2023 spalio 1 d. sekmadienis, 1:39
Reklama  |  facebook

Kaip sukurti vonios kambarį, pritaikytą skirtingiems šeimos narių poreikiams?

2023-08-17 12:52
Naujų būstų plotas mažėja, todėl interjero dizaineriai stengiasi kuo efektyviau išnaudoti turimą erdvę. Spėjama, kad artimiausiu metu pokyčiai laukai ir vonios kambario.
nuotrauka
GEBERIT nuotr.


Pasak dizainerės Ernestos Rekštienės, riba tarp kambario ir santechnikos mazgo – mažėja. „Vonios jau dabar dažnai yra projektuojamos ne kaip atskira patalpa, o pačiuose kambariuose su minimalia stiklo intarpo detale ir tai daugiau yra ne fizinis, o vizualinis atskyrimas. Riba tarp visų erdvių iš tiesų nyksta“, – pranešime cituojama dizainerė.

Jai pritaria ir sanitarinių sistemų gamintojo atstovas Tadas Ivanauskas, kurio teigimu, tokiam erdvių susiliejimui svarbiausi iššūkiai – garsas ir kvapas, jau yra įveikiami.

„Esame žengę didelį žingsnį į priekį, nes pavyzdžiui, dėl sūkurinio vandens nuplovimo technologijos nuleidžiamų WC puodų garsas yra labai tylus, į potinkinius WC rėmus galima patalpinti blogų kvapų filtravimo modulius, o dušo latakų sifonai yra apsaugoti nuo triukšmo bei išdžiūvimo, tuo pačiu nemalonių kvapų, galinčių patekti į bendrąsias erdves“, – sako T. Ivanauskas.

Skirtingų poreikių problemai spręsti – moduliniai baldai

Interjero dizainerės E. Rekštienės teigimu, vonios ir bendrųjų erdvių susiliejimo tendencijos įneša ir papildomų iššūkių: kaip vonios kambaryje sukurti tokią aplinką, kurioje esantys prietaisai bei baldai atitiktų visų – ir mažų, ir didelių šeimos narių poreikius.

„Įrenginėjant šiuolaikinį vonios kambarį privalumas yra tai, kad ypač patogu dirbti su moduliniais baldais (skirtingų aukščių, ilgių, pločių spintelėmis), kur tereikia tik fantazijos, kur, kaip ir kokiame aukštyje jas išdėlioti. Turint mažamečių vaikų ar senyvo amžiaus žmonių, atitinkamai baldus galime sumontuoti aukščiau ar žemiau, taip pat į juos įdėti papildomų kabyklų, lentynėlių“, – aiškina interjero specialistė.

Modulinių baldų dėka vonios kambarius galima padaryti žymiai funkcionalesnius ir patogesnius, nes būstus įsirenginėjantys klientai gali susikurti kiekvieną vonios kambario baldą individualiai.

Naujovė – aukštį reguliuojantis WC puodas

Anot E. Rekštienės, atsižvelgiant į tai, kad vonios įrengimas dažnai būna ilgalaikis, visai šeimai pritaikytas projektas, dažniausiai, net ir mažamečių vaikų turintys užsakovai renkasi standartinių dydžių santechniką, tačiau prie įvairialypių augančios šeimos poreikių stengiasi pritaikyti baldus.

„Jeigu vonia yra pakankamai erdvi, spręsdami aukščio problemą, galime joje statyti įvairių dydžių ir skirtingame aukštyje išsidėsčiusius prietaisus, tarkim, WC puodą ir praustuvėlį vaikams kabinti žemiau. Jeigu vonios kambario dydis mums nesuteikia galimybės turėti atskirų prietaisų ir vaikams, ir suaugusiesiems, tada šią problemą galima išspręsti pastatant funkcionalius pasilypėjimo baldus vaikams ar ergonomiškus suoliukus“, – aiškina interjero dizainerė.

Tačiau tai gali būti sprendimai pagal skirtingo ūgio žmonių poreikius. Turintiems mažamečių vaikų, galima paieškoti WC puodų, kurie „auga“ kartu su šeimos nariais, nes turi reguliuojamo aukščio tvirtinimą ir galimybę padidėti ar sumažėti nuo standarto. Kitaip tariant, iš pradžių WC puodas gali kabėti žemai, bet augant vaikams pakilti į viršų iki 5 cm, nepriklausomai nuo sumontuotos potinkinės sistemos.

GEBERIT nuotr. 

Statybunaujienos.ltArchitektūra. Interjeras

nuotrauka
2023-09-29 15:14
Namų interjeras yra vizualus šeimininko asmenybės atspindys, kuriuo jis atskleidžia ne tik savo individualų stilių, bet ir tam tikra prasme papasakoja apie save istoriją. Išskirtinius interjerus kurianti dizainerė Agnė Stanikūnaitė-Pocienė, sako, kad įrenginėdama nuosavus pajūrio namus, ji neišvengė...
nuotrauka
2023-09-26 12:20
Lygiai kaip drabužių ir aksesuarų mados, namų dizaino tendencijos yra cikliškos – tai, kas buvo populiaru prieš kelis dešimtmečius, beveik visada sugrįžta. Panašu, kad taip nutiko ir su tapetais, kurie neseniai grįžo į interjero mados viršūnes.
nuotrauka
2023-09-22 06:23
Šviesa – itin svarbi kiekvienoje erdvėje, kurioje leidžiame laiką. Mūsų klimato zonoje natūralios šviesos nėra itin daug. Todėl įrengiant namus, būtina suplanuoti tinkamą apšvietimą.
nuotrauka
2023-09-21 09:30
Pasaulyje gerai žinomas SIKA prekinis ženklas, kuriuo žymimos specifinės cheminės medžiagos, skirtos statybai, turi 113 metų patirtį, kuri prasidėjo Šveicarijoje. Šimtametė kompanijos istorija yra pagrindas, ant kurio kuriami modernios rinkos produktai ir kuris liudija šimtmečio patikrintą patikimum...
nuotrauka
2023-09-18 15:40
Lietuvos rinkai šiemet pristatyta inovatyvi skaitmeninė namų sistema JUNG HOME taps svarbiausiu akcentu specialiai tarptautinei parodai „Supernamai 2023“ sukurtame JUNG stende. Rugsėjo 29–spalio 1 d. „Litexpo“ parodų centro lankytojai, užsukę į šį interaktyvų stendą, turės unikalią galimybę ne tik i...
nuotrauka
2023-09-18 11:31
Rijade (Saudo Arabija) šiuo metu vykstančioje UNESCO Pasaulio paveldo komiteto 45-ojoje sesijoje Kauno modernizmo architektūra įrašyta į Pasaulio paveldo sąrašą, pritarus Pasaulio paveldo komiteto šalims narėms ir atsižvelgus į ekspertų rekomendacijas.
nuotrauka
2023-09-14 14:01
Pradedamas įgyvendinti naujas tvarus projektas „Sand Offices". Naujas verslo centras iškils sostinės Žalgirio ir Linkmenų gatvėse esančio seno administracinio pastato vietoje ir pasiūlys modernius inovatyvaus dizaino biurus.
nuotrauka
2023-09-07 11:44
Vartotojų sąmoningumas apie energijos resursų suvartojimą ir tvarumo svarbą auga, todėl vis daugiau mūsų keičia savo kasdienius įpročius ir netgi namų aplinką. Visgi, ne visi susimąsto, kokį pėdsaką palieka iš pirmo žvilgsnio atrodančios nedidelės buities detalės – namuose esantys jungikliai ar kišt...
nuotrauka
2023-09-07 07:56
Vilniaus senamiesčio ir jo apsaugos zonos tvarkymo (specialųjį) planą planuojama parengti per dvejus metus. Parengtas, šis dokumentas taps pagrindiniu Vilniaus senamiesčio ir jo apsaugos zonos teritorijų planavimo dokumentu, kuriuo, be kita ko, bus numatoma, kokie statybos, rekonstrukcijos, remonto,...
nuotrauka
2023-09-06 12:01
Vonios aksesuarai bei funkcionalios baldų bei sanitarinių sistemų detalės ne tik prisideda prie interjero dizaino, bet ir palengvina kasdienybę. Pavyzdžiui, į sieną montuojamų potinkinių rėmų, skirtų pakabinamiems WC puodams, vandens nuleidimo mygtuko mygtukas tapo išmaniąja sistema, kuri ne tik nul...
nuotrauka
2023-08-30 09:59
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ pasirašė projektavimo darbų sutartį su įmone „2L Architects & Engineers“, kuri rengs naujojo modernaus „Rimi Lietuva“ logistikos centro Lietuvoje projektą. Daugiau kaip 40 tūkst. kvadratinių metrų ploto inovatyvus logistikos centras iškils šalia mag...
nuotrauka
2023-08-17 09:35
Tokią idėją perša Kopenhagoje (Danija) vykusiame Pasaulio architektūros kongrese architektams pristatyta gyvenamųjų namų eksperimentinė erdvė „Living Places“ (Gyvenamosios vietos). Tai 7 tvarūs pastatai, kurių anglies dioksido pėdsakas yra rekordiškai mažas, o patalpų mikroklimatas – geriausias savo...
nuotrauka
2023-08-08 10:22
Virtuvė yra viena svarbiausių namų erdvių, o virtuvės baldai gali jai suteikti dar daugiau funkcionalumo ir patrauklumo. Tarp įvairių virtuvės baldų valgomojo stalas užima ypatingą vietą. Prie jo valgoma, bendraujama, kuriami prisiminimai.
nuotrauka
2023-08-03 10:02
Vilniaus vystymo kompanija skelbia atvirą architektūrinį konkursą dėl Pavilnio bendruomenės namų, Garsioji g. 3, rekonstrukcijos. Projekto rėmuose atnaujintos bus ir viešosios erdvės bei privažiavimai iki jų. Viso projekto pabaiga numatoma 2027 m. IV ketvirtį.
nuotrauka
2023-08-02 11:24
Svajojate apie gražiai įrengtus namus, bet jūsų biudžetas labai ribotas? Pasitelkę tinkamą strategiją, galite sukurti stilingą ir patrauklią erdvę neištuštindami savo piniginės.
nuotrauka
2023-07-26 09:43
Didžioji dauguma Turto banko apklausoje dalyvavusių vilniečių pageidautų, kad būsimas ministerijų miestelis A. Goštauto gatvėje būtų žalias, lengvai pasiekimas ir atviras po darbo valandų. Tuo tarpu ministerijų tarnautojai nori ergonomiškų ir įvairių darbo erdvių, maitinimo ir kitų paslaugų.
nuotrauka
2023-07-21 06:40
Lietuvos architektų „Trimonis architects“ suprojektuotas daugiafunkcis kompleksas „U40“, įsikūręs Užupio g. 40, atrinktas į vieno iš prestižiškiausių ir didžiausių pasaulio architektūros ir dizaino festivalių „World Architecture Festival“ (WAF) finalą.
nuotrauka
2023-07-19 13:57
Lietuvos architektų rūmų Taryba buria visuomeninę darbo grupę Laikinosioms priedangų projektavimo gairėms parengti, į kurią kviečia visų atsakingų valstybės institucijų ir nevyriausybinių organizacijų atstovus. Taip pat tikimasi sulaukti ir kolegų iš Ukrainos architektų bendruomenės, atsakingų Ukrai...
nuotrauka
2023-07-19 07:56
100 mln. eurų ir 2500 kvadratinių metrų – tai du skaičiai, kuriuos su nuostaba pastarąjį mėnesį aptaria garsiausi pasaulio architektai. Būtent šiais parametrais jie apibūdina Dubajuje ką tik įgyvendintą projektą, kuriame itin svarbų bei išskirtinį vaidmenį, sulaukusį gausaus visuomenės ir specialist...
nuotrauka
2023-07-17 07:58
Prikeliant naujam gyvenimui kultūros paveldo objektus, teisingiausia yra rasti būdą, kaip istorinę architektūrą tinkamai įveiklinti: tik įžvalgūs ir teisingi sprendimai lems, ar objektas bus išsaugotas ateities kartoms. Kad ir kokių iššūkių pasitaikytų šiame kelyje, UAB ARCHINOVA vadovo Aleksandro G...

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras