2024 birželio 14 d. penktadienis, 6:24
Reklama  |  facebook

KTU: kaip per dešimtmetį pasikeitė universiteto veidas

2024-06-11 10:49
Šiais metais grįžtančius į paskaitas studentus ar naują gyvenimo etapą Kaune pradedančius pirmakursius Kauno technologijos universitetas (KTU) pasitiks pasikeitęs. Šiemet užbaigta Studentų gatvės rekonstrukcija, šiuo metu daug dėmesio skiriama bendrabučių atnaujinimui, pastatų modernizavimui ir saulės elektrinių įrengimui.
nuotrauka
Studentų miestelis. KTU nuotr.


Minimos įmonės
Kauno technologijos universitetas (KTU),
KTU Infrastruktūros direktorius Gražvydas Visockas teigia, kad KTU studentų miestelis – aplinka, kurioje studentai praleidžia gražiausius savo jaunystės metus, turi tenkinti ne tik studijų ir mokslo, bet ir laisvalaikio poreikius.

„Labai svarbu, kad studentai galėtų naudotis naujausiomis auditorijomis, mokomosiomis laboratorijomis su integruota moksline įranga, naujomis moderniomis kompiuterinėmis klasėmis ir grupinėmis bei individualiomis darbo erdvėmis. O visa miestelio išorės aplinka – viso mokymosi proceso sudedamoji dalis“, – atkreipia dėmesį KTU pranešime cituojamas G. Visockas.

„M-Lab“ laboratorijų centras

Per pastarąjį dešimtmetį KTU studentų miestelio veidas pasikeitė neatpažįstamai – pastatytas Slėnio pastatas, apšiltinti pastatai ir sutvarkyta teritorija aplink didžiuosius universiteto fakultetus – Statybos ir architektūros fakulteto rūmus (SAF), Elektros ir elektronikos fakulteto rūmus (EEF) ir Cheminės technologijos fakulteto rūmus (CTF), modernizuota Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakulteto (MIDF) išorė.

„Taip pat pastatėme Cheminės technologijos fakulteto B korpuso pastatą, kuriame įsikūrė KTU Maisto tyrimų laboratorija, pabaigtas „M-Lab“ laboratorijų centro projektas. Šiais metais baigta atnaujinti Studentų gatvė ir joje esantys pėsčiųjų takai, apšvietimas, įrengti dviračių takai“, – pasakoja G. Visockas.

Slėnio pastatas

Miestelio unikalumas – jis įsikūręs miesto širdyje ir atsižvelgiant į logistiką, iš jo galima greitai pasiekti visus svarbiausiu miesto objektus. Negana to, čia apstu žalumos – šalia įsikūręs Gričiupio parkas, kurį numatyta atnaujinti dar šiais metais.

„Siekiant sukurti dar gražesnę ir gamtos įkvėptą erdvę aplink studentų miestelį, jis apsodintas sakuromis. Be to, studentai, norintys aktyvios erdvės laisvalaikio praleidimui gryname ore, lengvai gali pasiekti Kauno Ąžuolyno parką, kuriame pulsuoja gamtos ir istorijos sinergija“, – teigia Infrastruktūros direktorius.

KTU studentų miestelyje iš viso įrengtos 8 saulės elektrinės.

KTU atnaujindamas infrastruktūrą ir ugdydamas jaunąją kartą, prisiimančią atsakomybę už Lietuvos ar net viso pasaulio ateitį, ne tik moko, bet ir pats savo pavyzdžiu stengiasi įkvėpti studentus. Siekiant aukščiausių tvarumo ir energetinio efektyvumo standartų, KTU studentų miestelyje iš viso įrengtos aštuonios saulės elektrinės.

KTU

Rekonstruota gatvė

„Tai ne tik žingsnis į priekį darnios KTU ateities link, bet ir puikus pavyzdys, kaip technologijos gali daryti įtaką mūsų kasdieniam gyvenimui. Tokiu būdu norime rodyti pavyzdį jaunajai kartai, mažinti aplinkos taršą ir energijos poveikį aplinkai“, – akcentuoja G. Visockas.

KTU nuotr. 

Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2024-06-11 11:46
„Omniva LT“ baigė pirmąjį naujo Kauno logistikos centro statybos darbų etapą – jame užbaigtas biuro patalpų įrengimas, čia dirbti persikėlė administracijos darbuotojai iš Kauno. 2400 kv. m ploto patalpose sukurtos ne tik modernios darbo vietos, bet ir darbuotojų laisvalaikio bei poilsio erdvės. Suku...
nuotrauka
2024-06-10 10:32
Naujuoju „Kärcher“ vadovu Lietuvoje paskirtas Mindaugas Levickas. Jis tapo atsakingas už Lietuvos padalinio tolesnę verslo plėtrą, veiklos strategijos planavimą ir įgyvendinimą, finansų bei personalo valdymą.
nuotrauka
2024-06-10 08:04
Karo kontekste, pažangios technologijos tampa svarbiu faktoriumi. Termovizoriai – įranga, gebanti atvaizduoti šilumą infraraudonųjų spindulių spektre – viena tokių technologijų. Ši įranga ne tik leidžia kariams identifikuoti priešus ir jų judėjimą teritorijoje, bet ir apsaugo jų gyvybes, padeda numa...
nuotrauka
2024-06-07 13:26
Lietuvoje pirmą kartą pradedama įgyvendinti „GovTech smėliadėžės" programa, skirta praktiškai išbandyti dirbtinio intelekto (DI) technologija grįstų sprendimų galimybes viešajame sektoriuje. Birželio 5 d. Vilniuje vykusiame programos atidarymo renginyje 14 viešojo sektoriaus institucijų pristatė sav...
nuotrauka
2024-06-07 10:54
SBA grupė, valdanti daugiau kaip 40 įmonių ir vienijanti 3 500 darbuotojų bendruomenę, personalo valdymą kelia į skaitmeninę sistemą „SAP SuccessFactors“.
nuotrauka
2024-06-07 09:56
Centrinėje sostinės dalyje esantis Šnipiškių rajonas, kuriame telkiasi didieji sostinės verslai ir neseniai duris atvėrė ramybe alsuojantis Vilniaus japoniškas sodas, pasipildė naujais daugiabučiais. Tvarios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ drauge su Čekijos investicijų grupe „RSJ In...
nuotrauka
2024-06-06 12:38
Su finansiniais sunkumais susidurianti pastatų vidaus inžinerinių sistemų montavimo ir projektavimo įmonė „Alinita“, priklausanti „Panevėžio statybos tresto“ grupei, planuoja pradėti restruktūrizavimo procesą.
nuotrauka
2024-06-06 10:40
UAB „Translinija", bendradarbiaudama su nekilnojamojo turto plėtros bendrove „EIKA Development", imasi naujo projekto – Utenoje planuoja statyti viešbutį su restoranu, konferencijų centru bei SPA zona. J. Basanavičiaus gatvėje, buvusio banko vietoje, iškilsiantį viešbutį planuojama baigti statyti 20...
nuotrauka
2024-06-05 14:50
Vienai iš didžiausių Lietuvoje NT plėtros bendrovių „Omberg group“, kartu su investiciniais fondais plėtojančiai gyvenamosios paskirties projektus Vilniuje ir komercinės – Kaune, vadovauti pradeda Deimantė Laumytė. Prie įmonių grupės vairo stojus ilgametę vadovavimo patirtį sukaupusiai verslo strate...
nuotrauka
2024-06-05 14:36
Šiemet praėjusių metų finansinę atskaitomybę laiku pateikė 103 882 bendrovės – tai penktadaliu (20,14 proc.) daugiau nei pernai (86 468). Nors savo 2023 m. rezultatus deklaravo daugiau įmonių, dalis sektorių patyrė pajamų mažėjimą palyginti su 2022 m., rodo kredito biuro „Creditinfo Lietuva" analizė...
nuotrauka
2024-06-05 13:23
Stiklo gamyba yra ne tik itin svarbus Europos pramonės sektorius, bet ir vienas iš pagrindinių energijos vartotojų bei aplinkos teršėjų. Vien 2021 metais jis į aplinką išmetė 17 mln. tonų anglies dvideginio, daugiausia dėl iškastinio kuro deginimo. Galimą šios problemos sprendimą netrukus gali pasiū...
nuotrauka
2024-06-04 09:46
Lietuvoje ketvirtadalis smulkių įmonių įvardija, kad susiduria su sunkumais ieškant darbuotojų. Ką daryti, kad darbuotojų paieškos procesas smulkioms įmonėms būtų lengvesnis ir kaip joms išsiskirti kitų darbdavių gausoje, pasakoja Užimtumo tarnybos ir „Luminor“ banko ekspertės.
nuotrauka
2024-06-04 08:57
Didžiausia Lietuvoje ekstremalaus sporto erdvė po stogu „Banga Ramp Park“ duris atvers rugpjūtį. Paspirtukų, BMX dviračių, riedlenčių ir riedučių sporto entuziastams skirtas 850 kv. m. rampų parkas įsikurs „SBA Urban“ plėtojamame projekte „Urban HUB“ šalia Ukmergės gatvės Avižieniuose, Vilniaus pašo...
nuotrauka
2024-06-04 08:51
Šiandien visame pasaulyje tvarumo klausimai tampa neatsiejama modernaus verslo dalimi. Dėl augančio vartotojų sąmoningumo ir tarptautinių teisinių reikalavimų, įmonės vis dažniau įdiegia tvarumo strategijas – Lietuvoje ši tendencija taip pat įgauna pagreitį.
nuotrauka
2024-06-03 10:05
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ pristatė 71 ha teritorijos Vilniaus pietinėje dalyje vystymo planus. Numatoma, kad tarp Eišiškių plento ir P. Joniko gatvės per 10 metų bus pastatytas naujas rajonas „Launagiai“, kuriame, bendrovės skaičiavimais, galės gyventi apie 13-15 tūkst. žmon...
nuotrauka
2024-05-30 08:03
Čerpės daugeliui asocijuojasi su raudonais senamiesčių stogais ir istoriniais objektais. Privačių namų savininkams čerpės atrodo patraukliai, bet kai kurie vengia jų dėl esą aukštos kainos ir apkrovos stogui. Tačiau čerpės būna ne tik keraminės, bet ir betoninės, kurios vizualiai nesiskiria nuo moli...
nuotrauka
2024-05-29 09:56
Šią savaitę užbaigti konstrukciniai „Sand Offices" verslo centro statybų darbai. Ta proga, tradiciškai, virš pastato iškeltas vainikas. Vilniaus Žalgirio ir Linkmenų gatvių sankirtoje kylančio verslo centro statybos prasidėjo šių metų sausio mėnesį.
nuotrauka
2024-05-28 10:40
Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ didina dukterinės bendrovės „Lvovo projektai“ įstatinį kapitalą nuo 300 tūkst. iki 50 mln. eurų. Šiuo žingsniu siekiama efektyvinti įmonių grupės struktūrą ir Latvijoje uždirbtą kapitalą reinvestuoti Lietuvoje.
nuotrauka
2024-05-28 09:57
Apsaugos paslaugas teikianti bendrovė „Eurocash1" ir „Panevėžio statybos tresto" (PST) valdoma įmonė „Šeškinės projektai" pasirašė sutartį dėl daugiau nei 800 kv. m ploto biuro erdvių verslo centre „U219", Vilniuje. Jose įsikurs „Eurocash1" pagrindinė būstinė Baltijos šalyse.
nuotrauka
2024-05-27 14:50
Investicijų valdymo įmonė „Demus Asset Management“ valdomas uždarojo tipo fondas „Victory Development Venture“ įsigijo naują projektą – „Ežero takais by Citus“. Iš viso į projektą ketinama investuoti 8 mln. eurų, iš informuotųjų investuotojų „Demus Asset Management“ pritraukė 2 mln. eurų.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas