2024 liepos 21 d. sekmadienis, 22:08
Reklama  |  facebook

Kas slepiasi po pilna būsto apdaila: tik dažytos sienos ar korpusiniai baldai ir užuolaidos?

2021-10-26 15:51
Naujos statybos būstas su pilna apdaila – vis dažnesnis nekilnojamojo turto (NT) pirkėjų pasirinkimas. „Realco“ skaičiuoja, kad apie trečdalis būsimų naujakurių pastaruoju metu renkasi vidutinės ar ekonominės klasės butą su pilna apdaila.
nuotrauka
REALCO nuotr.


Minimos įmonės
Realco, UAB
Žmones vilioja ne tik mažesni rūpesčiai įsirengiant naujus namus, bet ir galimybė sutaupyti laiko bei finansų. Visgi, „pilnos apdailos“ sąvoka nėra reglamentuota teisės aktuose, tad ekspertai atkreipia dėmesį, kas po ja slepiasi, koks vystytojo indėlis privalo būti maksimalus ir dėl ko galima tartis papildomai.

„Vis daugiau žmonių, norėdami kuo sklandesnio ir kuo mažiau streso keliančio persikėlimo į naujus namus, būsto apdailos darbus patiki pačiam NT vystytojui. Neretai pirkėjai intensyviai dirba ir neturi laiko ieškoti statybinių medžiagų bei rangovų, juo labiau, kad savarankiškai atliekant apdailos darbus tenka stipriai įsitraukti į darbų procesą, bendrauti su begale skirtingų specialistų. Ne visiems tai teikia džiaugsmą, o ir atima daug laiko. Be to, yra pirkėjų, kurie nenori gilintis į apdailos niuansus, aiškintis, kurios medžiagos geresnės, kokio gamintojo produkciją pasirinkti“, – vardija bendrovės „Realco“ pardavimų vadovė Raimonda Meškelė, cituojama pranešime.

Galimybė atlikti pakeitimus priklauso nuo projekto etapo

Svarstant apie pilną apdailą vertėtų apie tai su NT vystytoju kalbėtis kuo ankstyvesniame statybų etape. Pasak „Realco“ pardavimų vadovės, kreipiantis į NT vystytoją per vėlai, gerokai sunkiau keisti būsto planą ar apdailai naudojamas medžiagas.

„Jei dėl pilnos apdailos tariamasi dar projekto statybų metu, didesnė tikimybė, kad pirkėjas į naujus namus galės įsikelti iškart po notarinės sutarties pasirašymo. Be to, apdailos planavimas iš anksto leidžia geriau patenkinti pirkėjo poreikius ir lūkesčius. Pavyzdžiui, gali nutikti taip, kad vonios kambaryje vystytojas suplanavo dušo kabiną, o klientas pageidauja vonios. Kuo anksčiau tokį poreikį klientas išreikš, tuo paprasčiau bus jį įgyvendinti. Vystytojas vandens išvedimus vonios maišytuvui padarys reikiamose vietose, aplink vonią suklijuos plyteles ir pan. Žinoma, ir vėliau galima išpildyti tokį kliento poreikį, tačiau tam tektų keisti nuotekų, vandens vietas, gali tekti ir plyteles perklijuoti“, – komentuoja R. Meškelė.

Ekspertė atkreipia dėmesį ir į tai, kad kol nėra užsakytos medžiagos, tartis su NT vystytoju galima ne tik dėl būsto plano, bet ir pilnos apdailos medžiagų, pavyzdžiui yra buvę atvejų, kai vietoj į pilnos apdailos pasiūlymą įtraukto laminato kliento pageidavimu buvo klojamos parketlentės. Tiesa, skirtumą už brangiau kainuojančias medžiagas privalo sumokėti pirkėjas.

„Dažniausiai NT vystytojas siūlo tokią pilną apdailą, kurią gali įgyvendinti nedidindamas pasiūlyme numatytos kainos už būsto įrengimą. Tad tokių situacijų, kai apdailos aprašyme pateikiamos vieno gamintojo medžiagos, o sumontuojamos visai kito, nepasitaiko – prieš pateikiant apdailos pasiūlymą klientui yra detaliai suskaičiuojama darbų ir medžiagų sąmata, atsiklausiama tiekėjų dėl terminų ir kainų“, – apie procesus pasakoja R. Meškelė.

Mažiausiai jaudintis reikėtų dėl būsto sienų spalvos – nors NT vystytojai yra linkę siūlyti šviesias, pastelines, erdvės pojūtį suteikiančias ir prie bet kurio interjero tinkančias spalvas, naujakuriai nesunkiai gali jas perdažyti norima spalva. Tuo tarpu pakeisti vonios plyteles ir santechniką yra gerokai sunkiau, tad būsto pirkėjams reikėtų įvertinti, ar NT vystytojo pasiūlymas atitinka jų lūkesčius.

Ekspertė taip pat atkreipia dėmesį, kad analizuojant pilnos apdailos kainas, labai svarbu įvertinti, kas slepiasi po pasiūlymu. Neretai apdailos pasiūlymuose nebūna įtraukti tokie esminiai dalykai, kaip vonia, rekuperatorius ir pan., skiriasi naudojamos medžiagos. Dėl to ir objektyviai lyginti skirtingų vystytojų ar skirtinguose projektuose siūlomas pilnos apdailos kainas labai sudėtinga.

Būsto apdailos variantai skiriasi

Pilną apdailą siūlantys NT vystytojai dažniausiai pirkėjams leidžia rinktis iš kelių skirtingų apdailos medžiagų ir profesionalių dizainerių sukurtų interjerų variantų, kuriais remiantis bus įrengiamas butas, tačiau taip pat gali būti siūloma ne tik butą įrengti, bet ir apstatyti baldais, praturtinti kitomis interjero detalėmis. Tad renkantis pilną apdailą pirmiausia svarbu išsiaiškinti ir atidžiai išnagrinėti visus NT vystytojo siūlomus apdailos variantus.

„Sąvoka „pilna apdaila“ nėra reglamentuota teisės aktuose, tačiau paprastai pilna apdaila apima būsto sienų ir lubų apdailą bei dažymą, grindų įrengimą, taip pat sumontuojamos vidaus durys, elektros jungikliai, kištukiniai lizdai ir pilnai įrengiamas vonios kambarys. Vis dėlto, pirkėjų lūkesčiams augant, NT vystytojai yra linkę pasiūlyti ir maksimalų būsto įrengimą – pastatyti korpusinius bei minkštuosius baldus, sumontuoti buitinę techniką, parinkti šviestuvus, veidrodžius ir užuolaidas, taip į naujus namus belieka tik persikraustyti su asmeniniais daiktais“, – pasakoja A. Klevienė.

Kad NT pirkėjams būtų lengviau suprasti, ko gali tikėtis iš pilnos būsto apdailos, NT vystytojai kai kada įrengia pavyzdinius butus, kuriuose galima gyvai pamatyti apdailai naudojamas medžiagas, santechnikos įrangą, interjero sprendimus, koloritą, tad verta papildomai pasidomėti apie galimybę apžiūrėti jau įrengtą butą.

Ekspertė primena, kad renkantis butą su pilna apdaila labai svarbu perskaityti su NT plėtotoju pasirašomą būsto pirkimo-pardavimo sutartį bei jos priedus, kur turėtų būti aiškiai ir detaliai įvardinti vystytojo įsipareigojimai, numatyta, kokia įranga ir medžiagos bus naudojamos įrengiant butą, taip pat įtraukta pilnos apdailos sąmata.

„Tarp NT vystytojų pasitaiko atvejų, kai į bendrą apdailos kainą nėra įtraukta rekuperacinė sistema ir jos įrengimas, atskirai skaičiuojamas sanitarinio mazgo įrengimas ar jo projekto kaina. Prie tinkamai parengtos būsto pirkimo-pardavimo sutarties visada turėtų būti pridedamas išsamus aprašymas su pasirinktos apdailos darbais ir medžiagomis, interjero projektu, taip pat pateikiamos visos reikalingos instrukcijos, eksploatavimo taisyklės bei garantinės priežiūros kontaktai. Pasirašius tokią sutartį būsto pirkėjai gali būti ramūs, kad galutinė būsto įrengimo sąmata neišaugs. Žinoma, tai priklauso ir nuo to, ar po sutarties pasirašymo pirkėjas neužsakys papildomų darbų, pakeitimų“, – komentuoja A. Klevienė.

Garantija naujakuriams užtikrina ramybę

Labai svarbu žinoti, kad pilna būsto apdaila apima skirtingus darbus, kuriuos atlieka įvairių sričių specialistai, tad nuo pat interjero projekto rengimo pradžios pradeda galioti NT vystytojo garantija.

„Paprastai pirmiausia profesionalus interjero dizaineris arba architektas paruošia buto projektą, kad jis būtų ne tik estetiškas, stilingas, bet ir patogus gyventi. Parenkamos kokybiškos medžiagos, patikimi rangovai ir tik projektą suderinus su užsakovu pradedami apdailos darbai, kuriems taikoma priežiūros garantija. Be to, NT vystytojas atsako už rangovų padarytą žalą kaimynų ar bendrai naudojamam turtui. Taip pat į pilnos apdailos kainą įskaičiuojamas statybinių atliekų išvežimas ir patalpų valymas baigus darbus, todėl naujakuriams atkrenta dar vienas kitas rūpestis, o būstas įrengiamas už sutartą kainą ir sutartu laiku“, – aiškina A. Klevienė.

Atliktiems apdailos darbams taikoma garantija – jei skilinėja laikančios namo sienos, pastebimi apdailos defektai, naujakuriai privalo kreiptis į NT vystytoją. Garantiniu defektu nelaikomas natūralus nusidėvėjimas, pačių gyventojų ar trečiųjų asmenų sukelta tyčinė ar netyčinė žala.

Reklama: baldų plovimas

Statybunaujienos.ltNT projektai

nuotrauka
2024-07-09 10:39
Lietuvos gyventojai dažniausiai žvalgosi būsto pajūryje, kai siekia įsigyti antrą ar trečią nekilnojamojo turto objektą. Neretai norintys įsigyti atostogų namus, renkasi tarp Lietuvos pajūrio ir šiltų užsienio šalių – Ispanijos, Italijos, Maltos, ar kitų Pietų Europos šalių. Ekspertai sutaria, jog g...
nuotrauka
2024-07-04 14:04
Nors didžioji dalis nekilnojamojo turto (NT) sandorių Lietuvoje įvyksta didmiesčiuose, pastaruoju metu pastebimas NT rinkos suaktyvėjimas ir mažesniuose miestuose. Čia daugėja naujos statybos būstų ar senų nenaudojamų pastatų konversijų į modernias patalpas. Kokios priežastys tai lemia, pasakoja eks...
nuotrauka
2024-07-02 09:52
NT projektų kompanijos „Citus“ analitikų duomenis, Vilniaus pirminėje būsto rinkoje birželį sudaryta 222 sandorių, o per antrą ketvirtį – 668. Mėnuo ir ketvirtis nebuvo išskirtiniai, tačiau per pusmetį pasiektas rezultatas buvo gausus – 1 484 sandoriai dėl naujų būstų (butų ir kotedžų). Po tokio rez...
nuotrauka
2024-07-01 16:33
Vilniuje kasmet iškyla apie ketvirtadalį visų naujų būstų Lietuvoje, rodo Valstybės duomenų agentūros duomenys. Sostinei sparčiai vystantis, tam tikri rajonai ypač išsiskiria savo augimo tempais ir investiciniu potencialu. Fondų valdymo bendrovės „Demus Asset Management" turimais duomenimis, didžiau...
nuotrauka
2024-06-27 09:55
Siekiant efektyviau panaudoti mokesčių mokėtojų lėšas ir labiau skatinti savivaldybes prisidėti finansiškai prie valstybės teikiamos jaunų šeimų įsigyti būstus paskatos, keičiamas finansinės paramos jaunoms šeimoms teikimo modelis. Seimas priėmė Vyriausybės pateiktą ir Seime patobulintą, Socialinės ...
nuotrauka
2024-06-21 08:30
Birželio pradžioje Europos centrinis bankas paskelbė mažinantis Euribor bazinių palūkanų dydį 25 baziniais punktais (0,25 proc.). Kūrybiškų NT projektų ir vietokūros kompanijos „Citus“ analitikai skaičiuoja, kad gerėja būsto įperkamumas: tiesą sakant, ne tiek dėl sumažėjusių palūkanų, kiek per pasta...
nuotrauka
2024-06-19 10:22
Nuo šių metų pradžios Lietuvoje naują būstą galima įsigyti tik visiškai baigtame pastate. Statybos įstatymas numato, kad pirkimo–pardavimo sutartis pas notarą gali būti pasirašoma tik tuomet, kai vystytojas yra įregistravęs 100 proc. pastato baigtumą.
nuotrauka
2024-06-14 10:19
Kredito istorija – neatsiejama finansinio gyvenimo dalis, kuri gali nulemti, ar gausite būsto paskolą iš banko. Nors savo kredito istoriją kuriame kasdien ir, jei turime tam skirtų žinių, tai daryti gan paprasta, apie ją vis dar egzistuoja klaidingų įsitikinimų. Kokie yra trys kredito istorijos mita...
nuotrauka
2024-06-10 08:57
Į Nidą ateina „Citus“ – pristato projektą „Nidos bangos by CITUS“: legendinės Nidos dailininkų kolonijos, veikusios XIX–XX a., teritorijoje, Skruzdynės g. 2 užgims apartamentų kompleksas.
nuotrauka
2024-06-04 11:11
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Galio Group“ užbaigė pirmąjį gyvenamojo komplekso „ReVINGIS“ etapą. Gegužės pabaigoje keturių korpusų daugiabučio „River Space“ statybos buvo pilnai baigtos ir gautas statybos užbaigimo aktas. Antruoju etapu statomuose butuose švęsti įkurtuves gyventojai galės k...
nuotrauka
2024-06-03 16:52
Prasidėjo naujo projekto Žemuosiuose Šančiuose statybos. Čia pradėti statyti du penkių aukštų namai su 63 butais, kuriuos sujungs apželdinta bendra erdvė bei automobilių stovėjimo aikštele po namais. A.Juozapavičiaus prospekto 17B numeriu pažymėtame medžių apsuptame sklype anksčiau stovėjo apleistas...
nuotrauka
2024-05-31 14:53
Pavarčius parduodamų būstų skelbimus, nesunku pastebėti, kad seniau statyti žemesnės energinės klasės būstai pasižymi patrauklesnėmis kainomis. Kita vertus, už jų gali slypėti tūkstančius eurų per metus siekiančios išlaidos. Kokios jos ir kuo pasižymi skirtingos pastatų energinės klasės, pasakoja „L...
nuotrauka
2024-05-31 09:50
Nors daugelis būsto paskolų gavėjų, ne paslaptis, mėgsta pakeiksnoti bankus dėl aukštų paskolų palūkanų, visgi tikslinga pirmiausia pasiremti statistika. O ji akivaizdžiai rodo, kad bankų „apetitas" mąžta – per 4 metus būsto paskolų palūkanų marža sumažėjo beveik trečdaliu. Tai palanki žinia norinti...
nuotrauka
2024-05-30 14:52
Nekilnojamo turto (NT) skelbimų portalų statistika rodo, kad lietuviai aktyviausiai būstų ieškoti pradeda pavasarį. Tačiau aukštos bankinės palūkanos lietuvių elgseną koreguoja – šių metų kovo mėnesio metinis naujų būsto paskolų apimčių kritimas Lietuvoje buvo didžiausias nuo 2023 m. gegužės mėnesio...
nuotrauka
2024-05-30 14:18
Pirmosiomis birželio dienomis Vilniuje, Sidaronių g., šalia vieno iš didžiausių Buivydiškių tvenkinių kūrybiškų NT projektų ir vietokūros kompanija „Citus" pradeda jau anonsuotą projektą „Ežero takais by CITUS". Birželio 3 dieną projekte startuos pardavimų komanda, o panašiu metu pradėtus pagrindini...
nuotrauka
2024-05-29 15:25
Bendrovė „Kaita Group“ investuoja 33 mln. eurų į daugiabučių pastatų kompleksą Vilniaus Naujamiesčio rajone. Naujos statybos projektas „Off!“ įsikurs Smolensko g. 5 ir nekilnojamojo turto rinką Vilniuje papildys 242 butais ir loftais. Šiuo metu jau pradėti teritorijos paruošiamieji darbai, statybos ...
nuotrauka
2024-05-28 10:06
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Realco“ sostinės Baltupių rajone, Didlaukio gatvėje pradeda statyti gyvenamosios paskirties kvartalą „Baltupis“, kurio pirmajame etape naujakuriams siūlys 155 skirtingo tipo būstus su daline apdaila. Pirmojo etapo statybas planuojama baigti 2025 metų pabaig...
nuotrauka
2024-05-20 11:02
Klaipėdos rajone Svencelėje, pradedamos unikalaus „SBA Urban“ projekto „Vėjo miestelis“, skirto gyvenimui ir aktyviam laisvalaikiui Kuršių marių pašonėje, statybos. Pirmojo etapo, į kurį ketinama investuoti daugiau nei 10 mln. eurų, generaliniu rangovu SBA grupės nekilnojamojo turto (NT) plėtros ben...
nuotrauka
2024-05-15 13:06
Jauno amžiaus pirkėjai grįžo prie svajonės įsigyti savo būstą, o rinkos sukrėtimai, atsiradę dėl sudėtingos geopolitinės situacijos, beveik išnyko, pastebi nekilnojamojo turto projektų plėtotojai. Jauni asmenys ar poros perka nedidelius butus, taip pat procentiškai išaugo naujų butų dalis, kai įsigy...
nuotrauka
2024-05-15 08:37
Šiandien Seime po pateikimo pritarta Finansų ministerijos kartu su Lietuvos banku parengtiems įstatymų projektams – perkantiems nekilnojamąjį turtą su būsto paskola suteikti realią galimybę rinktis palūkanų normos rūšį, įpareigojant kredito įstaigas siūlyti tiek fiksuotas, tiek ir kintamas palūkanų ...

Statybunaujienos.lt » NT projektai