2024 balandžio 14 d. sekmadienis, 22:49
Reklama  |  facebook

KTU toliau modernizuoja bendrabučius

2023-07-24 07:36
Artėjant naujiems mokslo metams svarbu galvoti ne tik apie būsimas žinias, kurias studentai įgis, bet ir apie aplinką, kurioje nauji universiteto bendruomenės nariai augs kaip specialistai ir kaip asmenybės. Todėl Kauno technologijos universitetas (KTU) ir toliau rūpinasi studentų laikinų namų tobulinimu – tęsiama bendrabučių renovacija ir modernizuojama studentų gyvenamoji aplinka.
nuotrauka
KTU nuotr.


Minimos įmonės
Kauno technologijos universitetas (KTU),

„Studijų laikotarpis yra stipriai formuojantis žmogaus asmenybę, todėl ypatingai svarbu galvoti apie studijų aplinką, kaip visumą. Studijos turi būti aktualios ir kokybiškos, studijų fizinė, o kartu ir informacinė, infrastruktūra turi būti moderni ir šiuolaikiška, o kasdienybė universitete įkvepianti ir įgalinanti veikti bei kurti“, – KTU pranešime cituojama Kristina Skučienė, KTU Studentų reikalų departamento direktorė.

Po sėkmingos 10-ojo bendrabučio, esančio Gričiupio g., renovacijos, intensyvėja ir 11-o bendrabučio, esančio Pašilės g., atnaujinimas.

Atsižvelgiama į studentų poreikius

„11-o bendrabučio modernizavimo projekte yra numatyta apšiltinti ir atnaujinti bendrabučio fasadus, stogą, bei kitus pastato išorės elementus. Siekiant pilno išorės ir teritorijos sutvarkymo išbaigtumo, kartu su 10-o bendrabučio teritorija yra atnaujinama ir 11-o bendrabučio teritorija, praplečiant bei atnaujinant automobilių parkavimo aikšteles, pėsčiųjų takus ir kitus, studentų gerbūviui reikalingus elementus“, – cituojamas Gražvydas Visockas, KTU infrastruktūros skyriaus vystymo vadovas.

Anot jo, pastatas bus pritaikomas žmonėms su negalia, todėl įrengiami keltuvai bei reikalingos taktilinės dangos, padėsiančios žmonėms su negalia orientuotis teritorijoje, lengviau patekti į pastatą. Skyriaus vadovas teigia, kad šiuo metu yra baiginėjami visi minėti darbai, tai turėtų įvykti iki rugsėjo mėnesio.

Atnaujintame 10-ame bendrabutyje yra 137 vienviečiai ir 61 dviviečiai kambariai, talpinantys 259 studentus. Kambariai suskirstyti blokais, kuriuose gyvenantys studentai naudojasi blokui skirtu prieškambariu, virtuvėle ir sanitariniu mazgu. Studentų tarpe tokie kambariai populiariausi, aktualiausia galimybė turėti daugiau asmeninės erdvės.

Pasak Kristinos Skučienės, tai, kaip pavyko pirmoji rekonstrukcija ir tai, kaip ten sekasi gyventi studentams, nurodo tolimesnių rekonstrukcijų kryptį: „Kitų bendrabučių rekonstrukcijos projektai rengiami atsižvelgiant būtent į anksčiau atliktos 10-o bendrabučio rekonstrukcijos proceso bei pirmųjų bendrabučio gyventojų patirtis“.

Mokymosi ir laisvalaikio darna

10-ame bendrabutyje nuo lapkričio pradžios gyvenanti Statybos inžinerijos studentė Eglė Liubancaitė ypač džiaugiasi atnaujintomis erdvėmis: „Man šiame bendrabutyje gyventi labai patinka. Viskas šviežia, nauja ir modernu. Studento gyvenamoje vietoje svarbiausia nepamiršti, kad tai yra namai, todėl labai svarbu švari ir tvarkinga aplinka, kur būtų gera gyventi ir kur studentas galėtų netrukdomas mokytis“.

Pasak Eglės, patogesnės erdvės taip pat prisideda prie akademinių pasiekimų ir čia sukurtos puikios sąlygos mokytis įvairiais būdais. „Jeigu yra poreikis mokytis grupėje, su draugais, tam yra bendros erdvės, o jeigu tam tikri darbai reikalauja daugiau dėmesio ir norisi labiau susikaupti, kambariuose kiekvienam studentui yra skirti platūs stalai, kur galima individualiai mokytis. Taip pat visur yra geras apšvietimas“, – vardija Eglė.

ktuKiekviename bendrabučio aukšte įrengtos bendro naudojimo virtuvės su atviro tipo ar atitvaru atskirta inovatyvia valgomojo erdve, pritaikyta įvairiapusiam laisvalaikio leidimui. Čia studentams pastatyti minkštasuoliai, stalai su baro kėdėmis ar laiptuotas amfiteatras kino filmų žiūrėjimui.

„Tai modernus ir šiuolaikiškas bendrabutis, kuriame erdvės suplanuotos taip, jog poilsio ir mokymosi aplinka yra individuali, o bendravimo, laisvalaikio ir valgymo zonos – bendros“, – apie bendrabučio erdves sako K. Skučienė.

Bendrabutyje įrengta automatinė praeigos kontrolė (kuomet gyventojai ar svečiai į pastatą įeina tik su leidimais), yra papildomų paslaugų erdvės – dviračių ir paspirtukų, taip pat daiktų saugyklos, skalbyklos bei džiovyklos zonos.

„Labai patogu ir tai, kad bendrabutis yra apie 10 minučių pėsčiomis nuo KTU studentų miestelio ir miestelio bibliotekos, todėl viskas labai šalia ir nereikia gaišti laiko važiuojant automobiliu kamščiuose iki universiteto.“, – priduria studentė E. Liubancaitė.

Renovacijos eigą diktuoja aplinkybės

2023 m. pradžioje KTU pilnai atidarė modernizuotą 10-ą bendrabutį, kur atnaujinta tiek išorė, tiek vidaus erdvės. Atnaujinimai tuo metu vykdyti pilnai bendrabutį uždarius, o gyventojai buvo apgyvendinti kituose KTU bendrabučiuose.

Atsižvelgiant į dabartinę situaciją nekilnojamojo turto rinkoje, 11-as bendrabutis atnaujinamas kitaip – iš pradžių vykdomi eksterjero darbai, o po jų bus vykdomi interjero modernizacijos darbai.

ktuPasak KTU Studentų reikalų departamento direktorės Kristinos Skučienės, taip galima maksimaliai sutrumpinti laikotarpį, kuomet gyventojai negalės gyventi bendrabutyje.

„Rekonstruojant pirmąjį bendrabutį remonto darbai pradėti tik pilnai uždarius bendrabutį, t. y., išsikėlus visiems gyventojams. Antrasis bendrabutis rekonstruojamas palaipsniui – eksterjero remonto darbai vykdomi bendrabutyje vis dar gyvenant studentams“, – sako K. Skučienė.

Į tvarumą orientuoti sprendimai

Tiek bendrabučių modernizavimo, tiek bendri infrastruktūros atnaujinimo darbai siejasi su Universiteto tvarumo strategija, atsižvelgiama į šiuolaikinius studentų ir universiteto bendruomenės bei aplinkos poreikius.

„Nuoseklūs modernizavimo darbai bei bendrabučių teritorijos atnaujinimas ir pritaikymas studentų poreikiams yra Universiteto vykdomos strategijos dalis“, – sako G. Visockas.

Pasak jo, vykdant pilnos apimties 10-o bendrabučio įrengimo darbus buvo įrengtos dvi elektromobilių krovimo stotelės, o šalia 11-o bendrabučio numatyta įrengti dar net 4 automobilių krovimo stoteles. Taip pat, neseniai ir KTU „Santakos“ slėnio prieigose įrengta elektromobilių įkrovimo stotelė.

„Visi šie darbai tikrai glaudžiai susiję ir su Universiteto tvarumo strategija, nes modernizavus bendrabučius yra ženkliai mažinamos energetinės pastatų išlaikymo sąnaudos, gerinamas pastatų išplanavimas, leidžiantis maksimaliai išnaudoti naudingus ir nenaudingus pastatų plotus, bei įrengiamos šiuolaikiškos inžinerinės sistemos, kurios padeda eksploatuoti bendrabučių pastatus dar efektyviau“, – pabrėžia G. Visockas.

KTU 2021–2025 veiklos plane numatyta, kad iki 2025 m. bus parengta šešių universiteto bendrabučių rekonstrukcijos koncepcija bei paruošti rekonstrukcijos projektai. Tarp numatytų modernizuoti bendrabučių – trys dvylikaaukščiai ir Vydūno alėjoje esančių penkiaaukščių pastatų kompleksas.

KTU iš viso turi 12 bendrabučių pastatų, kuriuose yra apie 2500 vietų. Kasmet pirmo kurso studentams yra skiriama daugiau nei 700 vietų. Universitete veikia bendrabučių vietų rezervacijos informacinė sistema, kurioje studijų sutartis su Universitetu pasirašę studentai gali rezervuoti pageidaujamą vietą iš laisvų vietų sąrašo. Rezervuoti vietą bendrabutyje gali visi pageidaujantys, nepaisant jų socialinės, finansinės, gyvenamosios vietos ar kt. padėties. Tik natūralu, kad geresnės kokybės vietos yra rezervuojamos greičiau. 

KTU nuotr.

Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2024-04-11 15:29
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Eika" pirmąjį 2024 m. ketvirtį naujų butų pardavimo rinkoje augo labiausiai ir užėmė rekordišką rinkos dalį – 12 proc. Sėkmingiausi visoje Vilniaus rinkoje pagal pardavimus buvo šios bendrovės vystomi projektai „Mėlyni vilkai" ir „Metų laikai".
nuotrauka
2024-04-10 08:42
Telekomunikacijų ir IT bendrovė „Telia“ šiemet nusprendė pakeisti įprastą komandų formavimo ir stiprinimo programą, į ją įtraukdama dronų gamybos mokymus. Bendrovės darbuotojų surinktas skraidykles ketina padovanoti Šaulių sąjungai. „Telia“ pirmame mokymų etape planuoja įsigyti apie 20 dronų komplek...
nuotrauka
2024-04-10 08:34
Ekonomikos ir inovacijų ministerija investuoja, kurdama naujas tvarias darbo vietas ir pritraukdama investuotojų į Akmenės, Jonavos ir Mažeikių rajonus. Tam bus paskirstytas 52,82 mln. eurų finansavimas 9 projektams. Taip pat planuojama skirti papildomą sumą kitiems teigiamai įvertintiems projektams...
nuotrauka
2024-04-10 08:27
2023 m. balandį bendro gyvenimo būsto („co-living“) projektą „WeLoft“ Vilniaus Viršuliškėse atidariusi NT vystytoja UAB „Business Plius“ per metus pasiekė 90-100 proc. užimtumą ir sostinėje planuoja naują šios koncepcijos objektą.
nuotrauka
2024-04-10 07:26
Ar galima pastatyti objektą be projekto valdytojo? Taip, galima. Tam reikia kompetentingų, profesionalių užsakovų arba idealaus projekto bei rangovų, statančių be nuokrypių. Jeigu užsakovai neturi statybinių kompetencijų, projekto valdytojų komanda yra būtina, nes nėra projektų be neatitikčių, be pa...
nuotrauka
2024-04-09 11:16
Vilniaus neparduotų butų sandėlis pastaraisiais mėnesiais grįžo į priešpandeminę 5 tūkst. reikšmę, tad vystytojai lėtina naujų projektų plėtros tempus. Savo ruožtu investuotojus į NT sunkiau prognozuojama rinka glumina, tačiau pinigų masė rinkoje išlieka didelė, o patrauklūs objektai su ryškesne nuo...
nuotrauka
2024-04-09 07:44
Artėjant šiltajam metų sezonui, daugelis privačių ir daugiabučių namų įgauna naują išvaizdą. Dažnai būna keičiamos namų ar butų, lauko arba vidaus durys. Tačiau vienas iš pirmųjų žingsnių, renkantis duris, – apgalvoti ir nuspręsti, koks durų rakinimo sprendimas Jums bus tinkamiausias ir pateisins Jū...
nuotrauka
2024-04-08 11:02
Gegužės 15-17 d. Vilnius vėl taps inžinerijos ir technologijų inovacijų epicentru – čia vyks jau 32-oji LITEXPO tarptautinė specializuota technologijų, inovacijų ir inžinerinių sprendimų paroda „Balttechnika 2024“. Organizatoriai tvirtina – renginys ne tik suburs specialistus iš šalies ir užsienio, ...
nuotrauka
2024-04-08 10:32
Atėjęs pavasaris daugiau gyvybės į pastaruoju metu gerokai aprimusią šalies nekilnojamojo turto (NT) sandorių rinką neįpūtė. Nepaisant kovą fiksuoto kiek padidėjusio įregistruotų sandorių skaičiaus, vis dar atsiliekama nuo pastaruosius kelerius metus stebėto sandorių kiekio vidurkio, skelbia įregist...
nuotrauka
2024-04-07 19:30
OC PAROC pristato naują šilumos izoliacijos plokštę vėdinamų sienų šilumos izoliacijai ir apsaugai nuo vėjo.
nuotrauka
2024-04-04 10:33
Nekilnojamojo turto rinkoje – vis daugiau augimo ženklų. Tvarios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ 2024-uosius pradėjo parduodama daugiau nei pusę šimto butų – ketvirtadaliu daugiau nei per pirmąjį praėjusių metų ketvirtį ir beveik dvigubai daugiau nei per tris paskutinius 2023-ųjų mė...
nuotrauka
2024-04-03 07:43
Statant ar remontuojant klijai yra svarbus elementas, nes jie gali labai paveikti darbo kokybę ir patvarumą. Tinkamai parinkti klijai gali padėti užtikrinti, kad konstrukcija bus tvirta, patvari, estetiška ir atitiks visus reikalavimus. Klijų pasirinkimas yra svarbus ir gali turėti didelę įtaką meis...
nuotrauka
2024-04-02 13:52
Didžiausias Lietuvos šilumos ir karšto vandens tiekėjas AB Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) užbaigė 100 proc. Klaipėdoje veikiančių bendrovių UAB „Miesto energija“ ir UAB „Pramonės energija“ bei 4,34 proc. uostamiesčio šilumos ūkį valdančios AB „Klaipėdos energija“ akcijų įsigijimo procesą. Sandoris, ...
nuotrauka
2024-04-02 10:16
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovės „Realco“ duomenimis, šių metų kovą Vilniaus pirminėje NT rinkoje parduoti 234 būstai ir fiksuota 20 sutarčių nutraukimų. Palyginti su vasariu, kai parduoti 195 būstai, pardavimai išaugo apie 20 proc., tačiau su praėjusių metų kovu, kuomet pirkėjai įsigijo 3...
nuotrauka
2024-03-29 14:59
Sostinės Naujamiestyje siuvimo fabriko vietoje įsikursiantis didžiausias Europoje technologijų ir kūrybinių industrijų miestelis „Tech Zity Vilnius" gavo Vilniaus miesto savivaldybės leidimą pradėti pirmojo etapo statybos darbus. Šis leidimas žymi svarbų žingsnį projekte, kuris keis Vilniaus Naujam...
nuotrauka
2024-03-28 14:34
UAB „Toksika“ visuotinis akcininkų susirinkimas į laisvą nepriklausomo valdybos nario poziciją išrinko Giedrių Dusevičių – UAB „Digital Audio“ direktorių, iki 2023 m. kovo mėn. ėjusį UAB „Valstybės investicijų valdymo agentūra“ stebėtojų tarybos pirmininko, iki 2022 metų – AB „KN Energies“ valdybos ...
nuotrauka
2024-03-27 17:02
Penkios Armėnijoje įsikūrusios įstaigos, įskaitant vaikų darželius, kultūrinį centrą ir nacionalinį politechnikos universitetą, netrukus naudosis lietuvių įrengtos saulės jėgainės elektros energija. Elektrinę įrengs Lietuvos saulės energetikos bendrovė „Solet".
nuotrauka
2024-03-26 10:09
Stiklo paketų gamintoja „Glass LT”, įsikūrusi Alytuje, į naują gamybos liniją investuoja 3 mln. Eur – tai leis išplėsti gaminių asortimentą ir apdoroti iki 2,6 mln. kv. m stiklo. Nepaisant sumažėjusios paklausos statybų rinkoje, pernai gamybos apimtys siekė 2,08 mln. kv. m apdoroto stiklo – tai šiek...
nuotrauka
2024-03-25 09:32
Susisiekimo infrastruktūros UAB „Fegda grupė" priklausanti Pietų Lietuvos kelių infrastruktūros įmonė „Alkesta" turi naują vadovą – įmonės generalinio direktoriaus pareigas nuo pirmadienio eina Titas Lukšas.
nuotrauka
2024-03-21 14:52
Šiuo metu darbo rinka yra kaip niekada įkaitusi, o darbdaviai itin aktyviai ieško būdų tapti patrauklesniais esamiems ir potencialiems darbuotojams. Tam pasitelkiami įvairūs tyrimai bei įrankiai. Tačiau pasak kovo mėnesį į Lietuvos darbdavio tyrimų rinką žengusios bendrovės „WitMind“ direktorės Živi...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas