2023 vasario 6 d. pirmadienis, 5:36
Reklama  |  facebook

Kai norisi jaukumo: keli paprasti akcentai namams įneš naujų spalvų Fotogalerija

2022-10-27 10:37
Orui vis žvarbėjant, namuose norisi jaustis kuo jaukiau, todėl ruduo – puikus metas atsinaujinti. O norint į namus įnešti šiek naujų spalvų – tereikia trupučio fantazijos ir vos kelių naujų interjero akcentų, šiltesnių tonų namų tekstilės.
nuotrauka
Beno Šileikos nuotr.


Minimos įmonės
Kesko Senukai Lithuania, UAB

Prekybos tinklo „Senukai“ atstovai teigia, kad atėjus rudens sezonui, įvairiausia namų tekstilė tiek fizinėse, tiek elektroninėje parduotuvėje susilaukia daugiau pirkėjų dėmesio. Pirkinių krepšeliuose vis dažniau atsiduria jaukūs pledai, pastelinių spalvų lovos užtiesalai bei dekoratyvinės pagalvėlės.

interjerasInterjero dizainerė Dovilė Sakevičė sako, kad šį sezoną namų tekstilės tendencijose vyrauja lengvumas, natūralumas, prigesinti, neintensyvūs atspalviai, švelnūs raštai.

„Po sunkios darbo dienos žmonės namuose ieško ramybės, todėl pastebiu, kad jau kurį laiką interjeruose vyrauja šilti žemės tonai. O tam, kad namuose įsivyrautų balansas – jie papildomi ryškesniais interjero akcentais. Nesvarbu, kokią spalvinę gamą rinksitės – namuose svarbiausia jauki, raminanti aplinka ir harmonija“ , – pataria D. Sakevičė.

Pakeiskite kelias detales

Kaip sako ji, norint atnaujinti namus – užtenka pakeisti kelis interjero akcentus. Pavyzdžiui, sukurti jaukią miegamojo atmosferą ir juos šiek tiek atnaujinti galima tiesiog pakeitus patalynę ar užuolaidas. Vonios kambaryje – dušo užuolaidas, grindų kilimėlį, rankšluosčius ar muilines. Svetainė atrodys neatpažįstama jeigu pakeisite kilimą, pagalvėles, smulkesnius interjero aksesuarus. Virtuvę – įsigijus naujų indų, rankšluosčių.

„Jaukus pledas namams tikrai suteiks papildomo jaukumo. Naujos, spalvotos pagalvėlės taip pat įneš naujų vėjų. Kilimas – vienas iš pagrindinių jaukumo kūrėjų interjere, todėl svarbu jį išsirinkti tinkamą. Pavyzdžiui, jeigu interjere vyrauja neutralios spalvos galima būtų rinktis ir ryškesnių atspalvių kilimą, kuris pagyvintų namus. Jeigu turite vaikų ar gyvūnų – rinkitės šiuo metu tikrai stilingus trumpo plauko kilimus, kurių priežiūra kur kas paprastesnė“, – sako D. Sakevičė.

Renkantis namų tekstilę, ji pataria atkreipti dėmesį ir į spalviškumą, raštus, medžiagas.

„Visos detalės svarbios ir turi derėti prie bendro interjero stiliaus. Jeigu namus nusprendėte atnaujinti rudenį – daugeliui mielesni tampa šilti tonai, žemės atspalviai, tačiau svarbu į namus neįnešti per daug chaoso. Kurdama interjerus visuomet vadovaujuosi taisyklėmis – mažiau yra daugiau ir grožis slypi paprastume. Per daug spalvų, raštų, skirtingų medžiagų, harmonijos namuose, greičiausiai, nesukurs“, – pasakoja interjero dizainerė.

Dar keli naudingi patarimai

Perstumdykite baldus. Dar vienas paprastas ir nieko nekainuojantis būdas atnaujinti namus, pasak interjero dizainerės, baldų perstumdymas. Kitu kampu perstumkite sofą, pakeiskite valgomojo stalo, fotelio vietą, atnaujinkite spintelių ar komodos rankenėles – tokiu būdu namai gali pasikeisti neatpažįstamai.

Gėlės suteikia gyvumo. Žydinčių gėlių žiedai namuose gali pakelti nuotaiką, suteikti teigiamų emocijų. Rudenį D. Sakevičė pataria rinktis gėles, kurios reikalauja mažiau priežiūros: eukaliptą, monsterą, strelicijos lapus, kraspedijas ar medvilnę. Na, o jeigu išlaidauti nenorite – tiesiog iš miško parsineškite įvairiausių šakelių.

Paveikslai – taip pat įneš jaukumo. Paveikslai, pasak D. Sakevičės, taip pat puikus būdas pagyvinti ar atnaujinti namų interjerą. Atnaujinti namus galima paprasčiausiai pakeitus jau turimų paveikslų rėmelius, pasikabinus daugiau šeimos nuotraukų. O jeigu esate kūrybingi – griebkite teptuką, leiskite atsikleisti kūrybiškumui ir patys nutapykite paveikslą. Paveikslai namams įneša originalumo, unikalumo, savitumo.

Namų kvapai – maloniems aromatams namuose. Žinoma, namuose rudenį ypatingos atmosferos įneš įvairiausios žvakės bei namų kvapai. Šaltuoju sezonu interjero dizainerė siūlo rinktis muskuso, sūrios karamelės, imbiero, kavos, kedrų, medienos aromatų kvapus.

Jaukumo teikiantis apšvietimas. Rudenį namams norisi suteikti daugiau jaukumo, tai paprasta atlikti reguliuojant apšvietimą – keičiant jo intensyvumą, šaltos šviesos tonus keičiant šiltesniais, pasitelkus spalvų magiją. Pasak „Senukų“ ekspertų, pastačius papildomą toršerą svetainėje, ne tik atnaujinsite interjerą, tačiau taip pat suteiksite daugiau šviesos ir jaukumo tamsiems rudens vakarams.

interjeras

Didžiausios klaidos

Interjero dizainerė įvardijo ir pagrindines klaidas, kurias dažniausiai daro žmonės, savarankiškai kurdami namų interjerą.

„Žmonės neretai pamiršta skirti pakankamai dėmesio detalėms, o tai būna klaida, kuri trukdo sukurti jaukumą ir harmoniją namuose. Atrodo taip paprasta – gėlių vaza ant stalo, gražūs indai, ant sienos kabantis laikrodis, paveikslai, kilimas, pagalvėlės – visumoje šios smulkmenos lemia labai daug“, – pabrėžia ji.

Dekoruojant namus yra labai svarbu atkreipti dėmesį į smulkias, per daug į akis nekrentančias detales.

„Kiekvienas siūlelis pagalvėlėje, gulinčioje ant sofos svetainėje, ar užuolaidoje, kabančioje virš miegamojo lango, yra kambario ir interjero dalis. Ir iš tiesų siūlelis yra tiek pat reikšmingas, kiek ir pati pagalvėlė, užuolaida, sofa ar visas kambario interjeras“, – sako interjero dizainerė.

Dar vienas jos patarimas – neskubėti. Rinktis po vieną ar keletą detalių, o ne visas iš karto. Pavyzdžiui, į namus parsivežus kilimą: įvertinkite, ar jis tinka, ar ne. Tik tuomet jau galima ieškoti tinkamo kavos staliuko ar pagalvėlės ant sofos.

Pagal „Senukų“ inf., Beno Šileikos nuotr.  

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka

Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2023-02-01 10:00
Norint geriau suprasti žmones ir jų gyvenimą skirtingais laikmečiais, nebūtina skaityti istorines knygas ar žiūrėti dokumentiką, tam gali užtekti ir lėtai pasivaikščioti miestų gatvėmis, pakelti akis ir gerai įsižiūrėti į namų fasadus. Pasak Kauno Technologijos Universiteto Statybos ir architektūros...
nuotrauka
2023-01-31 06:33
Esamos degalinės Nidoje teritorijoje planuojama teikti naujas paslaugas – įgyvendinus čia esančių pastatų rekonstrukciją numatoma įkurti savitarnos plovyklą, o padidinus prekybos patalpų tūrį – sudaryti galimybes prekybos centro veiklai.
nuotrauka
2023-01-30 13:09
Įsigyti poreikius atitinkantį būstą – nelengvas galvosūkis, kaip ir būsto remontas ar įrengimas, kuris neretai tampa ne tik nesibaigiančių konfliktų ar problemų sprendimu, bet ir daug kainuojančiomis klaidomis. Vienas iš būdų užtikrinti sklandesnį įrengimo procesą – interjero dizainerių konsultacijo...
nuotrauka
2023-01-27 05:27
Tyrimai rodo, kad atnaujinti būstą nusprendę europiečiai, didžiausią dėmesį skiria vonios kambario bei virtuvės pagerinimui, naujų interjero detalių įsigijimui bei įvairių susidėvėjusių baldų pakeitimui. Visgi, net ir minimalūs pokyčiai būste gali pareikalauti gana didelių išlaidų.
nuotrauka
2023-01-26 04:46
Tai, kokiuose namuose gyvename, mus veikia labiau nei galime įsivaizduoti. Namų interjeras ir išplanavimas daro poveikį mūsų hormonų pusiausvyrai, o pastaroji yra atsakinga už tokias psichologinės sveikatos ligas kaip depresija, gali daryti įtaką mūsų miego kokybei ir virškinimui. Tad kas namuose ve...
nuotrauka
2023-01-23 11:17
Bendrovė „Baltisches Haus“ viešam svarstymui pateikė prekybos centro „Mada“ rekonstrukcijos projektinius pasiūlymus. Vienas pirmųjų Vilniaus prekybos centrų, užimantis beveik 28 000 kv. m plotą, paskutinį kartą buvo rekonstruotas prieš dešimtmetį, todėl šiuo metu analizuojama dabartinė rinkos situac...
nuotrauka
2023-01-20 09:59
Iki šiol uždara ir tik Lietuvos geležinkelių veiklai tarnaujanti ~40 hektarų teritorija Naujamiestyje atsivers miestui. Pradiniai teritorijos naujo pritaikymo vizijos kūrimo etapai – puikus metas į procesą įsitraukti ir miestiečiams. Projekto partneriai kviečia gyventojus dalyvauti apklausoje ir išs...
nuotrauka
2023-01-19 17:32
Sostinėje netrukus bus renkami geriausi Vilniaus standartus atitinkantys ugdymo įstaigų projektai. Architektūros projekto konkursų dalyviai pateikė idėjas, pagal kurias bus projektuojamos mokyklos Perkūnkiemyje ir Pavilnyje bei vaikų darželiai Balsiuose ir Šnipiškėse. „Vilniaus vystymo kompanija“ kv...
nuotrauka
2023-01-19 11:26
Visi norime gyventi jaukiuose namuose, kuriuose jaustumėmės geriausiai, nesvarbu, ar tai nedidelis studijos tipo butas miesto centre, ar namas užmiestyje. Internete ar specializuotuose leidiniuose galima rasti nemažai interjero kūrimo idėjų, vis dėlto tai, kas gražiai atrodo nuotraukose, nebūtinai b...
nuotrauka
2023-01-19 04:49
Vyriausybė pritarė A. Goštauto ir Lukiškių gatvėse Vilniuje esančių pastatų atnaujinimo koncepcijai. Ji leis sukurti modernias darbo vietas dirbantiems viešajame sektoriuje, didinti valstybės turimo turto valdymo ir energinį efektyvumą, o kartu ir – sukurti naują miesto veidą keičiantį kvartalą. Pla...
nuotrauka
2023-01-18 09:38
Virtuvės projektavimas neretai pasirodo tikru iššūkiu, kuris reikalauja specifinių žinių, laiko, įdirbio ir finansų. Tačiau dizainerė Jūratė Sventickienė sako, kad ją susikurti galima lengvai, be specialistų pagalbos bei sekant karščiausias 2023-ųjų interjero tendencijas.
nuotrauka
2023-01-17 15:06
Nekilnojamojo turto vystytojas „Releven“ praėjusią savaitę visuomenei pristatė projektinius sprendinius naujam kvartalui šalia Vilniaus Konstitucijos prospekto, Lvivo gatvėje 59. Perspektyvioje Vilniaus vietoje ketinama kurti visapusišką traukos centrą, kuris priešingai nei iki šiol – liktų gyvybing...
nuotrauka
2023-01-13 14:08
Vilniaus miesto savivaldybė skelbia preliminarius atviro Pilaitės baseino projekto idėjos konkurso nugalėtojus. Ekspertų komisijos vertinimu, geriausią architektūrinę viziją pasiūlė UAB INBLUM ir UAB „Projektų Rengimo Biuras".
nuotrauka
2023-01-11 16:02
Pirmojo būsto apdailos paruošimas – procesas, apipintas įvairiais mitais ir baimėmis apie ilgus, daug rūpesčių keliančius darbus. Vis dėlto, kruopščiai jam pasiruošus, jis gali būti kur kas greitesnis, paprastesnis ir malonesnis nei yra manoma. Ką reikia žinoti naujakuriams ir kaip pasirengti būsto ...
nuotrauka
2023-01-05 14:22
Projekto viešinimo posėdžio, vykusio nuotoliniu būdu, metu visuomenei buvo pristatytas šalia sostinės prekybos ir pramogų centro „Akropolis“ planuojamo statyti naujo pastato projektiniai pasiūlymai ir jo architektūriniai sprendiniai.
nuotrauka
2023-01-02 09:37
Pastaruoju metu vis labiau nyksta skirtis tarp namų ir biurų interjerų. Pandemijos paskatinti bent kelerius metus žmonės daug dirbo iš namų. Todėl dabar, siekiant darbuotojus sugrąžinti į biurus ir stengiantis, kad jie čia gerai jaustųsi, darbo aplinkoje atsiranda vis daugiau elementų, kurie anksčia...
nuotrauka
2023-01-02 09:29
Paskelbti nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovės „Realco“ vykdyto uždaro kviestinio architektūrinio konkurso projektui sostinės Parodų g. 1 nugalėtojai. Komisija geriausiu pripažino projektą „Upė“, kurį naujam vidutinės klasės gyvenamųjų namų kompleksui Lazdynų mikrorajone pateikė architektų stu...
nuotrauka
2023-01-02 07:29
Pasaulio gyventojų skaičius kasdien išauga po 200 tūkstančių. Visas šis populiacijos augimas koncentruojasi miestuose. Prognozuojama, kad 2050 metais miestiečių pasaulyje bus jau dukart daugiau nei provincijos gyventojų. Tai reiškia, kad itin sparčiai didėja ir būsto mieste poreikis. Anot ekspertų, ...
nuotrauka
2022-12-29 14:03
Kuriant stilingą, jaukią ir patogią vonios kambario erdvę, itin svarbu išsirinkti tinkamas plyteles. Jos atlieka ne tik sienų ar grindų dangos funkciją, bet ir yra puikus namų dekoro elementas, suteikiantis erdvei išskirtinumo.
nuotrauka
2022-12-29 10:01
Akimirksniu besikeičiančios namų stiliaus tendencijos neleidžia atsipalaiduoti, todėl tik tuo besidomintys geba nepasimesti įvairių interjero dizaino akcentų ir elementų gausoje. Kas bus populiariausia kitąmet, pasakoja „MOKI VEŽI“ ekspertai.

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras