2023 rugsėjo 26 d. antradienis, 8:56
Reklama  |  facebook

Įsteigta Atsakinga vandentvarkos asociacija „Vandens jėga“

2022-08-17 14:27
Trijų didžiausių Lietuvos miestų vandentvarkos įmonės, šią vasarą pirmą kartą įgyvendinusios bendrą vandenį iš čiaupo gerti skatinančią kampaniją, sutelks savo jėgas ir patirtį tolesniam sektoriaus stiprinimui. Tuo užsiims naujai įsteigta Atsakinga vandentvarkos asociacija „Vandens jėga“.
nuotrauka
Naujai įsteigtos Atsakingos vandentvarkos asociacijos „Vandens jėga“ vadovas Marius Švaikauskas. Asociacijos nuotr.


Minimos įmonės
Vandens jėga, atsakingos vandentvarkos asociacija,
Vilniaus vandenys, UAB
Kauno vandenys, UAB
Klaipėdos vanduo, AB
Šiemet iniciatyvai „Vanduo – gyvenimas. Dalinkis“ susivienijusių įmonių „Vilniaus vandenys“, „Kauno vandenys“ ir „Klaipėdos vanduo“ vadovai teigia, kad vandens iš čiaupo populiarinimo kampanija buvo tik pradžia. Tam, kad teigiami pokyčiai nenutrūktų, įmonių bendradarbiavimas tęsis toliau asociacijos formatu.

Asociacija padės sutelkti jėgas

Naujai įsteigta atsakingos vandentvarkos asociacija „Vandens jėga“ sieks bendradarbiauti su atsakingomis šalies institucijomis rengiant ir įgyvendinant nacionalinę vandentvarkos strategiją, teikti aktualius siūlymus, inicijuoti vandentvarkos sektoriaus pertvarkymo ir modernizavimo pokyčius, siekti darnios su aplinka veiklos bei skatinti diegti pažangias technologijas.

Asociacijos veikla apims ir bendradarbiavimą su mokslo institucijomis, aukštosiomis ir profesinėmis mokyklomis, narių atstovavimą Lietuvoje bei užsienyje. Vienas svarbiausių naujosios asociacijos tikslų yra stiprinti vandentvarkos specialisto profesijos patrauklumą Lietuvoje ir paskatinti jaunus žmones ją rinktis.

„Vandentvarkos sektoriui Europos Sąjungos, šalies institucijų, visuomenės lūkesčiai tik didėja. Čia būtini pokyčiai, kurių atidėlioti jau nebegalime, jų reikia imtis dabar. Jei turime Nacionalinę saugumo, nacionalinę švietimo strategijas, subrendome ir nacionalinei vandentvarkos strategijai. Trijų didžiųjų miestų vandentvarkos įmonių įgyvendinta kampanija atskleidė, kad reikšmingi žingsniai įmanomi tik sutelkus jėgas. Todėl esame tikri, kad suvieniję patirtį ir iniciatyvumą galime pasiekti apčiuopiamų rezultatų sektoriuje, kuris šalyje veikia turėdamas labai skirtingas finansines galimybes ir potencialą keistis“, – cituojamas naujai įsteigtos Atsakingos vandentvarkos asociacijos „Vandens jėga“ vadovas Marius Švaikauskas.

Nacionalinės iniciatyvos rezultatai džiugina


Siekiant atkreipti plačiosios visuomenės dėmesį į vandentvarkos problemas ir kiekvieno visuomenės nario indelį išsaugant švaresnę aplinką, Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos vandentvarkos bendrovės nuo birželio skatino kuo dažniau rinktis tyrą vandenį iš čiaupo, trijuose šalies miestuose organizavo renginius, siūlė pramogų, pasirūpino viešomis prieigomis prie geriamojo vandens, miestuose įrengdamos jo tiekimo stoteles.

Atsakingos vandentvarkos asociacija „Vandens jėga“ Nuotraukoje –
„Vilniaus vandenys“, „Kauno vandenys“, „Klaipėdos vanduo“ ir naujai įsteigtos asociacijos vadovai

Nors kampanija dar tęsis iki rugsėjo vidurio, išankstiniais duomenimis, prie kampanijos jau prisijungė daugiau nei 80 skirtingų verslų, veikiančių net 8 šalies miestuose ir rajonuose. Planuojama, kad iki kampanijos pabaigos bus nemokamai išdalinta daugiau nei 1 000 000 stiklinių vandens iš čiaupo. Vadinasi - atsisakyta daugiau 350 000 plastiko butelių, o aplinką išmesta apytiksliai daugiau nei 23 tonomis mažiau anglies dvideginio.

„Nepaprastai džiugu, kad „Vilniaus vandenų“ dar praėjusiais metais pradėta iniciatyva skatinti žmones gerti vandenį iš čiaupo ir šiuo pasirinkimu saugoti aplinką nuo plastiko atliekų, buvo pirmasis žingsnis, kuris sulaukė atgarsio tiek verslo, tiek plačiojoje visuomenėje. Tačiau dar daugiau džiaugsmo teikia tai, kad įmonės pradėta kampanija paskatino didžiąsias vandentvarkos įmones ieškoti ir surasti būdų, kaip užtikrinti, kad pokyčiai nesustotų, jie šalies miestuose tęstųsi toliau ir įgautų dar didesnį pagreitį“, - cituojamas „Vilniaus vandenų“ vadovas Saulius Savickas.

Plastikas išlieka rimta problema

Naujoji vandentvarkos įmonių asociacija buvo pristatyta Vilniuje, kur prie iniciatyvos „Vanduo – gyvenimas. Dalinkis“ prisijungusi menininkė Monika Dirsytė pasiruošusi rugpjūčio 17 dieną aštuonias valandas bėgti maratoną. M. Dirsytės performansas „ru/I/n“ simbolizuoja skubančio, trumpalaikiais vartotojiškais gyvenimo įpročiais besivadovaujančio ir esamą aplinkos būklę ignoruojančio šiuolaikinio žmogaus prototipą, taip menininkė siekia atkreipti visuomenės dėmesį, į tai, kad pokyčiai priklauso prasideda nuo kiekvieno iš mūsų paprastų kasdienių pasirinkimų.

„Aš niekada nebuvau abejinga socialinėms ir globalinėms problemoms, nes aš ir jūs – esame gamtos dalis, o pati gamta – mūsų namai. Tad man savaime suprantama, kad ją turime gerbti, saugoti ir tausoti, juolab, kad jos likimas priklauso nuo mūsų pačių daromų veiksmų ir priimamų sprendimų. Pats performanso pavadinimas pasirinktas neatsitiktinai – RU/I/NING, tai tarsi sufleruoja, jog mes patys galime rinktis bėgdami per pasaulį negriauti savo namų. Tai galimybė iš naujo pažvelgti į žmogaus santykį su gamta, prisiimant atsakomybę. Svarbu nepamiršti, kad kiekvienas veiksmas, kurį atlieka žmogus, turi atoveiksmį. Tad kiekvienas pokyčius turime pradėti nuo savęs“, - sako perfomanso autorė Monika Dirsytė.

Vilniečių ir miesto svečių dėmesį į plastiko problematiką atkreipė ir nuo birželio sostinės Lukiškių, Europos ir V. Kudirkos aikštėse pastatytos specialios M. Dirsytės sukurtos instaliacijos iš panaudotų plastikinių vandens talpų: vandens laikrodžiai, primenantys smėlio laikrodžius, atkreipiantys dėmesį į intensyvaus vartojimo taršą.

Naujai įsiteigta atsakinga vandentvarkos asociacija „Vandens jėga“ vienija tris didžiausių šalies miestų įmones: „Vilniaus vandenys“, „Kauno vandenys“ ir „Klaipėdos vanduo“. Šios įmonės aptarnauja daugiau nei 544.127 vartotojų ir abonentų (1.122.232 gyventojų) arba 47 proc. visų gaunančių centralizuotas vandens tiekimo, nuotekų valymo paslaugas šalyje. 
Statybunaujienos.ltAplinka

nuotrauka
2023-09-22 12:12
Suomių bendrovė „Kiilto“ Lietuvoje pristatė „SUPER sveikų pastatų ekosistemą“ (angl. SUPER Healthy Buildings Ecosystem), vienijančią architektūrinės aplinkos inovatorius, tyrėjus, pradedančiąsias įmones, sprendimus priimančius asmenis, organizacijas ir įmones. Šis susivienijimas siekia iš pagrindų p...
nuotrauka
2023-09-22 11:41
Generalinė prokuratūra praneša, kad jos Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroras, gindamas viešąjį interesą, kreipėsi į Vilniaus miesto apylinkės teismą su ieškiniu, kuriuo prašoma atlaisvinti valstybinę žemę Vilniuje, Valakampiuose.
nuotrauka
2023-09-21 11:46
Sostinėje daugėja rekreacinių zonų, kuriose gyventojai gali mėgautis gamtos teikiamais malonumais ir poilsiu. Tyrimai rodo, kad arti namų esantys parkai ir žaliosios erdvės teigiamai veikia gyventojų sveikatą – mažina stresą, širdies ir kraujagyslių ligų riziką, padeda išvengti medžiagų apykaitos su...
nuotrauka
2023-09-19 11:39
Lietuvoje iškylantys nauji NT projektai įprastai atitinka tarptautinius tvarumo standartus, tačiau tai tik ledkalnio viršūnė – kur kas didesnę nekilnojamojo turto rinkos dalį sudaro senesni, energetiškai mažiau efektyvūs pastatai. Pasak tvarumo ekspertų, senuosius pastatus prikelianti renovacija ar ...
nuotrauka
2023-09-18 11:48
Prasideda priėjimo prie Gulbino ežero atvėrimo darbai. Vilniečiai galės patogiai ateiti prie ežero, esančio šalia Gulbinų kvartalo, iš šiaurinės ir pietinės pusių. Planuojamas įrengti apie 250 m ilgio medinis takas, ežero pakrantėje taip pat bus kuriama poilsiavietė, įrengiamos grilio vietos su suol...
nuotrauka
2023-09-13 15:47
Baisogaloje ir Šeduvoje pradėta dviejų naujų didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelių statyba.
nuotrauka
2023-09-11 13:23
Rugsėjo 10 d. prasidėjusią Seimo rudens sesiją Aplinkos ministerija teiks svarstyti 7 teisės aktų ir juos lydinčiųjų įstatymų projektus. tikslas – skaidrinti ir spartinti statybos procesus mažinant administracinę naštą, stiprinti ir plėsti gamintojų ir importuotojų atsakomybę tvarkant atliekas, tobu...
nuotrauka
2023-09-11 11:17
Nuo rugsėjo 11 d. bus teikiamas finansavimas namų ūkiuose susidariusių asbestinio šiferio atliekų surinkimo, vežimo ir šalinimo išlaidoms.
nuotrauka
2023-09-08 09:11
2 201 gyventojas – tiek šiauliečių dalyvauja VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro (ŠRATC) ir Šiaulių miesto savivaldybės administracijos įgyvendinamame maisto ir virtuvės atliekų surinkimo projekte „#AšPats. Planuoju. Valgau. Rūšiuoju. Saugau.“ Teisingai atskirtos ir išrūšiuotos maisto atliek...
nuotrauka
2023-09-06 12:16
Įsibėgėja Tauro kalno aplinkos tvarkymo darbai: tvarkomi želdynai, ruošiamasi medžių genėjimui. Vilniečių mėgstamas kalnas išliks žalias – bus pasodinta daugiau nei šimtas naujų medelių.
nuotrauka
2023-08-29 15:50
Besikeičiantis klimatas Lietuvoje įmones verčia ieškoti nestandartinių sprendimų, leidžiančių skaitmeniniu būdu stebėti temperatūros ar drėgmės pokyčius bei skubiai reaguoti į galimą stichijų poveikį. „Telia“ daiktų interneto sprendimai per tropinio karščio bangas šią vasarą saugojo „DPD Lietuva“ ma...
nuotrauka
2023-08-29 10:26
Tikriausiai kiekvienas esame matę produktų pakuočių, ant kurių puikuojasi specialūs ekologiškumą ir tvarumą patvirtinantys ženklai. Visgi, Europos komisija skelbia, kad net 53 proc. ant Europos sąjungos šalyse parduodamų produktų pakuočių ir jų reklamose skelbiamų ekologiškumo teiginių yra susiję su...
nuotrauka
2023-08-25 08:02
Turto banko užsakymu A. Goštauto kvartale, kuriame po konversijos įsikurs 9 ministerijos, inventorizuoti ir įvertinti medžiai bei kiti želdiniai. Iš viso teritorijoje apžiūrėti ir pažymėti 175 medžiai, beveik visi jie geros būklės ir bus išsaugoti.
nuotrauka
2023-08-17 16:52
Vilniaus apylinkės prokuratūros prokuroras nutraukė dėl savavaldžiavimo pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl š. m. gegužės 20 d. Vilniuje nukirsto Ceikinių ąžuolo. Tokį sprendimą prokuroras priėmė konstatavęs, kad nepadaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.
nuotrauka
2023-08-14 06:55
Žemės įstatyme ir kituose teisės aktuose, reglamentuojančiuose žemės naudojimo santykius ir sąlygas, nustatyta žemės sklypų, besiribojančių su vandens telkiniais, savininkų (naudotojų) pareiga leisti kitiems asmenims prieiti prie vandens telkinių nustatytomis ir Nekilnojamojo turto registre įregistr...
nuotrauka
2023-08-14 06:14
Liepos mėnesį pasirašytos naujos pakuočių atliekų ir antrinių žaliavų surinkimo sutartys suteikia savivaldybės įmonei „Vilniaus atliekų sistemos administratorius" (VASA) tiesioginę šių atliekų surinkimo kontrolę bei infrastruktūros administravimą Vilniaus mieste. Individualių namų gyventojai, jau tu...
nuotrauka
2023-08-11 06:54
Rugpjūčio 6-7 d. audra vertė medžius beveik visoje šalyje, o ypatingai Šiaurės Lietuvoje. Skaičiuojama, jog vėjavartų ir vėjalaužų tvarkymo apimtys siekia apie 30 000 m³. Miškininkai operatyviai likviduoja didelio masto audros padarinius ir įspėja, kad pučiant stipriam vėjui lūžta dideli medžiai, kr...
nuotrauka
2023-08-07 14:49
„Ekrano“ marių užtvankos šliuzai pakeisti naujais, tad Panevėžio Ekstremalių situacijų operacijų centrui rekomendavus, ekstremali situacija mieste atšaukta. Ji buvo paskelbta dėl įvykusios konstrukcijos gedimo.
nuotrauka
2023-08-07 06:41
Turto bankas, siekdamas padidinti valstybės parduodamų objektų vertę, nuo šiol atliks medžių sklypuose vertinimus ir inventorizaciją. Taip siekiama potencialiems investuotojams atskleisti daugiau informacijos apie galimybes vystyti objektus, taip pat užtikrinti ir visuomenės interesą.
nuotrauka
2023-08-03 09:12
Namai turi ypatingą reikšmę žmonių būsenai, o netinkama gyvenamoji aplinka didina įvairių fizinių ir emocinių sutrikimų riziką. Ekspertai pasakoja, kaip namai gali paveikti mūsų savijautą bei į ką renkantis būstą verta atkreipti dėmesį, kad būtume kuo sveikesni.

Statybunaujienos.lt » Aplinka