2024 birželio 16 d. sekmadienis, 11:53
Reklama  |  facebook

Kaip prie aplinkai draugiško interjero gali prisidėti jungiklis ar kištukinis lizdas?

2024-05-30 10:04
Šiuolaikiniuose namuose, biuruose ir komercinėse patalpose interjero sprendimai vis labiau prisideda prie tvaresnės ir gražesnės ateities kūrimo. Tai apima LED apšvietimo, energiją taupančių prietaisų ir kitų gaminių, pagamintų iš perdirbtų medžiagų, diegimą. Tačiau dažnai pamirštamas vienas aspektas – įprastos elektros įrangos, pavyzdžiui, jungiklių ir kištukinių lizdų, poveikis aplinkai.
nuotrauka
Bendrovės „JUNG“ nuotr.


Minimos įmonės
JUNG Vilnius, UAB

Šie prietaisai dažnai gaminami iš plastiko, kuris nebūtinai yra perdirbamas, o jo gamyboje naudojama nemažai kenksmingų medžiagų. Todėl atsakingi gamintojai nuolat ieško būdų sukurti aplinkai draugiškesnes alternatyvas, kurios būtų prieinamesnės visiems.

Pasauliniu sertifikatu pripažintas tvarumas

„Cradle to Cradle" (C2C) bronzinis sertifikatas pripažįstamas visame pasaulyje ir yra taikomas kuriant tvarius gaminius, skirtus žiedinei ekonomikai. Šis sertifikatas užtikrina, kad jį turintys gaminiai – kištukiniai lizdai, jungikliai ir kiti komponentai – atitinka griežtus tvarumo kriterijus ir neturi neigiamo poveikio žmonėms ir aplinkai per visą savo gyvavimo ciklą. Tokį sertifikatą turinti bendrovė JUNG garantuoja, jog gaminiai taip pat yra gaminami naudojant atsinaujinančiąją energiją, o kiekvieną jų sudedamąją dalį galima lengvai atskirti pagal medžiagų rūšį ir taip įtraukti į perdirbimo ciklą.

„Unikalių, aplinką tausojančių sprendimų paieškos skatina inovacijas, kurių rezultatas – nauji produktai, kurie atrodo ne tik patraukliai, bet ir tarnauja ilgiau bei taip mažina atliekų kiekį. Puikus to pavyzdys – „Cradle to Cradle" bronzinį sertifikatą turintys mūsų produktai. Jie apima LS 990, AS 500, A 550, A FLOW ir A CREATION serijas, kuriose – įvairūs jungikliai ir kištukiniai lizdai. Be to, A CREATION, A550 ir AFLOW jungiklių serijų matinio antracito spalvos plastikiniai dangteliai pagaminti iš 95 proc. perdirbtos medžiagos", – pasakoja pranešime cituojamas JUNG Vilnius direktorius Raimundas Skurdenis.

Unikalūs stiklo rėmeliai – taip pat draugiški aplinkai

Neseniai gamintojas pristatė naują produktų liniją, kurią taip pat galima priskirti prie tvarių produktų. Tai A VIVA stiklinių rėmelių serija, skirta išskirtinei jungiklių ir kištukinių lizdų apdailai. Jie pagaminti iš spalvoto matinio stiklo, kuris leidžia atliepti tiek tvarumo, tiek estetinius poreikius.

JUNGA VIVA
stiklinių rėmelių
serija.
JUNG nuotr.

Kaip aiškina JUNG Vilnius vadovas R. Skurdenis: „A VIVA rėmeliai gali būti laikomi tvariais dėl daugelio priežasčių. Pirmiausia, jie pagaminti iš grūdinto stiklo, kuris yra ne tik 100 proc. perdirbamas, bet ir gali būti perdirbamas pakartotinai daugybę kartų. Stiklas taip pat yra inertiška medžiaga, jis neturi toksiškų priemaišų, kurios galėtų vėliau išsiskirti per gaminio gyvavimo ciklą. Be to, jis labai ilgaamžis, tarnauja daugybę metų – negelsta kaip prastos kokybės plastikas, todėl tokių rėmelių nereikia keisti ir taip mažėja atliekų kiekis."

Šios serijos matinio stiklo rėmeliai taip pat suteikia ir naujų kūrybinių galimybių namų interjere. Toks stiklas suteikia švelnų perėjimą tarp sienų apdailos ir paties jungiklio ar kištukinio lizdo, taip sukuriant įdomų estetinį efektą.

„A VIVA rėmeliai lyg sujungia geriausias technines ir estetines stiklo savybes į harmoningą visumą, kurią perteikia matinis paviršius ir suapvalinti kampai. Dėl to stiklas neatrodo toks kietas, o kaip tik priešingai – jis atrodo ypatingai lengvas ir subtilus. Tobulas pasirinkimas ieškantiesiems ne tik tvarių, bet ir gražių sprendimų savo namų interjerui", – pasakoja R. Skurdenis.

JUNGJUNG nuotr.

Stilius ir funkcionalumas viename

Minėti matinio stiklo rėmeliai yra suderinami su daugeliu kitų JUNG gaminių: jungikliais, kištukiniais lizdais, sukamaisiais ratukais (vadinamaisiais dimeriais) bei įvairiais KNX išmaniųjų namų sistemos bei JUNG HOME išmanesnių namų sistemos mygtukais. Tai reiškia, jog šie rėmeliai gali būti sklandžiai integruoti į pastatų automatizavimo sistemas. Juos galima montuoti horizontaliai arba vertikaliai, vienas rėmelis gali turėti nuo 1 iki 5 vietų įvairiems elektros instaliacijos komponentams.

„Taip galima apjungti išmanumą ir estetiką – tai bendras visų mūsų gaminių bruožas. Stiklo rėmelius galima rinktis iš septynių spalvų paletės: smaragdo žalios, naktinės mėlynos, pilko krištolo, baltos, juodos, šampano ir mokos spalvų. Šie rėmeliai ypač elegantiškai atrodo derinami su kitais, matinių spalvų jungikliais", – tikina R. Skurdenis.

Norintiesiems dar daugiau savitumo interjere specialistas pataria išbandyti ir įmonės sukurtą „Graphic Tool" įrankį, kuris leidžia ant mygtukų išgraviruoti ar atspausdinti personalizuotus simbolius.

„Tokiu būdu galima pritaikyti ne tik konkrečius simbolius jungikliams priskirtoms funkcijoms atvaizduoti, bet ir sukurti ką nors unikalaus ir savito. Pavyzdžiui, išgraviruoti linksmą simbolį ant jungiklio vaikų kambaryje", – apie plačias A VIVA rėmelių ir JUNG jungiklių pritaikymo galimybes pasakoja R. Skurdenis. 
Statybunaujienos.ltArchitektūra. Interjeras

nuotrauka
2024-06-14 12:18
Paskelbti prekybos ir laisvalaikio centro „Panorama“ kviestinio architektūrinio projekto konkurso nugalėtojai, žadantys dideles šalia prekybos centro esančios teritorijos transformacijas. Konkursui savo projektus pateikė penki architektų biurai iš Lietuvos bei užsienio šalių, o geriausiais išrinkti ...
nuotrauka
2024-06-14 10:40
Turto bankas baigė derybas ir pasirašė projektavimo sutartį su „Studija Archispektras“, laimėjusia tarptautinį A. Goštauto kvartalo architektūrinį-urbanistinį konkursą. Projektas „Demokratijos uostas“ apima senų kvartalo pastatų atnaujinimą, naują statybą ir aplinkos sutvarkymą. Sutarties vertė siek...
nuotrauka
2024-06-14 08:40
Interjero dizainas – tai ne vien tik gražūs baldai ir sienų spalvos. Norint sukurti harmoningą ir jaukią erdvę, net ir tokia smulki detalė kaip jungiklis ar kištukinis lizdas tampa labai svarbia. Todėl kartais įprastų sprendimų – paprastų plastikinių elektros instaliacijos elementų – neužtenka. Namų...
nuotrauka
2024-06-12 11:01
Baigėsi nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „Darnu Group“ inicijuotų trijų kviestinių architektūrinių konkursų pasiūlymų teikimo terminas pirmiesiems dviem „Launagių“ rajono etapams. Kviestiniuose konkursuose dalyvavo 19 Lietuvos architektūros įmonių, kurios pasiūlė savo vizijas, kaip vystyti dalį...
nuotrauka
2024-06-12 10:29
MB „Lapukas ir pieštukas“, kaip mozaikinio betono tiekimo ir įrengimo lyderė Lietuvoje, buvo vienintelė Baltijos šalių regiono įmonė, pakviesta į didžiausio Europoje mozaikinio betono (terrazzo) gamintojo (AGGLOTECH) organizuojamą išskirtinį renginį Italijoje.
nuotrauka
2024-06-11 12:37
Lietui ir tiesioginiams saulės spinduliams atsparūs lauko baldai gali būti ne tik funkcionalūs, bet ir stilingi. Jie gali tapti išskirtiniu jūsų kiemo akcentu ir sukurti erdvę patogiai bei jaukiai leisti laisvalaikį.
nuotrauka
2024-06-05 11:16
Kultūros ministerijos konkursą vadovauti naujai įsteigtam Nacionaliniam architektūros institutui laimėjo menotyrininkas ir kuratorius Kęstutis Kuizinas. Iš konkurse dalyvavusių aštuonių pretendentų jis surinko daugiausiai komisijos balų.
nuotrauka
2024-06-03 16:26
Nuo metų pradžios Vilniaus miesto savivaldybė kvietė pastatų savininkus dalyvauti paveldotvarkos programoje ir pasinaudoti parama susitvarkyti namų, tarp jų ir daugiabučių, išorę, balkonus, atkurti senus medinius langus ir duris. Iš viso gauti 145 prašymai, paramos vertė siekia apie 10 mln. Eur.
nuotrauka
2024-05-31 14:39
Klaipėdos miesto savivaldybė pradeda rengti uostamiesčio centrinio pašto įveiklinimo koncepciją. Pasirašyta paslaugų teikimo sutartis dėl Frydricho Vilhelmo Augusto Argelanderio mokslo ir meno centro – buvusio Klaipėdos centrinio pašto – įveiklinimo koncepcijos parengimo tarp Klaipėdos miesto saviv...
nuotrauka
2024-05-30 14:38
Sostinės A. Goštauto kvartalas, kur Turto bankas plėtoja didžiausią valstybės biurų projektą, šiuo metu atrodo nykiai, tačiau, pasak vyriausiosios Vilniaus architektės Lauros Kairienės, turi didžiulį potencialą sukurti reprezentatyvią valdžios institucijų būstinę, kokybiškai išplėsti vaikščiojamąją ...
nuotrauka
2024-05-29 15:09
Kiekvienas savo namuose norime jaustis saugiai, o kur nors išvykę – būti ramūs, kad saugūs išliks ir jie. Interjero dizainerė dalijasi keturiais paprastais ir nebrangiais sprendimais, kurie padės užtikrinti namų saugumą atostogų metu.
nuotrauka
2024-05-29 11:02
Lietuvos oro uostai (LTOU) ir Lietuvos architektų sąjunga pasirašė architektūrinių idėjų konkurso organizavimo paslaugų sutartį. LTOU kartu su šalies ekspertais iki šių metų pabaigos arba kitų pradžioje siekia atrinkti ir vėliau įgyvendinti geriausias architektų idėjas iki 2028 metų pabaigos planuoj...
nuotrauka
2024-05-23 10:29
Tvarumas nekilnojamojo turto (NT) ir statybų rinkai šiandien aktualus kaip niekada. Tačiau tvari sektoriaus strategija gali būti sutelkta ne tik į atliekų, neigiamo poveikio aplinkai ir CO2 mažinimą, žaliųjų sprendimų bei atsinaujinančios energijos naudojimą, bet ir teritorijų konversiją. Tai – tars...
nuotrauka
2024-05-23 10:01
2024 m. padėtas pagrindas ilgai lauktam architektūros ir urbanistikos kokybės proveržiui Lietuvoje. Sukurti įrankiai savivaldybėms, regioninėms architektų taryboms, architektams ir projektuotojams, kurie suteikia daugiau aiškumo, skaidrumo verslui, įtvirtina gyventojų ir bendruomenių lūkesčius.
nuotrauka
2024-05-22 14:22
Sparčiai augančiame Vilniaus Kalnėnų mikrorajone bus statomas darželis-pradinė mokykla. Architektūros projekto konkursų dalyviai pateikė net 12 idėjų, kaip galėtų atrodyti naujoji švietimo įstaiga. Iš jų bus renkamas nugalėtojas. Planuojama, kad nauja ugdymo įstaiga adresu Moravų g. 4, duris turėtų ...
nuotrauka
2024-05-14 10:59
XX a. architektūros tyrimai Lietuvoje įgauna naujų atspalvių – Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Architektūros fakultete gegužės 9-10 dienomis vyko tarptautinė mokslinė konferencija „Netobulas Modernizmas".
nuotrauka
2024-05-09 08:58
Virtuvė sujungta kartu su valgomuoju ir svetaine jau seniai tapo norma naujuose būstuose. Tam priežasčių yra įvairių. Vieni tokį namų planą renkasi norėdami erdvesnės virtuvės zonos, o kiti – dėl galimybės vienu metu bendrauti su kitais šeimos nariais, kol ruošiamas maistas. Tad jeigu svarstote įren...
nuotrauka
2024-05-06 13:00
Į parodą atvežėte gerą gaminį, norėjote pristatyti įdomią naujovę, bet prie ekspozicijos priėjo vos vienas kitas žmogus. Priešais įsikūrusioje ekspozicijoje nebuvo nieko naujo, bet žmonės nuolat prie jos būriavosi. Kaip įminti buvimo parodos dalyviu mįslę, kad išleisti pinigai sugrįžtų padidėjusiu ž...
nuotrauka
2024-05-06 09:01
Išmanūs namai – tai pastatas ar butas, suprantantis savininko poreikius. Jame visos valdymo sistemos bendrauja tarpusavyje, o pats valdymas yra labai paprastas. Ar daugiau komforto suteikianti bei sutaupyti leidžianti moderni namų valdymo sistema yra tokia pat patikima ir saugi?
nuotrauka
2024-05-03 10:44
Dar aštuoni moksliniai tyrimai atvers iki šiol nepažintus Vilniaus istorijos sluoksnius. 45 tūkst. eurų šiemet paskirstyti vienuolikai mokslininkų, kurie tirs sostinės istorinę, architektūrinę praeitį. Per visą stipendijų istoriją mokslininkų tyrimams paskirstyta didžiausia paramos suma. Šiemet moks...

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras