2023 rugsėjo 24 d. sekmadienis, 4:00
Reklama  |  facebook

Kai norisi jaukumo: keli paprasti akcentai namams įneš naujų spalvų Fotogalerija

2022-10-27 10:37
Orui vis žvarbėjant, namuose norisi jaustis kuo jaukiau, todėl ruduo – puikus metas atsinaujinti. O norint į namus įnešti šiek naujų spalvų – tereikia trupučio fantazijos ir vos kelių naujų interjero akcentų, šiltesnių tonų namų tekstilės.
nuotrauka
Beno Šileikos nuotr.


Minimos įmonės
Kesko Senukai Lithuania, UAB

Prekybos tinklo „Senukai“ atstovai teigia, kad atėjus rudens sezonui, įvairiausia namų tekstilė tiek fizinėse, tiek elektroninėje parduotuvėje susilaukia daugiau pirkėjų dėmesio. Pirkinių krepšeliuose vis dažniau atsiduria jaukūs pledai, pastelinių spalvų lovos užtiesalai bei dekoratyvinės pagalvėlės.

interjerasInterjero dizainerė Dovilė Sakevičė sako, kad šį sezoną namų tekstilės tendencijose vyrauja lengvumas, natūralumas, prigesinti, neintensyvūs atspalviai, švelnūs raštai.

„Po sunkios darbo dienos žmonės namuose ieško ramybės, todėl pastebiu, kad jau kurį laiką interjeruose vyrauja šilti žemės tonai. O tam, kad namuose įsivyrautų balansas – jie papildomi ryškesniais interjero akcentais. Nesvarbu, kokią spalvinę gamą rinksitės – namuose svarbiausia jauki, raminanti aplinka ir harmonija“ , – pataria D. Sakevičė.

Pakeiskite kelias detales

Kaip sako ji, norint atnaujinti namus – užtenka pakeisti kelis interjero akcentus. Pavyzdžiui, sukurti jaukią miegamojo atmosferą ir juos šiek tiek atnaujinti galima tiesiog pakeitus patalynę ar užuolaidas. Vonios kambaryje – dušo užuolaidas, grindų kilimėlį, rankšluosčius ar muilines. Svetainė atrodys neatpažįstama jeigu pakeisite kilimą, pagalvėles, smulkesnius interjero aksesuarus. Virtuvę – įsigijus naujų indų, rankšluosčių.

„Jaukus pledas namams tikrai suteiks papildomo jaukumo. Naujos, spalvotos pagalvėlės taip pat įneš naujų vėjų. Kilimas – vienas iš pagrindinių jaukumo kūrėjų interjere, todėl svarbu jį išsirinkti tinkamą. Pavyzdžiui, jeigu interjere vyrauja neutralios spalvos galima būtų rinktis ir ryškesnių atspalvių kilimą, kuris pagyvintų namus. Jeigu turite vaikų ar gyvūnų – rinkitės šiuo metu tikrai stilingus trumpo plauko kilimus, kurių priežiūra kur kas paprastesnė“, – sako D. Sakevičė.

Renkantis namų tekstilę, ji pataria atkreipti dėmesį ir į spalviškumą, raštus, medžiagas.

„Visos detalės svarbios ir turi derėti prie bendro interjero stiliaus. Jeigu namus nusprendėte atnaujinti rudenį – daugeliui mielesni tampa šilti tonai, žemės atspalviai, tačiau svarbu į namus neįnešti per daug chaoso. Kurdama interjerus visuomet vadovaujuosi taisyklėmis – mažiau yra daugiau ir grožis slypi paprastume. Per daug spalvų, raštų, skirtingų medžiagų, harmonijos namuose, greičiausiai, nesukurs“, – pasakoja interjero dizainerė.

Dar keli naudingi patarimai

Perstumdykite baldus. Dar vienas paprastas ir nieko nekainuojantis būdas atnaujinti namus, pasak interjero dizainerės, baldų perstumdymas. Kitu kampu perstumkite sofą, pakeiskite valgomojo stalo, fotelio vietą, atnaujinkite spintelių ar komodos rankenėles – tokiu būdu namai gali pasikeisti neatpažįstamai.

Gėlės suteikia gyvumo. Žydinčių gėlių žiedai namuose gali pakelti nuotaiką, suteikti teigiamų emocijų. Rudenį D. Sakevičė pataria rinktis gėles, kurios reikalauja mažiau priežiūros: eukaliptą, monsterą, strelicijos lapus, kraspedijas ar medvilnę. Na, o jeigu išlaidauti nenorite – tiesiog iš miško parsineškite įvairiausių šakelių.

Paveikslai – taip pat įneš jaukumo. Paveikslai, pasak D. Sakevičės, taip pat puikus būdas pagyvinti ar atnaujinti namų interjerą. Atnaujinti namus galima paprasčiausiai pakeitus jau turimų paveikslų rėmelius, pasikabinus daugiau šeimos nuotraukų. O jeigu esate kūrybingi – griebkite teptuką, leiskite atsikleisti kūrybiškumui ir patys nutapykite paveikslą. Paveikslai namams įneša originalumo, unikalumo, savitumo.

Namų kvapai – maloniems aromatams namuose. Žinoma, namuose rudenį ypatingos atmosferos įneš įvairiausios žvakės bei namų kvapai. Šaltuoju sezonu interjero dizainerė siūlo rinktis muskuso, sūrios karamelės, imbiero, kavos, kedrų, medienos aromatų kvapus.

Jaukumo teikiantis apšvietimas. Rudenį namams norisi suteikti daugiau jaukumo, tai paprasta atlikti reguliuojant apšvietimą – keičiant jo intensyvumą, šaltos šviesos tonus keičiant šiltesniais, pasitelkus spalvų magiją. Pasak „Senukų“ ekspertų, pastačius papildomą toršerą svetainėje, ne tik atnaujinsite interjerą, tačiau taip pat suteiksite daugiau šviesos ir jaukumo tamsiems rudens vakarams.

interjeras

Didžiausios klaidos

Interjero dizainerė įvardijo ir pagrindines klaidas, kurias dažniausiai daro žmonės, savarankiškai kurdami namų interjerą.

„Žmonės neretai pamiršta skirti pakankamai dėmesio detalėms, o tai būna klaida, kuri trukdo sukurti jaukumą ir harmoniją namuose. Atrodo taip paprasta – gėlių vaza ant stalo, gražūs indai, ant sienos kabantis laikrodis, paveikslai, kilimas, pagalvėlės – visumoje šios smulkmenos lemia labai daug“, – pabrėžia ji.

Dekoruojant namus yra labai svarbu atkreipti dėmesį į smulkias, per daug į akis nekrentančias detales.

„Kiekvienas siūlelis pagalvėlėje, gulinčioje ant sofos svetainėje, ar užuolaidoje, kabančioje virš miegamojo lango, yra kambario ir interjero dalis. Ir iš tiesų siūlelis yra tiek pat reikšmingas, kiek ir pati pagalvėlė, užuolaida, sofa ar visas kambario interjeras“, – sako interjero dizainerė.

Dar vienas jos patarimas – neskubėti. Rinktis po vieną ar keletą detalių, o ne visas iš karto. Pavyzdžiui, į namus parsivežus kilimą: įvertinkite, ar jis tinka, ar ne. Tik tuomet jau galima ieškoti tinkamo kavos staliuko ar pagalvėlės ant sofos.

Pagal „Senukų“ inf., Beno Šileikos nuotr.  

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2023-09-22 06:23
Šviesa – itin svarbi kiekvienoje erdvėje, kurioje leidžiame laiką. Mūsų klimato zonoje natūralios šviesos nėra itin daug. Todėl įrengiant namus, būtina suplanuoti tinkamą apšvietimą.
nuotrauka
2023-09-21 09:30
Pasaulyje gerai žinomas SIKA prekinis ženklas, kuriuo žymimos specifinės cheminės medžiagos, skirtos statybai, turi 113 metų patirtį, kuri prasidėjo Šveicarijoje. Šimtametė kompanijos istorija yra pagrindas, ant kurio kuriami modernios rinkos produktai ir kuris liudija šimtmečio patikrintą patikimum...
nuotrauka
2023-09-18 15:40
Lietuvos rinkai šiemet pristatyta inovatyvi skaitmeninė namų sistema JUNG HOME taps svarbiausiu akcentu specialiai tarptautinei parodai „Supernamai 2023“ sukurtame JUNG stende. Rugsėjo 29–spalio 1 d. „Litexpo“ parodų centro lankytojai, užsukę į šį interaktyvų stendą, turės unikalią galimybę ne tik i...
nuotrauka
2023-09-18 11:31
Rijade (Saudo Arabija) šiuo metu vykstančioje UNESCO Pasaulio paveldo komiteto 45-ojoje sesijoje Kauno modernizmo architektūra įrašyta į Pasaulio paveldo sąrašą, pritarus Pasaulio paveldo komiteto šalims narėms ir atsižvelgus į ekspertų rekomendacijas.
nuotrauka
2023-09-14 14:01
Pradedamas įgyvendinti naujas tvarus projektas „Sand Offices". Naujas verslo centras iškils sostinės Žalgirio ir Linkmenų gatvėse esančio seno administracinio pastato vietoje ir pasiūlys modernius inovatyvaus dizaino biurus.
nuotrauka
2023-09-07 11:44
Vartotojų sąmoningumas apie energijos resursų suvartojimą ir tvarumo svarbą auga, todėl vis daugiau mūsų keičia savo kasdienius įpročius ir netgi namų aplinką. Visgi, ne visi susimąsto, kokį pėdsaką palieka iš pirmo žvilgsnio atrodančios nedidelės buities detalės – namuose esantys jungikliai ar kišt...
nuotrauka
2023-09-07 07:56
Vilniaus senamiesčio ir jo apsaugos zonos tvarkymo (specialųjį) planą planuojama parengti per dvejus metus. Parengtas, šis dokumentas taps pagrindiniu Vilniaus senamiesčio ir jo apsaugos zonos teritorijų planavimo dokumentu, kuriuo, be kita ko, bus numatoma, kokie statybos, rekonstrukcijos, remonto,...
nuotrauka
2023-09-06 12:01
Vonios aksesuarai bei funkcionalios baldų bei sanitarinių sistemų detalės ne tik prisideda prie interjero dizaino, bet ir palengvina kasdienybę. Pavyzdžiui, į sieną montuojamų potinkinių rėmų, skirtų pakabinamiems WC puodams, vandens nuleidimo mygtuko mygtukas tapo išmaniąja sistema, kuri ne tik nul...
nuotrauka
2023-08-30 09:59
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ pasirašė projektavimo darbų sutartį su įmone „2L Architects & Engineers“, kuri rengs naujojo modernaus „Rimi Lietuva“ logistikos centro Lietuvoje projektą. Daugiau kaip 40 tūkst. kvadratinių metrų ploto inovatyvus logistikos centras iškils šalia mag...
nuotrauka
2023-08-17 12:52
Naujų būstų plotas mažėja, todėl interjero dizaineriai stengiasi kuo efektyviau išnaudoti turimą erdvę. Spėjama, kad artimiausiu metu pokyčiai laukai ir vonios kambario.
nuotrauka
2023-08-17 09:35
Tokią idėją perša Kopenhagoje (Danija) vykusiame Pasaulio architektūros kongrese architektams pristatyta gyvenamųjų namų eksperimentinė erdvė „Living Places“ (Gyvenamosios vietos). Tai 7 tvarūs pastatai, kurių anglies dioksido pėdsakas yra rekordiškai mažas, o patalpų mikroklimatas – geriausias savo...
nuotrauka
2023-08-08 10:22
Virtuvė yra viena svarbiausių namų erdvių, o virtuvės baldai gali jai suteikti dar daugiau funkcionalumo ir patrauklumo. Tarp įvairių virtuvės baldų valgomojo stalas užima ypatingą vietą. Prie jo valgoma, bendraujama, kuriami prisiminimai.
nuotrauka
2023-08-03 10:02
Vilniaus vystymo kompanija skelbia atvirą architektūrinį konkursą dėl Pavilnio bendruomenės namų, Garsioji g. 3, rekonstrukcijos. Projekto rėmuose atnaujintos bus ir viešosios erdvės bei privažiavimai iki jų. Viso projekto pabaiga numatoma 2027 m. IV ketvirtį.
nuotrauka
2023-08-02 11:24
Svajojate apie gražiai įrengtus namus, bet jūsų biudžetas labai ribotas? Pasitelkę tinkamą strategiją, galite sukurti stilingą ir patrauklią erdvę neištuštindami savo piniginės.
nuotrauka
2023-07-26 09:43
Didžioji dauguma Turto banko apklausoje dalyvavusių vilniečių pageidautų, kad būsimas ministerijų miestelis A. Goštauto gatvėje būtų žalias, lengvai pasiekimas ir atviras po darbo valandų. Tuo tarpu ministerijų tarnautojai nori ergonomiškų ir įvairių darbo erdvių, maitinimo ir kitų paslaugų.
nuotrauka
2023-07-21 06:40
Lietuvos architektų „Trimonis architects“ suprojektuotas daugiafunkcis kompleksas „U40“, įsikūręs Užupio g. 40, atrinktas į vieno iš prestižiškiausių ir didžiausių pasaulio architektūros ir dizaino festivalių „World Architecture Festival“ (WAF) finalą.
nuotrauka
2023-07-19 13:57
Lietuvos architektų rūmų Taryba buria visuomeninę darbo grupę Laikinosioms priedangų projektavimo gairėms parengti, į kurią kviečia visų atsakingų valstybės institucijų ir nevyriausybinių organizacijų atstovus. Taip pat tikimasi sulaukti ir kolegų iš Ukrainos architektų bendruomenės, atsakingų Ukrai...
nuotrauka
2023-07-19 07:56
100 mln. eurų ir 2500 kvadratinių metrų – tai du skaičiai, kuriuos su nuostaba pastarąjį mėnesį aptaria garsiausi pasaulio architektai. Būtent šiais parametrais jie apibūdina Dubajuje ką tik įgyvendintą projektą, kuriame itin svarbų bei išskirtinį vaidmenį, sulaukusį gausaus visuomenės ir specialist...
nuotrauka
2023-07-17 07:58
Prikeliant naujam gyvenimui kultūros paveldo objektus, teisingiausia yra rasti būdą, kaip istorinę architektūrą tinkamai įveiklinti: tik įžvalgūs ir teisingi sprendimai lems, ar objektas bus išsaugotas ateities kartoms. Kad ir kokių iššūkių pasitaikytų šiame kelyje, UAB ARCHINOVA vadovo Aleksandro G...
nuotrauka
2023-07-13 08:48
Aiškėja naujojo daugiabučių namų kvartalo Vilniuje, J. Basanavičiaus gatvėje, statybos vizija. Pasiūlymus, kaip istoriniu ir urbanistiniu požiūriu unikalioje sostinės vietoje turėtų atrodyti planuojamas vystyti gyvenamasis rajonas, pateikė trys architektų biurai.

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras