2024 balandžio 18 d. ketvirtadienis, 20:48
Reklama  |  facebook

„Grinda“ bendradarbiaus su Vilnius Tech: inovacijas ir mokslą taikys praktikoje

2020-12-30 10:56
Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VILNIUS TECH) ir „Grinda" pasirašė sutartį, kuria numato plėsti bendradarbiavimo apimtis vykdant bendrus mokslinius tyrimus ir rengiant aukštos kvalifikacijos specialistus.
nuotrauka
UAB „Grinda“ direktorius Kęstutis Vaicekiūtis (kairėje) ir UAB „Grinda" Statinių techninės priežiūros ir administravimo paslaugų skyriaus vadovas Tadas Autukas (dešinėje). Sauliaus Žiūros/Vilniaus m. sav. nuotr.


Minimos įmonės
Grinda, UAB
VILNIUS TECH / Vilniaus Gedimino technikos universitetas,
VILNIUS TECH Aplinkos inžinerijos fakultetas,
Pastaraisiais metais Vilniaus miesto savivaldybės valdoma įmonė „Grinda“ įgyvendina didžiulius organizacinius pokyčius: remdamasi moksliniais tyrimais ir užsienio šalių patirtimis, augindama specialistų kompetencijas bendrovė iš gamybinės tampa inžinerine įmone.

Vilniaus „Grinda“ ir VILNIUS TECH dalinsis gerosiomis praktikomis, atliktais tyrimais, vyks tikslingi mainai, kurių pagrindinis tikslas – dirbant tarpusavyje parengti kuo daugiau aukštos kvalifikacijos specialistų.

Visuomenės pažangą labiausiai skatina glaudūs mokslo ir verslo institucijų ryšiai, gebėjimas akademines studijas derinti su praktiniais įgūdžiais. VILNIUS TECH, ugdantis praktinio pobūdžio specialistus, nuolat skatina šiuolaikiškas ir efektyviai veikiančias įmones aktyviau įsitraukti į universiteto studijų procesą – prisidėti kuriant reikalingas studijų programas, dalintis žiniomis su studentais, dalyvauti baigiamųjų darbų rengimuose.

„Su „Grinda" drauge dirbame jau ne vienerius metus: universitetas vykdo užsakomuosius mokslinius tyrimus, prisideda sprendžiant aktualius urbanistinės inžinerinės ir judumo infrastruktūros eksploatacijos klausimus. Numatome plėsti darbo apimtis: glaudžiau dirbti rengiant bendrus projektus, ruošti rinkai aukštos kvalifikacijos specialistus. Svarbu, kokią vertę sukuriame Vilniaus miestui, prisidėdami prie miesto inovacijų kūrimo ir įgyvendinimo bei rengdami ateities specialistus", – įmonės pranešime cituojamas VILNIUS TECH rektorius prof. dr. Alfonsas Daniūnas.

„Šiuo metu „Grinda" dirba prie projektų, kurie išsiskiria savo užmojais ir mastu ne tik Lietuvoje, bet ir kitose Šiaurės Europos šalyse. Pritaikydami mokslo pasiekimus, šiuolaikines technologijas ir dalydamiesi savo patirtimis su kitais miestais, atsakingomis institucijomis, akademinio ir profesinio ugdymo įstaigomis, prisidedame prie specialistų, kurie plėtos Lietuvos inžinerinę tradiciją, ugdymo“, – cituojamas UAB „Grinda" direktorius Kęstutis Vaicekiūtis.

„Grinda“ – viena pirmųjų Lietuvos municipalinių įmonių, pradėjusi naudoti skaitmeninės statybos (BIM) priemones, o bendrovės įgyvendinami paviršinių nuotekų sistemų rekonstrukcijos projektai pripažinti kaip geriausi Lietuvos inžinerinės infrastruktūros projektai. 

„Grinda" – viena pirmųjų Lietuvos municipalinių įmonių, pradėjusi naudoti skaitmeninės statybos (BIM) priemones, o bendrovės įgyvendinami paviršinių nuotekų sistemų rekonstrukcijos projektai pripažinti kaip geriausi Lietuvos inžinerinės infrastruktūros projektai. Bendrovės įgūdžiai valdant sudėtingus projektų naudojant BIM priemones ir yra viena perspektyviausių bendradarbiavimo sričių.
  
Dar vienas itin reikšmingas bendradarbiavimo tikslas, kaip rašoma pranešime, – išpopuliarinti inžinieriaus specialybę Lietuvoje. Svarbu, kad kuo daugiau abiturientų susidomėtų šia specialybe ir nuspręstų rinktis inžinerijos studijų kryptis, taip prisidėdami prie mokslo progreso.

Pastaraisiais metais juntamas inžinerijos studentų, kurie vėliau išauga į savo srities profesionalus, trūkumas. Šių specialistų trūksta ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje veikiančioms įmonėms. Mokslo įstaigoms svarbiausia tinkamai paruošti inžinerijos studijų krypties studentus darbo rinkai, o įmonėms – mokėti pritraukti kuo daugiau dirbti norinčių savo srities profesionalų bei glaudžiai bendradarbiauti su mokslininkais modernizuojant Vilniaus miestą. Dėl šių priežasčių itin svarbus bendradarbiavimas, mokėjimas keistis ir dalytis informacija. Pasak VILNIUS TECH Aplinkos inžinerijos fakulteto dekano Donato Čygo, gamybinė praktika studijų metu – vienas efektyviausių būdų, norint studijų metu įgytas teorines žinias pritaikyti praktikoje.

„Mūsų vizija, pasirašius bendradarbiavimo sutartį – turėti kuo daugiau praktikos vietų, bendrų projektų ar partnerių, su kuriais galėtume tuos projektus įgyvendinti ateityje. Mums taip pat labai svarbu, kad įmonė keltų ir savo kvalifikaciją. Bendras tobulėjimas tikrai atneš daug naudos studentams ir Vilniaus miesto plėtrai", – cituojamas Aplinkos inžinerijos fakulteto dekanas.

Bendrovės „Grinda" darbuotojų branduolį sudaro VILNIUS TECH absolventai. Daugelis jų įmonėje dirbti pradėjo dar studijų metais, atlikdami gamybinę praktiką.
Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2024-04-18 15:01
KTU mokslininkai ir verslo atstovai sako, kad ieškant konkurencinio pranašumo ekonominėje erdvėje, padėti gali verslo skaitmenizavimas – vienas prioritetinių Pramonės 4.0 tikslų. Tuo tarpu skaitmenizacijai diegti ir palaikyti jau reikalingi naujos kartos specialistai.
nuotrauka
2024-04-18 14:49
Lietuvos nekilnojamojo turto rinkos situacija – bene daugiausiai diskusijų pastaruoju metu viešojoje erdvėje kelianti tema. Laukiama jos atsigavimo požymių, netyla kalbos apie būstų kainas, aptariami nauji reikalavimai statytojams. Tačiau kaip mūsų šalį ir jos sąlygas statybų vystymui mato čia jau n...
nuotrauka
2024-04-17 16:32
Didelę infrastruktūros pastatų statybos ir kultūros paveldo objektų atnaujinimo patirtį Baltijos šalyse turinti Lietuvos statybos bendrovė „HSC Baltic" pasirašė ilgalaikės nuomos sutartį su „Baltic Horizon" valdomais „Meraki" verslo namais.
nuotrauka
2024-04-17 08:53
Tai, apie ką kažkada svajojo vien rašytojai fantastai, tampa realybe. Dirbtinis intelektas milžinišku greičiu keičia mūsų gyvenimus – ne vien laisvalaikį ir pramogas, bet ir darbinę veiklą. Bendrovės „Emplonet" IT atrankų padalinio vadovė, dirbtinio intelekto personalo sprendimuose ekspertė Ieva Kil...
nuotrauka
2024-04-17 07:28
Užsienio kapitalo įmonė LAYHER BALTIC, kuri tiekia į rinką pastolių sistemas, Ukrainoje įkūrė antrinę įmonę. Karo sąlygomis gyvenančioje šalyje jau antrus metus veikianti įmonė planuoja plėtrą: iki metų pabaigos atidarys dar 2 pastolių sandėlius ir planuoja 10 mln. eurų apyvartą.
nuotrauka
2024-04-11 15:29
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Eika" pirmąjį 2024 m. ketvirtį naujų butų pardavimo rinkoje augo labiausiai ir užėmė rekordišką rinkos dalį – 12 proc. Sėkmingiausi visoje Vilniaus rinkoje pagal pardavimus buvo šios bendrovės vystomi projektai „Mėlyni vilkai" ir „Metų laikai".
nuotrauka
2024-04-10 08:42
Telekomunikacijų ir IT bendrovė „Telia“ šiemet nusprendė pakeisti įprastą komandų formavimo ir stiprinimo programą, į ją įtraukdama dronų gamybos mokymus. Bendrovės darbuotojų surinktas skraidykles ketina padovanoti Šaulių sąjungai. „Telia“ pirmame mokymų etape planuoja įsigyti apie 20 dronų komplek...
nuotrauka
2024-04-10 08:34
Ekonomikos ir inovacijų ministerija investuoja, kurdama naujas tvarias darbo vietas ir pritraukdama investuotojų į Akmenės, Jonavos ir Mažeikių rajonus. Tam bus paskirstytas 52,82 mln. eurų finansavimas 9 projektams. Taip pat planuojama skirti papildomą sumą kitiems teigiamai įvertintiems projektams...
nuotrauka
2024-04-10 08:27
2023 m. balandį bendro gyvenimo būsto („co-living“) projektą „WeLoft“ Vilniaus Viršuliškėse atidariusi NT vystytoja UAB „Business Plius“ per metus pasiekė 90-100 proc. užimtumą ir sostinėje planuoja naują šios koncepcijos objektą.
nuotrauka
2024-04-10 07:26
Ar galima pastatyti objektą be projekto valdytojo? Taip, galima. Tam reikia pakankamai kompetentingų, profesionalių užsakovų arba idealaus projekto bei rangovų, statančių be nuokrypių. Jeigu užsakovai neturi pakankamai statybinių kompetencijų, projekto valdytojų komanda yra būtina, nes nėra projektų...
nuotrauka
2024-04-09 11:16
Vilniaus neparduotų butų sandėlis pastaraisiais mėnesiais grįžo į priešpandeminę 5 tūkst. reikšmę, tad vystytojai lėtina naujų projektų plėtros tempus. Savo ruožtu investuotojus į NT sunkiau prognozuojama rinka glumina, tačiau pinigų masė rinkoje išlieka didelė, o patrauklūs objektai su ryškesne nuo...
nuotrauka
2024-04-09 07:44
Artėjant šiltajam metų sezonui, daugelis privačių ir daugiabučių namų įgauna naują išvaizdą. Dažnai būna keičiamos namų ar butų, lauko arba vidaus durys. Tačiau vienas iš pirmųjų žingsnių, renkantis duris, – apgalvoti ir nuspręsti, koks durų rakinimo sprendimas Jums bus tinkamiausias ir pateisins Jū...
nuotrauka
2024-04-08 11:02
Gegužės 15-17 d. Vilnius vėl taps inžinerijos ir technologijų inovacijų epicentru – čia vyks jau 32-oji LITEXPO tarptautinė specializuota technologijų, inovacijų ir inžinerinių sprendimų paroda „Balttechnika 2024“. Organizatoriai tvirtina – renginys ne tik suburs specialistus iš šalies ir užsienio, ...
nuotrauka
2024-04-08 10:32
Atėjęs pavasaris daugiau gyvybės į pastaruoju metu gerokai aprimusią šalies nekilnojamojo turto (NT) sandorių rinką neįpūtė. Nepaisant kovą fiksuoto kiek padidėjusio įregistruotų sandorių skaičiaus, vis dar atsiliekama nuo pastaruosius kelerius metus stebėto sandorių kiekio vidurkio, skelbia įregist...
nuotrauka
2024-04-07 19:30
OC PAROC pristato naują šilumos izoliacijos plokštę vėdinamų sienų šilumos izoliacijai ir apsaugai nuo vėjo.
nuotrauka
2024-04-04 10:33
Nekilnojamojo turto rinkoje – vis daugiau augimo ženklų. Tvarios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ 2024-uosius pradėjo parduodama daugiau nei pusę šimto butų – ketvirtadaliu daugiau nei per pirmąjį praėjusių metų ketvirtį ir beveik dvigubai daugiau nei per tris paskutinius 2023-ųjų mė...
nuotrauka
2024-04-03 07:43
Statant ar remontuojant klijai yra svarbus elementas, nes jie gali labai paveikti darbo kokybę ir patvarumą. Tinkamai parinkti klijai gali padėti užtikrinti, kad konstrukcija bus tvirta, patvari, estetiška ir atitiks visus reikalavimus. Klijų pasirinkimas yra svarbus ir gali turėti didelę įtaką meis...
nuotrauka
2024-04-02 13:52
Didžiausias Lietuvos šilumos ir karšto vandens tiekėjas AB Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) užbaigė 100 proc. Klaipėdoje veikiančių bendrovių UAB „Miesto energija“ ir UAB „Pramonės energija“ bei 4,34 proc. uostamiesčio šilumos ūkį valdančios AB „Klaipėdos energija“ akcijų įsigijimo procesą. Sandoris, ...
nuotrauka
2024-04-02 10:16
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovės „Realco“ duomenimis, šių metų kovą Vilniaus pirminėje NT rinkoje parduoti 234 būstai ir fiksuota 20 sutarčių nutraukimų. Palyginti su vasariu, kai parduoti 195 būstai, pardavimai išaugo apie 20 proc., tačiau su praėjusių metų kovu, kuomet pirkėjai įsigijo 3...
nuotrauka
2024-03-29 14:59
Sostinės Naujamiestyje siuvimo fabriko vietoje įsikursiantis didžiausias Europoje technologijų ir kūrybinių industrijų miestelis „Tech Zity Vilnius" gavo Vilniaus miesto savivaldybės leidimą pradėti pirmojo etapo statybos darbus. Šis leidimas žymi svarbų žingsnį projekte, kuris keis Vilniaus Naujam...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas