2022 sausio 20 d. ketvirtadienis, 0:38
Reklama  |  facebook

„Įspūdingiausios Restos ekspozicijos“. Kaip iš dalyvavimo parodoje gauti didžiausią vertę

2019-05-03 08:24
Jau trečią kartą iš eilės parodoje RESTA įvyko konkursas „Įspūdingiausios Restos ekspozicijos“, kurio metu komisija išrinko įdomiausių ekspozicijų penketuką – įmones ir ekspozicijų projektų autorius.
nuotrauka
Eifelio bokšto maketo komanda – MITEK BALTIC, SIA ir UAB INŽINIERIŲ KOMANDA. Organizatorių nuotr.


Minimos įmonės
Inžinierių komanda, UAB
Robert Bosch, UAB
Ekspobalta, UAB
Tonacija, UAB
Meno sala, UAB
Gansta, UAB
MDPro, UAB
Geberit, UAB
Ukmergės gelžbetonis, AB
Gidėja, IĮ
Latvijos RAB „PAA“ atstovybė,
Kaip jau buvo skelbta, konkurso „Įspūdingiausios Restos ekspozicijos“ nugalėtojais tapo: MITEK BALTIC, SIA ir kūrėjai UAB INŽINIERIŲ KOMANDA; ROBERT BOSCH ir kūrėjai UAB EKSPOBALTA; UAB TONACIJA ir kūrėjai UAB MENO SALA; UAB GANSTA ir kūrėjai UAB MDPRO; PAA, SIA bei salonas ARSAN ir kūrėja Zane Skalberga. Nugalėtojų vardą šios ekspozicijos pelnė įvertinus įmonių gebėjimą komunikuoti su lankytojais; kiek ekspozicija patraukli ir originali; ar patogiai įrengta lankytojui; kaip pati ekspozicija ir pristatomi produktai, paslaugos atitinka parodos tematiką ATEITIES STATYBA – atsižvelgta į bendrąją ekspozicijos kultūrą. Komisija taip pat išskyrė įmonių – IROBOT, ESSVE, GIDĖJA, GEBERIT, UKMERGĖS GELŽBETONIS – ekspozicijas.

Eifelio bokštas – nuo kičo iki įspūdžio

Šių metų RESTOS lauko ekspozicijoje ryškiausiai buvo matomas Eifelio bokšto maketas, sukurtas MITEK BALTIC, SIA ir UAB INŽINIERIŲ KOMANDOS. Tai buvo ekspozicija, dėl kurios vertinimo komisija ilgiausiai diskutavo ir balsavo dukart. 

„Ši ekspozicija turi minusų. Bet Eifelio bokštą pamačiau jau eidamas nuo automobilių aikštelės. Jau ir pernai kalbėjome apie tai, jog norisi, kad RESTOJE būtų kažkas, kas iš tolo matytųsi, atkreiptų dėmesį ir rodytų, kad vyksta paroda, – kalbėjo Vilniaus dailės akademijos Architektūros katedros vedėjas architektas prof. Marius Šaliamoras. – Tai ir įvyko: matai, kad kažkas stovi, vyksta, patraukia lankytojų dėmesį.“

Vertinimo komisija pažymėjo realiai sukurtą konstrukciją, kuri deramai atstovavo produkcijai, pritraukė lankytojų. M. Šaliamorui pritarė ir Vilniaus dailės akademijos Interjero dizaino katedros vedėjas architektas doc. Rokas Kilčiauskas, sakydamas, kad šios ekspozicijos negali nepastebėti, tačiau visi komisijos nariai sutarė, kad „būtų buvę geriau, jeigu tai būtų ne Eifelio bokštas“.

Judumas, tvarumas, nomadiškumas (keliaujantis). Taip dar vieną lauko ekspoziciją – įmonės GROHE (Estija) ekspoziciją – įvertino R. Kilčiauskas, sakydamas, kad tokie stendai „ant ratų“ itin atitinka Ateities statybos tematiką. „Sykį sukūręs, gali naudoti daug kartų“, – pastebėjo komisijos narys. 

Kaip iš vizualiai nepatrauklių produktų sukurti įspūdingą ekspoziciją

Vienas iš nugalėtojų – ROBERT BOSCH – sukūrė įspūdingą ekspoziciją iš, regis, neįdomių, vizualiai neišskirtinių produktų. Komisijos pastebėjimu, iš katilų sukurta profesionali, iš tolo matoma ir patraukli erdvė. 

Tačiau, pasak LITEXPO Techninių sprendimų skyriaus vadovas Dmitrij Voitkevič, ši ekspozicija būtų kur kas labiau tikusi ne pietų pusėje, prie langų, o tamsesnėje parodos salėje. „Vieta išskirtinė, su ja reikėtų elgtis kiek kitaip – ją išnaudoti. Bet stendas įrengtas tikrai kokybiškai“, – kalbėjo ir R. Kilčiauskas. 

Nuotraukoje – vamzdžių parodoje buvo daug, bet tokių, kuriuos pamatytum, pastebėtum, kaip GANSTOS atveju, – reta.

Dar vienas „nedėkingas“ eksponavimui produktas – medienos alyva. Tačiau TONACIJOS atveju, kaip pastebėjo M. Šaliamoras, buvo sukurta erdvė, prilygstanti butikui, kur prie alyvų spalvų estetiškai priderino baldus.

Prie vadinamųjų nedėkingų produktų priskirtini ir vamzdžiai. Kaip pastebėjo kviestinė konkurso komisijos dalyvė „Paroc“ komunikacijos ir rinkodaros vadovė dr. Audronė Endriukaitytė, įmonės GANSTA produktas nuobodokas – daromi mazgai katilinėms ir pristatomi į objektą, tačiau ekspozicijos sprendimas išradingas. GANSTA įkūrė „muziejų“, kur vamzdžiai tapo iškalbingais ir įdomiais eksponatais. Pastebėdamas, kad ekspozicija „per literatūriška“, R. Kilčiauskas tarstelėjo, jog vamzdžių parodoje yra daug, bet tokių, kuriuos pamatytum, pastebėtum, kaip GANSTOS atveju, – reta. 

Ekspozicija yra pakuotė

Kuriant ekspoziciją, būtina darnos ir estetikos pajauta. Kaip tik šios savybės lėmė komisijos simpatijas, vertinant PAA, SIA (Latvija) bei salono ARSAN ekspoziciją. Stendas, kaip sakė R. Kilčiauskas, yra pakuotė. Panašu, kad ne viena įmonė taip „į ją įsivyniojo“, apsistatė produktais nelygu skydais, kad lankytojui vietos nebeliko. 

Komisijos dėmesį patraukė GIDĖJA, mažoje 
erdvėje estetiškai pristačiusi biožidinius.  

Tarp komisijos išskirtų ekspozicijų taip pat buvo tvarkingai įrengta GEBERIT ekspozicija bei UKMERGĖS GELŽBETONIS.

Pastarajai, gelžbetonio įmonei,  įmonei, R. Kilčiausko pastebėjimu, būtų sudėtinga salėje eksponuoti savo gaminius, todėl pagyrimą pelnė už bandymą komunikuoti per formą ir erdvę.

Paprastai įspūdingiausiai atrodo ekspozicijos, įkurdintos didelėse erdvėse.

Tačiau šių metų RESTA parodė, jog ir mažas erdves galima panaudoti estetiškai, sukurti subtilią ekspoziciją. 

Net nekeičiant įvaizdžio, būtina keistis pačiam

RESTOJE paprastai yra stendų, kurie nesikeičia daugelį metų. Sutikdami, kad atpažįstamumas yra gerai, komisijos nariai pastebėjo, jog net nekeičiant įvaizdžio, būtina keistis pačiam, nes keičiasi aktualijos. 

A. Endriukaitytė išskyrė keletą įmonių, kurios tinkamai atspindėjo parodos tematiką – Ateities statyba, akcentavo uždarų patalpų kartos problemas ir sprendimo būdus, pateikė naudingos informacijos. Sutikdamas su šiais argumentais, R. Kilčiauskas pastebėjo nesikeičiančias ekspozicijas, negebėjimą panaudoti priemonių, kurių, jo žiniomis, turi ne viena iš aptartų ir progresyviai veikiančių įmonių. Komisija sutiko, kad įmonės demonstruoja tuos pačius produktus, nes jie įdomūs lankytojams, tačiau akcentavo būtinybę paieškoti įdomesnių, naujesnių pristatymo būdų.

Labiausiai Ateities statybos koncepciją, R. Kilčiausko pastebėjimu, atitiko erdvė, kurioje rungėsi jaunieji apdailininkai, nes konkurso metu naudojo pažangiausias technologijas ir medžiagas. 

„Jei jie nebūtų aktyvūs, vargu, ar prieitume“

Gebėjimas bendrauti ir pritraukti lankytojus turi derėti su įspūdinga ekspozicija. Tačiau ši dermė ne vienam pakišo koją. Viena iš tokių erdvių buvo įrengta 5-je salėje. 

Ekspozicijos darbuotojai puikiai, neįkyriai bendravo su lankytojais, kurių nuolat buvo pilna. Tačiau pati ekspozicija, kaip pastebėjo komisijos narys, LITEXPO Techninių sprendimų skyriaus vadovas Dmitrij Voitkevič, nebuvo įdomi: „Jei jie nebūtų aktyvūs, vargu, ar prieitume.“

Jam pritarė ir R. Kilčiauskas sakydamas, jog „padarius pirmą žingsnį, reikia eiti toliau ir sukurti erdvę – stendas neužvaldo, trūksta jėgos“. 

Kitokios pozicijos laikėsi M. Šaliamoras. Akcentuodamas gebėjimą pritraukti ir bendrauti, jis pastebėjo, jog jie sugebėjo panaudoti net ir kaimynines erdves – ne atsiribojo, o sukūrė natūralų perėjimą.

Aktyviai buvo pristatomi ir namų robotai, tačiau kūrėjai „užlipo ant to paties grėblio“ – ekspozicijai trūko vientisumo. 

Kad parodos ekspozicijos nevirstų muge

Kaip paprastai, RESTOJE dalis lauko teritorijos atiduodama augalams. Ir kaip paprastai, jie tiesiog sustatomi eilėmis ar krūvon, kad lankytojas galėtų apžiūrėti ir nusipirkti. Komisijos nariai pastebėjo, kad šiuo atveju būtų naudinga pasitelkti kraštovaizdžio architektus. 

RESTOJE kelios įmonės pristatinėjo darbo drabužius, tačiau komisija pasigedo įdomesnio produkcijos pristatymo. Kaip neišnaudota galimybė buvo pastebėta tai, jog ekspozicijose dirbantys žmonės patys nedėvėjo savo produkcijos, nors ne vienas darbo drabužis atrodė iš tiesų stilingai ir patraukliai. R. Kilčiausko žodžiais, buvo galima netgi įpinti humoro elementą ar išryškinti ekstremalumą.

Statybunaujienos.lt koliaže Konkurso vertinimo komisija (iš kairės): portalo Statybunaujienos.lt vyr. redaktorė Genė Drungilienė; LITEXPO Techninių sprendimų skyriaus vadovas Dmitrij Voitkevič; „Paroc“ komunikacijos ir rinkodaros vadovė dr. Audronė Endriukaitytė. Apačioje (iš kairės) – Vilniaus dailės akademijos Architektūros katedros vedėjas architektas prof. Marius Šaliamoras ir Vilniaus dailės akademijos Interjero dizaino katedros vedėjas architektas doc. Rokas Kilčiauskas.

Buvo ekspozicijų, kuriose sunku identifikuoti pristatomą produktą ar paslaugą. Nors akį patraukė ekspozicijos centre įkurdinti augalai, tačiau įmonė pristatinėjo gyvenvietės projektą. Arba su įmonės pristatinėjamais netradicinių namų maketais aktyviai konkuravo ekspozicijos centre įrengtos lentynos ir augalai. Atėjusiam į ekspoziciją lankytojui turi būti iš karto aišku, ko jis čia gali tikėtis, tad vienas iš svarbiausių dalykų, rengiantis parodoms, – aiškiai žinoti, kas eksponuojama ir kokiu būdu, kad kontekstas neverstų spėlioti. 

D. Voitkevič nuomone, parodos dalyviai ne visada tinkamai įvertina situaciją, todėl neretai šalia pagrindinio produkto atsiranda gausybė kitų, kuriančių mugės įspūdį, kai sukraunama visa, kas tik telpa. 

Konkursą jau trečią kartą organizavo LITEXPO ir portalas Statybunaujienos.lt .

Taip pat skaitykite:

Įvardinti konkurso „Įspūdingiausios RESTOS 2019 ekspozicijos“ nugalėtojai

Organizatorių nuotraukos

Statybunaujienos.lt
RESTA

nuotrauka
2020-06-02 10:01,      papildyta 2020-10-02 15:00, Papildyta pranešimų vaizdo įrašais
Kaip atsitiko, kad viena pagrindinių ekonomikos sričių – statybos, dažnai linksniuojama kaip efektyvumo stokojančių industrijos šakų?
nuotrauka
2020-06-01 10:09
Dėl šiuolaikinių technologijų, net ir karantino metu atsiradę apribojimai nėra kliūtis, norintiems ir toliau sėkmingai organizuoti renginius. Vienas tokių pavyzdžių – Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ organizuojama statybų paroda „Resta 2020“, kuri šiais metais dalyvius ir lankytojus pasi...
nuotrauka
2020-05-19 11:35
Gyvenimui ir darbui persikėlus į virtualią erdvę, tarptautinė statybų paroda „Resta 2020“ taip pat keičia formatą. Ji keliasi į skaitmeninį pasaulį ir kviečia statybų sektoriaus įmones virtualiai pristatyti savo aktualiausias naujienas vartotojams patogiai ir saugiai – vienoje platformoje, vienu pri...
nuotrauka
2019-05-06 14:44
Prieš penkerius metus VŠĮ „Skaitmeninė statyba“ steigėjai organizavo pirmąją konferenciją „Skaitmeninė statyba 2014“, kuri tapo neatskiriama „Restos“ dalimi. Steigėjų pastangos spartinti BIM diegimą Lietuvoje ir šviesti statybos sektoriaus bendruomenę, pradėjo duoti pirmuosius rezultatus.
nuotrauka
2019-05-02 07:50
Balandžio 25-26 d. Lietuvoje viešėjo Europos statybos pramonės federacijos (FIEC) prezidentas Kjetil Tonning kartu su federacijos technologijų vadove Sue Arundale.
nuotrauka
2019-04-30 14:51
„Restoje“ įvykusio tarptautinio pastolininkų čempionato nugalėtojais tapo UAB „Hotrema“ profesionalai. Antroji liko pastolininkų komanda iš Estijos įmonės „Adelante“, trečioji – įmonės „Arad“ komanda iš Lenkijos.
nuotrauka
2019-04-29 16:50
Jau ketvirtus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija organizavo konkursą „Lietuvos BIM projektai”, kurio nugalėtojai buvo apdovanoti „Skaitmeninė statyba 2019. Vilnius“ konferencijoje, didžiausios statybų parodos „Resta“ metu. Konkursas yra skirtas išrinkt...
nuotrauka
2019-04-29 16:08
„Ukmergės gelžbetonis“ ką tik pasibaigusioje „Restoje“ pristatė tradicinius gaminius. Įmonei buvo svarbu priminti parodos lankytojams apie gamyklą ir savo gaminius.
nuotrauka
2019-04-26 07:25
Į Vilnių atvyko ir dalyvaus šiandien vykstančioje konferencijoje RESTOJE Europos statybos pramonės (FIEC) prezidentas Kjetil Tonning. Jis statybų sektoriaus bendruomenei skaitys pranešimą konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2019. Vilnius”.
nuotrauka
2019-04-26 07:09
Kol Lietuvoje vis dar diskutuojama, verta ar neverta eiti statybų pramonės skaitmeninimo keliu, Vakaruose tuo seniai neabejojama. Atsiliekame net nuo Rytų – NVS šalys sparčiai juda pažangos kryptimi ir intensyviai dirba prie statybų skaitmeninimo projektų, tvirtina UAB „AGA CAD“. Pažangos pavyzdžiu ...
nuotrauka
2019-04-25 16:47
Tarptautinės statybos ir remonto parodos RESTA metu jau trečią kartą įvyko konkursas „Įspūdingiausios RESTOS ekspozicijos“. Šiandien, balandžio 24 d., paskelbti nugalėtojai.
nuotrauka
2019-04-25 09:20
Vakar, balandžio 24 d., prasidėjusioje tarptautinėje statybų parodoje „Resta 2019“ lankytojai galėjo ne tik pasisemti įkvėpimo, kaip įsirengti svetainę, vonią, virtuvę ar terasą, tačiau ir pamatyti tris skirtingus miegamųjų interjerus. 40 kv. m plote įrengtos interjerų ekspozicijos, atspindinčios tr...
nuotrauka
2019-04-25 07:54
Bendrovė BAUMIT, į Lietuvą tiekianti fasadų sistemas, RESTOJE pristatinėja sveiką statybą.
nuotrauka
2019-04-25 07:48
Statybinės medžiagos, kurias RESTOJE pristato įmonė BAUROC, nesikeičia jau kurį laiką. Tačiau, kaip sako įmonės direktorius Alvidas Musius, keičiasi technologijos ir pasiūlymai.
nuotrauka
2019-04-24 18:46
Jungiklių ir išmaniųjų namų sistemų centras „Jung Vilnius“ RESTOJE pristato itin praktiškų produktų, kurie taupo namus įsirenginėjančių žmonių ir interjero dizainerių laiką, pinigus, tuo pat metu suteikdami galimybių rinktis, derinti ir lyginti kainas.
nuotrauka
2019-04-24 16:03
Kaip dekoruoti namų sienas ir lubas? Kokios statybų sektoriaus naujienos pasiekė Lietuvos rinką, kokios tendencijos įsitvirtina? Kaip nesuklysti renkantis augalus ir įsirengiant žalią plotą prie namų ar balkone? Atsakymų visi statybų sektoriaus profesionalai, naujakuriai bei savo būstą statyti, įsir...
nuotrauka
2019-04-24 07:27
Saulei kylant laikas susimąstyti apie namų eksterjerą, nes jaukus rytas su kavos puodeliu, savaitgalio pietūs arba nuostabi vakarienė lauko terasoje – tikras malonumas. Tačiau subjuręs oras ar, atvirkščiai, pernelyg intensyvūs, varginantys saulės spinduliai gali sugriauti planus ir pasisėdėjimas gry...
nuotrauka
2019-04-19 10:34
Ar žinote, kokios interjero tendencijos šiuo metu madingiausios? Kaip įsirengti mažą erdvę? Kaip atnaujinti vienspalves namų sienas ir papuošti jas, pavyzdžiui, žydinčiomis gėlėmis? Visi atsakymai parodoje RESTA.
nuotrauka
2019-04-17 07:33
Tarptautinėje statybų parodoje „RESTA 2019“ balandžio 24–27 d. parodų ir kongresų centre „Litexpo“ rasite visas jungiklių ir išmanių namų centro „JUNG Vilnius“ naujienas.
nuotrauka
2019-04-08 10:08
Statybų sektoriaus pokyčiai per pastarąjį dešimtmetį visai nekilnojamojo turto rinkai suteikė ne tik naują kvėpavimą, bet ir iš esmės pakeitė statybų greitį, ištobulino projektavimo, technologinių sprendimų grandis. Kol paprastam gyventojui permainos labiausiai jaučiamos per mažesnius komunalinius m...

Statybunaujienos.lt » RESTA