2022 rugpjūčio 20 d. šeštadienis, 4:49
Reklama  |  facebook

Išrinkti geriausi lietuviški BIM projektai

2018-05-02 12:56
Trečius metus iš eilės įvyko konkursas „Lietuvos BIM projektai“. Konkurso nugalėtojai buvo apdovanoti konferencijos „Skaitmeninė statyba 2018. Vilnius“ metu balandžio 27 d. Konkursas „Lietuvos BIM projektai“ yra skirtas išrinkti geriausią Lietuvos įmonių praktiką naudojant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją. Tradiciniu tapusį konkursą organizuoja VšĮ „Skaitmeninė statyba“ ir Lietuvos statybininkų asociacija.
nuotrauka
Lietuvos statybininkų asociacijos nuotr.


Minimos įmonės
Skaitmeninė statyba, VŠĮ
LSA (Lietuvos statybininkų asociacija), VŠĮ
YIT Kausta, UAB
Kelprojektas, UAB
Sweco Lietuva, UAB
Baltisches Haus, UAB
Projektai ir Co, UAB
INHUS Engineering, UAB

2016 m. buvo vertinami 19 projektų, pernai – 20, o šiemet konkursui buvo pateiktas rekordinis projektų skaičius – 26. Iš šių projektų 17 buvo pristatyti parodos RESTA metu vykusiame specialiame renginyje, o geriausiųjų vardas ir apdovanojimai buvo suteikti 6-iems projektams.

Konkursui pateiktus projektus vertino ir nugalėtojus išrinko VšĮ „Skaitmeninė statyba“ suburta komisija, kurią sudarė VšĮ „Skaitmeninė statyba“ direktorius ir Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas Dalius Gedvilas, LR Aplinkos ministerijos atstovas Dainius Čergelis, Lietuvos architektų rūmų Tarybos narys Audrius Ambrasas, asociacijos „Lietuvos keliai“ deleguotas Arvydas Čibirka, Lietuvos statybos inžinierių sąjungos Kauno apskrities bendrijos pirmininkas prof. Žymantas Rudžionis, Lietuvos elektros energetikos asociacijos atstovė Daiva Bikulčienė, Vilniaus Gedimino technikos universiteto atstovė Tatjana Grigorjeva, Kauno technologijos universiteto atstovas dr. Darius Pupeikis, BIM vystymo Lietuvoje komandos nariai dr. Vaidotas Šarka ir dr. Darius Migilinskas bei užsienio ekspertas – Estijos skaitmeninės statybos klasterio vadovas Risto Vahenurmas.

Konkursui „Lietuvos BIM projektai 2018“ pateiktos paraiškos buvo vertinamas atsižvelgiant į BIM panaudojimą projektavimo sprendimams, tvarumo užtikrinimui ir „žaliai“ statybai, inovatyvų projektų informacijos panaudojimą ir projektuose naudotus standartus bei metodikas.

„BIM potencialas yra labai didelis, o sistemos suteikiamos galimybės nuolat auga. Dirbdami su BIM kasdien ne teoriškai, bet praktiškai įsitikiname skaitmeninių statybų sprendimų nauda. Vis dėlto, žinant visus sistemos privalumus, BIM Lietuvos statybos sektoriuje išnaudojimas galėtų būti efektyvesnis. Todėl būtent dalijimasis patirtimi, gerieji pavyzdžiai gali padėti populiarinti sistemą, leidžiančią dirbti efektyviau, greičiau, išvengti klaidų, didinti skaidrumą ir pasitikėjimą šalies statybos įmonėmis“, – kalbėjo Kęstutis Vanagas, generalinės konferencijos „Skaitmeninė statyba 2018. Vilnius“ rėmėjos, statybų ir darnios nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „YIT Kausta“ vadovas.

Konkurso „Lietuvos BIM projektai 2018“ nugalėtojai:

  • Geriausias gamybinių pastatų BIM projektas – Sandėlis B. Brazdžionio g. 21 Kaune (UAB „Sweco Lietuva“);
  • Geriausias inžinerinių tinklų BIM projektas – Giedraičių transformatorių pastotės rekonstravimas („Projektai ir Co“, UAB);
  • Geriausias susisiekimo infrastruktūros BIM projektas – Pėsčiųjų viadukas A14 kelyje (UAB „Kelprojektas“);
  • Geriausias BIM projektas užsienyje – „Citypassagen“ biurų patalpos Erebru m. Švedijoje (INHUS Engineering, UAB);
  • Geriausias visuomeninių pastatų BIM projektas – Prekybos centro „Žali“ Vilniuje statybos projektas (UAB „Baltisches Haus“);
  • Geriausias gyvenamųjų pastatų BIM projektas – Šilo namai Kaune (UAB „YIT Kausta“). 
RESTA

nuotrauka
2022-04-28 07:10
Paroda paprastai suvokiama kaip renginys, kurio metu lankytojams pristatomi eksponatai, sprendimai, veikla. Ir todėl svarbūs du klausimai: ką pristatyti ir kaip tai padaryti.
nuotrauka
2022-04-22 14:24
Medienos vilnos plokštės „Cewood“ Lietuvoje dar itin naujas produktas. Tuo tarpu Latvijoje, namų rinkoje, šis produktas naudojamas labai plačiai: nuo lubų apdailos privačiuose namuose iki daugelio mokyklų, verslo pastatų, kitų objektų atnaujinimo ir statybos projektų.
nuotrauka
2022-04-22 13:27
Mes gaminame priešgaisrinius produktus, kurie skirti pasyviai gaisrinei saugai. Rinkai pristatome įvairius sertifikuotus sprendimus: dūmų šalinimo kanalus, ugniai atsparius ortakius, plieninių ir medinių konstrukcijų apsaugą – tai labai platus spektras sprendimų, dalį kurių su partneriais (UAB FOGO)...
nuotrauka
2022-04-22 11:30
RESTOJE pristatome dvi temas, kurios būdingos mūsų įmonei: išmaniosios technologijos ir dizainas. Parodos lankytojams pristatome naujas išmaniųjų namų sistemas, naujus lietimui jautrius ekranus, šiek tiek pigesnes naujas sistemas valdyti išmanius namus ir kaip visada – naujo dizaino, spalvų jungikli...
nuotrauka
2022-04-20 18:06
Šiemet jau ketvirtą kartą įvyko konkursas „Įspūdingiausios parodos ekspozicijos“. Pamatykite nugalėtojų ekspozicijas.
nuotrauka
2022-04-20 16:54
Šiandien, balandžio 20 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO prasidėjo 4 dienas truksianti tarptautinė statybos ir remonto paroda RESTA, kuri šiemet vyksta kartu su paroda „Baldai ir dizaino sprendimai“.
nuotrauka
2022-04-19 10:52
Jau balandžio 22 d. apie statybų sektoriaus skaitmenizaciją, statybos leidimų išdavimo spartinimą ir reikalingus pokyčius sektoriuje bus diskutuojama jau 11-us metus iš eilės vykstančiame didžiausiame skaitmeninės statybos tematikos renginyje Lietuvoje – tarptautinėje konferencijoje „Skaitmeninė sta...
nuotrauka
2022-04-19 09:22
Žmogus – itin gerai prisitaikanti būtybė. Statybos, energetikos ar susijusių sektorių atveju tai reiškia gebėjimą sukurti ir naudoti technologijas, kurios įveikia ribojimus arba kuria pridėtinių verčių
nuotrauka
2022-04-15 07:48
Po dviejų metų pertraukos „Layher Baltic“ ir Baltijos pastolininkų asociacija BSA rengia antrąjį pastolininkų čempionatą. Dalyvauti jame rengiasi komandos ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Suomijos, Švedijos, Norvegijos.
nuotrauka
2022-04-14 07:37
Kaip susikurti, įsirengti ir apstatyti namus? Kaip tai padaryti meniškai? Kokius baldus rinktis? Kaip estetiką suderinti su patogumu? Tai kiekvieno naujakurio klausimai, kurie neapleidžia ir sugalvojusių atnaujinti būstą.
nuotrauka
2022-04-05 13:26
Gyvai grįžtančioje parodoje RESTA įmonės pristatys ne tik naują požiūrį į tradicinius, įprastus dalykus, bet ir suteiks galimybę gyvai pamatyti tai, ko pasaulyje yra vos kelios dešimtys.
nuotrauka
2022-03-17 15:37
Balandžio 20–23 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vyks didžiausia Baltijos šalyse statybų verslo paroda RESTA. Kartu vyks ir paroda „Baldai ir dizaino sprendimai 2022“.
nuotrauka
2022-03-02 13:45,      papildyta 2022-04-14 06:00, Patikslinta informacija
Tarptautinės statybos ir remonto parodos RESTA metu jau ketvirtą kartą įvyks konkursas „Įspūdingiausios RESTOS ekspozicijos“ (ĮRE). Konkurso metu bus apdovanotos 5 įspūdingiausias ekspozicijas parengusios bendrovės bei architektai/projektuotojai, įrengę nugalėtojų ekspozicijas.
nuotrauka
2020-06-02 10:01,      papildyta 2020-10-02 15:00, Papildyta pranešimų vaizdo įrašais
Kaip atsitiko, kad viena pagrindinių ekonomikos sričių – statybos, dažnai linksniuojama kaip efektyvumo stokojančių industrijos šakų?
nuotrauka
2020-06-01 10:09
Dėl šiuolaikinių technologijų, net ir karantino metu atsiradę apribojimai nėra kliūtis, norintiems ir toliau sėkmingai organizuoti renginius. Vienas tokių pavyzdžių – Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ organizuojama statybų paroda „Resta 2020“, kuri šiais metais dalyvius ir lankytojus pasi...
nuotrauka
2020-05-19 11:35
Gyvenimui ir darbui persikėlus į virtualią erdvę, tarptautinė statybų paroda „Resta 2020“ taip pat keičia formatą. Ji keliasi į skaitmeninį pasaulį ir kviečia statybų sektoriaus įmones virtualiai pristatyti savo aktualiausias naujienas vartotojams patogiai ir saugiai – vienoje platformoje, vienu pri...
nuotrauka
2019-05-06 14:44
Prieš penkerius metus VŠĮ „Skaitmeninė statyba“ steigėjai organizavo pirmąją konferenciją „Skaitmeninė statyba 2014“, kuri tapo neatskiriama „Restos“ dalimi. Steigėjų pastangos spartinti BIM diegimą Lietuvoje ir šviesti statybos sektoriaus bendruomenę, pradėjo duoti pirmuosius rezultatus.
nuotrauka
2019-05-03 08:24
Jau trečią kartą iš eilės parodoje RESTA įvyko konkursas „Įspūdingiausios Restos ekspozicijos“, kurio metu komisija išrinko įdomiausių ekspozicijų penketuką – įmones ir ekspozicijų projektų autorius.
nuotrauka
2019-05-02 07:50
Balandžio 25-26 d. Lietuvoje viešėjo Europos statybos pramonės federacijos (FIEC) prezidentas Kjetil Tonning kartu su federacijos technologijų vadove Sue Arundale.
nuotrauka
2019-04-30 14:51
„Restoje“ įvykusio tarptautinio pastolininkų čempionato nugalėtojais tapo UAB „Hotrema“ profesionalai. Antroji liko pastolininkų komanda iš Estijos įmonės „Adelante“, trečioji – įmonės „Arad“ komanda iš Lenkijos.

Statybunaujienos.lt » RESTA