2022 gruodžio 6 d. antradienis, 9:24
Reklama  |  facebook

Interjero dizainerė: būsto funkcionalumas gerokai svarbiau nei jo plotas

2022-05-26 06:39
Nekilnojamo turto (NT) kainoms šokant pasiutpolkę, dažno svajonė apie erdvų nuosavą būstą tampa vis sunkiau įgyvendinama. Šiuo metu rinkoje populiariausi 45–55 kv. m ploto butai ir ekspertų teigimu – tai optimalus plotas, kuriame funkcionaliai išplanavus erdves, bus ne tik lengviau įsikurti ir išdėstyti baldus, lengviau prižiūrėti, palaikyti tvarką ir švarą, bet ir nestigs vietos nei būtiniems daiktams, nei jaukiems šeimos vakarams.
nuotrauka
„Bonava Lietuva“ / FB nuotr.


Minimos įmonės
Bonava Lietuva, UAB
Kaip viską sutalpinti, tačiau tuo pat ir džiaugtis erdve namuose? Interjero dizainerė Sandra Očikaitė, cituojama pranešime, dalijasi būtiniausiais patarimais, kaip įsikurti namuose, kad būsto plotas talpintų visus daiktus ir džiugintų savo erdve. Pasak jos, svarbiausias akcentas – funkcionalus būsto išplanavimas.

BONAVAAnot specialistės, įrengiant nedidelio ploto būstą svarbiausia laikytis keleto esminių principų: suskirstyti turimą erdvę į funkcines zonas, tuomet apgalvoti ir suplanuoti uždarus baldus daiktų susidėjimui, rinktis šviesias spalvas, daugiau dėmesio skirti apšvietimui ir nepamiršti veidrodžių bei kitų atspindžius kuriančių medžiagų, nes jos padeda sukurti didesnės erdvės iliuziją.

S. Očikaitė pirmiausia pataria išskirti ir sukurti skirtingas funkcines zonas. Interjero dizainerė sako, kad atskiros zonos leidžia sukurti erdvės įspūdį: „Nedidelės kvadratūros būstuose visos erdvės turi vienodą svorį, kadangi jose vyrauja tas pats principas – kad viską pavyktų sutalpinti ir, kad atrodytų estetiškai. Tad, tiek miegamojo, svetainės, valgomojo ir vonios kambario zonos yra vienodai svarbios, nes jos yra pagrindinės erdvės, o ypač mažos kvadratūros būstuose – tai vienintelės erdvės.“

Tuo tarpu NT bendrovės „Bonava Lietuva“ vadovas Remigijus Pleteras dėmesį į būsto išplanavimą ragina atkreipti dar prieš jį įsigyjant.

BONAVA„Gana dažnai žmonės perka būstą su daline apdaila ir vėliau ieško būdų, kaip jį perplanuoti pagal save. Deja, neretai, dėl įvairių priežasčių, pavyzdžiui, tokių kaip pastato konstrukcija, patalpų išplanavimo keisti nebūna galima ir naujakuriai turi taikytis prie esamo išplanavimo“, – cituojamas R. Pleteras.

Jo teigimu, siekiant taupyti laiką ir pinigus, geriausias sprendimas yra būsto su pilna apdaila paieška. „Ypač šiomis dienomis, kai statybos ir remonto darbų kainos muša rekordus, galimybė įsigyti būstą su pilna apdaila tampa itin vertinama“, – sako NT ekspertas.

R. Pletero teigimu, įsigydami būstą su pilna apdaila, žmonės neturėtų pergyventi dėl, neva, jau už juos suplanuotų būsto erdvių. „Kai rinkoje vyrauja nedideli būstai, prioritetu tampa erdvių funkcionalumas, logika ir aiškumas, todėl ir vystytojai skiria tam reikiamą dėmesį“, – tikina „Bonava Lietuva“ vadovas.

„Dar projektuojant daugiabutį visos erdvės planuojamos taip, kad būtų maksimaliai išnaudotas visas plotas, numatyti aiškūs judėjimo strautai, o baldai ir interjero detalės turėtų aiškias savo vietas, neužimtų papildomos erdvės, skirtos laisvalaikiui, pramogoms ir poilsiui“, – dėsto R. Pleteras.

BONAVAInterjero dizainerės S. Očikaitės teigimu, jaunos šeimos būste svarbu nepamiršti ir erdvės mažyliui, kur būtų galima įkomponuoti žaidimų kampą: „Tam, kad sukurtume vientisą ir jaukią erdvę, mažylio daiktus galima sudėti į prie bendro namų interjero derančias dėžutes arba kaip tik laikyti dekoruotose vaikiškais elementais, tačiau harmoningai įsiliejančiose į bendrą erdvę. Kai visi elementai dera tarpusavyje ir išlaikoma bendra interjero stilistika, kuriamas vientisumo įspūdis ir jaukumas bendroje svetainės zonoje.“

Kitas svarbus aspektas, kurį nedideliame būste akcentuoja S. Očikaitė, tai daiktų pasidėjimo vietos. Ji rekomenduoja jų suplanuoti kiek galima daugiau. Specialistė pataria rinktis uždaras daiktų pasidėjimo vietas, nes jos padeda sukurti vizualiai erdvesnės ir lengvesnės aplinkos įspūdį, be to, namai atrodo tvarkingiau. Tad reiktų vengti atvirų lentynų, neapkrauti buto daiktais, kad namai neatrodytų lyg užteršti daiktais.

„Geriausia visiems daiktams surasti vietas ir juos paslėpti, pvz.: rečiau naudojamus daiktus, lagaminus ar sporto inventorių, galima laikyti patalynės dėžėje po lova“, – pataria interjero dizainerė.

BONAVADar viena vieta, kurioje nedideliame bute galima įrengti papildomą daiktų susidėjimo vietą – tai TV zona, kurioje dažniausiai norisi kokio nors baldo, tad aplink TV galima suprojektuoti negilią spintą.

„Kaip tik bute, kuriame gyvenu, tarp miegamojo ir svetainės erdvės yra suformuotas baldas, kuriame iš svetainės pusės yra uždaros lentynos, o viduryje pakabintas TV, tad vienu metu turiu ir erdves skiriantį elementą ir funkcinę daiktų pasidėjimo zoną,“ – pasakoja S. Očikaitė.

Jaukių namų kūrėja atskleidžia ir dar keletą gudrybių, pasak jos, vonios kambaryje ant skalbyklės galima statyti tam pritaikytą praustuvą, o virtuvėje virš indaplovės kaitlentę. Jei virtuvė nedidelė, kad turėtumėtė daugiau vietos gamybos zonai, verta pasvarstyti apie dviejų vietų kaitlentę. Svarbu ir funkcionaliai planuoti pačią spintą, kuri dažniausiai būna viena visame bute ir joje reikia sutalpinti ir lauko, ir kasdienius drabužius.

Anot S. Očikaitės, mažose erdvėse nereikėtų nuvertinti gero apšvietimo ir pataria pagalvoti apie skirtingus apšvietimo scenarijus: bendrąjį, foninį ir funkcinį. Jei pavyksta įgyvendinti visus tris, tuomet namuose galima sukurti skirtingą emociją, mėgautis komfortu ir jaukumu.

BONAVASienų ir baldų spalvos yra dar vienas optiškai išplėsti erdvę padedantis elementas. Šviesios spalvos erdvę optiškai didina, o tamsios mažina. Panašių atspalvių sienų dažų ir baldų spalva taip pat dar labiau išplečia erdvę.

Veidrodžiai nedideliame interjere, ypač tokie, kuriuose galite matyti atspindžius visu ūgiu, vizualiai didins erdvę. Norėdami sukurti aukščio ir erdvės įspūdį, rinkitės įvairias vertikales: tąšelius, užuolaidų kolonas, veidrodžius nuo grindų iki pat lubų.

Pasinaudoję šiais patarimais susikursite funkcionalius ir poreikius tenkinančius namus net ir nedideliame plote, o galbūt visgi nuspręsite įsigyti specialistų jau atidžiai suplanuotus butus su visa apdaila, kur galėsite gerokai greičiau mėgautis įkurtuvių džiaugsmais.

„Bonava Lietuva“ / FB nuotr.

Statybunaujienos.lt
Žymės  Interjeras
Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2022-12-06 09:20
Vilniaus Tyzenhauzų g. kils išskirtinis būsto projektas „Tyzenhaus by CITUS“. Jo priešprojektiniai pasiūlymai pateikti svarstyti savivaldybei. Projekto savininkas – UAB „Vilnius east“, o valdytojas – nekilnojamojo turto (NT) paslaugų kompanija „Citus“. Investicijos į projektą sieks apie 16,23 mln. E...
nuotrauka
2022-12-01 15:46
Naujasis Pavilnio bendruomenės daugiafunkcis centras planuojamas toje vietoje, kur iki pernai veikė medinuke įsikūrusi senoji rajono biblioteka adresu Garsioji g. 3. Pavasarį centro, kuriame bus perkeltas ir sukauptas bibliotekos lobynas, projektui bus skelbiamas architektūrinis konkursas, laimėtoja...
nuotrauka
2022-12-01 10:12
Virtuvės erdvė neretai vadinama namų širdimi: joje dažniausiai prasideda ir baigiasi diena, gimsta kulinariniai šedevrai, čia yra šeimos susitikimų bei pokalbių vieta. Todėl įsirengti šią zoną daugelis nori patogiai, praktiškai, funkcionaliai ir, žinoma, estetiškai. Tačiau virtuvės projektavimas kar...
nuotrauka
2022-12-01 07:36
Ruošiantis Kalėdoms Vilniaus Paupio rajonas pasipuošė netradicinėmis šventinėmis dekoracijomis. Čia skirtingose vietose įsikūrė šeši kailiniuoti sniego žmonės – dalis jų gali pasigirti net 3,5 metro ūgiu.
nuotrauka
2022-11-30 15:32
Sparčiai besikeičiantis sostinės Šnipiškių rajonas pasižymi kontrastais – jame ir aukščiausi Vilniaus dangoraižiai, ir šalia – medinė nuosavų namų architektūra. Kaip šiame rajone surasti balansą? Ko jame trūksta ir koks aplinkinių gatvių, tokių kaip Krokuvos ar Lvivo, charakteris? Miesto planuotojai...
nuotrauka
2022-11-23 06:29
Naujos statybos būtą įsirengti gali būti sunki užduotis. Pradedant virtuvės ar svetainės baldais, baigiant miegamojo įrenginėjimu. Kas svarbiausia, įrenginėjant miegamojo kambarį savo naujos statybos bute?
nuotrauka
2022-11-21 15:57
Cepelino spalvos dangus, vis pabarstantis snaigių, apgaubė mūsų rudenišką kraštovaizdį. Bet net ir niūrokus lietuviškus orus galima praskaidrinti. Kalbant apie būstą, geriausias receptas - skoningi architektūriniai bei dizaino sprendimai. Drąsiomis idėjomis, kaip įsirengti jaukius ir spalvingus namu...
nuotrauka
2022-11-18 15:36
Pirmasis sniegas atneša kalėdinę nuotaiką. O iki gruodžio likus vos daugiau nei savaitei pradedame galvoti, kaip namuose sukurti jaukią švenčių laukimo nuotaiką. Dekoratorė Esterė Gedvilaitė-Valatkienė pasakoja, kad šį sezoną dekoruojant namus populiaru atsigręžti į gamtą, iš jos pasisemti natūralum...
nuotrauka
2022-11-18 14:24
Į aplinką harmoningai įsiliejantis fasadas, dvi modernios koncertų salės su preciziška akustika, transformuojama konferencijų, kongresų erdvė, tvariais sprendimais paremta šildymo bei vėsinimo sistema. Visa tai ir kur kas daugiau architektai numato M. K. Čiurlionio koncertų centro Kaune vizijoje.
nuotrauka
2022-11-16 06:56
Lapkričio 15 d. prasidėjo dalyvių, norinčių, kad jų namus ar verslo patalpas nemokamai atnaujintų IKEA interjero dizaineriai, atranka. Aštuoniems laimingiesiems interjero dizainerių komanda ne tik atnaujins pasirinktas namų erdves IKEA baldais ir aksesuarais, tačiau ir pademonstruos, kaip tai padary...
nuotrauka
2022-11-11 11:29
Nepaisant pandemijos nulemtų pokyčių ir įsitvirtinusio hibridinio darbo modelio, patogią ir produktyvią darbo aplinką užtikrinančių biuro erdvių reikšmė nė kiek nesumenko. Priešingai – įmonės savo biuro patalpoms tampa vis reiklesnės ir vis daugiau investuoja į kokybišką jų įrengimą. Statybos eksper...
nuotrauka
2022-11-11 09:51
Pilaitė – vienas iš jauniausių sostinės rajonų, kuriame pirmieji gyvenamieji daugiabučiai dygti pradėjo vos prieš tris dešimtmečius. Dabar ji yra bene greičiausiai augantis Vilniaus rajonas, kuris ateityje turėtų tapti vienu iš mažųjų sostinės centrų. Kaip Pilaitė atrodys 2032-aisiais, komentuoja mi...
nuotrauka
2022-11-11 06:07
Šių metų kalėdiniams papuošimams daugiausia įtakos turės tradicijos ir ryšys su gamta. Daug kur matysime tipinių žiemos švenčių elementų ir spalvų: raudonos, žalios, auksinės, o kartu su jomis – ir žemiškų tonų. Svarbiausia taisyklė puošiant namus – paprastumas: geriau mažiau negu viskas kartu ir pe...
nuotrauka
2022-11-08 14:36
Pastaraisiais metais išmaniosios namų technologijos sparčiai tobulėja, jos neaplenkia ir namų apšvietimo sprendimų. Išmanusis apšvietimas ne tik padeda susikurti inovatyvius namus, bet ir sunaudoja mažiau energijos, tausoja aplinką.
nuotrauka
2022-10-28 16:02
Pažintis su Vilkpėde prasideda vos įvažiavus į Vilnių: gamyklos, pramonė, šiluminės „monstras" ir tik šiaurinėje dalyje įsikūrę sovietmečiu dvelkiantys gyvenamieji rajonai. Tokią Vilkpėdę iki šiol matė praeiviai. Tačiau urbanistai šį didžiulį 10,8 kv. km plotą mato kaip išskirtinį potencialą. Tokios...
nuotrauka
2022-10-27 10:37
Orui vis žvarbėjant, namuose norisi jaustis kuo jaukiau, todėl ruduo – puikus metas atsinaujinti. O norint į namus įnešti šiek naujų spalvų – tereikia trupučio fantazijos ir vos kelių naujų interjero akcentų, šiltesnių tonų namų tekstilės.
nuotrauka
2022-10-18 07:41
Vilniaus miesto Vilkpėdės rajone planuojamo daugiafunkcio kultūros, pramogų, verslo ir prekybos kvartalo „Akropolis Vingis“ projektiniams pasiūlymams, kurie liepos mėnesį buvo pristatyti visuomenei, pritarė Vilniaus miesto savivaldybė. Naujo kvartalo statybas numatoma pradėti ne anksčiau nei 2023 m....
nuotrauka
2022-10-17 15:01
Lietuvos dizaino forumas jau dešimtus metus iš eilės organizavo „Gero dizaino“ apdovanojimų teikimo ceremoniją. Šiemet ji vyko spalio 12 dieną Kaune, verslo centre BLC. Renginys yra programos „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ dalis.
nuotrauka
2022-10-17 08:39
Vilniaus rotušėje spalio 13 d. įteikti Lietuvos architektų sąjungos konkurso „Žvilgsnis į save 2021-2022“ apdovanojimai.
nuotrauka
2022-10-17 08:17
Paskelbti projekto „Daugiabučių gyvenamųjų namų kompleksas Daugėliškio g. 33A, Vilniuje“ kviestinio architektūrinio konkurso nugalėtojai.

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras