2022 rugsėjo 30 d. penktadienis, 1:05
Reklama  |  facebook

KTU: renovuotas bendrabutis, naujas studentų infocentras bei viena geriausių šalyje bibliotekų Fotogalerija

2022-07-22 13:48
Rudenį į KTU studentų miestelį sugrįžtantys studentai ir pirmakursiai galės mėgautis modernizuotomis universiteto erdvėmis: šiemet duris atvėrė naujasis studentų infocentras, daugiafunkcis centras su integruota biblioteka, o dvylikaaukščio bendrabučio atnaujinimo darbų pabaiga – ranka pasiekiama.
nuotrauka
KTU nuotr.


Minimos įmonės
Kauno technologijos universitetas (KTU),
Planuojama, jog naujam gyvenimui prikeltas Kaune, Gričiupio g. 13, stovintis dvylikaaukštis duris atvers etapais, rugsėjį prasidedančio semestro metu.

„Universitetas ne tik šviečia studentus, bet ir ugdo jų asmenybes, todėl yra svarbu, jog šis ugdymas vyktų tinkamoje, modernioje aplinkoje. Į tokios aplinkos sąvoką įeina ne tik dalykai susiję su studijų procesu, popaskaitine meno, sporto veikla, tačiau ir gyvenimo sąlygos, kurios skatintų studentus bendradarbiauti, padėtų susikoncentruoti mokymosi metu ar atsipalaiduoti grįžus iš paskaitų“, – Kauno technologijos universiteto (KTU) pranešime cituojamas Studijų prorektorius Jonas Čeponis.

Iš seno pastato, į modernų bendrabutį

Atsižvelgdamas į šiandienos studentų poreikį gyventi ir mokytis šiuolaikiškose erdvėse, KTU dar 2020 metais pradėjo 10-ojo bendrabučio atnaujinimo darbus.

Atnaujintas daugiau nei 4,8 tūkst. kv. metrų ploto bendrabutis gyventojams galės pasiūlyti 137 vienviečius ir 61 dvivietį kambarį, kurie talpins 259 studentus. Kambariai bus suskirstyti blokais, kuriuose gyvenantys studentai naudosis blokui skirtu prieškambariu, virtuvėle ir sanitariniu mazgu.

Planuojama, kad bendrabučio kambario kaina svyruos nuo 150 iki 233 eurų, priklausomai nuo pasirinkto kambario ir bloko tipo. Viename bloke bus trys vienviečiai arba vienas dvivietis kambarys.

„Sprendimą rinktis tokio tipo bendrabučio išplanavimą nulėmė turima patirtis kituose universiteto bendrabučiuose – studentų tarpe populiariausi yra vienviečiai ir dviviečiai kambariai. Taip pat, rengiant bendrabučio modernizacijos projektą diskutuota su universiteto Studentų atstovybės nariais, kurie pasisako už tokius bendrabučio kambarius, kuriuose galima turėti daugiau asmeninės erdvės“, – cituojama KTU Studentų reikalų departamento direktorė Kristina Skučienė.

Kiekviename bendrabučio aukšte įrengtos bendro naudojimo virtuvės su atviro tipo ar atitvaru atskirta inovatyvia valgomojo erdve bus pritaikytos įvairiapusiam laisvalaikio leidimui. Čia studentų lauks minkštasuoliai, stalai su baro kėdėmis ar laiptuotas amfiteatras kino filmų žiūrėjimui.

„Rengiant bendrabučio modernizacijos projektą buvo atsižvelgta į šiuolaikinio studento gyvenimo bendrabutyje poreikius, kai bendravimo, valgymo, laisvalaikio zonos turėtų būti bendros, o poilsio, mokymosi zonos – individualios. Bendrabutyje įrengti kambariai labiau primena studentų butus, o ne bendrabutį. Tikimės, jog valgomojo erdvėse studentai ruoš bendras vakarienes, drauge valgys, žiūrės filmus ar tiesiog bendraus“, – apie pokyčius kalba K. Skučienė.

Duris atvers jau rugsėjį

Modernizuotas bendrabutis yra pritaikytas ir studentams su negalia: „Viename iš aukštų įrengti asmenims su judėjimo negalia pritaikyti kambariai su virtuve ir sanitarinio mazgo zona. Greta minėtų kambarių, įrengti įprastų standartų kambariai, kuriuose gali gyventi asistentai, jei asmeniui su negalia reikalinga pagalba. Patekimas į bendrabutį iš lauko, praeigos kontrolės varteliai, bendrabučio liftai taip pat pritaikyti asmenims su judėjimo negalia“, – teigia K. Skučienė.

4,5 mln. eurų vertės bendrabučio atnaujinimo projektas, kaip pranešama, neapsiriboja pastato interjero modernizavimu – apšiltintas fasadas, pakeisti langai bei stogo danga, vyksta lauko erdvių tvarkymo darbai. Pastato plytinį fasadą jau pakeitė skirtingų charakteristikų, pilkos bei baltos spalvos medžiagos, atliepiančios šiuolaikines architektūros tendencijas.

Planuojama, jog modernizuotos bendrabučio prieigos leis būstą pasiekti atnaujintomis kelių, takų dangomis, o vairuojantys studentai automobilius statyti galės išplėstose, automatizuotu užtvaru atskirtose automobilių stovėjimo aikštelėse. Aktyviai laisvalaikį leisti kvies lauko treniruoklių zona, kuri bus įrengta prie esamos krepšinio aikštelės. Taip pat, sklype numatoma įrengti naujus suoliukus su apšvietimu.

Nors atnaujinimo darbai tebevyksta, trys Gričiupio gatvėje esančio bendrabučio aukštai studentų lauks jau nuo rugsėjo 1-osios, o į likusiuosius gyventojus planuojama pakviesti iki žiemos.

„Bendrabučio modernizacijos procesas dėl ambicijos paversti pastatą patogiais, šiuolaikiškais, moderniais studentų namais, pareikalavo didelio universiteto susitelkimo, pateikė ne vieną iššūkį dėl nestabilumo statybų sektoriuje, bet, galiausiai, modernizacijos procesų pabaiga jau matoma ir bendrabutis studentams, nors ir etapais, o ne visas iš karto, bet jau planuojamas atidaryti”, – teigia KTU Turto valdymo ir administravimo departamento direktorius Svajūnas Jakutis.

Informacija apie studijas ir veiklas – vienoje vietoje

Pavasarį darbą pradėjęs studentų infocentras, esantis KTU Studentų miestelio širdyje, Studentų g. 50, studentams jau pažįstamas – čia atsakymus į jiems kylančius klausimus padeda rasti Studentų reikalų, Tarptautinių ryšių departamento bei Doktorantūros mokyklos darbuotojai.

„Šis infocentras – universiteto pastangų taikyti „vieno langelio“ politiką pavyzdys, kai studentas, besidomintis studijų mainų galimybėmis, bendrabučių ar popaskaitinių veiklų klausimais didžiąją dalį informacijos gali gauti vienoje vietoje“, – sako J. Čeponis.

KTU Studentų infocentras konsultuoja bendraisiais visų pakopų studijų, įskaitant ir tarptautines studijas bei praktikas, popaskaitinių veiklų, apgyvendinimo klausimais, suteikia informaciją apie „GIFTed“ ir „GIFTed Masters“ talentų ugdymo programas, „SKILLed FinTech“ specializuotą papildomo ugdymo programą. Į centro darbuotojus galima kreiptis norint sužinoti apie „WANTed“ karjeros kompetencijų ugdymo, „GUIDed“ mentorystės programas, susipažinti su „UNITed“ popaskaitinėmis bei „INSPIRed“ meno kolektyvų veiklomis.

700 kv. m erdvė suskirstyta į individualaus ir bendro darbo zonas, konferencijų kambarius pasitarnauja atliepiant universiteto bendruomenės reikmes, o dėl puikios geografinės lokacijos ją pasiekti visų fakultetų, įsikūrusių studentų miestelyje, studentams bei bendrabučių gyventojams – ypač lengva.

Daugiafunkcė erdvė – studentų poreikiams

Inovatyvių centrų integracija į jau egzistuojančias universiteto erdves KTU nėra naujiena – toks konceptas pasirinktas ir KTU daugiafunkcio centro su integruota biblioteka statybų metu. Nuo kovo mėnesio studentus ir miestiečius priimanti 2,4 tūkst. kv. metrų erdvė, įrengta Statybos ir architektūros fakultete, Studentų g. 48.

„Siekdami racionaliai valdyti jau esamą infrastruktūrą itin atsakingai žiūrime į galimybes ją perdaryti arba iš esmės atnaujinti, nekuriant papildomų plotų. Tai leidžia nedidinti eksploatacinių sąnaudų, o esančias patalpų apimtis palaipsniui atnaujinti prisitaikant prie šiandieninio universiteto poreikių“, – teigia S. Jakutis.

Vienas šiuolaikiškiausių darbui ir mokimuisi skirtų centrų talpina keturias – individualias-tylaus mokymosi, renginių, grupinio darbo ir poilsio – zonas, kuriose įrengta daugiau nei 442 darbo ir poilsio vietų studentams. Naujoje bibliotekoje galima rasti 11 grupinio darbo zonų, kurios, priklausomai nuo grupės dydžio, gali būti transformuojamos į didesnes arba mažesnes erdves.

Universalumo ir funkcionalumo poreikis taip pat išpildytas pritaikant amfiteatro erdvę renginiams, o kitas zonas – parodoms, knygų saugojimui, tokiu būdu išnaudojant kiekvieną patalpų centimetrą. Bibliotekoje poilsio erdvėse studentai gali pailsėti, o specialiai įrengtoje virtuvėlėje-valgymo zonoje užkasti ar atsigaivinti.

Bibliotekos direktorės dr. Gintarės Tautkevičienės teigimu, nuo pat pirmos erdvių atidarymo dienos biblioteka tapo studentų, darbuotojų ir miesto bendruomenės traukos centru: „Per keletą mėnesių įvyko daugybė studentams ir Universiteto bendruomenei skirtų renginių, paskaitų, pristatymų, parodų, nuotolinių renginių. Specialiai ECIU universitetui pritaikytose erdvėse vyko tarptautiniai susitikimai su universiteto partneriais. Universiteto, miesto ir tarptautiniams renginiams patapos rezervuojamos iš anksto, jau turime rezervacijų rudens semestrui. Tai rodo, kad šios modernios, lanksčios ir jaukios erdvės universiteto bendruomenės buvo lauktos ir yra labai reikalingos“.

Bibliotekoje KTU studentai, darbuotojai ir miesto gyventojai gali naudotis nemokamu interneto ryšiu, skaityklos ištekliais, ieškoti informacijos šaltinių, dalyvauti bibliotekoje vykstančiuose mokymuose ar laisvalaikio renginiuose. Bibliotekos paslaugomis naudotis gali visi norintieji, pateikę studento, darbuotojo pažymėjimą ar bet kurį kitą asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Bibliotekos darbo laikas kinta atsižvelgiant į lankytojų poreikius: studijų laikotarpiu daugiafunkcio centro durys atviros darbo dienomis iki vidurnakčio, o vasaros mėnesiais darbo laikas trumpesnis – nuo 10 val. iki 18 val. 

KTU nuotr.

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka

Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2022-09-29 14:54
Jau artimiausiu metu Turto banko valdomo administracinio pastato, esančio J. Jablonskio g. 30, Anykščiuose, modernizacijos darbai. Valstybės turtą valdanti įmonė Turto bankas rangos darbų sutartį pasirašė su bendrove „Aukštaitijos ranga“. Bendros investicijos, kurios dengiamos Turto banko bei Europo...
nuotrauka
2022-09-29 13:26
Turbūt retas žmogus galėtų įsivaizduoti gyvenimą be navigacijos telefone, ar be galimybės žaibiškai surasti, kur skaniausi sušiai mieste. Vis labiau pasaulį užkariaujančios skaitmenizavimo inovacijos kuriamos ir Kaune. KTU Išmaniųjų miestų ir infrastruktūros centro (IMIC) komandos skaitmenizuotas KT...
nuotrauka
2022-09-29 11:36
Su klimato kaita augant tvaresnės statybos poreikiui, stiprėja paklausa mediniams daugiabučiams. Kol Lietuvoje aukštesnę nei 4 aukštų medinę statybą riboja teisės aktai, mūsų šalies ekspertai pavydžiai žiūri į Skandinavijos šalyse augančius medinius dangoraižius. Tačiau Švedijos medinių namų plėtoto...
nuotrauka
2022-09-29 09:38
Dėl karo Ukrainoje išaugusios statybinių medžiagų kainos, pabrangusi elektra ir dujos, sutrikęs žaliavų tiekimas privertė sustabdyti daug projektų. Naujos statybos būstų paleidimas į rinką pastaruoju metu buvo vis dažniau atidedamas, o darbų užbaigimo terminai nukeliami neapibrėžtam laikui. Kaip art...
nuotrauka
2022-09-29 07:00
„Teltonikos“ technologijų centras Molėtuose duris atvėrė dvigubai greičiau negu buvo planuota. 10,8 tūkst. kv. m pastatas, kuriame kuriasi telemedicinos ir tinklo įrangos projektavimo biuras, laboratorijos bei testavimo ir robotizuotos surinkimo linijos, iškilo per 10 mėnesių.
nuotrauka
2022-09-27 07:16
Statybininkų dienos proga apdovanoti du įmonės „Layher Baltic“ darbuotojai. Projektų vadybininkei Margaritai Leganovičiūtei įteikta Lietuvos statybininkų asociacijos padėka, o vyr. pastolių projektavimo inžinieriui Ramanui Dzikavitskiui – Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkės padėka.
nuotrauka
2022-09-26 07:14
Nusėdęs, pakrypęs, skylantis statinys – gal ir nedažna, bet labai sunki liga, galinti pasibaigti ir avarija ar pastato nugriovimu. Baltijos šalyse ir Lenkijoje lietuviško kapitalo bendrovė „Geolift Baltic“ siūlo konstrukcijų stabilizavimą ir pakėlimą geopolimerinėmis injekcijomis – greita ir elegant...
nuotrauka
2022-09-23 11:12
Sostinės būsto nuomos rinkoje paklausai ir toliau viršijant pasiūlą, visuomenei oficialiai buvo pristatytas pirmasis daugiabutis, skirtas tik nuomai. Vilniaus Šnipiškių rajone esančiame „Naujojo Skanseno“ kvartale, įsikūrusiame tarp Žalgirio ir Linkmenų gatvių, pirmuoju etapu pasiūlyti 124 įvairaus ...
nuotrauka
2022-09-23 07:10
Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro pastate tęsiami atnaujinimo darbai. Jau įrengtas pastato konstruktyvas, atlikta didžioji dalis fasado darbų. Pastato viduje atliekami apdailos darbai bei daug iššūkių keliantys technologiniai scenos mechanizmų, apšvietimo įrengimo darbai.
nuotrauka
2022-09-22 06:17
15 tūkstančių sėdimų vietų, stogas virš tribūnų, du didžiuliai ekranai, automatiškai laistoma ir šildoma žalia veja bei aukščiausios kokybės bėgimo takai. Visa tai – tik dalis nuo pamatų atstatyto naujutėlaičio Dariaus ir Girėno stadiono privalumų. Sportininkai ir žiūrovai juos išbandys jau netrukus...
nuotrauka
2022-09-22 05:54
Konstitucijos prospekte Vilniuje – vis ryškesni vieno ambicingiausių pastarojo dešimtmečio sostinėje statomų pastatų kontūrai. Pasaulinio garso architekto Danielio Libeskindo suprojektuoto verslo centro „Artery“ statybos Vilniaus centrinio verslo kvartalo širdyje žengia į finalinius etapus: jau past...
nuotrauka
2022-09-20 09:39
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ baigė pirmąjį „Vilniaus verslo parko“ etapą. Sostinės Ukmergės gatvėje pastatytas pirmasis prekybinių sandėlių (angl. stock office) patalpų kompleksas, kur vienoje vietoje veikia įmonių biurai, sandėliai ir prekybinės patalpos. Netrukus bendrovė pla...
nuotrauka
2022-09-19 15:32
Tvarios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ kartu su partneriu „Reefo“ (antrinė įmonė UAB „Corein“) viešajame aukcione įsigijo 1,1 ha ploto sklypą kartu su 7580 kv.m. patalpų Vilniaus centre. Adresu J. Basanavičiaus g. 28 esančiame sklype, kuriame šiuo metu stovi Vilniaus Gedimino techn...
nuotrauka
2022-09-19 07:18
Plėtrą Lietuvoje tęsiantis prekybos tinklas „Lidl“ pradeda antrojo logistikos centro statybas šalyje. Naujasis logistikos centras įsikurs Vilniuje, netoli Lentvario, jo plotas sieks apie 64 tūkst. kv. metrų. Investicijos į projektą sieks daugiau nei 100 mln. eurų, čia planuojama sukurti per 300 nauj...
nuotrauka
2022-09-19 06:48
„Dabartinė geopolitinė situacija regione yra ypač įtempta. Kurdami tinkamas sąlygas kariams prisidedame prie nacionalinio saugumo didinimo ir užtikriname Lietuvos kariuomenės bei sąjungininkų poreikius“, – Krašto apsaugos ministerijos pranešime cituojamas viceministras Žilvinas Tomkus, dalyvaudamas ...
nuotrauka
2022-09-14 07:55
Saugius, energiją taupančius ir aplinkai nekenksmingus statybos sprendimus siūlantis prekės ženklas PENOSIL pristato naują produktą – akrilinį užpildą „Penosil LightFiller 620“. Šis produktas yra itin lengvas ir padeda atlikti remonto darbus ne tik lengviau, bet ir greičiau. Panaudojus užpildą, dažy...
nuotrauka
2022-09-12 06:44
Remiantis oficialiais duomenimis, liepos mėnesio vidutinė biržos elektros kaina Lietuvoje buvo didžiausia per visą dalyvavimo biržoje laikotarpį nuo 2013 m. Rugpjūtį, palyginti su liepa, kaina biržoje išaugo dar 57 proc. Įmonių atstovai skundžiasi, ruošia „protesto akcijas“, siekdami atkreipti dėmes...
nuotrauka
2022-09-12 06:41
Atliekant statybos darbus, kiekvienam naujos statybos ar renovuojamam pastatui reikia didelio kiekio tvirtinimo detalių. Ir jos – ne vien sąmatos eilutė, bet ir galutinio rezultato, pastato gyvavimo ciklo kokybės lėmėjos.
nuotrauka
2022-09-09 07:29
Modernizuodami daugiabučius namus ne tik padidiname jų energinį efektyvumą, taip sumažindami išlaidas šildymui, bet ir kuriame sąlygas sveikesnei, patogesnei gyvenamajai aplinkai bei pageriname estetinę pastato išvaizdą. Jau ne paslaptis, kad butas modernizuotame name yra patrauklesnis ir kainuoja d...
nuotrauka
2022-09-08 07:01
Per dvejus metus „Statmax“ įmonė rekonstravo apie 3 tūkst. kv. m ploto Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro patalpų, kuriose įsikūrė vienas iš moderniausių šalyje Statybos sektorinis praktinio mokymo centras.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka

Likviduojant istorinę taršą, bus išvalyta virš 6 tūkst. kub. m užteršto grunto

Teritorijos, dėl neatsakingos veiklos sovietmečiu užterštos cheminėmis medžiagomis, po sutvarkymo pamažu virsta poilsio zonomis.
nuotrauka

Pagal universalaus dizaino principus paklotas nestandartinių formų trinkelių grindinys Kulautuvoje

Grindinį žmonės paprastai pastebi tik dviem atvejais: kai už jo užkliūva arba grožėdamiesi negali atitraukti akių. Kauno rajono Kulautuvos miestelio Akacijų alėjoje ir V.Augausko gatvėje pak...