2022 gegužės 23 d. pirmadienis, 14:37
Reklama  |  facebook

Energetikos krizės sprendimas: skaitmeninės daiktų interneto ir dirbtinio intelekto technologijos

2021-11-12 09:38
Šiandien pasaulis, žengiantis į tvarios ir žalios energijos erą, išgyvena pirmąją didžiausią energetikos krizę. Ekspertai prognozuoja, jog per ateinančius kelis dešimtmečius tokių krizių dėl energijos tiekimo sutrikimų dar gali būti ne viena, o pasaulio energetikos sistemos žaliosios transformacijos pereinamasis laikotarpis nebus toks lengvas, kaip tikėtasi.
nuotrauka
„Schneider Electric“ nuotr.


Minimos įmonės
Schneider Electric,
Schneider Electric Lietuva, UAB
„Šiandien elektros kainoms išaugus kelis kartus, tiek privatiems vartotojams, tiek verslo įmonėms kiekvienas suvartotas elektros kilovatas tampa brangus tiesiogine to žodžio prasme. Ši situacija mus visus verčia ieškoti efektyvesnių energijos valdymo būdų ir keisti jos vartojimo įpročius“, – sako tarptautinės energijos valdymo kompanijos „Schneider Electric“ produktų grupės vadovas Tomas Bakanas.

Pasak jo, pramonės įmonės ir pastatai šiandien galėtų būti net 30 proc. efektyvesni, jei energijos valdymui būtų pasitelktas dirbtinis intelektas ir skaitmeninės daiktų interneto technologijos. 

 „EcoStruxure“ elektros skirstyklos serveris leidžia verslams kur kas efektyviau valdyti elektros sistemą: sumažinti išlaidas ir prastovų laiką dėl sutrikimų tinkle, užtikrinti kibernetinį saugumą, užkirsti kelią gaisro pavojui“, – „Schneider Electric“ produktų grupės vadovas Tomas BAKANAS.

„Paradoksalu, bet elektros ūkis daugelyje sričių vis dar tebėra tamsioje ir nematomoje zonoje. Dar labai didelė dalis įmonių, pastatų administratorių nestebi, neanalizuoja ar net neturi duomenų apie įvairių įrenginių suvartojamą energiją. Tai neišvengiamai padidina kaštus, kelia riziką saugumui bei veiklos efektyvumui“, – sako T. Bakanas.

Elektros skirstyklos serveris – atveria akis į visą įmonės elektros ūkį

Pirmas žingsnis į efektyvesnį energijos valdymą – tai duomenų analizė, kuri leidžia nustatyti, energijos vartojimo spragas. Šiemet „Schneider Electric“ rinkai pristatė naujos kartos inovatyvų sprendimą – „EcoStruxure™ Panel Server“. Tai elektros skirstyklose montuojamas serveris, kuris veikia tarsi visos elektros sistemos smegenys: stebi visą elektros ūkį, įspėja apie sutrikimus tinkle , užtikrina kibernetinį tinklo saugumą ir pateikia vizualias ataskaitas, leidžiančias operatyviai išnaudoti visas galimybes sumažinti energijos vartojimą ten, kur ji naudojama neefektyviai.

EcoStruxure™ Panel Server„Dideli skaitmeninės transformacijos tempai įvairiose verslo šakose skatina ir naujos kartos daiktų interneto technologijų proveržį. Iki 2030 metų prie interneto prijungtų įrenginiai bus skaičiuojami milijardais, todėl bet kuriam verslui elektros sistemos integracija į bendrą tinklą, kur visi įrenginiai galės dalintis informacija ne tik tarpusavyje arba debesyse, bet ir su kitomis sistemomis, tampa viena kertinių verslo strategijos dalių. „EcoStruxure“ elektros skirstyklos serveris leidžia verslams kur kas efektyviau valdyti elektros sistemą: sumažinti išlaidas ir prastovų laiką dėl sutrikimų tinkle, užtikrinti kibernetinį saugumą, užkirsti kelią gaisro pavojui“, – teigia T. Bakanas.

Pasak T. Bakano, elektros skirstyklos serveris – tai naujas energijos valdymo standartas, kuris gali būti lengvai pritaikomas dideliuose pastatuose, švietimo bei gydymo įstaigose, duomenų centruose bei įvairiose gamybos įmonėse. Šis naujos kartos įrenginys gali būti integruotas į bet kurią verslo valdymo platformą arba moderniausią „Schneider Electric“ sukurtą „EcoStruxure Power Monitoring Expert“ sistemą, kuri atskleidžia dar daugiau duomenų apie elektros sistemą.

Išmanus energijos galios valdymo sprendimas eliminuoja „nematomus“ kaštus

Pasak T. Bakano, išmanios elektros paskirstymo sistemos leidžia ne tik aptikti, kur energija naudojama neefektyviai, bet ir daug tiksliau valdyti elektros srovės galią. Tai padeda išspręsti itin dažnai gamybos įmonėse pasitaikančias problemas: išvengti prastovų dėl tinklo perkrovos ir papildomų „nematomų“ kaštų, kuriuos generuoja nepakankamas galios išnaudojimas.

„Neturint priemonių elektros grandinės galiai nustatyti, įmonėms kyla daug problemų. Pavyzdžiui, jei gamykloje norima įdiegti naują robotizuotą gamybos liniją, elektros inžinieriams kyla klausimas, ar tokiai įrangai pakaks turimos galios. Tokiais atvejais dažnai tenka samdyti ekspertus ir atlikti brangiai kainuojantį auditą. Įdiegus išmanią programinę įrangą, tokią kaip „Schneider Electric Power Monitoring Expert“, įmonių specialistai iš karto gali priimti sprendimus, ar norint įdiegti naują įrangą pakaks galios pajėgumų, ar būtina atnaujinti elektros sistemą“, – pažymi T. Bakanas.

Šis galios stebėjimo įrankis pateikia net 68 skirtingas ataskaitas apie elektros galios rezervus, sąskaitas už elektrą, energijos suvartojimą pasirinktais periodais ir daugybę kitų parametrų, kurie svarbūs elektros inžinieriams.

Skaitmeniniai elektros ūkio valdymo instrumentai, pasak T. Bakano, padeda įmonėms ne tik išvengti energijos švaistymo ir efektyviau naudoti jos resursus. „Jei skaitmeniniai daiktų interneto sprendimai ir dirbtinio intelekto technologijos taptų nauju energijos valdymo standartu visose verslo srityse, galėtume lengviau susidoroti su energetikos krizės iššūkiais. Tai padėtų užtikrinti stabilumą viso elektros tinklo, kuris šiuo metu susiduria su itin rimtais sutrikimais, kurių ateityje tik dažnės, kai į tinklą bus prijungiama vis daugiau energijos iš atsinaujinančių šaltinių gamintojų“, – įspėja T. Bakanas.

„Schneider Electric“ nuotr. 

Statybunaujienos.lt
Inžinerinės sistemos

nuotrauka
2022-05-16 07:14
Kylant kainoms ir didėjant nerimui dėl ekonominės padėties ir infliacijos, kaip niekad aktualu mažinti vartojimo kaštus ir ieškoti tvarių sprendimų. Nemažą dalį išlaidų sudaro šildymo bei vėdinimo kaštai. Norint sutaupyti, specialistai rekomenduoja senus, nebeefektyvius šildymo sistemos siurblius pa...
nuotrauka
2022-05-12 07:41
Antrus metus turą Europoje rengiančios Švedijos kompanijos „NIBE Energy Systems“ ekspomobilis jau šį mėnesį pirmą kartą užsuks ir į Lietuvą. Gegužės 24 d. didžiausio Skandinavijos šildymo technikos gamintojo paroda ant ratų veiks Šiauliuose, gegužės 25 d. – Kaune, o gegužės 26 d. – Klaipėdoje.
nuotrauka
2022-05-12 07:26
Dušas primena malonų, šiltą vasaros lietų, kai vanduo atgaivina įkaitusį kūną ir susigeria į žemę. Naujieji „hansgrohe RainDrain“ dušo latakai padeda atgaivinti šiuos pojūčius: jie ne tik neleidžia kauptis vandeniui dušo zonoje, bet ir kuria vientisą vonios kambario vaizdą.
nuotrauka
2022-05-05 10:22
Įsibėgėjęs Lietuvos elektros rinkos liberalizavimo procesas kelia gyventojams ne tik papildomų rūpesčių, bet ir klausimų. Ryškėja ir dar viena tendencija – tarp gyventojų ima sklandyti nepagrįsti mitai, kurie ilgainiui gali jiems lemti ir papildomų išlaidų. „Ignitis“ pasiūlymų klientams vadovas Deiv...
nuotrauka
2022-05-03 09:09
Artėjant birželio 18 dienai, kuomet didžioji dalis Lietuvos namų ūkių, turi sudaryti nepriklausomo elektros tiekimo sutartis, „Ignitis“ informuoja, kad to nepadarę vartotojai gali patirti didesnių išlaidų. Remiantis aktualiais duomenimis, tokiu atveju elektros galutinė kaina gali siekti ir 40 ct/kWh...
nuotrauka
2022-04-29 10:33
Elektros tiekėjas „Ignitis“ atkreipia dėmesį, kad prieš porą mėnesių kilusios diskusijos apie galimybę nukelti II elektros rinkos liberalizavimo etapą paskleidė sumaištį. „Ignitis“ klientų aptarnavimo centrai iš dalies gyventojų girdi apie svarstymus laukti iki paskutinės minutės ir tik tuomet sudar...
nuotrauka
2022-04-08 13:33
Šildymo sezonui artėjant prie pabaigos, AB Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) paruošė sąskaitas už kovo mėnesio paslaugas. Pastarojo mėnesio šilumos kaina buvo mažesnė negu vasarį ir siekė 10,88 ct/kWh (su 9 proc. PVM). Tačiau Seimui patvirtinus 0 proc. pridėtinės vertės mokestį (PVM) šildymo ir karšto ...
nuotrauka
2022-04-04 13:27
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi ginčą, kilusį tarp vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) bei UAB „Ignitis“ dėl vartotojo prašymo iš vieno objekto perkelti pagamintos elektros energijos kiekį į kitą objektą, VERT nutarė, jog vartotojo prašymas nepagrį...
nuotrauka
2022-03-22 07:35
Lietuvos įmonė TECHNOGAJA didžiausioje filtravimo technologijų parodoje FILTECH (Vokietija) pristatė analogų neturintį vėdinimo sistemų filtrą. Dėl pandemijos ir karo Ukrainoje kylant energetinių išteklių kainoms, šis filtras („TGfilters Amazing MPL“), energijos sąskaitas mažinantis net iki 30 proc....
nuotrauka
2022-03-21 16:07
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi ginčą, kilusį tarp vartotojo ir UAB „Ignitis“ bei AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) dėl mokesčių už elektros energiją, nutarė, jog vartotojo reikalavimas nepagrįstas, nes elektros skaitiklis nebuvo sugedęs, kaip teigė vartotoja...
nuotrauka
2022-03-17 10:39
„Naujas „Light Conversion“ pastatas – ambicingas statybų projektas. „Caverion Lietuva“ per sutartą terminą įrengė švarias patalpas, įdiegė „Light Conversion“ švarių patalpų (angl. Cleanrooms) techninius sprendimus. Laboratorijos gali būti pritaikomos prie besikeičiančių poreikių – patalpos paruoštos...
nuotrauka
2022-03-01 11:08
Valstybės kontrolė atliko vertinimą, kurio metu analizavo, ar vykdoma centralizuoto šilumos tiekimo plėtra, užtikrina patikimą šilumos tiekimą vartotojams konkurencinga kaina. Vertinimas buvo atliekamas remiantis Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos ir Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos duo...
nuotrauka
2022-02-21 16:01
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi ginčą tarp vartotojo ir UAB „Kaišiadorių šiluma“, nutarė, jog vartotojo reikalavimas atlikti mokesčių už šilumos energiją perskaičiavimą ir anuliuoti priskaičiuotus delspinigius, nepagrįstas.
nuotrauka
2022-02-18 07:14
„KAN-therm“ Lietuvai atvėrė kompanijos sandėlius su didžiausiu Europoje šildymo, vėsinimo ir geriamojo vandens sistemų asortimentu.
nuotrauka
2022-02-14 07:10
Tvarkydama komunalines nuotekas, AB „Klaipėdos vanduo“ pasirinko ir pritaikė vieną iš naujausių kvapų mažinimo sprendimų – įdiegė kvapų mažinimo sistemą smėliagaudėje. Technologinę inžinerinę sistemą sukūrė ir sumontavo UAB „AIRPLUS1 Lituanica“.
nuotrauka
2022-02-02 07:10
Projektuojant biurų pastatą „Sqveras“, buvo siekiama sukurti biurų erdves, kuriose darbuotojams būtų užtikrinta puiki savijauta bei jaukumas. Ne mažiau svarbu buvo sukurti pastatą, tausojantį aplinką ir energiją, podraug mažinantį CO2 išmetimą į aplinką. Šie poreikiai lėmė tai, kad kaip pagrindinė p...
nuotrauka
2022-01-31 14:58
Sąskaitos už šildymą tapo stipriu galvos skausmu daugeliui gyventojų. Tačiau jeigu senos statybos butų šeimininkams ar nuomininkams telieka ieškoti efektyvesnių šilumos ir elektros energijos naudojimo būdų, naujos statybos šeimininkai gali iš anksto, dar apdailos metu, suplanuoti, kaip per šildymo s...
nuotrauka
2022-01-27 14:39
Dėl dujų kainų krizės augant sąskaitoms už šildymą AB Vilniaus šilumos tinklai (toliau – VŠT) sulaukia susirūpinusių gyventojų klausimų dėl priskaityto didesnio šilumos kiekio pastato bendroms reikmėms. Klientai skundžiasi ir dėl nešylančių arba pernelyg šylančių radiatorių. Kaip spręsti šias proble...
nuotrauka
2022-01-07 07:02
Rinkai pristatyta naujų pramoninių geoterminių šilumos siurblių serija „IGLU Max“. Tai inovatyvus įmonės IGLU TECH gaminys, skirtas visuomeninės ir komercinės paskirties objektams, daugiabučiams namams.
nuotrauka
2022-01-04 10:42
Gerindama klientų patirtį, bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) atnaujino elektros gedimų registravimo internetu formą bei interaktyvaus žemėlapio, kuriame realiu laiku skelbiama informacija apie elektros skirstymo tinklo darbą, funkcionalumus. Žemėlapyje galima sužinoti, kurioje vietovė...

Statybunaujienos.lt » Inžinerinės sistemos

nuotrauka

Lietaus nuotekų valdymo sistema: kaip išvengti vandens taršos, didesnių mokesčių ir panaudoti lietaus vandenį

Tinkamas lietaus nuotekų srautų suvaldymas lietaus vandens kaupimosi vietose gali užkirsti kelią potvyniams. Universali Pipelife lietaus nuotekų valdymo sistema „Raineo“ – tai galimybė ne ti...