2024 birželio 14 d. penktadienis, 5:37
Reklama  |  facebook

Fasado saulės kontrolės sprendimai, kuriuos verta rinktis Fotogalerija

2024-05-22 07:04
Prasidėjus šildymo ar vėsinimo sezonui, viena iš svarbiausių aktualijų tampa klausimas, kaip palaikyti norimą temperatūrą namuose be didelių šildymo ar vėsinimo sąnaudų. Populiariausias veiksmų planas – sienų izoliacija ir alternatyvūs šildymo-vėsinimo būdai. Tačiau paprastai pamirštama, kad didžiausia temperatūros emisija vyksta pro langus.
nuotrauka
Fasado roletai DEXTERA nuotr.


Minimos įmonės
Dextera, UAB
dextera logo Augančios energijos sąnaudos, didėjantys reikalavimai pagerinti pastatų fasado charakteristikas ir stiprėjantis ekologinis sąmoningumas skatina architektus ir namų statytojus ieškoti alternatyvių sprendimų, kaip kontroliuoti saulės energiją.

Optimaliai valdyti ne tik šviesą, patalpų klimatą, aplinką, bet ir energijos vartojimo efektyvumą padės tinkamai parinkta sistema. Šiuolaikinės saulės kontrolės sistemos aktualios ne tik kuriant naujus pastatus, bet ir renovuojant senus, siekiant pagerinti pastato eksploatacines ypatybes. Apie jas – UAB DEXTERA pardavimų direktorius Mantas VISOCKAS.

Kokias saulės kontrolės sistemas rekomenduotumėt integruoti architektams, projektuojantiems pastatus?

Projektuojant pastatus, svarbu nusimatyti saulės kontrolės gaminių kiekį, reikalingus nišų dydžius ir elektros laidų išvedžiojimą. Pagal funkcionalumą fasado žaliuzės laikomos vienu populiariausių ir estetiškiausių sprendimų.

DEXTERA

Stacionarios fasado lamelės

Vis populiarėjantis pasirinkimas yra stacionarios fasado lamelės, kurios gali būti montuojamos tiek horizontaliai, tiek vertikaliai, beje, gali būti valdomos ir elektra, reaguoti į saulės pasvirimo kampą. Šis gaminys tampa neatsiejama fasado konstrukcija. Kuomet šie sprendimai pasirenkami dar projektavimo metu, jie įsilieja į fasadą ir neapkrauna jo išoriniais tvirtinimo elementais.

Ar galima šiuos gaminius integruoti vėliau, kai pastatas jau suprojektuotas ar net pastatytas?

Saulės kontrolės sistemas galima sumontuoti net tuomet, kai pastatas jau visiškai baigtas ir apie jų poreikį nebuvo pagalvota iš anksto. Tačiau tokiu atveju teks prisitaikyti prie sistemų konstrukcijų elementų. DEXTERA gali pasiūlyti įvairius konstrukcinius elementus, kurie, net neintegruoti fasade, atrodo estetiškai ir moderniai. Vienas didžiausių iššūkių klientams būna elektros laidų atvedimas iki gaminio, mat tai daug paprasčiau atlikti, kuomet fasadas dar neužbaigtas.

Kokie pagrindiniai kriterijai, renkantis saulės kontrolės sprendimą: fasado žaliuzes, fasado roletus, apsaugines žaliuzes, fasado lameles?

Koks sprendimas geriausias klientui, pasirenkame aiškindamiesi kliento poreikius. Visi esame skirtingi: vieniems reikia daugiau funkcionalumo, kitiems privatumo, tretiems svarbiausia estetika. Mūsų gaminiai apjungia visus šiuos elementus. Kliento vizija yra svarbiausias kriterijus parenkant jam tinkamą gaminį. Taip pat svarbu suprasti, koks biudžetas yra skiriamas saulės kontrolės gaminiams, kadangi nuo to priklauso gaminių konfigūracijos. Tarkime, gaminiai gali būti valdomi rankiniu būdu, tačiau gali būti valdomi ir elektra, sujungiami į išmanaus namo sistemas, valdomi telefonu arba veikti savarankiškai, priklausomai nuo paros laiko, suprogramuotų scenarijų ar saulės šviesos intensyvumo.

DEXTERAKaip saulės kontrolės sprendimai padeda sumažinti oro kondicionavimo sąnaudas?

Nuotraukoje kairėje –
fasado žaliuzės
 

Svarbu pabrėžti, kad renkantis fasado saulės kontrolės sistemas, karštis sulaikomas jau išorėje ir nepatenka į pastato vidų. Efektyvumas išties aukštas, patalpų kondicionavimo sąnaudas galima sumažinti 15–20 proc., o net be papildomo patalpų kondicionavimo, vien sumontavus išorines saulės kontrolės sistemas, patalpos temperatūra vasarą natūraliai sumažėja netgi keliais laipsniais. Tai ypač tinka klientams, kurie namuose nemėgsta naudoti oro kondicionieriaus tokiose patalpose kaip miegamasis, vaikų kambariai ar svetainė.

Apsauginės žaliuzės atlieka ir šilumos sulaikymo funkciją žiemą, kadangi jų konstrukcinės lamelės yra užpildytos poliuretano užpildu.

Daugelis šiuo metu renkasi išmaniąsias namų sistemas. Ar šie gaminiai gali būti valdomi automatiniu būdu ir prijungti prie namų išmaniųjų sistemų?

DEXTERA siekia savo klientams suteikti visapusišką pasitenkinimą gaminiu. Visi mūsų siūlomi išorės sprendimai saulės kontrolei gali būti integruojami į išmaniąsias namų sistemas. Jeigu tokių sistemų nėra, klientai gali išmaniai valdyti tik saulės kontrolės sistemas. Beje, tiek išorės, tiek vidaus sistemas galima sujungti į vieną bendrą visumą. Pavyzdžiui, fasado roletai gali darniai veikti su vidaus roletais ar užuolaidomis, atsižvelgiant į vidaus temperatūros daviklius, saulės judėjimą horizonte ir kitus veiksnius. Gaminiai taip pat gali būti sujungti su balsu valdomomis išmaniosiomis platformomis. Orų stotelės ant fasadų jau nieko nestebina, jos gali kontroliuoti visus namo saulės kontrolės elementus. Gerai suderinta ir į visumą sujungta sistema leidžia klientui ištisus metus tiesiog fiziškai neprisiliesti prie nuotolinio valdymo pultelio.

Kokių tiekėjų saulės kontrolės sistemas renkatės naudoti?

Dalis klientų vis dar abejoja dėl išorės saulės kontrolės sistemų ilgaamžiškumo. Tačiau tai jau gerų 20 metų senumo klausimai, nes saulės kontrolės sistemos yra labai pažengusios ir ilgaamžės. Prižiūrimi fasado roletų audiniai neišblunka 10 ir daugiau metų, jie atsparūs visiems klimato veiksniams (saulei, vėjui, šalčiui, lietui), fasado žaliuzių laikančiosios kopėtėlės gaminamos iš tų pačių medžiagų kaip neperšaunamos liemenės, todėl yra ilgaamžės, pritaikytos atlaikyti dideles apkrovas. DEXTERA atstovauja garsiausiems Europoje prekės ženklams ir gali savo klientams pasiūlyti aukščiausios kokybės gaminių. Mūsų produkcijos pagrindą sudaro Vokietijos ir Ispanijos gamintojų gaminiai, t. y. įmonės, kurios diktuoja rinkos tendencijas. Šie gamintojai taiko aukštus aplinkosauginius standartus, todėl mūsų klientai gauna ne tik aukštos kokybės gaminius, bet ir papildomas vertes, kurios kiekvienam iš mūsų tampa vis svarbesnės. 

DEXTERA nuotr. 

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
SPRENDIMAI

nuotrauka
2024-05-29 15:09
Kiekvienas savo namuose norime jaustis saugiai, o kur nors išvykę – būti ramūs, kad saugūs išliks ir jie. Interjero dizainerė dalijasi keturiais paprastais ir nebrangiais sprendimais, kurie padės užtikrinti namų saugumą atostogų metu.
nuotrauka
2024-05-29 14:51
JUNG KNX išmaniųjų namų sistema (angl. JUNG KNX system arba JUNG KNX smart home) iš naujo apibrėžia mūsų santykį su erdvėmis, kuriose gyvename ar dirbame. Ši sistema leidžia ne tik valdyti ir automatizuoti įvairias išmaniųjų namų funkcijas, bet ir padeda ženkliai sumažinti energijos vartojimą bei ku...
nuotrauka
2024-05-28 10:55
Nuo pat karo Ukrainoje pradžios dažnas nerimauja ir dėl savo šalies saugumo – kaip gintų ją arba kur slėptųsi nuo pavojų, jei iškiltų grėsmė. Viena svarbiausių apsisaugojimo priemonių karo metu yra pastatuose įrengtos slėptuvės, kuriose nuo sprogimo gali slėptis šimtai žmonių. Apie tai, ar įmanoma t...
nuotrauka
2024-05-22 14:45
JUNG garsėja aukštos kokybės sprendimais, skirtais elektros instaliacijai ir išmaniesiems namams. Gydymo įstaigos ne išimtis – JUNG asortimente yra daugybė specializuotų sprendimų, kurie atitinka ligoninių, ambulatorijų, slaugos namų ir kitų medicinos įstaigų reikalavimus.
nuotrauka
2024-05-07 07:04
Be akivaizdžių klimato kaitos padarinių, šiuo metu susiduriame ir su sparčiai augančiomis energijos kainomis, todėl energijos tausojimas tapo didžiausiu namų ūkių rūpesčiu. Energinis efektyvumas reiškia, kad tai pačiai užduočiai atlikti arba tam pačiam rezultatui gauti sunaudojama mažiau energijos. ...
nuotrauka
2024-04-27 09:01
Tiek buityje, tiek ir pramonėje neretai tenka susidurti su problema, kuri, nors ir nedidelė, bet kelia daug nepatogumų: kažkas užrūdijo, sunkiai atsidaro, neįmanoma pastumti. Mesti lauk ir keisti nauju –neracionalu. SOUDAL pasiūlė universalų sprendimą – atnaujintą „Soudal Multi Spray“.
nuotrauka
2024-04-26 14:46
Terminas rekuperacija girdėtas, ko gero, daugeliui. Ypač tie, kurie šiuo metu statosi namą, tam ruošiasi arba yra pirkimo procese, pakankamai dažnai tenka kalbėti apie įvairius techninius dalykus, tarp kurių patenka ir rekuperatoriai. Šis prietaisas atlieka labai svarbų vaidmenį gerinant oro kokybę ...
nuotrauka
2024-04-24 07:43
„Wolf Group“ yra pirmaujanti Europos statybinės chemijos produktų ir sprendimų gamintoja bei platintoja. Įmonė šiemet mini 30 metų veiklos sukaktį. 1994 m. dviejų draugų – Jaan Puusaag ir Jaanus Paeväli – įkurta įmonė išaugo į rinkos lyderę, veikiančią didelėje pasaulio dalyje ir eksportuojančią sav...
nuotrauka
2024-04-23 07:26
Iki balandžio 30 d. vilniečiai kviečiami teikti paraiškas istorinių pastatų išorės tvarkymui. Savivaldybė remia nuo 60 iki 80 proc. istorinių pastatų tvarkybos darbų išlaidų. Vilniaus miesto savivaldybės Kultūros paveldo apsaugos skyriaus vedėja Donata Kabelkė pasakoja svarbiausius dalykus, kuriuos ...
nuotrauka
2024-04-18 09:52
Ryškiomis spalvomis pleškančios gėlės – vienas iš gražiausių ir pigiausių namų akcentų. Tai, kad šiemet daug namų balkonų, terasų ir sodų pražys įvairiais žiedais, rodo ir gėlių, sėklų pardavimo skaičiai, sako Gintarė Kitovė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė. Tiesa, planuojant jomis dekoru...
nuotrauka
2024-04-15 10:06
Apgyvendinti skirtingo amžiaus vaikus viename kambaryje daugeliui tėvų skamba kaip rimtas iššūkis. Ypač, kai vaikų amžius ir poreikiai yra skirtingi, o vietos reikia ne tik namų darbams ruošti, bet ir žaidimams. Kaip padaryti, kad kambaryje vyrautų tvarka, o vietos pakaktų visiems, pademonstravo int...
nuotrauka
2024-04-09 07:44
Artėjant šiltajam metų sezonui, daugelis privačių ir daugiabučių namų įgauna naują išvaizdą. Dažnai būna keičiamos namų ar butų, lauko arba vidaus durys. Tačiau vienas iš pirmųjų žingsnių, renkantis duris, – apgalvoti ir nuspręsti, koks durų rakinimo sprendimas Jums bus tinkamiausias ir pateisins Jū...
nuotrauka
2024-04-04 11:44
Skirdami daugiau dėmesio tvarumui, gyventojai vis dažniau ieško būdų, kaip savo namuose sumažinti anglies dvideginio pėdsaką ir padidinti energijos vartojimo efektyvumą. Galvojant apie tai, šiltinami pastatai ir jų stogai, keičiami fasadų langai, tačiau dažnai neįvertinama, kokie svarbūs stogo langa...
nuotrauka
2024-04-03 07:43
Statant ar remontuojant klijai yra svarbus elementas, nes jie gali labai paveikti darbo kokybę ir patvarumą. Tinkamai parinkti klijai gali padėti užtikrinti, kad konstrukcija bus tvirta, patvari, estetiška ir atitiks visus reikalavimus. Klijų pasirinkimas yra svarbus ir gali turėti didelę įtaką meis...
nuotrauka
2024-03-30 08:30
Kai atsirado šviesa, žmonės būrėsi aplink ją. Prisijaukinęs šviesą, 21-ojo amžiaus žmogus nori, kad ji sektų paskui jį ir keistųsi pagal jo poreikius. „LEMONA electronics“ siūlo išmanius apšvietimo sprendimus, kurie atliepia modernios visuomenės poreikį – būste, spintoje, net virtuvinės spintelės st...
nuotrauka
2024-03-26 15:16
Ar kada nors pagalvojote, kad įmanoma padidinti saugumą, palengvinti savo buitį ir dar sumažinti sąskaitas už elektrą? Aktyviai tobulinamos išmaniosios sistemos ne tik padeda siekti šių tikslų, bet ir nereikalauja daug investicijų, o jų nauda pajuntama gana greitai.
nuotrauka
2024-03-22 12:06
Netinkami pastatų projektavimo sprendimai vėliau gali lemti ne tik dar didesnes išlaidas, bet ir sveikatos problemas. Dėl prastai suprojektuotų vėdinimo sistemų gyventojai gali susidurti su pelėsiu, kurio išnaikinimas neretai tampa neįmanomas.
nuotrauka
2024-03-15 15:55
Dabartinėje nekilnojamojo turto rinkoje itin didelis mažesnių būstų pasirinkimas. Jų kainos labiau prieinamos, tad perkant galima gerokai sutaupyti, o pasitelkus keletą gudrybių įrengti taip, kad atrodytų kur kas erdvesni. Pasak ekspertų, žinant vos kelias taisykles, keliolikos kvadratinių metrų lo...
nuotrauka
2024-02-29 07:45
Būstuose populiarėja plačios ir aukštos stumdomos sistemos į terasą, balkoną ar kiemą. Tačiau kartu kyla problema – kaip apsisaugoti nuo vabzdžių ir valdyti šviesos srautą. Amerikiečių gamintojas CENTOR pasiūlė modernų sprendimą: stilingus ištraukiamus tinklelius ir susukamas vertikalias žaliuzes. Š...
nuotrauka
2024-02-23 07:15
Parduodamo arba nuomojamo objekto kainą lemia plotas. Tad užsakovai suinteresuoti turėti kuo daugiau ploto, bet neprarasti kokybiškos apdailos. Tradiciškai laikoma, kad kuo storesnis atitvarų ar perdangų apdailos sluoksnis, tuo geriau izoliuojamas garsas. Bet taip mažėja plotas, patalpų aukštis. Vok...

Statybunaujienos.lt » SPRENDIMAI