2023 gruodžio 4 d. pirmadienis, 8:04
Reklama  |  facebook

Ką reikia žinoti apie plyteles, kada kokio dydžio rinktis Fotogalerija

2022-12-29 14:03
Kuriant stilingą, jaukią ir patogią vonios kambario erdvę, itin svarbu išsirinkti tinkamas plyteles. Jos atlieka ne tik sienų ar grindų dangos funkciją, bet ir yra puikus namų dekoro elementas, suteikiantis erdvei išskirtinumo.
nuotrauka
Beno Šileikos nuotr.


Minimos įmonės
Kesko Senukai Lithuania, UAB
Interjero dizainerė Dovilė Sakevičė dalinasi patarimais, kaip plyteles priderinti prie viso namų interjero, o „Senukų“ ekspertai atskleidžia, kokias dažniausiai plyteles klientai įsigyja savo namams.

Turi derėti prie namų interjero

Plytelių pasirinkimas yra išties didelis. Tačiau prieš einant į parduotuvę, reikėtų išsigryninti pageidaujamą plytelių spalvinę gamą ir medžiagiškumą – planuojama rinktis marmuro, betono, akmens imitacijos ar vienspalves plyteles.

interjeras„Spalvinis ir tekstūrinis plytelių pasirinkimas turėtų sietis su visu namų interjeru – namuose vyraujančias spalvas, medžiagiškumą reikėtų atkartoti vonios kambaryje. Tad prieš renkantis plyteles, reikia turėti aiškią interjero viziją bei plyteles derinti prie jos“, – sako D. Sakevičė.

Dizainerė atkreipia dėmesį, kad „aklai“ vadovautis interjero tendencijomis neverta. Kas gražu – tas gali būti visai nepraktiška. Ji rekomenduoja rinktis neutralių tonų ir ramesnių raštų plyteles – šviesios spalvos visada erdvę didins ir suteiks švaros, lengvumo įspūdį, tad mažoms erdvėms verta rinktis pastelinių spalvų atspalvius. O norint vonios kambariui suteikti papildomų akcentų, verta interjerą pagyvinti ryškesniu kilimėliu, rankšluosčiu, muiline ir kitais aksesuarais, kuriuos galima bet kada pakeisti.

Prekybos tinklo atstovai patvirtina, jog dažniausiai pirkėjai mažoms namų erdvėms renkasi šviesias spalvas – žemės tonus, šiltas pastelines ir šviesias spalvas – jos praplečia erdvę ir padeda sukurti jaukią aplinką.

Nors pastaraisiais metais didžiausio susidomėjimo sulaukia matiniai plytelių paviršiai, mažoms erdvėms jie rekomenduoja rinktis blizgias sienų plyteles, atspindinčias šviesą ir suteikiančias kambariui erdvumo pojūtį.

Šių metų tendencija – didelės plytelės, atkartojančios tikro akmens vaizdą, „Terazzo“ plytelės, įvairių spalvų marmuro, betono, granito, onikso imitacijos.

Sprendimas – vientisa erdvė

Tam, kad optiškai padidintumėte mažą erdvę, svarbu nesuskaidyti jos į atskiras dalis. Tad kuriant vientisą erdvę, galima tas pačias plyteles naudoti tiek grindims, tiek sienoms.

„Dažnai klientai bijo naudoti vienos rūšies plyteles tiek grindims, tiek sienoms. To daryti tikrai nereikėtų, nes vonios kambario baldai, santechnika, šviestuvai ir aksesuarai gali padėti išpildyti bei pagyvinti vonios interjerą“, – dalijasi D. Sakevičė.

Ji pastebi, kad klientai dažnai baiminasi rinktis didesnių gabaritų plyteles mažoms erdvėms.

„Tendencijos rodo, kad plytelių matmenys vis didėja. Apskaičiavus kambario grindis ar sienas, erdvę įmanoma iškloti keliomis plytelėmis. Dėl to bus daug mažiau siūlių – tai kurs vientisesnės erdvės įspūdį, ypač jei plytelės turi raštą. Tai itin aktualu kuriant mažų erdvių interjerą“, – pasakoja interjerų kūrėja.

vonia interjeras

Pasak specialistų, nors vonios kambaryje galima naudoti įvairių dydžių plyteles, vis labiau populiarėja didesnių matmenų, pavyzdžiui, 60x120 cm, plytelės. Ekspertai atkreipia dėmesį, kad tokias plyteles lengviau eksploatuoti, jos padeda sukurti vientisą vaizdą. Taip yra todėl, kad didelės plytelės yra pjautos – rektifikuotos, tad yra žymiai tikslesnės. Gamintojai rekomenduoja tarp jų palikti tik 1,5-2 mm glaisto tarpą, tuo metu tarp nerektifikuotų plytelių reikėtų formuoti 3-5 mm tarpą.

Dar kelios erdvės išplėtimo gudrybės

Interjero dizainerė turi dar kelis patarimus, kaip kurti erdvesnės patalpos įspūdį. Tam pasitarnaus ne tik šviesūs atspalviai, bet ir blizgios sieninės plytelės, blizgių paviršių baldinės plokštės.

„Veidrodis taip pat gali tapti puikia detale, papildančia interjerą, vizualiai išplečiančia kambarį bei kuriančia erdvesnių patalpų įspūdį. Jei papildomai apšviesite veidrodį, jis šviesos kiekį padvigubins, o erdvę dar labiau išplės. Veidrodyje atsirandantys atspindžiai kurs išskirtinumo, gylio ir erdvės įspūdį“, – akcentuoja D. Sakevičė.

Mažoms vonioms ji rekomenduoja projektuoti dušo kabiną, o ne vonią, bei pataria rinktis šiek tiek mažesnių matmenų dušo padėklą arba prioritetą teikti vientisoms vonios grindims ir dušo pagrindą suformuoti iš tų pačių grindų plytelių.

Ekspertai atkreipia dėmesį, kad itin didelę įtaką erdvės suvokimui daro interjero apšvietimas. Kuo šviesesnė erdvė – tuo ji bus jaukesnė, erdvesnė, nes apšvietimas gali estetiškai išplėsti erdvės suvokimą. 

Beno Šileikos nuotr.

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2023-11-30 09:55
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kartu su Kultūros paveldo departamentu prie Kultūros ministerijos (KPD) įgyvendina projektą „Kultūros paveldo informacinių sistemų konsolidavimas ir modernizavimas“.
nuotrauka
2023-11-29 13:25
Iki Kalėdų liko mažiau nei mėnuo, todėl neišvengiamai pradedame galvoti apie dovanas artimiesiems, Kalėdų eglutės puošybą, jaukias dekoracijas. Namų dekoratorė Karolina Kandrotė siūlo nepamiršti ir kalėdinio stalo dekoro – pasirinkti tinkamas spalvas, medžiagas ir šventiškai paserviruoti.
nuotrauka
2023-11-29 12:41
Kultūros infrastruktūros objektų savininkai ir valdytojai kviečiami teikti projektų įgyvendinimo planus ir pretenduoti į paramą objektui atnaujinti.
nuotrauka
2023-11-28 11:58
Neseniai užbaigtas, daugiau nei 6 mln. eurų kainavęs naujausias Kauno technologijos universiteto (KTU) projektas – tarpdisciplininio prototipavimo laboratorijų centras „M-Lab“. Mokslininkų poreikius atliepiančios aukšto lygio laboratorijos, poilsio ir susitikimų erdvės bei įvairūs technologiniai spr...
nuotrauka
2023-11-28 09:37
Rusijai tęsiant karą prieš Ukrainą, Lietuvoje netyla svarstymai apie šalies saugumui būtinos infrastruktūros pokyčius. Vienas jų – nuo šių metų sausio įsigaliojęs reikalavimas įrengti priedangas ar slėptuves naujos statybos viešosios paskirties objektuose ir aukštesniuose nei penkių aukštų daugiabuč...
nuotrauka
2023-11-23 10:04
Vietoje Pavilnyje esančio avarinės būklės bibliotekos pastato numatyta įkurti naują bendruomenės centrą, atitinkantį vietos gyventojų ir visų vilniečių poreikius. Vilniaus vystymo kompanija visuomenei pristato keturiolika viešame konkurse gautų architektūrinių idėjų pasiūlymų.
nuotrauka
2023-11-21 13:23
Vonios kambarys yra ta vieta, į kurią užsukame ne vieną kartą per dieną, todėl norėtųsi, kad jis būtų kuo jaukesnis ir patogesnis. Tokią aplinką sukurti tikrai yra įmanoma – tereikia pasitelkti kelias paprastas gudrybes. Šį kartą atskleisime pagrindines paslaptis, kurios padės sukurti malonesnę voni...
nuotrauka
2023-11-21 10:45
Į Vilniaus miesto savivaldybės skelbtą tarptautinį Žirmūnų irklavimo bazės architektūrinės idėjos konkursą atsiliepė net 13 projektavimo įmonių. Iš 8 reikalavimus atitikusių pasiūlymų viena idėja dėl funkcionalumo ir darnios integracijos į aplinką lenkė kitus pasiūlymus. Vertinimo komisija daugiausi...
nuotrauka
2023-11-16 12:35
Vilniaus miesto savivaldybė kviečia sostinės verslininkus, įmones, įstaigas ir bendruomenes kurti kalėdinę nuotaiką kartu ir puošti savo vitrinas, langus, pastatų fasadas šventine tematika. Laikinų šventinių dekoracijų suderinti su miesto Savivaldybe ar gauti leidimą nereikia.
nuotrauka
2023-11-10 11:26
Šviesos jungiklis, kištukinis lizdas ar termostatas ilgą laiką buvo svarbūs tik dėl savo funkcijų, neteikiant per daug reikšmės jų išvaizdai ir derėjimui interjere. Dizainerių teigimu, būtina griauti mitą, kad šie prietaisai privalo būti tik balti: jų spalvą ir formą apsprendžia vieta interjere.
nuotrauka
2023-11-10 06:05
XVII Lietuvos urbanistiniame forume diskutuojama, kaip siekiant tvarumo urbanistikoje teoriją paversti praktika, kokių įrankių, kompetencijų trūksta, kad miestų erdvės būtų sparčiau ir efektyviau transformuojamos į tvarias ir geriau atspindinčias kasdienius gyventojų poreikius. Aptarti iššūkiai, su ...
nuotrauka
2023-11-09 14:47
Ergonomiškos virtuvės įrengimas – tikras mokslas, kuriam reikia nemenko bagažo žinių ir pasirengimo. Salono „Gintaro baldai" interjero dizainerė Jūratė Sventickienė dalijasi įžvalgomis, kokios klaidos planuojant virtuvę pasitaiko dažniausiai, ir pataria, kaip jų išvengti.
nuotrauka
2023-11-08 12:45
Turto bankas skelbė atvirą tarptautinį urbanistinį-architektūrinį A. Goštauto kvartalo Vilniuje konkursą. Apie 2,7 ha ploto teritorijoje Vilniaus centre Turto bankas planuoja sukurti kvartalą, kuriame įsikurs ministerijos ir kitos valstybės įstaigos. Bendras pastatų plotas siektų apie 55 000 kv. m. ...
nuotrauka
2023-11-07 13:31
Išmanieji namai, kur į bendrą tinklą sujungtos įvairios namų funkcijos jau dabar leidžia turėti didesnį komfortą ir efektyviai vartoti energiją, pasitelkus dirbtinį intelektą dar labiau patobulės. Ekspertai tikina, kad pakankamai greitai toks namas šeimininko norus tenkins gavęs ne tik pavienes žodi...
nuotrauka
2023-11-06 09:11
Artimiausiu metu kultūros paminklų ir valstybės saugomų kultūros paveldo objektų sąrašą papildys nauji objektai. Jau rengiami kultūros ministro įsakymai Didžiosios Daunoravos dvaro sodybos, Libertavos dvaro sodybos, Staškūniškio dvaro sodybos ir Panevėžiuko dvaro sodybos paskelbimo valstybės saugoma...
nuotrauka
2023-11-03 13:07
Televizijos laidų ir renginių vedėjas, aktorius Vytautas Rumšas jaunesnysis kartu su tėčiu nesenai įsigijo savo svajonių sodybą. Visgi jos vaizdas iš pirmo žvilgsnio tikrai nepriminė poilsiui skirto kampelio, todėl nusprendė ją atnaujinti, išsaugant autentišką stilių.
nuotrauka
2023-10-26 12:54
Vilniaus miesto savivaldybė atnaujina finansavimo tvarką, skirtą kultūriškai vertingų pastatų išorės tvarkymui. Nuo šiol į dalinį finansavimą galės pretenduoti ne tik Senamiestyje, bet ir kituose rajonuose esančių istorinių pastatų savininkai.
nuotrauka
2023-10-25 13:06
Sparčiai vėstantant orams ir ilgėjant vakarams namuose praleidžiame vis daugiau laiko. Psichologų teigimu, pastangos puoselėti patrauklią aplinką ne tik džiugina akį, bet ir prisideda prie mūsų emocinės gerovės. Susikurti jaukumą padeda šiaurietiško laimės būdo „hygge“ paslaptys. Tad kaip kurti namu...
nuotrauka
2023-10-20 11:39
Statistiniai duomenys rodo, kad darbingo amžiaus žmonės kasdien namuose praleidžia apie 11 valandų. Todėl natūralu, kad savo namuose norime sukurti jaukią atmosferą bei dažnai pagalvojame apie namų atnaujinimą arba tam tikrus interjero pakeitimus.
nuotrauka
2023-10-16 11:21
Ilgalaikė Lietuvos medinės statybos patirtis ir tradicija sėkmingai pasireiškia ir šiuolaikinėje architektūroje. Vienas tokių pavyzdžių – architektūros estetikos studijos „Arches“ projektuotas gyvenamasis namas vienai šeimai – „Kedro namai“. Slovėnijoje rengiamame BIG SEE Wood Design Award’23 šis pr...

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras