2023 kovo 23 d. ketvirtadienis, 7:00
Reklama  |  facebook

Interjero dizaineriai: kas svarbiau – praktiškumas ar vaizdas

2023-03-14 16:48
Namai – tai vieta, kur galima atsipalaiduoti ir mėgautis komfortu. Todėl jų apdaila yra vienas svarbiausių interjero dizaino aspektų, atliekančių esminį vaidmenį kuriant svajonių būstą. Jaukūs namai ne tik suteikia estetinę vertę gyvenamajai erdvei, bet ir teigiamai veikia nuotaiką, emocinę būseną.
nuotrauka
Pexels.com nuotr.


Minimos įmonės
Kesko Senukai Lithuania, UAB
Anot pranešime cituojamų „Senukų“ dizainerių, planuodami namų apdailą, turėtumėte apgalvoti kiekvieną žingsnį – nuo dizaino iki estetikos, nuo funkcionalumo iki ilgaamžiškumo, nuo smulkių išlaidų iki bendro biudžeto. Tinkamas planavimas padės išvengti nenumatytų aplinkybių, sutaupys laiko ir pinigų. Taip pat svarbu nepamiršti savo asmenybės, individualumo, kad namų erdvėje jaustumėtės jaukiai ir patogiai.

Populiariausios – natūralios medžiagos, pastelinės spalvos

Specialistų teigimu, pastaraisiais metais itin populiarios tapo natūralios medžiagos – medis, akmuo, molis, betonas. Todėl jaukių akcentų namuose ieškantiems pirkėjams verta rinktis akmens rašto plyteles, metalo ir stiklo elementus, natūralaus akmens paviršius.

Taip pat vėl populiarūs įvairūs smėlio atspalviai, derinami su sodriomis spalvomis. Šviesesnės spalvos, pavyzdžiui, balta spalva ir pasteliniai variantai sukuria didesnės erdvės pojūtį, todėl jas dažnai renkasi mažų būstų gyventojai. O siekiantys namuose sukurti prabangos įspūdį, turėtų rinktis tamsius tonus – juodos ar pilkos spalvos variantus.

Madingų interjero elementų vonios kambaryje norintiems naujakuriams rekomenduojama pasidomėti atviromis dušo sienelėmis, juodos arba aukso spalvos santechnika, įmantresnių formų rankšluosčių džiovintuvais bei didelio formato plytelėmis. Svetainėje šiuolaikišką interjero įspūdį sukurs klasikiniai baldai, didelių matmenų šviestuvai, LED juostų apšvietimas lubose.

Dėmesys tvarumui ir ilgaamžiškumui

Interjerus kuriantys „Senukų“ dizaineriai sako, kad šiuo metu dominuoja minimalistiniai arba modernios klasikos interjerai, neretai pasirenkamas skandinaviškas stilius. Vis tik jie rekomenduoja pasidomėti interjero dizaino stiliais, kurie padės išryškinti individualų skonį. Juk namai – asmeninė erdvė, turinti atspindėti šeimininkų asmenybes.

Pexels.com nuotr. 

Pastebima tendencija, kad smarkiai auga dėmesys tvarumui. Įsirengiantieji namus vis dažniau domisi, iš ko yra pagamintos prekės, ar jos tvarios ir yra draugiškos gamtai ir aplinkai. Dizainerių teigimu, labai svarbus ir praktiškumas, ieškoma žinomų prekės ženklų, vertinama kokybė ir ilgaamžiškumas.

Dizaino įvertinimui – 3D namų vizija

Ieškodami geriausių sprendimų, kaip įrengti savo namus, žmonės vis dažniau kreipiasi į profesionalius dizainerius, norėdami jų konsultacijų ir projektavimo paslaugų. Prekybos tinklo statistika rodo, kad apie 70 proc. žmonių kreipiasi dėl bendro interjero ir tik kas trečias – dėl detalių, pvz., užuolaidų ar šviestuvų, parinkimo.

Dažniausiai naujakuriai kreipiasi jau turėdami savo būsto viziją. Vis tik projektavimo eigoje, atsižvelgiant į patalpos dydžius, pradinė vizija gali pasikeisti iš esmės. Taip pat svarbu nepamiršti, kad kai kurie daiktai ar detalės, kurios buvo pamatytos interjero nuotraukose, gali visai kitaip atrodyti namuose.

Iš dizainerio dažniausiai tikimasi ne tik pagalbos, derinant spalvas bei medžiagas, bet ir ieškant patarimų, kaip tinkamai sutalpinti norimus elementus patalpoje. Naujakuriai nori pamatyti ir 3D savo namų vizijos variantą, kad galėtų įvertinti, ar tikrai visi suplanuoti sprendimai jiems yra tinkami.

Susidomėjimas namų atnaujinimo sprendimais itin išauga prasidėjus pavasariui. Prekybos tinklo atstovai pastebi, kad šiuo laikotarpiu išauga plytelių, santechnikos prekių, grindų dangos, dažų ir įvairių šviestuvų paklausa. Šių kategorijos prekės yra perkamos tiek fizinėse, tiek elektroninėje parduotuvėje.

Praktiškumas svarbiau už vizualinį vaizdą

Specialistai atkreipia dėmesį, kad žmonės, kurie įsirenginėja arba renovuoja būstą patys, nepasikliaudami profesionalų patarimais, padaro klaidų, kurios neretai pareikalauja papildomo laiko ir išlaidų. Pavyzdžiui, nesuderina spalvų, naudoja 3 ar net 4 spalvas vienoje erdvėje, netinkamai pasirenka daiktus, nesuderina jų spalvų ir raštų.

Taip pat neretai neįvertinami realūs baldų išmatavimai, funkciškai netinkamai suprojektuojamas apšvietimas, klaidingai apskaičiuojami reikiamų medžiagų kiekiai.

Su nemenkomis problemomis susiduria ir tie klientai, kurie neteisingai suplanuoja savo būsto išplanavimą – jie neįvertina praktiškumo aspekto, galvodami tik apie vizualinį vaizdą, pabrėžia „Senukų“ dizaineriai. 

Statybunaujienos.lt
Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2023-03-22 07:24
Moderni architektūra, saugumas, gera garso ir šilumos izoliacija. Tai yra savybės, kurias garantuoja profilių sistema GEALAN-LINEAR®. Dar vienas svarbus jos išskirtinumas šiuolaikinėje rinkoje – suderinamumas su kitomis sistemomis, galimybė panaudoti kitų sistemų priedus, iki minimumo sumažinant ski...
nuotrauka
2023-03-22 05:27
„Geros architektūros apibrėžimas nuolat kinta. Klimato kaitos kontekste gera architektūra yra ta, kuri padeda prisitaikyti prie naujų pokyčių. Karo Ukrainoje kontekste – ta, kuri visų pirma yra saugi. Tačiau šalia kintančių savybių yra ir nekintamų bruožų. Vienas jų – estetika. Gera architektūra vis...
nuotrauka
2023-03-14 16:32
Vonios kambarys – patalpa, į kurią užsukama kasdien. Ir čia, tikina interjero dizainerė Deimantė Uleckytė, turėtų karaliauti gerai iš anksto apgalvota apšvietimo sistema. Nuo ko pradėti jos kūrimo procesą? Kokius šiuolaikiškus šviesos sprendimus įkurdinti vonios kambaryje, kad jis būtų patogus bei j...
nuotrauka
2023-03-10 14:16
Ekspertai sako, kad jau visai netrukus didžioji dalis pasaulio gyventojų įsikurs miestuose, kuriems prireiks dar labiau augti ir plėstis. Tačiau apie tai kalbantis architektas Algirdas Kaušpėdas pastebi – Lietuvai toks iššūkis kol kas neaktualus, kadangi iš mūsų šalies pastaruoju metu išvyko daug žm...
nuotrauka
2023-03-08 05:16
Vilniaus savivaldybė skelbia Žirmūnų irklavimo bazės architektūrinės idėjos konkursą. Konkurso dalyvių pateiktos projektinės idėjos bus vertinamos techniniu, meniniu ir ekonominiu požiūriu.
nuotrauka
2023-03-02 13:32
Architektūroje meninė kokybė būtina. Tačiau kokią – meniškai vertingą ar socialiai atsakingą architektūrą pasirinkti? Kokios vertybės dabar svarbiausios ir kaip architektūrą vertinti stebint ne eksperto akimi? Šiuo metu vyksta Nacionalinių architektūros apdovanojimų paraiškų teikimui, šia proga eksp...
nuotrauka
2023-03-01 05:34
Vilnius – dinamiškas miestas, kuris nuolat plečiasi ir keičiasi. Per kelis pastaruosius metus vilniečiai iš naujo atrado Naujamiesčio ir Paupio privalumus. Anot ekspertų, pastebimai įsibėgėja ir kelių kitų Vilniaus rajonų, kurių potencialas nebuvo iki galo išnaudotas, transformacijos. Pagrindinis po...
nuotrauka
2023-02-23 09:08
Lietuvos architektų rūmų (Rūmų) Profesinės etikos taryba (PET) išnagrinėjo arch. Rimo Grigo skundą dėl arch. Kęstučio Bakanausko ir arch. Dalios Kriaučiūnienės galimai padarytų profesinės etikos pažeidimų.
nuotrauka
2023-02-22 11:02
2025 m. pradžioje pirmieji keleiviai išvyks iš naujojo terminalo Vilniaus oro uoste, o pats objektas neabejotinai taps vienu iš svarbiausių projektų Lietuvos oro uostų istorijoje. Šio terminalo architektas Artūras Asauskas teigia, kad pastatas spręs senuosiuose terminaluose esančias problemas ir tie...
nuotrauka
2023-02-20 12:37
Vyriausybės posėdyje dvylikai kūrėjų už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui paskirtos Vyriausybės kultūros ir meno premijos. Viena iš jų – garsiam architektui, pedagogui prof. Gintarui Čaikauskui.
nuotrauka
2023-02-15 14:59
Paviešinti bendrovės „Darnu Group“ planuojamo naujo prestižinio kvartalo šalia Neries upės ir Karoliniškių draustinio projektiniai pasiūlymai bei pirmosios vizualizacijos. Planuojama, kad 8,3 ha teritorijoje bus pastatyta apie 680 butų, įrengta apie 900 kv. m ploto komercinių patalpų, sukurtos kokyb...
nuotrauka
2023-02-15 06:30
Dušo patirtis stilingai: dieną pradėkite atgaivinančiu maloniu dušu ryte, o dienos stresą nuplaukite švelnia dušo srove vakare.
nuotrauka
2023-02-14 14:30
Sostinės Naujamiestyje buvusio siuvimo fabriko „Lelija“ kompleksas visiškai pasikeis. Vystytojas planuoja sutvarkyti 2,1 ha teritoriją, dalį pastatų rekonstruoti ir juose įrengti administracines patalpas, dalį nugriauti ir įrengti viešąsias erdves.
nuotrauka
2023-02-11 05:34
Švarus vanduo yra vienas iš svarbiausių išteklių žemėje. Keisdami savo įpročius ir mažindami kasdienį jo suvartojimą, galime ne tik sutaupyti pinigų, bet ir labiau tausoti aplinką. Pirmenybę teikdami dušui o ne voniai, galime sutaupyti iki 3 kartų daugiau vandens.
nuotrauka
2023-02-09 05:09
Sostinės Pilaitėje, prie naujai pastatytos Šv. Juozapo bažnyčios ir tik pernai duris atvėrusios Pilaitės gimnazijos, planuojama įrengti naują viešąją erdvę. Ji bus atvira visiems – skvere galės ilsėtis, susitikti ir organizuoti renginius parapijiečiai ir aplink gyvenantys pilaitiškiai.
nuotrauka
2023-02-09 05:03
Jau galima teikti paraiškas Nacionaliniams architektūros apdovanojimams (NAA), kurie įvyks liepos 1-ąją. Architektai ir urbanistai gali pretenduoti į devynias apdovanojimų kategorijas ir didįjį prizą, kuriuo bus apdovanotas geriausias kūrinys, išrinktas iš visų kategorijų nugalėtojų. NAA organizuoja...
nuotrauka
2023-02-08 10:36
Dabartinė daugiabučių atnaujinimo programa iš esmės buvo skirta stambiaplokščių daugiabučių sovietinės statybos namų atitvarų šiluminės varžos pagerinimui ir niekaip nesprendžia pagrindinių sovietmečiu statytų rajonų problemų. Tokią nuomonę socialiniuose tinkluose išsakė Vilniaus m. savialdybės vyri...
nuotrauka
2023-02-01 10:00
Norint geriau suprasti žmones ir jų gyvenimą skirtingais laikmečiais, nebūtina skaityti istorines knygas ar žiūrėti dokumentiką, tam gali užtekti ir lėtai pasivaikščioti miestų gatvėmis, pakelti akis ir gerai įsižiūrėti į namų fasadus. Pasak Kauno Technologijos Universiteto Statybos ir architektūros...
nuotrauka
2023-01-31 06:33
Esamos degalinės Nidoje teritorijoje planuojama teikti naujas paslaugas – įgyvendinus čia esančių pastatų rekonstrukciją numatoma įkurti savitarnos plovyklą, o padidinus prekybos patalpų tūrį – sudaryti galimybes prekybos centro veiklai.
nuotrauka
2023-01-30 13:09
Įsigyti poreikius atitinkantį būstą – nelengvas galvosūkis, kaip ir būsto remontas ar įrengimas, kuris neretai tampa ne tik nesibaigiančių konfliktų ar problemų sprendimu, bet ir daug kainuojančiomis klaidomis. Vienas iš būdų užtikrinti sklandesnį įrengimo procesą – interjero dizainerių konsultacijo...

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras