2023 rugsėjo 26 d. antradienis, 7:49
Reklama  |  facebook

KTU modernizuoja savo gyvenamuosius pastatus: vyksta antrojo bendrabučio atnaujinimo darbai

2023-05-15 09:36
Pilnai rekonstravęs vieną universiteto bendrabutį, Kauno technologijos universitetas (KTU) toliau modernizuoja turimus gyvenamosios paskirties pastatus. Siekiant sukurti šiuolaikišką, studento poreikius atitinkančią gyvenamąją aplinką, šiuo metu ruošiami dar kelių KTU bendrabučių rekonstrukcijos projektai.
nuotrauka
KTU Studentų reikalų departamento direktorė Kristina Skučienė. KTU nuotr.


Minimos įmonės
Kauno technologijos universitetas (KTU),
„KTU 2021–2025 veiklos plane numatyta, kad iki 2025 m. bus parengta šešių universiteto bendrabučių rekonstrukcijos koncepcija bei paruošti rekonstrukcijos projektai. Tarp numatytų modernizuoti bendrabučių – trys dvylikaaukščiai ir Vydūno alėjoje esančių penkiaaukščių pastatų kompleksas“, – KTU pranešime cituojama Studentų reikalų departamento direktorė Kristina Skučienė.

Renovuotas senas bendrabutis – dabar modernus ir šiuolaikiškas

Atsižvelgdamas į šiandienos studentų poreikį gyventi ir mokytis šiuolaikiškose erdvėse, KTU dar 2020-aisiai pradėjo 10-ojo bendrabučio (Gričiupio g. 13, Kaunas) atnaujinimo darbus.

Atnaujintame daugiau nei 4,8 tūkst. kv. metrų ploto bendrabutyje – 137 vienviečiai ir 61 dviviečiai kambariai, talpinantys 259 studentus. Sprendimą rinktis tokio tipo bendrabučio išplanavimą nulėmė turima patirtis kituose universiteto bendrabučiuose – studentų tarpe populiariausi yra vienviečiai ir dviviečiai kambariai. Kambariai suskirstyti blokais, kuriuose gyvenantys studentai naudojasi blokui skirtu prieškambariu, virtuvėle ir sanitariniu mazgu.

„Pirmasis rekonstruotas universiteto 10-tasis bendrabutis pilnai duris gyventojams atvėrė 2022 metų pabaigoje. Tai modernus ir šiuolaikiškas bendrabutis, kuriame erdvės suplanuotos taip, jog poilsio ir mokymosi aplinka yra individuali, o bendravimo, laisvalaikio ir valgymo zonos – bendros“, – cituojama K. Skučienė.

Rengiant bendrabučio modernizacijos projektą diskutuota su universiteto Studentų atstovybės nariais, kurie pasisakė už tokius bendrabučio kambarius, kuriuose galima turėti daugiau asmeninės erdvės.

Kiekviename bendrabučio aukšte įrengtos bendro naudojimo virtuvės su atviro tipo ar atitvaru atskirta inovatyvia valgomojo erdve, pritaikyta įvairiapusiam laisvalaikio leidimui. Čia studentams pastatyti minkštasuoliai, stalai su baro kėdėmis ar laiptuotas amfiteatras kino filmų žiūrėjimui.

Bendrabutyje įrengta automatinė praeigos kontrolė (kuomet gyventojai ar svečiai į pastatą įeina tik su leidimais), yra papildomų paslaugų erdvės – dviračių ir paspirtukų, taip pat daiktų saugyklos, skalbyklos bei džiovyklos zonos.

Susidūrė su iššūkiais

Pasak KTU Infrastruktūros vystymo skyriaus vadovo Gražvydo Visocko, vykdant KTU 10-ojo bendrabučio rekonstrukcijos darbus buvo susidurta su tam tikrais iššūkiais. Pirmiausia, reikėjo atsižvelgti į Lietuvos Respublikos įstatyminę bazę, pagal kurią bendrabučiai priskiriami prie gyvenamosios paskirties pastatų. Be to, bendrabutyje buvo įrengti nauji technologiniai sprendimai, tad jų eksploatavimas kėlė įvairių klausimų.

„Kadangi tai nebuvo naujos statybos rūšis, o pastato pagrindiniai rodikliai (gabaritai plane, aukštingumas, aukštis, tūris) nebuvo keičiami, teko nemažai padirbėti su architektais, bendruomene (tiek KTU dirbančių specialistų, tiek KTU studijuojančių studentų), analizuoti Lietuvos Respublikos teisės aktus, kad visi poreikiai būtų sutalpinti į dvylika, na galima sakyti į trylika (jei vertintume ir rūsį) bendrabučio aukštų“, – cituojamas KTU Infrastruktūros vystymo skyriaus vadovas.

G. Visocko teigimu, prie šio projekto dirbo ne vienas savo darbą gerai išmanantis specialistas. Tą įrodo, kad rezultatai džiugina ne tik prie rekonstrukcijos prisidėjusius KTU darbuotojus, akademinę bendruomenę, bet ir svečius, kurie savo pagyromis ir sveikinimais skatina siekti dar geresnių rezultatų.

„Todėl kitų bendrabučių rekonstrukcijos projektai rengiami atsižvelgiant būtent į šio bendrabučio rekonstrukcijos proceso bei pirmųjų bendrabučio gyventojų patirtis“, – tikina KTU Studentų reikalų departamento direktorė K. Skučienė.

Jau modernizuojamas antrasis pastatas

Šiuo metu jau vyksta antrojo dvylikaaukščių bendrabučių komplekso – 11-to bendrabučio (Pašilės g. 37, Kaunas) – pirmasis modernizacijos etapas, kurio metu yra remontuojamas bendrabučio fasadas.

„Rekonstruojant pirmąjį bendrabutį pasirinktas procesas kuomet ir interjero, ir eksterjero darbai vykdyti vienu metu, o remonto pradėti tik pilnai uždarius bendrabutį, t. y. išsikėlus visiems gyventojams. Antrasis bendrabutis rekonstruojamas palaipsniui – eksterjero remonto darbai vykdomi bendrabutyje vis dar gyvenant studentams“, – sako K. Skučienė.

Anot jos, nors bendrabučio gyventojai patiria minimalių nepatogumų dėl vykdomų fasado remonto darbų, tačiau rekonstrukcijos darbus įgyvendinant etapais sutrumpinamas laikas, kuomet bendrabutis pilnai uždarytas. 

Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2023-09-22 12:59
Diskusijose apie kvalifikuotų darbuotojų stoką bei jų pritraukimo galimybes vis dažniau atsigręžiama į emigracijoje gyvenančius ir į Lietuvą sugrįžti svajojančius mūsų piliečius. Juolab, kad grįžtančių į gimtinę ar rimtai ketinančių tai daryti skaičiai kasmet auga. Emigrantų, ypač kvalifikuotų darbu...
nuotrauka
2023-09-22 11:30
Nekilnojamojo turto vystymo bendrovė „Homa Group“ keičia 2021 m. įsigyto viešbučio „Simple Plus“ pastato koncepciją ir pavadinimą. Šiuo metu Ševčenkos g. 21, Vilniaus Naujamiesčio rajone, atliekami paprastojo remonto darbai.
nuotrauka
2023-09-21 09:30
Pasaulyje gerai žinomas SIKA prekinis ženklas, kuriuo žymimos specifinės cheminės medžiagos, skirtos statybai, turi 113 metų patirtį, kuri prasidėjo Šveicarijoje. Šimtametė kompanijos istorija yra pagrindas, ant kurio kuriami modernios rinkos produktai ir kuris liudija šimtmečio patikrintą patikimum...
nuotrauka
2023-09-20 13:35
Tvarių miestų plėtros ir statybų bendrovės „YIT Lietuva“ sostinės Viršuliškių rajone baigiamą vystyti naują 18 aukštų „Sky Office“ verslo centrą savo naujiesiems biurams jau pasirinko keletas nuomininkų.
nuotrauka
2023-09-19 20:06
Viena didžiausių šalies statybos bendrovių „Naresta“ pasirašė generalinės rangos sutartį dėl nacionalinio stadiono komplekso Vilniuje pirmojo etapo statybų. Sutartis pasirašyta su stadiono projektą įgyvendinančiu koncesininku – „BaltCap Infrastructure Fund“ valdoma įmone „Vilniaus daugiafunkcinis ko...
nuotrauka
2023-09-18 13:47
Turto bankas paskelbė du aukcionus ir siūlo įsigyti patalpas Vilniaus Naujamiesčio rajone – Algirdo ir Vytenio gatvėse esančiuose pastatuose – iš viso daugiau nei 1,6 tūkst. kv. m ploto.
nuotrauka
2023-09-18 07:17
Statyba tradiciškai laikoma inertiška, ją sunku įsivaizduoti be sunkiasvorės technikos, kalno medžiagų. Bet statyba taip pat įgyja vis daugiau lankstumo, kurio jai suteikia naujos technologijos. Viena tokių – geopolimerų injekcijų technologija.
nuotrauka
2023-09-15 15:41
2022 m. pabaigoje Lietuvos banko licenciją gavęs Uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirtas investicinis fondas „Reverest Baltic Opportunity Fund“ pradėjo įgyvendinti nekilnojamojo turto projektus, siekdamas skirti išskirtinį dėmesį miesto pridėtinės vertės kūrimui ir objektų plėtrai be...
nuotrauka
2023-09-15 11:17
Visuomenės nuomonės tyrimai rodo, kad Lietuvos verslui pavyksta auginti pasitikėjimą darbdaviais. Šalies vadybos ekspertai sako, kad šis laimėjimas džiugina, bet kartu ir užkrauna didesnes atsakomybes.
nuotrauka
2023-09-14 14:17
Turto valdymo bendrovės „BRAITIN" valdomai investicijų bendrovei „Verslo trikampis" Šiaulių bankas skolina 25,7 mln. eurų. Bendrovė, Vilniuje valdanti to paties pavadinimo biurų kompleksą, naujai gautas lėšas naudos anksčiau prisiimtų įsipareigojimų refinansavimui bei kasdienės veiklos poreikiams.
nuotrauka
2023-09-14 14:01
Pradedamas įgyvendinti naujas tvarus projektas „Sand Offices". Naujas verslo centras iškils sostinės Žalgirio ir Linkmenų gatvėse esančio seno administracinio pastato vietoje ir pasiūlys modernius inovatyvaus dizaino biurus.
nuotrauka
2023-09-14 13:31
Šią vasarą vos per du mėnesius – liepą ir rugpjūtį – investuotojai į naujus „Estateguru" sutelktinio finansavimo projektus investavo 18,9 mln. eurų.
nuotrauka
2023-09-14 07:57
Nuo praėjusių metų gegužės atsisakyta deklaracijų apie neypatingų statinių statybos užbaigimą tvirtinimo Valstybinėje teritorijų planavimo ir statybos inspekcijoje (Statybos inspekcija), perduodant šią funkciją statinio ekspertizės rangovams. Tačiau pokyčiai įnešė į rinką sumaišties.
nuotrauka
2023-09-12 16:47
Modernizuodama verslo centrą „Europa“, nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ atnaujina ir daugiaaukštę automobilių stovėjimo aikštelę. Tūkstančio parkavimo vietų aikštelės atnaujinimo darbus planuojama užbaigti iki šių metų pabaigos, investicijos sieks apie 6 mln. eurų.
nuotrauka
2023-09-12 16:38
Šalia Vilniaus, Avižieniuose oficialiai pradėtos prekybinių sandėlių (angl. stock-office) projekto „Urban HUB" statybos.
nuotrauka
2023-09-11 12:28
Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje pristatytas NATO itin aukštos parengties greitojo reagavimo pajėgų poreikiams skirtos infrastruktūros vystymo projektas.
nuotrauka
2023-09-08 07:10
UKMERGĖS GELŽBETONIS – įmonė, gaminanti ne tik gelžbetonio gaminius, bet ir polistireninį putplastį, kurio gaminimo patirtis – 27 metai. Anksčiau didžiausios įmonės apyvartos buvo susijusios su polistireniniu putplasčiu, o per pastaruosius 5 metus gelžbetonio gaminių gamyba išaugo apie 3 kartus ir d...
nuotrauka
2023-09-07 08:08
Siekiant sudaryti tinkamas tarnybos ir gyvenimo sąlygas sąjungininkams ir Lietuvos kariams Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalione Marijampolėje atidaryta nuolatinė modulinė stovykla, kurioje įrengta visa jai reikalinga karinė infrastruktūra. Ši stovykla bus na...
nuotrauka
2023-09-05 12:47
Daugiafunkcio komplekso ant Šeškinės kalno projekte pradedamas naujas etapas: šią savaitę išduotas leidimas statyti Kultūros ir ugdymo centrą. Dar dviejų, į Ozo g. 27 kompleksą įeinančių objektų – Sporto centro su lengvosios atletikos maniežu ir futbolo treniruočių aikšte bei vaikų darželio – techni...
nuotrauka
2023-09-05 10:08
AB HISK stebėtojų taryba rugsėjo 4 d. išrinko naują nepriklausomą valdybos narį Aivarą Čičelį. Jis keičia iki šiol šias pareigas ėjusį Mindaugą Jusių.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas