2023 rugsėjo 24 d. sekmadienis, 3:32
Reklama  |  facebook

Kaip nepadaryti klaidos, puošiant namus Kalėdoms

2022-12-06 13:40
Daugelis jau ima puošti namus Kalėdoms – snieguota žiema ir miestuose sužibusios eglės žadina norą šventinę atmosferą įsileisti ir į namus. Šiemet norą atsinaujinti dekoracijas dažnas derins su siekiu neišlaidauti – ir tai nėra du nesuderinami dalykai. Interjero dizainerė Sandra Očikaitė išduoda kelias gudrybes, kaip skyrus šiek tiek laiko ir fantazijos, galima nesunkiai ir nebrangiai šventėms pasipuošti įdomiau.
nuotrauka
„Maximos“ nuotr.


Minimos įmonės
Maxima LT, UAB

Namus Kalėdom puošia net 9 lietuviai iš 10, rodo prekybos tinklo „Maxima“ užsakymu „Spinter Research“ atlikta apklausa. Gyventojai neapsiriboja tik Kalėdų eglutės puošimu: 68 proc. dekoracijomis dabina namus, o kas antruose namuose lemputės nugula ir ant žaliaskarės, ir tampa interjero dekoracija kitose erdvėse.

Kalėdų stalas lietuviams taip pat yra svarbi pasirengimo šventėms dalis – planuojami ne tik ant jo atsidursiantys valgiai, tačiau 49 proc. skiria laiko ir paties stalo dekoravimui. Dar ketvirtadalis sako puošiantys ir namo išorę, o kas ketvirtas įsigyja Advento kalendorių. Po 16 proc. apklaustųjų pasitelkia ir daugiau priemonių sukurti šventinę dvasią: namus kvėpina kalėdiniais kvapais, kabina dovanų kojines.

„Laikai, kai Kalėdų eglė būdavo puošiama paskutinėmis dienomis prieš Kūčias – jau praeityje. Pirkėjai šventėms pradeda ruoštis dar lapkričio pradžioje, o jau prasidėjęs kalėdinių dekoracijų paklausos pikas tęsiasi visą gruodį. Pastebime, kad infliacija šiemet keičia pirkėjų įpročius – žmonės rečiau pasiduoda impulsyviems pirkiniams, jiems svarbiau tapo akcijos ir nuolaidos. Atitinkamai ir vis daugiau žmonių planuoja apsipirkimus, nes tada galima pasinaudoti geriausiais kainų pasiūlymais bei nemažai sutaupyti“, – lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ pranešime cituojama Rinkodaros departamento direktorė Renata Kežionienė.

Ar irgi nedarote šios klaidos?

Interjero dizainerė Sandra Očikaitė pastebi, kad nors lietuviai ir vis drąsiau puošia namus, tačiau palyginus su itin išraiškingai Kalėdų belaukiančiais amerikiečiais – vis dar yra minimalistai.

Kalėdų papuošimasInterjero dizainerė
Sandra Očikaitė
 
„Mes neperspaudžiame, bet vis tiek dažnuose namuose galima pastebėti vieną mėgstamiausių lietuvių klaidų. Tai yra – kiek namuose yra paviršių (komodų, spintelių ir pan.), tiek ir stengiamės juos visus padekoruoti. Taip galima lengvai paslysti ir namus perkrauti. Saikas yra labai geras dalykas ne tik prie Kalėdų stalo, bet ir laukiant švenčių“, – pataria S. Očikaitė.

Kiek yra per daug? Dizainerė siūlo visų pirma tiesiog pažvelgti į namų stilių. Jeigu jūsų namų interjeras yra klasikinis, tai paprastai jame būna nemažai detalių – tuomet ir Kalėdoms galima pasipuošti gausiau, panaudoti daugiau elementų.

„Očikaitė Home Decor“ įkūrėja dažniausiai bendrauja su naujakuriais, kurie namų stilių renkasi saikingesnį, minimalistišką, įkvėpimui žvalgosi į Skandinaviją. Tuomet tokiuose namuose ir šventinių dekoracijų verčiau nepridėti per daug. Visiškai pakaktų eglutės, Advento vainiko ir kelių elementų – pavyzdžiui, žvakių.

„Derinant Kalėdų dekoracijas prie namų stiliaus, jos labai gražiai įsikomponuoja ir namuose būna išlaikomas vientisumas, harmonija“, – pataria S. Očikaitė.

Mados tendencijos – ir papuošimuose

Nors Kalėdos visų pirma siejamos su tradicijomis, tačiau ir čia atsiranda naujų tendencijų bei žmonių įpročių pokyčių – tiek kalbant apie spalvas, tiek apie dekoracijų pagaminimo būdus.

„Šiemet labai pasistebi, kad žmonėms norisi į namus įsinešti daugiau senovės. Populiarėja tie senieji „art deco“ stikliniai žaisliukai, kurie ant eglutės būna visi skirtingi, žmonės nebūtinai jau nori visų žaisliukų vienodų“, – atkreipia dėmesį interjero dizainerė.

Šiais metais ypač populiarėja ir baltos Kalėdų eglutės. Nusprendę puošti dirbtinę eglę, vis dažniau lietuviai ieško jų apipurkštų „sniegeliu“, pabalintomis šakelėmis arba visiškai baltų. Jos, pasak dekoravimo ekspertės, tampa ir puikia baze papuošimams, nes prie baltos visos spalvos dera.

Be to, tvarumo temos ir dėmesys aplinkai neaplenkia ir Kalėdų – žmonės ieško natūralesnių, rankų darbo papuošimų, renkasi mažiau plastiko.

Šių metų TOP spalvos

Tendencijos keičiasi ir kalėdiniame kolorite, nors S. Očikaitė pastebi, kad šiuo klausimu žmonės nebūtinai vaikosi madų.

„Savo soc. tinkluose dariau apklausą – kokias spalvas žmonės renkasi Kalėdų dekoracijomis? Tai kaip ir anksčiau, taip ir dabar jie pasidaliję kone lygiai perpus. Vieni yra klasikinio dekoro spalvų – raudonos, auksinės, žalios – gerbėjai. Kiti spalvų atžvilgiu yra minimalistiškesni ir mieliau renkasi neutralias rudą, šampano“, – dalijasi dizainerė.

Pastaraisiais metais yra itin išpopuliarėję rožinės spalvos žaisliukai, kurie, pasak S. Očikaitės, labai simpatiškai atrodo ir ant baltos eglės. Tikintiems spalvų magija, šiemet verta į koloritą įsitraukti sidabrinę, nes sakoma, kad ji traukia turtus. O naujausias mados šauksmas – šiemet pasaulyje dažniau renkamasi ne įprasta sodri mėlyna, o turkio spalva.

„Kad ir kokią gamą pasirinktumėte, esminė taisyklė lieka ta pati – svarbiausia yra neperkrauti, verčiau derinti vieną ar kelias giminingas spalvas ir jas naudoti visoms dekoracijoms: eglutei, stalui ir t.t. Visuomet gražiai dera raudona ir balta, raudona ir žalia, mėlyna ir sidabrinė ar pan.“, – pasiūlymais dalijasi dizaino žinovė.

Originalūs papuošimai leis ir sutaupyti

Gyventojams nerimaujant dėl išaugusių išlaidų, S. Očikaitė pataria – šventinį namų įvaizdį atsinaujinti galima visai nesunkiai ir nebrangiai.

„Apsižiūrėkite, ką turite, ir šiemet į šventinį namų jaukumą atsineškite tik kelis naujus elementus. Pavyzdžiui, jeigu turite auksines žvakides, jas ir naudokite – tačiau gal šiais metais pakeiskite staltiesę? Arba rinkitės kitos spalvos žvakes? O gal pakaktų tik atsinaujinti pagalvėlių užvalkalus ar įsigyti kelis naujus žaisliukus? Net viena nauja detalė gali atnešti jau kitą koloritą ir kitą emociją“, – įsitikinusi interjero dizainerė.

Tradiciniu papuošimu namuose jau tampa Advento vainikai. Tai ypač šventinė dekoracija, kurią galima susikurti ir patiems. Abejojantiems savo jėgomis S. Očikaitė pataria pasilengvinti sau darbą – įsigyti paprastai visai nebrangų jau supintą vainiką be dekoracijų ir jį papuošti patiems.

„Į Lietuvą pamažu ateina ir užsienyje išpopuliarėjusių popierinių žaisliukų mada. Jie labai nesunkiai padaromi ir yra labai simpatiška puošmena – tikrai verta išbandyti išleidžiant visai nedaug pinigų. Dar vienas paprastas ir kiek primirštas elementas – kaspinėliai, kuriuos galima pasidaryti patiems ir jais nupuošti eglę. Rankų darbo papuošimai atneš dar daugiau jaukumo, kurio prieš šventes juk labiausiai ir norisi“, – sako S. Očikaitė.

Apie reikšmingiausius švenčių elementus kalbama ir jautrioje Kalėdoms skirtoje „Maximos“ reklamoje. „Kalėdinis laikotarpis turi priminti mums, kas yra svarbiausia per šventes. Tai – šeima, būvimas kartu ir džiugus šventės laukimas. Padedame kurti Kalėdų stebuklus kiekvieno kliento namuose – esame pasirengę palengvinti visus namų puošimo, dovanų pirkimo ir kalėdinio stalo ruošimo rūpesčius“, – sakė R. Kežionienė.

Kad pasiruošimas šventėms būtų lengvesnis, naujame „Maximos“ Kalėdų kataloge pristatoma daugiau nei 2000 kruopščiai atrinktų pasiūlymų – nuo eglučių iki dovanų idėjų ir šventinio stalo skanėstų. 
Statybunaujienos.lt
Žymės  Kalėdų eglėArchitektūra. Interjeras

nuotrauka
2023-09-22 06:23
Šviesa – itin svarbi kiekvienoje erdvėje, kurioje leidžiame laiką. Mūsų klimato zonoje natūralios šviesos nėra itin daug. Todėl įrengiant namus, būtina suplanuoti tinkamą apšvietimą.
nuotrauka
2023-09-21 09:30
Pasaulyje gerai žinomas SIKA prekinis ženklas, kuriuo žymimos specifinės cheminės medžiagos, skirtos statybai, turi 113 metų patirtį, kuri prasidėjo Šveicarijoje. Šimtametė kompanijos istorija yra pagrindas, ant kurio kuriami modernios rinkos produktai ir kuris liudija šimtmečio patikrintą patikimum...
nuotrauka
2023-09-18 15:40
Lietuvos rinkai šiemet pristatyta inovatyvi skaitmeninė namų sistema JUNG HOME taps svarbiausiu akcentu specialiai tarptautinei parodai „Supernamai 2023“ sukurtame JUNG stende. Rugsėjo 29–spalio 1 d. „Litexpo“ parodų centro lankytojai, užsukę į šį interaktyvų stendą, turės unikalią galimybę ne tik i...
nuotrauka
2023-09-18 11:31
Rijade (Saudo Arabija) šiuo metu vykstančioje UNESCO Pasaulio paveldo komiteto 45-ojoje sesijoje Kauno modernizmo architektūra įrašyta į Pasaulio paveldo sąrašą, pritarus Pasaulio paveldo komiteto šalims narėms ir atsižvelgus į ekspertų rekomendacijas.
nuotrauka
2023-09-14 14:01
Pradedamas įgyvendinti naujas tvarus projektas „Sand Offices". Naujas verslo centras iškils sostinės Žalgirio ir Linkmenų gatvėse esančio seno administracinio pastato vietoje ir pasiūlys modernius inovatyvaus dizaino biurus.
nuotrauka
2023-09-07 11:44
Vartotojų sąmoningumas apie energijos resursų suvartojimą ir tvarumo svarbą auga, todėl vis daugiau mūsų keičia savo kasdienius įpročius ir netgi namų aplinką. Visgi, ne visi susimąsto, kokį pėdsaką palieka iš pirmo žvilgsnio atrodančios nedidelės buities detalės – namuose esantys jungikliai ar kišt...
nuotrauka
2023-09-07 07:56
Vilniaus senamiesčio ir jo apsaugos zonos tvarkymo (specialųjį) planą planuojama parengti per dvejus metus. Parengtas, šis dokumentas taps pagrindiniu Vilniaus senamiesčio ir jo apsaugos zonos teritorijų planavimo dokumentu, kuriuo, be kita ko, bus numatoma, kokie statybos, rekonstrukcijos, remonto,...
nuotrauka
2023-09-06 12:01
Vonios aksesuarai bei funkcionalios baldų bei sanitarinių sistemų detalės ne tik prisideda prie interjero dizaino, bet ir palengvina kasdienybę. Pavyzdžiui, į sieną montuojamų potinkinių rėmų, skirtų pakabinamiems WC puodams, vandens nuleidimo mygtuko mygtukas tapo išmaniąja sistema, kuri ne tik nul...
nuotrauka
2023-08-30 09:59
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ pasirašė projektavimo darbų sutartį su įmone „2L Architects & Engineers“, kuri rengs naujojo modernaus „Rimi Lietuva“ logistikos centro Lietuvoje projektą. Daugiau kaip 40 tūkst. kvadratinių metrų ploto inovatyvus logistikos centras iškils šalia mag...
nuotrauka
2023-08-17 12:52
Naujų būstų plotas mažėja, todėl interjero dizaineriai stengiasi kuo efektyviau išnaudoti turimą erdvę. Spėjama, kad artimiausiu metu pokyčiai laukai ir vonios kambario.
nuotrauka
2023-08-17 09:35
Tokią idėją perša Kopenhagoje (Danija) vykusiame Pasaulio architektūros kongrese architektams pristatyta gyvenamųjų namų eksperimentinė erdvė „Living Places“ (Gyvenamosios vietos). Tai 7 tvarūs pastatai, kurių anglies dioksido pėdsakas yra rekordiškai mažas, o patalpų mikroklimatas – geriausias savo...
nuotrauka
2023-08-08 10:22
Virtuvė yra viena svarbiausių namų erdvių, o virtuvės baldai gali jai suteikti dar daugiau funkcionalumo ir patrauklumo. Tarp įvairių virtuvės baldų valgomojo stalas užima ypatingą vietą. Prie jo valgoma, bendraujama, kuriami prisiminimai.
nuotrauka
2023-08-03 10:02
Vilniaus vystymo kompanija skelbia atvirą architektūrinį konkursą dėl Pavilnio bendruomenės namų, Garsioji g. 3, rekonstrukcijos. Projekto rėmuose atnaujintos bus ir viešosios erdvės bei privažiavimai iki jų. Viso projekto pabaiga numatoma 2027 m. IV ketvirtį.
nuotrauka
2023-08-02 11:24
Svajojate apie gražiai įrengtus namus, bet jūsų biudžetas labai ribotas? Pasitelkę tinkamą strategiją, galite sukurti stilingą ir patrauklią erdvę neištuštindami savo piniginės.
nuotrauka
2023-07-26 09:43
Didžioji dauguma Turto banko apklausoje dalyvavusių vilniečių pageidautų, kad būsimas ministerijų miestelis A. Goštauto gatvėje būtų žalias, lengvai pasiekimas ir atviras po darbo valandų. Tuo tarpu ministerijų tarnautojai nori ergonomiškų ir įvairių darbo erdvių, maitinimo ir kitų paslaugų.
nuotrauka
2023-07-21 06:40
Lietuvos architektų „Trimonis architects“ suprojektuotas daugiafunkcis kompleksas „U40“, įsikūręs Užupio g. 40, atrinktas į vieno iš prestižiškiausių ir didžiausių pasaulio architektūros ir dizaino festivalių „World Architecture Festival“ (WAF) finalą.
nuotrauka
2023-07-19 13:57
Lietuvos architektų rūmų Taryba buria visuomeninę darbo grupę Laikinosioms priedangų projektavimo gairėms parengti, į kurią kviečia visų atsakingų valstybės institucijų ir nevyriausybinių organizacijų atstovus. Taip pat tikimasi sulaukti ir kolegų iš Ukrainos architektų bendruomenės, atsakingų Ukrai...
nuotrauka
2023-07-19 07:56
100 mln. eurų ir 2500 kvadratinių metrų – tai du skaičiai, kuriuos su nuostaba pastarąjį mėnesį aptaria garsiausi pasaulio architektai. Būtent šiais parametrais jie apibūdina Dubajuje ką tik įgyvendintą projektą, kuriame itin svarbų bei išskirtinį vaidmenį, sulaukusį gausaus visuomenės ir specialist...
nuotrauka
2023-07-17 07:58
Prikeliant naujam gyvenimui kultūros paveldo objektus, teisingiausia yra rasti būdą, kaip istorinę architektūrą tinkamai įveiklinti: tik įžvalgūs ir teisingi sprendimai lems, ar objektas bus išsaugotas ateities kartoms. Kad ir kokių iššūkių pasitaikytų šiame kelyje, UAB ARCHINOVA vadovo Aleksandro G...
nuotrauka
2023-07-13 08:48
Aiškėja naujojo daugiabučių namų kvartalo Vilniuje, J. Basanavičiaus gatvėje, statybos vizija. Pasiūlymus, kaip istoriniu ir urbanistiniu požiūriu unikalioje sostinės vietoje turėtų atrodyti planuojamas vystyti gyvenamasis rajonas, pateikė trys architektų biurai.

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras