2023 vasario 7 d. antradienis, 23:30
Reklama  |  facebook

Kaip nepadaryti klaidos, puošiant namus Kalėdoms

2022-12-06 13:40
Daugelis jau ima puošti namus Kalėdoms – snieguota žiema ir miestuose sužibusios eglės žadina norą šventinę atmosferą įsileisti ir į namus. Šiemet norą atsinaujinti dekoracijas dažnas derins su siekiu neišlaidauti – ir tai nėra du nesuderinami dalykai. Interjero dizainerė Sandra Očikaitė išduoda kelias gudrybes, kaip skyrus šiek tiek laiko ir fantazijos, galima nesunkiai ir nebrangiai šventėms pasipuošti įdomiau.
nuotrauka
„Maximos“ nuotr.


Minimos įmonės
Maxima, UAB

Namus Kalėdom puošia net 9 lietuviai iš 10, rodo prekybos tinklo „Maxima“ užsakymu „Spinter Research“ atlikta apklausa. Gyventojai neapsiriboja tik Kalėdų eglutės puošimu: 68 proc. dekoracijomis dabina namus, o kas antruose namuose lemputės nugula ir ant žaliaskarės, ir tampa interjero dekoracija kitose erdvėse.

Kalėdų stalas lietuviams taip pat yra svarbi pasirengimo šventėms dalis – planuojami ne tik ant jo atsidursiantys valgiai, tačiau 49 proc. skiria laiko ir paties stalo dekoravimui. Dar ketvirtadalis sako puošiantys ir namo išorę, o kas ketvirtas įsigyja Advento kalendorių. Po 16 proc. apklaustųjų pasitelkia ir daugiau priemonių sukurti šventinę dvasią: namus kvėpina kalėdiniais kvapais, kabina dovanų kojines.

„Laikai, kai Kalėdų eglė būdavo puošiama paskutinėmis dienomis prieš Kūčias – jau praeityje. Pirkėjai šventėms pradeda ruoštis dar lapkričio pradžioje, o jau prasidėjęs kalėdinių dekoracijų paklausos pikas tęsiasi visą gruodį. Pastebime, kad infliacija šiemet keičia pirkėjų įpročius – žmonės rečiau pasiduoda impulsyviems pirkiniams, jiems svarbiau tapo akcijos ir nuolaidos. Atitinkamai ir vis daugiau žmonių planuoja apsipirkimus, nes tada galima pasinaudoti geriausiais kainų pasiūlymais bei nemažai sutaupyti“, – lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ pranešime cituojama Rinkodaros departamento direktorė Renata Kežionienė.

Ar irgi nedarote šios klaidos?

Interjero dizainerė Sandra Očikaitė pastebi, kad nors lietuviai ir vis drąsiau puošia namus, tačiau palyginus su itin išraiškingai Kalėdų belaukiančiais amerikiečiais – vis dar yra minimalistai.

Kalėdų papuošimasInterjero dizainerė
Sandra Očikaitė
 
„Mes neperspaudžiame, bet vis tiek dažnuose namuose galima pastebėti vieną mėgstamiausių lietuvių klaidų. Tai yra – kiek namuose yra paviršių (komodų, spintelių ir pan.), tiek ir stengiamės juos visus padekoruoti. Taip galima lengvai paslysti ir namus perkrauti. Saikas yra labai geras dalykas ne tik prie Kalėdų stalo, bet ir laukiant švenčių“, – pataria S. Očikaitė.

Kiek yra per daug? Dizainerė siūlo visų pirma tiesiog pažvelgti į namų stilių. Jeigu jūsų namų interjeras yra klasikinis, tai paprastai jame būna nemažai detalių – tuomet ir Kalėdoms galima pasipuošti gausiau, panaudoti daugiau elementų.

„Očikaitė Home Decor“ įkūrėja dažniausiai bendrauja su naujakuriais, kurie namų stilių renkasi saikingesnį, minimalistišką, įkvėpimui žvalgosi į Skandinaviją. Tuomet tokiuose namuose ir šventinių dekoracijų verčiau nepridėti per daug. Visiškai pakaktų eglutės, Advento vainiko ir kelių elementų – pavyzdžiui, žvakių.

„Derinant Kalėdų dekoracijas prie namų stiliaus, jos labai gražiai įsikomponuoja ir namuose būna išlaikomas vientisumas, harmonija“, – pataria S. Očikaitė.

Mados tendencijos – ir papuošimuose

Nors Kalėdos visų pirma siejamos su tradicijomis, tačiau ir čia atsiranda naujų tendencijų bei žmonių įpročių pokyčių – tiek kalbant apie spalvas, tiek apie dekoracijų pagaminimo būdus.

„Šiemet labai pasistebi, kad žmonėms norisi į namus įsinešti daugiau senovės. Populiarėja tie senieji „art deco“ stikliniai žaisliukai, kurie ant eglutės būna visi skirtingi, žmonės nebūtinai jau nori visų žaisliukų vienodų“, – atkreipia dėmesį interjero dizainerė.

Šiais metais ypač populiarėja ir baltos Kalėdų eglutės. Nusprendę puošti dirbtinę eglę, vis dažniau lietuviai ieško jų apipurkštų „sniegeliu“, pabalintomis šakelėmis arba visiškai baltų. Jos, pasak dekoravimo ekspertės, tampa ir puikia baze papuošimams, nes prie baltos visos spalvos dera.

Be to, tvarumo temos ir dėmesys aplinkai neaplenkia ir Kalėdų – žmonės ieško natūralesnių, rankų darbo papuošimų, renkasi mažiau plastiko.

Šių metų TOP spalvos

Tendencijos keičiasi ir kalėdiniame kolorite, nors S. Očikaitė pastebi, kad šiuo klausimu žmonės nebūtinai vaikosi madų.

„Savo soc. tinkluose dariau apklausą – kokias spalvas žmonės renkasi Kalėdų dekoracijomis? Tai kaip ir anksčiau, taip ir dabar jie pasidaliję kone lygiai perpus. Vieni yra klasikinio dekoro spalvų – raudonos, auksinės, žalios – gerbėjai. Kiti spalvų atžvilgiu yra minimalistiškesni ir mieliau renkasi neutralias rudą, šampano“, – dalijasi dizainerė.

Pastaraisiais metais yra itin išpopuliarėję rožinės spalvos žaisliukai, kurie, pasak S. Očikaitės, labai simpatiškai atrodo ir ant baltos eglės. Tikintiems spalvų magija, šiemet verta į koloritą įsitraukti sidabrinę, nes sakoma, kad ji traukia turtus. O naujausias mados šauksmas – šiemet pasaulyje dažniau renkamasi ne įprasta sodri mėlyna, o turkio spalva.

„Kad ir kokią gamą pasirinktumėte, esminė taisyklė lieka ta pati – svarbiausia yra neperkrauti, verčiau derinti vieną ar kelias giminingas spalvas ir jas naudoti visoms dekoracijoms: eglutei, stalui ir t.t. Visuomet gražiai dera raudona ir balta, raudona ir žalia, mėlyna ir sidabrinė ar pan.“, – pasiūlymais dalijasi dizaino žinovė.

Originalūs papuošimai leis ir sutaupyti

Gyventojams nerimaujant dėl išaugusių išlaidų, S. Očikaitė pataria – šventinį namų įvaizdį atsinaujinti galima visai nesunkiai ir nebrangiai.

„Apsižiūrėkite, ką turite, ir šiemet į šventinį namų jaukumą atsineškite tik kelis naujus elementus. Pavyzdžiui, jeigu turite auksines žvakides, jas ir naudokite – tačiau gal šiais metais pakeiskite staltiesę? Arba rinkitės kitos spalvos žvakes? O gal pakaktų tik atsinaujinti pagalvėlių užvalkalus ar įsigyti kelis naujus žaisliukus? Net viena nauja detalė gali atnešti jau kitą koloritą ir kitą emociją“, – įsitikinusi interjero dizainerė.

Tradiciniu papuošimu namuose jau tampa Advento vainikai. Tai ypač šventinė dekoracija, kurią galima susikurti ir patiems. Abejojantiems savo jėgomis S. Očikaitė pataria pasilengvinti sau darbą – įsigyti paprastai visai nebrangų jau supintą vainiką be dekoracijų ir jį papuošti patiems.

„Į Lietuvą pamažu ateina ir užsienyje išpopuliarėjusių popierinių žaisliukų mada. Jie labai nesunkiai padaromi ir yra labai simpatiška puošmena – tikrai verta išbandyti išleidžiant visai nedaug pinigų. Dar vienas paprastas ir kiek primirštas elementas – kaspinėliai, kuriuos galima pasidaryti patiems ir jais nupuošti eglę. Rankų darbo papuošimai atneš dar daugiau jaukumo, kurio prieš šventes juk labiausiai ir norisi“, – sako S. Očikaitė.

Apie reikšmingiausius švenčių elementus kalbama ir jautrioje Kalėdoms skirtoje „Maximos“ reklamoje. „Kalėdinis laikotarpis turi priminti mums, kas yra svarbiausia per šventes. Tai – šeima, būvimas kartu ir džiugus šventės laukimas. Padedame kurti Kalėdų stebuklus kiekvieno kliento namuose – esame pasirengę palengvinti visus namų puošimo, dovanų pirkimo ir kalėdinio stalo ruošimo rūpesčius“, – sakė R. Kežionienė.

Kad pasiruošimas šventėms būtų lengvesnis, naujame „Maximos“ Kalėdų kataloge pristatoma daugiau nei 2000 kruopščiai atrinktų pasiūlymų – nuo eglučių iki dovanų idėjų ir šventinio stalo skanėstų. 
Statybunaujienos.lt
Žymės  Kalėdų eglė
Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2023-02-01 10:00
Norint geriau suprasti žmones ir jų gyvenimą skirtingais laikmečiais, nebūtina skaityti istorines knygas ar žiūrėti dokumentiką, tam gali užtekti ir lėtai pasivaikščioti miestų gatvėmis, pakelti akis ir gerai įsižiūrėti į namų fasadus. Pasak Kauno Technologijos Universiteto Statybos ir architektūros...
nuotrauka
2023-01-31 06:33
Esamos degalinės Nidoje teritorijoje planuojama teikti naujas paslaugas – įgyvendinus čia esančių pastatų rekonstrukciją numatoma įkurti savitarnos plovyklą, o padidinus prekybos patalpų tūrį – sudaryti galimybes prekybos centro veiklai.
nuotrauka
2023-01-30 13:09
Įsigyti poreikius atitinkantį būstą – nelengvas galvosūkis, kaip ir būsto remontas ar įrengimas, kuris neretai tampa ne tik nesibaigiančių konfliktų ar problemų sprendimu, bet ir daug kainuojančiomis klaidomis. Vienas iš būdų užtikrinti sklandesnį įrengimo procesą – interjero dizainerių konsultacijo...
nuotrauka
2023-01-27 05:27
Tyrimai rodo, kad atnaujinti būstą nusprendę europiečiai, didžiausią dėmesį skiria vonios kambario bei virtuvės pagerinimui, naujų interjero detalių įsigijimui bei įvairių susidėvėjusių baldų pakeitimui. Visgi, net ir minimalūs pokyčiai būste gali pareikalauti gana didelių išlaidų.
nuotrauka
2023-01-26 04:46
Tai, kokiuose namuose gyvename, mus veikia labiau nei galime įsivaizduoti. Namų interjeras ir išplanavimas daro poveikį mūsų hormonų pusiausvyrai, o pastaroji yra atsakinga už tokias psichologinės sveikatos ligas kaip depresija, gali daryti įtaką mūsų miego kokybei ir virškinimui. Tad kas namuose ve...
nuotrauka
2023-01-23 11:17
Bendrovė „Baltisches Haus“ viešam svarstymui pateikė prekybos centro „Mada“ rekonstrukcijos projektinius pasiūlymus. Vienas pirmųjų Vilniaus prekybos centrų, užimantis beveik 28 000 kv. m plotą, paskutinį kartą buvo rekonstruotas prieš dešimtmetį, todėl šiuo metu analizuojama dabartinė rinkos situac...
nuotrauka
2023-01-20 09:59
Iki šiol uždara ir tik Lietuvos geležinkelių veiklai tarnaujanti ~40 hektarų teritorija Naujamiestyje atsivers miestui. Pradiniai teritorijos naujo pritaikymo vizijos kūrimo etapai – puikus metas į procesą įsitraukti ir miestiečiams. Projekto partneriai kviečia gyventojus dalyvauti apklausoje ir išs...
nuotrauka
2023-01-19 17:32
Sostinėje netrukus bus renkami geriausi Vilniaus standartus atitinkantys ugdymo įstaigų projektai. Architektūros projekto konkursų dalyviai pateikė idėjas, pagal kurias bus projektuojamos mokyklos Perkūnkiemyje ir Pavilnyje bei vaikų darželiai Balsiuose ir Šnipiškėse. „Vilniaus vystymo kompanija“ kv...
nuotrauka
2023-01-19 11:26
Visi norime gyventi jaukiuose namuose, kuriuose jaustumėmės geriausiai, nesvarbu, ar tai nedidelis studijos tipo butas miesto centre, ar namas užmiestyje. Internete ar specializuotuose leidiniuose galima rasti nemažai interjero kūrimo idėjų, vis dėlto tai, kas gražiai atrodo nuotraukose, nebūtinai b...
nuotrauka
2023-01-19 04:49
Vyriausybė pritarė A. Goštauto ir Lukiškių gatvėse Vilniuje esančių pastatų atnaujinimo koncepcijai. Ji leis sukurti modernias darbo vietas dirbantiems viešajame sektoriuje, didinti valstybės turimo turto valdymo ir energinį efektyvumą, o kartu ir – sukurti naują miesto veidą keičiantį kvartalą. Pla...
nuotrauka
2023-01-18 09:38
Virtuvės projektavimas neretai pasirodo tikru iššūkiu, kuris reikalauja specifinių žinių, laiko, įdirbio ir finansų. Tačiau dizainerė Jūratė Sventickienė sako, kad ją susikurti galima lengvai, be specialistų pagalbos bei sekant karščiausias 2023-ųjų interjero tendencijas.
nuotrauka
2023-01-17 15:06
Nekilnojamojo turto vystytojas „Releven“ praėjusią savaitę visuomenei pristatė projektinius sprendinius naujam kvartalui šalia Vilniaus Konstitucijos prospekto, Lvivo gatvėje 59. Perspektyvioje Vilniaus vietoje ketinama kurti visapusišką traukos centrą, kuris priešingai nei iki šiol – liktų gyvybing...
nuotrauka
2023-01-13 14:08
Vilniaus miesto savivaldybė skelbia preliminarius atviro Pilaitės baseino projekto idėjos konkurso nugalėtojus. Ekspertų komisijos vertinimu, geriausią architektūrinę viziją pasiūlė UAB INBLUM ir UAB „Projektų Rengimo Biuras".
nuotrauka
2023-01-11 16:02
Pirmojo būsto apdailos paruošimas – procesas, apipintas įvairiais mitais ir baimėmis apie ilgus, daug rūpesčių keliančius darbus. Vis dėlto, kruopščiai jam pasiruošus, jis gali būti kur kas greitesnis, paprastesnis ir malonesnis nei yra manoma. Ką reikia žinoti naujakuriams ir kaip pasirengti būsto ...
nuotrauka
2023-01-05 14:22
Projekto viešinimo posėdžio, vykusio nuotoliniu būdu, metu visuomenei buvo pristatytas šalia sostinės prekybos ir pramogų centro „Akropolis“ planuojamo statyti naujo pastato projektiniai pasiūlymai ir jo architektūriniai sprendiniai.
nuotrauka
2023-01-02 09:37
Pastaruoju metu vis labiau nyksta skirtis tarp namų ir biurų interjerų. Pandemijos paskatinti bent kelerius metus žmonės daug dirbo iš namų. Todėl dabar, siekiant darbuotojus sugrąžinti į biurus ir stengiantis, kad jie čia gerai jaustųsi, darbo aplinkoje atsiranda vis daugiau elementų, kurie anksčia...
nuotrauka
2023-01-02 09:29
Paskelbti nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovės „Realco“ vykdyto uždaro kviestinio architektūrinio konkurso projektui sostinės Parodų g. 1 nugalėtojai. Komisija geriausiu pripažino projektą „Upė“, kurį naujam vidutinės klasės gyvenamųjų namų kompleksui Lazdynų mikrorajone pateikė architektų stu...
nuotrauka
2023-01-02 07:29
Pasaulio gyventojų skaičius kasdien išauga po 200 tūkstančių. Visas šis populiacijos augimas koncentruojasi miestuose. Prognozuojama, kad 2050 metais miestiečių pasaulyje bus jau dukart daugiau nei provincijos gyventojų. Tai reiškia, kad itin sparčiai didėja ir būsto mieste poreikis. Anot ekspertų, ...
nuotrauka
2022-12-29 14:03
Kuriant stilingą, jaukią ir patogią vonios kambario erdvę, itin svarbu išsirinkti tinkamas plyteles. Jos atlieka ne tik sienų ar grindų dangos funkciją, bet ir yra puikus namų dekoro elementas, suteikiantis erdvei išskirtinumo.
nuotrauka
2022-12-29 10:01
Akimirksniu besikeičiančios namų stiliaus tendencijos neleidžia atsipalaiduoti, todėl tik tuo besidomintys geba nepasimesti įvairių interjero dizaino akcentų ir elementų gausoje. Kas bus populiariausia kitąmet, pasakoja „MOKI VEŽI“ ekspertai.

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras