2022 liepos 3 d. sekmadienis, 8:41
Reklama  |  facebook

Interjero dizainerė: būsto funkcionalumas gerokai svarbiau nei jo plotas

2022-05-26 06:39
Nekilnojamo turto (NT) kainoms šokant pasiutpolkę, dažno svajonė apie erdvų nuosavą būstą tampa vis sunkiau įgyvendinama. Šiuo metu rinkoje populiariausi 45–55 kv. m ploto butai ir ekspertų teigimu – tai optimalus plotas, kuriame funkcionaliai išplanavus erdves, bus ne tik lengviau įsikurti ir išdėstyti baldus, lengviau prižiūrėti, palaikyti tvarką ir švarą, bet ir nestigs vietos nei būtiniems daiktams, nei jaukiems šeimos vakarams.
nuotrauka
„Bonava Lietuva“ / FB nuotr.


Minimos įmonės
Bonava Lietuva, UAB
Kaip viską sutalpinti, tačiau tuo pat ir džiaugtis erdve namuose? Interjero dizainerė Sandra Očikaitė, cituojama pranešime, dalijasi būtiniausiais patarimais, kaip įsikurti namuose, kad būsto plotas talpintų visus daiktus ir džiugintų savo erdve. Pasak jos, svarbiausias akcentas – funkcionalus būsto išplanavimas.

BONAVAAnot specialistės, įrengiant nedidelio ploto būstą svarbiausia laikytis keleto esminių principų: suskirstyti turimą erdvę į funkcines zonas, tuomet apgalvoti ir suplanuoti uždarus baldus daiktų susidėjimui, rinktis šviesias spalvas, daugiau dėmesio skirti apšvietimui ir nepamiršti veidrodžių bei kitų atspindžius kuriančių medžiagų, nes jos padeda sukurti didesnės erdvės iliuziją.

S. Očikaitė pirmiausia pataria išskirti ir sukurti skirtingas funkcines zonas. Interjero dizainerė sako, kad atskiros zonos leidžia sukurti erdvės įspūdį: „Nedidelės kvadratūros būstuose visos erdvės turi vienodą svorį, kadangi jose vyrauja tas pats principas – kad viską pavyktų sutalpinti ir, kad atrodytų estetiškai. Tad, tiek miegamojo, svetainės, valgomojo ir vonios kambario zonos yra vienodai svarbios, nes jos yra pagrindinės erdvės, o ypač mažos kvadratūros būstuose – tai vienintelės erdvės.“

Tuo tarpu NT bendrovės „Bonava Lietuva“ vadovas Remigijus Pleteras dėmesį į būsto išplanavimą ragina atkreipti dar prieš jį įsigyjant.

BONAVA„Gana dažnai žmonės perka būstą su daline apdaila ir vėliau ieško būdų, kaip jį perplanuoti pagal save. Deja, neretai, dėl įvairių priežasčių, pavyzdžiui, tokių kaip pastato konstrukcija, patalpų išplanavimo keisti nebūna galima ir naujakuriai turi taikytis prie esamo išplanavimo“, – cituojamas R. Pleteras.

Jo teigimu, siekiant taupyti laiką ir pinigus, geriausias sprendimas yra būsto su pilna apdaila paieška. „Ypač šiomis dienomis, kai statybos ir remonto darbų kainos muša rekordus, galimybė įsigyti būstą su pilna apdaila tampa itin vertinama“, – sako NT ekspertas.

R. Pletero teigimu, įsigydami būstą su pilna apdaila, žmonės neturėtų pergyventi dėl, neva, jau už juos suplanuotų būsto erdvių. „Kai rinkoje vyrauja nedideli būstai, prioritetu tampa erdvių funkcionalumas, logika ir aiškumas, todėl ir vystytojai skiria tam reikiamą dėmesį“, – tikina „Bonava Lietuva“ vadovas.

„Dar projektuojant daugiabutį visos erdvės planuojamos taip, kad būtų maksimaliai išnaudotas visas plotas, numatyti aiškūs judėjimo strautai, o baldai ir interjero detalės turėtų aiškias savo vietas, neužimtų papildomos erdvės, skirtos laisvalaikiui, pramogoms ir poilsiui“, – dėsto R. Pleteras.

BONAVAInterjero dizainerės S. Očikaitės teigimu, jaunos šeimos būste svarbu nepamiršti ir erdvės mažyliui, kur būtų galima įkomponuoti žaidimų kampą: „Tam, kad sukurtume vientisą ir jaukią erdvę, mažylio daiktus galima sudėti į prie bendro namų interjero derančias dėžutes arba kaip tik laikyti dekoruotose vaikiškais elementais, tačiau harmoningai įsiliejančiose į bendrą erdvę. Kai visi elementai dera tarpusavyje ir išlaikoma bendra interjero stilistika, kuriamas vientisumo įspūdis ir jaukumas bendroje svetainės zonoje.“

Kitas svarbus aspektas, kurį nedideliame būste akcentuoja S. Očikaitė, tai daiktų pasidėjimo vietos. Ji rekomenduoja jų suplanuoti kiek galima daugiau. Specialistė pataria rinktis uždaras daiktų pasidėjimo vietas, nes jos padeda sukurti vizualiai erdvesnės ir lengvesnės aplinkos įspūdį, be to, namai atrodo tvarkingiau. Tad reiktų vengti atvirų lentynų, neapkrauti buto daiktais, kad namai neatrodytų lyg užteršti daiktais.

„Geriausia visiems daiktams surasti vietas ir juos paslėpti, pvz.: rečiau naudojamus daiktus, lagaminus ar sporto inventorių, galima laikyti patalynės dėžėje po lova“, – pataria interjero dizainerė.

BONAVADar viena vieta, kurioje nedideliame bute galima įrengti papildomą daiktų susidėjimo vietą – tai TV zona, kurioje dažniausiai norisi kokio nors baldo, tad aplink TV galima suprojektuoti negilią spintą.

„Kaip tik bute, kuriame gyvenu, tarp miegamojo ir svetainės erdvės yra suformuotas baldas, kuriame iš svetainės pusės yra uždaros lentynos, o viduryje pakabintas TV, tad vienu metu turiu ir erdves skiriantį elementą ir funkcinę daiktų pasidėjimo zoną,“ – pasakoja S. Očikaitė.

Jaukių namų kūrėja atskleidžia ir dar keletą gudrybių, pasak jos, vonios kambaryje ant skalbyklės galima statyti tam pritaikytą praustuvą, o virtuvėje virš indaplovės kaitlentę. Jei virtuvė nedidelė, kad turėtumėtė daugiau vietos gamybos zonai, verta pasvarstyti apie dviejų vietų kaitlentę. Svarbu ir funkcionaliai planuoti pačią spintą, kuri dažniausiai būna viena visame bute ir joje reikia sutalpinti ir lauko, ir kasdienius drabužius.

Anot S. Očikaitės, mažose erdvėse nereikėtų nuvertinti gero apšvietimo ir pataria pagalvoti apie skirtingus apšvietimo scenarijus: bendrąjį, foninį ir funkcinį. Jei pavyksta įgyvendinti visus tris, tuomet namuose galima sukurti skirtingą emociją, mėgautis komfortu ir jaukumu.

BONAVASienų ir baldų spalvos yra dar vienas optiškai išplėsti erdvę padedantis elementas. Šviesios spalvos erdvę optiškai didina, o tamsios mažina. Panašių atspalvių sienų dažų ir baldų spalva taip pat dar labiau išplečia erdvę.

Veidrodžiai nedideliame interjere, ypač tokie, kuriuose galite matyti atspindžius visu ūgiu, vizualiai didins erdvę. Norėdami sukurti aukščio ir erdvės įspūdį, rinkitės įvairias vertikales: tąšelius, užuolaidų kolonas, veidrodžius nuo grindų iki pat lubų.

Pasinaudoję šiais patarimais susikursite funkcionalius ir poreikius tenkinančius namus net ir nedideliame plote, o galbūt visgi nuspręsite įsigyti specialistų jau atidžiai suplanuotus butus su visa apdaila, kur galėsite gerokai greičiau mėgautis įkurtuvių džiaugsmais.

„Bonava Lietuva“ / FB nuotr.

Statybunaujienos.lt
Žymės  Interjeras
Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2022-07-01 14:04
Liepos 1-ąją, Tarptautinę architektų dieną, oficialiai pristatyti Nacionaliniai architektūros apdovanojimai’2023 (NAA), kuriuos inicijuoja Aplinkos ministerija. Ši diena pasirinkta neatsitiktinai – simboliška, kad lygiai po metų, šventinio renginio metu bus paskelbti pirmieji NAA laimėtojai.
nuotrauka
2022-06-30 11:13
Natūralu, kad kartas nuo karto norisi atnaujinti savo namų interjerą. Daugelis galvoja, kad tai padaryti sudėtinga ir brangu, nes reikia keisti baldus, sienų spalvą ir panašiai. Tačiau interjero specialistai teigia, kad didelių pokyčių galima įnešti ir neišleidžiant daug pinigų. Tai padaryti padės a...
nuotrauka
2022-06-22 11:56
Didžiulė, tačiau šiuo metu vilniečiams neprieinama teritorija sostinės Senamiesčio prieigose ruošiama renesansui – planuojama, kad net 42 ha plotas, dabar naudojamas geležinkelių pramonei, ateityje galėtų tapti išskirtiniu miesto rajonu.
nuotrauka
2022-06-21 13:48
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ paskelbė uždarą architektūrinį konkursą sostinės verslo komplekso „Verslo trikampis“ teritorijos konversijai. Naujo, multifunkcinio kvartalo koncepcijai sukurti pakviesta vienuolika patyrusių Lietuvos architektų įmonių.  
nuotrauka
2022-06-20 12:03
Vilniaus Vilkpėdės mikrorajone planuojamo daugiafunkcio kultūros, pramogų, verslo ir prekybos kvartalo „Akropolis Vingis“ projektiniai pasiūlymai sulaukė Vilniaus regioninės architektų tarybos (VRAT) įvertinimo. Architektų taryba teigiamai įvertino būsimo kvartalo architektūrinius sprendinius ir pat...
nuotrauka
2022-06-17 10:41
Kovojant su klimato kaita ir ieškant tvaresnių statybos sprendimų, Vakarų šalyse statoma vis daugiau medinių daugiaaukščių gyvenamųjų namų. Dėl savo architektūros ir dizaino sprendimų šie pastatai kasmet susižeria aibę prestižinių apdovanojimų.
nuotrauka
2022-06-15 09:31
Pastaraisiais metais urbanistikoje pastebimai įsitvirtina nauja miestų planavimo paradigma, kuri keliais žodžiais galėtų būti nusakyta kaip miestų tankinimas. Ši tendencija pastebima daugelyje Europos miestų, o taip pat neaplenkia ir Lietuvos. Mintimis apie tai, kuo kompaktiškas miestas yra pranašes...
nuotrauka
2022-06-15 07:26
Pramoninės ir daugelio vilniečių niekad nematytos Vilkpėdės laukia pokyčiai. Apatinėje Neries upės terasoje išsidėstęs rajonas, gamybinės erdvės ir tarp jų įsiterpianti gamta – daug potencialo transformacijoms turinti teritorija.
nuotrauka
2022-06-14 14:52
Vokiečių gatvės atnaujinimo projektiniai pasiūlymai liepos 1 d. bus dar kartą pristatyti pastabų jiems turėjusiems vilniečiams. Autoriai – studijos „IMM architektai" – įvertinę išsakytus lūkesčius pirmo pristatymo metu bei kūrybinėse dirbtuvėse, pagal galimybes koregavo sprendinius.
nuotrauka
2022-06-14 07:10
Savo vizijas, kaip galėtų atrodyti Uosto direkcijos administracinis pastatas ir naujai formuojama krantinė kruiziniams laivams švartuoti, pateikė 5 autoriai. Visuose projektuose dėmesys skirtas ne tik pačiam pastatui, bet ir viešosioms erdvėms, sukuriant maksimalią prieigą prie vandens. Pateikti pro...
nuotrauka
2022-06-10 07:12
Veidrodis mažame bute yra interjero detalė, padedanti optiškai praplėsti erdves. Tačiau dėl veidrodžio atspindėjimo specifikos reikia žinoti keletą detalių.
nuotrauka
2022-06-09 09:36
Net ir pats gražiausias WC kambario interjeras nėra pajėgus savaime kovoti su jame atsirandančiais nemaloniais kvapais. Dažniausiai, jei problema neslypi kanalizacijoje, atsainūs kvapai tėra žmogaus fiziologijos pasekmė. Mesti jiems iššūkį, anot ekspertų, galima pasitelkus liaudiškas, pačių pasigami...
nuotrauka
2022-06-08 15:40
Bendrovė „MB projektas“ (antrinė UAB Merko būstas įmonė) organizavo projekto „Daugiabučių gyvenamųjų namų kompleksas Žalgirio g. 131, Vilniuje“ kviestinį uždarą vieno etapo architektūrinį konkursą.
nuotrauka
2022-06-03 13:59
Vilniaus savivaldybė pritarė pagal svarstymo metu gautas pastabas patobulintiems Daugiafunkcio sveikatingumo, ugdymo, kultūros ir užimtumo skatinimo komplekso projektinių pasiūlymų principams, kuriuos rengė projekto autoriai JAV architektūros įmonė „Populous" drauge su Lietuvos bendrove „Cloud archi...
nuotrauka
2022-05-30 11:27
Vilniaus centre, tarp Naujamiesčio ir Naujininkų, išsidėsčiusi didžiulė geležinkelių pramonei naudojama teritorija ateityje gali tapti svarbiu vilniečių traukos tašku. Į sostinėje vyksiančias „Eurocities" architektūros dirbtuves susirinkę architektūros, urbanistikos, transporto ir kitų sričių eksper...
nuotrauka
2022-05-28 08:16
Ilgaamžiškumas, natūralumas ir tvarumas – vis dažniau suskamba namus projektuojančių naujakurių lūpose. Kaip pastebi studijos „Habitas“ dizainerė Irena Vanagaitytė-Jankavičienė, interjero dizaino tendencijas, ieškant sprendimų būsto įrengimui, diktuoja ir praūžusi pandemija.
nuotrauka
2022-05-27 09:21
Bendrovė „Akropolis Group“ Vilniaus regioninei architektūros tarybai (VRAT) pristatė daugiafunkcio kultūros, pramogų, verslo ir prekybos kvartalo „Akropolis Vingis“ projektinius pasiūlymus. Vilniaus Vilkpėdės mikrorajone planuojamo statyti „Akropolis Vingis“ projektiniai pasiūlymai parengti atsižvel...
nuotrauka
2022-05-26 07:02
Ketinantiems įsirengti terasą ar planuojantiems ją atnaujinti, kyla svarbiausias klausimas – kokius lauko baldus pasirinkti?
nuotrauka
2022-05-13 07:40
Naujakuriai ar tie, kuriems ant sienų gerai matomose vietose esantys ir dažnai liečiami jungikliai tiesiog morališkai paseno, rinkdamiesi elektros instaliacijos komponentus pirmiausiai turėtų patys sau atsakyti klausimą – o koks gi jų tikslas? Išryškinti, pabrėžti ir gal net suteikti dekoro statusą ...
nuotrauka
2022-05-12 07:26
Dušas primena malonų, šiltą vasaros lietų, kai vanduo atgaivina įkaitusį kūną ir susigeria į žemę. Naujieji „hansgrohe RainDrain“ dušo latakai padeda atgaivinti šiuos pojūčius: jie ne tik neleidžia kauptis vandeniui dušo zonoje, bet ir kuria vientisą vonios kambario vaizdą.

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras