2023 gegužės 29 d. pirmadienis, 19:41
Reklama  |  facebook

Internetu valdomos biuro erdvės: Lietuvoje įrengtas trečias toks verslo centras

2022-04-22 07:01
Sparčiai augant verslo centrų statyboms, biurų modernizavimo sprendimai tapo itin aktualūs. Nekilnojamojo turto vystytojai bei įstaigų savininkai vis daugiau dėmesio skiria ne tik išskirtiniam ir ergonomiškam interjerui, bet ir technologiniams įrankiams, padedantiems užtikrinti efektyvų ir modernų biuro valdymą.
nuotrauka
„Do architects“ (Business garden). Norbert Tukaj nuotr.


Minimos įmonės
Vastint Lithuania, UAB
DO architects, UAB
ATEA, UAB
Vienas tokių verslo centrų – „Vastint Lithuania“ bendrovės vystytas ir 2021 m. pabaigoje duris nuomininkams pravėręs Laisvės pr. 10 esantis „Business Garden Vilnius“. Jame įdiegti pažangiausi vaizdo ir garso sprendimai, valdomi išskirtinai internetinio ryšio (IP) tinklais. Kol kas tai tik trečias verslo centras Lietuvoje, kurio infrastruktūra valdoma IP tinklo sprendimų pagrindu ir pirmas, kuomet toks sprendimas kurtas ne pagal vienos konkrečios įmonės poreikius, o įvertinus galimą nuomininkų įvairovę. Projekto įgyvendinimu rūpinosi „Atea“ IT specialistų komanda drauge su kolegomis iš „Biznio mašinų kompanijos“ (BMK), kurie buvo atsakingi už vaizdo ir garso sprendimų apjungimą.

Prioritetas – visapusiškai integruota ir apsaugota sistema

Sparti technologinė pažanga kol kas nežymiai atsispindi biurų rinkoje. Šiame segmente vis dar dominuoja standartiniai sprendimai, kurių technologiniai įrankiai nebepavaldūs ilgalaikėje perspektyvoje, rašoma „Vastint Lithuania“ pranešime. Kaip pažymi „Atea“ projektų vadovas Paulius Kirdeikis, įrengiant biurus būtent pradiniame etape per mažai galvojama apie technologijų integraciją ir jų panaudojimo galimybes ateityje. Tad absoliuti dauguma verslų patalpose turi du sprendimus: įvestą interneto tinklą bei atskirai atvestus ir sujungtus vaizdo bei garso įrangos tinklus. Tokiu atveju kiekviena erdvė yra apribota tiek dėl įdiegtų jungčių, tiek dėl sistemų ar įrangos suderinamumo.

BUISNESS GARDEN VILNIUSIntegruota, apsaugota nuo išorinių grėsmių ir pagal individualius verslo centro poreikius pritaikyta sistema, buvo viena užduočių statant naują biurų kompleksą. „Vastint Lithuania“ vadovas Kęstutis Vedeckis akcentuoja, jog pasaulinės tendencijos biuro nuomos rinkoje jau porą metų krypsta būtent vieninga technologijų valdymo kryptimi. „Business Garden Vilnius“ projektas yra išskirtinis dėl savo masto, nes apima net 6,2 ha teritoriją, kurioje 42 tūkst. kv. m skirta biurams ir prekybai skirtoms patalpoms.

„Norėjome, jog bendrosios centro erdvės būtų valdomos patogiau ir esant poreikiui būtų apjungiamos. Pavyzdžiui, šiuo metu sudiegti sprendimai leidžia centralizuotai valdyti vaizdą ar garsą pagrindiniame pastato vestibiulyje, konferencijų salėje, restorane, susitikimų kambariuose ir net lauko erdvėje. Tai atveria gerokai daugiau galimybių veiklų organizavimui bei leidžia tai atlikti itin patogiai, be daugybės skirtingų valdymo pultelių“, – cituojamas K.Vedeckis.

„Atea“ komandos tikslas šiame projekte buvo sukurti pagrindinį interneto tinklo įvadą bei sujungti serverius, kad nuo jų galėtų būti prijungti vaizdo ir garso sprendimai, užtikrinantys patikimą bevielio ryšio sprendimą viešose vidaus ir lauko erdvėse. Pastatų komplekso viešose erdvėse buvo sudiegta „Aruba“ gamintojo bevielio ryšio įranga, palaikanti naujausią WiFi 6 standartą, prognozuojant, jog ateityje visi įrenginiai veiks būtent jo pagrindu. Jis padeda užtikrinti ženkliai greitesnį ir saugesnį vidinį bevielį ryšį. Apsaugai nuo išorinių grėsmių buvo pasirinktas pasaulyje gerai žinomas saugumo sprendimų gamintojas – „Fortinet“.

Wifi sprendimai pritaikyti ne tik vidaus, bet ir lauko erdvėms

Atsižvelgiant į verslo centro teritorijos dydį, vystytojui buvo itin svarbu užtikrinti internetinio ryšio sprendimus ir vidiniame kiemelyje, tad buvo nutarta wifi prieigos stoteles įrengti ir jame. „Atea“ atstovas P. Kirdeikis pažymi, jog tai vis dar yra retenybė Lietuvos rinkoje, nes dauguma apsiriboja tinklu pastatų viduje: „Išanalizavus aplinkos bevielio tinklo padengiamumą buvo įrengta 13 prieigos taškų. Užduoties įgyvendinimui ieškojome ne tik technologinių sprendimų, bet ir kaip juos priderinti prie bendros pastato aplinkos. Lauko WiFi stotelės yra gana didelės, išsiskiriančios baltos spalvos, tad reikėjo derintis prie parko takelių, apšvietimo stulpų, sporto aikštyno ir žalios erdvės išdėstymo bei pasirūpinti jų dažymu specialiais dažais. Sudiegus stoteles, jos irgi buvo integruotos į bendrą garso sistemą, tad nuo šiol klientas gali valdyti, kokį muzikinį foną ar informaciją transliuoti išorėje. Tai puikiai pasiteisinantis sprendimas organizuojant didesnio masto verslo centro renginius ar kitus įvykius“.

Technologija užtikrina neribotą lankstumą

Integruota ir IP tinklo pagrindu sudiegta vaizdo ir garso sistema yra ne tik patogesnė valdymo atžvilgiu, bet ir kur kas perspektyvesnis bei kaštus taupantis sprendimas ilgalaikėje perspektyvoje. „Iki šiol vyraujantys sprendimai, kai prie tinklo jungiami atskiri vaizdo ir garso įvadai, nulemia, jog sistemas yra labai sunku išplėsti situacijai keičiantis. Biurai ir komandos auga, o laikui bėgant dažnos įmonės poreikiai kinta. Tad jeigu iš anksto nėra apgalvota papildomų jungčių, viską tenka perdaryti arba apskritai diegti iš naujo. IP tinklu kuriama sistema turi dideles išplėtimo galimybes net jei iš karto nenumatėte, kad tam tikrame kabinete visgi turėjo būti ekranas ar garso kolonėlė. Tas pats ir su pastatais. Net ir „Vastint Lithuania“ atveju mes turėjome du atskirus pastatus, lauko erdvę, todėl integruotos sistemos naudojimas leidžia šias erdves apjungti arba sistemą dar labiau išplėsti ateityje“, – privalumus pabrėžia Rolandas Šikšnian, „BMK“ projektų vadovas.

Šiuo atveju itin svarbios ir sistemos plačios panaudojimo galimybės. Galima ne tik neribotai sistemą plėsti, bet ir ją pasiimti kartu, jei visgi tenka keisti biuro erdves. Tai tarsi kompiuterio transportavimas su savimi, kai nebereikia galvoti apie senus išvedžiotus laidus. Tokios sistemos perkėlimas atitinkamai padės gerokai lengviau įsikurti naujoje erdvėje, nes įmonės jau turės jai pritaikytą sprendimą.

Efektyvesnis administravimas nuotoliniu būdu

Sistemos modernizavimas ir perkėlimas į IP tinklą leidžia sutaupyti laiko ir biuro administravimo kaštus. Konkrečių erdvių vaizdo ir garso sprendimai bei bet kokie iškylantys nesklandumai gali būti sprendžiami nuotoliniu būdu. „Tai reiškia, kad išvengiame klasikinių situacijų, kada telefonu bandome paaiškinti, kur ir ką serveryje reikia atlikti. Specialistai gali nedelsiant prisijungti prie sistemos centrinio valdymo punkto ir identifikuoti, kur įvyko gedimas bei situaciją ištaisyti“, – kur kas lengvesnio administravimo niuansus atskleidžia R. Šikšnian.

„Business Garden Vilnius“ verslo centre kiekvienai erdvei buvo paliktas atskiras valdiklis, tačiau taip pat yra ir visos sistemos pagrindinis modulis, valdomas planšetės pagalba. Tad atitinkamai gerokai sumažėja poreikis papildomų sričių specialistams. Užtenka vieno asmens, kuris gali paprastai koordinuoti visų erdvių garso ir vaizdo sprendimus keliais paspaudimais.

Internetio ryšio tinklas taps rinkos standartu

Jau kelerius metus stebėdami kintančias tendencijas, „BMK“ specialistai prognozuoja, jog IP tinklu valdomi garso ir vaizdo sprendimai taps rinkos standartu. Sprendimų patogumas ir gerokai sumažėję diegimo kaštai paskatins keistis net ir didžiausius skeptikus. „Prieš 5-6 m. dauguma garso įrangos gamintojų pradėjo planuoti pereiti į interneto tinklu valdomus sprendimus. Tuomet buvo išleista „Dante“ garso sistema itin prigijusi renginių sferoje. Atitinkamai vaizdo sprendimai pradėjo judėti ta pačia linkme. Ir jei dar prieš 3 metus diegimo kaštai atrodė gana dideli, šiandien situacija yra kardinaliai pasikeitusi. Tad didieji biurų valdytojai turėtų gerai pasvarstyti ar verta likti prie tipinių analoginių rinkos sistemų, kuriose apsistatoma dėžutėmis ir krūva kabelių, bet neturima mobilumo ir praplečiamumo ateityje. Pasirinkus IP tinklą, įmonės turi galimybę susikurti individualizuotą sistemą, kas dažniausiai ir atperka pradines investicijas“, – teigia „BMK“ projektų vadovas.

Integruotos ir IP tinklu valdomos sistemos privalumus jau spėjo įvertinti ir „Vastint Lithuania“. Kaip pažymi įmonės vadovas K. Vedeckis, „tai praplėtė mūsų požiūrį į garso ir vaizdo sprendimų aktualumą verslo erdvėse. Praktiškai išbandę ir įsitikinę, kaip tai palengvina komandos darbą bei suteikia platesnes galimybes nuomininkams, matome perspektyvą atitinkamus sprendimus rinktis ir kituose vystomuose objektuose“. 

Norbert Tukaj nuotr.

Statybunaujienos.lt
Žymės  Verslo centras



Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2023-05-29 14:50
Nekilnojamo turto plėtros kompanija „Hanner“ gavo leidimą verslo centro „Business Stadium Central“ sostinės Rinktinės gatvėje statyboms. Darbus įmonė planuoja pradėti iš karto, investicijos sieks 60 mln. eurų.
nuotrauka
2023-05-29 11:00
Skaitmeninius sprendimus statybos ir gamybos pramonei sėkmingai vysčiusios Lietuvos įmonės sutelkia jėgas naujam etapui prancūzų kapitalo grupėje.
nuotrauka
2023-05-23 14:49
Vilniaus daugiafunkcio komplekso Šeškinėje projektas keliasi į naują etapą – šiandien, gegužės 23 d., išduotas statybos leidimas Nacionaliniam stadionui ir jame įsikursiančiam sporto muziejui. Stadiono statybos darbai – kartu su visu Daugiafunkciniu kompleksu – turėtų būti baigti 2025 m. Projektą vy...
nuotrauka
2023-05-22 09:53
Estijos kapitalo bankas „Bigbank“ suteikė 9,8 mln. eurų finansavimą NT vystymo grupei „Lithome“, įgyvendinančiai aukštos klasės gyvenamąjį kompleksą Vilniaus Naujamiestyje – „Algirdo promenada“. Bendros investicijos į 119 butų ir 10 komercinių patalpų kompleksą sieks 14,5 mln. eurų, o komplekso dydi...
nuotrauka
2023-05-18 11:58
„Eika“ įmonių grupei priklausantis nutolęs saulės elektrinės parkas Klaipėdos rajone jau gamina elektros energiją. Nuo 2023 pavasario 5 megavatų bendros galios elektrinė aprūpina apie 85 proc. „Eika“ grupės dabartinio energijos poreikio.
nuotrauka
2023-05-18 08:04
Statybos pramonė ieško būdų, kaip pagaminti tokius gaminius, kurie pastatams padėtų kuo taupiau naudoti energiją ir būtų tvarūs – paliktų kuo mažesnį anglies dvideginio pėdsaką ir būtų perdirbami. Vienas tokių gaminių – BIOPORAS, kuris naudojamas kaip efektyvi termoizoliacinė medžiaga.
nuotrauka
2023-05-18 06:46
Vyriausybė pritarė Finansų ministerijos pateiktam A. Goštauto gatvės administracinio kvartalo konversijos pirmojo etapo investiciniam projektui. Šis projektas apima pastato, esančio A. Goštauto g. 11, kapitalinį remontą. Skaičiuojama darbų vertė siekia 16,185 mln. eurų, darbus ketinama baigti 2025 m...
nuotrauka
2023-05-18 06:20
Fondas „East Capital Real Estate Fund IV“ susitarė dėl dviejų Vilniuje esančių 10 aukštų biurų pastatų – „Duetto A“ ir „Duetto B“, kurių bendras nuomai skirtas plotas sudaro 17 260 kv. m. Sandoris bus užbaigtas 2023 m. birželio pradžioje.
nuotrauka
2023-05-15 09:39
Lietuvos zoologijos sodo renovacija jau beveik pasiekė tikslą – įgyvendinta daugiau nei 80 proc. numatytų darbų. Pastatyti daugumos gyvūnų vidaus bei žiemojimo pastatai, lauko voljerai, baigtas rekonstruoti senasis žirafų, zebrų pastatas, pastatytas apžvalgos bokštas su liftu, pilnai įrengtas takas ...
nuotrauka
2023-05-15 09:36
Pilnai rekonstravęs vieną universiteto bendrabutį, Kauno technologijos universitetas (KTU) toliau modernizuoja turimus gyvenamosios paskirties pastatus. Siekiant sukurti šiuolaikišką, studento poreikius atitinkančią gyvenamąją aplinką, šiuo metu ruošiami dar kelių KTU bendrabučių rekonstrukcijos pro...
nuotrauka
2023-05-10 13:57
Tradiciškai gegužės pradžioje Videniškių (Molėtų r.) Šv. Lauryno bažnyčioje ir vienuolyno muziejuje paminėta palaimintojo Mykolo Giedraičio diena. Kultūros infrastruktūros centro (KIC) užsakymu pernai buvo atlikti koplyčios ir zakristijų stogų, fasadų tvarkybos (remonto) darbai.
nuotrauka
2023-05-09 07:49
Pavasaris, kaip rodo ilgametė specialistų patirtis, yra geriausias metas apšiltinti sienas ir stogą. Itin svarbu, kad statybų ekspertams siūloma vis daugiau patikimų sprendimų, kurių vienas populiariausių – greičiausio stingimo putų klijai rinkoje „FOME FLEX 60 Seconds Fast Fix“.
nuotrauka
2023-05-08 09:18
„SBA Urban“ naujos koncepcijos verslo miestelio „Urban HUB“ pirmojo etapo statyboms partneriu pasirinko įmonę „YIT Lietuva“. Pasirašytos generalinės rangos sutarties vertė – 30 mln. eurų. Pirmojo etapo darbus numatoma baigti jau 2024 m. pradžioje.
nuotrauka
2023-05-05 11:35
Vilniaus oro uoste prasidėjęs darbų įkarštis vyksta ne tik naujojo terminalo statybų aikštelėje. Intensyviai planuojamas naujas oro uosto išplanavimas, naujos erdvės ir kiti pokyčiai. Pastačius naująjį terminalą ir sujungus jį su esamu, Vilniaus oro uoste keleiviai skrydžių lauks šiuolaikiškoje erdv...
nuotrauka
2023-05-05 10:48
Jau visai netrukus Vilniuje, Viršuliškių rajone, duris atvers naujas 18 aukštų „Sky Office“ verslo centras. Statybos darbus šiuo metu vykdanti darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ sostinės biuro erdvių rinką papildys 8800 kv. m nuomojamo ploto. Projektuodamas naująjį verslo centr...
nuotrauka
2023-05-03 10:08
Dronai skverbiasi į daugelį sričių. Jie reikalingi pramonės, karybos, žemės ūkio, privataus gyvenimo sferose. Statybos sektorius – viena iš sričių, kur vis daugiau ir plačiau naudojami dronai bei jų sistemos.
nuotrauka
2023-05-02 11:32
Buvusiame Subačiaus priemiestyje, šalia Vilniaus gynybinės sienos bastėjos, įsikūrusi rokoko stiliaus Vilniaus Misionierių vienuolyno ir Viešpaties Dangun Žengimo bažnyčia, dar žinoma Misionierių vardu, pasitinka savo grakščiais bokštais ir proporcijomis. Užpernai prasidėjo šio išskirtinio komplekso...
nuotrauka
2023-05-02 11:09
Bendrovės „Realco“ duomenimis, šių metų balandį Vilniaus pirminėje NT rinkoje parduoti 191 būstai ir fiksuota 40 sutarties nutraukimų. Didžioji dalis parduotų būstų yra pastatytuose projektuose. 95 būstai parduoti ekonominiame, 86 vidutiniame ir 10 prestižiniame segmente. Pasak ekspertų, pirkėjus nu...
nuotrauka
2023-05-01 20:20
Balandžio pabaigoje Turto bankas paskelbė apie aukcionuose parduodamus net keturis milijono eurų ir didesnės vertės valstybei nereikalingo turto objektus Vilniaus mieste. Vienas iš jų – buvusių ligoninės pastatų kompleksas su žemės sklypu prestižiniame sostinės Antakalnio rajone. Pradinė šio išskirt...
nuotrauka
2023-04-29 09:59
Terasa yra labiau jausmas nei statinys. Nes joje būti gera. Todėl planuodami terasą, pirmiausia galvokite apie save: ką joje veiksite, kiek daug ar mažiau vietos norite, kuo ji turi kvepėti, kokiomis spalvomis džiuginti, ar vaikščiosite joje basomis. Terasa turi būti jūsų oazė. Kaip tai įgyvendinti?

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas