2024 gruodžio 2 d. pirmadienis, 11:58
Reklama  |  facebook

Kaitra ir komfortas namuose – ne tokie ir nesuderinami dalykai

2016-06-02 15:45
Atėjus vasarai ir prasidėjus karščiams tenka ugdytis kantrybę. Tikriausiai, daugelis pastebi, jog kaitriomis dienomis gyvenimas gali būti sunkiai pakenčiamas. Karšta ne tik lauke, bet ir patalpose, todėl krenta darbingumas, sunkiau pailsėti. Tačiau ar taip ir turi būti? Ne. Šiandien išmaniosios technologijos leidžia net ir per didžiausius karščius patalpose jaustis komfortabiliai. Dar daugiau, tinkamai sustyguotos temperatūrą reguliuojančios sistemos gali padėti ir sutaupyti.
nuotrauka
Komfortabiliai jaustis galima ir per didžiausius karščius. „Jung Vilnius“ nuotrauka


Minimos įmonės
JUNG Vilnius, UAB
Švaistome per daug energijos

Kaip sako išmaniųjų namų sprendimus parduodančios ir mokančios juos diegti „Jung Vilnius“ vadovas Raimundas Skurdenis, tiek žiemą, tiek vasarą bandydami sureguliuoti temperatūrą patalpose mes iššvaistome daugybę energijos. Tačiau neracionalaus energijos naudojimo problemą gali gana nesunkiai išspręsti išmaniųjų namų technologijos.

„Įprastos (neišmaniosios) sistemos šildo, vėdina ar vėsina visiškai neatsižvelgdamos į tai, ar tuo metu patalpose yra, ar visgi nėra žmonių, ar konkrečiu momentu patalpos langai uždaryti, ar kaip tik atidaryti. Tokios sistemos, kaip gyvatukai bei šildomos grindys, kaista visą laiką. Štai tokias bėdas ir gali sutvarkyti išmaniosios technologijos. Jos leidžia visus šiuos procesus užprogramuoti vykti pagal grafiką. Visai nebūtina šildyti ar vėsinti patalpų tuo metu, kai žmonės yra išvykę į darbus“, – dėstė jis.

Pasitelkus šiuolaikines technologijas naktimis nesunkiai galima miegamuosiuose palaikyti šiek tiek žemesnę temperatūrą. Tai ir sveikiau, ekonomiškiau. Gyvatukai ar šildomos grindys irgi gali veikti tik tam tikromis atkarpomis, kai yra didžiausia tikimybę, kad jomis kažkas naudosis.

„Išmaniosios technologijos leidžia kontroliuoti sistemų inertiškumą. Tai reiškia, kad planuojama, kada jos turi pasiekti optimalų rezultatą, o ne kada pradėti veikti. Tarkim, jeigu namuose komfortabili temperatūra turi būti nuo 18 valandos, kai visi grįžta iš darbų, tai sistemos pradės veikti 17 valandą“, – sakė R. Skurdenis.

Sistemos gali taupyti energiją ir tomis trumpomis minutėmis, kai žmogus atveria langą. Žiemą tuo momentu būtų sustabdytas šildymas, kad šiluma be reikalo nepabėgtų į lauką. Lygiai tas pats atsistiktų, pvz., vandalams išdaužus langą. Energiją taupyti padeda ir netiesioginis valdymas, pvz., per išorines žaliuzes. Kaitroje jos nusileidžia ir neleidžia patalpai perkaisti. Kai vėsiau, viskas vyks atvirkščiai – žaliuzės pakils ir leis saulei maksimaliai sušildyti patalpas.Gerai suderintoje sistemoje viskas vyksta automatiškai. Tačiau visada išlieka galimybė žmogui įsikišti. Jeigu norisi, galima nesunkiai pakeisti sistemų įsijungimų laiką.

Galima sutaupyti iki 40 proc.

Įdomu tai, kad vasarą padaugėga persišaldymo atvejų, nes žmonės tiesiog per stipriai vėsina patalpas.Taip įvyksta todėl, kad tinkamos temperatūros paieška dažnai primena tam tikrą eksperimentą, atliekamą bandymų ir klaidų metodu. Tačiau taip būti neprivalo.

„Būtent staigus temperatūrų kaitaliojimas ir iššaukia peršalimus. Racionalus vėdinimo bei vėsinimo sistemų valdymas leidžia palaikyti optimalias temperatūras reikiamu metu. Tada nebereikia labai staigaus šaldymo ir problemos išvengiama“, – teigė „Jung Vilnius“ vadovas.

Jis primena ir tai, kad patalpų vėsinimas šiaip jau reikalauja dar daugiau energijos negu šildymas. Todėl gerai sutvarkyta išmaniųjų technologijų sistema gali tapti dar vertingesne, nes idealiu atveju ji gali padėti sutaupyti 30-40 proc. išlaidų energijai.

„Čia labai padeda tokios priemonės kaip išorinės žaliuzės ar markizės. Jos efektyvesnės nei vidinės ir beveik neeikvoja energijos, o efektą duoda puikų. Su jomis šiluma nepatenka į vidų, todėl aktyvaus šaldymo įranga gali veikti žymiai rečiau ir mažesniu pajėgumu, o taip sutaupoma labai daug energijos“, – kalbėjo R. Skurdenis.

Geriausia tada, kai technologijų net nejaučiame

Specialistas pataria įsirenginėjant išmaniuosius sprendimus savo namuose į situaciją pasižiūrėti kaip įmanoma plačiau. Tokia sistema turi būti bendra, veikianti išvien, o ne būti tiesiog atskirų dalių suma.

„Toks sujungimas į vientisą, bendrai veikiančią sistemą ir yra išmanaus namo požymis. Kai sistemos veikia atskirai (kokios brangios ir kokybiškos jos bebūtų), neišvengiamai bus atvejų, kai šildymo sistema ims veikti todėl, kad kondicionierius ką tik per stipriai atvėsino patalpą. Taip galima prarasti labai daug energijos. Bendra sistema leidžia visus prietaisus valdyti bendrai ir jie ima veikti pagal optimaliausius algoritmus, atsižvelgdami į daviklių duomenis, laiką, kalendorių“, – vardino pašnekovas.

Turint tokią bendrą ir efektyviai veikiančią sistemą klausimų apie jos naudingumą tiesiog nebekils. Blogi įpročiai, kurie mums atrodo tiesiog neišvengiami, kaip, pvz., langų atidarinėjimas laikui bėgant turėtų tiesiog išnykti. Kaip sako „Jung Vilnius“ vadovas, patalpose, kuriose nėra automatikos, arba ten, kur ji veikia blogai, organizmas jaučia diskomfortą. Jam netinka oro temperatūra, trūksta šviežio oro. Todėl instinktyviai ir einame prie lango. Tačiau jeigu organizmui viskas gerai, nebus ir jokio poreikio ko nors ieškoti.

„Jeigu patalpose veiks efektyvi vėdinimo ir klimato palaikymo sistema, nekils noro atverti langus. Oras viduje bus grynas, reikiamos temperatūros, o atvėrus langus bus padaryta tik žala, nes juk į vidų pateks triukšmas ir dulkės iš kiemo. Žmogus, būdamas patalpose su gerai veikiančia sistema, labai greitai pajus, kad darinėti langus yra nepatogu ir neracionalu, o taip savaime ims formuotis nauji įpročiai – naudotis technologijų teikiamais pranašumais. Technologijos geriausiai veikia tada, kad žmogus tiesiog apie jas nebegalvoja“, – teigė R. Skurdenis.

„Jung Vilnius“ nuotraukos

Statybunaujienos.lt



Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2024-11-29 11:26
Lietuvos verslininkai, planuojantys nekilnojamojo turto projektus, dažnai susiduria su iššūkiais jau pradiniuose etapuose. Netinkamai įvertintos sklypo galimybės, apribojimai, biurokratija ar aplinkos veiksniai gali lemti didžiulius finansinius nuostolius ir projekto vėlavimą.
nuotrauka
2024-11-28 09:36
Šiandien daugelis gyventojų nori gyventi ne tik patogiame ir kokybiškai įrengtame, bet ir tvariame būste. Tiesa, būsto ir miesto tvarumo suvokimas neretai skiriasi, tačiau daugeliui Lietuvos didmiesčių gyventojų pirmiausiai asocijuojasi su žaliųjų erdvių gausa. Įsigydami būstą, žaliųjų erdvių aspekt...
nuotrauka
2024-11-26 14:16
Sanatorinio gydymo rinkos Lietuvoje lyderė „Eglės sanatorija", kurią valdo privataus kapitalo fondas „INVL Baltic Sea Growth Fund", kitais metais pradės Druskininkuose veikiančios sanatorijos atnaujinimą. Planuojama, kad įgyvendinus šį projektą medicininės reabilitacijos paslaugų ir sanatorinio gydy...
nuotrauka
2024-11-25 16:06
2025 m. III ketvirtį Žvėryno rajone Vilniuje iškils išskirtiniai verslo namai „Summos". Šis verslo centras nuomininkams pasiūlys kitokią darbo aplinką – čia ji perteiks namų atmosferą, kur galima dirbti jaukiai ir patogiai. Projektą įgyvendina nekilnojamo turto vystytojas „Releven", privačių investu...
nuotrauka
2024-11-25 13:22
Vyriausybė pritarė Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) pastato Vilniuje, Gynėjų g. 6, atnaujinimo projektui. Už beveik 15 mln. Eur atnaujinus nusidėvėjusį pastatą sostinės centre, teismo darbuotojams bus sukurtos šiuolaikiškos darbo vietos. Tolesne priežiūra ir tai, kad objektas atitiktų pažangiausi...
nuotrauka
2024-11-25 13:18
Lietuvos įmonės yra labiau linkusios finansuoti veiklą nuosavomis lėšomis lyginant su kitomis ES šalimis. Didžiausias finansavimo trūkumas kyla įmonių poreikiui modernizuoti, atnaujinti pastatus, įrangą, skaitmeninti procesus. Visgi tik trečdalis Lietuvos įmonių ieško išorinio finansavimo. Tą parodė...
nuotrauka
2024-11-25 10:17
Periodiškai iškyla atvejų, kai įvykdomos didelės apimties vagystės iš gyvenamųjų namų ir butų, o tai kelia klausimą – ar mūsų namai iš tiesų yra saugūs? Nors statistika rodo, kad vagysčių, padarytų įsibraunant į gyvenamąsias patalpas, mažėja, bendras tokių nusikaltimų skaičius vis dar išlieka reikšm...
nuotrauka
2024-11-22 14:54
Vilniaus miesto savivaldybė išdavė statybas leidžiantį dokumentą susisiekimo infrastruktūros gerinimo projektui Eigulių g., kuris bus įgyvendinamas šalia sostinės Vilkpėdės rajone planuojamo daugiafunkcio komplekso „Akropolis Vingis“. Projektas apima sprendinius, kurie bus įgyvendinti Eigulių g. atk...
nuotrauka
2024-11-21 14:36
Sostinės Konstitucijos prospekte vystomas verslo centras „Sąvaržėlė“ jau dabar nekilnojamojo turto rinkoje išsiskiria ne tik dėl savo originalaus pavadinimo, bet ir architektūrinių sprendimų. Projektas, įgyvendinamas pasitelkus pasaulines praktikas, kuriančias ilgalaikę vertę, duris atvers 2025 metų...
nuotrauka
2024-11-21 14:09
Besibaigiant 2024 metams kredito biuras „Creditinfo Lietuva" įvertino, kurie sektoriai išsiskiria didžiausiomis skolų sumomis ir kuriose veiklos srityse turto areštų per metus daugėjo sparčiausiai. Pasak apžvalgos, šiuo metu statybų bendrovės toliau išsiskiria didžiausia sukauptų skolų suma.
nuotrauka
2024-11-21 09:59
Sparčiai besiplečiantis Kaunas pritraukia vis daugiau verslų. Investuotojus laikinojoje sostinėje žavi išvystyta infrastruktūra ir patraukliomis nuomos sąlygomis pasižymintys, verslui tinkami rajonai, iš kurių ypač didelio susidomėjimo šiandien sulaukia Kauno laisvoji ekonominė zona (LEZ). Greta Kau...
nuotrauka
2024-11-19 11:11
„Klaipėdos vanduo“ 1-oje vandenvietėje įdiegė pažangią oro valymo technologiją ozonu. Ji padeda pašalinti vandens gavybos bei ruošimo metu atsirandančius kvapus ir taip užtikrinti kokybiškesnį orą šalia vandenvietės teritorijos gyvenantiems klaipėdiečiams.
nuotrauka
2024-11-19 10:51
Klaipėdos miesto širdyje, Žvejų g. 21, įsikūręs viešbutis po atnaujinimo oficialiai taps pasaulinio „Marriott" tinklo „Design Hotels" prekinio ženklo dalimi. Tai tik antrasis šio prestižinio prekinio ženklo viešbutis Baltijos šalyse (pirmasis – viešbutis „PACAI" Vilniuje). Atsinaujinęs viešbutis sve...
nuotrauka
2024-11-19 09:31
Pirmadienį, lapkričio 18 d., l.e.p. Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės iniciatyva vykusiame pasitarime su visomis susijusiomis institucijomis aptartas „Teltonikos" aukštųjų technologijų parko projekto įgyvendinimo procesas ir sutarta dėl tolesnių jo įgyvendinimo žingsnių bei institucijų veiksm...
nuotrauka
2024-11-18 14:57
Lapkričio 18 d. Nacionalinės koncertų salės statybvietėje Vilniuje įvyko iškilminga simbolinės kapsulės įkasimo ceremonija, skelbianti naują etapą viename svarbiausių Lietuvos kultūros infrastruktūros projektų.
nuotrauka
2024-11-18 13:58
Už valstybinės reikšmės kelių plėtrą atsakinga įmonė „Via Lietuva“ šiandien, lapkričio 18 d., LR Vyriausybei ir Susisiekimo ministerijai pateikė teisės aktų keitimų pasiūlymus, susijusius su Valstybei svarbių projektų įgyvendinimu. Bendrovės pranešime rašoma, kad vos tik jos veiksmus riboję teisės a...
nuotrauka
2024-11-18 13:44
Atsižvelgdama į viešojoje erdvėje paskelbtą informaciją, susijusią su Lietuvos įmonių grupės „Teltonika“ praneštu ketinimu stabdyti aukštųjų technologijų parko „Teltonika High-Tech Hill“ projekto įgyvendinimą bei nurodomas tokio sprendimo priežastis, generalinė prokurorė Nida Grunskienė pavedė Speci...
nuotrauka
2024-11-14 15:37
Jau greitai Ukmergės gatvėje iškils nauji „Kia“ ir „Škoda“ automobilių namai su techninės priežiūros erdve. Juos statyti pradeda tvarios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“. Su projekto užsakovu, UAB TKM Lietuva, rangovas pasirašė daugiau nei 10 mln. eurų vertės darbų vykdymo sutartį ir...
nuotrauka
2024-11-13 09:27
Utenos rajonas nuo šiol gali didžiuotis ne tik vienas pirmųjų Lietuvoje suskaitmeninęs visas savo kapines, tačiau ir tuo, kad čia pastatytas šiuo metu moderniausias krematoriumas Lietuvoje. Pasak „Amenus" krematoriumo vadovo Žilvino Tumosos, nors į beveik 800 kv. m krematoriumą investuota beveik 3 m...
nuotrauka
2024-11-12 14:30
UAB Merko statyba apyvarta iš generalinės rangos sutarčių per devynis 2024 metų mėnesius buvo 205 mln. eurų, t. y. beveik keturis kartus didesnė nei pernai per tą patį laikotarpį. Palyginimui – 2023 metų trijų ketvirčių apyvarta siekė 54 mln. eurų.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas