2021 rugsėjo 27 d. pirmadienis, 13:43
Reklama  |  facebook

„Grinda“ bendradarbiaus su Vilnius Tech: inovacijas ir mokslą taikys praktikoje

2020-12-30 10:56
Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VILNIUS TECH) ir „Grinda" pasirašė sutartį, kuria numato plėsti bendradarbiavimo apimtis vykdant bendrus mokslinius tyrimus ir rengiant aukštos kvalifikacijos specialistus.
nuotrauka
UAB „Grinda“ direktorius Kęstutis Vaicekiūtis (kairėje) ir UAB „Grinda" Statinių techninės priežiūros ir administravimo paslaugų skyriaus vadovas Tadas Autukas (dešinėje). Sauliaus Žiūros/Vilniaus m. sav. nuotr.


Minimos įmonės
Grinda, UAB
Vilnius Tech / Vilniaus Gedimino technikos universitetas,
Vilnius Tech Aplinkos inžinerijos fakultetas,
Pastaraisiais metais Vilniaus miesto savivaldybės valdoma įmonė „Grinda“ įgyvendina didžiulius organizacinius pokyčius: remdamasi moksliniais tyrimais ir užsienio šalių patirtimis, augindama specialistų kompetencijas bendrovė iš gamybinės tampa inžinerine įmone.

Vilniaus „Grinda“ ir VILNIUS TECH dalinsis gerosiomis praktikomis, atliktais tyrimais, vyks tikslingi mainai, kurių pagrindinis tikslas – dirbant tarpusavyje parengti kuo daugiau aukštos kvalifikacijos specialistų.

Visuomenės pažangą labiausiai skatina glaudūs mokslo ir verslo institucijų ryšiai, gebėjimas akademines studijas derinti su praktiniais įgūdžiais. VILNIUS TECH, ugdantis praktinio pobūdžio specialistus, nuolat skatina šiuolaikiškas ir efektyviai veikiančias įmones aktyviau įsitraukti į universiteto studijų procesą – prisidėti kuriant reikalingas studijų programas, dalintis žiniomis su studentais, dalyvauti baigiamųjų darbų rengimuose.

„Su „Grinda" drauge dirbame jau ne vienerius metus: universitetas vykdo užsakomuosius mokslinius tyrimus, prisideda sprendžiant aktualius urbanistinės inžinerinės ir judumo infrastruktūros eksploatacijos klausimus. Numatome plėsti darbo apimtis: glaudžiau dirbti rengiant bendrus projektus, ruošti rinkai aukštos kvalifikacijos specialistus. Svarbu, kokią vertę sukuriame Vilniaus miestui, prisidėdami prie miesto inovacijų kūrimo ir įgyvendinimo bei rengdami ateities specialistus", – įmonės pranešime cituojamas VILNIUS TECH rektorius prof. dr. Alfonsas Daniūnas.

„Šiuo metu „Grinda" dirba prie projektų, kurie išsiskiria savo užmojais ir mastu ne tik Lietuvoje, bet ir kitose Šiaurės Europos šalyse. Pritaikydami mokslo pasiekimus, šiuolaikines technologijas ir dalydamiesi savo patirtimis su kitais miestais, atsakingomis institucijomis, akademinio ir profesinio ugdymo įstaigomis, prisidedame prie specialistų, kurie plėtos Lietuvos inžinerinę tradiciją, ugdymo“, – cituojamas UAB „Grinda" direktorius Kęstutis Vaicekiūtis.

„Grinda“ – viena pirmųjų Lietuvos municipalinių įmonių, pradėjusi naudoti skaitmeninės statybos (BIM) priemones, o bendrovės įgyvendinami paviršinių nuotekų sistemų rekonstrukcijos projektai pripažinti kaip geriausi Lietuvos inžinerinės infrastruktūros projektai. 

„Grinda" – viena pirmųjų Lietuvos municipalinių įmonių, pradėjusi naudoti skaitmeninės statybos (BIM) priemones, o bendrovės įgyvendinami paviršinių nuotekų sistemų rekonstrukcijos projektai pripažinti kaip geriausi Lietuvos inžinerinės infrastruktūros projektai. Bendrovės įgūdžiai valdant sudėtingus projektų naudojant BIM priemones ir yra viena perspektyviausių bendradarbiavimo sričių.
  
Dar vienas itin reikšmingas bendradarbiavimo tikslas, kaip rašoma pranešime, – išpopuliarinti inžinieriaus specialybę Lietuvoje. Svarbu, kad kuo daugiau abiturientų susidomėtų šia specialybe ir nuspręstų rinktis inžinerijos studijų kryptis, taip prisidėdami prie mokslo progreso.

Pastaraisiais metais juntamas inžinerijos studentų, kurie vėliau išauga į savo srities profesionalus, trūkumas. Šių specialistų trūksta ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje veikiančioms įmonėms. Mokslo įstaigoms svarbiausia tinkamai paruošti inžinerijos studijų krypties studentus darbo rinkai, o įmonėms – mokėti pritraukti kuo daugiau dirbti norinčių savo srities profesionalų bei glaudžiai bendradarbiauti su mokslininkais modernizuojant Vilniaus miestą. Dėl šių priežasčių itin svarbus bendradarbiavimas, mokėjimas keistis ir dalytis informacija. Pasak VILNIUS TECH Aplinkos inžinerijos fakulteto dekano Donato Čygo, gamybinė praktika studijų metu – vienas efektyviausių būdų, norint studijų metu įgytas teorines žinias pritaikyti praktikoje.

„Mūsų vizija, pasirašius bendradarbiavimo sutartį – turėti kuo daugiau praktikos vietų, bendrų projektų ar partnerių, su kuriais galėtume tuos projektus įgyvendinti ateityje. Mums taip pat labai svarbu, kad įmonė keltų ir savo kvalifikaciją. Bendras tobulėjimas tikrai atneš daug naudos studentams ir Vilniaus miesto plėtrai", – cituojamas Aplinkos inžinerijos fakulteto dekanas.

Bendrovės „Grinda" darbuotojų branduolį sudaro VILNIUS TECH absolventai. Daugelis jų įmonėje dirbti pradėjo dar studijų metais, atlikdami gamybinę praktiką.
Statybunaujienos.lt
Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2021-09-23 06:51
Pristatyta Kauno centrinio pašto įveiklinimo galimybių studija, kurioje pateiktos rekomendacijos dėl šio unikalaus pastato išsaugojimo ir pritaikymo visuomenės reikmėms. Pagrindinė rekomendacija – čia įsteigti Architektūros centrą (institutą), vykdantį ir muziejaus funkcijas.
nuotrauka
2021-09-23 06:49
„Vilniaus vandenys“ eksploatuojamiems vandentiekio tinklams sukūrė ir jau sėkmingai naudoja skaitmeninį „dvynį“. Keli šimtai vamzdyne įrengtų specialių jutiklių ne tik leidžia į skaitmeninę erdvę perkelti visą Vilniaus miesto vandentiekį, realiu laiku vertinti vandens tiekimo situaciją sostinėje, be...
nuotrauka
2021-09-22 11:22
Su Rinktinės gatve Vilniuje besiribojančiame sklype Ceikinių g. 2 planuojamas naujas daugiafunkcis administracinių ir viešbučio pastatų kvartalas.
nuotrauka
2021-09-21 07:22
UAB „INSTITA“ įgyvendino unikalų projektą Lietuvoje. Pirmą kartą vandens valymo įrenginiai buvo pastatyti ežero dalyje. Šis projektas, įgyvendintas bendrovės „Dzūkijos vandenys“ užsakymu, Alytaus miestui yra itin svarbus gamtosauginiu požiūriu.
nuotrauka
2021-09-17 13:37
Klaipėdos centrinio pašto rūmų komplekse tikslingiausia yra įkurti daugiafunkcę kultūros erdvę – Klaipėdoje gimusio pasaulinio garso mokslininko astronomo F. W. Argelanderio vardo mokslo ir meno centrą su muziejinėmis, renginių, rezidencijų funkcijomis, įprasminant istorinį palikimą ir orientuojanti...
nuotrauka
2021-09-17 13:30
NT plėtros bendrovė „Sirin Development“ užbaigė Kauno logistikos centro antrąjį statybų etapą. Martinavos kaime, Kauno rajone, greta automagistralės Vilnius-Kaunas, atidaryta 16 tūkst. kv. m ploto sandėlių su administracinėmis patalpomis.
nuotrauka
2021-09-16 12:14
Didžiausio Baltijos šalyse ir Suomijoje greitojo maisto restoranų tinklo „Hesburger“, gavęs reikiamus statybos leidimus, pradeda statyti pirmąjį savo restoraną Druskininkuose, M.K. Čiurlionio g. 78. Naujasis restoranas turėtų pradėti veikti po metų, iš viso į šį projektą planuojama investuoti 1,3 ml...
nuotrauka
2021-09-16 12:00
Rugsėjo 15 d. gautas Vilniaus m. savivaldybės leidimas DHL skubių siuntų terminalo statyboms Vilniaus oro uosto teritorijoje. Terminalo statybų build-to-suit tipo projektą valdo investicinės bendrovės UAB „Eika Asset Management“ (EAM) fondas UAB „Eika Real Estate Fund“ (EREF), kuris per II platinimo...
nuotrauka
2021-09-16 11:48
Ant Tauro kalno sostinėje kuriamo naujo, modernaus ir daugiafunkcio meno centro – Nacionalinė koncertų salės „Tautos namai“ naujienos – projekto eiga ir tikslai nuo šiol bus skelbiami naujoje interneto svetainėje.
nuotrauka
2021-09-16 10:21
Įmonių grupė „Panevėžio keliai“, efektyvindama veiklą ir reaguodama į rinką, pertvarko dalį įmonių. Per artimiausius mėnesius bus įgyvendinti Grupei priklausančių kelių infrastruktūros įmonių pokyčiai, po kurių bus išgrynintas veikiančių įmonių portfelis, konsoliduotos kompetencijos ir atsakomybės.
nuotrauka
2021-09-16 10:00
Rugsėjo pradžioje rekonstrukcijai uždarytame Palangos oro uoste bus atnaujintas ne tik kilimo ir tūpimo takas, peronas ir riedėjimo takas – rekonstrukcijos metu diegiami tvarūs inžineriniai sprendimai, dėl kurių visi procesai taps draugiškesni aplinkai.
nuotrauka
2021-09-15 11:42
Aplinkos ministerija sugriežtino atliekų deginimo metu susidariusių nepavojingųjų pelenų ir šlako atliekų tvarkymo reikalavimus. Nuo šiol šias atliekas bus galima saugiai panaudoti keliams tiesti, pastatų pamatams, šalinamų atliekų sluoksniams perdengti, sąvartynų uždarymui ir laikiniems keliams juo...
nuotrauka
2021-09-15 10:12
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ prekybinių biuro sandėlių plėtrai (angl. stock office) įsigijo 1,7 ha sklypą sostinės Gariūnų gatvėje.
nuotrauka
2021-09-15 07:00
„Naresta“ pranešė pasirašiusi rangos sutartį su įmonės „Lords LB Asset Management“ valdomam fondui „LB Special Fund IV“ priklausančia bendrove „Orkela“.
nuotrauka
2021-09-14 06:32
Klaipėdoje atidaryta atnaujinta, šiuolaikinius reikalavimus atitinkanti ir moderni sporto bazė – Paryžiaus Komunos gatvėje esanti Klaipėdos futbolo mokykla.
nuotrauka
2021-09-13 05:56
Balta stogo danga dengtas žaliausias Lietuvoje logistikos centras WESTHUB visą eksploatacijai reikalingą energiją planuoja gauti iš saulės elektrinės, sumontuotos ant stogo. Dėl specialios stogo dangos „RENOLIT ALKORPLAN Bright“ šio pastato energinis naudingumas yra kur kas aukštesnis – tokie stogai...
nuotrauka
2021-09-07 14:19
Įmonių grupė „KG Constructions Group“ įsteigė dvi antrines įmones – „KGC Facades UK Ltd“ Jungtinėje Karalystėje, kuri atsakinga už pardavimų plėtrą ir projektų įgyvendinimą, bei projektavimo įmonę „KGC Switzerland AG“ Šveicarijoje, kuri atsakinga už projektavimą, o ateityje ir už projektų vykdymą vi...
nuotrauka
2021-09-07 10:12
Pramoninėms sostinės vietoms transformuojantis į darnias miesto zonas, Drujos g. 2 esantį pramoninės paskirties pastatą rengiamasi rekonstruoti į administracinį, o jo projektiniai pasiūlymai netrukus nuotoliniu būdu bus pristatyti visuomenei.
nuotrauka
2021-09-06 13:56
Tarptautinis viešbučių tinklas „Accor“ plečia visame pasaulyje žinomų prekių ženklų portfelį Baltijos regione. Tinklas pasirašė sutartį su UAB „Ramusis pamarys“ dėl naujo „Mercure“ viešbučio Klaipėdoje.
nuotrauka
2021-09-06 07:00,      papildyta 2021-09-14 21:36, Papildyta nuotraukomis
Visi pokyčiai – dideli ar mažesni, esminiai ar mažareikšmiai – turi turėti patikimą, išbandytą atramą. 25-tus metus rinkoje veikiančioje UAB „Empower-Fidelitas“ pasikeitė vadovai. Generaliniu direktoriumi tapęs Artūras Lapinskas sako, kad didelių pokyčių artimiausiu laiku neplanuoja, tačiau perspekt...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos