2021 lapkričio 29 d. pirmadienis, 7:31
Reklama  |  facebook

Kas slepiasi po pilna būsto apdaila: tik dažytos sienos ar korpusiniai baldai ir užuolaidos?

2021-10-26 15:51
Naujos statybos būstas su pilna apdaila – vis dažnesnis nekilnojamojo turto (NT) pirkėjų pasirinkimas. „Realco“ skaičiuoja, kad apie trečdalis būsimų naujakurių pastaruoju metu renkasi vidutinės ar ekonominės klasės butą su pilna apdaila.
nuotrauka
REALCO nuotr.


Minimos įmonės
Realco, UAB
Žmones vilioja ne tik mažesni rūpesčiai įsirengiant naujus namus, bet ir galimybė sutaupyti laiko bei finansų. Visgi, „pilnos apdailos“ sąvoka nėra reglamentuota teisės aktuose, tad ekspertai atkreipia dėmesį, kas po ja slepiasi, koks vystytojo indėlis privalo būti maksimalus ir dėl ko galima tartis papildomai.

„Vis daugiau žmonių, norėdami kuo sklandesnio ir kuo mažiau streso keliančio persikėlimo į naujus namus, būsto apdailos darbus patiki pačiam NT vystytojui. Neretai pirkėjai intensyviai dirba ir neturi laiko ieškoti statybinių medžiagų bei rangovų, juo labiau, kad savarankiškai atliekant apdailos darbus tenka stipriai įsitraukti į darbų procesą, bendrauti su begale skirtingų specialistų. Ne visiems tai teikia džiaugsmą, o ir atima daug laiko. Be to, yra pirkėjų, kurie nenori gilintis į apdailos niuansus, aiškintis, kurios medžiagos geresnės, kokio gamintojo produkciją pasirinkti“, – vardija bendrovės „Realco“ pardavimų vadovė Raimonda Meškelė, cituojama pranešime.

Galimybė atlikti pakeitimus priklauso nuo projekto etapo

Svarstant apie pilną apdailą vertėtų apie tai su NT vystytoju kalbėtis kuo ankstyvesniame statybų etape. Pasak „Realco“ pardavimų vadovės, kreipiantis į NT vystytoją per vėlai, gerokai sunkiau keisti būsto planą ar apdailai naudojamas medžiagas.

„Jei dėl pilnos apdailos tariamasi dar projekto statybų metu, didesnė tikimybė, kad pirkėjas į naujus namus galės įsikelti iškart po notarinės sutarties pasirašymo. Be to, apdailos planavimas iš anksto leidžia geriau patenkinti pirkėjo poreikius ir lūkesčius. Pavyzdžiui, gali nutikti taip, kad vonios kambaryje vystytojas suplanavo dušo kabiną, o klientas pageidauja vonios. Kuo anksčiau tokį poreikį klientas išreikš, tuo paprasčiau bus jį įgyvendinti. Vystytojas vandens išvedimus vonios maišytuvui padarys reikiamose vietose, aplink vonią suklijuos plyteles ir pan. Žinoma, ir vėliau galima išpildyti tokį kliento poreikį, tačiau tam tektų keisti nuotekų, vandens vietas, gali tekti ir plyteles perklijuoti“, – komentuoja R. Meškelė.

Ekspertė atkreipia dėmesį ir į tai, kad kol nėra užsakytos medžiagos, tartis su NT vystytoju galima ne tik dėl būsto plano, bet ir pilnos apdailos medžiagų, pavyzdžiui yra buvę atvejų, kai vietoj į pilnos apdailos pasiūlymą įtraukto laminato kliento pageidavimu buvo klojamos parketlentės. Tiesa, skirtumą už brangiau kainuojančias medžiagas privalo sumokėti pirkėjas.

„Dažniausiai NT vystytojas siūlo tokią pilną apdailą, kurią gali įgyvendinti nedidindamas pasiūlyme numatytos kainos už būsto įrengimą. Tad tokių situacijų, kai apdailos aprašyme pateikiamos vieno gamintojo medžiagos, o sumontuojamos visai kito, nepasitaiko – prieš pateikiant apdailos pasiūlymą klientui yra detaliai suskaičiuojama darbų ir medžiagų sąmata, atsiklausiama tiekėjų dėl terminų ir kainų“, – apie procesus pasakoja R. Meškelė.

Mažiausiai jaudintis reikėtų dėl būsto sienų spalvos – nors NT vystytojai yra linkę siūlyti šviesias, pastelines, erdvės pojūtį suteikiančias ir prie bet kurio interjero tinkančias spalvas, naujakuriai nesunkiai gali jas perdažyti norima spalva. Tuo tarpu pakeisti vonios plyteles ir santechniką yra gerokai sunkiau, tad būsto pirkėjams reikėtų įvertinti, ar NT vystytojo pasiūlymas atitinka jų lūkesčius.

Ekspertė taip pat atkreipia dėmesį, kad analizuojant pilnos apdailos kainas, labai svarbu įvertinti, kas slepiasi po pasiūlymu. Neretai apdailos pasiūlymuose nebūna įtraukti tokie esminiai dalykai, kaip vonia, rekuperatorius ir pan., skiriasi naudojamos medžiagos. Dėl to ir objektyviai lyginti skirtingų vystytojų ar skirtinguose projektuose siūlomas pilnos apdailos kainas labai sudėtinga.

Būsto apdailos variantai skiriasi

Pilną apdailą siūlantys NT vystytojai dažniausiai pirkėjams leidžia rinktis iš kelių skirtingų apdailos medžiagų ir profesionalių dizainerių sukurtų interjerų variantų, kuriais remiantis bus įrengiamas butas, tačiau taip pat gali būti siūloma ne tik butą įrengti, bet ir apstatyti baldais, praturtinti kitomis interjero detalėmis. Tad renkantis pilną apdailą pirmiausia svarbu išsiaiškinti ir atidžiai išnagrinėti visus NT vystytojo siūlomus apdailos variantus.

„Sąvoka „pilna apdaila“ nėra reglamentuota teisės aktuose, tačiau paprastai pilna apdaila apima būsto sienų ir lubų apdailą bei dažymą, grindų įrengimą, taip pat sumontuojamos vidaus durys, elektros jungikliai, kištukiniai lizdai ir pilnai įrengiamas vonios kambarys. Vis dėlto, pirkėjų lūkesčiams augant, NT vystytojai yra linkę pasiūlyti ir maksimalų būsto įrengimą – pastatyti korpusinius bei minkštuosius baldus, sumontuoti buitinę techniką, parinkti šviestuvus, veidrodžius ir užuolaidas, taip į naujus namus belieka tik persikraustyti su asmeniniais daiktais“, – pasakoja A. Klevienė.

Kad NT pirkėjams būtų lengviau suprasti, ko gali tikėtis iš pilnos būsto apdailos, NT vystytojai kai kada įrengia pavyzdinius butus, kuriuose galima gyvai pamatyti apdailai naudojamas medžiagas, santechnikos įrangą, interjero sprendimus, koloritą, tad verta papildomai pasidomėti apie galimybę apžiūrėti jau įrengtą butą.

Ekspertė primena, kad renkantis butą su pilna apdaila labai svarbu perskaityti su NT plėtotoju pasirašomą būsto pirkimo-pardavimo sutartį bei jos priedus, kur turėtų būti aiškiai ir detaliai įvardinti vystytojo įsipareigojimai, numatyta, kokia įranga ir medžiagos bus naudojamos įrengiant butą, taip pat įtraukta pilnos apdailos sąmata.

„Tarp NT vystytojų pasitaiko atvejų, kai į bendrą apdailos kainą nėra įtraukta rekuperacinė sistema ir jos įrengimas, atskirai skaičiuojamas sanitarinio mazgo įrengimas ar jo projekto kaina. Prie tinkamai parengtos būsto pirkimo-pardavimo sutarties visada turėtų būti pridedamas išsamus aprašymas su pasirinktos apdailos darbais ir medžiagomis, interjero projektu, taip pat pateikiamos visos reikalingos instrukcijos, eksploatavimo taisyklės bei garantinės priežiūros kontaktai. Pasirašius tokią sutartį būsto pirkėjai gali būti ramūs, kad galutinė būsto įrengimo sąmata neišaugs. Žinoma, tai priklauso ir nuo to, ar po sutarties pasirašymo pirkėjas neužsakys papildomų darbų, pakeitimų“, – komentuoja A. Klevienė.

Garantija naujakuriams užtikrina ramybę

Labai svarbu žinoti, kad pilna būsto apdaila apima skirtingus darbus, kuriuos atlieka įvairių sričių specialistai, tad nuo pat interjero projekto rengimo pradžios pradeda galioti NT vystytojo garantija.

„Paprastai pirmiausia profesionalus interjero dizaineris arba architektas paruošia buto projektą, kad jis būtų ne tik estetiškas, stilingas, bet ir patogus gyventi. Parenkamos kokybiškos medžiagos, patikimi rangovai ir tik projektą suderinus su užsakovu pradedami apdailos darbai, kuriems taikoma priežiūros garantija. Be to, NT vystytojas atsako už rangovų padarytą žalą kaimynų ar bendrai naudojamam turtui. Taip pat į pilnos apdailos kainą įskaičiuojamas statybinių atliekų išvežimas ir patalpų valymas baigus darbus, todėl naujakuriams atkrenta dar vienas kitas rūpestis, o būstas įrengiamas už sutartą kainą ir sutartu laiku“, – aiškina A. Klevienė.

Atliktiems apdailos darbams taikoma garantija – jei skilinėja laikančios namo sienos, pastebimi apdailos defektai, naujakuriai privalo kreiptis į NT vystytoją. Garantiniu defektu nelaikomas natūralus nusidėvėjimas, pačių gyventojų ar trečiųjų asmenų sukelta tyčinė ar netyčinė žala.
Statybunaujienos.lt
NT projektai

nuotrauka
2021-11-25 10:00
Ateinančių metų pavasarį sostinės dešiniajame Neries krante prasidės projekto „Šnipiškių perspektyvos“ II etapo statybos darbai. NT plėtotoja „Lithome“ 44 butus ir komercines patalpas turintį objektą planuoja pabaigti iki 2022 m. IV ketv.
nuotrauka
2021-11-24 09:01
Vilniaus Pašilaičiuose nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Lithome“ planuoja statyti 300 naujų butų – investuos daugiau kaip 22 mln. Eur. Erdvioje (1,3 ha) teritorijoje dviem etapais iš viso numatyta pastatyti 6 skirtingo aukštingumo daugiabučius namus, sujungtus bendromis poilsio ir aktyvaus...
nuotrauka
2021-11-22 14:05
Šventojoje įgyvendinamas skandinaviškos urbanistikos projektas. Planuojama, kad Elijos gatvėje, 3,6 ha plote vystoma nauja 68 namų ir kotedžų gyvenvietė „Naujasis pajūris“ taps pirmuoju „žaliosios“ energijos projektu pajūryje. Šiame projekte bus realizuota didžiuosiuose miestuose taikoma NT projektų...
nuotrauka
2021-11-18 08:50
„EfTEN“ susitarė su nekilnojamojo turto vystytoja UAB „Etapas Group“ dėl dviejų 9 aukštų daugiabučių statybos Žeimenos g. 82, Kaune. Galutinis produktas – visiškai įrengti ir apstatyti butai šeimoms, skirti ilgalaikei nuomai.
nuotrauka
2021-11-17 11:39
Pasaulyje ir Lietuvoje išpopuliarėję loftai turi ir privalumų, ir trūkumų, bet gerai apgalvotas jo interjeras gali nustebinti kiekvieną. „Citus“ interjero architektė Vilė Kasperavičiūtė kūrė demonstracinių loftų „Radio City“ projektą, interjerus ir turi ką patarti.
nuotrauka
2021-11-16 06:16
Kauno rajone, II Jonučiuose, pradedamos naujų daugiabučių statybos. „Namučių“ kvartale duris atvers 400 butų.
nuotrauka
2021-11-15 16:39
Ateinančių metų pradžioje Vilniuje pradės kilti nauja kotedžų gyvenvietė „Stillum“. Modernaus dizaino 41 kotedžas Užubalių gatvėje 17, Tarandėje, suformuos uždarą kvartalą, skirtą erdvesnio ir komfortiško būsto ieškančioms šeimoms
nuotrauka
2021-11-15 12:57
Naujojoje Akmenėje planuojamas naujas daugiabučių gyvenamųjų namų kvartalas. Akmenės rajono savivaldybės vadovai pokalbio susitiko su grupe architektų, teritorijų planavimo, investicijų ir kitų sričių specialistų aptarti, kur ir kaip jis galėtų būti suprojektuotas.
nuotrauka
2021-11-12 13:25
Lietuvos bankas, įvertinęs būsto rinkos kaitimą ir skolinimo būstui apimties didėjimą, nusprendė iki 30 proc. didinti minimalų pradinio įnašo reikalavimą antrajai ir paskesnėms būsto paskoloms.
nuotrauka
2021-11-10 13:06
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Galio Group" pradeda pirmojo kvartalo „River Space" statybas projekte „reVINGIS". Šiuo pirmuoju etapu iki 2023 m. pabaigos šalia Vingio parko bus pastatyti 153 įvairaus dydžio bei planavimo butai bei komercinės patalpos. Investicijos į kvartalo „River Space" sta...
nuotrauka
2021-11-05 11:19
Per devynis šių metų mėnesius SEB bankas šalies gyventojams suteikė 21 proc. daugiau būsto paskolų negu pernai tuo pačiu metu. Bendras SEB banko suteiktų būsto paskolų dydis per tris metų ketvirčius siekė beveik 349 mln. eurų.
nuotrauka
2021-11-04 10:48
Kas antras šalies gyventojas (52 proc.) nepirktų būsto, kurio vaizdas pro langus ateityje gali būti užstatytas. Kas trečias (31 proc.) tokį būstą pirktų, jei kaina būtų labai patraukli, parodė bendrovės „SBA Urban“ užsakymu atlikta visuomenės apklausa.
nuotrauka
2021-11-03 11:11
Spalio mėnuo sostinėje, išankstiniais „Citus“ analitikų duomenimis, pažymėtas išties neblogu rezultatu rezervuotų naujų būstų fronte. Tačiau kita svarstyklių pusė, fiksuojanti pasiūlą, toliau leidžiasi žemyn, todėl pasiūlos ir paklausos balansas rinkoje vis dar neatsistato ir kol kas „važiuoja“ neig...
nuotrauka
2021-11-03 11:11
Kiek daugiau nei pusė (55 proc.) būstą besinuomojančių Lietuvos gyventojų labiausiai nerimauja dėl to, kad būsto savininkas nutrauks sutartį anksčiau laiko ar padidins nuomos kainą, rodo „Luminor“ banko atlikta apklausa. Beveik pusė Lietuvos gyventojų įvairias būsto savininko keliamas sąlygas įvardi...
nuotrauka
2021-10-28 10:51
Bendrovė „Baltisches Haus“ išnuomojo visą 3000 kv. m biurams skirtą plotą „Bokšto skvere“. Sandoris sudarytas su Danijos debesijos paslaugų lydere „CLOUDEON part of Devoteam“. Bendrovės susitarė dėl 440 kv. m patalpų nuomos.
nuotrauka
2021-10-27 07:07
Kai dalinė būsto apdaila jau atlikta, atrodo, kad jau čia pat bus galimybė įsikelti į savo nuosavus namus. Bet taip tik atrodo. Lemiamo būsto apdailos etapo metu prireikia ir nemažai kantrybės, ir laiko, ir svarbių sprendimų, ir detalaus investicijų apskaičiavimo.
nuotrauka
2021-10-26 14:21
Panašu, kad pandemijai atsitraukus biurai gali išgyventi savotišką renesansą, bet, ekspertų teigimu, tam šiandieniniai biurai neišvengiamai turės prisitaikyti prie naujų darbo organizavimo modelių ir kintančių įmonių poreikių.
nuotrauka
2021-10-21 14:04
Per pastaruosius penkerius metus Vilniaus mieste augo ne tik pastatytų ir parduotų butų skaičius, tačiau ir jų kainos. Butai sostinėje tapo patrauklia investicija, vis daugiau žmonių ieškojo ir įsigijo antrąjį ar trečiąjį būstą, o reaguodami į paklausą nekilnojamojo turto (NT) vystytojai rinkai pate...
nuotrauka
2021-10-19 07:18
Laikas, kai namai perkami iš brėžinių, naudingas tik statytojams. Patiklių pirkėjų gali laukti ne tik dideli nusivylimai, bet ir piniginiai nuostoliai.
nuotrauka
2021-10-18 11:55
Naujų būstų paklausai pasiekus piką vis daugiau gyventojų butus įsigyja dar brėžinių stadijoje, todėl dažnai atrodo, jog perkama skubant ir nesidomint pirkiniu. Statytojai sutinka, jog tokių atvejų pasitaiko, bet dauguma pirkėjų visgi nenori katės maiše ir pasidomi projekto išskirtinumais ar butų iš...

Statybunaujienos.lt » NT projektai

nuotrauka

„Business Garden“ projekte – aplinkotvarkos elementų ir augalų dermė

Vilniuje baigiamas statyti „Do architects“ projektuotas biuro pastatų kompleksas „Business Garden Vilnius“, kurio aplinkos sutvarkymo klausimus spręsti ir įgyvendinti padėjo UAB „Betono moza...