2024 balandžio 24 d. trečiadienis, 8:42
Reklama  |  facebook

„Įspūdingiausios Restos ekspozicijos“. Kaip iš dalyvavimo parodoje gauti didžiausią vertę

2019-05-03 08:24
Jau trečią kartą iš eilės parodoje RESTA įvyko konkursas „Įspūdingiausios Restos ekspozicijos“, kurio metu komisija išrinko įdomiausių ekspozicijų penketuką – įmones ir ekspozicijų projektų autorius.
nuotrauka
Eifelio bokšto maketo komanda – MITEK BALTIC, SIA ir UAB INŽINIERIŲ KOMANDA. Organizatorių nuotr.


Minimos įmonės
Inžinierių komanda, UAB
Robert Bosch, UAB
Ekspobalta, UAB
Tonacija, UAB
Meno sala, UAB
Gansta, UAB
MDPro, UAB
Geberit, UAB
Ukmergės gelžbetonis, AB
Gidėja, IĮ
Latvijos RAB „PAA“ atstovybė,
Kaip jau buvo skelbta, konkurso „Įspūdingiausios Restos ekspozicijos“ nugalėtojais tapo: MITEK BALTIC, SIA ir kūrėjai UAB INŽINIERIŲ KOMANDA; ROBERT BOSCH ir kūrėjai UAB EKSPOBALTA; UAB TONACIJA ir kūrėjai UAB MENO SALA; UAB GANSTA ir kūrėjai UAB MDPRO; PAA, SIA bei salonas ARSAN ir kūrėja Zane Skalberga. Nugalėtojų vardą šios ekspozicijos pelnė įvertinus įmonių gebėjimą komunikuoti su lankytojais; kiek ekspozicija patraukli ir originali; ar patogiai įrengta lankytojui; kaip pati ekspozicija ir pristatomi produktai, paslaugos atitinka parodos tematiką ATEITIES STATYBA – atsižvelgta į bendrąją ekspozicijos kultūrą. Komisija taip pat išskyrė įmonių – IROBOT, ESSVE, GIDĖJA, GEBERIT, UKMERGĖS GELŽBETONIS – ekspozicijas.

Eifelio bokštas – nuo kičo iki įspūdžio

Šių metų RESTOS lauko ekspozicijoje ryškiausiai buvo matomas Eifelio bokšto maketas, sukurtas MITEK BALTIC, SIA ir UAB INŽINIERIŲ KOMANDOS. Tai buvo ekspozicija, dėl kurios vertinimo komisija ilgiausiai diskutavo ir balsavo dukart. 

„Ši ekspozicija turi minusų. Bet Eifelio bokštą pamačiau jau eidamas nuo automobilių aikštelės. Jau ir pernai kalbėjome apie tai, jog norisi, kad RESTOJE būtų kažkas, kas iš tolo matytųsi, atkreiptų dėmesį ir rodytų, kad vyksta paroda, – kalbėjo Vilniaus dailės akademijos Architektūros katedros vedėjas architektas prof. Marius Šaliamoras. – Tai ir įvyko: matai, kad kažkas stovi, vyksta, patraukia lankytojų dėmesį.“

Vertinimo komisija pažymėjo realiai sukurtą konstrukciją, kuri deramai atstovavo produkcijai, pritraukė lankytojų. M. Šaliamorui pritarė ir Vilniaus dailės akademijos Interjero dizaino katedros vedėjas architektas doc. Rokas Kilčiauskas, sakydamas, kad šios ekspozicijos negali nepastebėti, tačiau visi komisijos nariai sutarė, kad „būtų buvę geriau, jeigu tai būtų ne Eifelio bokštas“.

Judumas, tvarumas, nomadiškumas (keliaujantis). Taip dar vieną lauko ekspoziciją – įmonės GROHE (Estija) ekspoziciją – įvertino R. Kilčiauskas, sakydamas, kad tokie stendai „ant ratų“ itin atitinka Ateities statybos tematiką. „Sykį sukūręs, gali naudoti daug kartų“, – pastebėjo komisijos narys. 

Kaip iš vizualiai nepatrauklių produktų sukurti įspūdingą ekspoziciją

Vienas iš nugalėtojų – ROBERT BOSCH – sukūrė įspūdingą ekspoziciją iš, regis, neįdomių, vizualiai neišskirtinių produktų. Komisijos pastebėjimu, iš katilų sukurta profesionali, iš tolo matoma ir patraukli erdvė. 

Tačiau, pasak LITEXPO Techninių sprendimų skyriaus vadovas Dmitrij Voitkevič, ši ekspozicija būtų kur kas labiau tikusi ne pietų pusėje, prie langų, o tamsesnėje parodos salėje. „Vieta išskirtinė, su ja reikėtų elgtis kiek kitaip – ją išnaudoti. Bet stendas įrengtas tikrai kokybiškai“, – kalbėjo ir R. Kilčiauskas. 

Nuotraukoje – vamzdžių parodoje buvo daug, bet tokių, kuriuos pamatytum, pastebėtum, kaip GANSTOS atveju, – reta.

Dar vienas „nedėkingas“ eksponavimui produktas – medienos alyva. Tačiau TONACIJOS atveju, kaip pastebėjo M. Šaliamoras, buvo sukurta erdvė, prilygstanti butikui, kur prie alyvų spalvų estetiškai priderino baldus.

Prie vadinamųjų nedėkingų produktų priskirtini ir vamzdžiai. Kaip pastebėjo kviestinė konkurso komisijos dalyvė „Paroc“ komunikacijos ir rinkodaros vadovė dr. Audronė Endriukaitytė, įmonės GANSTA produktas nuobodokas – daromi mazgai katilinėms ir pristatomi į objektą, tačiau ekspozicijos sprendimas išradingas. GANSTA įkūrė „muziejų“, kur vamzdžiai tapo iškalbingais ir įdomiais eksponatais. Pastebėdamas, kad ekspozicija „per literatūriška“, R. Kilčiauskas tarstelėjo, jog vamzdžių parodoje yra daug, bet tokių, kuriuos pamatytum, pastebėtum, kaip GANSTOS atveju, – reta. 

Ekspozicija yra pakuotė

Kuriant ekspoziciją, būtina darnos ir estetikos pajauta. Kaip tik šios savybės lėmė komisijos simpatijas, vertinant PAA, SIA (Latvija) bei salono ARSAN ekspoziciją. Stendas, kaip sakė R. Kilčiauskas, yra pakuotė. Panašu, kad ne viena įmonė taip „į ją įsivyniojo“, apsistatė produktais nelygu skydais, kad lankytojui vietos nebeliko. 

Komisijos dėmesį patraukė GIDĖJA, mažoje 
erdvėje estetiškai pristačiusi biožidinius.  

Tarp komisijos išskirtų ekspozicijų taip pat buvo tvarkingai įrengta GEBERIT ekspozicija bei UKMERGĖS GELŽBETONIS.

Pastarajai, gelžbetonio įmonei,  įmonei, R. Kilčiausko pastebėjimu, būtų sudėtinga salėje eksponuoti savo gaminius, todėl pagyrimą pelnė už bandymą komunikuoti per formą ir erdvę.

Paprastai įspūdingiausiai atrodo ekspozicijos, įkurdintos didelėse erdvėse.

Tačiau šių metų RESTA parodė, jog ir mažas erdves galima panaudoti estetiškai, sukurti subtilią ekspoziciją. 

Net nekeičiant įvaizdžio, būtina keistis pačiam

RESTOJE paprastai yra stendų, kurie nesikeičia daugelį metų. Sutikdami, kad atpažįstamumas yra gerai, komisijos nariai pastebėjo, jog net nekeičiant įvaizdžio, būtina keistis pačiam, nes keičiasi aktualijos. 

A. Endriukaitytė išskyrė keletą įmonių, kurios tinkamai atspindėjo parodos tematiką – Ateities statyba, akcentavo uždarų patalpų kartos problemas ir sprendimo būdus, pateikė naudingos informacijos. Sutikdamas su šiais argumentais, R. Kilčiauskas pastebėjo nesikeičiančias ekspozicijas, negebėjimą panaudoti priemonių, kurių, jo žiniomis, turi ne viena iš aptartų ir progresyviai veikiančių įmonių. Komisija sutiko, kad įmonės demonstruoja tuos pačius produktus, nes jie įdomūs lankytojams, tačiau akcentavo būtinybę paieškoti įdomesnių, naujesnių pristatymo būdų.

Labiausiai Ateities statybos koncepciją, R. Kilčiausko pastebėjimu, atitiko erdvė, kurioje rungėsi jaunieji apdailininkai, nes konkurso metu naudojo pažangiausias technologijas ir medžiagas. 

„Jei jie nebūtų aktyvūs, vargu, ar prieitume“

Gebėjimas bendrauti ir pritraukti lankytojus turi derėti su įspūdinga ekspozicija. Tačiau ši dermė ne vienam pakišo koją. Viena iš tokių erdvių buvo įrengta 5-je salėje. 

Ekspozicijos darbuotojai puikiai, neįkyriai bendravo su lankytojais, kurių nuolat buvo pilna. Tačiau pati ekspozicija, kaip pastebėjo komisijos narys, LITEXPO Techninių sprendimų skyriaus vadovas Dmitrij Voitkevič, nebuvo įdomi: „Jei jie nebūtų aktyvūs, vargu, ar prieitume.“

Jam pritarė ir R. Kilčiauskas sakydamas, jog „padarius pirmą žingsnį, reikia eiti toliau ir sukurti erdvę – stendas neužvaldo, trūksta jėgos“. 

Kitokios pozicijos laikėsi M. Šaliamoras. Akcentuodamas gebėjimą pritraukti ir bendrauti, jis pastebėjo, jog jie sugebėjo panaudoti net ir kaimynines erdves – ne atsiribojo, o sukūrė natūralų perėjimą.

Aktyviai buvo pristatomi ir namų robotai, tačiau kūrėjai „užlipo ant to paties grėblio“ – ekspozicijai trūko vientisumo. 

Kad parodos ekspozicijos nevirstų muge

Kaip paprastai, RESTOJE dalis lauko teritorijos atiduodama augalams. Ir kaip paprastai, jie tiesiog sustatomi eilėmis ar krūvon, kad lankytojas galėtų apžiūrėti ir nusipirkti. Komisijos nariai pastebėjo, kad šiuo atveju būtų naudinga pasitelkti kraštovaizdžio architektus. 

RESTOJE kelios įmonės pristatinėjo darbo drabužius, tačiau komisija pasigedo įdomesnio produkcijos pristatymo. Kaip neišnaudota galimybė buvo pastebėta tai, jog ekspozicijose dirbantys žmonės patys nedėvėjo savo produkcijos, nors ne vienas darbo drabužis atrodė iš tiesų stilingai ir patraukliai. R. Kilčiausko žodžiais, buvo galima netgi įpinti humoro elementą ar išryškinti ekstremalumą.

Statybunaujienos.lt koliaže Konkurso vertinimo komisija (iš kairės): portalo Statybunaujienos.lt vyr. redaktorė Genė Drungilienė; LITEXPO Techninių sprendimų skyriaus vadovas Dmitrij Voitkevič; „Paroc“ komunikacijos ir rinkodaros vadovė dr. Audronė Endriukaitytė. Apačioje (iš kairės) – Vilniaus dailės akademijos Architektūros katedros vedėjas architektas prof. Marius Šaliamoras ir Vilniaus dailės akademijos Interjero dizaino katedros vedėjas architektas doc. Rokas Kilčiauskas.

Buvo ekspozicijų, kuriose sunku identifikuoti pristatomą produktą ar paslaugą. Nors akį patraukė ekspozicijos centre įkurdinti augalai, tačiau įmonė pristatinėjo gyvenvietės projektą. Arba su įmonės pristatinėjamais netradicinių namų maketais aktyviai konkuravo ekspozicijos centre įrengtos lentynos ir augalai. Atėjusiam į ekspoziciją lankytojui turi būti iš karto aišku, ko jis čia gali tikėtis, tad vienas iš svarbiausių dalykų, rengiantis parodoms, – aiškiai žinoti, kas eksponuojama ir kokiu būdu, kad kontekstas neverstų spėlioti. 

D. Voitkevič nuomone, parodos dalyviai ne visada tinkamai įvertina situaciją, todėl neretai šalia pagrindinio produkto atsiranda gausybė kitų, kuriančių mugės įspūdį, kai sukraunama visa, kas tik telpa. 

Konkursą jau trečią kartą organizavo LITEXPO ir portalas Statybunaujienos.lt .

Taip pat skaitykite:

Įvardinti konkurso „Įspūdingiausios RESTOS 2019 ekspozicijos“ nugalėtojai

Organizatorių nuotraukos

Statybunaujienos.ltRESTA

nuotrauka
2024-04-23 07:10
Tarptautinės statybos verslo parodos RESTA metu jau šeštą kartą įvyks konkursas „Įspūdingiausios RESTA ekspozicijos“ (ĮRE). Konkurso metu bus apdovanotos 5 įspūdingiausias ekspozicijas parengusios bendrovės bei architektai/projektuotojai, įrengę nugalėtojų ekspozicijas.
nuotrauka
2024-04-10 14:13
Paskutinį balandžio savaitgalį, 25-27 d., LITEXPO parodų ir kongresų centras, kaip ir kasmet, vėl pakvies į svarbiausią šalyje statybų sektoriaus temoms dedikuotą parodą – „Resta 2024“. Pirmą kartą surengta dar 1994-aisiais, „Resta“ per 30 metų ženkliai išaugo, sustiprėjo ir dabar yra vienintelė spe...
nuotrauka
2024-02-07 15:06
Pandemija parodų verslui tapo tikrai egzistencine grėsme. Jos laikotarpiu LITEXPO pajamos smuko net penkis kartus. Panašią statistiką fiksavo ir parodų organizatoriai užsienyje. Pesimistiškesni analitikai netgi prognozavo, kad sektorius išgyvena negrįžtamus pokyčius ir patyrė neatitaisomą žalą. Vis ...
nuotrauka
2023-05-30 13:31
Didžiausiai Baltijos šalyse tarptautinei statybų verslo parodai „Resta“ suteiktas Pasaulinės parodų industrijos asociacijos UFI sertifikatas. Lietuvos parodų ir kongresų centro LITEXPO teigimu, ši paroda yra vienintelė Baltijos šalyse, pelniusi tokį įvertinimą.
nuotrauka
2023-05-03 08:49
Jau penktą kartą Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vykstančios tarptautinės statybų verslo parodos RESTA metu buvo įvardintos įspūdingiausios ekspozicijos. Konkurso „Įspūdingiausios RESTA ekspozicijos“ vertinimo komisija analizavo, kodėl vienoms įmonėms pavyksta būti matomoms, išskirtinėms,...
nuotrauka
2023-04-28 09:26
Jau penktą kartą įvyko konkursas „Įspūdingiausios parodos ekspozicijos“. Jungtinės RESTA ir BALDAI IR DIZAINO SPRENDIMAI 2023 parodos išrinktos įspūdingiausios ekspozicijos, įvardinti jų autoriai.
nuotrauka
2023-04-27 18:59
Ketvirtadienį, balandžio 27 d., LITEXPO atidaryta 3 dienas truksianti didžiausia Baltijos šalyse tarptautinė statybų verslo paroda „Resta 2023". Daugiausia dėmesio joje skiriama energiniam statinių tvarumui, skaitmeninei statybai, profesiniam orientavimui, darniam miestų vystymui ir Ukrainos atstaty...
nuotrauka
2023-04-18 10:43
Išmanių namų ekspertai šių metų tarptautinės statybų verslo parodos RESTA lankytojus balandžio 27–29 d. pasitiks pristatydami tvariam ir komfortiškam gyvenimui sukurtus gaminius. Estetiškų elektros instaliacijos prietaisų ir išmaniųjų sistemų gamintojo JUNG stende didžiausio dėmesio tikimasi naujos ...
nuotrauka
2023-02-03 07:30,      papildyta 2023-04-18 06:50, Komisijos nariai
Tarptautinės statybų verslo parodos RESTA metu jau penktą kartą įvyks konkursas „Įspūdingiausios RESTA ekspozicijos“ (ĮRE). Konkurso metu bus apdovanotos 5 įspūdingiausias ekspozicijas parengusios bendrovės bei architektai/projektuotojai, įrengę nugalėtojų ekspozicijas.
nuotrauka
2022-04-28 07:10
Paroda paprastai suvokiama kaip renginys, kurio metu lankytojams pristatomi eksponatai, sprendimai, veikla. Ir todėl svarbūs du klausimai: ką pristatyti ir kaip tai padaryti.
nuotrauka
2022-04-22 14:24
Medienos vilnos plokštės „Cewood“ Lietuvoje dar itin naujas produktas. Tuo tarpu Latvijoje, namų rinkoje, šis produktas naudojamas labai plačiai: nuo lubų apdailos privačiuose namuose iki daugelio mokyklų, verslo pastatų, kitų objektų atnaujinimo ir statybos projektų.
nuotrauka
2022-04-22 13:27
Mes gaminame priešgaisrinius produktus, kurie skirti pasyviai gaisrinei saugai. Rinkai pristatome įvairius sertifikuotus sprendimus: dūmų šalinimo kanalus, ugniai atsparius ortakius, plieninių ir medinių konstrukcijų apsaugą – tai labai platus spektras sprendimų, dalį kurių su partneriais (UAB FOGO)...
nuotrauka
2022-04-22 11:30
RESTOJE pristatome dvi temas, kurios būdingos mūsų įmonei: išmaniosios technologijos ir dizainas. Parodos lankytojams pristatome naujas išmaniųjų namų sistemas, naujus lietimui jautrius ekranus, šiek tiek pigesnes naujas sistemas valdyti išmanius namus ir kaip visada – naujo dizaino, spalvų jungikli...
nuotrauka
2022-04-20 18:06
Šiemet jau ketvirtą kartą įvyko konkursas „Įspūdingiausios parodos ekspozicijos“. Pamatykite nugalėtojų ekspozicijas.
nuotrauka
2022-04-20 16:54
Šiandien, balandžio 20 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO prasidėjo 4 dienas truksianti tarptautinė statybos ir remonto paroda RESTA, kuri šiemet vyksta kartu su paroda „Baldai ir dizaino sprendimai“.
nuotrauka
2022-04-19 10:52
Jau balandžio 22 d. apie statybų sektoriaus skaitmenizaciją, statybos leidimų išdavimo spartinimą ir reikalingus pokyčius sektoriuje bus diskutuojama jau 11-us metus iš eilės vykstančiame didžiausiame skaitmeninės statybos tematikos renginyje Lietuvoje – tarptautinėje konferencijoje „Skaitmeninė sta...
nuotrauka
2022-04-19 09:22
Žmogus – itin gerai prisitaikanti būtybė. Statybos, energetikos ar susijusių sektorių atveju tai reiškia gebėjimą sukurti ir naudoti technologijas, kurios įveikia ribojimus arba kuria pridėtinių verčių
nuotrauka
2022-04-15 07:48
Po dviejų metų pertraukos „Layher Baltic“ ir Baltijos pastolininkų asociacija BSA rengia antrąjį pastolininkų čempionatą. Dalyvauti jame rengiasi komandos ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Suomijos, Švedijos, Norvegijos.
nuotrauka
2022-04-14 07:37
Kaip susikurti, įsirengti ir apstatyti namus? Kaip tai padaryti meniškai? Kokius baldus rinktis? Kaip estetiką suderinti su patogumu? Tai kiekvieno naujakurio klausimai, kurie neapleidžia ir sugalvojusių atnaujinti būstą.
nuotrauka
2022-04-05 13:26
Gyvai grįžtančioje parodoje RESTA įmonės pristatys ne tik naują požiūrį į tradicinius, įprastus dalykus, bet ir suteiks galimybę gyvai pamatyti tai, ko pasaulyje yra vos kelios dešimtys.

Statybunaujienos.lt » RESTA

nuotrauka

INSTITA dalyvavo infrastruktūros projekte, kuris keičia sostinės nekilnojamojo turto vystymo kryptis ir mažina taršą

INSTITA įgyvendino dar vieną lietaus nuotekų kolektoriaus rekonstravimo ir lietaus nuotekų valymo įrenginių statybos projektą – vykdė II etapo darbus. Tai itin reikšminga veikla, kuri, užsak...