2023 spalio 4 d. trečiadienis, 6:25
Reklama  |  facebook

Interjero dizaineriai: kas svarbiau – praktiškumas ar vaizdas

2023-03-14 16:48
Namai – tai vieta, kur galima atsipalaiduoti ir mėgautis komfortu. Todėl jų apdaila yra vienas svarbiausių interjero dizaino aspektų, atliekančių esminį vaidmenį kuriant svajonių būstą. Jaukūs namai ne tik suteikia estetinę vertę gyvenamajai erdvei, bet ir teigiamai veikia nuotaiką, emocinę būseną.
nuotrauka
Pexels.com nuotr.


Minimos įmonės
Kesko Senukai Lithuania, UAB
Anot pranešime cituojamų „Senukų“ dizainerių, planuodami namų apdailą, turėtumėte apgalvoti kiekvieną žingsnį – nuo dizaino iki estetikos, nuo funkcionalumo iki ilgaamžiškumo, nuo smulkių išlaidų iki bendro biudžeto. Tinkamas planavimas padės išvengti nenumatytų aplinkybių, sutaupys laiko ir pinigų. Taip pat svarbu nepamiršti savo asmenybės, individualumo, kad namų erdvėje jaustumėtės jaukiai ir patogiai.

Populiariausios – natūralios medžiagos, pastelinės spalvos

Specialistų teigimu, pastaraisiais metais itin populiarios tapo natūralios medžiagos – medis, akmuo, molis, betonas. Todėl jaukių akcentų namuose ieškantiems pirkėjams verta rinktis akmens rašto plyteles, metalo ir stiklo elementus, natūralaus akmens paviršius.

Taip pat vėl populiarūs įvairūs smėlio atspalviai, derinami su sodriomis spalvomis. Šviesesnės spalvos, pavyzdžiui, balta spalva ir pasteliniai variantai sukuria didesnės erdvės pojūtį, todėl jas dažnai renkasi mažų būstų gyventojai. O siekiantys namuose sukurti prabangos įspūdį, turėtų rinktis tamsius tonus – juodos ar pilkos spalvos variantus.

Madingų interjero elementų vonios kambaryje norintiems naujakuriams rekomenduojama pasidomėti atviromis dušo sienelėmis, juodos arba aukso spalvos santechnika, įmantresnių formų rankšluosčių džiovintuvais bei didelio formato plytelėmis. Svetainėje šiuolaikišką interjero įspūdį sukurs klasikiniai baldai, didelių matmenų šviestuvai, LED juostų apšvietimas lubose.

Dėmesys tvarumui ir ilgaamžiškumui

Interjerus kuriantys „Senukų“ dizaineriai sako, kad šiuo metu dominuoja minimalistiniai arba modernios klasikos interjerai, neretai pasirenkamas skandinaviškas stilius. Vis tik jie rekomenduoja pasidomėti interjero dizaino stiliais, kurie padės išryškinti individualų skonį. Juk namai – asmeninė erdvė, turinti atspindėti šeimininkų asmenybes.

Pexels.com nuotr. 

Pastebima tendencija, kad smarkiai auga dėmesys tvarumui. Įsirengiantieji namus vis dažniau domisi, iš ko yra pagamintos prekės, ar jos tvarios ir yra draugiškos gamtai ir aplinkai. Dizainerių teigimu, labai svarbus ir praktiškumas, ieškoma žinomų prekės ženklų, vertinama kokybė ir ilgaamžiškumas.

Dizaino įvertinimui – 3D namų vizija

Ieškodami geriausių sprendimų, kaip įrengti savo namus, žmonės vis dažniau kreipiasi į profesionalius dizainerius, norėdami jų konsultacijų ir projektavimo paslaugų. Prekybos tinklo statistika rodo, kad apie 70 proc. žmonių kreipiasi dėl bendro interjero ir tik kas trečias – dėl detalių, pvz., užuolaidų ar šviestuvų, parinkimo.

Dažniausiai naujakuriai kreipiasi jau turėdami savo būsto viziją. Vis tik projektavimo eigoje, atsižvelgiant į patalpos dydžius, pradinė vizija gali pasikeisti iš esmės. Taip pat svarbu nepamiršti, kad kai kurie daiktai ar detalės, kurios buvo pamatytos interjero nuotraukose, gali visai kitaip atrodyti namuose.

Iš dizainerio dažniausiai tikimasi ne tik pagalbos, derinant spalvas bei medžiagas, bet ir ieškant patarimų, kaip tinkamai sutalpinti norimus elementus patalpoje. Naujakuriai nori pamatyti ir 3D savo namų vizijos variantą, kad galėtų įvertinti, ar tikrai visi suplanuoti sprendimai jiems yra tinkami.

Susidomėjimas namų atnaujinimo sprendimais itin išauga prasidėjus pavasariui. Prekybos tinklo atstovai pastebi, kad šiuo laikotarpiu išauga plytelių, santechnikos prekių, grindų dangos, dažų ir įvairių šviestuvų paklausa. Šių kategorijos prekės yra perkamos tiek fizinėse, tiek elektroninėje parduotuvėje.

Praktiškumas svarbiau už vizualinį vaizdą

Specialistai atkreipia dėmesį, kad žmonės, kurie įsirenginėja arba renovuoja būstą patys, nepasikliaudami profesionalų patarimais, padaro klaidų, kurios neretai pareikalauja papildomo laiko ir išlaidų. Pavyzdžiui, nesuderina spalvų, naudoja 3 ar net 4 spalvas vienoje erdvėje, netinkamai pasirenka daiktus, nesuderina jų spalvų ir raštų.

Taip pat neretai neįvertinami realūs baldų išmatavimai, funkciškai netinkamai suprojektuojamas apšvietimas, klaidingai apskaičiuojami reikiamų medžiagų kiekiai.

Su nemenkomis problemomis susiduria ir tie klientai, kurie neteisingai suplanuoja savo būsto išplanavimą – jie neįvertina praktiškumo aspekto, galvodami tik apie vizualinį vaizdą, pabrėžia „Senukų“ dizaineriai. 

Statybunaujienos.ltArchitektūra. Interjeras

nuotrauka
2023-09-29 15:14
Namų interjeras yra vizualus šeimininko asmenybės atspindys, kuriuo jis atskleidžia ne tik savo individualų stilių, bet ir tam tikra prasme papasakoja apie save istoriją. Išskirtinius interjerus kurianti dizainerė Agnė Stanikūnaitė-Pocienė, sako, kad įrenginėdama nuosavus pajūrio namus, ji neišvengė...
nuotrauka
2023-09-26 12:20
Lygiai kaip drabužių ir aksesuarų mados, namų dizaino tendencijos yra cikliškos – tai, kas buvo populiaru prieš kelis dešimtmečius, beveik visada sugrįžta. Panašu, kad taip nutiko ir su tapetais, kurie neseniai grįžo į interjero mados viršūnes.
nuotrauka
2023-09-22 06:23
Šviesa – itin svarbi kiekvienoje erdvėje, kurioje leidžiame laiką. Mūsų klimato zonoje natūralios šviesos nėra itin daug. Todėl įrengiant namus, būtina suplanuoti tinkamą apšvietimą.
nuotrauka
2023-09-21 09:30
Pasaulyje gerai žinomas SIKA prekinis ženklas, kuriuo žymimos specifinės cheminės medžiagos, skirtos statybai, turi 113 metų patirtį, kuri prasidėjo Šveicarijoje. Šimtametė kompanijos istorija yra pagrindas, ant kurio kuriami modernios rinkos produktai ir kuris liudija šimtmečio patikrintą patikimum...
nuotrauka
2023-09-18 15:40
Lietuvos rinkai šiemet pristatyta inovatyvi skaitmeninė namų sistema JUNG HOME taps svarbiausiu akcentu specialiai tarptautinei parodai „Supernamai 2023“ sukurtame JUNG stende. Rugsėjo 29–spalio 1 d. „Litexpo“ parodų centro lankytojai, užsukę į šį interaktyvų stendą, turės unikalią galimybę ne tik i...
nuotrauka
2023-09-18 11:31
Rijade (Saudo Arabija) šiuo metu vykstančioje UNESCO Pasaulio paveldo komiteto 45-ojoje sesijoje Kauno modernizmo architektūra įrašyta į Pasaulio paveldo sąrašą, pritarus Pasaulio paveldo komiteto šalims narėms ir atsižvelgus į ekspertų rekomendacijas.
nuotrauka
2023-09-14 14:01
Pradedamas įgyvendinti naujas tvarus projektas „Sand Offices". Naujas verslo centras iškils sostinės Žalgirio ir Linkmenų gatvėse esančio seno administracinio pastato vietoje ir pasiūlys modernius inovatyvaus dizaino biurus.
nuotrauka
2023-09-07 11:44
Vartotojų sąmoningumas apie energijos resursų suvartojimą ir tvarumo svarbą auga, todėl vis daugiau mūsų keičia savo kasdienius įpročius ir netgi namų aplinką. Visgi, ne visi susimąsto, kokį pėdsaką palieka iš pirmo žvilgsnio atrodančios nedidelės buities detalės – namuose esantys jungikliai ar kišt...
nuotrauka
2023-09-07 07:56
Vilniaus senamiesčio ir jo apsaugos zonos tvarkymo (specialųjį) planą planuojama parengti per dvejus metus. Parengtas, šis dokumentas taps pagrindiniu Vilniaus senamiesčio ir jo apsaugos zonos teritorijų planavimo dokumentu, kuriuo, be kita ko, bus numatoma, kokie statybos, rekonstrukcijos, remonto,...
nuotrauka
2023-09-06 12:01
Vonios aksesuarai bei funkcionalios baldų bei sanitarinių sistemų detalės ne tik prisideda prie interjero dizaino, bet ir palengvina kasdienybę. Pavyzdžiui, į sieną montuojamų potinkinių rėmų, skirtų pakabinamiems WC puodams, vandens nuleidimo mygtuko mygtukas tapo išmaniąja sistema, kuri ne tik nul...
nuotrauka
2023-08-30 09:59
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ pasirašė projektavimo darbų sutartį su įmone „2L Architects & Engineers“, kuri rengs naujojo modernaus „Rimi Lietuva“ logistikos centro Lietuvoje projektą. Daugiau kaip 40 tūkst. kvadratinių metrų ploto inovatyvus logistikos centras iškils šalia mag...
nuotrauka
2023-08-17 12:52
Naujų būstų plotas mažėja, todėl interjero dizaineriai stengiasi kuo efektyviau išnaudoti turimą erdvę. Spėjama, kad artimiausiu metu pokyčiai laukai ir vonios kambario.
nuotrauka
2023-08-17 09:35
Tokią idėją perša Kopenhagoje (Danija) vykusiame Pasaulio architektūros kongrese architektams pristatyta gyvenamųjų namų eksperimentinė erdvė „Living Places“ (Gyvenamosios vietos). Tai 7 tvarūs pastatai, kurių anglies dioksido pėdsakas yra rekordiškai mažas, o patalpų mikroklimatas – geriausias savo...
nuotrauka
2023-08-08 10:22
Virtuvė yra viena svarbiausių namų erdvių, o virtuvės baldai gali jai suteikti dar daugiau funkcionalumo ir patrauklumo. Tarp įvairių virtuvės baldų valgomojo stalas užima ypatingą vietą. Prie jo valgoma, bendraujama, kuriami prisiminimai.
nuotrauka
2023-08-03 10:02
Vilniaus vystymo kompanija skelbia atvirą architektūrinį konkursą dėl Pavilnio bendruomenės namų, Garsioji g. 3, rekonstrukcijos. Projekto rėmuose atnaujintos bus ir viešosios erdvės bei privažiavimai iki jų. Viso projekto pabaiga numatoma 2027 m. IV ketvirtį.
nuotrauka
2023-08-02 11:24
Svajojate apie gražiai įrengtus namus, bet jūsų biudžetas labai ribotas? Pasitelkę tinkamą strategiją, galite sukurti stilingą ir patrauklią erdvę neištuštindami savo piniginės.
nuotrauka
2023-07-26 09:43
Didžioji dauguma Turto banko apklausoje dalyvavusių vilniečių pageidautų, kad būsimas ministerijų miestelis A. Goštauto gatvėje būtų žalias, lengvai pasiekimas ir atviras po darbo valandų. Tuo tarpu ministerijų tarnautojai nori ergonomiškų ir įvairių darbo erdvių, maitinimo ir kitų paslaugų.
nuotrauka
2023-07-21 06:40
Lietuvos architektų „Trimonis architects“ suprojektuotas daugiafunkcis kompleksas „U40“, įsikūręs Užupio g. 40, atrinktas į vieno iš prestižiškiausių ir didžiausių pasaulio architektūros ir dizaino festivalių „World Architecture Festival“ (WAF) finalą.
nuotrauka
2023-07-19 13:57
Lietuvos architektų rūmų Taryba buria visuomeninę darbo grupę Laikinosioms priedangų projektavimo gairėms parengti, į kurią kviečia visų atsakingų valstybės institucijų ir nevyriausybinių organizacijų atstovus. Taip pat tikimasi sulaukti ir kolegų iš Ukrainos architektų bendruomenės, atsakingų Ukrai...
nuotrauka
2023-07-19 07:56
100 mln. eurų ir 2500 kvadratinių metrų – tai du skaičiai, kuriuos su nuostaba pastarąjį mėnesį aptaria garsiausi pasaulio architektai. Būtent šiais parametrais jie apibūdina Dubajuje ką tik įgyvendintą projektą, kuriame itin svarbų bei išskirtinį vaidmenį, sulaukusį gausaus visuomenės ir specialist...

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras