2022 gegužės 23 d. pirmadienis, 13:54
Reklama  |  facebook

Kas slepiasi po pilna būsto apdaila: tik dažytos sienos ar korpusiniai baldai ir užuolaidos?

2021-10-26 15:51
Naujos statybos būstas su pilna apdaila – vis dažnesnis nekilnojamojo turto (NT) pirkėjų pasirinkimas. „Realco“ skaičiuoja, kad apie trečdalis būsimų naujakurių pastaruoju metu renkasi vidutinės ar ekonominės klasės butą su pilna apdaila.
nuotrauka
REALCO nuotr.


Minimos įmonės
Realco, UAB
Žmones vilioja ne tik mažesni rūpesčiai įsirengiant naujus namus, bet ir galimybė sutaupyti laiko bei finansų. Visgi, „pilnos apdailos“ sąvoka nėra reglamentuota teisės aktuose, tad ekspertai atkreipia dėmesį, kas po ja slepiasi, koks vystytojo indėlis privalo būti maksimalus ir dėl ko galima tartis papildomai.

„Vis daugiau žmonių, norėdami kuo sklandesnio ir kuo mažiau streso keliančio persikėlimo į naujus namus, būsto apdailos darbus patiki pačiam NT vystytojui. Neretai pirkėjai intensyviai dirba ir neturi laiko ieškoti statybinių medžiagų bei rangovų, juo labiau, kad savarankiškai atliekant apdailos darbus tenka stipriai įsitraukti į darbų procesą, bendrauti su begale skirtingų specialistų. Ne visiems tai teikia džiaugsmą, o ir atima daug laiko. Be to, yra pirkėjų, kurie nenori gilintis į apdailos niuansus, aiškintis, kurios medžiagos geresnės, kokio gamintojo produkciją pasirinkti“, – vardija bendrovės „Realco“ pardavimų vadovė Raimonda Meškelė, cituojama pranešime.

Galimybė atlikti pakeitimus priklauso nuo projekto etapo

Svarstant apie pilną apdailą vertėtų apie tai su NT vystytoju kalbėtis kuo ankstyvesniame statybų etape. Pasak „Realco“ pardavimų vadovės, kreipiantis į NT vystytoją per vėlai, gerokai sunkiau keisti būsto planą ar apdailai naudojamas medžiagas.

„Jei dėl pilnos apdailos tariamasi dar projekto statybų metu, didesnė tikimybė, kad pirkėjas į naujus namus galės įsikelti iškart po notarinės sutarties pasirašymo. Be to, apdailos planavimas iš anksto leidžia geriau patenkinti pirkėjo poreikius ir lūkesčius. Pavyzdžiui, gali nutikti taip, kad vonios kambaryje vystytojas suplanavo dušo kabiną, o klientas pageidauja vonios. Kuo anksčiau tokį poreikį klientas išreikš, tuo paprasčiau bus jį įgyvendinti. Vystytojas vandens išvedimus vonios maišytuvui padarys reikiamose vietose, aplink vonią suklijuos plyteles ir pan. Žinoma, ir vėliau galima išpildyti tokį kliento poreikį, tačiau tam tektų keisti nuotekų, vandens vietas, gali tekti ir plyteles perklijuoti“, – komentuoja R. Meškelė.

Ekspertė atkreipia dėmesį ir į tai, kad kol nėra užsakytos medžiagos, tartis su NT vystytoju galima ne tik dėl būsto plano, bet ir pilnos apdailos medžiagų, pavyzdžiui yra buvę atvejų, kai vietoj į pilnos apdailos pasiūlymą įtraukto laminato kliento pageidavimu buvo klojamos parketlentės. Tiesa, skirtumą už brangiau kainuojančias medžiagas privalo sumokėti pirkėjas.

„Dažniausiai NT vystytojas siūlo tokią pilną apdailą, kurią gali įgyvendinti nedidindamas pasiūlyme numatytos kainos už būsto įrengimą. Tad tokių situacijų, kai apdailos aprašyme pateikiamos vieno gamintojo medžiagos, o sumontuojamos visai kito, nepasitaiko – prieš pateikiant apdailos pasiūlymą klientui yra detaliai suskaičiuojama darbų ir medžiagų sąmata, atsiklausiama tiekėjų dėl terminų ir kainų“, – apie procesus pasakoja R. Meškelė.

Mažiausiai jaudintis reikėtų dėl būsto sienų spalvos – nors NT vystytojai yra linkę siūlyti šviesias, pastelines, erdvės pojūtį suteikiančias ir prie bet kurio interjero tinkančias spalvas, naujakuriai nesunkiai gali jas perdažyti norima spalva. Tuo tarpu pakeisti vonios plyteles ir santechniką yra gerokai sunkiau, tad būsto pirkėjams reikėtų įvertinti, ar NT vystytojo pasiūlymas atitinka jų lūkesčius.

Ekspertė taip pat atkreipia dėmesį, kad analizuojant pilnos apdailos kainas, labai svarbu įvertinti, kas slepiasi po pasiūlymu. Neretai apdailos pasiūlymuose nebūna įtraukti tokie esminiai dalykai, kaip vonia, rekuperatorius ir pan., skiriasi naudojamos medžiagos. Dėl to ir objektyviai lyginti skirtingų vystytojų ar skirtinguose projektuose siūlomas pilnos apdailos kainas labai sudėtinga.

Būsto apdailos variantai skiriasi

Pilną apdailą siūlantys NT vystytojai dažniausiai pirkėjams leidžia rinktis iš kelių skirtingų apdailos medžiagų ir profesionalių dizainerių sukurtų interjerų variantų, kuriais remiantis bus įrengiamas butas, tačiau taip pat gali būti siūloma ne tik butą įrengti, bet ir apstatyti baldais, praturtinti kitomis interjero detalėmis. Tad renkantis pilną apdailą pirmiausia svarbu išsiaiškinti ir atidžiai išnagrinėti visus NT vystytojo siūlomus apdailos variantus.

„Sąvoka „pilna apdaila“ nėra reglamentuota teisės aktuose, tačiau paprastai pilna apdaila apima būsto sienų ir lubų apdailą bei dažymą, grindų įrengimą, taip pat sumontuojamos vidaus durys, elektros jungikliai, kištukiniai lizdai ir pilnai įrengiamas vonios kambarys. Vis dėlto, pirkėjų lūkesčiams augant, NT vystytojai yra linkę pasiūlyti ir maksimalų būsto įrengimą – pastatyti korpusinius bei minkštuosius baldus, sumontuoti buitinę techniką, parinkti šviestuvus, veidrodžius ir užuolaidas, taip į naujus namus belieka tik persikraustyti su asmeniniais daiktais“, – pasakoja A. Klevienė.

Kad NT pirkėjams būtų lengviau suprasti, ko gali tikėtis iš pilnos būsto apdailos, NT vystytojai kai kada įrengia pavyzdinius butus, kuriuose galima gyvai pamatyti apdailai naudojamas medžiagas, santechnikos įrangą, interjero sprendimus, koloritą, tad verta papildomai pasidomėti apie galimybę apžiūrėti jau įrengtą butą.

Ekspertė primena, kad renkantis butą su pilna apdaila labai svarbu perskaityti su NT plėtotoju pasirašomą būsto pirkimo-pardavimo sutartį bei jos priedus, kur turėtų būti aiškiai ir detaliai įvardinti vystytojo įsipareigojimai, numatyta, kokia įranga ir medžiagos bus naudojamos įrengiant butą, taip pat įtraukta pilnos apdailos sąmata.

„Tarp NT vystytojų pasitaiko atvejų, kai į bendrą apdailos kainą nėra įtraukta rekuperacinė sistema ir jos įrengimas, atskirai skaičiuojamas sanitarinio mazgo įrengimas ar jo projekto kaina. Prie tinkamai parengtos būsto pirkimo-pardavimo sutarties visada turėtų būti pridedamas išsamus aprašymas su pasirinktos apdailos darbais ir medžiagomis, interjero projektu, taip pat pateikiamos visos reikalingos instrukcijos, eksploatavimo taisyklės bei garantinės priežiūros kontaktai. Pasirašius tokią sutartį būsto pirkėjai gali būti ramūs, kad galutinė būsto įrengimo sąmata neišaugs. Žinoma, tai priklauso ir nuo to, ar po sutarties pasirašymo pirkėjas neužsakys papildomų darbų, pakeitimų“, – komentuoja A. Klevienė.

Garantija naujakuriams užtikrina ramybę

Labai svarbu žinoti, kad pilna būsto apdaila apima skirtingus darbus, kuriuos atlieka įvairių sričių specialistai, tad nuo pat interjero projekto rengimo pradžios pradeda galioti NT vystytojo garantija.

„Paprastai pirmiausia profesionalus interjero dizaineris arba architektas paruošia buto projektą, kad jis būtų ne tik estetiškas, stilingas, bet ir patogus gyventi. Parenkamos kokybiškos medžiagos, patikimi rangovai ir tik projektą suderinus su užsakovu pradedami apdailos darbai, kuriems taikoma priežiūros garantija. Be to, NT vystytojas atsako už rangovų padarytą žalą kaimynų ar bendrai naudojamam turtui. Taip pat į pilnos apdailos kainą įskaičiuojamas statybinių atliekų išvežimas ir patalpų valymas baigus darbus, todėl naujakuriams atkrenta dar vienas kitas rūpestis, o būstas įrengiamas už sutartą kainą ir sutartu laiku“, – aiškina A. Klevienė.

Atliktiems apdailos darbams taikoma garantija – jei skilinėja laikančios namo sienos, pastebimi apdailos defektai, naujakuriai privalo kreiptis į NT vystytoją. Garantiniu defektu nelaikomas natūralus nusidėvėjimas, pačių gyventojų ar trečiųjų asmenų sukelta tyčinė ar netyčinė žala.
Statybunaujienos.lt
NT projektai

nuotrauka
2022-05-23 10:35
Dešimtis tūkstančių eurų siekiantis būsto kreditas gali kelti nerimą ilgam įsipareigojusiems žmonėms, tad kai kurie gyventojai ima galvoti apie paskolos grąžinimą anksčiau numatyto termino. Nors tai padaryti galima pora skirtingų būdų, pasak ekspertų, dažnu atveju grąžinti paskolos anksčiau laiko ne...
nuotrauka
2022-05-17 11:22
Statybos valdymo įmonė „Eriadas“ pradeda naujo kvartalo „Parko pakrantė“ statybas Klaipėdoje, šalia Malūno parko. Kvartale, esančiame netoli nuo miesto centro, bus pastatyti penki daugiabučiai namai, kuriuose jau siūloma įsigyti 90 butų.
nuotrauka
2022-05-12 14:19
Kaune, Žemuosiuose Kaniūkuose, prasidėjo išskirtinio daugiabučių kvartalo statybos, kuriam ne veltui suteiktas „Pušų apartamentų“ vardas. Netoliese Lampėdžio ežero iškils ne pavieniai daugiabučiai, o darniai funkcionuojantis gyvenamasis kompleksas su žaliąja erdve, išskirtiniais augalais, erdviomis ...
nuotrauka
2022-05-12 14:08
„Citus“ viešinimo procedūrai Vilniaus m. savivaldybėje pateikė planuojamo daugiafunkcio projekto pirmųjų dviejų etapų projektinius pasiūlymus. Investicijos į projektą, numatoma, viršys 60 mln. Eur.
nuotrauka
2022-05-03 09:00
Jau šią vasarą pačioje Kauno Laisvės alėjos širdyje duris atvers unikalus bendruomeniško būsto kompleksas „66 STORIES“. Vis dėlto, naujasis „co-living“ prisidės ne tik prie paklausios apgyvendinimo pasiūlos formavimo. Šis projektas kuria ir naujos kartos investavimo į nekilnojamąjį turtą galimybę ki...
nuotrauka
2022-05-02 11:47
Nekilnojamo turto vystymo kompanija REWO vietoje buvusios gamyklos Bukčiuose numato daugiabučių gyvenamųjų namų plėtrą. Vilniaus miesto savivaldybei pateiktuose projektiniuose pasiūlymuose 3,1 ha teritorijos konversijos metu planuojama pastatyti maždaug 515 butų ir apie 2.000 kv. m komercinių patalp...
nuotrauka
2022-04-28 16:13
Imdami būsto paskolą, gyventojai neretai pasilygina su savo pažįstamais ir vis dar nustemba, kodėl jų gautas būsto paskolos pasiūlymas yra brangesnis. „Luminor“ banko būsto kredito produkto vadovė Žydra Rakauskaitė sako, kad brangesnę būsto paskolą lemia įvairūs veiksniai, o kai kurie iš jų priklaus...
nuotrauka
2022-04-28 16:01
Pirmas arba paskutinis aukštas, kampinis butas – tai pirkėjų akimis nebėra minusai ieškant naujo būsto. Kaip ir kodėl pasikeitė pirkėjų poreikiai, prioritetai bei tam tikrų stereotipų vertinimas, atskleidžia nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovės „Realco“ ekspertė Vytautė Autukė.
nuotrauka
2022-04-14 11:17
Pasitaiko, jog nuomininkas pagerina išsinuomotą daiktą (pavyzdžiui, atlieka pastato rekonstrukciją, įrengia patalpas ir pan.), tačiau turto savininkas atsisako atlyginti šias išlaidas. Įstatymas nurodo, jog nuomininkui su nuomotojo leidimu išsinuomotą daiktą pagerinus atsiranda teisę į patirtų būtin...
nuotrauka
2022-04-11 09:32
Nuo karo Ukrainoje pradžios Lietuvoje nekilnojamojo turto (NT) nuomos pasiūla mažėjo visuose didžiuosiuose šalies miestuose, o labiausiai tai atsispindėjo žemiausiuose kainų segmentuose. Prie pokyčių rinkoje prisidėjo ir nuo karo savo šalyje bėgantys ukrainiečiai.
nuotrauka
2022-03-31 14:58
„Realco“ duomenimis, kovą Vilniaus pirminėje NT rinkoje parduoti 126 būstai, iš kurių 68 ekonominiame, 53 vidutiniame ir 5 prestižiniame segmente. Palyginti su praėjusių metų kovu, kuomet per mėnesį parduoti 935 būstai, šiemet tuo pačiu laikotarpiu būstų nupirkta 7,5 karto mažiau.
nuotrauka
2022-03-30 09:50
Apsisprendus įsigyti naują būstą su banko paskola, dažniausiai dėmesys sutelkiamas į finansavimo sąlygas, nerimaujama, kiek laiko ir pastangų prireiks sutvarkyti dokumentus, gauti paskolą ir pagaliau įsikelti į naują pastogę. Tačiau, ekspertų teigimu, nuošalyje neturėtų likti svarbios detalės, kurio...
nuotrauka
2022-03-14 09:08
Rusijos sukeltas karas Ukrainoje paveikė ir Lietuvos būsto pirkėjų nuotaikas – pastaruoju metu pastebimi gyventojų nuogąstavimai dėl projektų įgyvendinimo ir suplanuotų terminų, finansinių ateities galimybių. Priimant šį sprendimą, svarbu įvertinti kelias aplinkybes.
nuotrauka
2022-03-10 10:43
Po Rusijos pradėto karo prieš Ukrainą pasikeitusi geopolitinė situacija neabejotinai palies ir Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) rinką - nors statistikoje tai kol kas dar neatsispindi, tačiau jau artimiausioje ateityje tikėtinas sandorių skaičiaus mažėjimas, prognozuoja įregistruotų NT sandorių dina...
nuotrauka
2022-03-10 09:29
NT vystytojas „Lithome“ į naują gyvenamosios paskirties projektą Vilniuje, Karoliniškėse, investuos 11 mln. Eur. Naujai projektuojamame name Sietyno g. 3 iš viso bus įrengta daugiau kaip šimtas butų.
nuotrauka
2022-02-23 16:53
Planuojantiems pirkti butą naujai statomame daugiabučiame gyvenamajame name (nebaigta statyba) reikėtų žinoti, kad tokiame bute galima gyventi tik tuomet, kai daugiabučio namo statytojas yra įvykdęs daugiabučio gyvenamojo namo statybos užbaigimo procedūras ir statinys įregistruotas Nekilnojamojo tur...
nuotrauka
2022-02-15 09:45
Vilniaus centre, šalia Tauro kalno, darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ užbaigė modernaus gyvenamųjų namų projekto „Matau Vilnių“ trečiąjį etapą. Jo metu Aludarių gatvėje pastatyti du 5 aukštų daugiabučiai, kuriuose įrengta 80 šiuolaikiškų butų su erdviomis terasomis ir balkonai...
nuotrauka
2022-02-15 09:14
Išduotas leidimas sostinės Naujamiestyje, Algirdo g. esančiame sklype, statyti prestižinės klasės gyvenamąjį projektą „Algirdo 3“. Projektą vystanti nekilnojamojo turto (NT) plėtotoja „Realco“ skelbia iš karto pradedanti statybos darbus, bet butų pardavimai startuos vėliau. Į projektą bendrovė planu...
nuotrauka
2022-02-09 11:20
Nekilnojamo turto plėtros įmonės „EIKA“ plėtojamame projekte „Mindaugo Baltas lapas“ pradedami IV, paskutinio, etapo butų pardavimai. IV projekto etapas pasiūlą Naujamiestyje papildys dar 29 butais bei 4 komercinėmis patalpomis. Tai bus paskutinis pastatas šiame projekte, į kurį bus investuota 3,9 m...
nuotrauka
2022-02-03 11:14
Nusipirkus naujos statybos būstą rūpesčiai tik prasideda: reikia pasirūpinti apdaila, įsigyti baldus ir buitinę techniką. Išlaidos būsto įrengimui bus nemažos, tad daugeliui naujakurių tenka spręsti - imti didesnę būsto paskolą arba vartojimo paskolą. Finansų ekspertai pataria, kurį variantą pasirin...

Statybunaujienos.lt » NT projektai

nuotrauka

Lietaus nuotekų valdymo sistema: kaip išvengti vandens taršos, didesnių mokesčių ir panaudoti lietaus vandenį

Tinkamas lietaus nuotekų srautų suvaldymas lietaus vandens kaupimosi vietose gali užkirsti kelią potvyniams. Universali Pipelife lietaus nuotekų valdymo sistema „Raineo“ – tai galimybė ne ti...