiandien elektros kainoms išaugus kelis kartus, tiek privatiems vartotojams, tiek verslo įmonėms kiekvienas suvartotas elektros kilovatas tampa brangus tiesiogine to žodžio prasme. Ši situacija mus visus verčia ieškoti efektyvesnių energijos valdymo būdų ir keisti jos vartojimo įpročius“, – sako tarptautinės energijos valdymo kompanijos „Schneider Electric“ produktų grupės vadovas Tomas Bakanas.

Pasak jo, pramonės įmonės ir pastatai šiandien galėtų būti net 30 proc. efektyvesni, jei energijos valdymui būtų pasitelktas dirbtinis intelektas ir skaitmeninės daiktų interneto technologijos. 

 „EcoStruxure“ elektros skirstyklos serveris leidžia verslams kur kas efektyviau valdyti elektros sistemą: sumažinti išlaidas ir prastovų laiką dėl sutrikimų tinkle, užtikrinti kibernetinį saugumą, užkirsti kelią gaisro pavojui“, – „Schneider Electric“ produktų grupės vadovas Tomas BAKANAS.

„Paradoksalu, bet elektros ūkis daugelyje sričių vis dar tebėra tamsioje ir nematomoje zonoje. Dar labai didelė dalis įmonių, pastatų administratorių nestebi, neanalizuoja ar net neturi duomenų apie įvairių įrenginių suvartojamą energiją. Tai neišvengiamai padidina kaštus, kelia riziką saugumui bei veiklos efektyvumui“, – sako T. Bakanas.

Elektros skirstyklos serveris – atveria akis į visą įmonės elektros ūkį

Pirmas žingsnis į efektyvesnį energijos valdymą – tai duomenų analizė, kuri leidžia nustatyti, energijos vartojimo spragas. Šiemet „Schneider Electric“ rinkai pristatė naujos kartos inovatyvų sprendimą – „EcoStruxure™ Panel Server“. Tai elektros skirstyklose montuojamas serveris, kuris veikia tarsi visos elektros sistemos smegenys: stebi visą elektros ūkį, įspėja apie sutrikimus tinkle , užtikrina kibernetinį tinklo saugumą ir pateikia vizualias ataskaitas, leidžiančias operatyviai išnaudoti visas galimybes sumažinti energijos vartojimą ten, kur ji naudojama neefektyviai.

EcoStruxure™ Panel Server„Dideli skaitmeninės transformacijos tempai įvairiose verslo šakose skatina ir naujos kartos daiktų interneto technologijų proveržį. Iki 2030 metų prie interneto prijungtų įrenginiai bus skaičiuojami milijardais, todėl bet kuriam verslui elektros sistemos integracija į bendrą tinklą, kur visi įrenginiai galės dalintis informacija ne tik tarpusavyje arba debesyse, bet ir su kitomis sistemomis, tampa viena kertinių verslo strategijos dalių. „EcoStruxure“ elektros skirstyklos serveris leidžia verslams kur kas efektyviau valdyti elektros sistemą: sumažinti išlaidas ir prastovų laiką dėl sutrikimų tinkle, užtikrinti kibernetinį saugumą, užkirsti kelią gaisro pavojui“, – teigia T. Bakanas.

Pasak T. Bakano, elektros skirstyklos serveris – tai naujas energijos valdymo standartas, kuris gali būti lengvai pritaikomas dideliuose pastatuose, švietimo bei gydymo įstaigose, duomenų centruose bei įvairiose gamybos įmonėse. Šis naujos kartos įrenginys gali būti integruotas į bet kurią verslo valdymo platformą arba moderniausią „Schneider Electric“ sukurtą „EcoStruxure Power Monitoring Expert“ sistemą, kuri atskleidžia dar daugiau duomenų apie elektros sistemą.

Išmanus energijos galios valdymo sprendimas eliminuoja „nematomus“ kaštus

Pasak T. Bakano, išmanios elektros paskirstymo sistemos leidžia ne tik aptikti, kur energija naudojama neefektyviai, bet ir daug tiksliau valdyti elektros srovės galią. Tai padeda išspręsti itin dažnai gamybos įmonėse pasitaikančias problemas: išvengti prastovų dėl tinklo perkrovos ir papildomų „nematomų“ kaštų, kuriuos generuoja nepakankamas galios išnaudojimas.

„Neturint priemonių elektros grandinės galiai nustatyti, įmonėms kyla daug problemų. Pavyzdžiui, jei gamykloje norima įdiegti naują robotizuotą gamybos liniją, elektros inžinieriams kyla klausimas, ar tokiai įrangai pakaks turimos galios. Tokiais atvejais dažnai tenka samdyti ekspertus ir atlikti brangiai kainuojantį auditą. Įdiegus išmanią programinę įrangą, tokią kaip „Schneider Electric Power Monitoring Expert“, įmonių specialistai iš karto gali priimti sprendimus, ar norint įdiegti naują įrangą pakaks galios pajėgumų, ar būtina atnaujinti elektros sistemą“, – pažymi T. Bakanas.

Šis galios stebėjimo įrankis pateikia net 68 skirtingas ataskaitas apie elektros galios rezervus, sąskaitas už elektrą, energijos suvartojimą pasirinktais periodais ir daugybę kitų parametrų, kurie svarbūs elektros inžinieriams.

Skaitmeniniai elektros ūkio valdymo instrumentai, pasak T. Bakano, padeda įmonėms ne tik išvengti energijos švaistymo ir efektyviau naudoti jos resursus. „Jei skaitmeniniai daiktų interneto sprendimai ir dirbtinio intelekto technologijos taptų nauju energijos valdymo standartu visose verslo srityse, galėtume lengviau susidoroti su energetikos krizės iššūkiais. Tai padėtų užtikrinti stabilumą viso elektros tinklo, kuris šiuo metu susiduria su itin rimtais sutrikimais, kurių ateityje tik dažnės, kai į tinklą bus prijungiama vis daugiau energijos iš atsinaujinančių šaltinių gamintojų“, – įspėja T. Bakanas.

„Schneider Electric“ nuotr. 

Statybunaujienos.lt
Inžinerinės sistemos

nuotrauka
2021-11-22 10:36
„Vilniaus vandenų“ įmonė, kurianti išmanųjį vandentiekį, priartėjo prie pirmojo darbų etapo pabaigos. Jau įdiegta daugiau nei 7 700 vnt. išmaniųjų nuotolinio nuskaitymo skaitiklių. Pirmasis toks projektas Baltijos šalių ir Lenkijos regione netolimoje ateityje suteiks galimybę bendrovei vandens apska...
nuotrauka
2021-11-17 13:35
GIS (Geografinių Informacinių sistemų) pagrindu yra sukurti tokie žemėlapiai, kaip „Google Maps“, „Microsoft Maps“ ar „Apple Maps“. Pasirodo, jog išmanūs GIS sprendimai yra populiarūs ne tik tarp žinomiausių programinės ir techninės įrangos gamintojų visame pasaulyje. Didžiausia Lietuvoje vandentvar...
nuotrauka
2021-11-11 11:59
Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) įsigijo ir sėkmingai išbandė pirmą Lietuvoje mobilią transformatorinę, kuri gali būti pastatyta bet kurioje šalies vietoje. Moderni transformatorinė skirta tarnauti kaip pakaitinė įranga esamo transformatoriaus veiklai visiškai nutrūkus, kai sugenda v...
nuotrauka
2021-10-27 14:47
Duomenų centrai, ligoninės, restoranai, prekybos ir biurų pastatai išskiria šilumos energiją, kuri gali būti panaudota karštam vandeniui ruošti gyventojų namuose. Pavyzdžiui, 120 didelių prekybos centrų į aplinką išmetamos šilumos energijos užtektų Vilniaus miesto karšto vandens poreikiui tenkinti v...
nuotrauka
2021-10-27 11:23
Lietuvos energetikoje 2022 m. prasidės skaitmeninis virsmas – klientus pasieks išmanieji elektros energijos skaitikliai. Aktyviai ruošiamasi šiam pokyčiai – pasirašyta sutartis su skaitiklių tiekėju, kuris vykdo parengiamuosius veiksmus gamybos procesui, o lygiagrečiai atliekami kiti, su skaitiklių ...
nuotrauka
2021-10-26 07:06
Mikroklimato sprendimų ir šildymo bei vandentiekio sistemų gamintoja kompanija UPONOR, atliepdama tvarumo principus, sprendimus diegia dviem kryptimis: efektyvina gamybą ir rinkai siūlo naujos kartos gaminius bei sprendimus.
nuotrauka
2021-10-08 07:18
Santechnikai ieško būdų, kaip greičiau ir su minimaliomis rizikomis sumontuoti priešgaisrines sistemas. Gamintojas „Victaulic“, kurio atstovai Lietuvoje yra UAB „Dahlgera“, pasiūlė efektyvias ir inovatyvias vamzdynų sujungimo movas 009n ir 109 su patentuota technologija „Installation-ready™“.
nuotrauka
2021-09-29 05:32
Didėjant būsto šildymo kainoms, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija informuoja, kad nepasiturintiems šalies gyventojams kaip ir anksčiau mokesčiai už šildymą bus kompensuojami.
nuotrauka
2021-09-28 11:27
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi ginčą, kilusį tarp vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO), dėl to, jog vartotojas nesutiko su ESO apskaitytu neįprastai dideliu elektros energijos kiekiu objekte, nutarė, jog vartotojo prašymas nepagrįstas, nes skaitikl...
nuotrauka
2021-09-21 10:04
Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) įrankis – skaičiuoklė skaiciuokle.vert.lt – leis patogiai ir greitai priimti sprendimą dėl elektros energijos tiekėjo.
nuotrauka
2021-09-13 07:25,      papildyta 2021-09-14 21:38, Papildyta nuotraukomis
Svarbiausios priežastys dvi: išmanioji šildymo dujomis sistema garantuoja maksimalų komfortą su minimalia priežiūra, o išmanieji skaitikliai užtikrins tikslų atsiskaitymą ir garantuos nenutrūkstamą dujų tiekimą.
nuotrauka
2021-09-01 15:46
Mažas pajamas gaunantys gyventojai nuo trečiadienio, rugsėjo 1 d., jau gali teikti paraiškas kompensacijoms atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimui elektros energijos reikmėms ir iškastinį kurą naudojančių šilumos įrenginių pakeitimui.
nuotrauka
2021-08-31 12:06
2021 m. pavasarį naujomis energijos vartojimo efektyvumo etiketėmis pradėta žymėti 4 prekių grupes: šaldytuvus ir šaldiklius (įskaitant vyno laikymo šaldytuvus); indaploves; skalbimo mašinas ir skalbykles-džiovykles; televizorius ir elektroninius vaizduoklius. Nuo 2021 m. rugsėjo 1 d. pagal naujas t...
nuotrauka
2021-08-23 14:35
Elektros skaitiklis namuose dažnai sukasi net ir būsto šeimininkams atostogaujant. Dėl to kalti vadinamieji „energijos vampyrai“ – prietaisai, kurie ir nenaudojami gali sueikvoti nemažai elektros. Pažabojus juos, per metus galima sutaupyti reikšmingas pinigų sumas, o taip pat sumažinti savo neigiamą...
nuotrauka
2021-08-23 08:18
Įvertinusi Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos pateiktą informaciją, Energetikos ministerija pateikė Vyriausybei apibendrinimus dėl artėjančio šildymo sezono. Juose kaip viena iš galimybių reguliuoti šilumos kainas nurodoma Šilumos ūkio įstatyme įtvirtinta dvinarė kainodara, apie kurią vartotojai n...
nuotrauka
2021-08-20 09:10
Aplinkos ministerija pasiūlė Vyriausybei priemones, kurios, brangstant gamtinėms dujoms, leistų gyventojams sumažinti centralizuotai tiekiamos šilumos gamybos kainas.
nuotrauka
2021-08-19 14:46
Gaisrai pramonės įmonėse ir komerciniuose pastatuose kasmet sukelia milžiniškų nuostolių visame pasaulyje. Ekspertų skaičiavimais, tokiuose objektuose įsiplieskusi ugnis vidutiniškai padaro nuostolių už 100 tūkst. eurų, tačiau kilęs gaisras neretai gali baigtis visišku verslo žlugimu.
nuotrauka
2021-08-06 07:49
Vyriausybės kanceliarijoje įvyko Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės inicijuotas pasitarimas dėl būsimo šildymo sezono. Rinką prižiūrinčios ir reguliuojančios institucijos pristatė centralizuotai tiekiamos šilumos gamybai naudojamo kuro kainų pokyčius ir pokyčius lemiančias tendencijas bei prog...
nuotrauka
2021-07-15 11:16
Blogai veikiantis elektros ar dujų apskaitos prietaisas – skaitiklis – gali nulemti mokesčių už šias paslaugas permokas ar nepriemokas, kurias anksčiau ar vėliau gyventojams teks padengti. Vidutinė tokios nepriemokos suma siekia 85 eurų, tačiau gali virsti ir gerokai didesne – 5 tūkst. eurų suma, ro...
nuotrauka
2021-06-30 09:32
Efektyviau ir tvariau: sostinėje startavo pilotinis AB Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) projektas, kurio pirmame etape temperatūra centrinio šildymo tinkle bus palaipsniui žeminama nuo 70 iki 65 laipsnių, o antrame – tol, kol temperatūra tolimiausiose tinklo vietose pasieks 55 laipsnius.

Statybunaujienos.lt » Inžinerinės sistemos

nuotrauka

„Business Garden“ projekte – aplinkotvarkos elementų ir augalų dermė

Vilniuje baigiamas statyti „Do architects“ projektuotas biuro pastatų kompleksas „Business Garden Vilnius“, kurio aplinkos sutvarkymo klausimus spręsti ir įgyvendinti padėjo UAB „Betono moza...