2024 vasario 25 d. sekmadienis, 7:56
Reklama  |  facebook

Kai norisi jaukumo: keli paprasti akcentai namams įneš naujų spalvų Fotogalerija

2022-10-27 10:37
Orui vis žvarbėjant, namuose norisi jaustis kuo jaukiau, todėl ruduo – puikus metas atsinaujinti. O norint į namus įnešti šiek naujų spalvų – tereikia trupučio fantazijos ir vos kelių naujų interjero akcentų, šiltesnių tonų namų tekstilės.
nuotrauka
Beno Šileikos nuotr.


Minimos įmonės
Kesko Senukai Lithuania, UAB

Prekybos tinklo „Senukai“ atstovai teigia, kad atėjus rudens sezonui, įvairiausia namų tekstilė tiek fizinėse, tiek elektroninėje parduotuvėje susilaukia daugiau pirkėjų dėmesio. Pirkinių krepšeliuose vis dažniau atsiduria jaukūs pledai, pastelinių spalvų lovos užtiesalai bei dekoratyvinės pagalvėlės.

interjerasInterjero dizainerė Dovilė Sakevičė sako, kad šį sezoną namų tekstilės tendencijose vyrauja lengvumas, natūralumas, prigesinti, neintensyvūs atspalviai, švelnūs raštai.

„Po sunkios darbo dienos žmonės namuose ieško ramybės, todėl pastebiu, kad jau kurį laiką interjeruose vyrauja šilti žemės tonai. O tam, kad namuose įsivyrautų balansas – jie papildomi ryškesniais interjero akcentais. Nesvarbu, kokią spalvinę gamą rinksitės – namuose svarbiausia jauki, raminanti aplinka ir harmonija“ , – pataria D. Sakevičė.

Pakeiskite kelias detales

Kaip sako ji, norint atnaujinti namus – užtenka pakeisti kelis interjero akcentus. Pavyzdžiui, sukurti jaukią miegamojo atmosferą ir juos šiek tiek atnaujinti galima tiesiog pakeitus patalynę ar užuolaidas. Vonios kambaryje – dušo užuolaidas, grindų kilimėlį, rankšluosčius ar muilines. Svetainė atrodys neatpažįstama jeigu pakeisite kilimą, pagalvėles, smulkesnius interjero aksesuarus. Virtuvę – įsigijus naujų indų, rankšluosčių.

„Jaukus pledas namams tikrai suteiks papildomo jaukumo. Naujos, spalvotos pagalvėlės taip pat įneš naujų vėjų. Kilimas – vienas iš pagrindinių jaukumo kūrėjų interjere, todėl svarbu jį išsirinkti tinkamą. Pavyzdžiui, jeigu interjere vyrauja neutralios spalvos galima būtų rinktis ir ryškesnių atspalvių kilimą, kuris pagyvintų namus. Jeigu turite vaikų ar gyvūnų – rinkitės šiuo metu tikrai stilingus trumpo plauko kilimus, kurių priežiūra kur kas paprastesnė“, – sako D. Sakevičė.

Renkantis namų tekstilę, ji pataria atkreipti dėmesį ir į spalviškumą, raštus, medžiagas.

„Visos detalės svarbios ir turi derėti prie bendro interjero stiliaus. Jeigu namus nusprendėte atnaujinti rudenį – daugeliui mielesni tampa šilti tonai, žemės atspalviai, tačiau svarbu į namus neįnešti per daug chaoso. Kurdama interjerus visuomet vadovaujuosi taisyklėmis – mažiau yra daugiau ir grožis slypi paprastume. Per daug spalvų, raštų, skirtingų medžiagų, harmonijos namuose, greičiausiai, nesukurs“, – pasakoja interjero dizainerė.

Dar keli naudingi patarimai

Perstumdykite baldus. Dar vienas paprastas ir nieko nekainuojantis būdas atnaujinti namus, pasak interjero dizainerės, baldų perstumdymas. Kitu kampu perstumkite sofą, pakeiskite valgomojo stalo, fotelio vietą, atnaujinkite spintelių ar komodos rankenėles – tokiu būdu namai gali pasikeisti neatpažįstamai.

Gėlės suteikia gyvumo. Žydinčių gėlių žiedai namuose gali pakelti nuotaiką, suteikti teigiamų emocijų. Rudenį D. Sakevičė pataria rinktis gėles, kurios reikalauja mažiau priežiūros: eukaliptą, monsterą, strelicijos lapus, kraspedijas ar medvilnę. Na, o jeigu išlaidauti nenorite – tiesiog iš miško parsineškite įvairiausių šakelių.

Paveikslai – taip pat įneš jaukumo. Paveikslai, pasak D. Sakevičės, taip pat puikus būdas pagyvinti ar atnaujinti namų interjerą. Atnaujinti namus galima paprasčiausiai pakeitus jau turimų paveikslų rėmelius, pasikabinus daugiau šeimos nuotraukų. O jeigu esate kūrybingi – griebkite teptuką, leiskite atsikleisti kūrybiškumui ir patys nutapykite paveikslą. Paveikslai namams įneša originalumo, unikalumo, savitumo.

Namų kvapai – maloniems aromatams namuose. Žinoma, namuose rudenį ypatingos atmosferos įneš įvairiausios žvakės bei namų kvapai. Šaltuoju sezonu interjero dizainerė siūlo rinktis muskuso, sūrios karamelės, imbiero, kavos, kedrų, medienos aromatų kvapus.

Jaukumo teikiantis apšvietimas. Rudenį namams norisi suteikti daugiau jaukumo, tai paprasta atlikti reguliuojant apšvietimą – keičiant jo intensyvumą, šaltos šviesos tonus keičiant šiltesniais, pasitelkus spalvų magiją. Pasak „Senukų“ ekspertų, pastačius papildomą toršerą svetainėje, ne tik atnaujinsite interjerą, tačiau taip pat suteiksite daugiau šviesos ir jaukumo tamsiems rudens vakarams.

interjeras

Didžiausios klaidos

Interjero dizainerė įvardijo ir pagrindines klaidas, kurias dažniausiai daro žmonės, savarankiškai kurdami namų interjerą.

„Žmonės neretai pamiršta skirti pakankamai dėmesio detalėms, o tai būna klaida, kuri trukdo sukurti jaukumą ir harmoniją namuose. Atrodo taip paprasta – gėlių vaza ant stalo, gražūs indai, ant sienos kabantis laikrodis, paveikslai, kilimas, pagalvėlės – visumoje šios smulkmenos lemia labai daug“, – pabrėžia ji.

Dekoruojant namus yra labai svarbu atkreipti dėmesį į smulkias, per daug į akis nekrentančias detales.

„Kiekvienas siūlelis pagalvėlėje, gulinčioje ant sofos svetainėje, ar užuolaidoje, kabančioje virš miegamojo lango, yra kambario ir interjero dalis. Ir iš tiesų siūlelis yra tiek pat reikšmingas, kiek ir pati pagalvėlė, užuolaida, sofa ar visas kambario interjeras“, – sako interjero dizainerė.

Dar vienas jos patarimas – neskubėti. Rinktis po vieną ar keletą detalių, o ne visas iš karto. Pavyzdžiui, į namus parsivežus kilimą: įvertinkite, ar jis tinka, ar ne. Tik tuomet jau galima ieškoti tinkamo kavos staliuko ar pagalvėlės ant sofos.

Pagal „Senukų“ inf., Beno Šileikos nuotr.  

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2024-02-22 10:12
Daugeliui neatskiriamas kiekvieno ryto įprotis yra mėgstamos kavos puodelis. Modernūs ir funkcionalūs kavos aparatai tapo patikimais pagalbininkais ruošiant šį nepakeičiamą ryto gėrimą. Visgi rytinis kavos ruošimo ritualas toks svarbus ne tik dėl rezultato, bet ir paties proceso. Kad jis būtų lengve...
nuotrauka
2024-02-15 10:10
Dalimis tvarkomi Astravo dvaro sodybos rūmai pamažu atgauna savo buvusį grožį. Šią savaitę pasirašytas Astravo dvaro sodybos rūmų Belvederio fasadų remonto darbų priėmimo aktas.
nuotrauka
2024-02-14 08:42
Kuriant namų interjerą, vienas iš svarbiausių uždavinių yra grindų ir baldų derinimas. Grindys yra interjero pagrindas, o baldai – akcentai, kurie suteikia asmeninio charakterio. Šiame straipsnyje suteiksime gaires, kaip derinti grindis ir baldus, kad sukurtumėte jaukią ir patrauklią namų aplinką.
nuotrauka
2024-02-09 12:31
Vasario 16-ąją apdovanojimas už metų darbą Klaipėdai bus įteiktas entuziastingiems kultūros paveldo puoselėtojams – verslininkui Augustinui Jankevičiui ir paramos fondo „Augustus“ vadovui Arvydui Urbiui. Jų pastangomis buvusiame Klaipėdos dujų fabriko pastatų komplekse atgimė du išskirtiniai past...
nuotrauka
2024-02-07 07:27
Naujos kartos „hansgrohe iBox universal 2“ – tai patobulintas „hansgrohe iBox universal“, kuris nepraranda populiarumo jau 23-jus metus. Patobulinto įrenginio esmė – novatoriška paslėpta potinkinė technologija „iBox universal 2“, kuri idealiai tinka vonios kambariui įrengti.
nuotrauka
2024-02-06 11:07
Kaip ir ieškant naujų namų, taip ir renkantis biurą – klausimų daugelis turi daugiau nei atsakymų. Kaip išsirinkti biurą, kurio nereikėtų palikti po vienerių metų?
nuotrauka
2024-02-06 10:46
Vilniaus Antakalnio kapinėse baigiami sovietinius karius vaizdavusio paminklo demontavimo darbai – nukeliamas postamentas ir aukuras.
nuotrauka
2024-02-06 08:43
Turto banko, kartu su Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacija skelbtame naujojo teismų pastato Klaipėdoje architektūriniame konkurse sulaukta 11 projektų pasiūlymų. Geriausią projektą išrinks komisija, sutartį su laimėtoju ketinama pasirašyti antrąjį metų ketvirtį.
nuotrauka
2024-02-05 10:35
Statybos sektoriaus vystymo agentūra (SSVA) savivaldybių vyriausiesiems architektams pristatė nuo vasario 1 d. įsigaliojusius pokyčius, susijusius su Lietuvos bendrojo plano sprendinių įgyvendinimu.
nuotrauka
2024-02-02 12:38
Naujas postūmis siekiant atgaivinti Klaipėdos centrinio pašto kompleksą – Klaipėdos savivaldybės ir Kultūros ministerijai pavaldžios biudžetinės įstaigos Kultūros infrastruktūros centro atstovai aptarė artimiausius galimus žingsnius, kad procesas pajudėtų. Pačiame pašto komplekse vykusio susitikimo ...
nuotrauka
2024-01-31 15:08
Ne paslaptis, kad svajojant apie nuosavus namus, neretai kyla daugybė klausimų. Žvalgomės geriausio varianto – ieškome būsto su potencialu, kuriame galėtume realizuoti savo idėjas ir sukurti saugią, jaukią bei visiems poreikiams lanksčią erdvę. Natūralu, kad šių svajonių išsipildymui koją dažnai pak...
nuotrauka
2024-01-26 07:59
Jau daugiau nei 20 metų sostinės gimtadienį vainikuoja Vilniaus garsinančių lyderių apdovanojimai. Už idėjas ir darbus Vilniui, miesto puoselėjimą ir garsinimą kasmet Šv. Kristoforo statulėlėmis apdovanojami iškiliausi vilniečiai. Reikšmingiausi miesto apdovanojimai įteikt dešimt laureatų.
nuotrauka
2024-01-24 14:07
Klaipėdos savivaldybė praneša numačiusi šiais metais skirti lėšų F. W. Argelanderio mokslo ir meno centro koncepcijai parengti, kad Klaipėdos centrinis paštas galėtų atgimti. Planuojama, kad Kultūros ministerijai pavaldi biudžetinė įstaiga Kultūros infrastruktūros centras artimiausiu metu pradės cen...
nuotrauka
2024-01-22 16:43
Praėjusią savaitę Vilniaus Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje (Trakų g. 9) buvo pristatyti beveik dešimtmetį trukę skliautų tapybos restauravimo darbai. Pagrindinės navos skliautuose atsivėrė unikalūs sienų tapybos kūriniai.
nuotrauka
2024-01-17 16:03
Aplinkos ministerija parengė ir teikia derinti Architektūros kokybės vertinimo metodiką, kuri leis sukurti aiškesnę ir skaidresnę architektūros kokybės vertinimo sistemą, iš anksto žinomą visiems, dalyvaujantiems statinių projektavimo ar teritorijų planavimo procesuose.
nuotrauka
2024-01-16 14:22
Daugiau nei 2 mlrd. eurų vertės Norvegijos sostinėje Osle kylantis Vyriausybės kvartalas savo šalyje sulaukia ne mažiau dėmesio ir diskusijų nei A. Goštauto kvartalo transformacijos projektas Lietuvoje. Iššūkiai ir klausimai, kuriuos sprendžia norvegai panašūs: susisiekimas, saugumas, siekis kurti n...
nuotrauka
2024-01-15 14:47
Dažų gamintojas „PPG Tikkurila" 2024-ųjų metų spalva išrinko persikinio atspalvio „Nude in Nizza". Šis atspalvis spinduliuoja šilumą, atspindi gerumą, meilę ir žaismingumą.
nuotrauka
2024-01-10 09:31
Jei įsivaizduojate tipinį daugiabučių rajono kiemą, tikriausiai mintyse iškyla asfaltuotos automobilių aikštelės vaizdas. O žiemą apsnigtuose daugiabučių kiemuose vietos automobiliams net neužtenka, todėl vairuotojai palieka juos ant takų ar pievelių. Ar gali kiemas būti kitoks? Tvarios miestų ir in...
nuotrauka
2024-01-08 13:36
Nuo sausio mėnesio Vilniaus miesto savivaldybės specialistai analizuos, kaip praktiškai pritaikomas ir įgyvendinamas pagrindinis miesto teritorijų planavimo dokumentas – bendrasis miesto planas. Į stebėsenos procesą įsitrauks ir nepriklausomi ekspertai.
nuotrauka
2024-01-03 13:59
Valgomo baldai ir jų akcentas – valgomojo stalas – itin svarbūs kiekvienuose namuose. Pastarieji suburia šeimą, artimuosius ir draugus kartu minėti gražiausias metų šventes, sukaktis ar tiesiog kartu pavakarieniauti. Interjero dizainerė pastebi, renkantis naują valgomojo stalą, o kartu su juo – ir k...

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras