INVEGA tapo ILTE: susijungė 4 nacionalinės plėtros įstaigos
Transformavosi įstaiga – pasikeitė ir jos pavadinimas
Pernai prie tuometės INVEGOS buvo prijungtos 3 kitos nacionalinės plėtros įstaigos – Viešųjų investicijų plėtros agentūra, Žemės ūkio garantijų fondas, Valstybės investicijų valdymo agentūra. Tad nors didžioji dalis ILTE paslaugų ir produktų yra skirti verslui, reikšmingą jos veiklos dalį jau kurį laiką sudaro viešojo sektoriaus, savivaldybių, žemės ūkio srityje veikiančių subjektų finansavimas.
Pavadinimo pokytį lėmė esminė organizacijos transformacija – gerokai išsiplėtęs klientų ir teikiamų paslaugų portfelis ir išaugęs tiesioginių skolinimo produktų spektras, aktyvesnė siekiama organizacijos rolė bendradarbiaujant su klientais ir finansiniais partneriais – privačiais finansų rinkos dalyviais – siekiant užtikrinti kuo didesnį finansavimo prieinamumą skirtingų sektorių klientams.
Finansų ministrė Gintarė Skaistė. Finansų ministerijos nuotr. Įstaigos veiklą praplėtė ir praėjusiais metais įsteigtas Žaliųjų finansų institutas, atsakingas už žaliosios Lietuvos vizijos įgyvendinimą, edukaciją apie žaliuosius investicinius projektus bei ekosistemos kūrimą.„Finansavimo prieinamumo didinimas yra vienas šios Vyriausybės tikslų. /.../ Per šią kadenciją konsolidavome 4 nacionalines plėtros įstaigas į vieną stiprų nacionalinį plėtros fondą. Naują nacionalinio plėtros fondo kokybę žymi ir naujas pavadinimas – ILTE. Jis suteiks papildomą finansavimą ir sudarys galimybes prisitraukti papildomų privačių lėšų investicijoms bei svariau prisidėti tiek prie verslo, tiek viešojo sektoriaus finansavimo. Iki šiol keturių skirtingų institucijų finansiniai instrumentai apjungti ir artimiausiu metu į rinką bus įlieti 3 mlrd. eurų, iš kurių žymiausios priemonės – „Milijardas verslui" bei 250 mln. finansavimas gynybos ir saugumo srityje veikiančioms įmonėms. Iš įmonių grupės tikimės orientacijos į klientų poreikius, efektyvaus rizikų valdymo, gebėjimo sistemiškai vertinti skirtingų Lietuvos ekonomikos sektorių finansavimo trūkumus ir Vyriausybei siūlyti bei patiems kurti tinkamiausias finansines priemones jiems mažinti, remiantis geriausia tarptautine praktika", – sako pranšime cituojama finansų ministrė Gintarė Skaistė.
Norėtų, kad klientai kreiptųsi ne su problemomis, o su idėjomis
Šiuo metu ILTE aktyviai finansuoja pramonės įmonių modernizavimo ir skaitmenizacijos projektus, siūlomas finansavimas ir atsinaujinančios energetikos, infrastruktūros, žemės ūkio projektams, inovacijas kuriantiems startuoliams, mokslininkų komandoms, vystančioms naujus produktus. ILTE buvo viena pirmųjų rinkoje, pasiūliusių finansavimą gynybos sektoriui – prieš savaitę paskelbta 250 mln. Eur finansavimo programa Lietuvos gynybos įmonėms.
Vyriausioji ILTE ekonomistė J. Kalendienė diskusijoje. ILTE nuotr. „ILTE – tai investicijos į Lietuvos ekonomiką. Atsinaujindami aiškiau apibrėžiame ir savo rolę: esame partneris valstybei įgyvendinti strateginius pažangos tikslus, partneris klientams realizuoti jų veiklos planus ir vystyti naujas ambicingas idėjas, partneris darbuotojams, siekiantiems profesinių ambicijų ir neabejingų ILTE veiklos misijai. Mūsų varomoji jėga – siekti ilgalaikės Lietuvos ekonomikos pažangos, subalansuoti ekonomikos ciklus, pirmiesiems eiti į sritis ar projektus, kuriems tradiciškai sudėtingiau pritraukti finansavimo ir taip plėsti finansavimo galimybes. Bendradarbiaujant su privačiais rinkos dalyviais siekiame padėti verslui kurtis ir augti. Norime didinti pritrauktų privačių lėšų dalį, vystyti kapitalo rinką ir investuoti į inovatyvias idėjas, atliepiančias ne tik mūsų šalies poreikius, bet ir pasaulio rinkos diktuojamas tendencijas", – sako pranešime pacituotas ILTE vadovas Dainius Vilčinskas.Pasak D. Vilčinsko, įmonės vardo pokytis yra ne vienintelis šiemet organizacijai svarbus pasikeitimas. „Keičiame ankstesnį veiklos modelį taip, kad būtume arčiau klientų ir galėtume geriau juos pažinti, atliepti jų poreikius, kartu padrąsinti, kad įmonės į mus dažniau kreiptųsi ne su problemomis, bet su idėjomis. Tokią žinutę rinkai siunčiame ir su naujojo prekės ženklo pristatymo kampanija", – pabrėžė jis.
Didžioji dalis ILTE finansavimo teikiama paskolų (540 mln. Eur) ir garantijų forma (daugiau kaip 400 mln. Eur). ILTE dirba su 11 tūkst. aktyvių klientų ir valdo beveik 100 finansinių priemonių įvairiose įgyvendinimo stadijose. Bendra ILTE portfelio suma siekia 1,4 mlrd. eurų, o viską įgyvendina daugiau nei 300 profesionalų komanda.