2022 sausio 20 d. ketvirtadienis, 0:17
Reklama  |  facebook

Išrinkti geriausi lietuviški BIM projektai

2018-05-02 12:56
Trečius metus iš eilės įvyko konkursas „Lietuvos BIM projektai“. Konkurso nugalėtojai buvo apdovanoti konferencijos „Skaitmeninė statyba 2018. Vilnius“ metu balandžio 27 d. Konkursas „Lietuvos BIM projektai“ yra skirtas išrinkti geriausią Lietuvos įmonių praktiką naudojant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją. Tradiciniu tapusį konkursą organizuoja VšĮ „Skaitmeninė statyba“ ir Lietuvos statybininkų asociacija.
nuotrauka
Lietuvos statybininkų asociacijos nuotr.


Minimos įmonės
Skaitmeninė statyba, VŠĮ
LSA (Lietuvos statybininkų asociacija), VŠĮ
YIT Kausta, UAB
Kelprojektas, UAB
Sweco Lietuva, UAB
Baltisches Haus, UAB
Projektai ir Co, UAB
INHUS Engineering, UAB

2016 m. buvo vertinami 19 projektų, pernai – 20, o šiemet konkursui buvo pateiktas rekordinis projektų skaičius – 26. Iš šių projektų 17 buvo pristatyti parodos RESTA metu vykusiame specialiame renginyje, o geriausiųjų vardas ir apdovanojimai buvo suteikti 6-iems projektams.

Konkursui pateiktus projektus vertino ir nugalėtojus išrinko VšĮ „Skaitmeninė statyba“ suburta komisija, kurią sudarė VšĮ „Skaitmeninė statyba“ direktorius ir Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas Dalius Gedvilas, LR Aplinkos ministerijos atstovas Dainius Čergelis, Lietuvos architektų rūmų Tarybos narys Audrius Ambrasas, asociacijos „Lietuvos keliai“ deleguotas Arvydas Čibirka, Lietuvos statybos inžinierių sąjungos Kauno apskrities bendrijos pirmininkas prof. Žymantas Rudžionis, Lietuvos elektros energetikos asociacijos atstovė Daiva Bikulčienė, Vilniaus Gedimino technikos universiteto atstovė Tatjana Grigorjeva, Kauno technologijos universiteto atstovas dr. Darius Pupeikis, BIM vystymo Lietuvoje komandos nariai dr. Vaidotas Šarka ir dr. Darius Migilinskas bei užsienio ekspertas – Estijos skaitmeninės statybos klasterio vadovas Risto Vahenurmas.

Konkursui „Lietuvos BIM projektai 2018“ pateiktos paraiškos buvo vertinamas atsižvelgiant į BIM panaudojimą projektavimo sprendimams, tvarumo užtikrinimui ir „žaliai“ statybai, inovatyvų projektų informacijos panaudojimą ir projektuose naudotus standartus bei metodikas.

„BIM potencialas yra labai didelis, o sistemos suteikiamos galimybės nuolat auga. Dirbdami su BIM kasdien ne teoriškai, bet praktiškai įsitikiname skaitmeninių statybų sprendimų nauda. Vis dėlto, žinant visus sistemos privalumus, BIM Lietuvos statybos sektoriuje išnaudojimas galėtų būti efektyvesnis. Todėl būtent dalijimasis patirtimi, gerieji pavyzdžiai gali padėti populiarinti sistemą, leidžiančią dirbti efektyviau, greičiau, išvengti klaidų, didinti skaidrumą ir pasitikėjimą šalies statybos įmonėmis“, – kalbėjo Kęstutis Vanagas, generalinės konferencijos „Skaitmeninė statyba 2018. Vilnius“ rėmėjos, statybų ir darnios nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „YIT Kausta“ vadovas.

Konkurso „Lietuvos BIM projektai 2018“ nugalėtojai:

  • Geriausias gamybinių pastatų BIM projektas – Sandėlis B. Brazdžionio g. 21 Kaune (UAB „Sweco Lietuva“);
  • Geriausias inžinerinių tinklų BIM projektas – Giedraičių transformatorių pastotės rekonstravimas („Projektai ir Co“, UAB);
  • Geriausias susisiekimo infrastruktūros BIM projektas – Pėsčiųjų viadukas A14 kelyje (UAB „Kelprojektas“);
  • Geriausias BIM projektas užsienyje – „Citypassagen“ biurų patalpos Erebru m. Švedijoje (INHUS Engineering, UAB);
  • Geriausias visuomeninių pastatų BIM projektas – Prekybos centro „Žali“ Vilniuje statybos projektas (UAB „Baltisches Haus“);
  • Geriausias gyvenamųjų pastatų BIM projektas – Šilo namai Kaune (UAB „YIT Kausta“). 
RESTA

nuotrauka
2020-06-02 10:01,      papildyta 2020-10-02 15:00, Papildyta pranešimų vaizdo įrašais
Kaip atsitiko, kad viena pagrindinių ekonomikos sričių – statybos, dažnai linksniuojama kaip efektyvumo stokojančių industrijos šakų?
nuotrauka
2020-06-01 10:09
Dėl šiuolaikinių technologijų, net ir karantino metu atsiradę apribojimai nėra kliūtis, norintiems ir toliau sėkmingai organizuoti renginius. Vienas tokių pavyzdžių – Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ organizuojama statybų paroda „Resta 2020“, kuri šiais metais dalyvius ir lankytojus pasi...
nuotrauka
2020-05-19 11:35
Gyvenimui ir darbui persikėlus į virtualią erdvę, tarptautinė statybų paroda „Resta 2020“ taip pat keičia formatą. Ji keliasi į skaitmeninį pasaulį ir kviečia statybų sektoriaus įmones virtualiai pristatyti savo aktualiausias naujienas vartotojams patogiai ir saugiai – vienoje platformoje, vienu pri...
nuotrauka
2019-05-06 14:44
Prieš penkerius metus VŠĮ „Skaitmeninė statyba“ steigėjai organizavo pirmąją konferenciją „Skaitmeninė statyba 2014“, kuri tapo neatskiriama „Restos“ dalimi. Steigėjų pastangos spartinti BIM diegimą Lietuvoje ir šviesti statybos sektoriaus bendruomenę, pradėjo duoti pirmuosius rezultatus.
nuotrauka
2019-05-03 08:24
Jau trečią kartą iš eilės parodoje RESTA įvyko konkursas „Įspūdingiausios Restos ekspozicijos“, kurio metu komisija išrinko įdomiausių ekspozicijų penketuką – įmones ir ekspozicijų projektų autorius.
nuotrauka
2019-05-02 07:50
Balandžio 25-26 d. Lietuvoje viešėjo Europos statybos pramonės federacijos (FIEC) prezidentas Kjetil Tonning kartu su federacijos technologijų vadove Sue Arundale.
nuotrauka
2019-04-30 14:51
„Restoje“ įvykusio tarptautinio pastolininkų čempionato nugalėtojais tapo UAB „Hotrema“ profesionalai. Antroji liko pastolininkų komanda iš Estijos įmonės „Adelante“, trečioji – įmonės „Arad“ komanda iš Lenkijos.
nuotrauka
2019-04-29 16:50
Jau ketvirtus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija organizavo konkursą „Lietuvos BIM projektai”, kurio nugalėtojai buvo apdovanoti „Skaitmeninė statyba 2019. Vilnius“ konferencijoje, didžiausios statybų parodos „Resta“ metu. Konkursas yra skirtas išrinkt...
nuotrauka
2019-04-29 16:08
„Ukmergės gelžbetonis“ ką tik pasibaigusioje „Restoje“ pristatė tradicinius gaminius. Įmonei buvo svarbu priminti parodos lankytojams apie gamyklą ir savo gaminius.
nuotrauka
2019-04-26 07:25
Į Vilnių atvyko ir dalyvaus šiandien vykstančioje konferencijoje RESTOJE Europos statybos pramonės (FIEC) prezidentas Kjetil Tonning. Jis statybų sektoriaus bendruomenei skaitys pranešimą konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2019. Vilnius”.
nuotrauka
2019-04-26 07:09
Kol Lietuvoje vis dar diskutuojama, verta ar neverta eiti statybų pramonės skaitmeninimo keliu, Vakaruose tuo seniai neabejojama. Atsiliekame net nuo Rytų – NVS šalys sparčiai juda pažangos kryptimi ir intensyviai dirba prie statybų skaitmeninimo projektų, tvirtina UAB „AGA CAD“. Pažangos pavyzdžiu ...
nuotrauka
2019-04-25 16:47
Tarptautinės statybos ir remonto parodos RESTA metu jau trečią kartą įvyko konkursas „Įspūdingiausios RESTOS ekspozicijos“. Šiandien, balandžio 24 d., paskelbti nugalėtojai.
nuotrauka
2019-04-25 09:20
Vakar, balandžio 24 d., prasidėjusioje tarptautinėje statybų parodoje „Resta 2019“ lankytojai galėjo ne tik pasisemti įkvėpimo, kaip įsirengti svetainę, vonią, virtuvę ar terasą, tačiau ir pamatyti tris skirtingus miegamųjų interjerus. 40 kv. m plote įrengtos interjerų ekspozicijos, atspindinčios tr...
nuotrauka
2019-04-25 07:54
Bendrovė BAUMIT, į Lietuvą tiekianti fasadų sistemas, RESTOJE pristatinėja sveiką statybą.
nuotrauka
2019-04-25 07:48
Statybinės medžiagos, kurias RESTOJE pristato įmonė BAUROC, nesikeičia jau kurį laiką. Tačiau, kaip sako įmonės direktorius Alvidas Musius, keičiasi technologijos ir pasiūlymai.
nuotrauka
2019-04-24 18:46
Jungiklių ir išmaniųjų namų sistemų centras „Jung Vilnius“ RESTOJE pristato itin praktiškų produktų, kurie taupo namus įsirenginėjančių žmonių ir interjero dizainerių laiką, pinigus, tuo pat metu suteikdami galimybių rinktis, derinti ir lyginti kainas.
nuotrauka
2019-04-24 16:03
Kaip dekoruoti namų sienas ir lubas? Kokios statybų sektoriaus naujienos pasiekė Lietuvos rinką, kokios tendencijos įsitvirtina? Kaip nesuklysti renkantis augalus ir įsirengiant žalią plotą prie namų ar balkone? Atsakymų visi statybų sektoriaus profesionalai, naujakuriai bei savo būstą statyti, įsir...
nuotrauka
2019-04-24 07:27
Saulei kylant laikas susimąstyti apie namų eksterjerą, nes jaukus rytas su kavos puodeliu, savaitgalio pietūs arba nuostabi vakarienė lauko terasoje – tikras malonumas. Tačiau subjuręs oras ar, atvirkščiai, pernelyg intensyvūs, varginantys saulės spinduliai gali sugriauti planus ir pasisėdėjimas gry...
nuotrauka
2019-04-19 10:34
Ar žinote, kokios interjero tendencijos šiuo metu madingiausios? Kaip įsirengti mažą erdvę? Kaip atnaujinti vienspalves namų sienas ir papuošti jas, pavyzdžiui, žydinčiomis gėlėmis? Visi atsakymai parodoje RESTA.
nuotrauka
2019-04-17 07:33
Tarptautinėje statybų parodoje „RESTA 2019“ balandžio 24–27 d. parodų ir kongresų centre „Litexpo“ rasite visas jungiklių ir išmanių namų centro „JUNG Vilnius“ naujienas.

Statybunaujienos.lt » RESTA