2024 balandžio 14 d. sekmadienis, 23:34
Reklama  |  facebook

Interjero dizainerė: būsto funkcionalumas gerokai svarbiau nei jo plotas

2022-05-26 06:39
Nekilnojamo turto (NT) kainoms šokant pasiutpolkę, dažno svajonė apie erdvų nuosavą būstą tampa vis sunkiau įgyvendinama. Šiuo metu rinkoje populiariausi 45–55 kv. m ploto butai ir ekspertų teigimu – tai optimalus plotas, kuriame funkcionaliai išplanavus erdves, bus ne tik lengviau įsikurti ir išdėstyti baldus, lengviau prižiūrėti, palaikyti tvarką ir švarą, bet ir nestigs vietos nei būtiniems daiktams, nei jaukiems šeimos vakarams.
nuotrauka
„Bonava Lietuva“ / FB nuotr.


Minimos įmonės
Bonava Lietuva, UAB
Kaip viską sutalpinti, tačiau tuo pat ir džiaugtis erdve namuose? Interjero dizainerė Sandra Očikaitė, cituojama pranešime, dalijasi būtiniausiais patarimais, kaip įsikurti namuose, kad būsto plotas talpintų visus daiktus ir džiugintų savo erdve. Pasak jos, svarbiausias akcentas – funkcionalus būsto išplanavimas.

BONAVAAnot specialistės, įrengiant nedidelio ploto būstą svarbiausia laikytis keleto esminių principų: suskirstyti turimą erdvę į funkcines zonas, tuomet apgalvoti ir suplanuoti uždarus baldus daiktų susidėjimui, rinktis šviesias spalvas, daugiau dėmesio skirti apšvietimui ir nepamiršti veidrodžių bei kitų atspindžius kuriančių medžiagų, nes jos padeda sukurti didesnės erdvės iliuziją.

S. Očikaitė pirmiausia pataria išskirti ir sukurti skirtingas funkcines zonas. Interjero dizainerė sako, kad atskiros zonos leidžia sukurti erdvės įspūdį: „Nedidelės kvadratūros būstuose visos erdvės turi vienodą svorį, kadangi jose vyrauja tas pats principas – kad viską pavyktų sutalpinti ir, kad atrodytų estetiškai. Tad, tiek miegamojo, svetainės, valgomojo ir vonios kambario zonos yra vienodai svarbios, nes jos yra pagrindinės erdvės, o ypač mažos kvadratūros būstuose – tai vienintelės erdvės.“

Tuo tarpu NT bendrovės „Bonava Lietuva“ vadovas Remigijus Pleteras dėmesį į būsto išplanavimą ragina atkreipti dar prieš jį įsigyjant.

BONAVA„Gana dažnai žmonės perka būstą su daline apdaila ir vėliau ieško būdų, kaip jį perplanuoti pagal save. Deja, neretai, dėl įvairių priežasčių, pavyzdžiui, tokių kaip pastato konstrukcija, patalpų išplanavimo keisti nebūna galima ir naujakuriai turi taikytis prie esamo išplanavimo“, – cituojamas R. Pleteras.

Jo teigimu, siekiant taupyti laiką ir pinigus, geriausias sprendimas yra būsto su pilna apdaila paieška. „Ypač šiomis dienomis, kai statybos ir remonto darbų kainos muša rekordus, galimybė įsigyti būstą su pilna apdaila tampa itin vertinama“, – sako NT ekspertas.

R. Pletero teigimu, įsigydami būstą su pilna apdaila, žmonės neturėtų pergyventi dėl, neva, jau už juos suplanuotų būsto erdvių. „Kai rinkoje vyrauja nedideli būstai, prioritetu tampa erdvių funkcionalumas, logika ir aiškumas, todėl ir vystytojai skiria tam reikiamą dėmesį“, – tikina „Bonava Lietuva“ vadovas.

„Dar projektuojant daugiabutį visos erdvės planuojamos taip, kad būtų maksimaliai išnaudotas visas plotas, numatyti aiškūs judėjimo strautai, o baldai ir interjero detalės turėtų aiškias savo vietas, neužimtų papildomos erdvės, skirtos laisvalaikiui, pramogoms ir poilsiui“, – dėsto R. Pleteras.

BONAVAInterjero dizainerės S. Očikaitės teigimu, jaunos šeimos būste svarbu nepamiršti ir erdvės mažyliui, kur būtų galima įkomponuoti žaidimų kampą: „Tam, kad sukurtume vientisą ir jaukią erdvę, mažylio daiktus galima sudėti į prie bendro namų interjero derančias dėžutes arba kaip tik laikyti dekoruotose vaikiškais elementais, tačiau harmoningai įsiliejančiose į bendrą erdvę. Kai visi elementai dera tarpusavyje ir išlaikoma bendra interjero stilistika, kuriamas vientisumo įspūdis ir jaukumas bendroje svetainės zonoje.“

Kitas svarbus aspektas, kurį nedideliame būste akcentuoja S. Očikaitė, tai daiktų pasidėjimo vietos. Ji rekomenduoja jų suplanuoti kiek galima daugiau. Specialistė pataria rinktis uždaras daiktų pasidėjimo vietas, nes jos padeda sukurti vizualiai erdvesnės ir lengvesnės aplinkos įspūdį, be to, namai atrodo tvarkingiau. Tad reiktų vengti atvirų lentynų, neapkrauti buto daiktais, kad namai neatrodytų lyg užteršti daiktais.

„Geriausia visiems daiktams surasti vietas ir juos paslėpti, pvz.: rečiau naudojamus daiktus, lagaminus ar sporto inventorių, galima laikyti patalynės dėžėje po lova“, – pataria interjero dizainerė.

BONAVADar viena vieta, kurioje nedideliame bute galima įrengti papildomą daiktų susidėjimo vietą – tai TV zona, kurioje dažniausiai norisi kokio nors baldo, tad aplink TV galima suprojektuoti negilią spintą.

„Kaip tik bute, kuriame gyvenu, tarp miegamojo ir svetainės erdvės yra suformuotas baldas, kuriame iš svetainės pusės yra uždaros lentynos, o viduryje pakabintas TV, tad vienu metu turiu ir erdves skiriantį elementą ir funkcinę daiktų pasidėjimo zoną,“ – pasakoja S. Očikaitė.

Jaukių namų kūrėja atskleidžia ir dar keletą gudrybių, pasak jos, vonios kambaryje ant skalbyklės galima statyti tam pritaikytą praustuvą, o virtuvėje virš indaplovės kaitlentę. Jei virtuvė nedidelė, kad turėtumėtė daugiau vietos gamybos zonai, verta pasvarstyti apie dviejų vietų kaitlentę. Svarbu ir funkcionaliai planuoti pačią spintą, kuri dažniausiai būna viena visame bute ir joje reikia sutalpinti ir lauko, ir kasdienius drabužius.

Anot S. Očikaitės, mažose erdvėse nereikėtų nuvertinti gero apšvietimo ir pataria pagalvoti apie skirtingus apšvietimo scenarijus: bendrąjį, foninį ir funkcinį. Jei pavyksta įgyvendinti visus tris, tuomet namuose galima sukurti skirtingą emociją, mėgautis komfortu ir jaukumu.

BONAVASienų ir baldų spalvos yra dar vienas optiškai išplėsti erdvę padedantis elementas. Šviesios spalvos erdvę optiškai didina, o tamsios mažina. Panašių atspalvių sienų dažų ir baldų spalva taip pat dar labiau išplečia erdvę.

Veidrodžiai nedideliame interjere, ypač tokie, kuriuose galite matyti atspindžius visu ūgiu, vizualiai didins erdvę. Norėdami sukurti aukščio ir erdvės įspūdį, rinkitės įvairias vertikales: tąšelius, užuolaidų kolonas, veidrodžius nuo grindų iki pat lubų.

Pasinaudoję šiais patarimais susikursite funkcionalius ir poreikius tenkinančius namus net ir nedideliame plote, o galbūt visgi nuspręsite įsigyti specialistų jau atidžiai suplanuotus butus su visa apdaila, kur galėsite gerokai greičiau mėgautis įkurtuvių džiaugsmais.

„Bonava Lietuva“ / FB nuotr.

Statybunaujienos.lt
Žymės  InterjerasArchitektūra. Interjeras

nuotrauka
2024-04-09 16:37
Aplinkos ministras patvirtino Architektūros kokybės vertinimo metodiką, kuri leis sukurti aiškesnę ir skaidresnę architektūros kokybės vertinimo sistemą, iš anksto žinomą visiems, dalyvaujantiems statinių projektavimo ar teritorijų planavimo procesuose. Tai sudaro dar palankesnes sąlygas kokybiškai ...
nuotrauka
2024-04-04 07:39
Šviesos jungiklis nėra tik dar vienas elektros instaliacijos prietaisas ar nereikšminga interjero detalė. Kūrybingiems žmonėms jungiklių ir protingų namų sistemų centras „JUNG Vilnius“ suteikia galimybę patiems dekoruoti jungiklius: parinkti jiems spalvą, norimą grafinį elementą ar nuotrauką ir taip...
nuotrauka
2024-04-02 14:39
Jau šį savaitgalį – balandžio 5-7 dienomis – visus svajojančius atsinaujinti ar statančius savo namus, norinčius pagyvinti namų interjerą, susikurti jaukias ir patogias lauko erdves ar ieškančius modernių ir stilingų interjero dekoro elementų, į Kauno „Žalgirio" areną apsilankyti pakvies net dvi par...
nuotrauka
2024-03-26 15:09
Mančesteryje vykusioje „Civic Trust Awards“ apdovanojimų ceremonijoje verslo ir laisvalaikio kompleksas „Bokšto skveras“ pripažintas nugalėtoju ir specialaus prizo laimėtoju, kuris įteikiamas išskirtiniams rekonstrukcijos projektams, įgyvendintiems saugomose teritorijose.
nuotrauka
2024-03-26 10:18
Architektai pastebi, kad dėmesys aplinkosaugai jau skiriamas ir įsirenginėjant būstą: gyventojai ieško sprendimų, kurie galėtų sumažinti poveikį aplinkai, todėl populiarėja produktai, pagaminti iš biologinės kilmės atliekų. Biocikliniai elektros instaliacijos gaminiai – naujovė tvariems namams, kuri...
nuotrauka
2024-03-15 15:55
Dabartinėje nekilnojamojo turto rinkoje itin didelis mažesnių būstų pasirinkimas. Jų kainos labiau prieinamos, tad perkant galima gerokai sutaupyti, o pasitelkus keletą gudrybių įrengti taip, kad atrodytų kur kas erdvesni. Pasak ekspertų, žinant vos kelias taisykles, keliolikos kvadratinių metrų lo...
nuotrauka
2024-03-07 20:15
Pasirašyta projektavimo sutartis dėl Kirdiejų rūmų komplekso (pagrindinio pastato, oficinos, vežiminės, kiemo ir tvoros) sutvarkymo bei įveiklinimo. Būtent čia įsikurs Vilniaus miesto muziejus, kuris šiuo metu laikinai veikia Vokiečių gatvėje.
nuotrauka
2024-03-07 09:32
Interjeras yra derinamas prie aplinkos: vienoks jis, kai gyvenama naujos statybos name užmiestyje, kitoks – kai esate įsikūręs miesto centre. Pagaliau, svarbu ir tai, kas matosi pro jūsų būsto langą. Todėl interjero dizaineriai akcentuoja, kad įsikuriantieji istoriniuose senamiesčių pastatuose turėt...
nuotrauka
2024-03-04 10:49
Turto bankas paskelbė Vilniuje, ties Pamėnkalnio ir V. Kudirkos gatvių sankryža esančio, Valstybės kontrolės pastato atnaujinimo architektūrinį konkursą. Jo dalyvių prašoma pateikti interjero ir pastato modernizavimo pasiūlymus. Tai pirmasis tokios apimties konkursas skelbiamas valstybės pastatui.
nuotrauka
2024-03-04 10:42
Vilniuje esančio A. Goštauto kvartalo konversijos tarptautinio architektūrinio-urbanistinio konkurso nugalėtoju išrinktas projektas „Demokratijos uostas“, kurį sukūrė „Studija Archispektras“. Su projekto autoriais bus pradedamos derybos dėl kainos ir kitų sutarties aspektų, sutartį tikimasi pasirašy...
nuotrauka
2024-02-29 07:45
Būstuose populiarėja plačios ir aukštos stumdomos sistemos į terasą, balkoną ar kiemą. Tačiau kartu kyla problema – kaip apsisaugoti nuo vabzdžių ir valdyti šviesos srautą. Amerikiečių gamintojas CENTOR pasiūlė modernų sprendimą: stilingus ištraukiamus tinklelius ir susukamas vertikalias žaliuzes. Š...
nuotrauka
2024-02-26 12:46
Vasario 23 dieną, antrųjų Rusijos karo prieš Ukrainą metinių išvakarėse, Europos, Ukrainos ir pasaulio architektūros ir urbanistikos profesionalams buvo pristatyta naujai steigiama Naujojo Europos Bauhauso (NEB) laboratorija „Viešoji infrastruktūra Ukrainai“. Tai pirmoji lietuviškos organizacijos in...
nuotrauka
2024-02-22 10:12
Daugeliui neatskiriamas kiekvieno ryto įprotis yra mėgstamos kavos puodelis. Modernūs ir funkcionalūs kavos aparatai tapo patikimais pagalbininkais ruošiant šį nepakeičiamą ryto gėrimą. Visgi rytinis kavos ruošimo ritualas toks svarbus ne tik dėl rezultato, bet ir paties proceso. Kad jis būtų lengve...
nuotrauka
2024-02-15 10:10
Dalimis tvarkomi Astravo dvaro sodybos rūmai pamažu atgauna savo buvusį grožį. Šią savaitę pasirašytas Astravo dvaro sodybos rūmų Belvederio fasadų remonto darbų priėmimo aktas.
nuotrauka
2024-02-14 08:42
Kuriant namų interjerą, vienas iš svarbiausių uždavinių yra grindų ir baldų derinimas. Grindys yra interjero pagrindas, o baldai – akcentai, kurie suteikia asmeninio charakterio. Šiame straipsnyje suteiksime gaires, kaip derinti grindis ir baldus, kad sukurtumėte jaukią ir patrauklią namų aplinką.
nuotrauka
2024-02-09 12:31
Vasario 16-ąją apdovanojimas už metų darbą Klaipėdai bus įteiktas entuziastingiems kultūros paveldo puoselėtojams – verslininkui Augustinui Jankevičiui ir paramos fondo „Augustus“ vadovui Arvydui Urbiui. Jų pastangomis buvusiame Klaipėdos dujų fabriko pastatų komplekse atgimė du išskirtiniai past...
nuotrauka
2024-02-07 07:27
Naujos kartos „hansgrohe iBox universal 2“ – tai patobulintas „hansgrohe iBox universal“, kuris nepraranda populiarumo jau 23-jus metus. Patobulinto įrenginio esmė – novatoriška paslėpta potinkinė technologija „iBox universal 2“, kuri idealiai tinka vonios kambariui įrengti.
nuotrauka
2024-02-06 11:07
Kaip ir ieškant naujų namų, taip ir renkantis biurą – klausimų daugelis turi daugiau nei atsakymų. Kaip išsirinkti biurą, kurio nereikėtų palikti po vienerių metų?
nuotrauka
2024-02-06 10:46
Vilniaus Antakalnio kapinėse baigiami sovietinius karius vaizdavusio paminklo demontavimo darbai – nukeliamas postamentas ir aukuras.
nuotrauka
2024-02-06 08:43
Turto banko, kartu su Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacija skelbtame naujojo teismų pastato Klaipėdoje architektūriniame konkurse sulaukta 11 projektų pasiūlymų. Geriausią projektą išrinks komisija, sutartį su laimėtoju ketinama pasirašyti antrąjį metų ketvirtį.

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras