2023 gruodžio 3 d. sekmadienis, 13:56
Reklama  |  facebook

Išmaniosios sistemos keičia tradicines sąvokas ir gyvenimo būdą

2017-04-28 10:52
Kai fabrikuose buvo sumontuotos pirmosios mašinos, darbininkai jas sulaužė, nes baiminosi netekti darbo. Dabartinis žmogus net šviesos išjungti nebenori pats. Kam daryti tokį niekinį darbą, jeigu per tą laiką galima nuveikti ką nors malonaus? „JUNG Vilnius“ parodoje RESTA pristato sprendimus, keičiančius gyvenimą iš esmės.
nuotrauka
„JUNG Vilnius“ vadovas Raimondas Skurdenis. Portalo Statybunaujienos.lt archyvo nuotr.


Minimos įmonės
JUNG Vilnius, UAB
Išmaniosios telefonspynės keičia atstumo sąvoką

„Šiemet mes pristatome keletą naujienų, viena iš kurių – intelektualios telefonspynės, – sako „JUNG Vilnius“ vadovas Raimondas Skurdenis. – Jūs galite būti, pavyzdžiui, kad ir Amerikoje, bet jei svečias ateis ir paskambins į namų duris, galėsite ne tik atsiliepti į skambutį, bet ir pamatyti, kas atėjo. Jeigu norėsite, galite atėjusįjį įleisti, atidaryti pašto dėžutę, kad paliktų jums siuntinį. Taigi telefonspynė veikia ir kaip paštomatas.“

Iš išorės telefonspynė atrodo beveik taip pat, kaip ir įprasta telefonspynė, bet visa keičiasi paspaudus durų skambutį. Tuomet įsijungia elektroninė įranga, kuri nufotografuoja į duris skambinantį žmogų, ir pradeda filmuoti. Tuo pačiu metu telefonspynė siunčia signalą į namų šeimininko mobilų telefoną arba į išmanų laikrodį. Tokiu būdu realiu laiku galima matyti, kas stovi prie namo durų, ir pasikalbėti.

„Tai nekelia ir jokių problemų kaimynams, nes filmavimo kamera įsijungia tik tuomet, kai kas nors ateina prie durų ir paspaudžia skambutį, – sako R. Skurdenis, juokaudamas, kad svečias gali ir nepatikėti, kad kalbate su juo iš kito pasaulio galo – o gal apgaudinėjate, nes nenorite jo įsileisti.

Kita produktų, kuriuos RESTOJE pristato „JUNG Vilnius“, grupė – naujo dizaino jungikliai LS ZERO. Jų išskirtinumas – montavimas, kai sienoje nelieka jokių išsikišimų, praktiškai – paslepiamas paviršiuje. Minimalistiniuose interjeruose tokie jungikliai suteikia švarumo pojūtį. Jo pasiekti padeda ir plati spalvų paletė – be tradicinių visiems įprastų spalvų dar yra papildoma net 63 spalvų paletė sukurta architekto Le Corbusier. Tad nėra interjero, pastebi R. Skurdenis, prie kurio negalima būtų priderinti jungiklio.

Vyrai, moterys ir išmaniosios technologijos

Pasak „JUNG Vilnius“ vadovo R. Skurdenio, išmaniosiomis technologijomis domisi tiek vyrai, tiek moterys. Tik pastarosios daugiau dėmesio skiria estetikai, ergonomikai, spalvoms, formoms.

„Šeimoje paprastai vyrui atiduodama funkcija rūpintis inžinerija, o moteris dažniausiai priima sprendimus dėl technikos išvaizdos, sprendžia, ar jai ir vaikams bus patogu naudotis, saugu“, – dalinasi R. Skurdenis.

Išmaniąja namų technika arba automatizuotomis namų valdymo sistemomis dažniausiai domisi daugiau išsilavinę žmonės, daugiau pakeliavę, tie, kurie ką nors panašaus jau matė viešbučiuose, pas draugus užsienyje ir pan., nes į Lietuvą technologijos ateina truputį vėluodamos.

„Tačiau mes turime ne tik superišmanius namus ir išmanias telefonspynes, mes turime ir paprastus, bet kokybiškus jungiklius, kurie puikiai tinka bet kuriam žmogui“, – sako išmanius sprendimus siūlančios įmonės vadovas.

Kaip greitai sensta išmani technika

Kai perkame telefoną, koks išmanus jis bebūtų, bet gerai žinome – po dviejų metų jis bus beviltiškai pasenęs. O išmanūs sprendimai, pastebi R. Skurdenis, šiai nuostatai nepavaldūs, šioje srityje galioja kitoks supratimas.
„Name išmaniųjų sistemų nepakeisi – nei laidų pervedžiosi, nei kitų pakeitimų neatliksi – šitos sistemos kuriamos 20–30 metų ir kuriamos taip, kad nepasentų“, – sako R. Skurdenis.

Išmaniosios sistemos valdomos su lietimo jungikliu, kuris pasens, gal pabos dizainas, ir jį galima bus pakeisti nauju. Tačiau esminiai procesai, kaip šviesa, šildymas, signalizacijos, – greitai nesensta. Gali pasikeisti, pavyzdžiui, valdymo būdai: atsiras valdymas balsu ir pan.

Kaip naudotis keliolika išmaniųjų sistemų ir išvengti chaoso?

21-as amžius keičia gyvenimo būdą: žmonės keliauja, neprisiriša prie vietos, tačiau nori jaustis saugiai, komfortiškai su mažiausiomis laiko sąnaudomis ir mažiausiomis pastangomis.

„Žmonės nenori galvoti, kaip pas juos namuose veikia šildymas, ar nebus per šalta, ar neišeikvos per daug energijos. Toks rūpestis jau yra kaip ir atgyvena, – sako R. Skurdenis. – Išmaniosios sistemos praktiškai eliminuoja poreikį domėtis, kaip namuose veikia inžinerinės sistemos. Jos tiesiog veikia ir prisitaiko prie žmogaus gyvenimo būdo sinergiškai. Tai reiškia, kad vėdinimo sistema veikia kartu su šildymo sistema, papildydamos viena kitą ir sugeneruodamos papildomą naudą, nes nėra nieko baisiau, kaip 20 atskirų išmanių sistemų, kurių kiekviena turi savo programėlę, jungiklį ir pan., chaosas, ne gyvenimas.“

„JUNG Vilnius“ vadovas pastebi, kad terminas „išmanus“ dabar tapo itin populiarus, pilna daiktų, priemonių, kurie vadinami išmaniais. Bet iš tikrųjų po terminu „išmanūs namai“ slepiasi labai skirtingos technologijos. Yra profesionalios, kurios palengvina žmonių gyvenimą ir tarnauja po 20–30 metų, ir yra mados reikalas, kaip ir telefonas, kurį reikės keisti, vos pasirodys naujas modelis.

„Jeigu išmaniųjų namų sistema bus profesionali, tai pajusite gyvenimo kokybės šuolį ir galėsite ramiai atostogauti, gyventi ir tą laiką, kurį skirdavote buičiai, skirsite sau, nes kitus darbus už jus padarys automatika“, – sako R. Skurdenis.

Išmaniosios sistemos: nuo valdymo balstu iki valdymo mintimis

Išmaniųjų technologijų pasaulis rengiasi pateikti du sprendimus, kurie pakeis gyvenimą.

Vienas iš jų, vis labiau įsigalintis, – valdymas balsu, nes tai yra pats natūraliausias bendravimo būdas tarp žmonių. Tai kodėl jo nepritaikius bendraujant su technika. Galima duoti komandą balsu, kad išsijungtų šviesos, tačiau galima pasakyti „einu miegoti“ arba „važiuoju atostogauti“ ir sistema žino, ką, su kokiais prietaisais, įrenginiais reikia daryti. Arba galima tai pačiai sistemai pasakyti, kad primintų apie rytojaus susitikimą.

„Tai jau nėra fantastika. Mes esame prastesnėje situacijoje vien todėl, kad Lietuva yra per maža rinka tokioms technologijoms, – apgailestauja R. Skurdenis, nes kuriant tokias technologijas naudojama anglų, vokiečių, ispanų, kinų kalbos. – Yra scenarijai: „aš išeinu į darbą“, „aš grįžau iš darbo“, „išvažiuojame atostogų“, „einu miegoti“. Tai apgalvojamos ir suprogramuojamos situacijos iš anksto. Jas žmogus gali pakeisti. Čia nėra joks stebuklas, tai jau naudojama. Nauja, kad prisidės balsas.“

Tačiau yra kuriamos ir testuojamos technologijos, kurios leistų sistemas valdyti mintimis. Ir tokios studijos jau vyksta, jau yra sukurta aparatūra, kuri gali priimti smegenų transliuojamas komandas. Bet kol kas tam naudojamas specialus šalmas, kuris matuoja smegenų impulsus. R. Skurdenio žodžiais, praeis 20 ar 30 metų, ir technologija, kuri dabar atrodo tarsi fantastika, bus sukurta.

„Užteks pagalvoti, kad aš šiandien norėčiau kepsnio, ir mano šaldytuvas užsakys ir mėsos, ir vyno“, – sako „JUNG Vilnius“ vadovas R. Skurdenis. 

 
Statybunaujienos.ltRESTA

nuotrauka
2023-05-30 13:31
Didžiausiai Baltijos šalyse tarptautinei statybų verslo parodai „Resta“ suteiktas Pasaulinės parodų industrijos asociacijos UFI sertifikatas. Lietuvos parodų ir kongresų centro LITEXPO teigimu, ši paroda yra vienintelė Baltijos šalyse, pelniusi tokį įvertinimą.
nuotrauka
2023-05-03 08:49
Jau penktą kartą Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vykstančios tarptautinės statybų verslo parodos RESTA metu buvo įvardintos įspūdingiausios ekspozicijos. Konkurso „Įspūdingiausios RESTA ekspozicijos“ vertinimo komisija analizavo, kodėl vienoms įmonėms pavyksta būti matomoms, išskirtinėms,...
nuotrauka
2023-04-28 09:26
Jau penktą kartą įvyko konkursas „Įspūdingiausios parodos ekspozicijos“. Jungtinės RESTA ir BALDAI IR DIZAINO SPRENDIMAI 2023 parodos išrinktos įspūdingiausios ekspozicijos, įvardinti jų autoriai.
nuotrauka
2023-04-27 18:59
Ketvirtadienį, balandžio 27 d., LITEXPO atidaryta 3 dienas truksianti didžiausia Baltijos šalyse tarptautinė statybų verslo paroda „Resta 2023". Daugiausia dėmesio joje skiriama energiniam statinių tvarumui, skaitmeninei statybai, profesiniam orientavimui, darniam miestų vystymui ir Ukrainos atstaty...
nuotrauka
2023-04-18 10:43
Išmanių namų ekspertai šių metų tarptautinės statybų verslo parodos RESTA lankytojus balandžio 27–29 d. pasitiks pristatydami tvariam ir komfortiškam gyvenimui sukurtus gaminius. Estetiškų elektros instaliacijos prietaisų ir išmaniųjų sistemų gamintojo JUNG stende didžiausio dėmesio tikimasi naujos ...
nuotrauka
2023-02-03 07:30,      papildyta 2023-04-18 06:50, Komisijos nariai
Tarptautinės statybų verslo parodos RESTA metu jau penktą kartą įvyks konkursas „Įspūdingiausios RESTA ekspozicijos“ (ĮRE). Konkurso metu bus apdovanotos 5 įspūdingiausias ekspozicijas parengusios bendrovės bei architektai/projektuotojai, įrengę nugalėtojų ekspozicijas.
nuotrauka
2022-04-28 07:10
Paroda paprastai suvokiama kaip renginys, kurio metu lankytojams pristatomi eksponatai, sprendimai, veikla. Ir todėl svarbūs du klausimai: ką pristatyti ir kaip tai padaryti.
nuotrauka
2022-04-22 14:24
Medienos vilnos plokštės „Cewood“ Lietuvoje dar itin naujas produktas. Tuo tarpu Latvijoje, namų rinkoje, šis produktas naudojamas labai plačiai: nuo lubų apdailos privačiuose namuose iki daugelio mokyklų, verslo pastatų, kitų objektų atnaujinimo ir statybos projektų.
nuotrauka
2022-04-22 13:27
Mes gaminame priešgaisrinius produktus, kurie skirti pasyviai gaisrinei saugai. Rinkai pristatome įvairius sertifikuotus sprendimus: dūmų šalinimo kanalus, ugniai atsparius ortakius, plieninių ir medinių konstrukcijų apsaugą – tai labai platus spektras sprendimų, dalį kurių su partneriais (UAB FOGO)...
nuotrauka
2022-04-22 11:30
RESTOJE pristatome dvi temas, kurios būdingos mūsų įmonei: išmaniosios technologijos ir dizainas. Parodos lankytojams pristatome naujas išmaniųjų namų sistemas, naujus lietimui jautrius ekranus, šiek tiek pigesnes naujas sistemas valdyti išmanius namus ir kaip visada – naujo dizaino, spalvų jungikli...
nuotrauka
2022-04-20 18:06
Šiemet jau ketvirtą kartą įvyko konkursas „Įspūdingiausios parodos ekspozicijos“. Pamatykite nugalėtojų ekspozicijas.
nuotrauka
2022-04-20 16:54
Šiandien, balandžio 20 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO prasidėjo 4 dienas truksianti tarptautinė statybos ir remonto paroda RESTA, kuri šiemet vyksta kartu su paroda „Baldai ir dizaino sprendimai“.
nuotrauka
2022-04-19 10:52
Jau balandžio 22 d. apie statybų sektoriaus skaitmenizaciją, statybos leidimų išdavimo spartinimą ir reikalingus pokyčius sektoriuje bus diskutuojama jau 11-us metus iš eilės vykstančiame didžiausiame skaitmeninės statybos tematikos renginyje Lietuvoje – tarptautinėje konferencijoje „Skaitmeninė sta...
nuotrauka
2022-04-19 09:22
Žmogus – itin gerai prisitaikanti būtybė. Statybos, energetikos ar susijusių sektorių atveju tai reiškia gebėjimą sukurti ir naudoti technologijas, kurios įveikia ribojimus arba kuria pridėtinių verčių
nuotrauka
2022-04-15 07:48
Po dviejų metų pertraukos „Layher Baltic“ ir Baltijos pastolininkų asociacija BSA rengia antrąjį pastolininkų čempionatą. Dalyvauti jame rengiasi komandos ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Suomijos, Švedijos, Norvegijos.
nuotrauka
2022-04-14 07:37
Kaip susikurti, įsirengti ir apstatyti namus? Kaip tai padaryti meniškai? Kokius baldus rinktis? Kaip estetiką suderinti su patogumu? Tai kiekvieno naujakurio klausimai, kurie neapleidžia ir sugalvojusių atnaujinti būstą.
nuotrauka
2022-04-05 13:26
Gyvai grįžtančioje parodoje RESTA įmonės pristatys ne tik naują požiūrį į tradicinius, įprastus dalykus, bet ir suteiks galimybę gyvai pamatyti tai, ko pasaulyje yra vos kelios dešimtys.
nuotrauka
2022-03-17 15:37
Balandžio 20–23 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vyks didžiausia Baltijos šalyse statybų verslo paroda RESTA. Kartu vyks ir paroda „Baldai ir dizaino sprendimai 2022“.
nuotrauka
2022-03-02 13:45,      papildyta 2022-04-14 06:00, Patikslinta informacija
Tarptautinės statybos ir remonto parodos RESTA metu jau ketvirtą kartą įvyks konkursas „Įspūdingiausios RESTOS ekspozicijos“ (ĮRE). Konkurso metu bus apdovanotos 5 įspūdingiausias ekspozicijas parengusios bendrovės bei architektai/projektuotojai, įrengę nugalėtojų ekspozicijas.
nuotrauka
2020-06-02 10:01,      papildyta 2020-10-02 15:00, Papildyta pranešimų vaizdo įrašais
Kaip atsitiko, kad viena pagrindinių ekonomikos sričių – statybos, dažnai linksniuojama kaip efektyvumo stokojančių industrijos šakų?

Statybunaujienos.lt » RESTA