2023 birželio 1 d. ketvirtadienis, 9:16
Reklama  |  facebook

„Grinda“ bendradarbiaus su Vilnius Tech: inovacijas ir mokslą taikys praktikoje

2020-12-30 10:56
Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VILNIUS TECH) ir „Grinda" pasirašė sutartį, kuria numato plėsti bendradarbiavimo apimtis vykdant bendrus mokslinius tyrimus ir rengiant aukštos kvalifikacijos specialistus.
nuotrauka
UAB „Grinda“ direktorius Kęstutis Vaicekiūtis (kairėje) ir UAB „Grinda" Statinių techninės priežiūros ir administravimo paslaugų skyriaus vadovas Tadas Autukas (dešinėje). Sauliaus Žiūros/Vilniaus m. sav. nuotr.


Minimos įmonės
Grinda, UAB
Vilnius Tech / Vilniaus Gedimino technikos universitetas,
Vilnius Tech Aplinkos inžinerijos fakultetas,
Pastaraisiais metais Vilniaus miesto savivaldybės valdoma įmonė „Grinda“ įgyvendina didžiulius organizacinius pokyčius: remdamasi moksliniais tyrimais ir užsienio šalių patirtimis, augindama specialistų kompetencijas bendrovė iš gamybinės tampa inžinerine įmone.

Vilniaus „Grinda“ ir VILNIUS TECH dalinsis gerosiomis praktikomis, atliktais tyrimais, vyks tikslingi mainai, kurių pagrindinis tikslas – dirbant tarpusavyje parengti kuo daugiau aukštos kvalifikacijos specialistų.

Visuomenės pažangą labiausiai skatina glaudūs mokslo ir verslo institucijų ryšiai, gebėjimas akademines studijas derinti su praktiniais įgūdžiais. VILNIUS TECH, ugdantis praktinio pobūdžio specialistus, nuolat skatina šiuolaikiškas ir efektyviai veikiančias įmones aktyviau įsitraukti į universiteto studijų procesą – prisidėti kuriant reikalingas studijų programas, dalintis žiniomis su studentais, dalyvauti baigiamųjų darbų rengimuose.

„Su „Grinda" drauge dirbame jau ne vienerius metus: universitetas vykdo užsakomuosius mokslinius tyrimus, prisideda sprendžiant aktualius urbanistinės inžinerinės ir judumo infrastruktūros eksploatacijos klausimus. Numatome plėsti darbo apimtis: glaudžiau dirbti rengiant bendrus projektus, ruošti rinkai aukštos kvalifikacijos specialistus. Svarbu, kokią vertę sukuriame Vilniaus miestui, prisidėdami prie miesto inovacijų kūrimo ir įgyvendinimo bei rengdami ateities specialistus", – įmonės pranešime cituojamas VILNIUS TECH rektorius prof. dr. Alfonsas Daniūnas.

„Šiuo metu „Grinda" dirba prie projektų, kurie išsiskiria savo užmojais ir mastu ne tik Lietuvoje, bet ir kitose Šiaurės Europos šalyse. Pritaikydami mokslo pasiekimus, šiuolaikines technologijas ir dalydamiesi savo patirtimis su kitais miestais, atsakingomis institucijomis, akademinio ir profesinio ugdymo įstaigomis, prisidedame prie specialistų, kurie plėtos Lietuvos inžinerinę tradiciją, ugdymo“, – cituojamas UAB „Grinda" direktorius Kęstutis Vaicekiūtis.

„Grinda“ – viena pirmųjų Lietuvos municipalinių įmonių, pradėjusi naudoti skaitmeninės statybos (BIM) priemones, o bendrovės įgyvendinami paviršinių nuotekų sistemų rekonstrukcijos projektai pripažinti kaip geriausi Lietuvos inžinerinės infrastruktūros projektai. 

„Grinda" – viena pirmųjų Lietuvos municipalinių įmonių, pradėjusi naudoti skaitmeninės statybos (BIM) priemones, o bendrovės įgyvendinami paviršinių nuotekų sistemų rekonstrukcijos projektai pripažinti kaip geriausi Lietuvos inžinerinės infrastruktūros projektai. Bendrovės įgūdžiai valdant sudėtingus projektų naudojant BIM priemones ir yra viena perspektyviausių bendradarbiavimo sričių.
  
Dar vienas itin reikšmingas bendradarbiavimo tikslas, kaip rašoma pranešime, – išpopuliarinti inžinieriaus specialybę Lietuvoje. Svarbu, kad kuo daugiau abiturientų susidomėtų šia specialybe ir nuspręstų rinktis inžinerijos studijų kryptis, taip prisidėdami prie mokslo progreso.

Pastaraisiais metais juntamas inžinerijos studentų, kurie vėliau išauga į savo srities profesionalus, trūkumas. Šių specialistų trūksta ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje veikiančioms įmonėms. Mokslo įstaigoms svarbiausia tinkamai paruošti inžinerijos studijų krypties studentus darbo rinkai, o įmonėms – mokėti pritraukti kuo daugiau dirbti norinčių savo srities profesionalų bei glaudžiai bendradarbiauti su mokslininkais modernizuojant Vilniaus miestą. Dėl šių priežasčių itin svarbus bendradarbiavimas, mokėjimas keistis ir dalytis informacija. Pasak VILNIUS TECH Aplinkos inžinerijos fakulteto dekano Donato Čygo, gamybinė praktika studijų metu – vienas efektyviausių būdų, norint studijų metu įgytas teorines žinias pritaikyti praktikoje.

„Mūsų vizija, pasirašius bendradarbiavimo sutartį – turėti kuo daugiau praktikos vietų, bendrų projektų ar partnerių, su kuriais galėtume tuos projektus įgyvendinti ateityje. Mums taip pat labai svarbu, kad įmonė keltų ir savo kvalifikaciją. Bendras tobulėjimas tikrai atneš daug naudos studentams ir Vilniaus miesto plėtrai", – cituojamas Aplinkos inžinerijos fakulteto dekanas.

Bendrovės „Grinda" darbuotojų branduolį sudaro VILNIUS TECH absolventai. Daugelis jų įmonėje dirbti pradėjo dar studijų metais, atlikdami gamybinę praktiką.
Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2023-05-31 09:49
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Realco“ rinkoje ketina pasiskolinti apie 60 proc., arba iki 67 mln. eurų, lėšų Vilniaus centrinėje dalyje statomam verslo centrui „Hero“, į kurį iš viso investuos 112 mln. eurų.
nuotrauka
2023-05-29 14:50
Nekilnojamo turto plėtros kompanija „Hanner“ gavo leidimą verslo centro „Business Stadium Central“ sostinės Rinktinės gatvėje statyboms. Darbus įmonė planuoja pradėti iš karto, investicijos sieks 60 mln. eurų.
nuotrauka
2023-05-29 11:00
Skaitmeninius sprendimus statybos ir gamybos pramonei sėkmingai vysčiusios Lietuvos įmonės sutelkia jėgas naujam etapui prancūzų kapitalo grupėje.
nuotrauka
2023-05-23 14:49
Vilniaus daugiafunkcio komplekso Šeškinėje projektas keliasi į naują etapą – šiandien, gegužės 23 d., išduotas statybos leidimas Nacionaliniam stadionui ir jame įsikursiančiam sporto muziejui. Stadiono statybos darbai – kartu su visu Daugiafunkciniu kompleksu – turėtų būti baigti 2025 m. Projektą vy...
nuotrauka
2023-05-22 09:53
Estijos kapitalo bankas „Bigbank“ suteikė 9,8 mln. eurų finansavimą NT vystymo grupei „Lithome“, įgyvendinančiai aukštos klasės gyvenamąjį kompleksą Vilniaus Naujamiestyje – „Algirdo promenada“. Bendros investicijos į 119 butų ir 10 komercinių patalpų kompleksą sieks 14,5 mln. eurų, o komplekso dydi...
nuotrauka
2023-05-18 11:58
„Eika“ įmonių grupei priklausantis nutolęs saulės elektrinės parkas Klaipėdos rajone jau gamina elektros energiją. Nuo 2023 pavasario 5 megavatų bendros galios elektrinė aprūpina apie 85 proc. „Eika“ grupės dabartinio energijos poreikio.
nuotrauka
2023-05-18 08:04
Statybos pramonė ieško būdų, kaip pagaminti tokius gaminius, kurie pastatams padėtų kuo taupiau naudoti energiją ir būtų tvarūs – paliktų kuo mažesnį anglies dvideginio pėdsaką ir būtų perdirbami. Vienas tokių gaminių – BIOPORAS, kuris naudojamas kaip efektyvi termoizoliacinė medžiaga.
nuotrauka
2023-05-18 06:46
Vyriausybė pritarė Finansų ministerijos pateiktam A. Goštauto gatvės administracinio kvartalo konversijos pirmojo etapo investiciniam projektui. Šis projektas apima pastato, esančio A. Goštauto g. 11, kapitalinį remontą. Skaičiuojama darbų vertė siekia 16,185 mln. eurų, darbus ketinama baigti 2025 m...
nuotrauka
2023-05-18 06:20
Fondas „East Capital Real Estate Fund IV“ susitarė dėl dviejų Vilniuje esančių 10 aukštų biurų pastatų – „Duetto A“ ir „Duetto B“, kurių bendras nuomai skirtas plotas sudaro 17 260 kv. m. Sandoris bus užbaigtas 2023 m. birželio pradžioje.
nuotrauka
2023-05-15 09:39
Lietuvos zoologijos sodo renovacija jau beveik pasiekė tikslą – įgyvendinta daugiau nei 80 proc. numatytų darbų. Pastatyti daugumos gyvūnų vidaus bei žiemojimo pastatai, lauko voljerai, baigtas rekonstruoti senasis žirafų, zebrų pastatas, pastatytas apžvalgos bokštas su liftu, pilnai įrengtas takas ...
nuotrauka
2023-05-15 09:36
Pilnai rekonstravęs vieną universiteto bendrabutį, Kauno technologijos universitetas (KTU) toliau modernizuoja turimus gyvenamosios paskirties pastatus. Siekiant sukurti šiuolaikišką, studento poreikius atitinkančią gyvenamąją aplinką, šiuo metu ruošiami dar kelių KTU bendrabučių rekonstrukcijos pro...
nuotrauka
2023-05-10 13:57
Tradiciškai gegužės pradžioje Videniškių (Molėtų r.) Šv. Lauryno bažnyčioje ir vienuolyno muziejuje paminėta palaimintojo Mykolo Giedraičio diena. Kultūros infrastruktūros centro (KIC) užsakymu pernai buvo atlikti koplyčios ir zakristijų stogų, fasadų tvarkybos (remonto) darbai.
nuotrauka
2023-05-09 07:49
Pavasaris, kaip rodo ilgametė specialistų patirtis, yra geriausias metas apšiltinti sienas ir stogą. Itin svarbu, kad statybų ekspertams siūloma vis daugiau patikimų sprendimų, kurių vienas populiariausių – greičiausio stingimo putų klijai rinkoje „FOME FLEX 60 Seconds Fast Fix“.
nuotrauka
2023-05-08 09:18
„SBA Urban“ naujos koncepcijos verslo miestelio „Urban HUB“ pirmojo etapo statyboms partneriu pasirinko įmonę „YIT Lietuva“. Pasirašytos generalinės rangos sutarties vertė – 30 mln. eurų. Pirmojo etapo darbus numatoma baigti jau 2024 m. pradžioje.
nuotrauka
2023-05-05 11:35
Vilniaus oro uoste prasidėjęs darbų įkarštis vyksta ne tik naujojo terminalo statybų aikštelėje. Intensyviai planuojamas naujas oro uosto išplanavimas, naujos erdvės ir kiti pokyčiai. Pastačius naująjį terminalą ir sujungus jį su esamu, Vilniaus oro uoste keleiviai skrydžių lauks šiuolaikiškoje erdv...
nuotrauka
2023-05-05 10:48
Jau visai netrukus Vilniuje, Viršuliškių rajone, duris atvers naujas 18 aukštų „Sky Office“ verslo centras. Statybos darbus šiuo metu vykdanti darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ sostinės biuro erdvių rinką papildys 8800 kv. m nuomojamo ploto. Projektuodamas naująjį verslo centr...
nuotrauka
2023-05-03 10:08
Dronai skverbiasi į daugelį sričių. Jie reikalingi pramonės, karybos, žemės ūkio, privataus gyvenimo sferose. Statybos sektorius – viena iš sričių, kur vis daugiau ir plačiau naudojami dronai bei jų sistemos.
nuotrauka
2023-05-02 11:32
Buvusiame Subačiaus priemiestyje, šalia Vilniaus gynybinės sienos bastėjos, įsikūrusi rokoko stiliaus Vilniaus Misionierių vienuolyno ir Viešpaties Dangun Žengimo bažnyčia, dar žinoma Misionierių vardu, pasitinka savo grakščiais bokštais ir proporcijomis. Užpernai prasidėjo šio išskirtinio komplekso...
nuotrauka
2023-05-02 11:09
Bendrovės „Realco“ duomenimis, šių metų balandį Vilniaus pirminėje NT rinkoje parduoti 191 būstai ir fiksuota 40 sutarties nutraukimų. Didžioji dalis parduotų būstų yra pastatytuose projektuose. 95 būstai parduoti ekonominiame, 86 vidutiniame ir 10 prestižiniame segmente. Pasak ekspertų, pirkėjus nu...
nuotrauka
2023-05-01 20:20
Balandžio pabaigoje Turto bankas paskelbė apie aukcionuose parduodamus net keturis milijono eurų ir didesnės vertės valstybei nereikalingo turto objektus Vilniaus mieste. Vienas iš jų – buvusių ligoninės pastatų kompleksas su žemės sklypu prestižiniame sostinės Antakalnio rajone. Pradinė šio išskirt...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas