Jaukus biuras gali tapti lemiamu konkurenciniu pranašumu
Mes sutverti stovėti, bet dirbame sėdėdami
„Šiandien kalbame ne tik apie pačius baldus, bet ir apie darbo vietų planavimą, biurų interjerą. Kodėl taip yra? Darbo sąnaudos nuolatos didėja, ir atlyginimai nebėra pagrindinė motyvacija pasirinkti vieną ar kitą darbovietę. Tai itin aiškiai matoma IT sektoriuje. Pasiekus tam tikrą atlyginimo vidurkį, darbuotojai ima kreipti daug didesnį dėmesį į kitus dalykus, visų pirma, į savirealizaciją. Antras dalykas yra darbo vieta. Kyla klausimai, ar joje patogu, koks interjeras, kokie baldai? Jie jau suvokia, kad nuo tokių dalykų priklauso darbingumas ir motyvacija“, – kalbėjo pašnekovas.
Anot jo, darbdaviams jau reikia galvoti visai ne apie tai, kaip erdvėje sutalpinti kuo daugiau žmonių. Šiandien dėmesį reikia telkti į protingą planavimą, ergonomiškas darbo vietas, reguliuojamas kėdes bei stalus, atskiras zonas poilsiui, telefono pokalbiams, susitikimams, neformaliam darbui. Priežasčių tam daugiau nei pakankamai.
„Sėdimo darbo šiandien tikrai yra nemažai. Netgi aštuonios valandos ne visada yra riba. Jauni žmonės darbe neretai praleidžia ir dešimt valandų ar dar daugiau. Mums labiausiai kenkia statiškumas, ilgas sėdėjimas toje pačioje vietoje. Mūsų kūnai yra evoliucionavę taip, kad mums reikia gyventi judant, o ne sėdint. Nuolatos sėdint, kyla sprando, nugaros, kojų skausmai“, – teigė J. Motiejūnas.
Darbuotojams reikia suteikti galimybę judėti
Vienas iš pagrindinių baldų pramonės uždavinių šiuo metu ir yra kasdien galvoti apie tai, kaip pakeisti esamą situaciją. Šiuo metu jau įsivyravęs požiūris, kad permainos prasideda nuo biurų logistikos perplanavimo. Darbuotojams reikia sudaryti galimybę judėti, rinktis savo darbo vietą, pvz., iš pradžių dirbti prie savo stalo, tada pereiti į minkštąjį kampelį ir t. t. Kitas etapas – tinkamų baldų pasirinkimas.
„Kita efektyvi priemonė yra ergonomiškų baldų pasitelkimas. Pavyzdžiui, reguliuojamo aukščio stalai leidžia žmogui dirbti ir sėdint, ir stovint. Kai mes stovime, mūsų stuburas juda ir stiprėja. Kas pora valandų kaitaliojant stovimas ir sėdimas pozicijas, galima išvengti nugaros problemų, nes nebėra vienos statiškos pozicijos, kuri ir sukelia visas problemas. Kilnojami stalai leidžia išvengti problemos, nes visgi mūsų kūnai yra labiau pritaikyti stovėti, o ne sėdėti. Taip jau lėmė evoliucija“, – kalbėjo „Ergolain“ direktorius.Darbo vietos taps vis labiau suasmenintos
Toks sprendimas, kaip reguliuojamo aukščio stalas, mums leidžia baldą pritaikyti prie savo poreikių. Juk visgi visi esame skirtingo ūgio, ir visiems reikia skirtingo aukščio stalų. Mums netgi kyla problemų dėl importuojamų stalų. Tarkim, itališkų stalų standartinis aukštis yra 72 centimetrai. Taigi jie mums iš principo netinkami. Lietuviams reikia bent 75 cm aukščio stalo.
„Jeigu kiekvienas turi individualius poreikius, tai turime suteikti galimybę juos patenkinti. Ergonomiškų baldų tikslas yra darbo vietoje šiek tiek labiau apkrauti mūsų kūnus, t. y. leisti daugiau judėti, mankštinti nugaros raumenis, vengti neteisingų sėdėjimo pozicijų“, – dėstė jis.Gerai įrengtas biuras verslui gali atnešti daug naudos. Svarbu nepamiršti to, kad į pagalbą visada reikėtų pasikviesti savo srities profesionalus, ir kuriant, ir renkantis planus. Didžiausios problemos kyla tada, kai sprendimai priimami chaotiškai.
„Blogai, kai renkantis baldus, neatsižvelgiama į darbuotojų veiklos pobūdį, darbo vietoje praleidžiamą laiką. Pasitelkiant profesionalus, galima įsigilinti į kiekvieno darbuotojo veiklą ir teisingai parinkti būtent tuos produktus, kurie tiks labiausiai. Investuoti į ergonomiką, biurų jaukumą reikia, nes tai ilgainiui nulems ir jūsų konkurencinį pranašumą“, – sakė J. Motiejūnas.
Portalo Statybunaujienos.lt redakciją rasite „Restoje“, 5 salės foje.
Stendą mums įrengs bendrovė „Ergolain“. Ateikite ir sykiu pasimėgausime patogiomis darbo vietomis.