2023 rugsėjo 26 d. antradienis, 9:02
Reklama  |  facebook

Kaip namuose išvengti kaitros arba ją sumažinti?

2023-07-31 14:55
Lietuvoje karštų vasaros dienų pasitaiko ne tiek daug, tad kondicionieriai mūsų namuose vis dar yra retenybė. O pakilus oro temperatūrai lauke, daugelis žmonių ieško būdų, kaip išvengti per didelio karščio savo namuose. Internete galima rasti įvairių gudrybių, kurios iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti kaip gera idėja, tačiau realiai jos būna mažai veiksmingos, o kartais tiesiog kenksmingos ir namams, ir jų šeimininkų sveikatai.
nuotrauka
VELUX nuotr.


Minimos įmonės
Velux Lietuva, UAB
Kai lauko termometro gyvsidabrio stulpelis sparčiai kyla aukštyn, o karštis namuose trukdo miegoti ir dirbti, žmonės sugalvoja išradingiausių sprendimų, kaip vėsinti patalpas. Kai kurie iš jų teoriškai skamba puikiai, tačiau įgyvendinimas gali baigtis padidėjusia drėgme ir atsiradusiu pelėsiu, išaugusiomis sąskaitomis už elektros energiją, sugedusia elektronika ir ne tokiais jau dideliais patalpų temperatūros pokyčiais.

Štai penkios dažniausiai daromos klaidos.

1. Šalti šlapi rankšluosčiai
Kai kurie žmonės bando atsivėsinti šaltu vandeniu sušlapintus ir net šaldytuve palaikytus rankšluosčius dėdami ant kūno arba ant kaklo. Tai gali suteikti laikiną palengvėjimą karščiausią vasaros dieną, tačiau rankšluosčiai greitai sušyla ir nebevėsina, juos naudoti nėra patogu. O jei taip vėsindamiesi dar ir dirbsite, tai netrukus gali tekti internete ieškoti informacijos ne kaip atsivėsinti, o kaip gelbėti sušlapusį kompiuterį ar mobilųjį telefoną. Jau nekalbame apie sudirgusią odą, balas ant grindų ar sofos ir panašius nepatogumus.

2. Ledinis vaikų baseinas
Kad ir kaip viliojančiai atrodo mintis įkaitus pasinerti į ledinio vandens vonią, mintis užpildyti vaikų baseiną lediniu vandeniu nėra labai gera. Nors tai gali trumpam padėti, bet nepraktiška jį naudoti ilgesnį laiką, be to, reikia atidžiai stebėti vandens temperatūrą, kad išvengtumėte hipotermijos pavojaus. Ir, labai tikimės, niekam nekils mintis pasinaudoti šiuo patarimu bute.

3. Pagalbos – į šaldytuvą
Kai už lango temperatūra perkopia trisdešimties laipsnių žymą, galvoje gali kilti tikrai keistų idėjų. Pavyzdžiui, atsistoti priešais atidarytas šaldytuvo ar šaldiklio duris ir atsivėsinti. Žinoma, tai gali suteikti tam tikrą palengvėjimą, bet, deja, labai trumpą. Šis triukas ne tik neveiksmingas, bet ir neekonomiškas – mėnesio pabaigoje pamačius sąskaitą už elektrą, pasidarys kur kas karščiau. Tikrai nereikėtų švaistyti energijos ir pinigų tokiam absurdiškam sprendimui.

4. Vėsaus rūko ventiliatorius
Viena iš dažniausių internete randamų rekomendacijų – pastatyti priešais ventiliatorių dubenėlį su ledu, kad susidarytų vėsus rūkas, kuris atvėsintų patalpą. Taip, tai galėtų būti laikina pagalba, bet toks sprendimas gali būti neveiksmingas didesnėse patalpose.

5. Drėgnos paklodės vietoj užuolaidų
Sugalvojote karštą dieną ant lango ar durų pakabinti šlapią paklodę, kad patalpa atvėstų? Pagalvokite dar kartą! Nors tai gali atrodyti kaip gera „pasidaryk pats“ gudrybė, padedanti įveikti karštį, iš tikrųjų ji gali pridaryti daugiau žalos nei naudos. Drėgnos paklodė gali pažeisti sienas ar grindis, jei dažnai jas naudosite, nuo drėgmės patalpoje gali atsirasti pelėsis.

Kaip atvėsinti patalpas ir išvengti minėtų klaidų?


„Praktika rodo, kad geriausias būdas išlaikyti namus vėsius – neleisti jiems perkaisti. Tiesa, nors idėja apsaugoti namus nuo saulės spindulių dieną tikrai gera, tačiau tai gali būti sunkesnė užduotis, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio. Ir neužteks tik užverti langus karščiausiomis dienos valandomis“, – VELUX pranešime cituojamas Dmitrijs Astašonoks, kompanijos vadovas Baltijos šalyse.

Į namus pateks mažiau šilumos, jei pavyks tinkamai uždengti langus nuo saulės. Pavyzdžiui, nuo tiesioginių saulės spindulių stogo langus saugančios markizės gali sumažinti patalpų temperatūrą net 5,6 laipsnio Celsijaus, tokiu atveju vėsinimo energijos suvartojimas sumažėja maždaug 8 proc. Tinkamai parinktas markizių audinys praleidžia pakankamai šviesos, kad namuose būtų patogu dirbti ar ilsėtis. Išorinės žaliuzės gali net iki 93 proc. sumažinti pro langus patenkančią šilumą. Įsirengti markizes ar žaliuzes – gana paprasta, tai lengvai realizuojami ir brangiai nekainuojantys sprendimai.

Kiek sudėtingesnis, bet dar efektyvesnis variantas – pakeisti langus, ypač jei kalbama apie stogo langus. Atlikti tyrimai parodė, kad sudėti modernūs, kokybiški stogo langai gali sumažinti patalpos vidaus temperatūrą net 14,8 laipsnio Celsijaus, ir leidžia sutaupyti iki 42 proc. vėsinimui sunaudojamos energijos.

Dar vienas patarimas, padedantis sumažinti temperatūrą namuose, – tinkamas jų vėdinimas. Naktį atidaryti langai užtikrins gryną patalpų orą, padės atvėsinti kambarį iki idealios temperatūros. Jei norite dar didesnio efektyvumo, sudarykite skersvėjį atverdami priešingose pusėse esančius du langus. Naktį atvėsusios patalpos dieną įšils lėčiau.

Taigi, kokybiški langai ir tinkama jų apsauga nuo saulės, patalpų vėdinimas ne tik padeda palaikyti namuose žemesnę temperatūrą, bet ir sutaupo patalpų vėsinimui skiriamą elektros energiją, o tuo pačiu – ir pinigus. 
Statybunaujienos.ltSPRENDIMAI

nuotrauka
2023-09-21 09:30
Pasaulyje gerai žinomas SIKA prekinis ženklas, kuriuo žymimos specifinės cheminės medžiagos, skirtos statybai, turi 113 metų patirtį, kuri prasidėjo Šveicarijoje. Šimtametė kompanijos istorija yra pagrindas, ant kurio kuriami modernios rinkos produktai ir kuris liudija šimtmečio patikrintą patikimum...
nuotrauka
2023-09-20 13:38
Neprižiūrimi balkonai ne tik mažina gyvenamųjų namų estetinį patrauklumą, bet ilgainiui gali tapti rimtos nelaimės priežastimi.
nuotrauka
2023-09-19 11:39
Lietuvoje iškylantys nauji NT projektai įprastai atitinka tarptautinius tvarumo standartus, tačiau tai tik ledkalnio viršūnė – kur kas didesnę nekilnojamojo turto rinkos dalį sudaro senesni, energetiškai mažiau efektyvūs pastatai. Pasak tvarumo ekspertų, senuosius pastatus prikelianti renovacija ar ...
nuotrauka
2023-09-18 15:40
Lietuvos rinkai šiemet pristatyta inovatyvi skaitmeninė namų sistema JUNG HOME taps svarbiausiu akcentu specialiai tarptautinei parodai „Supernamai 2023“ sukurtame JUNG stende. Rugsėjo 29–spalio 1 d. „Litexpo“ parodų centro lankytojai, užsukę į šį interaktyvų stendą, turės unikalią galimybę ne tik i...
nuotrauka
2023-09-13 15:12
Tiek didesnius namų remonto darbus, tiek ir mažesnės apimties būsto atnaujinimo projektus, kuriuos seniau būtų patikėję meistrams, žmonės vis dažniau renkasi atlikti patys. Bent kartą per metus – tokiu dažnumu statybos ir remonto įrankius perka dauguma Lietuvos gyventojų.
nuotrauka
2023-08-22 11:40
Protingi, prie žmonių poreikių prisitaikantys būstai, tampa neatsiejama kasdienybės dalimi. Gausėjant inovacijų vis dažniau svarstoma ne apie pavienius išmanius prietaisus, bet apie visą būstą apimančias, ekonomiškai veikiančias, aplinkosauginius ir individualius žmonių poreikius tenkinančias sistem...
nuotrauka
2023-07-25 07:58
Gera akustika yra esminė pastato, kuriame malonus patalpų mikroklimatas, dalis. Deja, statant daugelį pramoninių, gamybinių ir komercinių pastatų, apsaugai nuo triukšmo neskiriama daug dėmesio. Kadangi vėlesni patobulinimai gali kainuoti brangiai ir užtrukti, į garso charakteristikas verta atkreipti...
nuotrauka
a+ Fotogalerija
2023-07-01 08:08
Ten, kur susitinka garsas ir architektūra, prasideda kultūra. Statomi spektakliai ir atliekama muzika. Dar daugiau galimybių burtis, bendrauti ir skleisti savo supratimą apie mus supančios aplinkos suvokimą. Nauja erdvė Lenkų kultūros namuose – pagrindinė renginių salė – dar vienas įrodymas to, kaip...
nuotrauka
2023-06-21 12:53
Atnaujindami ar įsirenginėdami namus, visuomet atsižvelgiame ir į tendencijas, kurių dėka galime neatsilikti nuo vyraujančių madų ar tiesiog pasisemti naujų idėjų. Jomis galima pasinaudoti net ir tuomet, jei ketinama pakeisti grindis. Šį kartą aptarsime, kokios jų dangos šiuo metu yra pačios populia...
nuotrauka
2023-05-15 07:32
Visi žinome, kad užterštas lauko oras gali pakenkti sveikatai. Tačiau ar susimąstėme, kad namų oras taip pat gali būti didelė problema? Pasaulinė Sveikatos organizacija nustatė, jog patalpų oro kokybė dažnai būna net 2–5 kartus prastesnė negu oro lauke.
nuotrauka
2023-05-12 07:45
Įvairiems statybos darbams, kuriuos atliekant naudojamos sandarinimo putos, klijai, hermetikai, glaistai, yra imlūs laikui, kruopštumui. Todėl meistrai ieško priemonių, su kuriomis galėtų dirbti sparčiai ir kokybiškai. Atliepiant rinkos poreikius, PENOSIL, kuris yra vienas iš pirmaujančių Europoje p...
nuotrauka
2023-03-20 07:45
„Teriva“ sistema – tai efektyvus sprendimas pigiai, lengvai ir greitai sumontuoti perdangas naujos statybos ir renovuojamuose pastatuose net ir tada, kai pastato išplanavimas sudėtingas, nepatogios montavimo sąlygos.
nuotrauka
2023-02-20 07:47
Aukštesnio energinio naudingumo pastatų nauda apskaičiuojama finansiškai, nes tai lemia mažesnes šildymo sąnaudas. O kaip ekonomiškai pagrįsti akustinio komforto, aukštesnės garso izoliacijos klasės naudą?
nuotrauka
2023-02-16 08:20
Įvertinę LR pastatų energinio naudingumo ir atitvarų projektavimo reglamentų reikalavimus, PAROC gaminių pasiūlą ir jų savybes, „Paroc“ specialistai atnaujino CAD brėžinius ir katalogą „Statau šiltą namą 2023“.
nuotrauka
2023-02-13 07:38
Akustinio komforto poreikis praaugo akustinio STR reikalavimus. Tačiau vartotojai, anot Viktoro Meko, įmonės „Akustika plius“ akustiko, dar nelabai suvokia, kas tai yra – painioja su pastato energinio naudingumo klase arba neskiria patalpų akustikos nuo garso izoliacijos. O statybų specialistams, ku...
nuotrauka
2023-02-08 07:30
SEB banko duomenimis, per pastaruosius dvejus metus būsto kaina padidėjo 40 procentų. Gyventojai viliasi, kad brangus būstas bus kokybiškas ir komfortiškas gyventi. Tačiau paradoksas – naujos statybos butai yra aukščiausio – A++ energinio naudingumo, o garsas jau kone 20 metų – vis tos pat minimalio...
nuotrauka
2023-02-07 07:28
Įmonė „Ekobazė“ verčiasi atliekų tvarkymu, tačiau prieš porą metų rinkai pateikė naują prekinį ženklą EKOFINA, kuris pretenduoja aktyviai dalyvauti žiedinėje ekonomikoje: įmonė iš atliekų gamina inovatyvius, pažangius ir aktualius gaminius, kurie taip pat naudojami ir statyboje.
nuotrauka
2023-02-01 06:13
Pastebima, kad renovavus daugiabutį namą, būsto išlaikymas tampa ekonomiškesniu, pagražėja gyvenamoji aplinka, išauga gyvenimo komfortas bei padidėja nekilnojamojo turto vertė. Paskaičiuota, kad renovavus būstą, jo pardavimo ar nuomos kaina išauga maždaug trečdaliu. Privataus namo renovacija taip pa...
nuotrauka
2023-01-31 07:31
Pastatų vidaus nuotekų sistemoms įrengti pilkojo ketaus vamzdžiai naudojami jau nuo seno. Dabar Lietuvoje juos jau baigia išstumti pigesni ir lengvesni plastikiniai vamzdžiai. Vis dėlto eksploatacinėmis – ypač akustinėmis bei priešgaisrinėmis – savybėmis plastikiniai smarkiai nusileidžia ketaus vamz...
nuotrauka
2023-01-30 09:26
Statydami naujus pastatus, tiek daugiabučius, tiek ir individualius gyvenamuosius namus, siekiame, kad jie būtų energiškai efektyvūs, kokybiški ir ilgaamžiai. Siekiame, kad išlaidos būsto šildymui būtų kuo mažesnės, o gyvenamoji aplinka sveika ir patogi.

Statybunaujienos.lt » SPRENDIMAI