2024 gegužės 22 d. trečiadienis, 23:17
Reklama  |  facebook

Ką reikia žinoti apie plyteles, kada kokio dydžio rinktis Fotogalerija

2022-12-29 14:03
Kuriant stilingą, jaukią ir patogią vonios kambario erdvę, itin svarbu išsirinkti tinkamas plyteles. Jos atlieka ne tik sienų ar grindų dangos funkciją, bet ir yra puikus namų dekoro elementas, suteikiantis erdvei išskirtinumo.
nuotrauka
Beno Šileikos nuotr.


Minimos įmonės
Kesko Senukai Lithuania, UAB
Interjero dizainerė Dovilė Sakevičė dalinasi patarimais, kaip plyteles priderinti prie viso namų interjero, o „Senukų“ ekspertai atskleidžia, kokias dažniausiai plyteles klientai įsigyja savo namams.

Turi derėti prie namų interjero

Plytelių pasirinkimas yra išties didelis. Tačiau prieš einant į parduotuvę, reikėtų išsigryninti pageidaujamą plytelių spalvinę gamą ir medžiagiškumą – planuojama rinktis marmuro, betono, akmens imitacijos ar vienspalves plyteles.

interjeras„Spalvinis ir tekstūrinis plytelių pasirinkimas turėtų sietis su visu namų interjeru – namuose vyraujančias spalvas, medžiagiškumą reikėtų atkartoti vonios kambaryje. Tad prieš renkantis plyteles, reikia turėti aiškią interjero viziją bei plyteles derinti prie jos“, – sako D. Sakevičė.

Dizainerė atkreipia dėmesį, kad „aklai“ vadovautis interjero tendencijomis neverta. Kas gražu – tas gali būti visai nepraktiška. Ji rekomenduoja rinktis neutralių tonų ir ramesnių raštų plyteles – šviesios spalvos visada erdvę didins ir suteiks švaros, lengvumo įspūdį, tad mažoms erdvėms verta rinktis pastelinių spalvų atspalvius. O norint vonios kambariui suteikti papildomų akcentų, verta interjerą pagyvinti ryškesniu kilimėliu, rankšluosčiu, muiline ir kitais aksesuarais, kuriuos galima bet kada pakeisti.

Prekybos tinklo atstovai patvirtina, jog dažniausiai pirkėjai mažoms namų erdvėms renkasi šviesias spalvas – žemės tonus, šiltas pastelines ir šviesias spalvas – jos praplečia erdvę ir padeda sukurti jaukią aplinką.

Nors pastaraisiais metais didžiausio susidomėjimo sulaukia matiniai plytelių paviršiai, mažoms erdvėms jie rekomenduoja rinktis blizgias sienų plyteles, atspindinčias šviesą ir suteikiančias kambariui erdvumo pojūtį.

Šių metų tendencija – didelės plytelės, atkartojančios tikro akmens vaizdą, „Terazzo“ plytelės, įvairių spalvų marmuro, betono, granito, onikso imitacijos.

Sprendimas – vientisa erdvė

Tam, kad optiškai padidintumėte mažą erdvę, svarbu nesuskaidyti jos į atskiras dalis. Tad kuriant vientisą erdvę, galima tas pačias plyteles naudoti tiek grindims, tiek sienoms.

„Dažnai klientai bijo naudoti vienos rūšies plyteles tiek grindims, tiek sienoms. To daryti tikrai nereikėtų, nes vonios kambario baldai, santechnika, šviestuvai ir aksesuarai gali padėti išpildyti bei pagyvinti vonios interjerą“, – dalijasi D. Sakevičė.

Ji pastebi, kad klientai dažnai baiminasi rinktis didesnių gabaritų plyteles mažoms erdvėms.

„Tendencijos rodo, kad plytelių matmenys vis didėja. Apskaičiavus kambario grindis ar sienas, erdvę įmanoma iškloti keliomis plytelėmis. Dėl to bus daug mažiau siūlių – tai kurs vientisesnės erdvės įspūdį, ypač jei plytelės turi raštą. Tai itin aktualu kuriant mažų erdvių interjerą“, – pasakoja interjerų kūrėja.

vonia interjeras

Pasak specialistų, nors vonios kambaryje galima naudoti įvairių dydžių plyteles, vis labiau populiarėja didesnių matmenų, pavyzdžiui, 60x120 cm, plytelės. Ekspertai atkreipia dėmesį, kad tokias plyteles lengviau eksploatuoti, jos padeda sukurti vientisą vaizdą. Taip yra todėl, kad didelės plytelės yra pjautos – rektifikuotos, tad yra žymiai tikslesnės. Gamintojai rekomenduoja tarp jų palikti tik 1,5-2 mm glaisto tarpą, tuo metu tarp nerektifikuotų plytelių reikėtų formuoti 3-5 mm tarpą.

Dar kelios erdvės išplėtimo gudrybės

Interjero dizainerė turi dar kelis patarimus, kaip kurti erdvesnės patalpos įspūdį. Tam pasitarnaus ne tik šviesūs atspalviai, bet ir blizgios sieninės plytelės, blizgių paviršių baldinės plokštės.

„Veidrodis taip pat gali tapti puikia detale, papildančia interjerą, vizualiai išplečiančia kambarį bei kuriančia erdvesnių patalpų įspūdį. Jei papildomai apšviesite veidrodį, jis šviesos kiekį padvigubins, o erdvę dar labiau išplės. Veidrodyje atsirandantys atspindžiai kurs išskirtinumo, gylio ir erdvės įspūdį“, – akcentuoja D. Sakevičė.

Mažoms vonioms ji rekomenduoja projektuoti dušo kabiną, o ne vonią, bei pataria rinktis šiek tiek mažesnių matmenų dušo padėklą arba prioritetą teikti vientisoms vonios grindims ir dušo pagrindą suformuoti iš tų pačių grindų plytelių.

Ekspertai atkreipia dėmesį, kad itin didelę įtaką erdvės suvokimui daro interjero apšvietimas. Kuo šviesesnė erdvė – tuo ji bus jaukesnė, erdvesnė, nes apšvietimas gali estetiškai išplėsti erdvės suvokimą. 

Beno Šileikos nuotr.

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2024-05-22 14:22
Sparčiai augančiame Vilniaus Kalnėnų mikrorajone bus statomas darželis-pradinė mokykla. Architektūros projekto konkursų dalyviai pateikė net 12 idėjų, kaip galėtų atrodyti naujoji švietimo įstaiga. Iš jų bus renkamas nugalėtojas. Planuojama, kad nauja ugdymo įstaiga adresu Moravų g. 4, duris turėtų ...
nuotrauka
2024-05-14 10:59
XX a. architektūros tyrimai Lietuvoje įgauna naujų atspalvių – Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Architektūros fakultete gegužės 9-10 dienomis vyko tarptautinė mokslinė konferencija „Netobulas Modernizmas".
nuotrauka
2024-05-09 08:58
Virtuvė sujungta kartu su valgomuoju ir svetaine jau seniai tapo norma naujuose būstuose. Tam priežasčių yra įvairių. Vieni tokį namų planą renkasi norėdami erdvesnės virtuvės zonos, o kiti – dėl galimybės vienu metu bendrauti su kitais šeimos nariais, kol ruošiamas maistas. Tad jeigu svarstote įren...
nuotrauka
2024-05-06 13:00
Į parodą atvežėte gerą gaminį, norėjote pristatyti įdomią naujovę, bet prie ekspozicijos priėjo vos vienas kitas žmogus. Priešais įsikūrusioje ekspozicijoje nebuvo nieko naujo, bet žmonės nuolat prie jos būriavosi. Kaip įminti buvimo parodos dalyviu mįslę, kad išleisti pinigai sugrįžtų padidėjusiu ž...
nuotrauka
2024-05-06 09:01
Išmanūs namai – tai pastatas ar butas, suprantantis savininko poreikius. Jame visos valdymo sistemos bendrauja tarpusavyje, o pats valdymas yra labai paprastas. Ar daugiau komforto suteikianti bei sutaupyti leidžianti moderni namų valdymo sistema yra tokia pat patikima ir saugi?
nuotrauka
2024-05-03 10:44
Dar aštuoni moksliniai tyrimai atvers iki šiol nepažintus Vilniaus istorijos sluoksnius. 45 tūkst. eurų šiemet paskirstyti vienuolikai mokslininkų, kurie tirs sostinės istorinę, architektūrinę praeitį. Per visą stipendijų istoriją mokslininkų tyrimams paskirstyta didžiausia paramos suma. Šiemet moks...
nuotrauka
2024-04-29 17:04
Lietuvos architektų rūmų Tarybos sprendimu šiais metais rūmų garbės ženklas „Žiedas" skiriamas architektui, architektūros istorikui, profesoriui Jonui Minkevičiui. Apdovanojimas įteiktas Vilniuje, visuotinio Lietuvos architektų rūmų susirinkimo metu.
nuotrauka
2024-04-29 16:05
Tyrimas apie gyvenimą namuose atskleidžia, kad kas penktam Lietuvos gyventojui vienas iš svarbiausių idealių namų aspektų yra ryšys su gamta. Deja, daugelis žmonių neturi nuosavos lauko erdvės. Todėl interjero dizainerė dalinasi praktiškais patarimais, kaip pajusti ryšį su gamta, būnant namuose.
nuotrauka
2024-04-26 10:08
Įsitikinti, kaip įvairiai interjerą mato ir kokias emocijas juo gali perteikti skirtingi žmonės, galima užsukus į LITEXPO parodos „Baldai ir dizaino sprendimai" garsių nuomonės formuotojų erdvę. Joje dizaineris Robertas Kalinkinas, menininkė Monika Dirsytė ir tinklaraščio susitvarkyk.lt autorė Toma ...
nuotrauka
2024-04-25 07:53
Kultūros ministerija paskelbė konkursą eiti naujai įsteigto Nacionalinio architektūros instituto direktoriaus pareigas.
nuotrauka
2024-04-23 07:26
Iki balandžio 30 d. vilniečiai kviečiami teikti paraiškas istorinių pastatų išorės tvarkymui. Savivaldybė remia nuo 60 iki 80 proc. istorinių pastatų tvarkybos darbų išlaidų. Vilniaus miesto savivaldybės Kultūros paveldo apsaugos skyriaus vedėja Donata Kabelkė pasakoja svarbiausius dalykus, kuriuos ...
nuotrauka
2024-04-22 14:19
Nuo balandžio pabaigos vyksta medinių Šnipiškių pastatų vertybinis inventorizavimas ir fotogrametriniai matavimai. Šių matavimų prireikia siekiant išsaugoti šio rajono identitetą, restauruojant pastatus ir pretenduojant gauti paveldo apsaugos programų finansavimą. Šnipiškių senų pastatų savininkai k...
nuotrauka
2024-04-19 13:25
Kino filmų vakarai – tai ypatingas atokvėpis nuo varginančios rutinos. Nėra nieko geriau nei patogiame fotelyje įsitaisius žiūrėti mėgstamiausius filmus su šeima arba draugais. Ypač patogu, kai nereikia niekur eiti, o sparčiai gerėjant ir filmų žiūrėjimo namuose galimybėms, namuose žiūrėti filmus ga...
nuotrauka
2024-04-19 07:38
Nekilnojamojo turto pirkėjai šalyje – vis reiklesni, žinantys, ko nori, ir išsianalizavę rinką, pastebi ekspertai. Jie atidžiai renkasi patikimus vystytojus ir jų projektus. Daugėja ir tokių pirkėjų, kurie nori įsigyti pilnai įrengtą būstą gyvenimui čia ir dabar. Tačiau vis dar vyrauja įsitikinimas,...
nuotrauka
2024-04-18 10:42
Išrinktas architektūrinio konkurso nugalėtojas Pavilnio bibliotekos ir aplink ją esančios teritorijos prikėlimui naujam gyvenimui. Avarinės būklės biblioteka bus rekonstruojama – joje įsikurs bendruomenės namai, edukacijų erdvės, vaikų kambarys, skaitykla. Kartu čia įsikurs ir Naujosios Vilnios seni...
nuotrauka
2024-04-16 12:31
Interjero dizaineriai unisonu kalba – namų dekoro įrengimas nėra tik tinkamas daiktų išdėstymas. Tai buities dvasios ir malonios, jaukios erdvės kūrimas, kuris yra ypač aktualus, nes namai yra intymiausia ir artimiausia aplinka, kurioje leidžiame sau būti visiškai atsipalaidavusiems. Ne veltui inter...
nuotrauka
2024-04-15 14:08
Pirmuosiuose Lietuvos architektų rūmų mokymuose apie priedangų projektavimą nuotoliniu būdu dalyvavo beveik 250 dalyvių. Profesionalams skirtuose mokymuose architektas Tumas Mazūras pristatė darbo grupės parengtas rekomendacijas padidinto saugumo patalpoms (priedangoms), supažindino dalyvius su pana...
nuotrauka
2024-04-15 10:06
Apgyvendinti skirtingo amžiaus vaikus viename kambaryje daugeliui tėvų skamba kaip rimtas iššūkis. Ypač, kai vaikų amžius ir poreikiai yra skirtingi, o vietos reikia ne tik namų darbams ruošti, bet ir žaidimams. Kaip padaryti, kad kambaryje vyrautų tvarka, o vietos pakaktų visiems, pademonstravo int...
nuotrauka
2024-04-09 16:37
Aplinkos ministras patvirtino Architektūros kokybės vertinimo metodiką, kuri leis sukurti aiškesnę ir skaidresnę architektūros kokybės vertinimo sistemą, iš anksto žinomą visiems, dalyvaujantiems statinių projektavimo ar teritorijų planavimo procesuose. Tai sudaro dar palankesnes sąlygas kokybiškai ...
nuotrauka
2024-04-04 07:39
Šviesos jungiklis nėra tik dar vienas elektros instaliacijos prietaisas ar nereikšminga interjero detalė. Kūrybingiems žmonėms jungiklių ir protingų namų sistemų centras „JUNG Vilnius“ suteikia galimybę patiems dekoruoti jungiklius: parinkti jiems spalvą, norimą grafinį elementą ar nuotrauką ir taip...

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras