2024 liepos 20 d. šeštadienis, 2:28
Reklama  |  facebook

Iki 2026-ųjų iškils vienas didžiausių Baltijos šalyse saulės elektrinių parkų

2024-03-07 10:27
244 MW įrengtosios galios saulės elektrinės statybos šalia Risti miestelio Estijoje bus pirmasis šio hibridinio parko etapas, kurį „Sunly“ įgyvendins kartu su „Metsagrupp“. Parko statybos darbai turėtų prasidėti jau ateinantį ketvirtį, o veikti jis turėtų pradėti 2026 metų pradžioje. Parko statybos planuojama atsieis apie 120 mln. eurų.
nuotrauka
Lenkijoje veikianti „Sunly“ elektrinė (bendrovės nuotr.)


Minimos įmonės
Sunly Infra, UAB
Swedbank, AB
„Risti“ saulės elektrinė išskirtinė dėl savo dydžio – joje bus sumontuota apie 350 000 saulės modulių, kurie užims beveik 265 hektarus žemės ploto. Siekiant užtikrinti maksimalią elektros gamybą, parke bus naudojami saulės modulių rėmai, sekantys saulės kampą (angl. trackers). Remiantis skaičiavimais, metinė parko elektros gamyba galėtų siekti 278 gigavatvalandes (GWh), o tai patenkintų apie 55 000 vidutinių Estijos namų ūkių metinį elektros poreikį.

„Sunly“ įmonės Estijoje vadovas Klausas Pilaras komentavo, kad šis saulės parkas – didesnio paveikslo dalis. „Risti“ hibridiniame parke susijungs trys technologijos – vėjas, saulė ir energijos kaupimas. Saulės elektrinės statybos yra pradinis šio projekto etapas. Vėliau ši elektrinė bus hibridizuota prijungiant vėjo jėgaines bei energijos kaupimo įrenginius“, – teigė pranešime cituojamas pašnekovas.

Pranešime cituojamas „Sunly“ vadovas Lietuvoje Tadas Navickas pabrėžė, kad „Risti“ parkas yra maksimaliai optimizuotas: „Žemės plotai, kuriuose bus statoma saulės elektrinė ir pastotė, yra besiribojantys vienas su kitu ir išsidėstę ypatingai arti pasijungimo į tinklą taško, o tai leidžia reikšmingai mažinti parko statybos kaštus“.

Tadas Navickas, SunlyTadas Navickas.
Bendrovės „Sunly“ nuotr.
 
Vienas iš projekto sėkmės elementų – Risti apylinkės žmonės. Jų poreikiai projekto vystymo metu buvo išgirsti ir atliepti, o tai leido užsitikrinti statyboms reikalingus žemės plotus. Bendrovė dalį saulės jėgainių parko pelno skirs Risti miestelio gyventojams. Taip pat jiems bus užtikrinta pigesnė nei rinkoje elektra, kuomet projektas bus pilnai užbaigtas.

Nors „Sunly“ atsinaujinančios energetikos projektų statybas jau vykdo likusiose Baltijos šalyse ir Lenkijoje, Lietuvoje statybos dar tik planuojamos. Anot Tado Navicko, netrukus „Sunly“ projektai pradės materializuotis ir Lietuvoje. „Lietuvoje mūsų vystomame portfelyje yra apie 2 gigavatus (GW) skirtingų technologijų projektų. Keturi projektai, išsidėstę skirtinguose Lietuvos regionuose, jau yra projektuojami – viso apie 181 megavatas (MW) saulės, beveik 38 megavatai (MW) vėjo projektų bei 43 megavatai (MW) energijos kaupimo įrenginių. 40 megavatų (MW) galios saulės jėgainės Alytuje projektavimo darbai jau eina į pabaigą. Statybos darbus pradėsime dar šiais metais“, komentavo pašnekovas.

Metų pradžioje „Sunly“ pranešė apie užsitikrintą beveik 66 mln. Eur paskolą iš „mBank“ saulės elektrinių parkų statyboms Lenkijoje bei 22 mln. Eurų investiciją gautą iš „Swedbank“ saulės jėgainių parkų statyboms Latvijoje.

„Sunly“ yra nepriklausoma elektros iš atsinaujinančių energijos išteklių gamintoja Baltijos šalyse ir Lenkijoje, veikianti nuo 2019 metų. 
Statybunaujienos.ltInfrastruktūra

nuotrauka
2024-07-19 10:10
Lietuvos ir tarptautiniam susisiekimui strategiškai svarbaus magistralinio kelio „Via Baltica“ paskutinės atkarpos nuo Marijampolės iki Lenkijos sienos rekonstrukcijai Europos Komisija (EK) šią savaitę papildomai skyrė 48 mln. eurų Europos infrastruktūros tinklų priemonės (Connecting Europe Facility...
nuotrauka
2024-07-18 11:06
Nuo 2023 metų pabaigos plėtojamas Kauno oro uosto šiaurinio perono projektas pasiekė tarpinį finišą ir nuo liepos vidurio orlaivių riedėjimui jau atidaryta būsimo naujojo perono dalis (orlaivių riedėjimo maršrutas).
nuotrauka
2024-07-17 09:27
Vilniaus miesto savivaldybė tęsia senamiesčio gatvių atnaujinimą. Šiais metais tvarkomos Subačiaus, Paupio, V. Šopeno, Vingrių, Žygimantų, T. Kosciuškos, Seinų, M. Daukšos, Aušros Vartų gatvės, dalis Pylimo gatvės šaligatvių. Ateinančiais metais bus pradėtos tvarkyti Trakų, Barboros Radvilaitės ir M...
nuotrauka
2024-07-15 13:09
Siekiant išsiaiškinti, kaip ateityje būtų galima pagreitinti Utenos rajono savivaldybei priklausančių vietinės reikšmės kelių su žvyro danga asfaltavimo darbus, Utenoje išbandyta nauja technologija – kelio pagrindo stabilizavimas ligninu.
nuotrauka
2024-07-12 11:19
Liepos 15 d. pradedami fiziniai tilto per Dubysą rekonstravimo darbai. Siekiant užtikrinti eismo dalyvių saugumą, keisis eismo organizavimo tvarka – transporto eismas vyks apylanka, pėsčiųjų ir dviratininkų – laikinu tiltu. Planuojama, kad tilto rekonstravimo darbai bus baigti keliais mėnesiais anks...
nuotrauka
2024-07-12 09:45
Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables" Tauragės rajone baigė saulės elektrinės statybas prie jau veikiančio vėjo parko, taip sukuriant pirmąjį bendrovės hibridinį saulės ir vėjo elektrinių parką ir atveriant didesnes galimybes efektyviau išnaudoti valdomą infrastruktūrą ir ž...
nuotrauka
2024-07-12 09:38
Viena populiariausių vasaros atostogų vietų – Kunigiškių priemiestis Palangoje – nuo šiol dar patogiau pasiekiama kurorto gyventojams bei svečiams. Miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ pabaigė į šį rajoną vedančio kelio remontą.
nuotrauka
2024-07-11 13:28
Siekiant nukreipti tranzitinį transportą nuo miesto centrinės dalies, Tauragėje šiemet toliau tiesiamas pietinis aplinkkelis. Šiuo metu darbai vyksta ruože nuo Vytauto gatvės iki Dariaus ir Girėno gatvės.
nuotrauka
2024-07-11 13:21
Atsinaujinančios energetikos investicinių fondų valdymo įmonė „Modus Asset Management", vykdanti veiklą Baltijos bei Vidurio Rytų Europos šalyse, ir bankas „Swedbank AS" susitarė dėl 20 mln. eurų finansavimo 57 MW galios saulės jėgainių portfelio statyboms Latvijoje.
nuotrauka
2024-07-11 09:38
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) birželio 11 d. paskelbusi 4 paramos kvietimus gyventojams, norintiems įsirengti saulės elektrines arba padidinti jau turimų saulės elektrinių galią, jau sulaukė virš 13 tūkst. gyventojų paraiškų. Iš Energetikos ministerijos skirtų 40 mln. eurų, jau rezervuot...
nuotrauka
2024-07-10 07:24
Įmonė „Gerbūvio projektai“ įgyja pagreitį. Jau trečius metus sparčiai auga užsakymų portfelis, o nuo 2020 m. apyvarta kasmet auga kone dvigubai. 2023-aisiais įmonė tempo nemažino.
nuotrauka
2024-07-09 11:03
Praėjusią savaitę didmeninė elektros kaina Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse didėjo 5 proc. ir vidutiniškai siekė 99,70 Eur/MWh.
nuotrauka
2024-07-09 09:52
Antakalnio seniūnijos teritorijoje pradedami Moliakalnio ir P. Morkūno gatvių dalių atnaujinimo darbai. Šiose Dvarčionių gyvenamajame rajone esančiose gatvėse, užtikrinant saugų tiek pėsčiųjų, tiek automobilių judėjimą, bus paklota nauja asfalto danga, įrengti šaligatviai, pakeistas apšvietimas.
nuotrauka
2024-07-09 09:45
Didėjant vandenilio gamybos apimtims ir susiduriant su jo saugojimo problemomis, KTU mokslininkai siekia ištirti požeminio vandenilio saugojimo Lietuvoje galimybes. Projekto tikslas – prisidėti prie vandenilio energijos saugojimo infrastruktūros kūrimo ir skatinti švarios bei tvarios energijos spren...
nuotrauka
2024-07-05 14:13
„Via Lietuva“ toliau vykdo darnaus judumo infrastruktūros plėtrą šalyje – iki šių metų pabaigos planuojama įrengti daugiau nei 40 km naujų bei suremontuoti netoli 30 km pėsčiųjų ir dviračių takų visoje Lietuvoje.
nuotrauka
2024-07-04 13:50
Prieš dešimtmetį įvykęs Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostų sujungimas buvo tarsi Lietuvos aviacijos pakilimas naujam skrydžiui. Dešimtmetį skaičiuojanti Lietuvos oro uostų kelionė buvo pažymėta įspūdingų projektų. Visi jie stiprina Lietuvos aviacijos pozicijas regione, padeda auginti ekonomiką ir...
nuotrauka
2024-07-04 13:29
Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su Inovacijų agentūra ir Aplinkos projektų valdymų agentūra kviečia įmones ir toliau konsultuotis dėl naujų finansavimo priemonių investicijoms į atsinaujinančių energijos išteklių bei švaresnės gamybos, energijos vartojimo efektyvumo technologijų diegimo pr...
nuotrauka
2024-07-04 09:36
Iki liepos 1 d. Lietuvos verslo įmonės buvo kviečiamos teikti paraiškas įgyvendinti klimato kaitos švelninimo projektus besivystančiose šalyse, diegiant atsinaujinančius energijos išteklius ir perduodant gerąją Lietuvos patirtį. Per tris mėnesius Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) sulaukė 10 ...
nuotrauka
2024-07-03 09:29
idžiausio Baltijos šalių viešo elektromobilių įkrovimo tinklo operatorė bei techninės ir programinės įrangos kūrėja „Inbalance grid" susitarė dėl strateginės plėtros su stambiu Lenkijos prekybos tinklu „Stokrotka". Lietuvos bendrovė įdiegs ir valdys išmaniąsias įkrovimo stoteles ties 114 „Stokrotka"...
nuotrauka
2024-07-02 15:04
Vilniaus miesto savivaldybė pristato sostinės gynybos politikos planą, kurį sudaro dvi pagrindinės – civilinės saugos stiprinimo ir paramos gynybai – dalys. Planuojama įsigyti kontrmobilumo priemonių, įrengti treniruočių erdvę dronams, plėsti priedangų tinklą.

Statybunaujienos.lt » Infrastruktūra