2024 birželio 17 d. pirmadienis, 22:55
Reklama  |  facebook

Kaip sukurti vonios kambarį, pritaikytą skirtingiems šeimos narių poreikiams?

2023-08-17 12:52
Naujų būstų plotas mažėja, todėl interjero dizaineriai stengiasi kuo efektyviau išnaudoti turimą erdvę. Spėjama, kad artimiausiu metu pokyčiai laukai ir vonios kambario.
nuotrauka
GEBERIT nuotr.


Pasak dizainerės Ernestos Rekštienės, riba tarp kambario ir santechnikos mazgo – mažėja. „Vonios jau dabar dažnai yra projektuojamos ne kaip atskira patalpa, o pačiuose kambariuose su minimalia stiklo intarpo detale ir tai daugiau yra ne fizinis, o vizualinis atskyrimas. Riba tarp visų erdvių iš tiesų nyksta“, – pranešime cituojama dizainerė.

Jai pritaria ir sanitarinių sistemų gamintojo atstovas Tadas Ivanauskas, kurio teigimu, tokiam erdvių susiliejimui svarbiausi iššūkiai – garsas ir kvapas, jau yra įveikiami.

„Esame žengę didelį žingsnį į priekį, nes pavyzdžiui, dėl sūkurinio vandens nuplovimo technologijos nuleidžiamų WC puodų garsas yra labai tylus, į potinkinius WC rėmus galima patalpinti blogų kvapų filtravimo modulius, o dušo latakų sifonai yra apsaugoti nuo triukšmo bei išdžiūvimo, tuo pačiu nemalonių kvapų, galinčių patekti į bendrąsias erdves“, – sako T. Ivanauskas.

Skirtingų poreikių problemai spręsti – moduliniai baldai

Interjero dizainerės E. Rekštienės teigimu, vonios ir bendrųjų erdvių susiliejimo tendencijos įneša ir papildomų iššūkių: kaip vonios kambaryje sukurti tokią aplinką, kurioje esantys prietaisai bei baldai atitiktų visų – ir mažų, ir didelių šeimos narių poreikius.

„Įrenginėjant šiuolaikinį vonios kambarį privalumas yra tai, kad ypač patogu dirbti su moduliniais baldais (skirtingų aukščių, ilgių, pločių spintelėmis), kur tereikia tik fantazijos, kur, kaip ir kokiame aukštyje jas išdėlioti. Turint mažamečių vaikų ar senyvo amžiaus žmonių, atitinkamai baldus galime sumontuoti aukščiau ar žemiau, taip pat į juos įdėti papildomų kabyklų, lentynėlių“, – aiškina interjero specialistė.

Modulinių baldų dėka vonios kambarius galima padaryti žymiai funkcionalesnius ir patogesnius, nes būstus įsirenginėjantys klientai gali susikurti kiekvieną vonios kambario baldą individualiai.

Naujovė – aukštį reguliuojantis WC puodas

Anot E. Rekštienės, atsižvelgiant į tai, kad vonios įrengimas dažnai būna ilgalaikis, visai šeimai pritaikytas projektas, dažniausiai, net ir mažamečių vaikų turintys užsakovai renkasi standartinių dydžių santechniką, tačiau prie įvairialypių augančios šeimos poreikių stengiasi pritaikyti baldus.

„Jeigu vonia yra pakankamai erdvi, spręsdami aukščio problemą, galime joje statyti įvairių dydžių ir skirtingame aukštyje išsidėsčiusius prietaisus, tarkim, WC puodą ir praustuvėlį vaikams kabinti žemiau. Jeigu vonios kambario dydis mums nesuteikia galimybės turėti atskirų prietaisų ir vaikams, ir suaugusiesiems, tada šią problemą galima išspręsti pastatant funkcionalius pasilypėjimo baldus vaikams ar ergonomiškus suoliukus“, – aiškina interjero dizainerė.

Tačiau tai gali būti sprendimai pagal skirtingo ūgio žmonių poreikius. Turintiems mažamečių vaikų, galima paieškoti WC puodų, kurie „auga“ kartu su šeimos nariais, nes turi reguliuojamo aukščio tvirtinimą ir galimybę padidėti ar sumažėti nuo standarto. Kitaip tariant, iš pradžių WC puodas gali kabėti žemai, bet augant vaikams pakilti į viršų iki 5 cm, nepriklausomai nuo sumontuotos potinkinės sistemos.

GEBERIT nuotr. 

Statybunaujienos.ltArchitektūra. Interjeras

nuotrauka
2024-06-14 12:18
Paskelbti prekybos ir laisvalaikio centro „Panorama“ kviestinio architektūrinio projekto konkurso nugalėtojai, žadantys dideles šalia prekybos centro esančios teritorijos transformacijas. Konkursui savo projektus pateikė penki architektų biurai iš Lietuvos bei užsienio šalių, o geriausiais išrinkti ...
nuotrauka
2024-06-14 10:40
Turto bankas baigė derybas ir pasirašė projektavimo sutartį su „Studija Archispektras“, laimėjusia tarptautinį A. Goštauto kvartalo architektūrinį-urbanistinį konkursą. Projektas „Demokratijos uostas“ apima senų kvartalo pastatų atnaujinimą, naują statybą ir aplinkos sutvarkymą. Sutarties vertė siek...
nuotrauka
2024-06-14 08:40
Interjero dizainas – tai ne vien tik gražūs baldai ir sienų spalvos. Norint sukurti harmoningą ir jaukią erdvę, net ir tokia smulki detalė kaip jungiklis ar kištukinis lizdas tampa labai svarbia. Todėl kartais įprastų sprendimų – paprastų plastikinių elektros instaliacijos elementų – neužtenka. Namų...
nuotrauka
2024-06-12 11:01
Baigėsi nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „Darnu Group“ inicijuotų trijų kviestinių architektūrinių konkursų pasiūlymų teikimo terminas pirmiesiems dviem „Launagių“ rajono etapams. Kviestiniuose konkursuose dalyvavo 19 Lietuvos architektūros įmonių, kurios pasiūlė savo vizijas, kaip vystyti dalį...
nuotrauka
2024-06-12 10:29
MB „Lapukas ir pieštukas“, kaip mozaikinio betono tiekimo ir įrengimo lyderė Lietuvoje, buvo vienintelė Baltijos šalių regiono įmonė, pakviesta į didžiausio Europoje mozaikinio betono (terrazzo) gamintojo (AGGLOTECH) organizuojamą išskirtinį renginį Italijoje.
nuotrauka
2024-06-11 12:37
Lietui ir tiesioginiams saulės spinduliams atsparūs lauko baldai gali būti ne tik funkcionalūs, bet ir stilingi. Jie gali tapti išskirtiniu jūsų kiemo akcentu ir sukurti erdvę patogiai bei jaukiai leisti laisvalaikį.
nuotrauka
2024-06-05 11:16
Kultūros ministerijos konkursą vadovauti naujai įsteigtam Nacionaliniam architektūros institutui laimėjo menotyrininkas ir kuratorius Kęstutis Kuizinas. Iš konkurse dalyvavusių aštuonių pretendentų jis surinko daugiausiai komisijos balų.
nuotrauka
2024-06-03 16:26
Nuo metų pradžios Vilniaus miesto savivaldybė kvietė pastatų savininkus dalyvauti paveldotvarkos programoje ir pasinaudoti parama susitvarkyti namų, tarp jų ir daugiabučių, išorę, balkonus, atkurti senus medinius langus ir duris. Iš viso gauti 145 prašymai, paramos vertė siekia apie 10 mln. Eur.
nuotrauka
2024-05-31 14:39
Klaipėdos miesto savivaldybė pradeda rengti uostamiesčio centrinio pašto įveiklinimo koncepciją. Pasirašyta paslaugų teikimo sutartis dėl Frydricho Vilhelmo Augusto Argelanderio mokslo ir meno centro – buvusio Klaipėdos centrinio pašto – įveiklinimo koncepcijos parengimo tarp Klaipėdos miesto saviv...
nuotrauka
2024-05-30 14:38
Sostinės A. Goštauto kvartalas, kur Turto bankas plėtoja didžiausią valstybės biurų projektą, šiuo metu atrodo nykiai, tačiau, pasak vyriausiosios Vilniaus architektės Lauros Kairienės, turi didžiulį potencialą sukurti reprezentatyvią valdžios institucijų būstinę, kokybiškai išplėsti vaikščiojamąją ...
nuotrauka
2024-05-30 10:04
Šiuolaikiniuose namuose, biuruose ir komercinėse patalpose interjero sprendimai vis labiau prisideda prie tvaresnės ir gražesnės ateities kūrimo. Tai apima LED apšvietimo, energiją taupančių prietaisų ir kitų gaminių, pagamintų iš perdirbtų medžiagų, diegimą. Tačiau dažnai pamirštamas vienas aspekta...
nuotrauka
2024-05-29 15:09
Kiekvienas savo namuose norime jaustis saugiai, o kur nors išvykę – būti ramūs, kad saugūs išliks ir jie. Interjero dizainerė dalijasi keturiais paprastais ir nebrangiais sprendimais, kurie padės užtikrinti namų saugumą atostogų metu.
nuotrauka
2024-05-29 11:02
Lietuvos oro uostai (LTOU) ir Lietuvos architektų sąjunga pasirašė architektūrinių idėjų konkurso organizavimo paslaugų sutartį. LTOU kartu su šalies ekspertais iki šių metų pabaigos arba kitų pradžioje siekia atrinkti ir vėliau įgyvendinti geriausias architektų idėjas iki 2028 metų pabaigos planuoj...
nuotrauka
2024-05-23 10:29
Tvarumas nekilnojamojo turto (NT) ir statybų rinkai šiandien aktualus kaip niekada. Tačiau tvari sektoriaus strategija gali būti sutelkta ne tik į atliekų, neigiamo poveikio aplinkai ir CO2 mažinimą, žaliųjų sprendimų bei atsinaujinančios energijos naudojimą, bet ir teritorijų konversiją. Tai – tars...
nuotrauka
2024-05-23 10:01
2024 m. padėtas pagrindas ilgai lauktam architektūros ir urbanistikos kokybės proveržiui Lietuvoje. Sukurti įrankiai savivaldybėms, regioninėms architektų taryboms, architektams ir projektuotojams, kurie suteikia daugiau aiškumo, skaidrumo verslui, įtvirtina gyventojų ir bendruomenių lūkesčius.
nuotrauka
2024-05-22 14:22
Sparčiai augančiame Vilniaus Kalnėnų mikrorajone bus statomas darželis-pradinė mokykla. Architektūros projekto konkursų dalyviai pateikė net 12 idėjų, kaip galėtų atrodyti naujoji švietimo įstaiga. Iš jų bus renkamas nugalėtojas. Planuojama, kad nauja ugdymo įstaiga adresu Moravų g. 4, duris turėtų ...
nuotrauka
2024-05-14 10:59
XX a. architektūros tyrimai Lietuvoje įgauna naujų atspalvių – Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Architektūros fakultete gegužės 9-10 dienomis vyko tarptautinė mokslinė konferencija „Netobulas Modernizmas".
nuotrauka
2024-05-09 08:58
Virtuvė sujungta kartu su valgomuoju ir svetaine jau seniai tapo norma naujuose būstuose. Tam priežasčių yra įvairių. Vieni tokį namų planą renkasi norėdami erdvesnės virtuvės zonos, o kiti – dėl galimybės vienu metu bendrauti su kitais šeimos nariais, kol ruošiamas maistas. Tad jeigu svarstote įren...
nuotrauka
2024-05-06 13:00
Į parodą atvežėte gerą gaminį, norėjote pristatyti įdomią naujovę, bet prie ekspozicijos priėjo vos vienas kitas žmogus. Priešais įsikūrusioje ekspozicijoje nebuvo nieko naujo, bet žmonės nuolat prie jos būriavosi. Kaip įminti buvimo parodos dalyviu mįslę, kad išleisti pinigai sugrįžtų padidėjusiu ž...
nuotrauka
2024-05-06 09:01
Išmanūs namai – tai pastatas ar butas, suprantantis savininko poreikius. Jame visos valdymo sistemos bendrauja tarpusavyje, o pats valdymas yra labai paprastas. Ar daugiau komforto suteikianti bei sutaupyti leidžianti moderni namų valdymo sistema yra tokia pat patikima ir saugi?

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras