2023 kovo 23 d. ketvirtadienis, 6:28
Reklama  |  facebook

Ką reikia žinoti apie plyteles, kada kokio dydžio rinktis Fotogalerija

2022-12-29 14:03
Kuriant stilingą, jaukią ir patogią vonios kambario erdvę, itin svarbu išsirinkti tinkamas plyteles. Jos atlieka ne tik sienų ar grindų dangos funkciją, bet ir yra puikus namų dekoro elementas, suteikiantis erdvei išskirtinumo.
nuotrauka
Beno Šileikos nuotr.


Minimos įmonės
Kesko Senukai Lithuania, UAB
Interjero dizainerė Dovilė Sakevičė dalinasi patarimais, kaip plyteles priderinti prie viso namų interjero, o „Senukų“ ekspertai atskleidžia, kokias dažniausiai plyteles klientai įsigyja savo namams.

Turi derėti prie namų interjero

Plytelių pasirinkimas yra išties didelis. Tačiau prieš einant į parduotuvę, reikėtų išsigryninti pageidaujamą plytelių spalvinę gamą ir medžiagiškumą – planuojama rinktis marmuro, betono, akmens imitacijos ar vienspalves plyteles.

interjeras„Spalvinis ir tekstūrinis plytelių pasirinkimas turėtų sietis su visu namų interjeru – namuose vyraujančias spalvas, medžiagiškumą reikėtų atkartoti vonios kambaryje. Tad prieš renkantis plyteles, reikia turėti aiškią interjero viziją bei plyteles derinti prie jos“, – sako D. Sakevičė.

Dizainerė atkreipia dėmesį, kad „aklai“ vadovautis interjero tendencijomis neverta. Kas gražu – tas gali būti visai nepraktiška. Ji rekomenduoja rinktis neutralių tonų ir ramesnių raštų plyteles – šviesios spalvos visada erdvę didins ir suteiks švaros, lengvumo įspūdį, tad mažoms erdvėms verta rinktis pastelinių spalvų atspalvius. O norint vonios kambariui suteikti papildomų akcentų, verta interjerą pagyvinti ryškesniu kilimėliu, rankšluosčiu, muiline ir kitais aksesuarais, kuriuos galima bet kada pakeisti.

Prekybos tinklo atstovai patvirtina, jog dažniausiai pirkėjai mažoms namų erdvėms renkasi šviesias spalvas – žemės tonus, šiltas pastelines ir šviesias spalvas – jos praplečia erdvę ir padeda sukurti jaukią aplinką.

Nors pastaraisiais metais didžiausio susidomėjimo sulaukia matiniai plytelių paviršiai, mažoms erdvėms jie rekomenduoja rinktis blizgias sienų plyteles, atspindinčias šviesą ir suteikiančias kambariui erdvumo pojūtį.

Šių metų tendencija – didelės plytelės, atkartojančios tikro akmens vaizdą, „Terazzo“ plytelės, įvairių spalvų marmuro, betono, granito, onikso imitacijos.

Sprendimas – vientisa erdvė

Tam, kad optiškai padidintumėte mažą erdvę, svarbu nesuskaidyti jos į atskiras dalis. Tad kuriant vientisą erdvę, galima tas pačias plyteles naudoti tiek grindims, tiek sienoms.

„Dažnai klientai bijo naudoti vienos rūšies plyteles tiek grindims, tiek sienoms. To daryti tikrai nereikėtų, nes vonios kambario baldai, santechnika, šviestuvai ir aksesuarai gali padėti išpildyti bei pagyvinti vonios interjerą“, – dalijasi D. Sakevičė.

Ji pastebi, kad klientai dažnai baiminasi rinktis didesnių gabaritų plyteles mažoms erdvėms.

„Tendencijos rodo, kad plytelių matmenys vis didėja. Apskaičiavus kambario grindis ar sienas, erdvę įmanoma iškloti keliomis plytelėmis. Dėl to bus daug mažiau siūlių – tai kurs vientisesnės erdvės įspūdį, ypač jei plytelės turi raštą. Tai itin aktualu kuriant mažų erdvių interjerą“, – pasakoja interjerų kūrėja.

vonia interjeras

Pasak specialistų, nors vonios kambaryje galima naudoti įvairių dydžių plyteles, vis labiau populiarėja didesnių matmenų, pavyzdžiui, 60x120 cm, plytelės. Ekspertai atkreipia dėmesį, kad tokias plyteles lengviau eksploatuoti, jos padeda sukurti vientisą vaizdą. Taip yra todėl, kad didelės plytelės yra pjautos – rektifikuotos, tad yra žymiai tikslesnės. Gamintojai rekomenduoja tarp jų palikti tik 1,5-2 mm glaisto tarpą, tuo metu tarp nerektifikuotų plytelių reikėtų formuoti 3-5 mm tarpą.

Dar kelios erdvės išplėtimo gudrybės

Interjero dizainerė turi dar kelis patarimus, kaip kurti erdvesnės patalpos įspūdį. Tam pasitarnaus ne tik šviesūs atspalviai, bet ir blizgios sieninės plytelės, blizgių paviršių baldinės plokštės.

„Veidrodis taip pat gali tapti puikia detale, papildančia interjerą, vizualiai išplečiančia kambarį bei kuriančia erdvesnių patalpų įspūdį. Jei papildomai apšviesite veidrodį, jis šviesos kiekį padvigubins, o erdvę dar labiau išplės. Veidrodyje atsirandantys atspindžiai kurs išskirtinumo, gylio ir erdvės įspūdį“, – akcentuoja D. Sakevičė.

Mažoms vonioms ji rekomenduoja projektuoti dušo kabiną, o ne vonią, bei pataria rinktis šiek tiek mažesnių matmenų dušo padėklą arba prioritetą teikti vientisoms vonios grindims ir dušo pagrindą suformuoti iš tų pačių grindų plytelių.

Ekspertai atkreipia dėmesį, kad itin didelę įtaką erdvės suvokimui daro interjero apšvietimas. Kuo šviesesnė erdvė – tuo ji bus jaukesnė, erdvesnė, nes apšvietimas gali estetiškai išplėsti erdvės suvokimą. 

Beno Šileikos nuotr.

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka

Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2023-03-22 07:24
Moderni architektūra, saugumas, gera garso ir šilumos izoliacija. Tai yra savybės, kurias garantuoja profilių sistema GEALAN-LINEAR®. Dar vienas svarbus jos išskirtinumas šiuolaikinėje rinkoje – suderinamumas su kitomis sistemomis, galimybė panaudoti kitų sistemų priedus, iki minimumo sumažinant ski...
nuotrauka
2023-03-22 05:27
„Geros architektūros apibrėžimas nuolat kinta. Klimato kaitos kontekste gera architektūra yra ta, kuri padeda prisitaikyti prie naujų pokyčių. Karo Ukrainoje kontekste – ta, kuri visų pirma yra saugi. Tačiau šalia kintančių savybių yra ir nekintamų bruožų. Vienas jų – estetika. Gera architektūra vis...
nuotrauka
2023-03-14 16:48
Namai – tai vieta, kur galima atsipalaiduoti ir mėgautis komfortu. Todėl jų apdaila yra vienas svarbiausių interjero dizaino aspektų, atliekančių esminį vaidmenį kuriant svajonių būstą. Jaukūs namai ne tik suteikia estetinę vertę gyvenamajai erdvei, bet ir teigiamai veikia nuotaiką, emocinę būseną.
nuotrauka
2023-03-14 16:32
Vonios kambarys – patalpa, į kurią užsukama kasdien. Ir čia, tikina interjero dizainerė Deimantė Uleckytė, turėtų karaliauti gerai iš anksto apgalvota apšvietimo sistema. Nuo ko pradėti jos kūrimo procesą? Kokius šiuolaikiškus šviesos sprendimus įkurdinti vonios kambaryje, kad jis būtų patogus bei j...
nuotrauka
2023-03-10 14:16
Ekspertai sako, kad jau visai netrukus didžioji dalis pasaulio gyventojų įsikurs miestuose, kuriems prireiks dar labiau augti ir plėstis. Tačiau apie tai kalbantis architektas Algirdas Kaušpėdas pastebi – Lietuvai toks iššūkis kol kas neaktualus, kadangi iš mūsų šalies pastaruoju metu išvyko daug žm...
nuotrauka
2023-03-08 05:16
Vilniaus savivaldybė skelbia Žirmūnų irklavimo bazės architektūrinės idėjos konkursą. Konkurso dalyvių pateiktos projektinės idėjos bus vertinamos techniniu, meniniu ir ekonominiu požiūriu.
nuotrauka
2023-03-02 13:32
Architektūroje meninė kokybė būtina. Tačiau kokią – meniškai vertingą ar socialiai atsakingą architektūrą pasirinkti? Kokios vertybės dabar svarbiausios ir kaip architektūrą vertinti stebint ne eksperto akimi? Šiuo metu vyksta Nacionalinių architektūros apdovanojimų paraiškų teikimui, šia proga eksp...
nuotrauka
2023-03-01 05:34
Vilnius – dinamiškas miestas, kuris nuolat plečiasi ir keičiasi. Per kelis pastaruosius metus vilniečiai iš naujo atrado Naujamiesčio ir Paupio privalumus. Anot ekspertų, pastebimai įsibėgėja ir kelių kitų Vilniaus rajonų, kurių potencialas nebuvo iki galo išnaudotas, transformacijos. Pagrindinis po...
nuotrauka
2023-02-23 09:08
Lietuvos architektų rūmų (Rūmų) Profesinės etikos taryba (PET) išnagrinėjo arch. Rimo Grigo skundą dėl arch. Kęstučio Bakanausko ir arch. Dalios Kriaučiūnienės galimai padarytų profesinės etikos pažeidimų.
nuotrauka
2023-02-22 11:02
2025 m. pradžioje pirmieji keleiviai išvyks iš naujojo terminalo Vilniaus oro uoste, o pats objektas neabejotinai taps vienu iš svarbiausių projektų Lietuvos oro uostų istorijoje. Šio terminalo architektas Artūras Asauskas teigia, kad pastatas spręs senuosiuose terminaluose esančias problemas ir tie...
nuotrauka
2023-02-20 12:37
Vyriausybės posėdyje dvylikai kūrėjų už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui paskirtos Vyriausybės kultūros ir meno premijos. Viena iš jų – garsiam architektui, pedagogui prof. Gintarui Čaikauskui.
nuotrauka
2023-02-15 14:59
Paviešinti bendrovės „Darnu Group“ planuojamo naujo prestižinio kvartalo šalia Neries upės ir Karoliniškių draustinio projektiniai pasiūlymai bei pirmosios vizualizacijos. Planuojama, kad 8,3 ha teritorijoje bus pastatyta apie 680 butų, įrengta apie 900 kv. m ploto komercinių patalpų, sukurtos kokyb...
nuotrauka
2023-02-15 06:30
Dušo patirtis stilingai: dieną pradėkite atgaivinančiu maloniu dušu ryte, o dienos stresą nuplaukite švelnia dušo srove vakare.
nuotrauka
2023-02-14 14:30
Sostinės Naujamiestyje buvusio siuvimo fabriko „Lelija“ kompleksas visiškai pasikeis. Vystytojas planuoja sutvarkyti 2,1 ha teritoriją, dalį pastatų rekonstruoti ir juose įrengti administracines patalpas, dalį nugriauti ir įrengti viešąsias erdves.
nuotrauka
2023-02-11 05:34
Švarus vanduo yra vienas iš svarbiausių išteklių žemėje. Keisdami savo įpročius ir mažindami kasdienį jo suvartojimą, galime ne tik sutaupyti pinigų, bet ir labiau tausoti aplinką. Pirmenybę teikdami dušui o ne voniai, galime sutaupyti iki 3 kartų daugiau vandens.
nuotrauka
2023-02-09 05:09
Sostinės Pilaitėje, prie naujai pastatytos Šv. Juozapo bažnyčios ir tik pernai duris atvėrusios Pilaitės gimnazijos, planuojama įrengti naują viešąją erdvę. Ji bus atvira visiems – skvere galės ilsėtis, susitikti ir organizuoti renginius parapijiečiai ir aplink gyvenantys pilaitiškiai.
nuotrauka
2023-02-09 05:03
Jau galima teikti paraiškas Nacionaliniams architektūros apdovanojimams (NAA), kurie įvyks liepos 1-ąją. Architektai ir urbanistai gali pretenduoti į devynias apdovanojimų kategorijas ir didįjį prizą, kuriuo bus apdovanotas geriausias kūrinys, išrinktas iš visų kategorijų nugalėtojų. NAA organizuoja...
nuotrauka
2023-02-08 10:36
Dabartinė daugiabučių atnaujinimo programa iš esmės buvo skirta stambiaplokščių daugiabučių sovietinės statybos namų atitvarų šiluminės varžos pagerinimui ir niekaip nesprendžia pagrindinių sovietmečiu statytų rajonų problemų. Tokią nuomonę socialiniuose tinkluose išsakė Vilniaus m. savialdybės vyri...
nuotrauka
2023-02-01 10:00
Norint geriau suprasti žmones ir jų gyvenimą skirtingais laikmečiais, nebūtina skaityti istorines knygas ar žiūrėti dokumentiką, tam gali užtekti ir lėtai pasivaikščioti miestų gatvėmis, pakelti akis ir gerai įsižiūrėti į namų fasadus. Pasak Kauno Technologijos Universiteto Statybos ir architektūros...
nuotrauka
2023-01-31 06:33
Esamos degalinės Nidoje teritorijoje planuojama teikti naujas paslaugas – įgyvendinus čia esančių pastatų rekonstrukciją numatoma įkurti savitarnos plovyklą, o padidinus prekybos patalpų tūrį – sudaryti galimybes prekybos centro veiklai.

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras